ciéelo wjjze als sollicitanten aan te melden. Voor dat geval wonschon wy er op te wijzen dat, naar men ons verzekert, die omstandig- heiJ ten dezo geen beletsel behoeft op te ltveren". Op de aanbeveling ter benoeming van een leeraar in het boekhouden aan de hoogere burgerschool en de middelbare school voor meisjes te Dordrecht z(jn geplaatst de heeren J. Van Zee en C. H. Van Woensel, aldaar. Voor de betrekking van leeraar in do staats wetenschappen aan dezelfde inrichting zijn aanbevolen de heoren D. Stigter, te Goes, en L. Van Bruggen, te Breda. De gewone audiënties van de ministers van financiën en van oorlog op 22 dezer zullen niet worden gehouden. Bij koninklijk bosluit is benoemd de heer jhr. M. Rappard, scheepsbouwkundig en werk tuigkundig ingenieur, met ingang van 1 Sept. a. s., tot adspirant ingenieur der marine. Aan den luitenant ter zee 2de kl. H. H. del Court van Krimpen vergunning verleend tot het waarnemen van eene betrekking buiten het zeewezen, voor den tijd van een jaar, ingaande 21 Aug. a. s., onder stilstand van non-activiteitstraktement en zonder opklim ming in de ranglijst. Met ingang van 21 dezer: lo. de officier- machinist lsto kl. bij 's R(jks stoomvaart dienst C. A. Brandt, op zijn verzoek, op pensioen gesteld en hom toegekend een pensioen van 1400 's jaars, alsmede eene verhooging van dat pensioen, ingevolge art. 1 c, der wet van 1 April 1875, ten bedrage van 1050 's jaars; 2o. benoemd tot offlcier- macbinist 2de kl. by 's Ryks stoomvaartdienst, de machinist 1ste kl. in het vaste corps H. W. Bor. Aan mr. T. M. C. Assér, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit de betrekking van Noderlandsch Ryn vaartcommissaris, onder dankbetuiging voor de door hem in genoemde hoedanigheid bewezen diensten, en is in zyne plaats benoemd de hoer U. F. Leemans, inspecteur van den waterstaat te 's Gravenhage. Gemengd Nieuws. Onze gemeente schynt in den laatsten tyd nogal in trek te zyn voor ge zelschappen, die per stoomboot een uitstapje maken. Gisternamiddag te één uur arriveerde in den Ouden Singel weor zulk een gezel schap met een stoomboot van „De Volharding." Aan boord bevonden zich eenige musici van de vesting artillerie. Toen de boot aan den wal lag gemeerd, stapto de muziek af, waar achter het gezelschap volgde, in netten op tocht. De weg, dien men volgde, was naar het café van den hoer De Haan, aan den Stations weg. Onderweg deed de muziek hare vrooiyke tonen hooren. Dat een en ander heelwat drukte in een deel van Leiden teweegbracht, behoeft oigenlyk niet gezegd te worden. O m s t r e o k 8 kwart over elven gisteravond werd in de Muskadelsteeg eene in vorregaanden staat van dronkenschap ver- keeronde vrouw onder een der ramen van een perceel govonden. De politie, van het feit in kennis gesteld, zorgde er voor dat deze vrouw een goed onderkomon kroeg aan het politiobureel, waarheen zy werd vervoerd. Het heerlyke zomerweder van de laatste dagen lokte gisteren menig stad genoot uit nog oons een uitstapje te maken naar Katwyk aan Zee. Dat voor dit reisje druk gebruik werd gemaakt van do Ryn- landsche stoomtram, spreekt vanzelf. Van hen, die naar Leiden terugkeerde, moest menig een zich, by vechtens af, een plaatsje zien te veroveren. Van een dier stoomtrams, welko gisteravond omstreeks halftien van Zoo naar Leiden vertrok, derailleerde te Ryns burg de achterste wagon, welke gedeeltelijk over eene sloot kwam te staan. De reizigers, natuuriyk verschrikt, verlieten in alleryi dat voertuig; zy, dio op het balkon stonden, sprongen er af; sommigen zagen zich genood zaakt om over de sloot op oon land te sprin gen, waarvan één, die zich oen eindje op het laDd begaf, in eene andere sloot terecht kwam en door dit ongeval nog een nat pak op den koop toe kreeg. Door dit ongeval had de tram een halfuur oponthoud. Mot behulp der passagiers wist men den gederailleerden wagen weer in het spoor te krygen. Verscheidene porsonen hadden geen lust meer om Ue reis mot dat stoomvoertuig voort to zetten, maar legden de verdere terugreis te voet af. Zatordag-avond vergaderden de inleggers der Hillegomscho Spaarkas. Dozen hadden destyds den heor A. A. C. Van Oost- voen gekozen tot hun gevolmachtigde, om te trachten de verdwenen of zoek geraakte gel don van genoemdo Spaarkas terug te bekomen. De hoer Van Oostvoen gaf een volledig verslag van zyne handelingen. Na medegedeeld te bobbon dat hy ƒ5000 had bekomon van mevr. de wed, Nieuwonhuis on dat hem door den heer G. H. Van Wave ren, die mede uit naam van baron Van Heemstra sprak, was toe gezegd dat ze elk 1500 wilden geven ter voor koming van het proces, waarmede zy bedreigd werden, wees spr. er op, dat deze heeren tot nog toe hunne belofte niet waren nagekomen. De hoer Van Oostveen had altijd vertrou wen gesteld in den heer Van "Waveren en had goen oogonblik er aan getwyfeld of hy zyuo belofte wel zou nakomen, evenmin van die van S. baron Van Heemstra. Verscheidene malen was hy by deu heer Van Waveren geweest en altyd ontvangen, doch telkens, om het maar zacht uit te drukken, afgescheept. Den oenon keer was 't: „ik zal er Van Heowstra over spreken;" dan was het: „ik heb hem gesproken, doch dit onderwerp ver geten, maar ik zal hem schryven"; dan weer „ik heb nog geen antwoord," dan weer: „do baron vraagt, wat wil jelui eigeniyk welke vraag den 17den Maart 11. was beantwoord. Toen was het weer: „wie zyn die inleggers?" Na dezen op schrift te hebben gesteld en over handigd, was het later weer: „de bedragen staan er niet achter," waarop hun ook deze werden medegedeeld, en nog had de baron niet geantwoord, zolfs op heden nog niet, dus deed men nu de vraag: „wat moeten wy doen, want zoo loop ik niet langer, want ik geloof dat zy my voor kwajongen laten loopen." De heer Van Oostveen had echter den indruk verkregen, dat de heer Van Waveren wel bereid was zyn woord gestand te doen. Doch alle pogingen om daartoe te geraken hadden tot nog toe schipbreuk geleden. Op de vraag of baron Van Heemstra ook de belofte had gedaan, werd geantwoord, dat hy bewilligde in do belofte van den heer Van Waveren, en altyd gezegd had: „Gaat naar den heer Van Waveren en wat die besluit vind ik goed." De hoer Van Waveren doet echter niets. Na nog eenige discussiön kwam men tot de vol gende drie veronderstellingen: lo. Dat de commissarissen zich van hunne verplichtingen geheel willen onttrekken; 2o. dat het niet-nakomen hunner belofte plagery is; 3o. dat zy een proces willen uitlokken. Daarna stelde een der aanwezigen voor, do commissarissen der Hillogomscho Spaarkas een proces aan te doen, want commissarissen zyn zy; immers de heer Van Waveren heeft in 1883 zelf gezegd: „Ik ben commissaris"; bovendien geeft de firma Westerkappel het restant dor spaargelden, welke by haar op prolongatie staan, niet af, tenzy aan de ge noemde commissarissen. Een ander stelde ▼oor een anderen weg in te slaan, nl. den heeren een wissel te presenteoren en wel ten bedrage van het volle ontbrekende tekort, daar men geen genoegen meer behoeft te nemen met hun aanbod. Ook meende men dat het gewenscht zou zyn, dat ieder een wissel werd gepresenteerd, groot 1575, want dat renteberekening niet meer dan biliyk was. Als laatste poging ter naleving der gegeven belofte werd besloten elk dor commissarissen een wissel, groot 1500, to presenteeren. Van den vervaldag van dezen wissel zal den heeren kennis worden gogeven, alsmede dat by niet- honoreering daarvan dit een proces ten ge volge zou hebben. Om nu de zaken verder af te handelen, stelde men de vraag: wie, indien de wissels niet betaald werden, een proces zou voeren? De arbeider W. Beelen verklaarde zich bereid als dager op te zullen treden. Met dit laatste namen alle aanwezige inleg gers genoegen en werd de vergadering ge sloten. By den landbouwer D. Verboon, aan den Ryndyk onder de gemeente Voor schoten, is het miltvuur uitgebroken. Twee koeien zyn reeds gestorven, terwijl één ver dacht is. Alle maatregelen zyn genomen om verspreiding der ziekte tegen te gaan. In den loop der vorige week arri veerden te Katwyk a/Zee en IJrauiden 6 haringschuiten, met vangsten van 270 tot 380 kantjes pekelharing. Haringpryzen: volle ƒ12.65 a ƒ13, maatjes 9 50 a 10 per ton; 8teurharing ƒ11 a 12 per kantje (de ton vry). Voor 20 manden garnalen werd ƒ1.50 a /2 por mand besteed. Aan het Holl. Spoorstation te 's Gravenhage kroeg gisteravond oen vrouw eeno zoo ernstige bloedspuwing, dat zy naar hot ziekenhuis moest worden vervoerd. De uitslag van de uitgospeeldo partyen van den Internationalen Lawntennis- wedstryd, op de banen van „De Bataaf," in de Scheveningscho Boscbjes, is als volgt: De heeren-single (handicap) is gewonnen door den heer H. Van Rees, na een prachtigen stryd tegen don Engelschman Cranston. De intern, heeren-double is ook door de Hollanders gewonnen. In deze party traden nl. als overwinnaars uit het strydperk de heeien J. K. Van Rhode v. d. Kloot en C. Van Rappard. De pryzen werden met een toepasselyk woord dobr het lid van het regelingscomitó den heer Van Lelyveld uitgereikt. Uit de Trekvaart te's Gravenhage is gisterochtend het lyk opgehaald van eon bewoner van Delft, die daar Zaterdagavond te water is geraakt. Het lyk is naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Naar nader wordt medegedeeld, werd de paniek onder do bezoekers van het „Kurbaus," waarvan melding wordt gemaakt in ons vorig nummer, veroorzaakt door een zenuwachtigo vreemdelinge, die op het oogen- blik, dat de violist Olk hot publiek door zyn vioolspel bo.ide, „brand!" riep, ten gevolge waarvan de bezoekers opstoven om een goed heenkomen te zoeken. Door den landwind neergeslagen schoor- steenrook was door 't zachte weder boven het terras biyven hangen. Eenige wandelaars bleven er naar kyken. De vreemdelinge, die ondt-r de gaandery van de zaal voor een der geopende vensters zat en biykbaar niet op do hoogte der lokale gesteldheid was, vreesde gevaar en vandaar haar onverantwoordelyke uitroep, waarvan de gevolgen, dank zy de houding van een groot deel van hot publiek, zich thans bepaalden tot gebroken glazen en koppen met schotels. Men meldt uit Delft dat zich aldaar een geval van cholera asiatica heeft voorgedaan by het personeel van de artillerie- constructie-werkplaatsen. Zaterdag-avond vervoegde zich aan een politie-bureel te Amsterdam een 21- jarige man, wonende Langestraat, wien het bloed aan zyne linkerzyde en den rug door de kleeren vloeide. Hy zeide door zyne vrouw met een mes te zyn gestoken en werd on- middeliyk per raderbaar naar het Binnen gasthuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomeD. Het bleek dat hem zeven steken waren toegebracht. De politie begaf zich naar de bedoelde woning en arresteerde daar de vrouw met haren 17 jarigen zoon, die by de verwonding was tegenwoordig geweest. Woensdag 21 dezer hoopt de wed. Yuyk geb. De Haan, te Kapelle aan den IJsel, 104 jaar te worden. Waarschynlyk is zy de oudste bewoner van Nederland. Hoewel minder krachtig dan op haar vorig geboortefeest, is ze nog tameiyk gezond. Haar geheugen blyft goed en haar geest helder. Het bestuur van het Vondels park te Amsterdam heeft op verschillende afstanden in het park tegen boomen een mand doen plaatsen, met het verzoek er boven geschilderd, om de papieren daarin te werpen. Dit zal moeten dienen om het ont sieren der wandelpaden door weggeworpen papier te voorkomen. Een waüdelpark ge stoffeerd met snippermanden, is toch ook een eigenaardig gezicht! Zaterdag-morgen was op het emplacement Vlis6inger haven zekere Tb. J. Van der Horst bezig met het sluiten der zoogenaamde harmonica's of vouwbalgen, dienende tot doorgang voor twee spoorweg- rytuigen. Hiertoe ging by met don rug tegen oen rytuig en met den voet tegen de har monica staan, om meer kracht te kunnen uitoefenen, waardoor onverwacht de harmonica opensloeg. Door dien schok viel v. d. Horst tusschon de rytuigen, met zyn borstkas op den verbindingsketting, mot hot ongelukkig ge volg, dat een zynor linker ribben gebroken werd. Omtrent het te Zaamslag ge beurde loopen, volgens de „Middelb. Ct.", ver schillende geruchten, waarvan één meer en meer de bovenhand krygt, nl. dat er hierby van geen misdaad sprake zyn zou, al heeft de burgemeester, wien het spreken verboden was, wyi hem de luchtpyp was doorgesneden, op een lei ook de verklaring afgelegd, dat drie hem onbekenden hem hadden overvallen. Volgens latere berichten is de burgemeester Zaterdag-avond overleden. Men schryft nog aan de „Tol." uit Ter- neuzen: Omtrent den aanslag op den burgemeester van Zaamslag heb ik het volgende vernomen De heer De Bokx, landbouwer van beroep, was tusschen 8 en 9 uren weggegaan, om naar de veldarbeiders en het land te gaan zien. Om tien uren kwam hy strompelend thuis, bebloed en doornat; hy kon aan zyne natuuriyk ontstelde huisgenooten byna niets zeggen, maar schreef op een leitje, dat hy door drie Vlamingen was aangevallen, een daarvan hem in den hals had gesneden en hem daarna in een put had geworpen. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, was hy er uitgekropen en naar huis gestrompeld. Terstond werd geneeskundige hulp inge roepen en verleend door de artsen Hartman van Zaamslag, Troun van Axel en Spruiten- burg van Terneuzen, dio, na de wonde aan den hals een snede van links naar rechts en die maar een millimeter dieper had moeten zyn, om de hoofdaders naast het strottenhoofd te raken verbonden te hebben, konden con- stateeren, dat geen direct gevaar bestond en de grootst mogeiyke rust in acht moest worden genomen. Do politie, inmiddels verwittigd, stelde dade- ïyk een onderzoek in by alle putten op de omliggende weiden, doch kon niets ontdokken van een worsteling, alloen waren in een half droge sloot diepe indrukken te zien, alsof daar iemand tegen den kant was geklauterd. Het mes, dat do burgemeester droeg, werd op verzoek aan den wachtmeester der mare chaussee van Axel vertoond, en bespeurd werd, dat aan het heft en lemmet bloed kleefde, torwyi ook siyk aan het lemmet te bespeuren was, overigens was het mes geheel doornat; het werd door den wachtmeester in beslag genomen. De justitie uit Middelburg is Vrydag-avond nog gearriveerd en Zaterdag-voormiddag weer vertrokken; aangaande het resultaat van haar onderzoek is niets bekend geworden. Naar ik nog vernam, moeten te Sas-van-Gont drie personen zyn aangehouden (twee mannen en een vrouw), die evenwel later weer zyn los gelaten. Er ligt over het gebeurde een duister waas. Men verdiept zich in gissingen, wat de oorzaak van den aanslag zou kunnen zyn, daar de heer De Bokx algemeen bemind en geacht werd. Aan diefstal kan moeilyk gedacht worden. Men moet er zich over verbazen, dat de aangeval lene, 74 jaren oud, nog zoo kras is geweest, om, ondanks bloedverlies, uit den put te krui pen en naar huis te strompelen. Op het programma dor feesteiyk- heden op 5 September, tydens het bezoek der Koninginnen to Zuidwolde, komt een eigenaardig nummer voor. Een Drentscbe „scheper" (schaapherder) met zyn „siep" (hond) en zyne wollige onderdanen, zal in vol ornaat zich op een geschikte plaats be vinden, om HH. MM. eene aanschouwelyke voorstelling te geven, hoe de kleine, maar voor den Drentschen landbouwer nuttige Drentsche schapen hun voedsel zoeken. Nadat de oppasser van een luite nant van het 3de reg. veld-art., te Bergen- op-Zoom, een paard, dat deelgenomen had aan de races te Nymegen, 's avonds op stal had gezet, kreeg hy van het dier een geduchten trap. Met moeite naar boven geklommen zynde, viel hy, door de duisternis misleid, door een geopend venster op de straat. Eerst na verloop van meer dan een uur, werd hy in bewuste- loozen toestand aangetroffen. Naar het garni- zoens-hospitaal vervoerd, bleek aldaar zyn toestand niet zonder gevaar. Toen jl. Donderdag de land- bouwer Slomp, van Nyeveen, de markt te Meppel verliet, sloeg zyn paard op hol. Twee personen, Jan Lukas en Harm Dragt, die ook in den wagen zaten, sprongen van het voer tuig, maar werden in deerniswaardigen toe stand opgenomen. Laatstgenoemde is overleden en voor het behoud van Lukas bestaat weinig uitzicht. Te Duurkenakker (Gr.) is Vrydag- morg&n de kapitale boerenplaats van den heer R. Germs afgebrand. Doordat de plaats midden in het land stond, kon niets worden gered. De oorzaak wordt toegeschreven aan het broeien van het pas ingehaalde koren. In een k o 1 e n m y n te And-erlues is een noodlottig ongeluk gebeurd, doordat de kabel van de kooi, waarmede de werklieden naar beneden gingen, brak. Van de 24 werk lieden, die zich in de kooi bevonden, werden 5 gedood. Uit Enschedee meldt men dat de to Almeloo gedetineerde J. Van Voorst aan den rechter-comraissaris heeft bekend, Zondag avond jl. den noodlottigen steek aan Grevolink met een mes te hebben toegebracht. Een ongelukkige. Uit Heerlen wordt aan de „L. K." geschreven: Woensdag-namiddag brachten twee vrouwen een koe by de gebr. K., slagers alhier. Eene der vrouwen zeide van Grotenrath (Pruisen) te komen en de koe te willen verkoopen, omdat zy in geldnood verkeerde. Voor de som van 60 thaler 60 onder de waarde werd de koe door voor noemde slagers gekocht. Donderdag-morgen bleek echter, dat de koe te Eygelshoven ge stolen was. Zy behoorde toe aan den landbouwer G. Benders aldaar en was te vier uren Woensdag namiddag uit een afgesloten weide ontvreemd. De dievegge M. M. S., vrouw van den landbouwer K. Louis, te Grotenrath (Pruisen), van Nieuwenhagen geboortig, was door vele personen gezien, toen zy de koe naar Heerlen leidde, zoodat de politie spoedig nauwkeurige aanwyzingen kreeg. Na een vol etmaal zoekens mocht het dan ook aan twee manschappen onzer brigade gelukken, de dievegge aan te houden ten huize harer moeder te Nieuwenhagen. Toen de vrouw naar den burgemeester werd gevoerd tot vaststelling harer identiteit, kreeg zy een toeval, gevolgd door een hevige bloed spuwing, zoodat geestelyke en geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Zy werd van de H. Sacramenten voorzien en haar toestand is zeer ernstig. Natuuriyk kon zy niet verder vorvoerd worden. Zy wordt thans door twee manschappen onzer brigade bewaakt. In haar bezit werd het be drag der verkoopsom byna geheel terugge vonden. Waarschynlyk staan wy hier voor de door nood gedwongen daad eener arme misdeelde en vervolgde vrouw, en is deze treurige daad hot laatste bedryf van een allertreurigst levensdrama. Deze vrouw was dubbel ongelukkig; ze was arm en ïydend, ïydend aan eene der vreeselykste kwalen, de epylepsie of vallende ziekte. En ondanks haar ellendigen toestand, werd zy nog mishandeld door haar man. Nu weer zou hy haar uitgezonden misschien weg gejaagd hebben met de opdracht: ga geld halen, ik moet geld hebben I De arme vrouw was reeds vier dagen van huis, om den last van haar man uit te voe ren. By verschillende personen te Kcrkrade en elders trachtte zy geld to leenen. Toen dat nergens wilde gelukken, besloot zy door honger gekweld misschien tot den diefstal der koe, de eerste daad, die haar met don rechter in aanraking zal brengen. Was het wonder, dat deze arme misdeelde, toen do justitie de straffende hand op haar ging leggen, bezweek onder deze nieuwe foltering Was het wonder, dat het arme schepsel, na dagen en nachten van uitmergelende ang sten, onder den blauwen hemel in de veld vruchten verscholen, te hebben doorgebracht, van uitputting neerzeeg, om misschien niet meer op te staan? Men vrago zich dat af, eer men hard over haar oordeelt. Eergisteren was destoomboot van Stroobos op haar terugreis van de Leeuwarder weekmarkt, toen men plotseling een plons in het water hoorde, 't Bleek dat de machinist op de verschansing was gaan zitten, daar in slaap was geraakt en overt oord was geslagen. Onmiddeliyk werd gestopt, doch 't was reeds to laat. De vader en moeder van den machinist, die zich aan boord bevonden, zagen hun zoon voor hunne oogen verdrinken. By een onweer sloeg onlangs do bliksem in de nabyheid van Iseghem in twee naast elkaar liggende woningen. Eene jonge vrouw, die een kind van twintig maanden op den schoot hield, bleef op de plaats dood, terwyl het kind, zonder letsel te bekomen, in den hoek van de kamer werd geslingerd. Een meisje van vyf jaren, dat zich in dezelfde kamer bevond, werd eveneens gedood. De beide huizen brandden af. Van bevoegde zyde worden aan de „Zw. Ct." eenige medodeelingen gedaan nopens de schade, die de ingezetenen van Genemuiden nl. degenen, die door maat- 8chappeiyken en finantiëolen toestand voor het ontvangen van vergoeding of tegemoet koming in aanmerking behooren te worden gebracht bij den jongsten brand en storm vloed hebben geleden. Die schade enkel voor die lieden wordt, na verkregen inlichtingen, begroot op minstens ƒ3000 ten gevolge van den brand en op minstens ƒ7000 ten gevolge van den stormvloed. Daarvoor is by de commissie ontvangen nagenoeg 1200 en wordt nog verwacht 200, samen ƒ1400. Hierby moet in aanmerking worden genomen, dat de hierboven aangegeven schade-cyfers niet uitmaken werkelyke schade, maar het be drag, dat als tegemoetkoming aan de meer behoeftige ingezetenen zou dienen te worden gegeven. Burgers komen niet in aanmerking. Dat er velen zyn, die hun hooi niet verzekerd hadden, moet' daaraan worden toegeschreven, dat zy nog aan het binnenhalen van het hooi waren en dus aan de assurantie-maat schappijen nog niet konden opgeven, hoeveel hooi in hunne „bergen" komen zou. "Ware de brand niet tusschenbeide gekomen, dan zou de verzekering stellig naar behooren ge volgd zyn. Een gezelschap van 15 Holland- sche wielryders, dames en heeren, is te Frankfort door de politie opgebracht, omdat zy geen nummers aan hun rywielen hadden, zooals de plaatselyke verordening voorschryft. Op het politiebureel werden Üun munen opge- teekend en na een bepaalde som gestort te hebben, werden zy weer vrygolaten. Te Druten heeft zich een drietal gevallen van diphtheritis voorgedaan, waarvan één met doodelyken afloop. Men seint aan het „Hbl." uit Keulen, dd. 18 Augustus; Jaap Eden heeft heden het myl-amateur- wereldkamjjioenschap gewonnen. Do overwinning van Jaap werd met een luid gejubel begroet. Zyn vrienden vereerden hem een lauwerkrans, terwyl de muziek het Nederlandsche volkslied speelde, dat door de aanwezige Hollanders werd gezongen. De Deen Ingeman Petersen was tweede, de Duitscher Schaaf derde. Het 100 KM. professional-kampioenschap werd door Michael (Engeland) gewonnen in 2 u. 24 min. 5Sy5 sec. en met 3 Engelsche mylen voorsprong voor Luyten (Antwerpen). Hans Hoffmann (München) was derde. De deelnemers aan het internationaal wiel- ryderscongres, dat ter gelegenheid van de wedstryden te Keulen wordt gehouden, werden Zaterdag namiddag ten stadhuize ontvangen door den tweedon burgemeester. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Nederland, Engeland, Amerika, België, ^pstenryk, Frank- ryk en Denemarken. De voorzitter van den Duitschen wielrydersbond dankte voor den welkomstgroet van den burgemeester; daarna werden nog toespraken gehouden door ver tegenwoordigers van Holland, Belgie en Enge land. Des middags om drie uren begonnen de wedstryden, waarvan de uitslag reeds in het telegram in het vorig Ochtendblad is vermeld. Volgens don Berlynschen corres pondent der „Times" komen in den laatsten tyd ergeriyke gevallen van slechte behande^ ling voor van ondergeschikte manschappen aan boord van de „Kaiser "Wilhelm", van de Norddeutsche Lloyd. Twee stokers moeten in hun wanhoop overboord zyn gesprongen en verdronken, en een derde, zegt men, is ge storven ten gevolge van slechte behandeling door een der machinisten. Door het omslaan van een roei boot op de Tay, by Perth, zyn Donderdag avond vier knapen verdronken. De nieuwe werkstaking van Nieuw-Yorksche kleermakers is geëindigd, daar de patroons al de eischen van hun werk lieden hebben ingewilligd. Volgens een telegram ui t Pon typridd, in Wales, hebben 2000 mynwerkeri den arbeid neergelegd. In de Portaelstraat te Schaer- beek, by Brussel, is een riool ingestort, waardoor tweo werklieden zyn bedolven. Eén verloor het leven, den ander hoopt men te behouden. Te Havre is brand ontstaanin een der magazynen van de „Socióté des magasins généraux", waarin 1200 balen katoen waren opgeborgen. De schade wordt op veer tuig duizend franken berekend. Te Dyon is het Casino du Cirque door een feilen brand verwoest. De „Petite Rópubliquo" meldt dat Italië buitengewone aankoopen doet van paarden in xYlgLrs. Reeds zyn in vier maanden tyds 10,000 paarden uit Boni verscheept. De fabrikant Heinrich Albert, te Biebrich, heeft 100,000 mark gegeven als pensioen-fonds voor zyne werklieden. Een telegram vanNieu w-York meldt dat mr. Auguste Belmont, den be roemden racer „Henry de Navarre," van mr. Byron Mac Cleveland, heeft gekocht voor de belangryke som van 35,000 dollars (ƒ85,000); mr. Belmont betaalde ook 18,000 dollars (ƒ45,000) voor „Dorian," aan mr. John W. Roger toebeheorende. NS Er zyn b y z o n d e r h e d e n bekend geworden over het gebeurde te Dospat. Drie honderd huizen zyn er in brand gestoken en meer dan honderd inwoners gedood. Dospat ligt diep in het RhoJopus-gebergte, ten zuid oosten van Tatak. De aanvallers stonden onder leiding van zekeren Stojan Woiwod en eenige Bulgaarsche reserve-officieren. De bewoners van Dospat boden geen weerstand. Het zijn Pomako- of Mahomedaansche Bulgaren, die in dit district wonen, en het is te vreezen dat zy wraak zullen nemen.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2