geheel gekleed, met laarzen aan. Kampioen •werd C. W. Yan Hasselt, uit Rotterdam, die in 41'/6 sec. een zware pop boven water haalde. Hy behaalde de eere-medaillo, aangeboden door de Regentes, en gouden medaille van den „Nederl. Zwembond." De 1ste premie won J. Zeegers, uit Amsterdam, in 46'/5 sec., de tweede premie J. De Jong, mede uit Amster dam, in 1 min. 2 sec. Do heer C. D. J. Quant uit Leiden behoorde tot de deelnemers. Verder behoorden tot de aantrekkelijkste nommers: figuurz wemmen door zestien meisjes van vermoedelijk 8 12 jaren. Fraaizwemmen, waarbij e^0 mededinger verplicht was tot een sprong, zwemmen, rugzwemmen en vrije oefening. Gekostumeerde paardentornooi door L. Polak als Poolsoh huzaar, Karei Muller in nachtgewaad, Santcroos als clown, J. Zeegers als Don Quichot, Gautier Moljjn als amazone, M. W. Van Rensselaer Bowier als hellebar dier en Carel W. Kok als bok. Het O p e n b a a r M in i s t e r i e b ij d e Haagsche rechtbank vorderde in de hoden gehouden strafzitting: voor een rondzwervend zeeman, die zich te Sussenheim schuldig maakte aan diefstal van een boezeroen, na eene woning door een raam te zijn binnen geklommen, 8 maanden; voor een kleer maker, die op de Prinsengracht te 's Gra- venhage een paard zonder noodzakelijkheid mishandelde, door het dier met het dikke einde van een zweep voor den kop te slaan en tegen den buik te trappen, f 5 boete of 6 dagen hechtenis. In beide zaken uitspraak over 8 dagen. Een timmerman, H. Pas, was sinds eenigen tijd gelogeerd in het Toevlucht voor Onbehuisden in de Zwanenburgerstraat te Amsterdam. Klagende over pijn in de beenen, vroeg hij eenig zittend werk te mogen doen, waarom hij door den directeur den heer L. Geelen aan het aardappelenschillen werd gezet. Gisterochtend klaagde hij ook over pijn in de tong, waarom dien morgen vóór 9 uren de geneesheer dr. I. E. Veth hem onderzocht, maar niets verontrustends bij hem bespeurde, en hem verzekerde, dat hij den volgenden dag weder beter zou zijn. Kort daarop verwijderde Pas zich naar het kabinet, waar hij zich aan beide zijden de buik opensneed. Door geneeskundige hulp, onmiddellijk ingeroepen, werd de man ver bonden en naar het Binnengasthuis vervoerd. De toestand schijnt niet zonder gevaar te zijn. De 74-jarige J. C. Kosternes is gisteren te Amsterdam ten huize van zijn schoonzoon Kamstra in de Oostenburger- voorstraat, by wien hy inwoonde, onder het eten gestikt. Gistermiddag is een jongen aldaar aan do Weesperzyde by do kalkovens verdronken. Hy was met een paar kameraden daar gaan zwemmen. Do VólodromeCompany eene dezer dagen opgerichte Maatschappy heeft het Paleis voor Volksvlyt te Amsterdam ge huurd, om dat gebouw voor de sport dienst baar te maken en er o. a. een winter velo drome in te richten. Men heoft reeds op- metiugen in de groote concertzaal gedaan en blykt het, dat deze ruimte groot genoeg is, dan zal er oen houten wielerbaan in die zaal verryzon, on zal men voor den zomer in den tuin een tweede baan oprichten van grootere afmeting en geheel naar de eischen des tyds ingericht. Mocht de concertzaal niet groot genoeg bevonden worden, dan bestaan er plannen om in den tuin eene overdekte baan te bouwen. Verder zal de Vélodrome-Company gelegen- hoid geveu om te leeren wielryden, waarvoor of het middenvlak van de baan of de geheele oppervlakte van de tegenwoordige concertzaal zal ingericht worden. Er zullen afzonderlyke uren voor dames, heeren en corporation open- gosteld worden. De zyiokalen zal men trachten aan de rywielhaudelaren te verhuren, om daar filialen voor hun fabrikaat en aanverwante sport artikelen in te richton. Verder zal er eene afdoeling ingericht wor den voor het verhuren van rfiwielen, terwyi er ook gelegenheid zal bestaan tot stalling en hot schoonhouden van machines. De Maatschappy hoopt dezen winter ook eenige malen avondfeesten to organiseeren. Tot directeur der Maatschappy is benoemd de heer A. Kerremans, directeur van het weekblad „Do Tribune." Het VOlodiome zal met 1 November kunnen geopend worden. Onbestelbaar. Een brief met htt volgende adres ligt aan het Utrechtsche postkantoor als onbestelbaar: Aan den heer Kluver. ouder do Kluver pilliekaan en verder aan zyn zoon Kees. To Loan-oker kwam oen vrouw, die langs de huizen met papier en koop waar liep, onder een hollend paard en was onmiddeliyk dood. Zondagochtend omstreeks negen uren is do schipper H. P., oud 40 jaren, leven- looa opgehaald uit de gracht aan de Weatvest to Delft. De overledene, die des nachts met zyn knecht wilde wegvaren, doch dit wegens 'toustuimjge weder moest opgeven, schynt later zulks alleen nog beproefd te hebben en toeu over boord te zyn geslagen. De Parkschouwburg te Amster dam Is gisteravond by afslag toogewezen aan den makelaar Wen te voor do som van f 110,500. Het gebouw „Théatre de Vereeniging," in de ivmYv- f.v, werd by opboJ door den make laar Leestemaker gebracht op f 100,500 en by afslag door denzelfden makelaar f 100 hooger gemijnd. Beide Vcrkoopen geschiedden (aldus werd verluid) voor de hypotheekhouders. Op 31 Juli, den laatsten dag voordat de nieuwe bepalingen omtrent de heffing van invoerrechten in werking traden, hebben de ambtenaren te Rotterdam en te Arnhem nog voor belangryke bedragen be naderd; in laatstgenoemde plaats voor, naar men zegt, f 60,000. De nieuwe Ujjpahng, dat de aangever het recht heeft de aangegeven waarde te verhoogen binnen 24 uur, nadat de ambtenaren de aangifte te laag verklaard hebben, heeft te Amsterdam reeds eenige malen toepassing gevonden en dus betere vruchten voor de schatkist afgeworpen dan het oude stelsel van benadering. Dezer dagen vertoefden hier te lande eenigo Spaansche veekoopers, die ver schillende veemarkten, ook in het Noorden des lands, hebben bezocht. Een transport van 18 stuks runderen werd bereids naar Spanje uitgevoerd. Ongevraagd ontslag. - Te Wol dendorp, gemeente Termunten, doet zich het ongehoorde feit voor, dat de kerkvoogden der Ned.-Horv. gemeente aldaar, van het college van toezicht op de kerkeiyke goederen, enz. der Ned.-Herv. gemeente in de provincie Groningen ongevraagd hun ontslag hebben bekomon. Bedoelde gemeente is minder met aardsche goederen gezegend dan ettelyke harer zusters in het Oldambt en vond het daarom voor eenigen tyd noodig, ten einde in noodzakeiyke uitgaven te kunnen voorzien, oen deel harer eigendommen (landeryen) in contanten om te zetten. Het algemeen college onthield aan dit besluit ztjne goedkeuring. Aan het college werd daarom de gehoorzaamheid opgezegd. Wellicht, dat tusscben dit feit en het boven genoemde eenig verband bestaat. In de Friesche gemeento Acht- karspelen vragen opkoopers jonge hanen, kip pen, koDynen enz. en koopen ze tot eiken prys, met belofte ze met een paar dagen te zullen halen. Als 't hun nu blykt, dat de ge kochte dieren met winst kunnen verkocht worden, dan komen ze terug, anders niet. Menig verkooper ziet tot nog toe tevergeefs naar hunne terugkomst uit. Sinds een jaar bestaat te Zeven huizen (Z.-H.) een verordening, welke den ingezetenen de verplichting oplegt, voor elke hectare wei- of bouwland, oie zy in gebruik hebben, jaariyks vóór 1 April één paar mus- schenpootjes in te leveren by den veldwachter. Tydens afwezigheid van den gemeente-veldwachter Bal, die wegens de kermis te Krommeniedyk surveilleerde, heeft in don nacht van Zondag op Maandag ten zijnen huize inbraak plaats gehad, gepaard met brandstichting. Uit een der kasten is een bedrag van ƒ10 ODtvreemd. De vrouw dos huizes werd met hare drie kinderen door het vallen van een voorworp uit den slaap gewekt en kon onverwyid het huis verlaten en de hulp der buren inroepen. Men slaagde er in den brand spoedig moester te worden. Zaterdag-avond, omstreeks halfelf, kwam een der logeergasten uit het logement „de Witte Duif", gelegen in de Zwanengas te Nymegen, in beschonken toostand aldaar aan. In plaats van op zyn bed, bracht by er den nacht in de gang op een steenen vloer door. Zondag-morgen werd hy op zyn harde legerstede dood gevonden. De man had eonige dagen in Nymegen ver biyf gehouden en was een geboren Duitscher, van beroep koopman in papieren fluitjes, en was 38 jaren oud. Toen Zondag-avond detramom halfzeven van Osch naar Vochel vertrok, was een meisje van 12 jaar, zonder dat de con ducteur hot wist, op de trode van do tram gaan zitten en raedegereden, totdat de con ducteur het plaatsgeld ophaalde. Deze wilde het meisje nog terughouden, toen het er af sprong, om zoo ongelukkig haar jonge loven te eindigen. De beide onderbeenen werden afgerodon. Het kind werd terstond naar het liefdehuis to Osch overgebracht; den volgen den ochtend is het ten gevolge van zwaar bloedverlies overleden. De politie doet onderzoek. Uit tal van plaatson uit het Noorden en Oosten dos lands komen berichten omtrent de laatste onweders. Vele hooibergen en boerderyen zyn getroffen en vaak in vlam men opgegaan. Te Eiborgen zag men by een zoele lucht eenmaal een fel licht, gevolgd door een knet terenden donderslag, en bleek het licht by het dorp ingeslagen te zyn in een boom. De bliksem schynt overgesprongen te zyn op een dicht langs den boom loopenden rikkingdraad en zich rechts en links langs dien draad te hebbon verspreid, waardoor al de rikkingposten versplinterd zyn. Vyf minuten later werd nog een zwakke donderslag geboord en verder niets. Te Berkhout is de bliksem geslagen in de woning van H. Langereis. Langereis en echt- genoote, zeer bejaarde menscken, hoorden een geluid als van verscheidene geweerschoten. Togolykertyd zagen zy het vuur door het woonvertrek zweven. Het groote lood der oude Friesche klok werd door de kamor ge slingerd. Het porselein in eene kast werd door elkander geworpen. Aardewerk in eene andere kast werd verbryzeld. Een steen van den schoorsteen kwam in glorienden toestand naar beneden. Gelukkig werd niemand gedeerd. Eenige Engelsche hooren hebben, in tegenwoordigheid van generaal Vetter, vergezeld van eenige officieren, allen in bur- gerkleoding, aan den Hoek-van-Holland eene proefneming met twee Maxim-Nordenfeldt- kanonnen gehouden. Verscheidene malen werd in zee geschoten. Men kon de talryke kogeltjes van 84 mM., regelrecht in eene lyn verspreid, in het water zien terechtkomen. Ook werden, zegt de „N. R. Ct.", proefnemingen gedaan op een scherm van geteerd zeildoek. Door Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen zyn geldelyke belooningen toegekend aan de manschappen van de red dingboot te Vlieland, die de levensgevaarlyke redding van de bemanning van het Zweedsche barkschip „John Fought" hebben volbracht. Deze belooningen bedroegen f 60.55 aan den stuurman K. H. Visser en 23.29 aan ieder der matrozen. By Neder-over-Heembeek zyn in het kanaal van Willebroek vlak by elkander drie lyken opgehaald, van een vrouw, een jongetje en een meisje. De Belgische bladen wyden er kolommen aan, maar geen van hen weet nog mee te doelen of er een ongeluk of een misdaad in 't spel is, en of de drenke lingen werkelyk met elkaar in verband moeten worden gebracht. Te Spykenisse geraakte een knaapje van circa twee jaren spelende onder een melkwagc-n, zoo, dat de wielen over hot hoofdjo gingen en het kind dermate gewond werd, dat het kort daarna overleed. Do heer P. W. Scheltema Beduin, een Hollandsche racer, thans te Parys woon achtig, en de heer Dunwody zullen aan de internationale wielerwedstryden te Utrecht, Zaterdag en Zon lag, deelnomen. De laatste is de voornaamste amateur racer van Frankryk. Zondag reed hy te Parys de 500 meter in 36'/, sec. To Witmarsum is ter invorde ring van hondenbelasting een executoriale verkoop gehouden. Niettegenstaande som migen dezen verkoop trachtten te doen mis lukken, door den aanwezigen aan te raden niet te bieden, heeft hy een geregeld verloop genomen. De onder den hamer gebrachte voorwerpen werden door een gemeente ambte naar ingezet, waarna ze door een gemachtigde van den arrestant met verhooging van het gedaan bod werdon ingekocht. Op die wjjze was spoedig het vcrtisclite bedrag gemaakt. De burgemeester van Wonseradeel was met een steike politiemacht tegenwoordig, en door een drietal marechaussees te paard werd ruim baan gehouden. Door den grooten aanvoer van koloniale boter vooral uit Nieuw-Zeoland en Australië aan de Engelsche markt waren de boterpryzen in dit voorjaar zeer laag en zyn ze nog niet hoog, ten nadeele der Friosche boeren, die zeer weinig voor hun zuivel maakten. Nu de pryzen weer wat gerezen zyn, zyn de boeren beducht, dat door die koloniale boter spoedig weer eene daling der boterpryzen zal volgen, wyi do tjjd weer daar is, dat grootore aanvoer to gemoet kan worden gezien. Een der groote toterkoopers in Friesland heeft omtrent den stand der zaken in Australië infor maties ingewonnen en te dien opzichte een geruststellend antwoord ontvangen. Uit een door hem ontvangen schiy'ven blykt, dat de prys der boter te Melbourne tydens eene maand met 100 pet. is gestegen; in het begin van Juni bedroeg hy 71/, stuiver, in het laatst dier maand 15 stuivers het En gelsche pond. Zooals men weet, is het En gelsche pond iets lichter dan het onze. De oorzaak van deze styging is de droogte, die in Australia heerscht en welke de melk productie aanziunlyk vermindert. Met dezen hoogon boterprys in de koloniën is het niet denkbaar, dat deze boter die der Europeesche landen aan de Engelsche markt zal overvlouge- len, want behalve dezen hoogen prys komen nog de transportkosten. In den eersten tyd zal dus geen daling in de zuivelpryzen te verwachten zyn, eene tyding, welke de Friesche en Hollandsche boeren zeker met blydschap zullen begroeten. De „Manufacturing Jeweller" geeft eene beschryving van de kroon van koningin Victoria. Zy is samengesteld uit juweelen, dio aan oude kronen zyn ontleend, en uit andere edelgosteenten, die de koningin verschaft heeft. Een van de belangwekkendste steenen, die in 't midden van een diamanten Malteezer kruis schittert, is de beroemde robyn, dien Pedro do Wreedo aan Eduard I geschon ken heelt en die later den helm van Hendrik V in den slag by Azincourfc sierde. De kroon is, volgens de „Jeweller," de zwaarste en ongemakkelykste diadeem, die een gekroond hoofd van Europa drukt. Geen wonder 1 Zy bevat namelyk een grooten robyn, een grooton saffier, 26 kleine saffieren, 11 smaragden, 4 kleinere robynen, 1363 briljanten, 1273 dia manten, 4 groote en 273 kleinere parelen. Eene Engelsche jonge dame, Emily Gledhill, Zaterdag vóór acht dagen van Londen met de „Ohio" te Philadelphia aan gekomen, zou door eenige vrienden worden verwelkomd, maar dezen vernamen aan de landingsplaats, dat zy reeds weg was, afge haald door een onbekend heer, die zeide daarmede belast te zyn. Zy had 1500 dollars en kostbaarheden by zich en - men heeft niets meer van haar gehoord. Uit verschillende streken van Noord-Amerika zyn berichten ontvangen van wolkbreuken, die groote verwoestingen hebben aangericht. Vooral te Socorro, in Nieuw-Mexico, moet de toegebrachte schade zeer groot zyn. Te Adelaide, ia Colorado, werden vyftig huizen verwoest, en Caspar, in den staat Wyomiog, moet voor een gedeelte door den regenvloed zyn bedolven. Op al die plaatsen, zyn menschen verdronken of vermist. De door den vreeseiyken brand in het Hessische plaatsje Brotterode veroor zaakte schade bedraagt volgens de thans verrichte nauwkeurige schatting, voor zoover zy door verzekoring is gedekt, aan gebouwen nagenoeg 2 millioen mark; aan meubilaire goederen 1,082,000 mark. De Hongaarsche regeering heeft besloten, over den Donau by Buda-Pesth een tweede groote brug te bouwen, met bogen, die een spanning van 360 meter zullen hebben. De b a n k i e r s-f i r m a Bingen te Genua heeft hare betalingen gestaakt. Naar men zegt, bedraagt het passief 5,000,000 lire. Een pianoconcert in een leeuwen- kooi, dat is het nieuwste sensatienummer op het programma van de Engelsche specialiteiten- theaters. Miss Fritz, een tot dusver tamelyk onbekende piano onderwyzores te Dewsburg, is op het denkbeeld gekomen, om in een beestenspel een pianoconcert te geven in de leeuwenkooi. De proefneming is schitterend gelukt; naar de „Stage" bericht, toonden de leeuwen zich vooral voor muziek van Chopin zeer ontvankelyk. Miss Fritz heeft zich daar door aangemoedigd gevoeld, om hare lessen vaarwel te zeggen en zich geheel te wyden aan het beroep van leeuwenvirtuoos. De Cüiisten-verYolging iu China. Het treurigo nieuws van den Cbristenmoord in China wordt in de telegrammen aan ce „Times" bevestigd. Ditmaal zyn de zendelin gen in het gezondhtiasoord te Whasang, naby Kusheng, in de tegenover Formosa gelegen provincie Fokien, het slachtoffer geworden. In het geheel zyn tien Engelsche onderdanen vermoord; de pred. Stewart werd met vrouw en kind in zyn huis verbrand; de dames Yellow, Marshall, Gordon en Newcombe werden aan spiesen gestoken. Van de Ameri kanen, die by den heer Stewart op bezoek schynen geweest te zyn, wisten twee dames met twee Engelsche zendelingen, hoewel gewond, naar Fu-Chau te ontsnappen; één Amerikaansche dame werd vermoord. Het is weer de oude geschiedenis; sedert de Europeanen het eerst in aanraking zyn gekomen met de Chineezen, is de ingekankerde haat tegen de „vreemde duivels" van tyd tot tyd uitgebarsten in daden van geweld. Deze aanvallen zyn het meest op de zendelingen ge richt, omdat dezen in de afgelegen streken, ver van de kustplaatsen, het minst beschermd zyn; de aanvallers letten daarby niet op nationaliteit of geloof en maken geen onderscheid tusschen katholieken of protestanten, Engdschen, Duit- schers, Franschen of Zweden. Deze nieuwste uitbarsting van fanatisme komt niet onverwacht. Reeds in de laatste maanden van het vorige jaar veroorzaakte een sekto, bekend als de „vegetariërs", gisting in do omstreken van Ku-cbeng. Deze sekto, welke vroeger weinig of geen invloed had, maakte van het uitbreken van den oorlog met Japan, de ongelegenheid, waarin de regeering zich be vond, en de opgewondenheid van het volk gebruik, om don haat tegen de vreemdelingen bot te vieren. De zendelingen werden bcleedigd, zelfs aangevallen en uitgeplunderd, en eerst toen de „vegetariërs" ook oenige niet Chris tenen molesteerden, deden de Mandarynen een zwakke poging om aan hun buiten sporigheden een einde te maken, en de bel hamels werden gearresteerd. Maar er volgde een volksoproer, de gevangenen werden in vry- heid gesteld, de ambtenaren werden mishan deld en de teugels van het bestuur kwamen feiceiyk in handen van de sektarissen, wier aantal voortdurend toenam en die steeds dreigender houding tegen de vreomdelingen aannamen. De Chineezen wilden de zendelingen dwingen te vluchten, maar dezen weigerden hun post te verlaten en wilden ook den raad, hun door hun bekeerlingen gegeven, dat zy zich tot zelfverdediging zouden wapenen, niet opvolgen. Na maanden te hebben voortge- smeuld, is het fanatisme nu tot een uitbars ting gekomen. Tegeiyk met dit bericht ontvangt de „Times" een brief van een correspondent uit Han-Kau, gedateerd 18 Juni. Deze meldt de ongere geldheden, welke een paar maanden geleden zyn voorgevallen te Cheng tu, de hoofdstad van de groote westelyke provincie Szu-cbuan; er werden toen gebouwen van een Engelsche, een Fransche en een Amerikaansche missie verwoest, maar er schynen geen moorden gepleegd te zyn. De correspondent verklaart ronduit, dat de mandarynen het volk hadden opgestookt tegen de „vreemde duivels." De zendolingen werden door officiëele personen beschuldigd van kindermoord en van het ver nielen van afgodsbeeldon, en er verschenen proclamaties, waarin het volk tegen de vreem delingen werd opgeruid; het was onmogeiyk, daarvoor eenige satisfactie te verkrygen van de Chineesche regeering. Er werd een com missie van enquête benoemd, maar deze werkte niets uit; een van hare leden was de prefect, die zelf in hooge mate by de zaak be trokken was! De rampen van China in den oorlog tegen Japan hebben den haat tegen alles wat vreem deling is, nog doen toenemen, en de manda- rynenklasse schynt te denken dat het nu of nooit de tyd is om aan den vreemden invloed een gevoeligen slag toe te brengen. BUITENLAND. Frankrijk. Omtrent de colonne van generaal Metzinger heeft de pakketboot „Polynésien" de volgende berichten van Madagascar meegebracht: „De marsch naar Tananarive wordt voortgezet. Men hoopt daar vóór het regenseizoen aan te komen. Evenwel ondervindt de colonne de grootste moeiiykheden met het verkrijgen van levensmiddelende wagens-Lefèbre, di daar- voor gebruikt worden, kunnen niet langs de slechte wegen voort en de kanonneerbooten kunnen de rivier Betsiboka niet hoog genoeg opvaren, want deze ligt byna geheel droog. De gezondheidstoestand verbetert eemgermate. Men gelooft dat de Hova's weerstand zullen bieden, wanneer de troepen de hoogvlakte van Imerina willen betreden." Over Kaap de Goede Hoop is het bericht gekomen dat de Sakalaven, bondgenooten der Franschen, in een gevecht, dat 24 uren geduurd heeft, door de Hova's zyn verslagen; zy zouden geduchte verliezen geleden hebben. Dit zou by Karasatra (Fara- fatra?) geschied zyn. De Fransche bladen melden er niets van. Het „Berl. Tagebl." meldt uit Mojanza, dat da Hova's allen moed verloren hebben. Een groot aan,tal inlandsche soldaten deser teert. De Franschen rukken steeds voorwaarts en waarschyniyk zal binnenkort een gevecht plaats hebben by Ampasiry, waar 3000 Hova's zich hebben vereenigd. Overigens zyn te Parys nog geen nadere berichten uit Madagascar ontvangen. Te Bordeaux, waar de Fransche geografen hun congres houden, werd een motie aange nomen, waarby de wenschelykbeid eener volledige iDlyving van Madagascar by de Fransche koloniën werd uitgesproken. Natuur- ïyk zal vooreerst nog geen beslissing worden genomen ovtr hetgeen de Fransche regeering met Madagascar zal doen. Voordat deze quaestie ter sprake komt, dienen de Fransche trorpen de hoofdstad Antananarivo bereikt te hebben. Eerst indien de zetel van de regeering der Hova's in de macht der Fransche troepen is, kan de veldtocht als geëindigd worden besciiouwd. Het onderzoek naar den anarchïstischen. aanslag op den heer Yuillemin, den myn- direeteur te Aniche, heeft aangetoond dat Decourt, de moordenaar, geen medeplichtigen he9ft gehad. Het was een persoonlyke wraak neming, omdat hy indeptyd door den heer Vuillemin was ontslagen. De verontwaardiging van de werklieden over den schandelijken aanslag was zóó groot, dat, indien Decourt niet door zyn eigen bom was gelood, hy zeker gelyncht zou zy'D. De heer Vuilleinin, wiens 50-jarig jubilé men vierde, was algemeen geacht; de werklieden zouden hem een zilveren beker aanbieden, be kostigd uit bydragen van twee en vi9r sous, en allen hadden daarvoor geteekend, op 23 socia listen na, dio weigerden by te dragen. Do socialisten nl. ergerden zich over don krach- tigen grysaard, in wien zy een te hooge ver persoonlijking van de macht des patroons zagen. Decourt stond bekend om zyn revolutionnaire denkbeelden; in zyn zakken werd een num mer van de „Intransigeant" en van de „Réveil du Nord" gevonden. De bom, die hemzelf vaneenscheurde, was met klinknagels gela den; de revolver, waaruit hy vyf schoten op den heer Vuillemin heeft gelost, is niet terug gevonden. De toestand van den grysaard is zeer be vredigend, maar de kogel is nog niet uit zyn rug verwyderdde vyf overige personen, die door de projectielen uit do bom worden ge troffen, zyn slechts licht gewond. De „Figaro" vindt in dezen aanslag aanlei ding, om weer te velde te trekken tegen de anarchisten, die met dynamiet hun plannen hopen te verwezenlijken. Ook nu is de man, die den aanslag pleegde, alleen het slacht offer geworden van zyn misdadig pogen, maar niettemin zegt het blad is toch de justiti verplicht, het oog te blyven houden op deze dynamiet-lief hebbers. Door de ontploffing, waardoor de moorde naar werd ge Jood, werden nog eenige andere personen gekwetst. Hun kwetsuren bepalen zich evenwel tot onbeduidende schrammen aan armen en beenen. De feesteiyke her denking van het jubilee van den heer Vuil- lenin werd echter door dezen aanslag geheel verstoord. De uitslag van de herstemmingen voor de Fransche departementale raden is tot dus ver gunstig uitgevallen voor de republikeinen. Gekozen werden 77 republikeinen, 14 conser vatieven en 10 socialisten. Dj republikeinen wonnen 14 zetels, 3 van de socialisten en 11 van de conservatieven. De „Gaulois" meldt dat het besluit, waarby aan haren verslaggever het verbiyf in Weissenburg en in het Ryksland werd verboden, voorloopig is ingetrokken door een hooggeplaatst ambtenaar te Straatsburg-. Naar de „Autorité" meldt, heeft de Fran sche regeering geweigerd den Italiaan Santoro uit te leveren, daar zy overtuigd is dat Crispi, vóór hy Santoro als staatsambtenaar aanstelde, op de hoogte van diens schelmstukken was, en dat Crispi nu alleen do uitlevering vraagt om S tutoro te straffen voor het verschaffen van documenten aan Cavallotti, welke dezen radicalen afgevaardigde in staal stolden, den heer Crispi aan te vallen. En tot genoemde wraakneming wil do Fransche regeering riet medewerken. De Fransche bladen zyn over het algemeen zeer tevreden met dit besluit der regeering. In de nota van de staatskanselary wordt als reden voor de weigering opgegeven, dat zekere feiten, welke in do aanvraag tot uit levering worden opgegeven, niet voorzien zyn in de overeenkomst van 1S70. Toen de Fransche troepen eenige weken geleden op hun veldtocht tegen de Hova's in Madagascar de versterkte plaats Mevatapana veroverden, vielen hun drie kanonnen in han den. Het bleken dezelfJen te 2yn, die de Fran sche regeering in 1892 aan de koningin van Madagascar ten geschenke gegeven had. Volgens de „Etoile beige" zal de Fr.in sche minister van oorlog naar aar lening v

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2