De koning van "Wurtemberg inet gemalin en dochter is gisternainiddag op het Loo aan gekomen. Dw Koninginnen waren te voet naar het spoorwwgporron gewandeld en keerden per rytuL' met de gasten naar hot p-Ieis. Tij l" t» igen werden in den gemeenteraad bh de v.ikiezing van een wethouder elf stem men uil gebracht, waarvan 5 op den heer L. Jtuken, 4 op den aftrodenden wethouder Th. Da .nn n on 2 in blanco. Van de 9 geldig uit- gebr..elite stemmen had do heer Jeuken er dus 5, zoo Jat deze do vereischte moerderheid had. De voorzitter van den Raad was echUr van een ander gevoelen en meende dat een tweede stemming noouig was. B(j die tweede stem ming verkregen de ueeien Jonken en D«aamen ieder 0 stemmen, zondat nu het lot moest boslissen. By loting- werd de heer Daamen als wethouder aangewezen. Mei: verwacht echter dat deze benoeming als onwettig zal vernietigd worden. Blykens een by het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. pantser- dekschip „Koningin Wilhelmina der Neder landen," onder bevel van den kapitein ter zee W. J. Dtrx, van do zending naar Loren^o- Marquez (DeLgoabaai) to Oloh-leh teruggekeerd. Aan boord was alles wöl. Het stoomschip „Gedé", van Rotterdam naar Java, passeerde 7 Sept. Sagres; de „Gelderland" arriveerde 9 Sopt. van Batavia te Rotterdam; de „Oengaran" arriveerde 9 Sept. van Rotterdam te Batavia; 23'/2 dag reis van Marseille; de „Werkendam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 9 Sept. Scilly; de „Amsterdam" arriveerde 8 Sopt. van Rotterdam te Nieuw-York. De gewone audiëntie van den minister van financiën op 12 dezer en die van den minister van koloniën op 13 dezer, zullen niet plaats hebben. Bij koninklijk besluit is verleend aan E. Van der Pers een pensioen van ƒ231 's jaars. De met verlof in Europa aanwezige diri geeronde officier van gez. 1ste kl. van het leger in Ned. Indië ar. J. P. L. Fischer, op zijn verzoek met ingang van 1 Sept. 1895, eervol uit der» militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Kerkelijke hoogleeraren te Amsterdam. De heer J. Van Dijk Mzn., directeur der Vereeniging tot bevordering van Inwendige Zending, bedoelende de opleiding van jonge lingen tot predikanten van de Ned.-Herv. Kerk, schrijft in het „Doetinchemsch Weekblad": „Nu do Synode der Ned.-Herv. Kerk de z.g.n. propaedeutic! niet belet te Amsterdam hunne studiën aan te vangen en van hen niets anders vordert dan zich door een kerkelijk hoogloeraar aan oen der Ryks-Universiteiton te laten Insohrijven in hot album, is ook voor ons hot gevaar geweken, dat onzo theolo gische studenten zelfs niet het oorsto j ar to Arasterdam zouden studeeren. Hiermede heeft de Synode tegenover het voor haar smadelijk besluit van den Amstordamschen Gemeenteraad een bewijs van loyaliteit gegeven. Mij dunkt, thans treedt de vraag op den voorgrondis hot nu geon tyd tot het doen van pogingen, dat de Synode in staat gestold wordt om, finantiöel onafhankelijk van den Gemeente raad to Amsterdam, daar weder kerkelijke hoogleeraren te benoemen, geiyk do Room- schen dat deden? Wy kunnen er echter thans niet verder op ingaan. Zooveel is ons ook hier nu gebleken, dat de Synode onzen areeid waardeert." Aanwending van Kunstmeststoffen in boom k weekerijen. Hot is naar aanleiding van al hetgeen over dit onderwerp roods in vergaderingen van Tuinbouw- Maatschappijen en -Vtreenigingen is verhandeld, en wegens de onzekerheid, het verschil van gevoelen, die er nog heerschen omtrent do toepassing van kunstmest op tuinbouwgebied, dat wy op het onderstaande do aandacht vestigon. Het vraagstuk oener ri.tionoele bemesting is toch heden ttn dage meer dan ooit aan de ordo, en met recht. Evenals by mensch en dier, hoeft het levensprocos dor plant een aanhoudend ver bruik of voriies aan stoiTeiyko bestanddeeJen ten gevolge, wat oen bestendigen nieuwen toe voer van buiten nooizakeiyk maakt. D ze voedingsstoffen trekt de plant uit den dampkring, maar in de eersto plaats ook uit den bodem. Waar nu, zooals bekend is, olke plant in haar voedsel moot terugvinden die grondstof fen, waaruit zy is samengesteld, zal zy zich normaal kunnen ontwikkolen; waar men verrior in aanmerking neemt de grooto ver scheidenheid der planten en harer samenstel ling; waar het eiudelyk byna algemeen be kend mag hoeten, dat de bestanddeelen van den grond hier en elders, ja soms in óén en dezelfde gomoente hemelsbreed verschillen, daar behoeft hot wel geen bc-toog, dat er een nauwlettende studio veroischt wordt om aan den bodem die stoffen toe to voegen, welke er, voor een goede ontwikkeling der plant, aan ontbreken; om aan dozo laatste juist to geven wat haar toekomt. Het ligt niet in onzo bedoeling hier een verhandeling te geven over de verschillende gevallen, die zich daarby kunnen voordoen. Wat wy wenschen is een aanbeveling te schryven voor kunstmest, speciaal met betrek king tot de boomencultuur. Tot heden werd deze voor boomon en hees tors nog weinig toegepast, om de eenvoudige reden, dat men nog niet voldoende proeven genomen had of wel verkeerde proeven, zoodat mon er geheel van terugkwam. Nu nemen wy gaarne aan dat een bloemist, wiens verbruik zich misschien bepaalt tot eenige kubieke meters koemest per jaar, zoo- üat het der morito riet loont veel proevon te nemen, er niet mede begint; maar in een boomkwoekery, waar jaailyks eenige duizen den kubieke meters mest benoodigd zyn, daar is het van groot belang. Niet alleen toch dat men gunstige resul taten met kunstmest verkrugt, maar de uit komsten overtreffen de meest goede verwach tingen en men hespaart bovendien veel. Er dient echter in het oog te worden gehouden dat niet uitsluitend kunstmest gebruikt moet worden; hy moet als aanvullingsraest dionst doen' en dan kan men van een middelmatige, door toevoeging van kunstmest, een uit- stekendo mesisoort maken. Ook moet men voorzichtig zyn en den mest met oordeel gebruiken. De firma Groenewegen Zoon, te De Bilt by Utrecht, nam in verschillende gedeelten van hare kweekery'en, op dit oogenblik ter grootte van ongeveer 40 bunders, op 3 a 4 bunders daarvan proeven, dus op eenigszins uitgebreide schaal. Deze proeven met kunst mest werden genomen zoowel in vereeniging met andere meststoffen alsook afzondorlijk, en toegepast op: peren, platanen, abeelen, populieren, laurierkers, wilgen, iepen, gouden regen, acacia, vlier, weigelia, zoomede op zaaiplanten, moesgroenten, aardappelen, man gel wortel en vele andere gewassen. Het is nu juist een geschikt tydstlp dit eens te gaan zien; men kan nu het beste over de uitkomst oordeelen en daarom stelt de firma G. gedurende de Septembermaand haar persoon en hare kweekersen beschikbaar voor vaklieden, corporaties en alle andere belangstellenden, ten einde te zjën wat er op dit gebied verkregen kan worden. Zooals men weet, rydt de Stichtsche Tram, van Utrecht komende, voorby de kweekers aan den Utreehtschen Straatweg. Steeds is personeel aanwezig, doch wil men zeker zyn een der firmanten zelf te treffen, zoo is eenig bericht vooraf noodig. Gr emen«d Nieu w s. Door de gomeente-politio van Zoeterwoude is aan de bevoegde macht te 's Gravenhage overgeleverd een berucht per soon te Zoeterwoude, die een ingezetene van Benthuizen met een flesch op het hoofd had geslagen. Gister namiddag had to Warmond, begunstigd door het schoonste weer en onder toevloed eenor grooto menigte belangstellen den, de harddra.ery plaats van paarden van zessen klaar, onder den man. Ingeschreven waren zes paarden, nameiyk „Augusta", zwarte merrie van den h erJ. G. Matzê, bcryJer dezelfJe, vanMy'drecht; „Mirka", bruine merrie van Jan Steen, te 's-Gravenhage, beryder A. C. Van don Akker; „Victorii", vosmerrie van W. Verboom, te Haastrecht, beryder A. Schouten Hoogendyk; „Tromp", vosbles ruin van D. De Vlieger, te Haarlem mermeer, beryder dezelfde; „Fanny", zwarto merrie van A. De Goede, te Purmerend, be ryder S. Witteveen, en „Nobel", zwarte bles- menie van J. G. Matze, beryder dozolfde. De uitslag was, dat de prys van 150 ge wonnen werd door „Fanny" on de premie van ƒ50 door „Victoria." E9n en ander werd opgeluisterd door de muziek der „Warmondsche Harmonie." Na afloop werden oüder eon toopasselyk woord van den president der Harddravery- vereeniging de pryzen uitgereikt. Tevens dankte hy den ingezetenen voor hunne milde bydragen, die in staat hadden gestold deze haradravery en in de vorige week de volks feesten te houden. Ook den werkenden ledon der „Harmonie van Warmond" werd dank gebracht voor hunne welwillende medewer king en de politie voor het handhaven der orde. Vervolgons stolde men zich in optocht, met de muziek aan hot hoofd, en ging men onder vroolyko marschon naar het dorp, alwaar, nadat de stoet ontbonden was, men verder kermis kon gaan vieren. De uitersten raken elkandor. In lut vorige jaar (1895) bedroeg liet aantal ingeschrevenen voor de national© militie in de gemeente Alkemade het ongekend lage cyfer van 28. Voor de lichting 1896 heeft zich het ongewoon booge getal van 50 jongelingen doen inschryven. Tot agent van politie (hoofd- zakelyk nachtdienst) te Lisse is door den burgomoester dier gemeente, uit een tachtigtal sollicitanten, benoemd P. Souffreu, thans in goiyke betrekking to Gouda. De kastelein P. .Stoop, wonende te Haarlemmermeer, Kruisweg Sloterwog, is in zyne herberg door R., G. en K. zoodanig mishandeld, dat proces-verbaal is opgemaakt, terwyl voor zyno vrouw, die van schrik te bed ligt, geneeskundige hulp is ingeroepen. Het O. M. by de Haagsche recht- bank vorderde in do gisteren gehouden straf zitting: voor oene jeugdige dienstbode aldaar, die eenigo goederen ontvreemdde ten nadeelo van hare meesteresse, 6 maanden; voor een glazenwasschor, die in het Doelenstraatjo aldaar, by een standje voor een bierhuis, iemand plotseling zfln horloge uit don zak rukte, er mede van door ging en het in den lombard verpandde, 1 jaar en 6 maanden; voor een boekhouder aldaar, die, voorgevende ambtenaar van do bouwpolitie te zyn, op vnlschelyk opgemaakte quitantie eene juffrouw daar ter stede bewoog tot afgifte van ƒ3.54 voor gedano reparatio aan woningen in de Lage Nieuwstrnat, 2 jaren. In de beido eerste zaken traden als ver dedigers op mrs. P. Drooglever Fortuyn en J. T. De Maak, die het opleggen van een lichtere straf vroegen, terwyl in de derde zaak mr. Ch. M. A. Byleveld de verdediging voerde. Deze pleitte dat db dagvaarding niet aan de vereiscliten voldoet, omdat de be klaagde daaruit niet heeft kunnen opmaken dat hy vervolgd' werd wegens valschheid, terwyl voorts niet alle eleimnten voor valsch- hoid aanwezig zyn en niet blykt, dat uit het opgemaakte geschrift nadeel kon ontstaan. Op grond daarvan betwijfelde pleiter of zyn cliënt wegens valschheid zal kunnen veroor deeld worden. Uitspraak over acht dagen. Aan het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage werd. Zondagavond door do politie een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de bewering van een reiziger, dat hem tusschen Arnhem en Utrecht een portofuuille met 300 was ontrold. Er kwam echter niets verdachts uit den trein, waarmode do bostolene had gereisd. Alleen had men opgemerkt dat te Gouda een Engelschman moet zyn uitgestapt. De te Eotterdam gearresteerde bankier Gustav Bingen heeft hersteld het Ziekenhuis aldaar verlaten. Hy is door de politie overgebracht naar het bureau aan de Lange Torenstraat, waar hy onder bewaking blijft tot zyne uitlevering zal zyn aangevraagd. Hedenmorgen is op den Ooster spoorweg tusschen Bussum en Weesp een griodtrein ontspoord. De treinen, van Hilversum komende, mo2sten van Bussum tot "Weesp Let linkerspoor volgen, waardoor eenige ver traging in den dienst ontstond. De lffn was om twaalf uren nog: niet vry. Gisteravond omstreeks half- acht ontstond te Amsterdam door het vallen van een petroleumlamp een zware uitslaande brand in het achtergedeelte van de derde verdiepiDg van het perceel Tuinstraat 225. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, brandden toch dat gedeelte en de keuken geheel uit. Met de Yechtwaterleiding werd het vuur gebluscht. Persooniyko ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De tentoonstelling to Amsterdam werd Zondag bezocht door 13,000 betalende personen. In de afgeloopen week is Oud-Hollandt door 32,039 personen bezocht. Het aantal bozoekers is thans gestegen tot 585,233. Zaterdag-middag viel te Am sterdam een kind van 2 jaren van een schip, liggende in de Leliegracht, te water. De moeder, eene vrouw van zes kinderen, zag het ongeval en sprong de kleine na, maar sprong per ongeluk op het kind, met het noodlottig gevolg, dat eerst do moeder werd gered en daarna het kind levenloos werd opgehaald. In de zitting van giste ronder arrond. recht ba Dk te Utrecht werd uitspraak gedaan in do zaak betreffende T. Hgewezon veldwachter en bode der gemeente Leersum, wonende aldaar, thans te Utrecht in ver zekerde bowaiiog, beklaagd van valschheid in geschrifte en gebruikmaking van die stukken, in 1894 en 1895 aldaar gepleegd. Bekl. had bevelschriften, waarop verschil lende personen hun vanwege de gemeente toeboboorende gelden konden ontvangen, met de namen dier schuldeischers onderteekond, on de daarop uitgedrukte sommen in ont vangst genomen en niet*'afgedragen, maar die gelden voor zich gebruikt. Bekl. werd veroordeeld tot gevangenis van twee jaar en zes maanden, onder aftrek der preventieve hechtenis. In Friesland is 't aardappelen- verbouwen dit jaar voordeelig, zoowel op de zand- als op de kleigronden. De vraag naar eerste quallteit is al vry groot, en daardoor zyn de pryzen in de laatste dagen gestegen, zoodat voor puike kleiaardappelen (Munsterscho) 2.40 per HL. betaald wordt. De oogst der sp\jboonen, die zich voor eenige weken zoo. slecht liet aanzien, is bui tengewoon voordeelig; qualiteit en quantiteit laten niets to wenschen over. De fabrieksaardappelen werden opgekocht by voorkoop tegen 85 a 90 ct6.; nu bieden de opkoopers niet meer dan 70 a 75 ets. De zandboekweit, waarvan de verbouw in Friesland telken jaro afneemt, is over't alge meen meegevallen, daar korrel on stroo naar wensch zyn. De oogst van appelen zal gering, die van peren tameiyk zyn. Uit Lonneker wordt gemeld dat zekere St., bleeker in de Eschmarke, is ge arresteerd en naar Almeloo overgebracht, ver dacht van op 1 Sept. jl., terwyl hy bezig was met stroopen, to hebben geschoten op den jachtopziener van Losser. In den nacht van Vrydag op Zaterdag is ingebroken by den heer H. Bom, uitgever van de „N. Prov. Dr. en Ass. Courant," in het kantoor aan de Houtstraat. Do daar aanwezige brandkast is van de plaats gezet en vervolgens geforceerd; er was een gat in de buitendeur gemaakt en het slot van de .deur daarna verbroken. Er werd een vry aanzieniyk bedrag vermist. In den vroegen morgen van Zaterdag ontlastto zich boven VJissingen een hevig on weder. De bliksem sloeg een gat in de straat naby het riool, gelegen by het hoekhuis van A. Yrieze, in de Slijkstraat. De bliksem is ook in de grooto boerdery van Groen to Sonnega geslagen. Het huis is geheel verbrandeen paard en 7 varkens kwamen in de vlammen om. De bewoners hebben zich met moeite gered. By het hevige onweder, dat boven Zevenaar en omliggende gemeenten woedde, werd, be halve Hl van boomen, ook do bo?rdery van de Gabr. Stokman, te Spyk, by Lobith, door den bliksem getroffen; de boerdery is tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel werd weinig gered, terwyl vier varkens in do vlammen onikwaaien. Te Arnemuulen sloeg by het hevig onwoder, dat over Zeeland woedde, do bliksem in den toren, waaraan nogal wat schado werd ver oorzaakt. Da stukken hout en lood vlogen over ce Markt en omliggende gebouwen. Een der stukken vloog nog by iemand door de ruiten. De toren is geassureerd by de onder linge brandwaarborgmaatschappy te Mid delburg. Te Boskoop (Z. H.) is de bliksem geslagen in het kerkgebouw der Evangelisatie. Eenige ruiten en een raam werden veFbryzeld, als mede een zijmuur opengescheurd. Er werd ge lukkig geen brand veroorzaakt. Te Schoonendyke is de landbouwersschuur van den heer Iz. De Hullu verbrand met het grootste gedeelte van den oogst, benovens drie kalveren en twee veulens. Te Sluis sloeg de bliksem een gat in het dak der woning van den herbergier Cau- wels in de Meerminnestraat, zoodat een begin van brand ontstond, hetwelk echter weldra werd gebluscht. Te St.-Laurens sloeg de bliksem in den korenmolen „De Hoop." Er werd wel schade aangericht, doch geen Lrand veroorzaakt. Zondag waron de grenadiers in bataljons ingekwartierd te Driebergen en by die gelegenheid heeft de burgemeester baron Van Heemstra alle daar aanwezige militairen, ten getale van 800, op zyn villa genoodigd, alwaar hun verschillende vervorschingen wer den aangeboden. Zy vertoefden daar van 2 tot 4 uren 's middags en werden by die ge legenheid toegesproken door den heer Van Balen, die, bygestaan door zyn echtgonoote, aan de militairen een groote verscheidenheid van kleederen, wapenen, enz. vertoonde, door hem medegebracht van zyn zendingsreis onder de Papoeas, waar hy ongeveer 12 jaren had gearbeid. De soldaten namen met belangstel ling kennis van die voor hen zoo vreemde zaken. Daarna sprak de heer Smallegange, evangelist uit Breda, de militairen met een kort woord toe, en nadat de soldaten eenige vaderlandsche liederen hadden gezongen, ver lieten zij ten hoogste voldaan, oneer het aan heffen van „Leve de Burgemeester van Drie bergen!" de gastvrye woning. In de „Hengoloosche Fabrieks bode", weekblad voor het personeel der machinefabriek van Gebr. Stork «Sc Co., te Hengeloo, komt eeno kennisgeving van de directie aan de werklieden dier fabriek voor. By de doorkomst der Koninginnen op 1.1. Woensdag heeft een troepje kwaadwilligen zich vermeten, by aankomst en vertrek van den trein eene alleronbehoorlijksto houding aan te nemen. Een twintig- of dertigtal mannen is c-r daardoor in geslaagd, een wanklank te mengen in de echt nationale feestviering der afgeloopen week, waarin wy, aldus zegt de directie, aan onze bekoorlijke jonge Koningin en hare waardige moeder hulde hebben ge bracht, omdat zy de hoogste dragers 4jnde van het gezag voor ons allen de aantrek kelijke zinnebeelden zyn van onze eenheid als volk by alle verschil van meoningen, dat er onder ons kan bestaan. Dezelfde menschen, die altyd hard schreeu wen als de politie de lagere dragers van het gezag hen naar hunne meening niet genoeg beschermt, waagden het met laffe uitingen op te treden tegen en afbreuk te doen aan onzen eerbied voor de hoogste dragers van dat gezag. De man, die by de ouderen, wier denk beelden naar de sociaal-democratie overhellen of overhelden, reeds lang hoeft afgedaan, omdat de leugenachtigheid en laster zyner verhalen al te vaak bewezen zyn, maar die by de jongeren woer invloed scbynt uit te oefenen, heeft zich, gelyk het een dapper man betaamt, met een fluitje gewapend, als leider van deze bewegiog opgeworpen. Niet tevreden met deze heldendaden, is het gezelschap, na het vertrek van den trein, naar huis van een der andere groote mannen der Sociaal Democraten van Hengeloo gegaan, om daar te midden der feesteiyke versiering eene roode vlag uit te steken, ten einde van zyno gevoel ms te doen blyken. Op het oogenblik, waarop het bier ge schiedde, was het uitsteken van die vlag na do demonstratie op hot stationsplein een daad van oproermakers. Aan deze daden is door leden van het per soneel onzer fabriek deelgenomen. Welnu, zoo vervolgt de directie, door deze deelneming hebben zy den beker onzer lank moedigheid doen overloopen. Wy hebben het maandenlang aang. zien, dat men ons en ons personeel week aan week heeft beleedigd, dikwijls in datgene, wat ons het best en dierbaarst was. Wy hebben op hun eigen herhaalde verzekering tot heden willen ge- looven, dat de sociaal democratische werk lieden in onze fabriek die beleedigingen sterk afkeurden. Wy hebben hen gewaarschuwd, dat wy, hun politieke meeningen willende eerbiedigen, geen demonstraties zouden dulden. Hun leider heeft hun waarscbynlyk wys gemaakt, dat er aan ons geduld geen eindo zou komen; hy zal het zich wel nooit hebben aangetrokken, als hy door zyne voorstellingen slachtoffers maakte. Hy heeft hen ook in dit opzicht misleid. Wy achten het in het belang van alle weidenkenden onder de werklieden, noodzakelyk voor zoover ons dat mogelyk is, een dergeiyk optreden van leden van ons personeel in do toekomst te voorkomen. Daarom hebben wy ontslag gegeven aan die werk lieden, die voor zoover wy weten mid- d-illyk of onmiddollyk aan do demonstratie tegen de Koninginnen hebban deelgenomen? Daarom zullen wy ook van dit oogenblik af by het aanstellen van leerlingen en het na volein lig Jen leerty.J voor vast aannemen van jonge weiklieden nauwer toekyken op hunne houding tegenover ons, dan wy deden! Wy kuiu.tn ook in 't lelang der fabriek onze werkkrachten niet lat-.n v 1 .romen en ons leven vergallen door een gedwongen samenwerking met enkeL mannen, die heulen met hen, die ons voortdurend b&bedigen, en thans ons ten slotte allen oen smaad hebben aangedaan, die ons als Nederlanders treft. Nader wordt uit Hengoloo gemeld dat een- twintigtal arbeiders te H r.geloo, die de vorige week l-y het passie-ren van den koninklijken trein door fluiten een betooging hielden tegon de Vorstinnen, door de fabri kanten uit hun dioast zyn ontslagen. MarktberiohJea, Bodegrave, 10 Sopt. Aangevoerd 241 wagons Kaas, 15,167 stuks, we;onde 61.699 KG. Prrjs lste soort Gondeche 22. ƒ24.50, zwaardero 26.50,2de soort f 19. a j 20.50; hieronder 15 wager.a Derb\ kaas, pry's late soort ƒ23.25 a Zdesoor: 2Ü.50 a f 22.— 32 wagens Edammer Kaaa, prys late soort 26.60 a 2de eoort ƒ21.a 22.50, commissie wagen Leidsche Kaae: hot echip» pond. Haudel matig. Schiedam, 9 Sept. Noteoring van de Mako- laare. Moutwijn ƒ8.25. Jenever ƒ12 25, idem Amst. proef ƒ13.75 per Ned. vat en zonoer fust, zonder de bolaating. Spoeling-commissie heden 0.80 per ketel. Noteering van don Branders bond. Moutwijn 73/g a "U/s Per hoot, ct., zonder fust cn zonder belasting. Botterdam, 9 September. Do markt toonde een flinken toevoer, die byna geheel verkocht werd. Nioawo Witte Tarwe ruimde tamebjlc vlug opj voor extra qualiteit betaalde men boven de noteering. Jarige voad niet zooveel gading meer, maar ruimde toch langzaam op. INLANDSOHE GBANEN. N. Vlaam.en Zeeuw., de beste ƒ5.70, ƒ5.90 tot ƒ6. dito dito middolb. 5.25, „6.40 5.50 Flakk. en Ovorm., do beste 5.50, 5.70 5.80 dito dito middelb. 6.10, 6.25 6.40 Mindere en geringe soorten „4.75 „O.— J. Vlaamecho en Zoeuweoho 6.75, 6.6.36 Flakkeesohe en Overm. 6.40, 5.60 6. Mindere en geringe quel. 4.40, 4.90 5.20 Canada Voorts werd verkooht per 100 Kilo. Bieta qualiteit Nieuwe Witte. 7.75 a 7.90 Middel dito 7.60 7.60 Mindere Jarige dito 7.7.40 Roode Tarwe kwam niet voor. Rogge liet zich lot vorige pryzen plaatsen. Zeeuweoho en VI., naar qua]., 3.80, ƒ4.tot ƒ4.20 Overm. cn N.-Brab., 3.60, 3.80 m 4. Geringero eoorten 3.20 .3.40 Gerat minder ruim ter markt. Do pryzen bleven vast, vooral van Chevalier. Vlaam. en Zeeuwacho Winter- van f 3.50 tot ƒ3.75 Overmaascho 6 FlaUk. 3.40 3.60 Afw. cn mindere eoorten 2.75 3.25 V)., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 3.30 3.60 Mindere qualiteit 2.75 3.10 Chevalier3.50 4.60 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Extra blanke Wintir-tot ƒ7.60 Gewone quaUtoit 6.6.50 Miadore 5.25 5.80 Zomer- velgens qualiteit 5.6.—- Ohovalier-6.75 Haver 10 a 16 cente lager, behalve in do beste qualiteit. lilanko en wichtige qualiteit. van ƒ2.60 tot ƒ2.90 Zeeuwacho ou andore inLVoora.. „2.20 „2.50 Lichtere dito dito 1.80 2.10 Geringero eoorten Voorts werd god.an per 100 Kilo. Eoreto qnaliteit5.40 tot 5.50 Gewone Voer5.5.25 Mindc-ro 4.90 Spelt 2.7 5 tot 3.20. Van Paardenboeken, Duivonboonon en Schapon- boonen was Log zeer woinig aangevoerd. Brnioebooncn met ruimen aanvoer rueerendeela van zeer goedo qualiteit. Tot onderstaande prijzen ruimde ten elotte allea op. Walcherecbovan 9.95 tot ƒ10.— Do beate Vlaam. on Zeouw. 9.25 9.50 Ordinaire dito dito 8.50 9.— Witteboonon bleken ook van goede qualiteit, doch niet grof van etuk te zyn. Men verkocht den nog kleinen aanvoer van ƒ8.50 tot ƒ9.25. Blauwe Erwten voldoende aan-oboden, doch rueeet allee van onvoldoenden kook. Kooksoortsn van ƒ6.— tot ƒ7.en voetstoots van ƒ6.tot ƒ5.40. Schokkers kwamon maar weinig voor. Koolzaad word van de bc6to ualiteit tot ƒ8.75 a ƒ7.en overizena van ƒ5.50 tot ƒ6.50 verkocht. Hennepzaad zeer echaara, van 7.tot ƒ8.50. Kanariezaad zjnder kooplnat; pryzea 25 cents lager. Hot boete ƒ-'.23 tot ƒ8.76, middel-qualitoit ƒ7.— tot 7.76 en geringere eoorten 6.— tot 6.75. BUITENLANDSOHE GRANEN. Tarwe nog even ecbaara. Eene groote loco-party Azima werd tot wat beteren prija aan Meelfabrieken opgeruimd. Rogge met redelijken handel, ook in atoomende partrjeD. Helena volgons qnal. ƒ100 tot 109 Bessarabische 94 97 Moldan 108 110 Taganrog 93 96 Sebaatopol 94 96 St.-Petereburger 94 99 dito dagelijks gewacht90 93 Moldau atoomende 102 104 Helena 102 105 Gerat iu vaste stemming. Nieuwe Odessaƒ94 tot 97 Nicolajef 99 100 dito stoomende 93 94 Odessa 93 9t> Dnieper 94 95 Havor flauw en zonder noteeringen. Bookwoit zonder handel. Boekweitgmtton. Grove St.-Petersburger op hier etoomende a ƒ215 gedaan. Voer-erwten onveran<lord stil. Maïs onveranderd. Bonto Amerikaanacho96 tot ƒ102 dito dito stoomende 96 97 Donau 100 103 Odessa115 n 116 Cinquantino„„130 Rotterdam, 9 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulens. 195 runderen 131 vette kalveren, 2 nuchtere kaivoren, 1455 eohapen, 595 varkens, biggen, bok. De pryzen van liet vee waren als volgt: runderen lste qnal. 31 Vs a 32 (X, 2de qual. 29'/j a 80 c., 8de qual. 27 a 27l/a c-^ kalveren lste qualiteit 43 a 431/9 2de qnal. 85 a 40 e.; sohapen lste qual. 27 a 27l/a o., 2do qual. 25 a 251/9 c-ï lammeren per stuk varkens lste qual. 20 a o., 2de qual. 19 a 191/» c.. 3do qual. 18 a 18'/. e., alles per l/t KG« HAndel tamelijk levendig. Amsterdam, 10 Sept. De afloop der hedon door do N. H.-Mij. gehouden veiling van 26.670 b. Java-, 866 k. en 30 b. Pftdaog-koffie ia bevrediend. Eenige partyen liepen echter iets beneden taxatie en werd go:d ord. Java, getaxeerd op 65tyi c., na afloop vast gesteld op 551A c. Londen, 9 Sept. Frieaeh® Boter 94 a 98 sh.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2