Postkantoor Leiden. Beurs vau Amsterdam. Ook nu fanfares, luide toejuichingen, het. zwaaien der banier, enz., tot door hc-t koor een Vaandellied gezongen vrerd, waar aan eveneens een stormachtig applaus ten deel viel, evenals aan de overige, meerendeels reeds van vorige uitvoeringen bekende nom- mers, afgewisseld door muzikale en andere voordrachten. Do beer A. J. Rank voerde als directeur even eens nog het woord, om den leden die zulk een uitstekend bestuur gekozen hebben te wijzen op de hooge vorplichting, welke nu op hen rust om den donateurs, dames, enz. in het vervolg goede uitvoeringen te geven, want daarop hebben zü nu recht. Daarom moeten voortaan de repetition nog trouwer dan gewoonlijk worden bijgewoond: en ook hier door zal de Vereeniging, welke nu 41 leden telt, dos te meer in bloei toenemen. Het was een heel aardige avond, waarop de Vereeniging met genoegen kan terugzien. Gisteren, Zondag, nam ds. Nardi, in het geheel met belangstellenden gevulde Waalsche kerkgebouw, afscheid van de gemeente, waar hij circa vyf jaren werkzaam is geweest Zijn rede, die veel indruk maakte, had tot tekst 2 Cor. 1 vs. 10 on 11. De gezangen waren Pa. 3, en Cantiques 58, 152 en 185. In zijn slotwoord richtte de scheidende leeraar in het bijzonder een woord van dank tot zijn vriend den heer Van Wijk, herdacht de verdiensten door raej. Roulet bewezen, en dankte heeren predikanten der Ned. Herv. Kerk voor hun bijzijn. By de Leidsche Spaarbank werd in de maand September ingelegd 52,474.61 en terugbetaald 54,113.07s, terwijl zijn afgege ven 96 nieuwe en geheel afgelost 53 boekjes. Het gezamenlijk tegoed der 10499 deelhebbers bedroeg einde September 1,994,740.54s. De Nederlandsche mail met berichten uit Batavia tot 3 Sept. kan 1 Oct. hier worden verwacht. Bij de heden gehouden openbare ver kooping van cokes, in partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de prezen ƒ2150, f 4.50 en f 2.25. Het Nederlandsch Instituut van Accoun- ants, gevestigd te Utrecht, heeft den beer J. A. J. Simonis, van Leiden, niet tot lid ;weedo klasse benoemd, maar tot assistent Mr. K. M. Schram de Jong, nïeuwbe noemd officier van justitie bij de rechtbank te Zieriksee, heeft heden als zoodanig voor het Gerechtshof te 's Gravonhage den eed afgelegd. De rapporteurs over de Indische be grooting voor 1896 komen hedenavond byeen tot vaststelling der punten voor het voor- loopig verslag van de Tweede Kamer. De ministers Van Houten en Van der Sleyd- n zyn heden naar het Loo vertrokken ter aucJiënti9 bij H. M. de Koningin-Regentes. De vorstelijke familie Von Wied zal aanstaanden Woensdag in den ochtend Daar Neuwied terugkeeren. Het Philbarmonisch Orkest, dat in het afgeloopen seizoen te Scheveningen weerzoo veel kunstgenot verschafte, gaat morgen voormiddag naar Berlin terug, maar zal op de terugreis eerst nog to Arnhem een concert geven. De jury ter beoordeeling van de prfis vraag, voor een Mannenkoor zónder bege leiding en met Nederlandschen tekst, uitge schreven door de koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap", te Haarlem, bestaande uit de heeren Rich. Hol van Utrecht, Frans Coenen van Leiden, Jan Blockx van Ant werpen, Leon C. Bouwman van Nijmegen en W. Robbert van Haarlem (wegens ernstige ongesteldheid van den heer Peter Btnoitvan Antwerpen was deze met zyn goedvinden vervangen door den heer Blockx), deed m eene vergadering te Haarlem uitspraak. Hoewel sommige koren niet zonder ver dienste zijn, heeft zy geen der ingekomen 41 composities de bekroniDg waardig gekeurd, doch by het bestuur met 4 stemmen tegen 1 voor eene loffelijke verraeldiDg aanbevolen het werk, getiteld „Onweer", ingezonden onder het motto „Tonaal waar het kan, Kromatiscb waar het moet". Het bestuur heeft besloten, die loffelijke vermelding toe te kennen en daarbij als aan moeaiging eene premie te voegen van ƒ50. Den inzender van dit toonwerk wordt daarom beleefd verzocht aan het bestuur (adres den heer T. C. Niephaus, secr. der kon. liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haarlem) te willen berichten, of door hem genoegen wordt genomen met de opening van het verzegeld naambriefje en de publi ceering van z(jn naam. Er zal, daar de prijs niet toegekend is, op 20 Februari 1896 een nieuwe prijsvraag wor den uitgeschreven. Het bezoeken van het paleis in't Haag- sche Bosch en dat van wijlen prins Frederik door H. M. de Koningin Regentes heeft volgens de Haagscho Kroniek der „N. Gr. Ct." aan leiding gegeven tot 't verhaal, dat H. M. het voornemen had, by de meerderjarigheid van onze Koningin hg ar intrek niet te nemen in het vroeger paleis van den oudsten onzer laatste kroonprinsen, - hoek Kneuterdijk, naast het ministerie van financiën - maar het paleis in 't Bosch zou betrekken, en wellicht ook dat van wijlen prins Frederik zou trachten te verkrijgen. Hij gelooft dat daarvoor hoegenaamd geen grond bestaat en dat allerminst de prinses Van Wied het vaderlijk huis zou willen van de hand doenzy is nog altijd te zeer aan Nederland en Den Haag gehecht, om hare vroegere woningen in andere handen te willen zien overgaan. Van hare hartelijke genegenheid voor alles wat te 's Hago geschiedt op 't gebied van weldadigheid geeft prinses Marie nog steeds blijken. Dezer dagen zond zy weer eene gift aan het „Koningin-Emma-fonds", eene pas opgerichte vereeriging, ook met den steun der Regentes tot stand gekomen, die ten doel heeft, voor zeer oude lieden, in behooftigen tosstand, 80 jarigen en ouderen iats meer te doen dan waartoe kerkelijke én andere liefdadig- heidsinsttllingen bij machte zijn. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's Gravenhage werd heden aan besteed het bouwen van een pharmaceutisch laboratorium op het terrein genaamd „Vree wijk", naby Leiden; begrooting ƒ123,600. Minste inschrijver was de heer M. A. J. Taverne, te 's-Gravenhage, voor ƒ120,417. De commissaris van politie in de 1ste afd. (Dag. Groenmarkt) to 's-Gravenhage, de heer F. De Klopper, heeft het ziekenhuis hersteld verlaten en heden zijn functie hervat. Uit verslag No. 127 van de weesinrichting te Neerbosch, loopende van 1 April tot 31 Juli 1895, blijkt, dat aan giften gedurende dien tijd is ingekomen de som van 22,343.215. De ontvangsten voor druk- en bindwerk bedroegen in dienzelfden tyd f 8675.33s. Verder wordt in dit verslag nog medege deeld, dat van 1 Juni 1894 tot 31 Maart 1895 ontvangen is de som van 77,105.20. Tot onderhoud der weezen werd van 1895 uitge geven aan levensmiddelen 40,402.98s; aan kleeding en beddegoed 9848.S95; aan salaris van 't personeel 8253.33aan salaris der onderwijzers 5228.68; aan vuur en licht ƒ5705.015. Het geheele bedrag der uitgaven voor de weezen was ƒ98,172.575. Do ont vangsten der drukkerij en binderij gedur-.nde die 10 maanden bedroegen ƒ59,260.18 en de uitgaven ƒ47,291.35, zoodat er een voordee- lig saldo was van ƒ11,968.84. Men deelt uit Arnhem mede, dat eene bespreking, die twee uren duurde, de orkest vereniging niet heeft kunnen redden. Er waren een 35 tal personen byeen, garanten en contribuanten, maar sLchts 23 stemgerech tigden. Met 18 stemmen voor, 2 blanco en 3 tegen werd tot de ontbinding besloten, nadat uit de cyfers, die het bestuur mededeelde, gebleken was, dat, ook al zouden de artisten geneigd zijn 10 pet. van hun traktement te laten vallen waartegen luide geprotesteerd werd het verlies om te blijven bestaan tot lo. Mei 1896 zou bedragen 2700. Hiervan is gedekt ƒ2100 door garanten, die dus 100 pet. verliezen, maar de 3Ddereƒ600 waren niet te. vinden. Wanneer de A. O.-V. bleef bestaan tot 1 Jdn. 1897, zou, by 10 pet. korting van de traktementen, met byberekening van de verhoogde contributiën, enz, een verlies wor den geleden van ƒ5000. Hiervan gaat af 2100, cie de garanten storten, blijft 2900 ongedekt. Wanneer „Caecilia" had kunnen besluiten, de A. O.-Y. te nemen, in plaats van het Amster- damsche corps, zou alles gerod zyn geweest. Men deelt uit Arnhem, dd. 28 dezer, mede: Hedennamiddag te 2 uron had de plechtige overdracht ten gebruikj plaats door het ge meentebestuur aan hc-t bestuur der „Vereeni ging de Ambachtsschool" van het nieuwo ge bouw aan den Boulovard, dat mede de gemeentelijko avondschool voor ambachts lieden herbergt. De minister Van der Sleydon, de Commis saris der Koningin, biron Mollerus, de wet houders, vele raadsleden, leden van Ged. Sta ten, leeraren der school, onderwy - utoriteiten. directeuren van andere scholen, de heer Mol kenboer uit Arasterdam en vele anderen waren by de plechtigheid tegenwoordig. De burgemeester, jhr. Van Lawick van Pabst van Nyevelt, sprak namens het gemeentebe stuur de overdracht uit en getuigde daarby van het groote gewicht der school en het voor 't algemeen zoo weldadige streven van het be stuur der Vereeniging. Do voorzitter van dit bestuur, mr. B. P. baron Van Verschuer, zeide den burgemeester dank voor zyne woorden en gaf de verzekering, dat het bestuur den ingeslagen weg niet zal verlaten. De wethouder Everts hield daarna eene belangwekkende rede ovtr het ambachts-onder- wys, in verband met onze school. Ten slotte werd eene rondwandeling ge maakt door de school, wier inrichting zeer geprezen mag worden, 't Is een gebouw van drie verdiepingen, groot en flink, dat beneden de lokalen voor de ambachten en boven die voor het 1. o. en het hand- en lynteekenen bevat. By den heer L. Hansma, te Assen, is de tweede druk verschenen van „By klim- mender zonne, Germaansche rechtspleging in den Ballerkuil. Inleiding, tekst en aanteeke* ningen door mr. S. Gratama, Ryksarchivaris in Drente, en dr. L. Knappert, predikant by de Herv. gemeente, koren met muziek van Richard Hol." De rechtspleging in den Ballerkuil, waarvan ten aanschouwe van H.H. H.M. de Koninginnen een voorstelling gegeven is, heeft een diepen indruk gemaakt. Onder hen, die de verslagen daarvan gelezen hebben, zullen velen kennis willen maken met den volledigen tekst en met de daarby behoorende toelichtingen van de kundige maDnen, die dit eigenaardig feest- nommer ontwierpen en voorbereidden. Het fraai uitgevoerde boekje, dat wy bier mede aankondigen, stelt hen daartoe in staat. De voordracht ter benoeming van een leeraar in de Engelsche taal aan de H. B.- School te Zieriksee bestaat uit de heeren: J. Coster, te Zwolle, M. Van Broen, te Mid delburg, en J. Casperz, te 's-Gravenhage. By curatoren der Theologische School te Kampen, zoo melat men, bestaat het voor nemen om het getal docenten met twee te vermeerderen. De nieuwe cursus werd gc- open 1 met 46 theologen en 63 literatoren. Do achryver der .Haagscho kroniek in de „N. Gron. Ct." verzekert, dat in de com missie kamer der Tweede Kamer oen zestal heeren verleden week zaten te zwoegen, om het voorloopig verslag over het Kieswet- onderzoek in elkander te zetten: de vyf rap porteurs elk met een lyvigen bundel aan- teekeningen, en de griffier der Kamer, die dat alles moet samenvoegen tot een geheel. Reeds dagen lang was men er mee bezig, Donderdag-avond tot byna middernacht en Vrijdag weder; doch nu hoopte men ook gereed te komen, zoodat de griffier aan het redigeoren kon gaan. En misschien, zegt hy, zal dan in enkel o weken 't voorloopig verslag al kunnen verschijnen. Tegenover de begeerte van hen, die alles willen aanwenden om nog vóór Januari do personeele belasting en de Iudische en Staats begrotingen te kunnen afdoen geheel afdoen, in de beide Kamers, ten einde in Febuari 1896 ongestoord aan het kiesrecht te kunnen gaan, staat volgens h6m oene groep, die vooral geen haast wil maken, en misschien ook zoo heel boos niet zou zyn, als door eene onvoor ziene omstandigheid de Kieswet weder van de baan ging. Dat zou by de wet op de per soneele belasting kunnen gebeuren, doch die kans is geriDg; de quaestie Seret had misschien als'spaak in 't wiel dienst kunnen doen, maar daar zal ook zoo spoedig niet van komen; wellicht zal men zich nu op de begrooting van binnenlandscbe zaken werpen, en trach ten door verwerping van alle voorstellen, die de heer Van Houten op onderwijsgebied doet, een crisis uit te lokken. Hy denkt echter niet dat dit plan zal slagen. Wat men er mee zou kunnen bereiken is hoogstens eenig uitstel in de behandeling van Kieswet en Personeel. Dat behoeft nochtans ook niet 6tellig het gevolg er van te wezen, want al gaat de volgende week grootendeels verloren, het begrootings-onderzoek kan, al rekken de heeren Bahlmann c. s. het naar hartelust zeer goed op Vrydag 11 Oct. afgeloopen zyn. Zorgt de minister van financiën nu spoedig voor het indienen van zyn antwoord over de personeele belasting, dan behoeft niets to belette"1, dat tegen Dinsdag 15 Oct. 't Personeel en eenige andere voor afdoening vatbare zaken aan de orde worden gesteld en nog in die maand worden afgewerkt. Het stoomschip „Koningin Regentes", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 30 Sept. te Genua; de „Mashona", van Amster dam naar Eaapstad, vertrok 28 Sept. van. Londen; do „Prins Maurits ..mveerde29 Sept. van Wost-Inoië te. Nic-uw-Yorkde „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, arri- veerdo 30 Sept. te Batavia. Uit Rotterdam wordt gemeld: Met het bouwen eener Nieuw3 Remonstrant- sche kdrk a*n den Westersingel tegerovtr de Wltte-de With-straat is een aanvang go- maakt. Do hoornen in di n fraaien vila tuin, op welker grondgebied zy k.mt te staan, zyn gesloopt, en alles is daar met den grund gelyk gemaakt. Het bouwtn dezer kerk is niet de voor naamste herscbopping, die daar tot stand komt. Het terrein werd in 'ertyi aangekocht met de bedoeling om daar den tiegang te maken tot eene breede straat of eene soort van aveneuo loopende tot aan den Nieuwen Binnenweg door do we.landen van den polder Gooi, waarvan de gemeente eigenares is ge worden. Do kerk zal het eerste geoouw zyn dat ïn die avenue verryst, wtlka naar de be staande plannen verder zal bebouwd worden met villa's ter weerszijde. Gelegen in het verlengde van de "Witte de- Witb straat, zal deze nieuwo straat een zeer gunstig gelogen en fraaie gemeenschapsweg vormen. Zy zal een voornaam deel uitmaken van do nieuwe stad, die eenmaal in genoemden polder moet veryzen. Voorloopig zal dek- rk nog wel alleen Llyvsn staan, daar de hinder palen, welke der uitvoering van de grootsche plannen met den polder Cool in den weg lig- gen, nog altyd niet zijn opgeruimd. U,D.) Ter algemeene kennis wordt gebracht dat, in verband met de den lsten Oct. aanvan gende wintordienstregoling, de nieuwe post- lysten van af heden aan het Postkantoor en de verschillende Rijksc'epóts voor postzogels, enz. verkrygbaar zyn gesteld tegen den prys van 10 ets. Die lyston vermelden de tydstippen der buslichting voor alle postkantoren binnens lands, naar de Europeescho Staten, zoomede de vertrekdagen der mails naar Oost- en West Inoië en de voornaamste overzeesche landen; voorts alle byzonderheden, die den plaatseiyken postdienst regelen. Leiden, De Directeur, 1 Oct. 1895. A. L. Nagel. Gremengd Nieuws. In ons tweede blad wordt de uit slag vermeld van den gisteren gehouden wielerwegwedstryd Woerden Bodegrave. 20 Kilometer. De gemaakte tyden zyn: Van der Mey 35 m. 15 sec.; X. 36 m. 25 sec.Kool bergen (die onder het ryden kramp in zyne beenen kreeg) 36 m. 65 sec.; allen lid van „All Right" te Leiden; verder Immink (Utrecht) 37 m. 59 sec.; Tuyn (Den Haag) 39 m. 20 sec. De Haagsche rechtbank veroor deelde hedenden smid aldaar, die een markt concurrent mishandelde, tot 7 dagen; den koopman te Scheveningen, die zich een aldaar aangespoelden tentvloer toeeigende, tot 7 dagen; de drie smidsgezellen, die zich in een rytuigfabriek te 's-Gravenhage, waar zy werkzaam waren, een party vylen toeeigen den, welke zy ten eigen bate verkochten, ieder tot 3 maanden; de dienstbode aldaar, óie ten nadeele van hare meesteresse geld ontvreemdde, tot 8 maanden; den opperman aldaar, die op een werk aan den Bezuiden- hout een tripwagen ontvreemdde, tot 3 weken; de vrouw, die op de Lange Beesten markt aldaar, na een twist met een buur vrouw, do ruiten insloeg, tot 5 boete of 5 dagen; den trambesteller te Katwijk aan Zee, die aldaar eene vischvrouw mishandelde, tot f 10 boeto of 10 dagon. Door het O. M. by den Haagscho recht bank werd heden nog gevorderd: Voor een opperman en een kalkwerker te Leiden die zich hadden schuldig gemaakt aan afpersing en beleediging werd, voor ieder, 6 maanden geëischt. voor een koopman te Wassenaar, die zich schuldig maakte aan beleediging en mishan deling, 5 dagen; voor een metselaar te Leiden, wegens mishandeling, beleediging en vernieling, 14 dagen; voor een arbeider te Noordwyk aan Zee, die met een dissel wagen een oude vrouw overreed waardoor het oudje ernstig letsel bekwam, 1 maand hechtenis. UKspraak in alle heden behandelde zaken over acht dagen. Op de kalme zee zag men gisteren te Scheveningen een tweeriems giek, komende van den Hoek van Holland, het watervlak doorklieven. Nadat de heeren even aan de badplaats hadden aangelegd, vervolgden zy hun zee tochtje met het ranke, lichte vaartuigje naar Katwyk. De Hooge Raad verwierp heden de cassatieberoepen van den kleedermaker te Amsterdam, weg. het vervaardigen van valsche munt veroordeeld tot 7 jarenden oppennen en den loodgieter aldaar, wegens poging lot dief stal in eene likeurstokerij aan de Wester straat veroordeeld tot resp. 3 en 2 jarenen den visscher en den koopman daar der stede wegens diefstal van tabak uit een kolder aan den Kloveniersburgwal veroordeeld tot resp. 2'/2 en 3 jaren gevangenisstraf.. Vrydag zou op de Oldenbarne- veldskade te Amsterdam de inboedel van een caféhouder, wegens particuliere schuld, groot 165, in het openbaar verkocht worden. Van socialistische zyde was de „burgery" opge roepen om dien verkoop te verijdelen. Dtze poging gelukte. Do geheele inboedel bracht 35 centen op. Een biljart ging voor 2 en een buffet voor 1 cent. Onder begunstiging van het prachtigste weder is in de Alblasserwaard het hennepzaad gedorscht en binnengehaald. De qualiteit van het zaad is uitstekend en de opbrengst bevredigend. Handel in het artikel is er nog weinig; de opkoopers willen niet meer dan ƒ6 p?r HL. besteden, en de meeste boeren houden daarom het zaad nog vast. Ingevolge het manifest door den heer Jac. Schuit, sigarenfabrikant te Utrecht tot zyne stakende werklieden gericht, vervoegde zich hedenmorgen te 10 uren eene commissie van drie personen uit hun midden aan zyn kantoor. Het onderhoud duurde slechts enkele minuten, daar zy op de vraag van den heer Schuit of zy den arbeid wilden hervatten, onder betuiging van hun spyt, een weigerend antwoord gaven. Zy blyven aan hunnen eisch vasthouden dat de heer Schuit met t hoofdbestuur van den bond in onderhan deling trede. De heer Schuit van zyn kant denkt er echter niet aan, aan dezen eisch te voldoen. Hedenmorgen hebben de laatste dektellers, die tevens sigarenmaker zyn, den arbeid niet hervat, zooiat nu niemand, die sigaren kan fabriceeren, meer aan don arbeid is. De verwachting dat do staking van langen duur zal zyn, schynt bevestigd te worden, daar geen der partyen van toegeven wil hooren. Uit Dordrecht wordt gemeld dat het bestuur der zwem- en badinrichting op een adres van dameszwemsters besloten heeft de voorgenomen sluiting der beide zwemplaat sen eene week uit te stellen. Er wordt nog dageiyks een zeer druk gebruik van de zwem school gemaakt. De knecht van de weduwe S., te Sint Philipsland, zou Donderdag-middag met paard en driewielskar een groot vat met water vervoeien, toen, ten gevolge van het gieren der kar, het vat er af viel en de man het volle gewicht op het lichaam kreeg. Zyn toestand is bedenkelijk. Aan de Papengracht hoek Lange- brug, waar vroeger een boekhandel was ge vestigd, heeft thans het perceel eene geheel andere bestemming verkregen, al biyft do handel er toch hoofdzaak. Door belangrijke, zoo goed als geheele verbouwing, is het tot een verkooplokaal van meubilaire en andere goederen ingericht. Het is de heer J. F. Teunis, deurwaarder alhier, die meende dat zulk eene inrichting hier nog wel reden van bestaan kan vinden, nu het Woensdagsch Venduhuis aan de Hooi gracht, waar by in de laatste jaren met de verkoopingen was belast, is opgeheven. De gelegenheid, waarover hy thans kan be schikken, biedt een aanzleniyko ruimte aan waarby ook een overvloed van licht aan wezig is, zoodat de te verkoopen voorwerpen er niet in een donker hoekje zullen terecht komen. Alles schijnt voor hen, die den heer Teunis den verkoop hunner goederen opdragen, zoo geriefeiyk mogeiyk te zyn. Do volgende week Woensdag zal de eerste rerkooping plaat - Liubben. R-eds zyn daar voor enkelo inboojels ing zonden. Op den exprestr^in Par ijs-Brussel, die Vrijdag te 4 uren 52 uit Bergen (Heie gouwen) vertrok, bevond zuh een persoon, die, aan zyn tongval to hooren, een Hollander moest zyn. Na h rhaal le malen gevraagd te hebben of men nog niet te Brussrl was, trok hy een revolver uit don zak en schoot zich door het boofd, te mi tdori van de andere rt izigers, waaronder eenige dames, die zich mee in zyn compartiment bevonden. Het ïyk is niet herkend. Acfcdeni èe-nien tra. Leiden: Geslaagd is voor het tweede natuurkundig examen de heer C. Bresl r. •- Voor het candidaats-examen in de rechten de heer H. A. Kinderman. Voor het eerste natuurkundig examen de heeren J. E. Pasto.rs en J. Groesbeek. Voor het candidaats-examen in de godge leerdheid, eerste ge :eelte, de heer D. Plantinga. Thermometerstand, gisteravond om 8 uren 16° C. 60.8' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 13.5° C. 56.3 F.; 's middags om 12 uren 19° C. 66.2' F.; 'snamiduags 4 uren 20.5° C. 68.9° F. 30 September 1895. vot Kt*i Ccrt. N.t. W. Scli old SX dito dito dito 8 dito dito dito8% dito Obl. dito 188692. .8)4 Hongarije, Goudl. 1881 98 .4 Italië, Inschrijving 1862/81 6 Oostcnr., Obl. Pap. M<-i/Nov. 5 dito Zilv. J&n.Uoli 6 Polen. Obl. Schatk. 1814 4 Portugal, ObL 1853; 1834 mat ticket 100 8 id. Tabakalcening. 4)4 Rusland, Rinncnl. 18914 ditol839bij Ro'.hachild lib.025 4 d i to Hope Co. 1SS9 90 G R. 625 4 Obl. Lecnïng 1867,69 J' 20 .4 in Goud Leen. 1884 6 Spanje-, Perp. Schuld BuitonL 4 Turkije, Douauo Obl. 1336. S dito Geconv. Lccning Seri* O Eff>'l),aF ObL Lccning 1376 4 Mexico, Binncnlnndcch ft Brazilië, Obl. 1SS9. .4 Ind. en Fin. OnderncmlnflStX Koloniale Bank Aand. N.-I. llandbk. Aand Ned. Handelm. Aand. op roso. S Spoorwegleeningen. IIoll. IJzcrcn-Spw. Mij. Aand. Obl. ditoS)4 M. t. ExpL v. SL Spw. Aand. Ned. Contr.-Spoorw. ObL f 250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A—H 8 Polon, Wara.-Wccnen Aand.. dito Prior. Oblig. 4 Rusl., Balt. Spw.-Aand.. 8 Fact Spw.-Mij. Aand, 6 Iwang. Dombr. Obl. ZIL 625 4)4 Woicli8el ZR. Aand5 Wladikawkas Obl, Rb. 125 4 Amerika. Atcb.Gon.Morg.Bonda 4 dito Obl. 2o Hyp. lotL A ft Central Pacific Aand. Chic Erio lo Hyp. ObL ft Denver R10 Granöo C. v. A. I/onisv. Nashv. Ccrt. v. Aand. Min». Kane. Toxaa C. t. a. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A Oregon Short Linoft Premicleenlngen. Nederig Stad Amatord. f 100 8 Stad Rotterdam8 Gemconto-Crediot .8 België, Ant. 1837 2% Uong., Hypotheokbank 4 Hong., Tlieiaa 4 Oobtcur., Staatoloon. 1854 4 dito dito 1860 6 Ruuland, Staatslocning 1364 ft dito dito 1866i Turkjio, Leening 1870 Madrid 1868 S Tranevalia ExpL Aand. Soutlifct&ndaid CorL Prolongatie 2j^ Peru 5- Arkansas, willig. Vor. koers. 9154 101); 101 101% ïoi?; 85)4 83 8.1% 91)4 w); 96)4 96% 101% 105% 04)4 90% !01 40% 76% c6 77% 137% 109 101% 94 91% 54% 355 99 64 98% 74% 97% 81% 34% 19% 109% 46% 63% 17% 14% 63% 34% 112 108% 107% 102)% 105% 128% 128% 130 170 155% 36% 41% 129 26% ■14% Eoera beden 91% 101% 101% 101% 101% 86% *3% Ö4,2tf; 94% 271-fS 91% W% 97 101% 105 64% 96% 102% 40% 76% 77% 137% 91% 54% 9S% «3% -1 81 33% 19% 108% mi 17% 63 34 112% 35% 149 20% 52. M. a,rlit.k>©jrïolhi;eii. Alfen, 30 September. Aangevoerd 83 wagens kaas partrjen, te zanien 1610 stake. Prijs: Goudsohe kaas lste qnal. ƒ21.— a 23.zwa&rdore^ a 2de qual. ƒ17.— a f 20.Edammorkaas 25.n 2G.Haadc-l redoljjk. Schiedam, 28 Sopt. Noteoring van de Make laars. Montwgn ƒ9.25, Jenever 13.25, idem Amst. proof 14.75 per Ned. vat en zonder fnst, zonder de bolasting. Spoeling-commissie hedun ƒ1.per ketel. Notcering van don Brandersbond. Moutwijn ƒ9. a 9I/4 per boet. ct., zonder fust cu zonder belasting ID VERTENTIËN. Geboren JOII&KXË8 TIIEOirOlHJÜ, Zoon van D H. TERBURGH en E. C. TERBURGH - Broekhuizen. Leiden, 28 September 1895. 6624 6 Heden beviel voorspoedig van eene Dochter Mevr. v. d. VELDEN ERDBRINK- MEIJNER8 Nijmegen, 28 September 1895. 6698 Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. W. DE WEKKER-Planjer. Leiden, 30 September 1895. (Hooigracht 80). Algemeene kennisgeving. 6631 5 Heden overleed, in den ouderdom van 67 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader PIETER JACOBUS WEIJENBERGH. Uit aller naarv, P. JOH. WEIJENLERGH. Leiden, 28 September 1895. Eenige kennisgeving. 6628 7

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3