MENGELWERK. ktinnon worden uitgebracht. De stem-uit- brongfng zou op dezelfde w\)ze geschieden als in het ontwerp wordt voorgesteld, nl. door het plaatsen van een kruisje of ander teeken by den naam van hem, dien men wenschto gekozen te zien. By het opmaken van het resultaat der stemming, zou niet, geiyk by het meerderheidstelsel geschiedt, hetwelk tot dusver toegepast wordt en naar het ontwerp- Van Houten bestendigd zou worden, worden onderzocht welke candidaten het grootst aan tal stemmen op zich vereenigd hebben on van dezen gekozen verklaard wie de volstrekte meerdorheid, dat is do grootste helft der uit gebrachte stemmen verwierven, maar aller eerst nagegaan hoe groot het aantal stemmen is, welke uitgebracht zjjn ten gunste van de verschillende candidateniysten, welke door vrijwillig gevormde groepen van ten minste 50 kiezers of door erkende kiesvereenigingen aangeboden zjjn. Een eenvoudige deeling van het aantal te vervullen zetels op het geheele aantal der uit gebrachte stemmen geeft tot quotient het cijfer der stemmen, hetwelk aanspraak geeft op hot bezetten van één zetel, en zooveel malen dit kieequotiönt begrepen is in het aantal stemmen, ton gunste van elke candidateniyst uitgebracht, zooveel zetels moeten bezet worden door candidateD, op elk dier ljisten voorkomende, terwijl van die candidaten ge kozen verklaard worden zij, die het grootste aantal stemmen op zich vereenigden. De Zutfemche Ct. maakt haar voorstel door het volgende voorbeeld duidelijk: Stel, er zijn in 't geheel uitgebracht 10,000 stemmen en 10 zetels te vervullen, dan heeft elk duizendtal kiezers, die in denzolfdon geest gestemd hebben, aanspraak op één vertegen woordiger; aan een lijst, waarvoor 5000 kiezers hebben gestemd, valt dus do vervulling van 5 zetels te beurt en die 5 zetels worden ingenomen door de 5 candidaten, op wio de meesto kiezers uit do candidaten op do lijst de voorkeur blijken gegeven te hebben Valt con dezer gekozenen gedurende do zitting- periode door aftreden of overlijden uit, dan wordt zijn plaats ingenomen door hem, die op dezelfde Hj3t in stemmencjjfer op den gekozon-verklaarde volgde, zoodat tusschen- tijd8Che verkiezingen overbodig zijn geworden en er derhalve over vei 11 au wende belangstel ling door afmatting der kiezers niet meer geklaagd kan worden. Do liefdesgeschiedenis van een zangeres. Uit het Engdsch van Ellen Aubcrt. „Jo, hot oogenblik van scheiden is ge komen; ik heb een heerlijke vacantie gehad en ik zal nog dikwijls denken aan het riviertje, aan al het natuurschoon en...." „En?" „Eq aan u." Er was zoo iets vertrouwelijks in haar stem; de groote blauwe oogen kekon met zoo veel liefde naar hem op, dat Jo zich voor- overbukte om haar een kus te geven. Rosa Page was een mooi meisje en ge- durondo haar verblijf in Ierland had zij inder daad furore gomaakt op buitenpartijen en tennisvelden; met veel heereü bad zij ge flirt en gekheid gemaakt, maar aan Jo Donahuo had zij voor goed haar hart geschonken. „Wat zal mijn leven eenzaam zijn zonder u. Uw tegenwoordigheid is voor mij als een mooie schilderij, opgehangen tegen een kalen witten muur. Ik zal u zoor missen." „En ik daD, Jol Eerst die afschuweiyko zeereis en dan het lange traject van Holynoad naar Londen. Misschien zie ik u nimmer weer, hoe zullen al die vervelende dagen omkomen .Spreek zoo niet, Rosa, ik bon jong en sterk en al is de wereld nu ook nog tegen mij, ik zal werken. Da gedachte aan u zal mij altyd oen prikkel zjjn om vooruit to komen in do wereld. Op een goeden dag ziet ge mij in Londen verschijnen en dan kom ik de vervulling der belofte vragen, die ge mil daarovon hebt godaan." „Nu Jo, voor de tiende maal vaarwel; de oude koetsier kijkt zoo boos als een spin, dat ik hem zoo lang laat wachten." „Vaarwel, lievelingwat ooit moge gebeuren, donk altijd dat ik u trouw blijf." Do kerkklok lulddo, evenals alle avonden, toen Jo deze woorden sprak. „Luister eens: de klok luidt, een goed voorteeken," zeide Rosa; „zoo dikwijls ik de klokken hoor, zal ik mij uw belofte herinneren. Vaarwol l" Zij stapte haastig in het rijtuig en leunde haar gelaat in den gecapitonneerden wand om haai tranen te verbergen. De koetsier legde de zweep over lit t paard en de jeugdige gelieven waren gescheiden. Jaren verliepen. Jo Donahue had een hoevo opgozet en was failliet gegaan. Toen was hij naar Amerika geëmigreerd om ook daar in alles wat hij ondernam ongelukkig te zijn. Al zyn pogingen om tot welvaart te geraken, leden schipbreuk Niet aan gebrek aan kennis of volharding schortte hot hem; 'twas alsof een noodlot hem vervolgde en langzamerhand maakte een doffe droefgeestigheid zich van hom meester. Zelden zag men hem glimlachen, en de correspondentie met Rosa Page leed er onder. Hoe langer hoe korter en schaarscher waren do brieven, die hy haar zond. Rosa had van zingon haaf beroep gemaakt zy bad zich vlytig geoefend en druk gestudeerd en was nu op weg om aardig vooruit te komen. De kortheid van Jo's brieven hinderde haar meer dan zy had willen bekennen en zy schroef terug in even weinig woorden. Eens echter toen zy buiten wandelde, hoorde zy de klokken ergens in den omtrek luiden, ovenals zooveel jaren geleden in Ierland. Zy dacht aanJoen al de oude gevoelens in haar werden weer wakker. Zy had hem nog oven lief als vroeger, maar by? Dien avond schreef zy hem den volgenden brief: „Beste Jo! Uw brieven maken my zoo ongelukkig. Waarom zoekt ge toch in het leven van alles de donkerste zyde? Ik heb erg veel succes in de kunst, waarom zoudt gy daar niet in deelen Zooals go weet, ben ik geheel alleen in de wereld; myn tante overleed zes maanden geleden. Ik maak nu vyf guineas in de week, daar kunnen we mot ons beiden best van leven; onshuweiyk is waariyk lang genoeg uitgesteld. Schryf my eens hoe ge over myn plan denkt. Uw liefhebbende Rosa." Het antwoord was kort, maar beslist af wyzend: „Boste RosaI Daareven ontvang ik uw edelmoedig schryven. Maar hoe kan ik nu op uw kosten leven? Eindeiyk begint myn hoeve wat op te leveren. Zoudt gy ooit uw positio op willon geven om de vrouw van eon boer te worden? Uw succes is slechts een bezwaar te meer tusschen ons." Rosa las den brief haastig door, te haastig, om hem daarna in kleine snippers te scheu ren. Zy schreef hem eerst den volgenden '/omer terug en zond hem te gelflk oen uit- noodlging voor een voorstelling in Dublin Théatre. Het was de week der groote wedrennon, dus was het geen wonder dat de schouwburg eivol was. Jo Donahuo zat vlak vooraan op den eersten rang. Mon zou „Faust" geven on de rol van Marguerite zou door Rosa Page vervuld worden, meiddon de affiches en programma's. Gedurende de geheele eerste acte was Jo Donahuo bezig zichzelven mo9d in to sprekon. Hy verlangde er naar, zyn geliefde Rosa terug te zien en toch zag hy er tegen op. Het gordyn ging op voor het tweede bedrijf; boeren en boerinnen zongen een koor, op den achtergrond zig men een kerk. Een zacht gefluister en geschuifel werden hoorbaar in de zaal. Marguérite kwam op het tooneü. Haar gezicht en gestalte pasten uitstekend bij do rol. Zy was gekleed in een zacbtgryze j^pon, afgezet met wit, om het middel een zilveren gordel, het haar opgemaakt in twee dikke vlechten, een kapsel dat haar uitstekend stond. Het koor zong haar oenige rogels too en zy antwoordde met heldere stom duideiyk do woorden uitsprekend. Toen ging zy in de kerk. By het zingen dor juweelen-arii en het aanpassen der sieraden werd Jo bleek van ontroering. Zy geleek oen schoone koningin, waardig door allen gehuldigd te worden. Hoe had hy nog kunnen denkon dat zy er ooit in toe zou stemmen de vrouw van oen een voudigori landman te worden I Het scherm daalde en een stormachtig applaus riep haar en Faust voor het voet licht. In goen jaren waren die beide rollen zoo goed vertolkt. Marguorito werd eon prachtige bouquet rozen aangeboden. Zy stak or even het fljr.o neusje in om den heeriykon geur op te snuiven en tegeiykortyd berkondo zy Jo Donahue. Hy werd vuurrood toon hy haar vriondeljjk lachje beantwoordde. Gedurende de laatste acte kwam eon der bedienden hem een klein geparfumeerd couvert brengen. Hy stak het by zich, niet willende dat het publek om hem heen zyn agitatie zou opmerken. By hot uitgaan van den schouw burg, terwyi Diemand op hem lette, opeudo hy haastig hot rose couvert. „Ik heb u gezieD, Jo," schroef Rosa, „al deodt ge ook nog zoo uw best u aan myn oog te onttrokken. Kom na afloop dor voor stelling by my in den foyer dos artistes." Hy zag er tameiyk schaapachtig uit zoo als hy daar voor Rosa stond; by zyn binnen komen had zy een troepje vrooiyk lachende on pratendo artiston verlaten. „Wel Jo, dat is al een heel wonderiyke ontmoeting, hier in de opera," begon zy. „Herinneit go u nog dien beerlyken zomer dag toen de klokken luidden en wy van elkaar afscheid namen?" „Ja." „Doet het u genoegen mi) te zien? Ik zon het niet aan u zeggen andere. Met geen woord hebt ge me nog gelukgowenscht met het succes van dezen avond." „Ik...." „Wat scheelt er aan, Jo? Zyt ge ziek?" „Noon^ maar ik wilde u liever alleen spreken; Is daar geen gelegenheid voor?" „Vanavond onmogelijk, ik ben op een groot souper gevraagd. Zeg dus wat ge te zeggen hebt, want ik heb maar heel even den tyd." „Och, alleen dit: lang geleden hebt ge my een belofte gedaan on ik ik zio eens, myn handen zyn ruw en vereelt geworden van het harde werken sinds dien tijd en myn kleederen zyn erg eenvoudig en ouderwetsch. Ik ben zoo'n geheel ander raensch dan gy, Rosa; ik durf u nog byna goen hand to govon. Ik weot wel wat ge denkt. Vaarwel, God zegene u, myn lieveling." Hy was heengegaan en zy bleef op dezelfde plek staan als vastgenageld. Het souper dien avond was buitengewoon vrooiyk en ieder prees haar schoonheid. Rosa praatte geani meerd en haar oogen schitterden, maar in haar hart was het een gevoel van ontzet tende leegte. „Hoe laf van my en hoe kinderachtig", dacht zy, dien avond, thuisgekomen, „om er iets in te vinden dat zyn handen ruw en zyn kleederen ouderwetsch zyn, zyn hart is van goud, nooit zou hy tot iets onedels in staat zyn". Zy viel in slaap en droomde dat zy weer in Boyne wa9 gelogeerd en dat de klokken luidden en Jo haar zyn ruwe, maar trouwe hand toestak. Het was een heeriyke Juli-avond, de voet verzonk in het groene gras en de bladeren suisden zachtjes in den wind. De vogels had den den ganschen langen zomerdag gezongen en shepen nu in de takken en in de struiken. Jo Donahiio was bezig aan het kool plan ten voor den volgenden winter; hy was treurig gestemd en lette niet op don prach- tigen zonsondergang. Hy dacht aan Rosa, aan do onmogoiykheid, dat zy ooit zyn vrouw zou kunnen worden. Hy hoorde stappen naderen, onverschillig keek hy om erizag Marguerite voor zich staan, nu niet in een tooneelkostuum, maar in een eenvoudig katoenon kleedje. Zy begon met hom duch tig de le3 te lezen, maar voor hem was het louter muziek. Zy plaagde hem met zyn ingevallen wangen, zyn verdrietig gezicht en eindigde met haar mooi wit handje op zyn verbrande, ruwe hand te leggen. Hy liet haar prateü en om zyn aandoening XIV GEZONDEN. Mijnheer de Redacteurl Beleefd verzoek ik u om ecnigo plaats ruimte in uw vee gelezen blad. Hut ingezonden stuk van den monschen redder, bybrenger en geoefend zwemmer, heeft aan den eisch voldaan. Hot uit 't water halen van het kind uit den Ouden Ryn is wyd en zyd bekend; alleen mocht de inzender wel wat meer waarheidsliefde bezitten omtrent diopto van water en hoogte van ieo :der. Wel is waar is de rekening gemakkelyk: 2 M. water on circa 1 M. moider. t Is waar, 't blyft een lastige zaak om iemand te redden, maar voor acispirant politie agent onderwijzer is dat toch een makkulyk werk. Toen ik hoorde, Mynhoor de Redacteur! dat dit kind door iemand inet levensgevaar was gered, zei ik tot myzelven: ziedaar een edel en flink mensch, maar nu genoemde redder zelf ruchtbaarheid aan de zaak geeft (want het stuk heeft peen ander doel), verliest in myn oog de daad voel, zoo niet haai geheele waarde. Het slachtoffer (die politie-agent) heeft dus verzuimd rapport uit te brengen van die odele daa>, gedaan door dien rnenschen- redder-onderwyzer. Do lezers oordeelen naar 't naschrift van den Re lacteur. Had, o mensohenreader, die agent zich te water moeten begeven om redder te helpen, ook al kon genoemde agent niet zwemmen, of moest redder gered worden? Dat maakt anders de ziak lastiger. 't Ingezonden stuk is echter ook een com pliment voor bewoners van den Ouden Ryn en kykers. Heeft de inzender dat wel bedacht toen hy 't publiek bedankte voor de hulp en by zon der den heer Boekhoudt voor droge bovenkleoding? 't "Waren dan toch ook vol gens inzender lafaards, of kwamen allon juist bytyds om te heipen en van kleeding te voorzien. Intusschen, Mynheer Boekhoudt, myn dank! Ik blyf zeggen, redders, die gered moeten worden, verergeren de zaak. Heeft de zwemonderwijzer ook zoo n opmer kingsgave om een agent te bespeuren, terwijl hy te water was? Want by zoo'n lastig werk moet men zyn gedachten toch bepalen op het doel, volgens myn inzien, en zooveel waar heidsliefde zal by toch wel bezitten om niet te zeggen dat genoomde agent er vroeger by was dan hy. Zulk een groote mate van koel bloedigheid verdient opgemerkt te worden, en bepaald, het veroient te worden beloond. Misschien is hier of daar dan ook nog wel een stukje metaal over voor redder; 't kon intusschen geen kwaad, indien hy het nog meer bekend maakte, zoodat door iedereen naar waarde werd geschat en beoordeeld zulk em menschlievende edele zelfopoffe rende daad. U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, blyf ik met hoogachting, Een adspirant leerling voor zwemmer menschenredder en menschenbijbr enger. Lbidbs, 12 September 1S95. te verbergen, nam by zyn spade en begen weer te graven en te planten. Zyn handen beefden echter, zoodat hy het maar opgaf. Hoe het kwam had Jo niet kunnen zeggen, maar een oogenblik later zaten zy naast elkandor op het gras en praatten ze weer als jaren geloden. „Housch, Jo," zeide Rosa, „ik heb genoeg van het altyddurend gaslicht en het iederen avond zingen in benauwde zalen. Ik heb be hoofte aan versche lucht en kool planten lykt my lang niet onaardig toe. Ik zou het ook heel aardig vinden om kui kentjes te hebben, desnoods zou ik nog een varken willen voederen op ééne conditiedat gy er by waart." Als men een keurig-nette en goed onder houden hoeve wil zien, vette runderen en schapen, dan kan men het beste terecht op Boyno View Farm; zelfs do biggetjes zyn daar vetter en zindolyker dan ergens anders. De eigenaar Jo Donahue is het type van een flink, eeriyk man en z(jn vrouw is het vriendeiykste, vlugste vrouwlje uit den gan schen omtrek, een persoontje met frisscho, roode wangen, en oogen, waaruit het geluk u tegenstraalt. G emengd Nieuwss. W o e n s d a g-a vond is op d o n R y 6- wykschen weg, ter hoogte van de Van- Ljcuwonhoek-straat, door de stoomtram van Den Haag naar Delft een 9 jarig zoontje van een tramcontroleur overreden. Het knaapje liep spel nde togen de rydonde stoomtram, viel en een der waggons ging hem over het boen. Hij werd per raderoaar naar het Zieken huis overgebracht, waar het gekneusde been ii geamputeerd. In Den Haag heeft een werkman sedert eenige dagen zyn woning verlaten, onverzorgd achtei latende vier mindorj ingo kindere n, waarvan één nog zeer jeugdig. Do Haarlomsche rechtbank vor- oordeeldo Jacob Deutekom, beschuldigd van diefstal, tot één jaar gevangenisstraf. Dj eisc'u was 18 maanden. Het Hoog Militair Gerechtshof veroordeelde in zyne zitting van Woensdag den soldaat van het 3ie bataljon, 6de regi ment infanterie F. G. baron Van U., oud 22 jaar, goboren te Vinkeveen en Waverveen, tot een jaar gevangenisstraf en een jaar militaire gevangenisstraf met ontzegging van het recht om by de gewapende macht of als militaire geëmployeerde te dienen voor den tyd van vyf jaren, ter zake van lo. valsch heid in een onderhanisch geschrift, 2o. opzet- teiyke gebruikmaking van dat valsche ge schrift, en 3o. drie diefstallen in dechambróe ten nadeele van een kameraad. By die uit spraak werd als rechtens bewezen aangenomen, dat genoemde soldaat den Gien Juni 1895 te Breda valschelyk heeft opgemaakt een go schrift, waaruit bleek dat de soldaat Wormer zyn kapotjas en kortejas mocht verkoopen en welk geschrift was onderteekend met den naam van den kapitein compagnies-comman dant J. Timmerman, en dat bekl van dat geschrift heeft gebruik gemaakt, door het aan den koopman J L. Dn Bois te overhandigen met het later bereikt oogmerk om dien koop man to bowegen de meergemelde militaire kleodingstukken, die. naar luid van het schrif- teiyk bewys van vergunning, aan den soldaat Wormer zouden toebehooren, te verkoopon, en dat hy eindeiyk den volgenden dag op verschillende chambrées in de Lange-stallen kazerne te Breda, drie paar buiten-model schoenen (bottines), aan drie onderscheidene kameraads toebehoorende, heeft weggenomen met het oogmerk om zich die goederen weder rechtelijk toe te eigenen. Te IJmuiden heeft men Woensdag een uitstekend geslaagde proef genomen met een zelfveriichtende reddingsboot Het woei hevig uit het westen en de zee stond vry hol; toch zeilde do boot mot elf man aan boord flink de haven uit, nadat de „Breoveer- tien" haar naar het zuiderhoofd gesleept had. By alle bewegingen voldeed de boot uitmun tend, en na ongeveer 6000 M. op zee geweest te zyr., kwam zy met haar druipnatte beman ning behouden weer binnen. De lang verwachte gunstige verandering in den kaashanlel bleef ook deze week nog uit. De handel was zelfs vry stug, voornamelyk in afwykende soorten, die tegen zeer uiteenloopende, doch meest vry lage pryzen werden verkocht. Eerbte qualiteiten eren wel werden met matigen handel tegen' flinko pryzen omgezet. In de Alblasserwaard werd van f 16 tot f 22.50 besteed; in de Lopiker en Krimpe- nerwaard liepen de pryzen van 1ste soort Goudsehe van f 22 tot f 25, zwaardere f 26 50; 2de soort f 16 tot f 21; Derby 1ste soort f 24 tot f 25.50, 2de soort f 20.50 tot f 22; Edammer 1ste soort f 25 tot 27,2de soort f 21 tot f 22.50. De hitte. Een hitte als dit jaar in de eerste tien dagen van September is een zeer zeldzaam verschynsel. In Frankryk, waar men sedert het begin der vorigo eeuw aan- teekening van de warmte heeft gehouden, was de hoogste temperatuur tot dusver ge weest op 6 Sept. 1747, nl. 32 graden Celsius. Dit jaar is de warmte tot 34 en zelfs tot 36 graden (7 Sept.) gestegen, welke slechts zelden in Juli en Augustus is voorgekomen. In 1755 was in Juni eenmaal de stand 39 graden. Dit jaar is de hitte buitengewoon laat ge komen en bepaaldelyk in midden-Europa. Op 7 September was het te Algiers 7 graden Celsius kouder dan te Parys, ten gevolge van den zeewind. Bovendien is van 23 Augustus tot 10 September in Frankryk geen druppel regen gevallen. In Engeland heeft het bijna eiken dag wat geregend, ofschoon het er ook zeer heet was. Volgens de weerkundigen is de hitte nu voorby. Maar of er een zeer strenge winter zal volgen, is onzeker. Heete zomers zyn niet altyd voorboden van zware winters. Uit Australië worden eenige ernstige myn ongelukken gemeld. In het district Ovens (Victoria) is een myn plotseling ondergeloopen, ten gevolge van het doorbreken van een dam. OngHooflyk groote hoeveel heden water en slyk stortten in de myn en bedreigden het leven van 80 daar aanwezige werklieden. Slechts 24 hunner konden zich redden; zes zyn gestikt. In de Zuidormyn te Broken-Hill heelt een aardstorting plaats gehad, waarbij 8 mijn werkers omkwamen. Ten laatste wordt nog gemeld dat de Pro- pritty-mon in brand heeft gestaan. "Wel zyn hierty geen menschenlevens verloren gegaan, doch de brand heefi; een enorme schade veroor zaakt. Do arbeiders zyn buiten werk. De myn was een der belangrijkste van Zuid-Australië, het daarin gestoken kapitaal brengt byna 100 pet. rente op. Sedert 1885 werden uit do myn gewonnen 72,000,000 onsen zilver, 287,000 ton lood, 2435 ton koper, 1382 ton anti monium en 13,548 onsen goud. Sedert het bostaan der Maitschappö zyn 6,500,000 doll, aan cividonden uitgekeerd. Te L o u i s v i 11 e i s b y e e n mil itair feest een ernstig ongeluk gebeurd. Terwyi een battery op weg was naar een naburigen heuvel om een salvo af te vuren, vloog een kruitwagen met 60 pond kruit in de lucht, waarby zes soldaten gedood en een groot aantal gewond werden. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: C. F. T. Wecber gcb. Stapper Z. L Verschuur geb. Bergman Z. M. Van Velzen geb. Mulder D. Overleden: B Heijmans Z. 2 m. A. Boesveld D 4 j. J. Van Ofwegcn D. 3 w. Gehuwd: II. Munsterman en C. Boele. BODËGRAVE. Bevallen: K. Van Duuren geb Derksen Z. J Van Egdom geb. Oosterom D. A Terlouw geb. Kasius Z. Overleden: W. Hofland 74 j. BOSKOOP. Bevallen: M. C. v. d. Stam geb. Romein Z. - M. C. v. Kleef geb. Hamer9 Z. M C De VVildo geb. Vos Z. A. Hooftman geb. Trimp D. Overleden: A. Weller 2 j. Gehnwd: C. Ram 49 j en M. v. Leenwen 49 j. 11AZERSVVOUDE. Bevallen: A. Qaalm geb. v. Dam D. M. J. E. C. Drieasen geb. Aelbors D. M. Post geb. Meijer Z. E. M. Menken geb. Van Velzen D. Overleden P. Loomans Z. 15 w. Jb. De Kort. eclitgen. van M. v. d Zanden, 69 j. Gehuwd: W. Vcrweij jm 31 j. en J. Ver heul jd. '20 j. LEIDERDORP. Bevallen: M. Zwetsloot geb. Kortekaas D. A. J. Doorneveld geb Warners D. A C. Hnner geb. Hemerik D. C. M. Dingjan geb Van DijK levenl. Z. Ge h u w d D. Slootjes 24 j. en J. M. Van der Voort 21 j. NIEUWKOOP. Bevallen: C. Veennian geb. Tijsterman Z. Gehuwd. L. Koopman jm. 23 j. en C. Kra nenburg jd. 20 j. OUDSHOORN Bevallen: E. Kotelgeb BlomD. Ovorlcden: G. Breeveld Z. 4 j. M. De Jong Z 3 m K. Van Itterson. echtg. van J. Bossouieijer. 69 j. REEUVVIJK. Bevallen: N. De Goeij geb. Do Kruif D. A. N v. d. Star geb Koster D. Overleden: J. Schouten 1 m Gehuwd: G. Blom en C. Buitelaar. TER-AAR. B e v a 11 e n: C. Hartveld geb. Meijer D. A. Baas geb Zwaan Z. Overleden: J. P. Akerboom Z. 9 j. Gehuwd: A G. Brand jm. 29 j. en J. C. Hekman jd. 21 j ZWAMMERDAM. Bevallen: I. Spoor geb. Jongenburger Z. C. Hoogeveen geb. Uage Z. L Lodder gcb. Spek Z. L. Lekkerkerker geb. Van der Waay Z P Hoogendoorn geb. Fok kor Z. C. v. 1,eeuwen geb. Van der Manden Z. Overleden: A. Vreeswijk Z. 26j.— J.Zaal D. 9j. Gehuwd: 11. Blanken jm. 20 j. en N. Bloos jd 21 j. LICH1TSTER KtVff Resultaten der toaamemingen (Mn de Gasfabriek. "WEEK van 1 tot 7 Sept. Datum. üar Aantal. Gem Eng. St&odk. 1 Sopt. 7.15 - 9.15 7 16.8 2 7.15 9.15 8 16.6 3 7.15 9.15 7 16.4 4 7.— 9.- 8 16.8 5 7.— 9.- 8 16.4 6 7.— 9.- 7 16.8 7 7.— 9.— 8 16.8 Dit boteekent: Wannoer men 5 cubic feel =s 141.6 litera per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's London-Argaud-Staudard burne No. 1, met 21 gaatje#, wordt een licht verkregen, dat in Bterkte gelijk ets at met 16.8, 16.6 enz. Standaard aareen, waar/an elk® kaars 20 graina 7.8 grammen Spermaceti per uui verbrandt

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 6