Critó-cliUjaxTenlI; Imé-Mi MM Solied Adres. Hf POETSPOEDER Eerste Jaarfeest Eerste Ned. Verzekering-Mij. op Dinsdag 15 October 1895, Stads-Gehoorzaal. 1 WIKTERDIENST, TE iTOO-P; MOIiuwiiiin. VIeeschwaren. - Comestibles. De Nieuwe VRUCHTENJAMS, Eclitc Geldersche Rookworst, voor alle metalen. G. I. v. MGELRÖOIJ Jr.s Rijtuiy;en, J. H. VAN DEN BERG, te Oudshoorn. I'raatjes over Kunst. Vlokken. LXV. „Daar ia uur roch tijd". (Opschrift op deu kerktoren te Noordwijk.) Het is bovenal eene zuivere, sobere en toch zoo juist-begrep?n teekening naar een grafzerk, door den architect Ludewig gecon- terfeit, die me thans aanleiding geeft tot dit schreven. Dat niet uitsluitend in den verheven, wcidsch- opgevatten buitenbouw der statige kathedralen de heerlijke Gothiek te bewonderen valt, mag wel als geweten worden verondersteld, doch het intiemo behuisd ztfn van veel wonderwerk uit dat tijdsgewricht, in enge dorpskerkjes beland, kan niet van algemeene bekendheid worden geacht. Zoo zullen vermoedelijk weinig Leidenaars weten dat de muren van het schilderachtig, kloek gebouwde kerkje van Noordwijk-Binnen o. m. een paar zerken omsluiten, die „eenig" kunnen worden ge noemd. En, die grafgesteenten vragen dringend om „bewaard" te blijven. Want terwijl één alvast dadelijk voor de toekomst te redden blijft, door een tijdig aangebracht ijzeren of houten hekde over de tweede gelegde houten vlonder kan roker zonder veel kosten door een grooteren worden vervangen, die de geheele zerk dan beschermend kan dekken. Er slijpen nu immerdoor voeten van vrome kerkgangers langs en over die magistraal- gebeitelde steenen, onwetend van 't foit, dat zij telkens en telkens-weer bezig zijn een pious bedoelden, fraaien en eeuwenouden arbeid onwillekeurig te vernielen. Nog beter zou men handelen door, nü reeds, die grafzerken rechtop aan den wand te plaatsen. Want hoezeer die steenen reeds hebben geleden, kan blijken uit het feit, dat een der hoekwapens aan den kant, waar de gemalinne van Flori8 van den Bouchor6t, Janne van Schagen, begraven ligt, bijna geheel is uitge slepen, en met veel moeite de Henegouwsche en Beierscho kwartieren nog te onderkennen vallen. Noordwijk boogt immers nog op een Gevers, op een Van Stirum! En nog ander moois bevat dit aloude dorp. In den „St.-Joris Doelen" bijv. is er een gepolychromeerd, van hout gesneden, beeldje te zien, St. Joris met den draak, dat als exempel van houtsnijkunst kan worden gesteld. De handboog, waarmoe Vrouwe Jacoba van Beieren geschoten he?ft, is er te bezichtigen en de wapenborden van diverse rederijkers kamers hangen er, als zoovele zwarte plek ken, helaas, tegen den geelgeverfden wand. Waarom die blazoenen niet tydig schoon gemaakt, tegen vernieling behoed en aan een Museum in bruikleen afgestaan? Waarlijk èn die borden èn c'ie grafsteenen, zij zullen gedoemd worden ten ondergang, als de scbennende hand zich niet tijdig terugtrekt en de waakzame arm niet bijtijds gebiedend- beveiligend zich er over ontfermt 1 C. V. BUITENLAND. Frankrijk. Geheel Frankrijk niet alloen do legiti misten van den faubourg St. Germain, maar ook de „burgors" van la Villette verheugt zich, dat Parijs weder, als in de schoonste dagen der monarchie, door souvereinen en vorsten druk wordt bezoebt. Nauwelijks had do koning der Belgen Parijs verlaten, of de koning van Portugal kwam er aan. Do kroonprins van Griekenland verwijlde er lang, de hertog van Aosta vertoefde er eenige dagen. Russische grootvorsten zijn er altijd twee of drie. De gewezen koningin van Spanje woont sedert vele jaren te Parijs, de koningin van Grieken land komt er bijna ieder jaar en gebruikt do baden van Aix-les-Bains. Do groothertog van Mecklenburg brengt don winter in het Zuiden door en ook de koningin van Engeland, de keizer en do keizerin van Oostenrijk en do koning van Zweden hebban zich daar opge houden. Vele Franschon meenen dat alle die vorston tot het inzicht zijn gekomen dat zy Frankrijk niet behoefden te vermijden, nadat Rusland het als zijns gelijke bad behandeld een nieuwe reden van dankbaarheid aan den Czaar. Het telegram van de verovering van Antananarivo werd Donderdag-morgen te Parijs ontvangen en terstond door den minister van oorlog in don kabinetsraad voorgelezon. Onmiddellijk werd de tijding aan den presi dent der republiek en aan de voorzitters van Kamer en Senaat medegedeeld, waarna ook movr. Duchesne, dio te Duinkerken bij hare familie logeert, in kennis werd gesteld van het heuglijke nieuws. Aan generaal Duchesne zond de regeering, uit naam van geheel Frankrijk, een telegram van gelukwensching, waarin ruimschoots lof wordt toegezwaaid aan hem en zijne troepen. „Gij hebt," aldus heet het verder, „wederom aangetoond dat er geen hinderpaal of gevaar bestaat, die mon niet met moed, beleid on koelbloedigheid te boven komt. Gij zyt tot groot-offici r van het Legioen van Eer bo- noemd." Yerdor wordt den generaal verzocht, een lijst te zenden van de personen, die hy aan beveelt voor eeno belooning. De regeering zal aan het Parlement voorstellen een Mada- gascar-medaille in te stellen, welke aan al de soldaton van de expeditie zal worden uit gereikt. Wat tot dusver is medegedeeld over het vredestractaat, wordt in een officieuze nota voorbarig genoemd. Het ontwerp tractaat, dat aan generaal Duchesne was medegegeven, omvatte in beginsel de handhaving van de tegenwoordige regeering met de Koningin en haren eersten minister; alleen zou het af treden van den eersten minister verlangd worden, indien hy weigerde zich aan de hem gestelde voorwaarden to onderwerpen. In allen gevalle is het tractaat van gene raal Duchesno nog slechts voorloopig; de regeering wacht nadere bijzonderheden af om al naar de omstandigheden te beslissen. Er loopen sedert eenige dagen geruchten, dat er spionnen zyn in de nationale wapen fabriek te Saint Etienne, en dat er werklieden zich aan landverraad schuldig maken. Er zouden stukken van een wapen, waaraan veranderingen worden gebracht, aan een vreemde mogendheid zyn verstrekt. Er wordt door de justitie een onderzoek in deze zaak ingesteld, die evenwel met de zaak-Schwartz niet in verband staat. Dultsohland. De redacteur Pötzsch van de „Vorw&rts" heeft zyn zes maanden straftijd uitgezeten en kan nu de plaats gaan innemen van oen anderen redacteur, die dezer dagen in hech tenis genomen is. Dr. Koch heeft Vrijdag zyn vyf en-twintig jarige loopbaan als bankdirecteur gevierd. In 1870 werd hy lid van de directie der Prui sische hoofdbank te Berlyn, ging in 1876 over naar de Duitsche Ryksbank en volgde in 1890 den heer Von Dechend op als president van die Bank. Aan het feestmaal te Beriyn van de afgevaardigden by de internationale conferen tie voor de aardmeting namen, behalve alle afgevaardigden, ook de ministers Boeticher en Bosse en de secretaris van staat Markhall deel. Aan tafel heette de minister Bosse de gasten welkom, herinnerde aan de grondleg ging van de internationale' aardmeting door generaal Bayer en wees op de groote betee- kenis van dit werk der beschaving, dat de Staten van byna de geheele aardo tot samen werking aan één doel heeft vereenigd. De minister legde er den nadruk op, dat door zulken gezamenlyken arbeid de vrede bovor- derd wordt en eindigde met een „Hoch" op de vreemde vertegenwoordigde regeeringen. De president, de heer Faye, stelde een toost in op den Duitschon keizer en herinnerdo aan de woorden van hartelyke deelneming, door hem tot Frankryk gericht by gelegenheid van den "dood van Mac Mahon en den moord van Carnot. De Nedeilandsche afgevaardigde, de Leidsche hoogleeraar Van de Sande Bakhuy- zen, dankte do Pruisische regeering voor haren steun aan do Europeesche aardmeting en eindigde mot een heildronk op de Pruisi sche regeering. Hclgië. De werkstr.keado metaalbewerkers te Gent biulJen oen vergadering, waarin besloten werd de werkstaking voort to zetten. De Brusstlschë socialisten zonden een onder stand van 4000 franken; „Vooruit," van Gent, 10,000 franken. Ook uit het buitenland wordt geldelyke onderstand ontvangen. Tusschen de socialistische en niet-socialistische werklieden bestaat verschil van meening over de vor- deeling dier gelden. Een deputatie der stakers zal heden door den gouverneur dor provincie worden ontvangeD. De radicale Brusselsche „Réformo" merkt op, dat de Congo-staat niet mi ader dan vyf oorlogen heeft te voeren en wello. den strijd met de inlanders aan de oevers van den Congo, dio door de grooto expeditie onder bovel van kapitein Dhanis gevoerd zal worden 2o. dien met de inlandsche stammen aan de Aroewimi; 3o. dien met de inlanders en de oproerige soldaten aan de rivier de Kassai; 4o. dien met de stammen in de richting van den Witten Nyl, en 5o. den oorlog tegen de Mahdisten. De socialistische afgevaardigde Alfred De- fuisseaux is gisteren door de jury van het Hof van Assises to Bergen (Henegouwen) eenstemmig vrygesproken. De advocaat-geno- raai had de beschuldiging laton vallen, met het oog op do vrijspraak zyner ruede-boschul- digden. Alfred Defuisseaux was in 1889 by verstek veroordeeld wegens medeplichtigheid aan het groote komplot; zyn medeplichtigen, die toen by de veibooren tegenwoordig waren, werden vrijgesproken. Volgens to Brussel ontvangen particu liere brieven neemt do nogerop&tand in het Congogebied een aanmerkeiyken omvang aan. Verscheidene Belgische officieren en tal van soldaten zyn vermoord. De „Indópondance" bevat dan ook reeds hot bericht, dat do luitonants Shaw en Bolen, evenals kapitein Pelzer, zyn vermoord door de negersoldaten van Luluabourg. Zwitserland. Het hart van generaal Thaddeus Kos- ciuszko, den 15don October 1817 te Solothurn overleden, zal uit de graftombe van de familie Morosini, to Vezia by Lugano, naarRappers- wyl worden overgebracht, waar een toron van het Poolsche museumgebouw is ingericht om dit kostbare gedenkstuk te bewaren. In de kleine kapel in den Kosciuszko-toren zullen nog eon aantal herinneringen aan den on- gelukkigen held uit hot tydperk van Polens ondergang opgenomen wordeno. a. eenige zeisen uit Raclawice, waar Kosciuszko 6000 Russen verslo g aan het hoofd van 4000 met zeisen gewapende Polen. Het kasteel is een overoude bezitting der Habsburgers, graven van Rapperswyl. Door de Zwitsersche regee ring is bet erkend als nationaal Poolsch eigen dom. Te midden van de don Polen dierbare herinneringen zal het hart van den grooten Poolschen held, dat door graaf Brochocki, lid van den raad van het museum, zal worden overgebracht, in het vervolg worden bewaard. Talryke deputatiën worden verwacht uit Ga- liciö. De gemeenteraad van Krakau, waar in de koninklyke grafkelders het lijk van den generaal rust, zond reeds zyn voorzitter. Amerikaansche delegation zullen eveneens de plechtigheid bewonen, ter herinnering aan het werkzaam aandeel, dat Kosciuszko naast Lafayette nam aan den onafhankelijkheids oorlog. Kosciuszko had zyn hart gelegateerd aan z(jn petekind, Emilie Von Zeltner, nicht van den Zwitserschen gezant te Parys, dio later huwde met graaf Morosini. Spanje. Te Barcelona blijven de studenten zeer rumoerig. De liberale studenten, die protes teeren tegen de schorsing van den hoog leeraar De Buen, een vrydenker, door de regeering, gaan voort met het houden van betoogingen, welke nu en dan een vry ern stig karakter aannemen. Tot dusver echter is het der politie gelukt de orde te handhaven. Turkye. Ee vrees, dat de gebeurtenissen in de hoofd stad van Turkye ook in de provinciën hare werking zouden doen gevoelen, is bewaarheid geworden. Van den aanval der Turken op do Armeniërs te Trebizonde hebben wy reeds melding gemaakt. Daarover schryft het offi cieuze Weener „Fremdenblatt": Volgens ver trouwbare berichten brak naar aanleiding van een opstand der Armeniërs het fanatisme der Turksche bevolking uit. Men spreekt van tweehonderd slachtoffers. De troepen hebben de Armenische bevolking, om haar tegen de volks woede te beschermen, gevangengenomen. De Russische consul moet hebben gevraagd, een Russisch oorlogsschip to zenden. De eerste indruk, zoo wordt aan de „Daily News" van Konstantinopel geseind, was ongun stig voor de Armeniërs, maar iederen dag sedert verleden week Maandag is die indruk verzwakt. Onpartydige lieden, die een week geleden geloofden dat alleen de Armeniërs verantwoordelyk waren voor de wanordelijk heden, beginnen thans daaraan te twyfelen. Maar geen twyfel bestaat aan de barbaarsche handelingen, die door de autoriteiten werden toegelaten. Wat na Maandag 12 uren is ge beurd, is eene schande voor Europa. De correspondent der „Standard" heeft uit Turksche bron vernomen, dat in de laatste nota der zes mogendheden drie eischen wor den gesteld: dat maatregelen ter handhaving der openbare veiligheid worden genomen, dat geene verdere arrestatiën zouden worden gedaan en den vluchtelingen in de kerken geen last zou worden veroorzaakt, dat oene commissie, in welke de mogendheden vertegenwoordigd zyn, zou worden benoemd om een onderzoek naar het gebeurde in te stellen. Er wordt bijgevoegd, dat Rusland aan do Porte had to kennen gegeven, dat het niet voornemens was tot uiterste maatregelen over te gaan. De Italiaansche regeering heeft do noo dige schikkingen getroffen om een eskader naar de Turksche wateren te zenden. De ge zant te Konstantinopel heeft de opdracht ge kregen ziuh in alle opzichten aan te sluiten by hetgeen de Britsche gezant zal goedvinden te doen. De pers te Athene dringt er op aan, dat ook de Grieksche regeering hare maatregelen zal nemen, en niet alleen een oorlogsschip naar Konstantinopel zal zenden tot bescherming der Grieksche burgers, maar ook de lichting, die binnenkort met groot verlof naar huis gaat, onder de wapenen zal houden. Een aantal Turksche schepen met munitie aan boord z(jn naar de Dardanellen vertrokken, waar een aanvang is gemaakt met het leggen van mijnen. Een officier van den generalen staf is naar de Besikabaai ge zonden om nieuwe versterkingen aaD te leggen. Bulgarije. De herdooping van prins Boris, den zoon en verraoedelyken opvolger van vorst Ferdi nand van Bulgarye, geeft nog steeds stof tot allerlei geruchten. Eerst werd gemeld, dat prinses Clémentine, de moeder van vorst Ferdinand, niets wilde weten van den overgang van den prins tot de Grieksche Kerk, maar nu weer komt uit Sofia het bericht, dat prinses Clémentine er niet aan denkt zich in te laten met de zaken in Bulgarye. Men zal derhalve over deze quaestie eerst zekerbeiJ verkrygen, zoodra de Sobranje over eenige weken weder bijeen komt. Gemengd Nieuws. De uitslag van den vuurwerk- wedstryd op de Amsterdamsche tentoon stelling is als volgt: De jury heeft geen termen gevonden tot toekenning der hoogste onderscheidingeneere- kruis en gouden medaille. De eersto prys, zilveren medaille, is toege wezen aan den heer Joh. Loeff te Alfen a/d. Ryn; de tweede, een bronzen medaille, aan de firma J. B. Horsten Zoon, te Amsterdam. De firma G. J. Ruysch, te Utrecht, heeft niet aan dezen wedstryd deelgenomen. Ramp in de Delistraat te Katen- drecht. Omtrent dit ongeluk deelt de „N. R. C." het volgende meie: Een vreeselyk gekraak, vermengd met hulp kreten en gekerm, deed Vrydag ochtend te ruim 10 uren al wat in de nabyheid der Rynhaven werkzaam was, verschrikt te zamen loopen naar de Delistraat te Katendrecht, waar zware opstygende stofwolken de plaats aanwezen, waar een ongeluk gebeurd was. Op den hoek dier straat, recht tegenover de Rynhaven, worden door den bouwonder nemer P. Romyn nieuwe panden gezet Daarvan was er één, uit twee verdiepingen bestaande, ingestort, naar men gist door het wegzakken van een ijzeren bint, waarop de bintlaag der eerste verdieping rustte. Het ingestorte pand was reeds onder den kap gebracht en op het oogenblik dat de ramp plaats had, waren daarin eenige timmer lieden, stukadoors en voegers werkzaam. Groot was de ontsteltenis, die op het eerste oogen blik heerschte, doch ook weldra waren oen aantal kloeke werklieden van de American Petroleum-Company, van de gemeente en anderen, die in de nabyheid werkzaam waren, te hulp gesneld. Vol ijver vingen zy, onder toezicht van den hoofdopzichter der gemeente den heer P. Van der Graaf, aan met het wegruimen van het puin, gebroken balken, enz. Van diep onder het puin kwamen hulp kreten, die, gevoegd by de aansporingen van hot te hoop geloopen publiek hen tot grooter krachtsinspanning prikkelden. Eindelyk haalde men onder dwars over elkander gevallen balken en stukken z"nk te voor8cbyn den voeger Van den Heuvel, die nagenoeg bewusteloos was en wiens toe stand volgens de ter hulp geroepen doctoren Broeksmit, De Groot en Van den Toorn uit Katendrecht en Chavlois, zeer ernstig was. De man had verschillende wonden en eene been breuk bekomen. Spoedig daarop werden ook de 37-jarige A. Van Asperen en de 14-jarige timmermansjongen J. De Swait te voorschijn gebracht, met hoofd- en beenwonden, waar onder vr(j ernstige. Met brancards werden zy naar het ziekenhuis vervoerd. De stuka doors J. P. J. Van Kerken en F. Simons, mede onder het puin weggehaald, bleken geen letsel te hebben bekomen, doch do 19-jarige P. H. Smit, die met het hoofd tusschen de balken beklemd gevonden werd, moest per rijtuig naar huis worden gebracht, evenals de stukadoor "W. Kort, die eerst om 12 uren te voorschijn gehaald kon worden. Ook hy was aan het hoofd gewond, doch niet levens gevaarlijk. Nog werd naar zyne woning gebracht ce 54 jarige F. Bol, die er met eene enkelbreuk afkwam. De timmerman A. De Zwart, die ook eerst nadat hy twee uren vol angst onder de ingestorte balken beklemd gezeten had, uit' zyne positie kon worden verlost en eene ernstigo beenwond bekwam, werd per bran card naar het ziekenhuis vervoerd. Schrik en angst waren op aller gelaat te lezen. Liefdevol werden de gewonden in de eerste groote ontsteltenis binnengehaalJ en opgenomen in het café „Gardiff arms" van G. Boumers in de Delistraat, waar de ge noemde geneesheeren de eerste hulp ver leenden. De heeren J. H. Neiszen, adjunct-directeur der gemeentewerken, en C. J. Struyk, hoofd inspecteur der bouwpolitie, verschonen kort nadat het ongeluk gebeurd was ter plaatse. Het geheele pand is van den nok tot den grond ingestort on in een grooten puinhoop veran derd. Van het aangrenzende, mede in aanbouw zynde pand werd een stuk van het dak en van een zijmuur in don val medegesleurd. Het „Rott. Nbl." schrijft nog het volgende De plaats des onheils levert een treffend beeld op, hoe tegenwoordig enkele huizen in elkander worden gezet. Geen steen is op den anderen gebleven en door een deskundige werd ons er op gewezen, dat de specie, waarmede de steenen aan elkander waren verbonden geweest, byna geheel uit zand bestond, terwijl de kalk nog geheel zacht was en als stof uit elkander viel, als men zo slechts even aanraakte. De gedeeltelijk inge storte kap moest uit vrees voor ongelukken met touwen en haken worden verwijderd. Op last van den hoofdinspecteur der bouw politie en den adjunct-directeur der gem.-wer- ken, werden door de politie maatregelen genomeD, om verdere ongelukken te voorkomen. Het belendende pand levert gevaar op voor de omgeving, daar het eveneens dreigt in te storten. In verband daarmedo is het heiwerk in de onmidaellyke nabijheid gestaakt en het terrein door poliiie afgezet. In Laibach is Dinsdag-nacht weer een tamelijk sterke aardschok, vooraf gegaan door een onderaardsch gerommel, waar genomen. Later werd met korte tusschen- poozen een zwakke trilling gevoeld. Deze verschijnselen hebben nogal ongerustheid onder de bevolkiQg veroorzaakt. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: J. Th. Ebeling en M. G. Jannink, En8chedee. Bevallen: M. Van Andel, d. Den Uaag. M. StcensmaBraat, z.Gouda. L. W. Leeman Jonckheer, z. Rotterdam. M. C. Bjigchus— V. d. Tas, d. idem. Mevr. Hartelust—Haver- achmidt, d. Leeuwarden. Overleden: M. A. EnsemeierRuggenberg, 33 j. Rotterdam. P. Visser, m. 77 j. iiillegers- berg. Wed. E. J. v. d. FlierTesselhoff, 75 j. Baarn. C. Zamel Pz., m. 59 j. Zaandam. J. Oosterbaan, m. 40 j. Abcoude. Familieberichten uit de Indische bladen. Gehuwd: R. Birckenbauer en F. W. D. E. Schelterna Beduin Djokjakarta. J. B. K. Burckartz met E. Austermaun, Loernadjnng. Bevallen* Echtg. van Broekhuijzen, z. Hilling, z. Reijuders, z. Portier, z. Jansz, z. Carels, z. Provoost, d. Klein, d. Duijshart, z Döbne, d., allen te Soerakarta. Halkema—White, d. Goemoo (Kendal). J. C. Tromp—Ebeling, z. Buitenzorg. H. B. M. Hollander—Schmidt, z. L. Chun—Samuels, d. M VoermansBruijne, z. F. D. H. Scheffer Romswinckel, z. allen te Batavia. Overleden: F. C. Smith, SI j., Soerakarta. D. Bontenakel, 4 j., Semarang. M. J. M. Van AakenEngelbregt, 30 j., Banjoemas. Zoon van J. W. Fraser, 4 j., Batavia. J. R. Raedt van Oldenbarueveldt, 20 j., Malang. H. Castens Raedt van Oldenbarneveldt, 22 j., Segli. Allen, die iets te voz-dleren hebben van of verschut* dlgdl zyn aan de onder het voorrecht vau boedelbeschryving aanvaarde nalatenschap van wylen den Heer JACOBUS VAN SCHOOTEN, in leven Bloemkweeker, gewoond hebbende en overleden te Noord- wykerhout, den 6den September 1895, wordt, verzocht daarvan opgave of betaling to doen vóór den 14den October 1895, teq kantore van den Notaris FRLJLINCK, to Warmond. 6891 1% op het Leven, tegen Invaliditeit en On* gelukken, gevestigd te 's-Gravenhage«' DirecteurenMr. H. GOEMAN BORGESIUS, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Gone- raal, en Jhr. Mr. W. SIX, Oud-Minister van Binnenl. Zaken. 160 11 Inlichtingen en Tarieven gratis to verkrijgen by den Inspecteur Jhr. A. C. VAN HAEFTEN, Terweepark 5, Leiden. MERK Sigaren van 3 en 2\ Cts. Uitsluitend verkrygbaar in het „Haagsche Wapen", bij 6981 9 N. VAN WANGEN, Hoogewoerd 92. NEDERLANDSCHE Afdeeling Leiden en Omstreken. TE HOUDEN IN DE INTRODUCTIE verkrygbaar des avonds aaa de Zaal, a f i. per persoon. Dameskaarten a 25 Cts. Zaalopening 61/* nar. Aanvang nur. 7000 23 HET BESTUUR, Geen beter adres voor het repareeren en stoflfcercn van meubelen, zoowel als Biljarten, alsmedo voor Verhuizingen van Inboedels, dan bij H. KEEREWEER, Aalmarkt 1G, Lelden. 5228 10 aanvangende 1G October a. 9., van LEIDEN naar AMSTERDAM: eerste dienst 's morgens 7 u. 30 min. en 10 uren; nam. 2 u. 30 min., en des avonds 4 u. 45 min. tot Oude-Wetering. Verdero diensten onveranderd. De Ondernemer, 6899 13 W. El. CARS JENS. eene aanzienlijke party WOFFEN- AARBAG» ELEN, by G. VAN DER WEIJ- DEN Sr., Noordwijk. 7012 5 OUTIAXCEX: 6999 10 Leverworst, enz., enz. PRIJSOPGAAF GEVRAAGD VAN Kijnsteen. 5090 Eoercnsraair, 26000 roode Hardsteen, 1200© slappe jtfondstccn, 6000 harde Slondrtcco, franco wal, Noordwijk, door N. DEN HOLLANDER, Noord wijk a/Zee. 6992 8 Alleen verkrijgbaar bij 6993 9 HAARLEMMERSTRAAT 149. nieuw of gebrulkl, voorhanden: Barou- chette, Coupé, Panier, Jachtwagen met door gaande portieren met zakkende ramen en middenstuk, Jachtwagen met zgportiiren, dito zonder portieren, Dogcart, vyf Tilbury's, Karretje, Kaasbrikken, driewielde Kar, bjj 6806 10

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 10