wed. L. Schmitt of Schmidt, commies lste kl. by 'b Ryks belastingen, 278; A. Yeltkamp, wed. J. Dommerholt, Ryksboekhoudor 2de kl. ten kantore van den betaalmeester te Zwolle, f 270; M. Bosdftk, wed. H. Koolwyk, amanuensis aan do Ryks hoogere burgerschool te Middelburg, 200; E. Van der Star, wed. C. Becker, brievenbesteller, 320; H. M. L. Moesman, wed. L. Heuperman, assistent aan het postkantoor te Amsterdam, ƒ248; J. A. Rock, wed. P. C. Terheggen, commies lste kl. b\j 's Rjjks belastingen, ƒ224; Th. K. Jansen, wed. P. Zyaer, verificateur 2de cate gorie by '8 Ryks belastingen, 648. De kapitein N. E. Smeets, van het 2de reg. inf., op zyne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op ƒ1517 'sjaars. De met verlof hier te lande aanwezige dirigeereride officier van gezondheid lste kl. van het leger in Ned. Indlö, dr. J. R. H. Van Son, ter zake van lichaamsgebreken, met ingang van I October 1895, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De Koninginnen iu het Noorden. De Commissaris der Koningin in Drente heeft thans ter kennis van de ingezetenen gebracht, dat by het bezoek der Koninginnen gevolgd wordt het volgende programma: Donderdag 5 September. Hare Majesteiten zullen om 11 uren des voormiddags aankomen aan het station Meppel en aldaar door den Commissaris der Koningin en plaatseiyke autoriteiten worden opgewacht en ontvangen. Na een ryto.r door de stad, om 12 uren dejeuner in het gebouw der Ryks Hoogere Burgerschool, aan HH. MM. aange boden door den Raad van Meppel. 1 40 vertrek van Meppel per rytuig over Dj Wfik en Zuidwoldo naar Hoogeveen. 4.18 vertrek van Hoogeveen per extra-trein naar Assen. 4 48 aankomst to Assen, waar HH. MM. door Ged. Staten en plaatselyke autoriteiten morden opgewacht en ontvangen, waarna zy zich begeven naar het gouvernementshotel 7 uren diner in het gouvernementshotel. 9 u.9 u. 45 m. rytoer door de stad, ter bezichtiging der illuminatie. Vrijdag 6 September. 9 5011.15 voormiddag. Audiëntie, door H. M. de Koningin-Regentes te verleenen aan inwoners der provincie, in het gouvernoments hotel. 12.15 dejeuner in het gouvernementshotel. 1.42 vertrek per extra-trein van Assen naar de Punt. 2 uren aankomst aan de Punt; bywoning van do wedrennen te Vogelenzang. 4 uren vortrek per rytuig over Zuidlaren en Almeloo naar Assen. 7 uren diner in de Statenzaal te Assen, aangeboden door do Staten der provincie. 9 uren militaire taptoe met fakkellicht voor het gouvernementshotel. Zaterdag 7 September. 9.45 voormiddag. Huldo aan HH. MM., ge bracht door leerlingen van verschillende scholen voor het gouvernementshotel. 10.15 rytoer naar Rolde, bezoek aan de Hunnetedden aldaar en by woning eener voor stelling van de oud GermaaDsche rechts pleging. 12 30 dejeuner in het gouvernementshotel. 2 u. 2 u. 45 m. receptie van dames door H. M. do Koningin Regentes in het gouver nementshotel. 3-4 uren bezoek aan het museum van oudhoden in Drente en aan de Wilhelmina kazernerytoer door bet stads bos eb. 4 u. 4 u. 15 ui. bezoek aan de matinóe musieale in do Buiten-sociötoit. 6 uren diner in de'Statenzaal, aangeboden door den gemeenteraad van Assen. 8 u. 55 m. vertrek per extra trein van Assen naar het Loa. Alle uren zyn aangegeven in Amsterdam- schen tyd. Het dames-comité, dat een vaandel zal aanbieden aan de eerewacht, welke HH. MM. de Koninginnon by Haar bozoek aan Assen zal begeleiden, bestaat uit de dames: freule C. Van Swinderon, presidente; mej. W. Lint horst Homan, secretaresse; mevr. A. v. Holthe tot Echten, gob. baronesse v. d. Feltz, pen- ningmeesteresso; mej. S. Westra van Holthe, mej. C. G. Servatius en mej. H. Jolles. Tevens heeft de feestcommissie te Meppel voor 5 September haar programma definitief vastgesteld. Te 11 uren worden de Koninginnen door de vyf aldaar bestaande zangveroenigingen met het Wilhelmus begroet. Te 4 uren begint de optocht; daaraan nemen deel eenige voreeni- gingen, reclame wagens en oen zegewagen. Tydens bet avondconcert zullen de zangver oenigingen op de Whoem eenige liederen ten gehoore brongen. Te 10 uren wordt het vuur werk ontstoken op een stuk land aan den Stationsweg. Eene afzonderlijke commissie is benoemd, om voor eone ruime foestbedeehng te zorgen. Gemengd Nieuws. Sedert de laatste opgave zyn door de „Leidsche Zwomclub" diploma's als geoefend zwemmer uitgereikt aan deheeren: C. Wagner, L. Staibou icr, M. D. Horst, S. J. Sala, A. Freudenberg, A. Van Ingen Schenau, on aan den badknecht H. Gouw. Door den brigadier der Ryks- veldwacht L., te Leiderdorp, is proces-verbaal opgemaikt tegen de vrouw van G. A. M. A., te Zoeter wonde, wegens het vervoeren van bedorven rundvleesch. Op de banen van „De Bataaf", in de Scheveningsche Boschjes, werd Zondag, onder begunstiging van fraai weder, de nationale Lawntennis wodstryd uitgespeeld. De verschillende partyen dames-double, heeren-double en heeren- en dames double, gaven mooi spel te zien. Zondag-middag omstreeks vijf uren wilden drie kerels een herberg in de Boekhorststraat te 's-Gravenhage binnendrin gen, maar de kastelein weigerde hun den toegang, waarop het drietal do ruiten stuk sloeg. Één hunner klom naar binnen en ver wondde den kastelein en een bezoeker vry ernstig aan hoofd en pols. Vervolgens klauterde de ruziemaker weer naar buiten en ging met zyne makkers kalm weg. Zaterdagavond kwam te 's-Gra- venhage uit Amsterdam aan een Fransch sprekend heer, die er aangifte van deed dat hem, naar hy vermoedde in den trein of in het station aldaar, zyn zakportefeuille was gerold, inhoudende 2 bankbiljetten van 500 franken en 400 aan Hollandsch geld. In zyn porte feuille bevond zich ook zijn paspoort, aan het bezit van welk stuk by op reis groote waarde hechtte. De reiziger, die zich zoodoende hier zonder geld bevond, is de heer L., vice-consul in een der steden van Brazilië. De politie heeft een onderzoek ingesteld, dat tot dusver niet het gewenschte gevolg had. De H aagsche-Bosch-wachter schoot gistermiddag in den hertenkamp een hond dood, die over het hek in het veld was gesprongen. Zaterdag-avond te ruim acht uren ontlastte zich boven Halfweg en om streken een zwaar onweder, gepaard met hagelbuien en stortregens. Gedurende circa l/4 uur scheen het alsof een wolkbreuk plaats had: de straten stonden blank, zware riool planken dreven weg en het water drong in do laagstaande huizen. Te 9 '/4 uur bedaarde het weer en by het nog onafgebroken weer) :ch ten hcerschte weldra groote bedryvigheid by bet weg ruimen van het water, het in orde maken der riolen, enz. In Neordeiyk Haarlemmermeer en het zuideiyk deel van den IJpolder is door den bagel veel schade veroorzaakt, terwyl de vele regen de by het mooie weder van Zaterdag met kracht begonnen oogst werkzaam heden weder ten achteren heeft gebracht. Gisteravond tegon halfacht heeft men boven Amsterdam een prachtig lucbtverschynsel kunnen zien, even nadat de onweersbuien waren afgedreven. Er verto ndo zich aan den oostelyken hemel een stuk regenboog van zeer diepe kleuren en op dubbele breedte, zoodat elke kleurenry twee maal terugkwam. De roode kleuren van een derden parallelregenboog waren nog duidciyk te zien, zoodat beide randen van den boog scherp rood gekleurd waren. Op oen afstand was een flauwere boog zichtbaar van grooter spanning. Het verschynsel deed zich eerst voor aan den hoogen hemel, maar naarmate de regenmassa voortdreef, zakto het lager naar het noord oosten heen. Te Leiden stond een paar uren vroeger een zeer duidelyke regenboog aan het uit spansel. De tentoonstelling te Amster dam werd gisteren (Zondag) bezocht door 11,300 betalende bezoekers. De lakfabriek van de firma Kiewiet de Jongo to Groningen is door eene onbekende oorzaak eene prooi der vlammen geworden. De groote twoedaagsche inter nationale wiolerwodstryden uitgeschreven door don Alg. Ned. Wielrydersbond en het „Ned. Sportterrein", werden Zaterdag te Uirecht geopend met een bondstocht ovor Maartens- dyk, De Vuursche en De Bilt, terug naar Utrecht. Om halftwee vingen de groote inter nationale wedstryden en kampioenschappen van het vasteland op het Nederlandsch sport terrein aan. By den aanvang van den wedstryd was van den Belgischen bond per telegraaf bericht gekomen, dat de groote wedstryden gisteren, Zondag, te Antwerpen te houden, met hot oog op deze feesten waren uitgesteld, waardoor de Belgische broeders ook gisteren konden mededingen. Deze beleefdheid werd met daverend applaus begroet. Dank zy het schoone weder, was op de tribunes en het terrein Zaterdag veel publiek aanwezig. Aan de wedstryden werd, behalve door de Neierlandsche clubs, deelgenomen door de „Ligue Vélocipedique beige" en de „Deutsche Radfakrbund". Om halfzes werd in hot „Kasteel van Ant werpen" ten jury-diner gegeven, waaraan de buitenlandsche afgevaardigden mede aanzaten. Te zeven uren werd door de Vecht een boot tocht naar Maarsen gehouden, waaraan door 110 personen werd deelgenomen. In het hotel „De Harmonie" aldaar genoot men van een goed café chantant en de feestvreugde werd daar tot laat in den avond voortgezet. Was Zaterdag-avond het weer onstuimig en kletterde de regen in groote hoeveelheid langs de straten van Utrecht, zoodat de meeste wielryders van uit Maarsen oen schuilplaats en een goede ook zochton in de Utrechtscho Wielryders-sociëteit, gisteren scheen de zon vrooiyk op het sportterrein, dat stellig wel nooit zooveel menschen zich op zyn bodem heeft zien verdringen als toen. Te halftwee werden de wedstryden voort gezet en waren om halfzes afgeloopen. Te halfa ht had in „Tivoli" een concert van het Utrechtsch Stedelyk orkest plaats, gevolgd door oen vuurwerk, terwyl in de pauze de pryzen aan de winners werden uitgereikt. Geiyk te verwachten was, bracht de vorige week in den kaashandel geen ver betering, naardien de buitenlandsche markt van Goudsche en Edammer kaas gedrukt blyft. Het lauwe weder der laatste dagen oefent tevens een ongunstigen invloed op den kaas handel uit, daar veel slechte kaas wordt aan gevoerd en de handel dus onderhevig is aan groote risico. Puike qualiteiten worden nog gretig opgekocht, mindere soorten gaan tegen zeer uiteenloopendo, doch meestal lage pryzen van de hand. In de Alblasserwaard werd in de afgeloopen week van ƒ16 tot 21 besteed; in de Lopiker- en Krimpenerwaard liepen de prijzen van lste soort Goudsche van 21 tot 25'/,, zwaardere van f 27 tot f 28, 2de soort van ƒ16 tot 20; Derby lste soort van 22 tot 24, 2de soort van 19 tot 21, Edammer lste soort van f 22 tot ƒ26, 2de soort van 19 tot 21. Uit Utrecht wordt gemeld: Na vergeefsche pogingen aangewend te hebben, om in het huis van den hier Van Itterson Hoogeland in te breken, hebben tot nog onbe kende dieven getracht in het huis van den heer M. Kluit, assistent-directeur van het Xonlnklyk Meteorologisch Instituut, op den Maliesingel, binnen te komen. Zy hebben een paar ruiten verbrokon en de blinden verbogen, doch verder zyn zij niet gekomen. Ook ten huize van den hoogleeraar Gatlée, die tydelyk afwezig is, is ingebroken. Daar zyn een bureel en eeno salonkast vernield en uit de laatste alle kost baarheden verdwenen. Vermoeaelyk is buiten dien al h-t zilver gestolen en in den kelder hebben de dieven zich aan den voorraad wyn te goed gedaan. Falb's weervoorspellingen. Van 12 tot 17 Augustus. De regens nemen denkelyk een paar dagen vacantie, maar beginnen dan met toenemende hevigheid en gaan met onwedors gepaard, welke vooral op en om den 16Jen Augustus nogal voor komen zullen. Do temperatuur blyft overi gens koel. Een Lombok-strijder. Johannes Dinjens, de 32 jarige gepensionneerde fuselier van het O.-I. leger, oie tydens do expeditie op Lombok een schotwond in den mond bekwam en 22 Juli door tusschenkomst van het hoofdcomité van het Roode Kruis in het Ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam ter verpleging werd opgenomen, kon Zater dagmiddag, voorzien van een kunstgebit, genoemde inrichting verlaten. Ten gevolge van hooibroeiing brandde Vrydag-avond jl., omstreeks 7 uren, even buiten de kom van het dorp Wolvega (Fr.), de groote boerenplaats, bewoond door don landbouwer P. J. Van der Veen en toa- üebojrende aan den veenbaas Wintte, te Tjal- bsrd, geheel af. Het huis was voor 6000 by eene maat- schappy te Woudsend verzekerd. Met levens gevaar werd een weinig huisraad, dat ook was verzekerd, nog gered, alsmede eenige varkens en een stier. Eon groot aantal landbouwgereedschappen, vele kleedingstukken en enkele kostbaar heden gingen in de vlammen op. Door etn feilen wind aangewakkerd, werd het huis in den tyd van ruim een half uur gehetl in de asch gelegddaarentegen brandde runn 130 voer best gewonnen hooi, dat laag was verzekerd, nog steeds door. Ongovoer een uur nadat de brand ont stond, kwamen de brandspuiten op het terrein des onheils; daar aan blusscken niet te denken viel, hoewel er water was, vertrokken de spuiten onvernchterzake. Door don commissaris van politie te Bergen op-Zoom wordt opsporing verzocht van den gewezen boekhouder der firma De Beukelaer (in liquidatie). Htt huis, waar die mynheer kamers in huur had, is van de nok tot den kelder door de politie doorzocht en wordt door deze thans dag en nacht bewaakt. Volgens het gerucht, zou de ontrouwe kl rk verscheidene valsche wissels hebben uitgegeven, waarvan by het bedrag zich heeft toegeëigend. Men vermoedt dat hy naar Amorika is ge vlucht. Te Berlicum (Noord-Brabant) zyn Viydag jl. in voorloopige hechtenis ge nomen M. Verhagen en J. v. d. Aa. beiden boerenknechts en beschuldigd van zich Zon dag-avond 4 dezer te hebben schuldig go maakt aan geweldpleging en poging tot dood slag op Dirk Van de Loo, aldaar. Het schynt zeker te zyn, dat èn de mis handelde èn de aanvallers beelwat aan Bachus hadden geofferd op den bewusten avond. Die zich nu in hechtenis bevinden, zyn jongens van nog geen 20 jaar oud. K. V., die nog altyd op het bureau van politie te Groningen zit als verdacht van den brand te hebben aangestoken, schynt nog meer op zyn kerfstok te hebben. Hy wordt eveneens verdacht van diefstal van cognac uit de fabriek van de firma Cats Zoon, van Pekela, welke fabriek onmiddellijk grenst aan het terrein, waarop de brand ontstaan is. V. blyft nog steeds zyn onschuld volhouden. De 14-jarige Cornelia Van Elderen, te Zuid-Beierland, had het ongeluk van een paard te vallen; de knaap kwam met het hoof i op de straatsteenen terecht en bleef op de plaats dood. Het 1 y k van den beer A. A, die de vorige week aan het strand te Huisduinen by het baden verdronk, is door Tesselsche visschers in het Westgat dryvende gevonden en te Helder aangebracht. Het verkeerde reeds in gevorderden staat van ontbinding. Zaterdag werd ontdekt dat tus- schen 3 en 10 Aug. is ingebroken by den heer J. J. Francken, hoofdonderwyzer, woon achtig te Haarlem aan de Nieuwe Gracht No. 54. Op verschillende kamers zyn kasten opengebroken en zoover men kan nagaan ontvreemd tal van gouden en zilveren voor werpen. Men heeft zich vermoedelyk met een valschen sleutel toegang tot de woning verschaft. Zaterdag is in het Koegras (ge meente Helder) de boerenhofstede, bewoond door den landbouwer Jb. Smit, die reeds driemalen afbrandde, opnieuw geheel in de asch gelegd. Hooibroei wordt als de oorzaak genoemd. Te Roermond z(jn twee huizon, gelegen aan de Kapellerlaan, ingestort. Door het kraken der muren waren de bewoners, vyf huishoudens, gewaarschuwd, zoodat zy zich nog juist bytyds konden redden. De materiëele schade aan gebouwen en huisraad is groot. De witte-mieren-plaag van het post- en telegraafkantoor te Leeuwarden schynt thans een einde te hebben genomen. Men ziet ze ten minste sedert eenige weken niet meer. En nu moet men weten, dat Juli en Aug., als de wyfjes uitvliegen, de ergste maanden in deze zyn. Of ze voorgoed zyn verdwenen, zal intusschen nog later moeten biyken, als het tydstip is gekomen, dat de jonge mieren zich vertoonen. Te Arnhem zullen opnieuw hippische en andere feesten op het landgoed Sonsbeek worden gehouden en wel op Zondag 25 dezer. Een comité, bestaande utt de heeren O. D. Van Diepenbrugge (Yelp), jhr. Rutgers van Rozenburg, officier der rydendo artilltrie; M. baron Van Sytzama (Velp), mr. S. graaf Van Liraburg Stiruni, mr. J. baron Van Tuyll van Sorooskerken en Mark baron Van Pallandt, secrheeft een zeer aanlokkelijk programma opgestelJ met eenige voor ons land nieuwe nummers, zooals bloemon corso l'instar de Bruxelles vcor kinderen met sportkarretjes, bloemen-corso voor vélocipèdes en bloemen corso voor equipages. Verder ringryden voor ruiters en voor heer en dame in tweewielige rytuigen, kopst-ken en springconcours. Er is dus alle reden daar men overtuigd kan zyn van de deelneming V3n hen, die zich de weelde van deze feesten kunnen veroorloven om voor Zondag 25 Aug. weder een druk bezoek op Sonsbeek te verwachten. Te Maassluis zal vanwege het loodswezen op het westelijk havenhoofd eene inrichting worden gemaakt voor stormsignalen. Langs telegraphischen weg zal door het meteo rologisch instituut te Utrecht van ophanden zynde stormen worden melding gemaakt. Met zekerheid wordt medego- deeld dat op geringon afstand van Hoek van Holland spoedig zal worden aangevangon met hot maken van een visschershaven voor reke ning van Vlaartiingscbe reoders. Een boer uit Doorn en een boerin uit Zebt, beiden nog van een leeftyd, dat het geringste tochtje het smeulende minne vuur in lollen gloed ontsteekt, ontmoetten elkander Zaterdag morgen op het Yredenburg te Utrecht en hy toonde onmiddellyk groot welbehagen in haar parapluio. Zy groep dat regenscherm met beide handen vast en ofschoon zy hem glimlachend met tanden en oogen te geiyk aankeek, was zy niet zoo spoeaig bereid hom haar „besteedster" toe te ver trouwen. Maar hy liet ook Diet los. Zyne eene hand tusschen hare twee stevig om de parapluio geslagen liep by naast haar voort, telkens onder de zo.tigheden, die hy haar toefluisterde, een rukjo doende om te onderzoeken, of haar tegenstand ook vermin derde. En eindelyk zegevierde zyne vleitaal over hare standvastigheid. Op de Viebrug, op het oogenblik dat hy haar vermoedelyk iets onoverlrtffelyk liefs in het oor blies, vergat zy de belofte aan bare moeder gedaan en liet de parapluie glippen. Dat instrument prykte nu weldra met den haak vooruit onder Gerrits rechterarm, op zyn linker- rustte het poezele handje van Kee en welgemoed en met een zaligon glimlach op de lippen zóo Z3lig als alleen denyvere landbouwstand op Zaterdag-middag kan glim lachen stapten zy de Potterstraat in en lieten zich neer in de eerste herberg de beste, waar een groen goröyn zyn banen bescher mend over verliefde menschon uitstrekt. Daar waren zy spoedig in een fluisterend gesprek veriiept, dat hoofdzakelyk liep over de toe komst en nog wel de allernaaste toekomst. Het bleek, dat hy met zyn vader op etn wagentje uit Doorn was gekomen, maar hy had niet de minste geneigdheid om op dezelfde wyze de reis weer naar huis te maken, als zy maar in zyn nabyheid bleef. ,Laat myn va derzoo sprak zelfs ten slotte de ont aarde Gerrit. En Kee, coor dit bewys van liefde innig bewogen, verklaarde zich bereid om aan zijne zyde naar Zeist to wandel-n en haar „toereloertje voor het spoor" maar onge bruikt te laten. Zoo zaten zy lang en innig naast elkander en blikten elkaar in de trouwe oogen en dron ken het etna glaasje voor en het andere na. Het uur dat Gerrits oudeheer voor de terug reis bepaald had, was reeds lang verstreken, en dus besloot het jonge paar, geen gevaar meer vreezende dat zy door den vader zouden worden achterop gereden, den terugtocht te aanvaarden. Arm in arm, met gezichten blozende van minne- en sterke-drank vuur, wandelden zy voort, de stad uit. Het was een lange, vervelende weg om de batteryen, en er was dus niets verwonderlijks in, dat zy, by de Lazarushuisjes g korr en, eror het brugje over gingen, langs het kroegje voorby naar het daarachter gelegen erf, dat byna geheel wordt ingenomen door een paar prieeltjes en een varkenshok, met daarvoor gelegen wandelplaats voor het beest. Hier in een der prieeltjes nameiyk zegen zy neder en besteldo hy twee glazen bier: een met suiker voor haar en een zonder suiker voor hem of zich. Daar, ten aanschouwe van het varken, dat knorrend zyne goedkeuring scheen to keniieo te geven, zwoeren zy elkander eeuwige trouw en bezegelden die belofte mot een innige en langdurige omhelzing, die hen alles om hen heen deed vergeten. Zy hoorden niet, dat er een rytuig op den straatweg voor de kroeg bleef stilstaanzy hoorden geen vootstappon over het brugje gaan, zy hoorden niet dat dezelfde voetstappen naar achteren kwamen naar het prieeltje naast hen eerst toen hy een bekende stem hoorde bestellenéén bier met en één zonder suiker I keek by op ea ontstelde hevig. „Kom mee!" fluisterde hy Kee in het oor, en haar by den arm voortslepende, snelde by we?» niet ruS naar het andere priëeltje gekeerd en sprong van verbouwereerdheid met haar in het gereed staande wagentje en .eed in gRlop voort. Een poos later zag men den ouden heer, een flinken weduwnaar, met een stevige boerin aan den arm uitkyken over den straatweg of er ook een bekende aankwam met wien hy een eindje zou Kunnen mederyden. Dat gelukte en onderweg had hy gelegenheid om aan den bekende zijne aanstaande tweede vrouw voor to stellen. Hoe do ontmoeting met den heer zoon is: geweest, is een familiegeheim. (U. D.) De B., te S t.-J a n s t e e n, die, zoo als wy meldden, door een Belgischen ambte naar, by het smokkelen van vee, werd ge schoten, is overleden. Omtrent dit voorval meldt men aan de „Middelb. Ctde volgende byzonderh9den Donderdag nacht z^gen twee Belgische douanen, te Koewacht-Moerbeke gestation- neerd, op een kwartier afstands van bet dorp, een dertigtal mannen, die acht stuks hoornvee over de grenzen hadden gebracht. De ambtenaren begaven zich naar de smok kelaars en werden begroet met een revolver schot, dat zyn doel miste; zy begrepen toen, dat zy zich van hun wapenen moesten be dienen. Eén der douanen, d. G., schoot en trof een der smokkelaars in het beendeze kon een eind weg komen, keerde zich toen om en loste ten tweeden male een schot op de douaniers, dat evenmin als het eerste iemand verwondde. De andero ambtenaar, V., schoot ook en trof denzelfden persoon, den bewuston Da B., in den buik, waardoor hy de gevaarlyke wonde bekwam; zyn revolver en een mes, dat hy by zich droeg, werden hem afgenomen. Den anderen geleiders der dieren werd het verder gaan in België verhinderd; daarby moesten do douanen weder van hun wapenen gebruik maken, doch geen der smokkelaars bekwam eenig letsel; alleen oen stier werd door een schot getroffen. Het troepje smok kelaars achtte het toen geraden, over de grenzen terug te keeren. Een koe hadden do ambtenaren in handen weten te krygen. Verleden winter zakte een 9- jarig kind te Brussel door het ys. Een jong meisje, Jeannette Van Hovo, snelde het kind ter hulp en redde het. Maar door het ijskoude, bad haalde Jeannette zich een ziekte op den. hals; zy werd bedlegerig, om niet meer op te staan. De jonge heldin is gisteren begraven. Zy stierf eenigo dagen nadat de regeering haar het burgerkruis eerste klasse had toegekend De exdictator van de republiek San Salvador, generaal Carlos Ez ta, heeft te Monte Carlo den laatsten cent van zyn overgroot fortuin verloren. Verleden jaar werd hy door de revolutie verjaagd. Hy kwam met zyne familie naar Parys, waar hy een groot deel van zyn for tuin verloor, en nu heeft hy de rest verspeeld te Monte Carlo. De ex president zwerft daar nu rond, zonder doel en zonder geld. Op een Italiaansch schip heeft zich op de reis van Pensacola naar Marstille eeu vreeselyk drama afgespeeld. Een matroos hoeft in een koortsaanval twee zyner kame raden gedood. Toen men hem wilde vatten, verwondde by nog twee matrozen en sprong daarna in zee. Professor Koestner, to Leipzig,, beeft een vermakelyke statistiek opgemaakt. Volgens zyn berekening wordt de Duitsche echtgenoot 7 maal door zyn vrouw bedrogen, de Belgische 6.S-maal, do EngeDchman 5- maal, de Oostenrijker 4'/2 maal, de Hollander 4 maal, de Zweed en do Deen 2-maal, de Italiaan 1.8-maal, de Franschman 1-maal, de Spanjaard 0.875-maal, de Serviër, de Bosniër, de Montenegryn on de Bulgair 0.33 maal, do Turk 0.11-mail! In Volk y ni de Russische pro vincie by de Oostenryksihe grens, blyft de cholera heerscken. De Oostenryksche regeering gaat voort met het nemen van maatregelen, waardoor verhoed kan worden dat de ziekte ook naar Oostenrijk wordt overgebracht. Te Weenen was het gerucht in omloop, dat zich te Przemysl in Galicië reeds eenige gevallen van cholera hebben vertoond. Uit Leraberg wordt nu dit bericht t< genge-sproken. Wel is waar zyn daar gedurende de laatste dagen eenige personen plots 1 ng overleden,, maar volgens de verklaringen der genees- heeren, zyn deze sterfgevallen niet door cholera veroorzaakt.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2