beweegbare poppen en de echt Hollandsehe watermolen verschaften .veel genoegen aan de onafzienbare menigte. Na afloop van het vuurwerk weergalmden de straten van liet gejoal en het gezang van vroolyk gestemde feestgangers, die met hunne meisjes aan den arm by talrijke troepen de stad doorkruisten. Do Zaterdag-avond hield allicht menigeen eon uurtje langer op straat, en z-.lJen werd het Koninginnefeest prettiger gevierd dan nu. Do kinderen der Sophiastichting te Scliove- ningen werden ter viering van den verjaardag dor Koningin onthaald door de presidente van regentessen, mevrouw de douairière Van Willes. De kinderen brachten den dag genoeg lijk door en herdachten de geliefde Koningin in hunne liederen. Gemeenteraad van Voorschoten. Tegenwoordig: do Voorzitter en alle leden. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen, doet de Voorzitter mededeeling van de ingekomen sollicitatiön naar de betrek king van gemeente Becretaris, welke in han den van B. en Ws. worden gesteld. Ingekomen is de begrootingsdienst 1896 van het 2de bat. rustende schutterij in Zuid- Holland. Deze wordt met algemeene stemmen tot het voorgestoia bedrag van f 241 in ont vangst en in uitgaaf goedgekeurd. Vastgesteld wordt een besluit tot het vol- doon van uitgaven uit don post voor Onv. Uitgaven, dienst 1895, tot oen bedrag van 77.40. Aan de orde is hot rapport der commissie, belast met het nazien der gemeenterekening dienst 1894. De heer Schoor, lid der commissie, brengt dit rapport uit en vraagt eone inlichting, die hem door den Voorzitter wordt verstrekt, waarna hy mededeelt, dat de commissie geene verdere op of aanmerkingen heeft en voorstelt de rekening tot de voorgedragen cijfers van f 2S,157.35 in ontvangst en 26,423.725 in uitgaaf, alzoo met -uii batig saldo van f 1733.626, voorloopig vast te stellen. Conform wordt met algemeene stemmen, met uitzondering van die der beide wethouders, besloten. B. en Ws. bieden aan de begrooting dion6t 1896, bedragende in ontvangst en in uitgaaf f 20,003.68. Deze zal tor visie worden gelegd, tegen betaling der kosten algemeen verkrygbaar worden gesteld en by do leden circuleeren en nader in behandeling worden genomen. By de gebruikeiyko rondvraag wyst de heer Van Kompen op de duisternis, welke op de Wfjngaardenlaan heerscht. Do Voorzittor deelt mede, dat mot September do algemeene verlichting weder begint, doch dat B. en "Ws. zullen overwegen in hoeverre bet gewenscht is de verlichting op de "Wyngaar- denlaan voortaan reeds vóór dien termijn te doen aanvangen. Do heer Schoor vestigt de aandacht op het gedreun in do huizen, wanneer de vcld-artillorie uit Leidon in gestrekten draf met de stukken door de gomeente r'ydt. De Voorzitter wil gaarne beproeven of een beleefd verzoek aan don commandant hierin verandering zou kunnen brengen, waarna hy do vergadering sluit. Gemengd IN i e u. w .s. Door het enorm drukke ge bruik, dat er van hot zoo uitstekend inge richte, goedkoope Volksbad van den beer Krantz aan den Ouden Singel alhier wordt gemaakt, moot do heer Krantz er, naar ons wordt medegedeeld, sterk over denken eene tweede dergulyke nuttige inrichting te doen maken, mede aan den Ouden Singel naby de bestaande inrichting. Naar we vernemen, zal de open plek gronda, ontstaan door onteigening van perceolen aan de Haven alhier ter wille van de vaartvorbotering, en welke, met de zich daar omhoon verheffende kale muren, een alles behalve schoenen aanblik oplovort, binnen niet langen tyd bebouwd worden, daar de heer D. Siljoo, vroeger bewoner van een der later ont eigende huizon, eigenaar is geworden van dien grond en er tweo percotlen op zal doen bouwen. Dat kan daar verbetering geven I By den landbouwor D. Gerrit- sen aan den Morschwcg tegenover de inmakery „Nieuw Frankfurter aan den Ryn" is een biggetje geboren, dat niet minder dan acht pootjes heeft. Hy liet ons heden dit zeldzame üiertje In een doosje zien en stelt het zeker gaarne ook voor andere ter bezichtigiug. Het is echtor kort na de geboorte reeds overleden. Aan het strand teKatwykaan Zee is gisteren een aldaar staande kiosk voor den verkoop van chocolade, enz. der heeren L en v. «j. W., te Leiden, verbrand, door het vuur vatten van h«t zeil, dat nier. 's mor gens tegen den aonnoschyn weer wilde op spannen, door etn pètroleumtoestel. Men meldt ons heden uit Oude Wetering Gisteren had een kermisreiziger, die op weg was naar Aalsmeer, in do nabijheid van „Elba" op het Brasemermotr, htt ongeluk met zyn schip op een paal onder water te loopon) waardoor htt vaartuig een groot lek bekwam. Daar er spoedig hulp kwam opdagen, kon men het schip door aanhoudend pompen vlot houden on den inhoud oveiladen in een zoogenaainden „bek waarmede de reis naar de plaats van bestemming werd voortgezet. De schipper had te dicht het walletje ge houden, ofschoon het aldaar aanwezig zyn va i die klip slecht te verklaren is. Donderdag j 1. had het 14-jarig zoontje van den arbeider W. Gorissen, te Zegwaard, het ongeluk by het verrichten van eenige werkzaamheden boven uit een vol- beladen hooiberg te vallen, waardoor hy eenigen tyd bewusteloos was en tevens ern stige wonden aan het hoofd en den schouder bekwam. De toestand van den jongen is tot op heden hoogst zorgelyk. De verplaatsing van Scheve- ningen naar de Maas. De „Westl. Ct." meldt uit Maassluis: „Dat onze haven reeds thans druk bezocht wordt door Scheveningsche bommen, blykt wel hot duidelijkst hieruit, dat de „Maat- schappy voor Zeevaart" alhier haar personeel op hare scheepswerf versterkt heeft met eenige scheepstimmerlieden, speciaal met het maken en herstellen van bommen op de hoogte. Zy betrok die werkkrachten natuuiiyk uit Scheveningen, zoodat do bommen geheel naar den eisch hier behandeld kunnen wor den, ze zullen als by moeder thuis zyn, als er maar voldoende ruimte komt om ze alle te bergen." Voornoemde Maatschappij zal in hare stoom- sraedery een gasmotor plaatsen. Gisteren (Zondag) werd de te n- toonstelling te Amsterdam bezocht door 12,500 betalende personen. Een extra-trein uit Parys bracht ongeveer 400 bezoekers aan. Te Remmerten, onder R henen, werd het lyk van een meisjo opgohaald uit den Ryn door aldaar liggende beurtschippers. Het kind moot 6 of 6 jaar gewoest zyn. Men weet dat het 't meisje is, dat onlangs van een zandschip t Lobith buiten boord viel. De vader hoeft zyn kind herkend. Uit Numansdorp ontving de „Tel." oen correspondentie van „Bos Junior". Hy schryft: Spek, mynheer, dat is o zoo'n lekker eten. Dat merkt men het best op, als men het hee- lemaal niet meer krygt. Al onze varkens zyn nameiyk ziek. Wat den lieven beesten scheelt, heeft geen naam, maar venijnig moot het wezen, want ze wordon er blauw van, eerst achter de ooren, dan over heel het kostelijk lyf. In den beginne kwamen do heeren veedokters, lieten de beestjes afmaken, met petroleum of carbol begieton en begraven; het hok werd verbrand en je kreeg een nieuw. Ook kwam er een plank voor je erf, met het sierlyke opschrift „Besmet telijke varkensziekte". De timmerlui en de schilders hadden er dag werk van. Dat moet het Ryk geld gekost heb ben en du dokters moeten bly geweest zyn, tegelyk met de timmerlui en de schilders. Zoo'n fameuze praktyk! Zoo'n solvente klant! Maar het Ryk beeft den dienst gestaakt. De varkens mogen in vrede sterven. Ook mogen wy ze ver voeren en slachten naar believen. Doch ziek spekje is niet voor ons bokje, overmits we wat kieskeurig uitgevallen zyn. Daarom leveren we, brave menschen als we zyn, onze varkens, zoo dra 7,6 het eten weigeren en een beetje blauw achter de ooren worden, voor een dubbeltje per pond naar Rotterdam. Daar zyn zo er bly mee zo lusten er alles. De smullers in do groote koopstad schynen nog goede pryzen te besteden, want vóór onze dubbeltjes waar, als mooie worst op do boterhammen dor heeren boekhouders, correspondenten, kassiers, klerken, loopheeren, professoren en leeraren verschynt, moet ze haast tot den prys van gezond spul gestegen zyn. Maar wy krygen geen schyfje of dobbel steentje meer te zien. „Neen, jongens!" zegt mama, „een rond jaar komt er niets op tafel, dat in de verte op spek of worst geiykt." Och, mynheer, en bloedworst lust ik zoo graag! Koning Alexander van Servië, die te Biarritz vortooft, nam Zaterdag een bad aan het strand. De koning werd verge zeld door een badmeester. Plotseling werden beiden opgenomen door een zwaro golf en in zee gedreven. De koning behield zyne tegenwoordigheid van geest en bereikte het strand. Slechts mot de grootste inspanning gelukte het den jeugdigen vorst zich te redden. De bad meester, een jonge man van 24 jaren, ver dronk. Het aantal vreemdelingen te Parys is volgens officiëele opgaven 237,695. Daarvan zyn 63,000 Belgen, 35,000 Dnitschers, 34,571 Italianen, 83,744 Zwitsers, 18,900 Luxemburgers, 12,429 Engelschen en 10,000 Russen. In Galicië hebben zich enkele gevallen van cholera voorgedaan. Volgens de berichten uit Lemberg is de ziekte overgebracht uit hot Russische district Volhyniê, waar in by na alle 6teden en dorpen cholera gevallen voorkomen. De Oostonryksche minister van binnenland- sche zaken, graaf Kielmansegg, heeft onmid- dellyk aan het bestuur der provincie Galicië bevelen gezonden, waarin maatregelen worden voorgeschreven om de uitbreiding der ziekto tegen te gaan. De „Daily Telograph" verneemt uit Shanghai, dat volgens offitiëele opgaven te Peking in den loop der maand Augustus veertigduizend personen aan cholera zouden zyn overleden. Te Aurieth by Frankfort a/O. zyn 40 gebouwen afgebrand. Men vermoedt dat men met brandstichting te doen heeft. De Duitsche schoener „Delphin" is door het oorlogsschip „Gneisenau" by hooge zeo in do Noordzee van achteren ingeloopen en ten gevolge daarvan gezonken. De kapitein en een matroos, die over boord sprongen, zyn verdronken, terwyl de overige opvarenden gered werden. De werkstaking onder de wevers te Dundee breidt zich uit. Alle weveryen zyn thans gesloten, op twee na. Het aantal werk stakers bedraagt 30,000. In de beide weveryen, waar de arbeid voortduurt, hebben de patroons toegestemd in de gevraagde loonsverhooging van de werklieden. De werkstakers hebben reeds een bedrag van een half millioen franken opgeofferd, om hunne eischen te kunnen vol houden. Aan de weveryen, waar de arbeid gestaakt is ruim dertig is een proclamatie der werkgevers aangeplakt, waarin wordt aan gekondigd dat, als de arbeid niet tinnen een bepaalden tyd tegen de oude loonen wordt hervat, de fabrieken zullen gesloten blijven. De „Neue Freie Press e" meldt dat de Hongaarsche regeering een nota ge zonden heeft aan Servië, waarin zy het ver bod op d-n invoer van varkens rechtvaardigt met het feit, dat by tweo ingevoerde varkens officiöel varkensziekte is geconstateerd. De veterinaire conventie geeft der regeering daar toe het recht en zy verklaart dat zy onder de tegenwoordige omstandigheden het verbod niet kan opheffen. Uit Nieuw-York wordt gemeld, dat het zuiaolyk gedeelte van Mexico dezer dagen door eene hevige aardbeving is geteis terd. Vooral In de 6teden Pinotepa en Nacionai werden daardoor ernstige verwoestingen aangericht. Volgens een telegram uit Shangaï biyft de cholera te Peking heerschen. Naar het heet, zyn reeds 40,000 menschen aan deze ziekte bezweken. Moederlijke vingerwijzing. Dochter (die pas verloofd is): „Ik zalAithur op zyn verjaardag een paar pantoffoJs zen den." Moeder: „Maar, kind, moet ge uw verloofde dadeiyk zoo bang maken?" KOLONIËN. BATAVIA, 27 tot 30 Juli. (Nederlandsche mail.) Te Batavia en in do Bataviasche boven landen is men, wat het weder betreft, geheel van de wys, zogt het „Bat. Nieuwsblad." De almanak zegt dat het Oostmoesson is, maar men leeft er in vollen Westmoesson Te Bui tenzorg, waar men in dezen tyd van het jaar gewoon is slechts nu on dan op een vochtige namiddagverfrissching onthaald te worden, ontlasten zich bij herhaling zware buien, vooral 's avonds en 's nachts; zoo in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. een van 80 mM. Men gelooft dat deze weersgesteldheid nadee- lige gevolgen zal hebben voor de cultures, in elk geval is zy zeer lastig voor onder nemers, die producten moeten drogen en ver voeren. De „Java-Bode" meldt: Volgens berichten uit den Oosthoek regent het daar niet minder dan hier, zeer ten nadeele van de koffieplan ters en suik'érfabrikanten. De koffiebloesems rogenen af en het weer moet al zeer spoedig ge heel omslaan, zal zich nog nieuwe bloesem vertoonen De suikerfabrieken kunnen niet geregeld malen, daar de aanvoer van riet bemoeiiykt wordt, en niet planten, omdat de tuinen te nat zyn, terwyl hetgeen daarin reeds werd gewerkt, verloren moeite is, omdat het water den grond weer gelyk maakt. Ook van Midden-Java en uit de Preanger luiden de bericht-en ongunstig. Uit Sitoebondo wordt aan de „Soer. Ct." geschreven: Wy hebben hier een completen Westmoessonsinds een week regent het dag en nacht, en buien van 70 en 80 mM. zyn geen zeldzaamheid; in de hoogere bergstreken zelfs over de 100 mM. Alle suikerfabrieken hebben dientengevolge gestopt met malen; met geen mogelykheid kan men riet naar de fabrieken vervoerende rietkarren zakken tot de assen in de modder. Zooals ik van de suikerheeren verneem, moeten verscheidene nieuwe aanplantingen onder water staan, en plantklaro tuinen zyn door bandjir vernield. Vooral de fabriek Pradjekan heeft geducht van de regens te lyden. De kalie Sampean is ten boorde toe vol bandjirwater. In geen jaren is zoovetl regen in Juli gevallen. De „Javasche Courant" bericht: Aan een van den civielen en militairen gouvorneur van Atjeh en Onderboorighedon onder dag- teekoning van 26 Juli ontvangen telegram wordt de mededeeling ontleend, dat by ge legenheid van den militairen marsch op 21 Juli gedurende de korte rust op de plaats van de oude versterking niet ver van de woning van den Mabaradja van Telok-Semawé, de com mandant luitenant Van der Ho3ve, één Euro- peesch onderofficier en één Europeesch fuselier door een amokmaker zeer licht werden ver wond. De amokmaker werd afgemaakt. Blykens hetzelfde telegram hebben de ver bonden Radja's Kota Blang Ara ingenomen en werd een van de Ketoeas aldaar gevan- kelyk naar Tjoenda gebracht. De Moslemins trokken naar Paloh af en werden van daar door de verbondenen ver jaagd: hunne benting werd ingenomen, terwyl de woningen van Panglima Prang Atip en van zyne volgelingen verbrand werden. De Mosiemins leden een gevoelig verlies en holen geen weerstand meer. De hoeloebalangs zijn met hunne volgelingen huiswaarts gekeerd. Naar de „Java-Bode" verneemt, is een besluit tot vermindering der bezetting op Lombok te wachten. De militaire commandant van dat eiland behoeft dan guen kolonel meer te zyn, zoo jat veimoedelyk óen officier van dien rang wugens overcompleet op noi.--ctivi- toit zal worden gesteld. 9c beweging In de Padangsche Bovenlanden. Volgens den schryver van de Padangsche praatjes in [de „Sum. Crt." heeft te Fort-de- Kock eene demonstratie plaats gehad, waartoe het volgende aanleiding gaf: „Tn eene vergadering van bet bestuur te Fort-de.Kock met de betrokken Inlandsche hoofden was besloten dat in die streken elke Maleier 'sjaars een pikol koffie zou moffen inleveren, en, zoo hy hierin tekort schoot, een bedrag van f 15 of zooveel minder als aan het pikol koffie ontbrak, zou moeten storten. „In de afgeloopen week kwamen nu ruim 500 man te Fort de Koek, om tegen deze regeling protest aan te teekenen en vermin dering aan te vragen van de hun opgelegde verplichting. „Daar hun verzoek echter op minder ge bruikelijke wyze kenbaar gemaakt werd, en het troepje scheen to bestaan uit personen, die niets te verliezen hebben, werden zy op vreedzame wyze uit het residentiekantoor gedrongen. „Verloden Maandag (15 Juli) ten getale van zeker ruim 2000 man, vast aaneenge sloten, drongen zy weder op het residentie kantoor aan. Verder wist myn zegsman niets mede te d8elen, zoodat ik vermoed, dat de lezing, over het gebeurde gegeven, de waar- beid behelst." Een telegram van den 21sten dezer in do „Sum. Crt." van 23 Juli zegt, dat boven staande lezing waar i=, doch dat het bestuur niet één pikol koffie per hoofd van een gezin bepaald, doch slechts gesproken had van 500 hoornen per heerendienstplichtige. Overigens meldt de correspondent van dat blad in de telegrammen htt volgende: De gouverneur op reis zynde, vernam wat er gaande was, naar aanleiding waarvan by, te Fort-do Koek aankomende, van reisplan veranderde, om het beleid van zaken per- soonlyk over te nomen. Hier is verzet van de zflde der niet naar eisch behandelde bevolking. Maar men mag verwachten, en wy rekenen er op, dat door een beleidvol optreden van het bestuur de zaken weder in het reine gebracht zullen worden. Morgenochtend gaat de gouverneur, verge zeld var. den resident, den conti oleul Agam en eenige inlandsche ambtenaren, naar de negoryen,, die naar men zegt feitelijk in vorzet zyn, met het doel, sepandjang adat, op den man af te vernemen, wat men wil. Boekit-Tinggi, 22 Juli. Naar ik verneem, zyn de militaire troepen geconsigneerd, ter wyl de gouverneur met do Andiko's van Banoe-Hampoe en, als ik my niet vergis, ook van Ampat-Angkat, de zaak bedisselt, of zy willen gehoorzamen al dan niet. Padang-Pandjang, 22 Juli. In Batipoe en X Kota's heerscht rust; wel hebben er aan- vankelyk hier en daar, en zelfs hier op de pasar, oploopen plaats gehad, maar het bestuur heeft daaraan op kalme wyze een ende ge maakt. Trouwens zyn hier de hoofden byna allen op do hand van het bestuur. ltloord In Hlalang. Aan de „Soer. Ct." is dd. 25 Juli uit Malang geschreven: Hedenmorgen omstreeks 11 uren bracht de telephoon in ons dorpje het treurig bericht dat mevrouw S., wonende op de koffie onder noming Polaman, dood in haar bed is ge vonden. Dit bericht was door oen der Europee- scho employés dier onderneming afgezonden, ten einde zoo spoedig mogelyk den assistent- resident, hoofd van plaatselijk bestuur, van het gebeurde te verwittigen. De heer S., administrateur der ovengenoemde onderneming tevens superintendent van een viertal andere, bevindt zich sedert een dag of drie in een der naburige fabrieken, waar men hem thans van de treurige zaak in kennis heeft gesteld. Er wa6 nog geen uur verloopen nadat de mare van mond tot mond ging of een drom van vrienden en kennissen van de familie S. verdrong zich in het telephoon-kantoorj om nadere berichten in te winnen. De onver- waohte tyding had een groote verslagenheid teweeggebracht by hen, die mevrouw S. per- soonlyk kenden. De ass.resident in zjjn qualiteit van hulp-officier van justitie begaf zich na kennisname van bet incident, ommid- dellyk naar de plaats des ongevals. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken dat de on- golukkige een vreeselyken dood moot hebben gehad, dewyl aan hals en strot bloedige sporen zyn waargenomen, welke do duide- lykste bewijzen leveren dat zy gewurgd is geworden. De misdadiger had het waarsehyn- ïyk gemunt op een trommeltje, dat mevr. S. een paar dagen geleden van Malang had meegenomen en dat verdwenen is De ver denking rust op do huisbedienden, die dadtlyk door den ass.-resi lent in hechtenis zyn ge nomen en sinds gisteravond achter slot en grendel zitten. Cnder geleide van ons hoofd van plaatselijk bestuur werd nog dienzelfden avond het lijk van mevr. S. naar Malang overgebracht ter verdore schouwing. Nader schrijft de correspondent nog het volgende: Maandag morgen was mevrouw S. met haar jongste kind, een ventje van drie jaren, van hier naar huis gereden in haar eigen rytuig en haj vóór haar vertrek nog een ernstig standje met haar koetsier. Zy kwam circa te elf uren thuis. Om één uur ging zij als ge woonlijk wat rusten. Meestal stond zy dan tegen drie uren weer op. Daar haar jongetje ongesteld was geweest, had een tante van haar op Malang gevraagd van huis even te telephonc-eren hoe het met hem ging. Niet tegenstaande dien dag na één uur herhaaldeiyk aansluiting is gevraagd met Polaman en de bedienden strenge orders hadden goed op de telephoon te letten, is een gesprek niet mogelyk gewoest. De moord moet hebben plaats gehad tus- schen één en vier uren. Het kind was met een baboe in een andere kamer. Eerst des avonds om circa acht uren werd aan de fcei le opzichters kennis gegeven, dat mevrouw niet uit de kamer kwam. Deze beide heeren hebben toen do kamer opengebroken. Zy vonden alle ramen en deuren van binnen gesloten. Het lyk lag lang uitgestrekt met de handen langs het lyf op den rand van het bed, toegedekt tot aan de schouders met een deken, een doek om het hoofd en een oedet, waarmede zy gewurgd is, tweemaal om den hals ge wikkeld. Uit het visum repertum is gebleken dat men eerst gepoogd heeft haar den hals af te snyden. Zy had rechts een wond en links een diepere schuin over de mond en kin, zoo dat kaak en tanden zelfs geblesseerd zyn. Een worsteling moet hebben plaats gehad en mevrouw S. most op den grond gelegen hebben, want indrukken van de mat waren aan het voorhoofd zichtbaar. De moordenaar sehynt haar na den moord nog verschoond en gewassehen te hebben, een met bloed be vlekte sarong werd in de kamer gevonden. Onder de nagrls en in de randen van de huid over do nageL vertoonden zich mede bloed sporen. Niemand van dq bedienden heeft iets gehoord of gezien Do employés waarschuwden onmiddellijk Dr. Doorenbos van Dampit en den controleur Dykstra van Toeren, die beiden denzelfJen nacht nog kwamen. Gistermorgen werd de familie hier, alsmede het bestuur in kennis gesteld met hutgeen was voorgevallen en werden boden uitgezonden om den heer Schrok te zoeken, die te Tjelompret werd aangetroffen en omstreeks 12 uren te huis kwam. De ass. resident, de regent, Dr. Rom- bach en een familielid zyn gisteren Daar boven gegaan en met den heer S. en zyn zoontje teruggekomen. Het lyk is des nachts naar het hospitaal hier gebracht, van waar uit het liedenavonu begraven is. Uit de schouwing van hedenmorgen bleek opnieuw duidelyk dat de dood was veroor zaakt door wurging. Van zelfmoord kan geen sprake zyn, daartegen spreekt ten eenenmale de toestand, waarin het lyk werd gevonden. Het is zonder eenigen twyftl moord. Voor het oogonblik zyn de daders nog onbekend. Controleur Dykstra vermeent dat zy reeds ontdekt zijn. Diefstal is niet de reden geweest. Alle gelden, byouterieën enz. zyn onaange roerd gelaten. Er moet gedacht worden aan wraak of eenige andore persoonlyke dryfvoer. De justitie heeft dac te onderzoeken. Of do ass. resident daartegen wel opgewassen zal zyn, wordt betwyfeld. Indien ook ditmaal het einde weer moest zyn koerang trang, dan zyn de gevolgen niet te overzien. Reeds nu dwalen op de perceelen van htt Zuidorge- bergte Z9S gedroste kettinggangers rond, dl? de buurt daar onveilig maken, passergangers aanranden, en met moord en doodslag dreigen. Men zegt dat twee dezer kerels zyn opgevat, maar dit eischt nog nadere bevestiging. Dat de begrafenis in de hoogste mate aan grijpend en plechtig was, is te begrijpen. Het was hondenweer, maar toch wassen groot aantal vrienden gekomen, waaronder de resi dent en de regent. Dat do ass.-resident niet ter plaatse was, wordt verontschuldigd omdat hy indertijd zyne vtouw mede op zeer treurige wyze verloren heeft. Ook het zevenjarig zoontje volgde het lyk zyner moeder en logde eenige bloemen op haar graf. Dat oogenblik was voor byna allen te treffend om de aandoening te beheerschen. Ook do oude schoonvader, een eerbiedwaardig grysaard van meer dan 70 jaren, broers en zwagers van de overledene waren tegenwoordig. Gesproken werd er nietslechts een enkel woord van dankbetuiging voor de belangstelling werd gehoord. Door den gouverneur-genoraal van Ned.-Indiö zijn de volgende besohikkingen genomen: Civiel Departement. Ontslagen: Eorvol uit 's lands dienst, de gewezen opziener bij de in- en uitvoerrechten eu accijnzen .J. Smit. Ontheven: Op verzoek, eervol van de waar neming dei betrekking van conservator bij 's lands plan entuin te Buitenzorg, de waarnemende con servator J. Speltie. Benoemd: Bij den aanleg van Staatsspoor wegentot hoofdingenieur, do ingenieur der late klasse Th. F. A. Delprat Bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen Benoemd: Tot onderwijzeres der '2de klasse, mejuffrouw G. Ch. W. Van Zayl, thans mot de waarneming dier betrekking belast. Belast: Met de waarneming der betrekking van onderwijzeres der 2de klasse, de hulponder- wijze ies D. E. Droste Schutterijen, enz. Bij de compagnieën vau het corps schutterij to Se tn ara ng. Ontslagen: Op verzoek, wegens vertrek eervol, de 2de luitenant M. C. Van Daalen Wetters. Benoemd: Tot '2de luitenant rar. M L. Andree Willens, vroeger dien rang bekleed hebbende. Bij de Schutterij in het Gouvernement Celebes on Onderhoorigheid. Ontslagen: Bij de compagnieën wegens ver trek. eervol, de 1ste luitenant E. Schelteina. Bevorderd Bij den staf tot Isten luitenant auditeur de 2de luitenant-auditeur mr. J. Th. Do Lussanet de la Sablomero. Bij het Binnenlandsch Bestuur op de bi-zittingen buiten Java en Madoera. In het Gouvernoment Sumatra's Westkust. G e p 1 a a ts tIn onderafdeeling Soloh, afdeeling 13 en 9 kotas, residentie Padangscho Bovenlan den, de controleur der 1ste klasse H. E Muller. In de residentie Menado. Verplaatst: Van do afdeeling Amoerang naar de hoofdplaats Menado, ter beschikking van den Gewestelijk Secretaris, de burgerlijk ambtenaar N. H. Veenstra. Bij den post- en telegraafdienst. O n th e ven. Van het beheer van het kantoor te Besooki en overgeplaatst naar Buitenzorg do commies 2de kl. jhr. C- F. Goldman; van het be heer van het kantoor te Tandjongpaadan en over-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2