Melkschotten gGboren in 1892: lste pry8 A. Okkerse to BoJegrava; - 2de prys P. Van Dam Kz. aldaar; lste bestuursprys M. Van Bremen, to Boiegravo; 2de bestuursprys H. V.ut Drunen, te Zwammerdam. Milk vaarzen, geboren in 1893: lste pr. L. Bo r, to Bodegrave. 2de pr. J. De Bruyn, te Zwammordam. Binkvaarzen: lste pr. L. Boer, te Bode grave. 2de pr. dezelfde. lste bestuurs prys J. Van der Stoel, te Alfen. Pmkstieren: lste pr. G. Dorrepaal Gz., to Kui lekerk. 2de pr. L. Boer, te Bod'grave. Gr.iskuiskalveren: lste pr. C. Brunt, te Bodegrave. 2de pr. A. C. Van den Akker, te Huzerswoude. Bestuursprys C. Boel- houwvr, te Mairsen. Stierkalveren: lste pr. G. Koomans, to Oudcn Ryn. 2de pr. J. Van Dyk, te Lin schoten. lste bestuursprys H. Verkley, te Bodegrave. Vette schapen: lste pr. A. C. v. d. Akker, te Hazerswoude. 2de pr. J. D. v. d. Akker, aldaar. Ooischaap met twee lammeren: lste pr. G. Dorrepaal Az., te Koudekerk. 2de pr. G. Van Dam Pz., te Bodegrave. Ooilammeren: lste pr. G. Dorrepaal Gz., te Koudekerk. 2de pr. A. Okkerse, te Bodegrave. Ramlamraeren: lste pr. L. De Jong, te xtecuwyk. 2do pr. dezelfde. Melkgevendo geiten: lste pr. J. Baltcn te Boiegrave. 2<le pr. P. Van Noord aldaar. Boeren: lste pr. H. P. F. Van Roosendaal to Kockengon. 2de pr. C. Wassenaar Dz. te Noord wyk. Vetto varkens: lste en 2de pr. D. Op 't Land to Rietveld. Zeug met biggon: lste pr. H. P. F. Roo sendaal te Kocktngen. 2do pr. D. Van den Akker Nz. to Alfen. Ter opluistering, bestuursprys: Scholten to Bodegrave voor konynon. Zootemelksche zomerkaas: 2de pr. A. Stol- wyk te Bodegrave. D.rby-kaas niet lichter dan 8 kilo: lste pr. L. Van Leeuwen te Nieuwveen. 2de pr. A. W. Velonturf to Zwammerdam. EJammorkaas: lste pr. J. Op 't Land te Bodegraven. 2de pr. wed. C. Spaans to Wavervoen. Bestuursprys voor verschillende inzendingen kaas aan do firma H. Goebel Co. te Bode grave. Woiboter: lste pr. C. Do Jong te Riet veld. 2do pr. P. Blommesteyn te Zwam merdam. Bestuurspr. C. De Jong te Zwam merdana. Vruchton: 2de prys 3. Van Gemeren te Boskoop. Bestuursprys W. Van Dam C.Jz. te Bodegrave, en P. Zwaan te Alfen. GanzenTrys W. Boer Lz. to Bodegravo. Promie dezelfde. Kippenlste prys P. K. Donker te Hazers- woudo. 2Jo prys W. Vergeer te Haas trecht. Bestuursprys Spelberg te Nieuw veen en J. Teekens te Bodegravo. Eenden: lste prys K. Rkting, Zwammer dam. 2de prys C. Velenturf aldaar. Be stuursprys Th. Overmars te Bodegrave. Gereedschappen voor land- on tuinbouw: lste prys C. Ubert te Bodegravo en 2do prys S. Rosenthal aldaar, by loting. Bestuurs prys A. Broekhuizen te Oude water. Werktuigen voor zuivelbereiding: lste prys D. Spoor to Bodegrave. 2de prys A. Schippers aldaar. Bestuursprys C. Van Zyil en Zoon te Giesstn-Nieuwkerk. Zadelmakerswork: lsto prys Joh. Bro:k huizen te Woerden. 2de prys F. Schouten te Bodegrave en bestuursprys D. Köring to Gouda, by loting. Bestuursprys C. Roest te Zwammerdam. Van diverse inzendingen ter opluistering kwamon nog voor bestuurspryzen in aanmer king: C. Ro^st, te Zwammerdam, omnibus- brik. - C. A. Werkhoven, te Do Meern, 3 rytuigen. P. Brunt, te Zwammerdam, naai machines. K. Douwos Dekker en F. Mak, beiden te Bodegrave, kaasstremsel. J. Van Gemeren, te Boskoop, coniferen, enz. J. P. Swaneveld, to Bodegrave, bloemstukkon, enz. D. Turkenburg, to Bodegrave, diverse planton en zaden. A. Griffioen, te Zwam mer-Jam, bloomen. A. J. Markx, to Ouds hoorn, orgels, piano's, enz. Wees- en Momboirkamers. Aan het door den rriuister van financiën aan H M. uitgebracht verslag aangaande den toestand der by de wetten van 20 Augu&tus 1859 en 14 November 1S79 bedoelde foi.dscn, stichtingen en kapitalen over 1894, is het volgondo ontleend: In do administratie over het legaat, be sproken door dr. J. A. Bernard, eon fonds, dat niet onder het recbtstreeksch beheer tan den minister staat, en waarvan do inkomsten bestemd zyn tot ondersteuning van oen student voor het predikambt, kwam eone veranderiug, ton gevolge van het bedanken van e<.n der tw6e administrateuren, den emeritus predikant J. G. Schuuring, to Drim- melen. De mede-administrateur over dat fonds, dr. H. P. Berlago, predikant der Nederduitsch- Hervormde gemeente te Amsterdam, gebruik makende van hot hem krachtens testament des erflaters toekomend recht om by het ontstaan eener vacature zich een nieuw medo lid te assumeeren, bood die betrekking dr. Laurillard, predikant der Nederduitsch- Hervormdo gemeente aldaar, aau, die haar heeft aanvaard. Door het overlyden van drie begiftigden uit het weduwenfonds der douairière Steyn, geboren Schellingor, was er gelegenheid om even zoovele opengevallen jaarlyksche toelagen van 200 voor officiers en predikantsweduwen bestemd, aan andere belanghebbenden te ver- leeneD, terwyi door burgomeester en wet houders van Haarlem in vier vacatures in het studentenfonds derzelfde testatrice, onder de gewone bepalingen, door begeving aan vier aan 's ryks universiteit te Leiden studeorende jongelieden werd' voorzien. Voor de uftkeering dor huwelyksgiften uit het fonds der vrouwe van Sparwoude hebben zich in het afgeloopen jaar byzonder veel rechthebbenden, en wel 248, aangemeld. In vergelyking met hot jaar 1893, toen 218 rechthebbende personen hunne bewijsstukken jr*-ndon, moest het bedrag dier uitkueringen i 04 dan ook eon beduidend lager cyfer- a.iiwyz n, en kon dat op slechts 39 voor ieder worden vastgesteld. De twee studie beurzen uit gomeld fonds, beide vacant zynde, werden onder de gewone bepalingen gegeven aan twee in de godgeleerdheid aan de uni versiteit te Leiden studoerende jongelieden. Blykens de rekening dezer fondsen, stich tingen en kapitalen over 1894, is aan belang hebbenden een bedrag van 44,035.92 uitge keerd uit de stichtingen, waarvan het recht- streeksch beheer aan den minister is opge dragen, en werd een bedrag van 2118.875 aangewend tot aankoop van inschryvingen in het Grootboek der 2'/a pets. N. S. Ingevolge art. 22 van het koninklyk besluit van 13 November 1859 word eene som van 1990.545 als administratieloon in 's Ryks schatkist gestort. Gr einengd Nieuws» Hedenmorgen is van het dak eener woning aan de Haven een 7-jarig knaapje in den by hot huis behoorenden tuin govallen, waardoor het aan hoofd en arm gekwetst is geraakt, zóó zelfs, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen, waarby geconstateerd word dat do toestand van het jongetje vry ernstig was. Te Bodegrave word gistermiddag eene harddravery gehouden van paarden, welke geen hoogeren prys gewonnen hebben dan van 150 op de korte baan. Er waren 13 paarden ingeschreven. De prys ad 100 is gewonnen door de zwarte merrie „Fanny" van H. De Goede, te Purmerend, beryder S. Witteveen; de lste premie ad 40 door de bruine merrie „Jet en Vitri" van J. v. d. Eys, te Heinenoord, beryder Schippers; en de 2do promie ad 10 door de bruine ruin „Willem III" van L. Broers, te Benningbroek, beryder J. G. Matze. Er werden enkele zoer mooie ritten gereden. By do manoeuvres der troepen te Aalsmeer zyn twee infanteristen ernstig aan de hand gewond. De eerste kreog met het instappen van een sloep oen bajonetsteek en do ander schoot zichzelf op den patrouille- post op den Uiterweg by ongeluk in den pols. Op een wachtpost leunde by met den arm op de tromp van zyn geweer; een kind, dat voorbyging, haalde den trekker over en het schot ging hem coor den pols. Hy word tor s' ond naar de kazerne van bet fort gebracht. Onder de arbeiders te Sloter- dyk, Halfweg en Haarlemmermeer heersoht een geest van groote ontevredenheid, omdat door de landbouwers in de IJpolders vreemde werkkrachten in dienst worden genomen. Gisteren trok een troep den G roo ten IJpolder in en noodzaakte de vreemdelingon by den heer J. C. den arbeid te staken. Do hoeve verkeerde den geheelen dag in staat van beleg. Volgens uitingen der ontevredenen zouden vandaag anderen aan de beurt wezen. In den IJpolder zyn eenige dui zenden turven, staande in do nabybeid van het kruitmagazyn, in brand geraakt en ver brand. De politie doet onderzoekmen denkt aan kwaadwilligheid. Het Staphorster boertje is boden door het kantongerecht in Don Haag wegens onbevoegde uitoefening van do ge neeskunst veroordeeld tot 100 boete, by wanbetaling to vorvangen door eon hechtenis- straf van twintig dagen. De machinist L. Den Ouden, be last met do bediening van het verwarmings- en luchtvcrverscbingstoQstel in de Tweede Kamer, is, nadat hy hedenochtend aan zyn dagolyksch werk was gegaan, dood in de machinekamer op het Binnenhof in Den Haag gevonden. Volgens verklaring van den ter hulp geroepen geneesheer dr. Do G., was de beambte aan een hartverlamming plotseling overleden. Door do politie te 's-Gra venhage moet proces-verbaal zyn opgemaakt tegen twee dames uit den gegooden stand, die er haar werk van maakten op een bovenhuis een verboden handel in sterken drank te dry ven. Den opzichter, den hoer A., uit Gouda, die by Naaldwyk door een tram werd overreden, Is te 's-Gravenhage in het gasthuis het eene been tot de dy, het andere onder de knie afgezet. Een veld artillerist hakte te Delft, zonder eenige aanleiding, een burger een stuk van het oor af. Gistervoormiddag werd op het station-Maas te Rotterdam de 17-jarige losse remmer Hendrik Mouris, wononde Lambertus- straat, terwyl hy de Boerengatschebrug over liep, door oen rangeerenden trein gegrepen en omgeworpen. Twee wielen der locomotief en die van een der wagens gingen hem over het linkerbeen en den linkerarm, zoodat beide lichaamsdeelen verbryzeld werden. Dr. Bur- kens, die onmiddeliyk ter plaatse aanwezig was, gaf dan ook weinig hoop op herstel. In bowusteloozon toestand werd de ongelukkige per raderbrancarJ naar het Ziekenhuis ver voerd, waar hy gisternamiddag te ruim 3 uren is overleden. Aan hetzelfde station hebben een zestal veedry vers een waker, die hon verbood zich op verboden terrein te begeven, ergerlyk mis handeld. De man werd zoodanig in zyn lenden getrapt en geschopt, dat hy zich onmogelyk verroeren kan en bedlegerig is. Bovendien bekwam hy op verschillende plaatsen kneu zingen. Tegen do bedryvers dezer mishande ling is eene strafvervolging ingesteld. Ingevolge een te1ographisch verzoek uit Verden zyn door den onder in specteur dor rivierpolitie aan boord van hot stoomschip „Britannia," liggende aan de Willemskade te Rotterdam, twee Duitschers aaogehoaden, jongens van 17 en 18 jaar, uit Wolsdorf en Goestemünde herkomstig, die verdacht worden zich in eerstgenoemde plants aan diefstal van 3000 mark te hebben schul dig gemaakt. Beiden hadden zich ingescheept op weg naar Engeland. Het grootste gedeelte der ontvreemde som werd in hun bozit ge vonden, ook een 4 tal geladen revolvers, waarmede zy zich, op alles voorbereid, gewa pend hadden. Zy zyn voorloopig als niet toegelaten vreemdelingen in hechtenis gesteld. De geheime agent gesnapt. Onlangs werd uit Den Haag gemeld dat daar door de politie een man wae ingerekend, die er zyn werk vau maakte in 't Haagsche Bosch de verliefde paartjes te overvallen en dan, onder voorgeven dat by een geheim politie agent was, hun geld wist af te persen. Hot bericht hoeft tot namaak geleid. Het origineel uit Den Haag heeft een imitatie in Utrecht gevonden. 't Tal van minnende paartjes, die onder protectie van Amor 's avonds onze plantsoenen opzoeken, ondervond overlast van een in dividu, dat, zich aanvankeiyk schuil houdondo in de boschjes, zoodra een tweetal op een bank had plaats genomen, voor den dag kwam en zich als geheim agent bekend maakte. Hy eischte geld of verzocht het paar anders mee to gaan naar het politiebureel. De vorige week was er een paar, dat tegenwoordigheid van geest genoeg bleek te hebben om niet in de val te loopen. Aan de heusche politie werd ditmaal aangifte ge daan; deze slaagde er spoedig in, den pseudo- politieman te vinden en aan te houden. De man, die een oude bekende der justitie bleek te zyn, is voorloopig naar de strafgevangenis overgebracht. (Utr. CL.) Gistermiddag was dehulpvan de brandweer noodig voor een uitslaanden brand, door onbekende oorzaak ontstaan op de achterkamer van de derde verdieping van perceel 35 in de Albert-Cuyp-straat te Amster dam, bewoond door den sigarensorteerder J. G. Brookman en gezin. De brandweer, dio spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot dat gedeelte van het huis te beperken en met een sl mg op de waterleiding waren de vlammen spoedig gebluscht. Toch brandde het achtergedeelte der derde verdieping nage noeg geheel uit, terwyl de voorkamer, door anderen bewoond, ook nog van den brand te lyden had. Do eer6te en tweede verdieping vooral hadden bovendien veel waterschade, terwyl de meesto gezinnen niet verzekerd waren. De heer Brookman was wel verze kerd. (Hbl.) In de Brouwersgracht by de Lindengracht te Amsterdam is gistermiddag een kar te water geraakt, waarop zes kinderen gezeten waren. Al was het met veel moeite, alle kinderen waren na korten tyd door oog getuigen met behulp van roeibootjes op het droge gebracht. Het ongeluk veroorzaakte in de buurt groote ontsteltenis; de moeders van twee der kinderen werden met moeito tegengehouden zichzelf te water te begeven en werden bewusteloos weggedragen. Naar mon verneemt, bestaan er plannen, aan het gemeentebestuur te Amster dam vergunning te verzoeken, het hoofdge bouw van de wereldtentoonstelling of een gedeelte daarvan dezen winter te laten staan, om daarin een wielerbaan te bouwen, waarop wedstryden zouden kunnen worden gegeven. Het benoodigde kapitaal zou reeds gevonden zyn. Volgens de „Bakkers-Ct." had te Arasterdam Dinsdag, na de graanbeurs, „een samenkomst van meelfabrikanten plaats, waar toe meerderen uit den lande expres naar de hoofdstad overgekomen waren ter bespreking van de middelen, om tot verbetoring der meel- pryzen te komen, die door éón hunner in de war zQn gebracht." De familie, die te Nymegen ten koste van anderen zulke goede sier maakte (zie ons noramer van Maandag avond) schynt te Kleef ook niet gevonden te hebben wat zy wenscht. Althans wordt verzekerd dat de heer en dame Maandag Don Bosch een bezoek waar dig gekeurd en by een huurkoetsier aldaar de onbetaalde equipage verkocht hebben. Door de gemeente-politie aldaar is beslag gelegd op het paard en het rytuig. De beide personen hebben nu, volgens de „Bossche Ct.", hun reis op andere gelegenheid vervolgd. By de wed. Hoojjer, te Barneveld, is het miltvuur onder de koeien uitgebroken. Eon cadaver is op last van den districts veearts onteigend en verbrand. Te Donkerbroek, in de Friesche gemeente Oost-Stellingwerf, is gisternacht zekere L. Hartholt levensgevaarlyk met een mes gewond. Een persoon is gearresteerd en gevankeiyk naar Heerenveen gevoerd. Van den kaashandel valt ook thans weer weinig nieuws te vermeldeD. Prima soorten bloven do vorige week gezocht on op den ouden prys, terwyl do markt van tweede soort kaas gedrukt bleef. De aanvraag naar September-kaas, die zich elk jaar voordoet, geeft echter hoop dat de pryzen nog zullen verbeteren; Edammer staat reeds een paar weken hooger genoteerd, terwyl in het buiten land ook eeno betero stemming komt voor Goudsche. Jammer, dat nog altyd veel afwy- kendo soorten en zoo weinig fijne waar wordt aangevoerd en ook, dat de te verwachten hoogere marktpryzen den boeren, met het oog op de afnemendo productie, niet veel voordeel meer zal opleveren. In de vorige week werd in de Alblasser- waard ƒ17 tot 24 besteed; in de Lopiker- en Krimpenerwaard liepen de pryzen van lste soort Goudsche kaas van 21 tot 24.50, zwaardere 27, 2de soort 16 tot ƒ21, Derby lste soort 22 tot 24.50, 2de soort 18 tot ƒ21, Edammer lste soort 24 tot f 27, 2de soort 20 tot 23. Do Friesche b o t e r k o o p 1 i e d e n hebben van hunne Londensche firma's bericht ontvangen, dat in October hoogere boterpryzen aar» de Engelsche markt verwacht worden, wyl groote hoeveelheden koloniale boter niet vóór November aan die markt zullen kunnen worden aangevoerd, daar het weder de pro ductie daar niet byzonder gunstig was. Ruim een maand geleden ver trok uit Winschoten een reeds bejaarde weduwe, om haar laatste levensdagen te slijten in den kring harer familie aan gene zyde van den Oceaan. Een kort verbiyf aldaar schynt haar echter van het plan te hebben doen afzien, want verleden Donderdag kwam zy te Win schoten terug. Zy heeft in 36 dagen een bezoek aan Amerika gebracht, doch aldaar, naar het schynt, reeds zooveel gezien, gehoord en ondervonden, dat zy naar den vaderland- schen bodem terugverlangde. Eene weduwe, wonende aan het Sint-Jans-kerkhof te Laren, had haar zoon door den dood verloren. De begrafenis had gister morgen plaats. In den vroegen namiddag ont stond er brand, naar men zegt, in den hooi berg. Daardoor werd ook het huis aangetast, dat mede een prooi der vlammen werd. Er werd betrekkeiyk zeer weinig gered. Door de felle droogte der laatste dagen grepen de vlammen snel om zich heen en viel het moeiiyk, haar vernielzucht te beperken. Te Oosterzee (Fr.) is een twee jarig kind in een sloot geraakt en verdronken. Onder Epe zyn de gebouwen van het hoenderpark „Moederslust" doorbrand vernield. H e t g e 1 u k s b e 11 e t je. Onder dit opschrift verhaalt een blad te Weenen de volgende geschiedenis, die oen nieuwe bydrage levort, hoe wonderlijk soms 's menschen wegen zyn. E°n jong, armoedig gekleed meisje stond eenige jiren geleden besluiteloos voor de deur van een oud huis te Weenen. Het meisje, een wees, had een aanbevelingsbrief aan een bloedverwant, van wie zy echter geen vrien delijke ontvangst te wachten had. Marie Enzinge was voor 't eerst in het oude gebouw en wist daar dus niet den weg. Drie bellen hingen aan den kant van de deur, die ieder naar een velschillende verdieping voerden. Daar zich niemand liet zien, trok het meisje op goed geluk af aan een der bellen. Op de tweede verdieping ging aanstonds een raam open en het gryze hoofd van eene oude dame werd zichtbaar, die haar toeriep: „Kom maar boven 1" Het meisje liet zich dat geen tweemaal zeggen en draalde ook niet, eenige huiselyke bezigheden te verrichten, die haar door de dame werden opgedragen. Eerst een uur later wist deze, een majoorsweduwe, dat Marie niet de nieuwo dienstbode was, die zy verwachtte, en het meisje, dat de dame niet hare bloed verwante was. De weduwe hield de wees by zich, en in den loop van de drie jaren, die sedert verliepen, werd de verhouding tusschen beiden steeds inniger; do alleen wonende vrouw hochtte zich aan de wees en behandelde haar als cochter des huizes. Weer klon^. op een goeden dag de bel en ook ditmaal bleek het den buiten wachtende, een bediende in een handelshuis, dat hy zich vergist had in het adres. Maar tot zyne ver rassing herkende hy in het aardige meisje, dat hem opendeed, een speelnoot uit zyne jeugd, die hy jarenlang uit het oog had verloren. De kennismaking werd vernieuwd en met toestemming van de vrouw des hui zes mocht de jonkman terugkomen. In de vorige week is het paartje getrouwd en van de majoorsweduwe kreeg het als huwtlyks- gift een som van 8000 florynen mee. De vervaardiging van vuurvaste asbestkleeren voor de brandweer wordt thans fabriekmatig gedreven. Tot dusver was het nog niet gelukt die zoodanig te vervaardigen, dat het een brandweerman mogelijk was zich zonder levensgevaar in een brandend vertrek op te houden. Wel was reeds eenige jaren geleden een kostuum voor brandweermannon uitgevonden, doch dit moest door middel van een aan het hoofddeksel aangebrachte buis aanhoudend met water uit een brandspuit besproeid worden; hierdoor was dit kostuum practisch onbruikbaar. Thans is te Montreal (Canada) een nieuw asbestkostuum beproefd, dat niet meer noodig heeft aanhoudend te worden nat gehouden; een met dit kostuum uitgerust man kan zich vry bewegen, wan neer hy slechts nu en dan zich van de straat uit kan laten bespuiten. De by het kostuum behoorenae helm bev3t twee oogglazen van mica; voorts behoort by het kostuum een ademhalingstoestel tot rtif.iging en afkoeling van de heete, met rook bezwangerde lucht. Zekere C. J.Bekker, die thans als nachtwaker voor particulieren te Amster dam fungeert, heeft voor de rechtbank aldaar zes maanden gevangenisstraf tegen zich hooren eischen. Beklaagde was in den zomer van dit jaar in dienst by den heer Lindeman en o. a. belast met het nazien der verlichting in de werkplaatsen der firma Roeloffzen Hübnor. Dit karweitje geschiedde 's Zondags, 's Mans loon bedroeg 12 per week. Uit het proces verbaal bleek wat door bekl. werd bekend dat hy ongeveer 800 kilo materiëel van de drukkery der heeren R. H. heeft ontvreemd, oen waarde ver tegenwoordigende van ongeveer 500. Dit werd door hem by Levie Waterman verkocht voor 9 a 10 cents het kilo. Het O. M. heeft den getuige Waterman harde waarheden doen hooren. Deze toch ver klaarde het gekochte te hebben aangezien voorzink! «urgeriyke Stand. ALFEN. Bevallen: W. M. Van Scliaik geb. Abels Z. T. M. Verweij geb. v. Hof Z. M. Van Winkel geb. Geers D. C. Van Kessol geb. Van der Zwet Z. M. Van Halen, geb. Koster D. Overleden. F. Vierbergcn d. 2 m. J. Do Muis Z. 18 j. Gehuwd: A. Vonk en A. Straver. AARLANDERVEEN. Bevallen: J. Kempen geb. Notenboom Z. Overleden: B. Schellingerhoufc, 19 j. (to Katwijk). BODEGRAVE. Bevallen: M. J. Berkelaar geb. Van Leeuwon Z. C. Jacobi geb Van IJk D. A. Vergeer geb. Beuk D. Overleden: J De Jong, eclitg. van J. Van dei Stal, 63 j. Gehuwd; J. C. Kapteijn, jm. 24 j. en M. A. C. F. De Ridder, jd. 19 j. J. Kriege, wednr. vah A Orizand, 61 j. en M. C. Van Roijen, wed. van N. v. Luijn 57 j. J. Verburg, wednr. van I. Hendrikx, 26 j., en B. Bruijnis, jd. 26 j. BOSROOP. Bevallen: J. Spaargaren geb. Boole Z. Overleden: C. De Loos 8 m. Gehuwd J. Hanzon 61 j. en S. Meijers 46 j. HAZEliSWOUDE. Bevallen: A. Kruit geb. Verheul D. E. Kastelrju geb Treur D. G. Van Beek geb. Van Dam Z. M. Van der llaaa geb. liulsschreuder D. Gehuwd: G. Bronwer jm. 36 j. en E. Do Jong jd. 31 j. KOUDEKERK. Bevallén: J. P. Vermeulen geb. Slingerland Z. Overleden: N. v. d. Bosch, echtg. van A. Van Diggele, 73 j. E. W. Van Schie 4 m. A. Wille 6 m. H. Altenkroese, wod. G. Kroes 73 j. LEIDERDORP. Bevallen: J. Siore geb. Bavclaar D. H. Van Ommering geb. Keij D. M. Do Vroede geb. Raar D. P. Kloijn geb. Van Loijden Z. T. Verkerk geb. Voorthuijson Z Overleden: J. Stroobel, echtg. van C. Van Hemert, 28 j. A. Bosman D. 5 ni. Gehuwd: W. Goddiju 24 j. en M. Lageren- berg 24 j. OUDSHOORN. Bevallen. A. Peters geb. v. Holst D. A. G. Van Vliet geb. Spruijtenburg Z. TER-AAR. Bevallen: D. Van Viet geb. Den Bleker D. Gehuwd: C. Zevenhoven jm. 27 j. en A. Kok jd. 25 j. Familie-Berichten uit verschillende bladen. GEHUWD: J. Kruijff en L. A. YerschoofT, Maastricht. L. Engel en G. Trip, Westzaan BEVALLEN: L. M. A. Von SchmidDe Jong Z., Den Haag. J. C. Mijnsscn -Verspyck Z., Arnhem O. P. D. C. De PaulyRijdsmeir Z., Makasser. J. ReepmakerVan Hobokon Z., Seheveningen. Mevr. GraftdijkHouweningo D., Giesendam. E v. d. Steur—Van der Laan Z., Haarlem. E. C. M. De GrootVan Coeverdon Z., Soekaboeini. M. WindDe Bruijue D., Rot terdam. P. J. De Jonge—Deijermans D., Dor drecht.C. J. P. Kampers—Roesor D., Maassluis. OVERLEDEN: J. G. Elkhuijsen M. 67 j., Den Haag. W. Mensing M., Soerabaia. D. W. Breijl V Loosdrecht. C. H. Hadden M. 37 j., Deven ter. E. MullerVau Oosterom 66 j., Sloterdijk. M. W. Keg M 36 j., Zaandam. Wed. D. J. SabelisCoelingb, Otterloo. B. Schrammcijer 66 j., Rotterdam. N. C. Barendregt M. 73 j., Barendrecht. BUITENLAND. Frankrijk. De begrootings-commi8sie uit de Franscha Kamer heeft den arbeid hervat. De heer De Cavaignac bracht rapport uit over de begrooting van oorlog en kwam tot de conclusie, dat eene vermindering dezer begrooting met 24,000,000 franken noodig is. Voorts wordt in het verslag de wensch uit gesproken, dat de regeering zal overgaan tot het vormen van een koloniaal leger. Heden zal de heer De Cavaignac, voor heen onder secretaris by het ministerie van oorlog, zyne raededeelingen voortzetten. Men verwacht, dat de critiek van deze afgevaar digde op het beheer van het departement van oorlog, aanleiding zal geven tot ernstige discussiën De volledige inhoud van Cavaig-, nacs rapport zal echter niet openbaar wor den gemaakt, voordat de commissie eerst het antwoord van den minister van oorlog daarop heeft vernomen. Vermoedelyk zal generaal Zur Linden roeds heden de byeenkomst der commissie bywonen. De koning van België heeft een five o'clock in h6t hotel van de „Figaro" byge-i woond, waar een aantal bekende Parysche kunstenaars aan hem werden voorgesteld.' Eenige zangeressen vergastten bet gezelschap op hare fraaiste liederen, en na afloop van dit geïmproviseerde concert ging de koning een kykje nemen op de zetterij, waar by met belangstelling hot opmaken van het blad gadesloeg. By zyn vertrek werd de koning door de menigte op straat levendig toegejuicht. President Faure heeft aan den Russischen generaal Dragomiroff, die de legeroefeningen in de Vogezen bywoonde, het grootkruis van het Legioen van Eer verleend. Dezelfde onderscheiding viel ook ten deel aan prins Nicolaas van Griekenland. Duitsohland* De gemeenteraad van Metz heeft een met redenen omkleede motie aangenomen, waarin aan den hoogen raad voer het openbaar onder-- wys verzocht wordt, een groote plaats af te staan aan het onderwya in het Fransch, de moedertaal der kinderen. Er zal spoedig begonnen worden met

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2