ïnMU\ laarsnisstGC 10. Bears van Amsterdam. 7 REIZIGER of BEDIENDE. Kellner Gevraa» <1, Naaisters gevraagd, ningen door to zwartii l-crveiilast gekanteld, en vol water gdoopen. H:t gezia, 4 personen, kon nut aio.it© gc-red worJen. Vanwege het provinciaal bestuur zyo maatregelen genomen om het vaartuig t© lichten. D© scheepvaart is niet gestrejnd. Aan de grensstations Rozendaal cn Bsschen zyn in de douanezalen en wacht- kauiüi s borden opgehangen, waarop de reizigers in vier talen worden gewaarschuwd,: „Wacht u voor zakkenrollersDrie handige lui, een Pool, osn Belg en eon Franschrpan, werden aldaar reeds op heeterdaad betrapt en opge pakt, de eerste met eene gestolen waardo van f 25,000. De „Lom brugge." Binnenkort zal te Borculoo in veiling worden gebracht het boerenerf „Lembruggo", z.-er zeker een der oudste panden uit den omtrek. Naar aanleiding hiervan komt ons, zegt de „Zutf. Ct.", voor den geest het ruim twee eeuwen oud gezegde: „IJ bunt nog niet óver de L^mbrugge", het geen beteekent „je-bent de brug nog niet over", 't is nog geen gewonnen spel. Aangaande het ontstaan het volgende: Toon Bisschop Bernard van Galen in 1672 Grol had ingenomen, hadden de omliggende stroken niet weinig te lijden van ue stroope- ryen der Bisschoppelijke benden. Daar die Westfalers geen ander1 vee dan varkens kenden, waren ze zeer belust op Gelderscho koebeesten. Eens hadden ze een strooptocht te Ruurloo gedaan en het best-3 vee bye.ngo dreven, om het naar hun roofnest te slepen, maar wegens den hoogen waterstand moesten xy oen omweg maken en zekere brug over trekken, die, een half uur van Borculoo, over de Lembeek. lag en de Lembrug genoemd werd. Nu had juist een Staatsche troep by die brug post gevat, wat de Munsterscho sol daten niet, maar de Ruurloosche boeren wel wisten, en daarop riepen dezen den koeöieven by hunnen aftocht na: „IJ bunt nog niet óver de Lembrugge." En werkeiyk liepen de Uunsterschen by die brug in den val. Geene mkele koe en een klein getal vluchtelingen kwam to Grol aan, om de nederlaag der overigen te melden. De bekende luchtschipper Aug. Toulet, die 361 opstijgingen onder vaak dra matische omstandigheden volbracht, ondernam gisteren uit Brussel een luchtreis met drie passagiers. In Oe nabijheid van Hal barstte de ballon uiteen en vielen de reizigers van eene aanzienlyke hoogte naar beneden. Allen werden verpletterd. De hedennacht ontvangen „Ind. beige" be vat reeds uitvoerige bijzonderheden. De ballon was to halfelf opgestegen en dreef af in de richting van Forest. Te 11 uren bevond hy zich te Esschenbeek, bij een daar aanwezigen molen, niet ver van den spoorweg. Plotseling barstte de ballon uiteen en kwam neder op een veld, waar het schuitje door de kracht van den val diep in den grond drong. De luchtreizigers werden vreeselijk verminkt en waren bijna onherkenbaar; de vier lijken werden naar het gasthuis te Hal overge bracht. Het ongeluk moet aan drio oorzaken worden toegeschreven: in de eerste plaats waren de passagiers buitengewoon zwaarlijvige personen, zoodat de ballon te zwaar geladen was; in de tweede plaats verkeerde het omhulsel van den ballon in een versleten toestand, en ten derde werd het gas door de zonnehitte, welke op die hoogte vrij sterk was, op buitengewone wijze uitgezet, terwijl het reeds bij het opste gen de aandacht van sommigen had getrokken, dat de benedonklep hermetisch gesloten was in tegenstelling met hetgeen gewoonlijk het geval is. Doch op deze omstandigheid werd bij het opstijgen verder geen acht geslagen. D9 passagiers waren twee ingezetenen van Brussel, de heeren Mazoy en Delvaux, en een Engelsohman, Crokea genaamd. Wat den luchtreiziger Toulet betreft, deze was bekend om zijne stoutmoedigheid, welko vaak tot onvoorzichtigheid oversloeg, zegt de „Ind. beige". Hy had reads vele gevaren doorstaan, o. a. in 1888, bij zijne opstijging te Antwerpen met de officieren der genie Mahauden en Groy, toen de ballon in zee terechtkwam en door zeelieden werd opge pikt juist op het oogenblik, toen de nood het hoogst gestegen was. Op 9 Jan. 1893 kwam zijn ballon in zee by de Fransche kust neder. 13y deze gelegenheid werden Toulet en z(jne inetgezollen zóó einstig verwond, dat zy ver scheidene maanden in een hospitaal moesten vtrMyven voordat zy naar hun vaderland konden terugkoeren. Toulet was 42 jaar oud. Een hevige aardbeving heeft groote verwoesting aangericht in de stad Yetapjn en omstreken, in Honduras. De schok ken begonnen Zondagmorgen en duurden tot Dinsdag. Tot overmaat van ramp gingen zy vergez-lj van een vulkanische uitbarsting. Ontz glyko stroomen lava daalden van de heuvth af en vernielden alles op hun weg. E-n aantal menschen werd door de lava ettoomen achterhaald en vond een vreese- ïyken dood. Het aan Ui slachtoffers is zeer groot, maar de ramp is nog niet in baar vollen omvang bekend Er zyn reeds 150 ïyken gevonden; in Yotapan kwamen o. a. 70 soldaten om het levon. In de bureelen van de „World" Irak Donderdag avond brand uit; he'. vuur was spoedig gebluacht, maar de waterschade was zoo groot, dat men niet meer dan acht pagina's kon uitgeven. Deze behelsden enkel nieuws; voor de advertenties was geen plaats. Dit was zeker de eerste maal, dat een Amerikaansch dagblad zonder advertentién uitkwam. By zeer stormachtig weder is dezer dagen to Krakau een dame met een slechts half gevulcieu luchtballon opgesteg n, hangende aan een trapeze. De ballon werd tegen een kerktoren geslingerd, de lucht, reizigster viel op het grasveld voor de kerk. Zy werd zwaar gekwetst opgenomen. Het publiek was zeer verontwaardigd op den onder nemer der vermakelijkheid, die ondanks het ongunstige weder de opstijging niet wildo uitstellen. BUITENLAND. FrnakrijU. Vryöag-avond beeft het hof van assises te Tarijs uitspraak gedaan in de zaak van de Zuider-spoorwegmaatschappij. De beklaagden, Felix Alartin,. Bobin tn André, volgens den advocaat-generaal „crio geldwolven, die in hun vuil bedrpf waren gestoord", en tegen wie hy een streng vonnis vroeg, zyn door de jury na kort beraad vrijgesproken. Deze uitspraak, die trouwens door iedereen verwacht was, werd door het 'publiek met luiden by val begroet. Aldus, zegt Albert Bataille in de „Figaro", eindigt dit proces, dat slechts begonnen is om den menschen zand in de oogen te strooien;; dit scbynproces, waarvan het otnig doel was het ware proces te maskeerenhet proces, dat blyjft, maar waaraan men nibt be ginnen zalhet proces der politieke personages, die hebben medegedaan aan het geknoei, die in de winst van het syndicaat deelden en van bar-: n Reinach het loon voor hun meegaandhtid ontvingen. DultschlainL Sedert maanden hebben de vrijzinnige bladen allerlei onthullingen gebracht over den be- kendon baron Von Hamraerstein, lid van het Parlement en hoofdredacteur van de „Kreuz Zeitung," aan wiens verderflyken invloed de agrarisch-demagogische draai van de conser vatieve party is toe te schreven. Baron Von Hammersttin was op het oog een volmaakt gentleman, schreef kernachtige artikelen tegen de zedeloosheid, den speculatiegeost, de zwel- geryen en bedriegeryen van bankiers, stelde voor dit alles het jodendom en het liberalisme verantwoordeiyk, en hij zelf wordt nu ont maskerd als een brutale huichelaar en gemeene bedrieger, die de gelden van zyn blad en andore fondsen heeft verduisterd, valschheid in geschriften pleegde, een woest, liederlijk leven leidde, enz. De conservatieve pers heeft langen tya moeite gedaan, dit alles te verzwygen. Voor tweo maanden besloot men eindelijk, Von Hammerstcin te schorsen als hoofdredacteur van de „Kreuz Zeitung;" hy vluchtte naar het buitenland, en thans verklaart- do raad van toezicht van het blad, dat een aanklacht tegen hem is ingodiend bij den o.'ficier van justitie. Tevens wordt bekend dat Von Hammerstein zijn mandaat voor den Rijksdag en het Huis van Afgevaardigden heeft neder- gelegd. De val van dezen man is een ongeluk voor de conservatieve partij, vooral in verband met de nieuwste openbaringen over den ge wezen hofprediker Stöcker, die op de intriges van de mannen der „Kreuz-Zeitung" aan het hof, om den keizer voor zich te winnen, een schel licht werpen. Keizer Wilhelm is nog niet te Berlyn teruggekeerd. Nadat de manoeuvres der troe pen by Stettin zijn afgeloopen, komen do oefeningen aan de orde, welke de vloot zal houden. Do keizer woont, aan boord van de „HohenzollernC, deze vloot-manoeuvres by. Strobel, redacteur van de socialistische „Volkszeitung", welke in Slëeswyk-Holstein verschynt, is: in hechtenis genomen, wegens een arlikel „Zonder vaderland". Da politie deed een huiszoeking in de drukkery, omdekopy van het geïncrimineerde artikel te vinden. De bouw van vier nieuwe kruisers voor de Duitsche marine is opgedragen aan de werf „Vulkan" te Stettin, aan de werf Weser" te Bremen en de ktizeriyke werven te Kiel en Danzig. Italië. Generaal Baratieri, de bevelhebber der Italiaansche troepen in Oost-Afrika, is uit Rome naar Napels vertrokken. Te Napels zal de generaal een onderhoud hebben met den heer Crispi en den minister van oorlog, generaal Mocenni. Van Napels gaat de generaal naar Brindisi en van daar naar Massowab. Dit onverwachte vertrek van generaal Baratieri heeft te Rome nogal opzien gewekt, want aanvankelijk was de generaal voor nemens do feesten by te wonen, welke dezer dagen te Rome zullen gevierd worden ter herdenking van Rome's verheffing tot hoofd stad van het Vereenigde Italiaansche Konink- ryk voor 25 jaren. Oo»Lt5urijk-Ilon«r.-3Ioaarchlo, Graaf Bideni heeft de opdracht tot vorming van een Oestenryksch Kabinet aangenomen. De keizer van Oostenryk heeft in zyn brief aan keizer Wilhelm dezen verzocht, de uniform van Oostenryksch cavalerie-genoraal te dragen. „Myn leger zou hierin een bij zonder hooge onderscheiding en een nieuwen band van wapenbroederschap zien," zegt keizer Frans Jozef. Deze uniform is een van de prachtigste, die men kent; zy is scharlakenrood, ryk met tressen versierd, met een witten pels en hoogen kolbak. Zwitserland. De „Neue Züricher Ztg." weet mede te deelen, dat zich in Zwitserland een brood- en koekbHkkersvereoüijung heeft gevormd, cie zich ten doel stelt ctn prys van liet brood op te drijven. Van deze vereniging kunnen idle bakkers en molenaars lid zyn. Iedere balckor, die onder aen coor haar vastgestelJen prys verkoopt, wordt in oen bari gedaaneen molenaar, die dezen bakker meel levert, wordt met üonzïlfdon maatregel gestraft. De beweging is begonnen in hot westen van Zwitserland en heeft zich langzamerhand over gö gehoeio republiek uitgebreid. Niet alle bakkers hebben zich evenwel by de ver- eeniging aangesloten, doch dezi beschikt reods over oen groote. macht. Over enkele weer- spannigen heeft zy inderdaad den boycolt uitgesproken. Een dez r heeft" uit dien hoofde een eisch tot schadevergoeoing ingesteld en is in het gelyk gesteld coor de rechtbank van zyn woonplaats. De vertsniging zou hem 5000 fr. schadevergoeding moeten betalen. De „Etoilo beige" beweert te weten dat koning Leopold heeft besloten tot terug roeping van kapitein Lothaire, den Belgischen officier, die last gaf tot de terechtstelling van den Engelschman Stokes. De gouverneur- generaal van den Congo Staat, de heer De Wahis, die eenigen tyd in Europa vertoefde, is mi weer naar den Congo-Staat vertrokken, na eerst met den koning te Aix les-Bains een onderhoud gehad te hebben. Volgens de „Etoile" is don gouverneur opgedragen on- midaeliyk na zijne aankomst kapitein Lothaire ter verantwoording te roepen. Cuba. Uit Buenos Ayres zijn Donderdag 1100 Spaansche vrywilligers naar Cuba vertrokkeD, om do Spaansche troepen by te staan in hun stryl tegen de opstandelingen. De insurgenten ontvangen echter ook voort duren Je versterkingen van buiten af. Uit Nieuw York: werd d.d. 25 Augustus ge schreven, dat 'Je daar woonachtige Cubanen bezig waren mot het organiseeren van een expeditie, dia alle vorige in sterkte zou over treffen. Zy zou een luchtballon medenemen, om de Spanjaarden uit de hoogte met dyna- mietbommen te bestoken. Drie weken te voren is een vrybuitersoxpeditie uit Ponn's Grave (Now-Jeisey) vertrokken, die behouden op Cuba is aangekomen. Een andere expeditie, welke uiet de sleepboot „Taurus" uit dezelfde haven zou vertrekken, is 30 Augustus door tie regeeiing ontbonden; een twintig vry- buiters werden daarby gevangengenomen. Rumenië. Te Constantza zyn, op bevel der Rumeen- sche regeering, 27 uitgeweken Bulgaren in hechtenis genomen, wegens medeplichtigheid aan de oproerige beweging in Macedonië. Voorts is te Braila en te Galatz aan vijf andere Bulgaren, die ven daar den opstand poogden aan te wakkeren, het verblijf in Rumenie ontzegd. Telegrammen. NIEUW-YORK, 15 September. De uitvoer van specie in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 7,242,871 dollars, aan zilvor 947,357 dollars. LONDEN, 16 September. Uit Weenen ver neemt de „Daily Chronicle", dat met betrek king tot Armenië een verschil van meaning tusschen Engeland aan de eene en Rusland en Frankryk aan de andere zyde is ontstaan. De laatstgenoemde mogendheden scbynen ge neigd te zijn de laatste door Turkye aange bolen concessiën aan te nemen, ofschoon zy niet aan de gestelde eischen voldoen. Enge land evenwel blyft er op aandringen dat lo. de vali's mutesarifs in Armenië voor de helft der christenen zullen zyn, en 2o. dat onder de leden der commissie van controle vertegen woordigers der mogendheden zullen zijn. Engeland zou die eischen alleen in zyn eigen naam hebben gesteld. LEIDEN, 16 September. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 13.5° C. 56.3° Fahrenheithedenmorgen 8 uren 15° C. 59 F.; 'smiddags om 12 uren 18.5"1 C. 65.3 F.; 's namiddags 4 uren 17° C. 62.6° F. Naar ons heden uit Den Haag wordt gemeld zullen HH. MM. de Koninginnen morgenavond met prinses Pauline van Wur- temborg om 8 u. 35 m. (stadstyj) met oen salon-trein der H. IJz.-Sp. Mij. naar Leiden vertrekken, om te 10 u. 35 m. in de residentie terug te zyn. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes, in partyen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste pry- zen f 42, f 22.f 4.60 en 2.30; de laagste f 40, f 22.—, f 4 50 en f 2.25. De luitenant-kolonel E. D. H. MacLeod, van het 4de reg. inf., te Leiden, is overge plaatst by het regiment grenadiers en jagers, te 's Gravonbage. Verschillende oorzaken zyn opgegeven voor het afspringen van het plan tot oprich ting van eene gewerenfabriek te Maastricht. Volgens eene mededeeling in de „Maastr. Ct.", welke doetr vermoeden dat de scbryver er meer van weet, zouden de leiders van het syndicaat nog intyds hebben ontdekt, dat zy door on juiste technische voorstellingen misleid waren, zoodat zy niet slechts aan de hun toever trouwde belangen, maar bovenal aan het belang van Nederland verplicht waren de onderhande lingen af te breken. Z. K. H. de Groothertog van Saksen heeft benoemd tot officier in de ordo van den Witten Valk dr. Francken, inspecteur der baden te Scheveniogan, die tydens het verblyf van den vorst aluaar als zijn lijfarts fungeerde. De directrice van het Hotel Kurhaus, belast met de huishoudelijke leiding van het Kurbaus, mej. B. Lippman, ontving namens den groot hertog van Saksen een kostbaar geschenk. Enkele leden van het personeel kregen eveneens geschenken, alsook de koetsiers en palfreniers, die bij de vorstelyke personen tydens hun verblyf dienst deden. Dr. Bicoker heeft ten tweeden male als wethouder van Amsterdam bedankt. Naar wy vernemen, heeft het H. K. H. mevrouw de prinses van Wied, geb. prinses der Nederlanden, behaagd een belangryke bydrage toe te zenden aan den heer Vogel, te Voorburg, ten behoeve der geteisterde be volking te Hooge-Zwaluwe. RD.) 16 September 1895. Staatsleenlngen. Vor. Koerc pOt koors. beden Ned Cert Nat W. Schuld 2% 95 Ja 95 dito dito dito3 101% 101% dito dito dito8% 101% 101% dito Obl. dito 1886*92 3^ 101 lul% Hoiignrijc, Goudl. 1831,93 4 102!^ 102% Italië, Inschrijving 18C2/81 £-1% Oostcnr., Obl. Pap. Mei*Nov. 6 84 83% dito ZilV Jan.UuU 6 £4% 93% Polon, ObL Schatb. 1814 4 Portugal, Obl. 1853.1884 mat ticket 100 .8 27 id. Tabaksleoning. 92% 92 Rusland, Binncnl. 1891. 4 61% ditolSd-ibij Rothschild Rb. 625 4 97% 97% dito Hopc&Co. 1S80 90GR.625 4 97 97% Obl. Lecning 1SG7/G9 20 .4 101% 101 in Goud Leen. 18S4 5 105% 105% Spanje, Perp. Schuld BuitonL 4 63% Tnrkije, Douano Obl. 1886. 97 dito Gcconv. Lccning SorieO 27 27% OM- Lecning 1876 4 l0*5ie Mexico, Binncnlandsch 6 38% Brazili Obl. 18S94 76 76% Ind. on Fin. OndernemlngM. Koloniale Bank Aand. 60% 61 N-I. llandbk. Aand.. 72% 72% Ntd ITandolm. Aand. op reso. 4 134.^ 13»% Spoorwegleeningen. IIolL IJr.ci-cu-Spw.-Mij. Aand. 108% Old. dito 101% M. t. Expl. v. St, Spw. Aand. 94 94% Ncd. Ccntr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 92 Italië, Z.-ItaL Spw. Obl A—H 3 54% ölj Polen, Ware.-Weenen Aand.. WB06 dito Prior. Oblig. 4 98% RugL, Balt. Spw. Aand.. 8 03% l'att. Spw -Mij. Aand. 6 83% 81% Iwang. Dombr Obl. ZR. 625 4J4 99% '9^a Weichsel ZK. Aand5 76 74% Wladikawkas Obl Rb.. 125 .4 97% 93% Amerika,Atch Gen.Morg.Bond*4 80 dilo Obl 2o Hyp. lett. A S 32% 1% Central Pacific Aand. 195j5 l'lli Chic lirio lo llyp. ObL 4 104* lu i Donver Ilio Grande O. v. A. ]6% 1 i.ouïSY. NobIiv. Cert. v. Aaod. 01% 01% Miss. Kane. Toxos C. A. 1/% 17% Union Pac. C. V. A. 11% Canadian Pacifio C. v. A. 56 5 Oregon Short Line. S 88% 32% Premieleeningcn. Nedorl., Stad Auistoni. f 100 3 112->ri 107% Geniaontc Credict .3 105% 102% Hong., Hypotheekbank 4 h>5% 104% 124% Oootenr., Staataloen. 1-354 4 128 - dito dito 13G0 6 130 Ruuland. Staatslocning 1364 5 174% dito dito 1SÖÖ5 167 Turkiic. Lconing 1870 34 Madrid 1S68t 41% Trantvalift ExpL Aand. 71% 74 Soulbstaudard Cort 20% 20% Prolongatie 2.—Peru 5—15'/, 52'/,. O emengd Nieuws. Hedenmorgen omstreeks vyf uren werd by den tol aan den Straatweg tusschen Katwyk aan den Ryn en Katwyk aan Zee gevonden het lijk van den by de schiet-terreinen in de duinen gedetacheerden infanterist Schermerhout, dienende by het 4do bat. 2de comp. 4de reg. infanterie te Leiden. De van Katwyk aan Zee ontboden geneesheer dr. D. L. Van Elk kon slechts den dood constateeren. De ongelukkige was Zondag naar zyne ouders te Aarlanderveen geweest en van daar terugkeerende is hy by den tol uit de stoomtram gesprongen, waarby hy waarscbyniyk verkeerd is afgestapt, althans aan zyn hoofd bevond zich een kleine wond. Het ïyk is heden naar het militair hospitaal vervoerd, om aldaar geschouwd te worden. Er wordt door sommigen ook vermoed dat de soldaat, om tyciig op het avond appèl te Katwyk te zyn, zich van Aarlanderveon over- loopen heeft en in de duisternis gestruikeld is. De Haagsche Rechtbank veroor deelde heden o. a. den bakker uit Leiden, die uit het park alhier een paar rozen, ontvreemdde, om zyn meisje te geven, tot f 10 boete; den werkman uit Oegstgeest, die zich aldaar schuldig maakte aan mishandeling, tot f 10; den scheepsjager uit Alfen, die aldaar een concurrent mishandelde en diens jaaglyn door sneed, tot 3 maanden. Vryge8proken werd de werkman uit Alfen, die terechtstond wegens diefstal van eenig oud yzer. Het O. M. by bovengenoemd Rechtscollege vorderde voorts heden voor een klompen maker uit Hazerswoude, die een 12-jarigen knaap aldaar met geweld in zyn woning trok en hem daar met een instrument, die nende om gereedschap te scherpen, eenige slagen-toebracht, omdat de jongen zyn doch tertje wel eens plaagde, 7 dagm. Bj) na alle sajetfabrikantente Venendaal en te Leidon hebben, wegens de styging der wolpryzen, de sajetpryzen met 20 cents per K.G. verhoogd. De tentoonstelling te Amster dam werd gisteren (Zondag) door ruim 11,000 betalende personen bezocht. Omtrent den Amerikaan, wiens aanval op den commissaris van foliüo te Bergen-op-Zoom wij do vorige week mode deelden, verneemt men nader: De man schyno verwoed to zyn geworden op den commissaris, omdat deze zyne papieren ter inzage op ge vraaga had, ten einde hem als burger van Birgen-op-Zoom te doen inschryven. Na;* men zegt, werden geen termen gevonden hein i.i an est te houden, en moest de man aan vallen van zinsverbystering hebben, alzoo. ontoerekenbaar zyn. Na door 2 marechaussees te Bergen-op Zoom te zyn teruggebracht-, is hij naar Rotterdam getransporteerd, om van da<r de reis naar Engeland voort te zetten Het 8-jarig knaapje, dat Zon dagavond van een schuit in het water aan het Spui te 's-Hage viel en daaruit bewus teloos gered werd, is later in de ouderlijke woning overleden. Burgerlijke Stand Tan Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 15 September. A. Do Zwijger jm. 22 j. en J. F. Van Dijk jrT. 22 j. W, F Van der Ue»9t jm. 21 j. en C. W. Lc Feber jd. 21 j. J. D. De Vroede jm. 24j. en J. Van der Wolf jd. 19 j. J A. Sinit jm. i'8 en E. A. De Haau jd.23.]. A. Vergunst jm. 23 j. en J. Le Feber jd. 24 j. N. Blankonstijn jm.22 j. en J. Werk jd. 22 j. J. Langezaal jm. .00 j cn J. M. Van der Linden s. 45 j. Al. Van Dijk jm. 30 j. en L. Ouendag jd. 29 j. H. P. Brommer jm. 24 j. en A. M. Beekhuis jd. 29 j. ZOETERWOÜDE. Geboren: Ario z. van D. De Bruin en M. C. Van den Heuvel.Elizabeth, d. van J. Zandbergen en D. Jansen. Dirk z. van D. Munnik en H. Westerhuis. Overleden: A Van der Splintor, wed. van G. Van Capel 78 j. A. v. d. Bedijk, wed. J. Kapel 65 j. C. Schol jm. 28 j. 1DVERTENTIËN. Bevallon van een Zoon 6286 3 SOPHIA M. PARLEVLIET - Wassenaar. Haarlemmermeer, 14 September 1895. Geboren: MARIE, Dochtertje van N. M. SLEIJSER en J. M. SLEIJSERVan der Reijden. Lejden, 15 September 1895. (Hoogewoerd 17.) 62c8 7 Geboren JOll.UM SU9ANJVA, Dochter van P. v. d. VLUCHT en J. J. LIMPERS. Den Haag, 15 September 1895. 6302 6 He on overleed, te Zoeterwoude, na eeno korta ongesteldheid, onze innig geliefde Zoon CORNELIS, in den ouderdom van byna 29 jaar. H. SCHOL S. C SCHOL-De Haan- Den Helder, 12 September 1895. 6291 6 Heden overleed, na eene kortstondige onge steldheid, onze zeer geachte Vriend en Myfo vennoot de Hec-r C. SCHOL, in den ouder dom van byna 29 jaar. J. G. KAAS. 6292 7 C. G. L. VAN WENSEN. Zoeterwoude, 12 September 1895. Gevoelig door de vele bewyzen van be langstelling, ondervonden by het overlijden van mijne dierbare Echtgenoo.te DIRKJE FASSEUR, betuig ik, ook namens rnyne Kin deren en verdere Familie, onzen oprechten en innigen dank. J. DE KLER. Leiden, 16 September 1895. (Middelstegracht 2.) 6283 9 De Heer en Mevrouw DE KOSTER - Bonneur betuigen hun dank voor de belangstelling, dezer dagen ondervonden, Leiden, 16 September 1895 6298 4 De gezamenlyke werklieden der Lridscho Katoenmaatschappy, voorheen DE HEIJDER Co., betuigen door dezen hun hartelyken dank aan den Heer FELIX DRIESSEN, voor den genoeglyken dag, hun den 14den Sep tember jl. bereid. De gezamenlijke Werklieden der 6294 8 Weverij en Drukkerij. Een JONGMENSCH, 20 jaar oud, bekend met do moderne "thlen, zoekt tegeo zeer matig salaris plaatsing als onverschillig in welk vak. De beste getuig schriften staan ten dienste. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No 6299. 8 biedt zich aan voor Café of Restaurant, 22 jaren, van goede getuigen voorzien, on verschillig waar. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 6284. 6 tegen 1 Novembereene Dienstbode, Geref. Godsdienst, als Meld-Allccn. Adres: Witte Singel 39. Spreekuur 's avonds na 7 uren 6296 5 zoo spoedig mogelyk, met de trapmachine bekend. Acres: v. DOORNEVELD, Herman- straat 6, Zylsingel. 6300 5 GEVRAAGD: een flinke Knee/»*, van goede getuigen voorzien en bekend met het Warnr.oeziersvak. 6289 5

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3