Burgerlijke Stand. de president melding van de uitstekende be trekkingen van Zwitserland met alle naburige staten. Deze rede werd levendig toegejuicht. Uit naam van het corps diplomatique stelde de Franscbe gezant Barrère een dronk in op het welzyn van Zwitserland. Groot-Britanni^ Men verbaast zich in Engeland, dat, nu de verkiezingen zijn afgeloopen, lord Rosebery, de afgetreden eerste minister, nog altyd blyft zwijgen. Hy kruist in zyn jacht lange de Schotsche kust en laat niets van zich hooren. Zelfs de „Daily News" keurt deze houding af. „Thans," zegt zij, „belet zyne qualiteit van pair niet meer, zooals tijdens de verkiezingen het geval was, zich over den politieken toe stand uit te laten. Het zou goed zyn, wanneer hy nog vóór de bijeenkomst van het Parle ment Maandag over acht dagen - zich liet hooren. Hy moet spreken en wel als leider eener partij, niet als particulier persoon." Het blad dringt er op aan, dat de liberalen niet langer de werkmansparty naar de oogen zien. „De Engelsche werkman dweept evenzeer met particulier eigendom en persooniyke vryheid als de rykste grondeigenaar. Ofschoon de liberale party niet verantwoordelyk kan worden gesteld voor de dwaasheden van het congres der vakvereenigingen te Norwich, heeft zy er toch zwaar door geleden. Hoe dat congres er toe is gekomen, tot de confiscatie van alle productie-middelen te besluiten, is nog yniet opgehelderd. Dat de hard werkende Engelsche werkman aan zulken onzin zou go- looven, behoort tot het gebied der meest dwaze droomen. De onafhankelijke werkliedenparty heeft hare belacheiyke zwakheid zoo duidelyk aan het licht gebracht, dat iiv het vervolg noch de tories, noch de radicalen zich met haar zullen inlaten." Wie als leider der oppositie in het Lager huis zal optreden, is nog onzeker. Van de leiders zyn alleen Sir William Harcourt en de gewezen minister van binnenlandsche zaken, Asquitb, herkozen. Sir William wiens drank wetsontwerp veel tot do nederlaag der libera len heeft bygedragen, telt op het oogenblik slechts weinige vrienden, terwyl Asquith veelal als de man der toekomst wordt be schouwd. Gladstone heeft tot dusver 6teeds ge weigerd, de Armenische quaestie in het open baar te bespreken, uit vrees, dat men er een party-quaestie van zou maken en daardoor de zaak benadeelon. Nu de verkiezingen afge loopen zyn, hebben de hertog van Westminster en anderen hem weten te bewegen, in een openbare vergadering op te treden. Dit zal nu geschieden in een byeenkomst te Chester op 6 Augustus. Naar men weet, beeft Stanley, de be- kendo Afrika reiziger, onlangs een bezoek ge bracht te Ostendé. De heer Stanley had daar een onderhoud met koning Leopold, waarby natuuriyk de toekomst van den Congo-staat ter sprake kwam. Volgens hetgeen over deze conferentie uit Osttnde wordt gemeld, heeft de Belgische koning Stanley ontslagen van de verplichting, hem opgelegd door de overeen komst van vorige jaren, dat hy zich nog tot 1900 ter beschikking zou stellen van eeno Congo regeering, indien deze zyne diensten nog noodig mocht hebben. Stanley is nu te Londen, als candidaat der conservatieven, tot lid van het Lagerhuis ge kozen. Derhalve achtte hy het noodig, de oude betrekkingen tot den Congo-staat te ver breken. Te Londen wordt beweerd dat de Engel sche gezant te Berlyn, Sir Hector Malet, zyn post zal verlaten. Griekenland. Uit Athene wordt gemeld, dat de onlangs medegedeelde oplossing van de krentenquaestie alle belanghebbenden volstrekt niet bevredigt. Er worden vele bedenkingen tegen geopperd; men is van oordeel dat het hoofddoel: ver betering van den prys, er niet door bereikt wordt. Rusland. Onlangs bevatte de „Münchener Allg. Ztg." een bericht, dat de keizer van Rusland zich geheel afsloot van de buitenwereld en het bestier der zaken grootendeels overliet aan zyne moeder. Thans deelt de „Neue Freio Presse" een onderhoud mede mot een hoog geplaatst staatsman, die zich als volgt uitliet: De Czaar liet tot nu byna geheel aan zyne moeder bet regeeren over. Zyzelve staat onder den invloed van den minister Wannoffsky en den opper-procureur der synode Pobedo- noszeff. Nog altyd bestaat een z?kere ver koeling tusschen St.-Petersburg en Berlfln. Rumenië heeft tegonover het drievoudig ver bond verbindende verplichtingen aangegaan. Dit verbond, en Oostenryk in de eerste plaats, zou Rumenië verdedigen, wanneer het werd aangevallen, en Rumenië zou op zich hebben genomen, het Rusland lastig te maken, wan neer dit Oostenryk aanviel. De „Voss. Ztg." merkt op, dat hetgeen de staatsman over den invloed der koningin- moedor zegt, veel verklaart van hetgeen is geschied onder Nicolaas II, wien men altyd liberale neigingen bad toegeschreven. Hy trad geheel in het voetspoor zijns vaders en ver nietigde dadelyk, door de weigering hetadel- adres van Twer aan te nemen, iedere hoop op binnenlandsche hervormingen; hy ontnam den journalisten de illusie, dat eenige pers vryheid zou worden toegestaan, en bevestigde door zyn manifest het absolutisme. Zoo dit aan den invloed zyner moeder moet worden toegeschreven, die altyd Pobedonoszeff als haar orakel heeft beschouwd, dan wordt dat alles begrypeiyk en ook de duideiyker uiting van de goede verstandhouding tus schen Rusland en Frankryk. De Russisch geworden Deensche prinses heeft Alexander III altyd in zyn afkeer van al watDuitsch was versterkt. De Russische prins Meschtscherski poogt den twyfel aan de echtheid van het Abessy- nische gezantschap weg te nemén, doch heeft daartoe inlichtingen ingewonnen by den eeni- gen persoon, dien hij daar buiten had moeten latenden reiziger Leontjeff. Deze verklaarde dat by aan de vorming van het gezantschap niet heeft deelgenomen, dat de Salomo-orde een bestaande Abessynische orde is, waarvan alleen de czaar een kruis met briljanten en edelsteenen heeft ontvangen. In het geheel zyn slechts 13 orden uitgereikt, die met bonfee steenen versierd zyn. Niemand heeft deze voor edelgesteenten uitgegeven. De prins-gezant is voorzien van een geschreven volmacht van den negus om de orden te verleenen aan do personen, wien hy deze eer waardig keurt. - Onlangs werd gemeld dat in verschil lende Russische gouvernementen algemeene leerplicht ingevoerd zou worden. Dat schynt zeer mooi, maar dan mag de Russische regee ring wel eerst wat scholen laten bouwen. In het gouvernement Cherson, dat voor het meest ontwikkelde doorgaat, zyn 1527 scho len, met 84,338 scholieren. Meer dan drie vierden der kinderen kunnen geen onderwys ontvangen wegens gebrek aan scholen. Hoe het dan in de andere gouvernementen gesteld zal zyn, kan men zich licht voorstellen. Professor Leyden, de bekende Berlynsche hoogleeraar, die naar den Caucasus is ver trokken, ten einde zijn advies uit te brengen over den toestand van den Russischen grootvorst George, den broeder van Czaar Nicolaas, is te Boriyn teruggekeerd. Volgens de verklaringen, welke professor Leyden, door een journalist onmiddellyk na zyn terugkeer geïnterviewd, aflegde, is het gevaar voor het leven van den Russischen troon opvolger geweken. Naar men weet, is groot vorst George nu met zyn moeder, de keizerin- weduwe, naar Kopenhagen vertrokken, waar by voorloopig zal blyven. Bulgarye. De „Daily Telegraph" vernoemt uit Bul- garye dat weldra een Russisch diplomatiek agent zonder officiëelen titel te Sofia zal wor den aangesteld, die ongeveer een positie zal innemen als Sir George Errington, die eenige jaren geleden Engeland by den Paus officieus vertegenwoordigde. Aan de „Standard" wordt uit Sofia ge meld, dat iedereen daar het er over eens is dat de tegenwoordige administratieve anarchie ondraaglyk is en niet lang meer kan duren. Te Weenen zyn allerlei geruchten in omloop over de tegenwoordige verhouding tusschen Rusland en Bulgarije. Men blyft daar gelooven dat de Russische regeering niet tot de officiëele erkenning van den Coburgschen prins als vorst van Bulgarye zal overgaan. Dit bericht wordt bevestigd uit St.-Peters burg. De Russische regeering aldus meldt de St.-Petersburgsche correspondent van de „Indépendance Beige" „wil zich gaarne verzoenen met het Bulgaarsche volk. Daarom werd de Bulgaarsche deputatie aan de Newa zoo harteiyk ontvangen, maar het vorsten dom Bulgarye zal niet voor Rusland bestaan, zoolang de „overweldiger" daar op den troon zit." Door verschillende organen laat Rusland dan ook bekend maken, dat de berichten over den overgang van vorst Ferdinand tot de Orthodoxe K^rk even ongegrond zyn, als die over de mogeiykheii, dat het zoontje van wylen graaf van Hartenau (Alexander van Battenberg) tot vorst van Bulgarye zou worden uitgeroepen. Rusland zal, getrouw aan het tractaat van Berlyn, zich nooit in betrekking stellen met eene zoogenaamde Bulgaarsche regeering. Zoolang het officiëele Bulgarye onderworpen is aan eene onwettige, door een usurpateur opgedrongen regeering, bestaat het voor Rus land niet. Rusland verlangt als altyd de ver kiezingvan een vorst door een wettige Sobranje, de goedkeuring dier verkiezing door den Sul tan en diens voorstel aan do mogendheden, den nieuwen vorst te erkennen. Deze mededeel ngen, volgens den corres pondent uit officiëele bron geput, z\)n der halve niet. gunstig voor vorst Ferdinand, die reeds met vry groote zekerheid op eene ver zoening met czaar Nicolaas rekent. - De Bulgaarsche minister-president Stoi- loff heelt aan twee Duitsche bezoekers mede gedeeld, dat de vrienden van Panitza op den vyfden verjaardag van diens dood, veertien dagen vóór den aanslag op Stambuloff, een bedevaart naar het graf van Panitza hadden gedaan, en daar op hun knieën hadden ge zworen, Stambuloff te dooden. Do instructie wordt met yver en onpartydigheid voortgezet, en hy, StoilofF, kon de verzekering geven, dat de moordenaars binnen korten tyd hun welverdiende straf zouden ondergaan. - Te Weenen wordt het nu als zeker be schouwd, dat vorst Ferdinand er niet aan denkt, afstand te doen van den troon en weldra naar Bulgarije zal terugkeeren. Aan geruchten over den verderen loop, dien de zaken van het Balkan-schiereiland zullen nemen, is geen gebrek. Men spreekt reeds van een moselyken aanslag tegen het leven van den vorst en tevens wordt reeds te Weenen verteld, dat niet alleen de troon opvolger, prins Boris, maar ook vorst Fer dinand eerlang tot de Grieksche Kerk zal overgaan, ten einde eene verzoening tusschen Rusland en Bulgarye mogeiyk te maken. Wat inderdaad waar is van al die praatjes, moet nog blyken. Tydens zyn verbiyf te Koburg heeft de politie prins Ferdinand van Bulgarye met buitengewone zorg laten bewaken. De prins was met dezen maatregel zoo hoogeiyk inge nomen, dat hy een der agenten het Bulgaar sche Kruis van Verdienste en den anderen ryke geschenken gafl Armenië. De oplossing der Armenische quaestie be gint nu te vorderen. Wel is waar blyft de Por te nog steeds talmen met het zenden van haar antwoord op de nota der Russische, Fransche en Engel sche gezanten, maar de regeeringen dezer drie Staten hebben nu zeiven. de zaak ter band genomen. Op haar last is nu door de gezanten ter kennis gebracht van de Porte, dat zy de benoeming goedkeuren van Shakir- Pacha tot gouverneur van Armenië, onder voorwaarde dat dezen gouverneur, in wien ook de Europeesche mogendheden vertrou wen stellen, volmacht worde verleend tot invoering van de hervormingen, welke door de gezanten in hun nota zyn geëischt. Deze beslissing werd den Sultan mede gedeeld door den Engelschen gezant, Sir Philip Currie, die tevens namens de drie protesteerende regeeringen zyne tevreden heid betuigde over het besluit des Sultans om de Christenen in Armenië, die zich wegens de bekende ongeregeldheden nog in de gevangenissen bevonden, op vrye voeten te stellen. De kans vermeerdert derhalve dat het tusschen de Porte en de mogendheden te dezen opzichte tot een schikking zal komen. Cuba. Uit Cuba valt weinig nieuws te melden. Hoe de toestand in deze Spaansche kolonie werkeiyk is, kan moeiiyk worden beoor deeld. Daarvoor zyn de berichten, betreffende hetgeen daar voorvalt, te zeer met elkaar in stryd. Te Nieuw York is een comité geves tigd, dat zich ten doel stelt, de belangen der Cubanen te behartigen en steeds berichten in de wereld zendt betreffende overwinningen, die door de voorstanders van Cuba's zelfstan digheid zyn behaald. Daarentegen worden uit Madrid deze mededeelingen steeds tegen gesproken en ontvangt men van daar alleen tydingen van overwinningen, door de Spaan sche troepen behaald. Te oordeelen naar hetgeen van onpartydige zyde over den staat van zaken op Cuba wordt gemeld, is vooreerst nog geen beslissing van dezen stryd te verwachten. Tot dusver zyn de Spaansche troepen, die over het geheele eiland verdeeld zyn, te zwak, om een einde te maken aan het verzet der Cubanen, die, in bosschen en bergen verscholen, een guerrilla oorlog voeren, overeenkomstig het stelsel, dat de Cubanen ook by hun vorige oorlogen tegen de Spanjaarden volgden. Eerst, indien maar schalk Campos de versterkingen heeft ont vangen, welke hem door de Spaansche rogeering zyn toegezegd, kan men een krach tiger optreden der Spaansche troepen tegen de Cubanen verwachten. Uit Madrid komt thans ook weer het be richt van een nederlaag der Cubaansche opstan delingen in het district S.igua. De overwon nenen verloivn een groot aantal dooden, waar onder de aanvoerder Rodriguez. De Cubaansche Junta te Nieuw York heeft een vreugdefeest georganiseerd by ontvangst van het bericht van de gelukkige landing van twee expedities van vrybuiters op Cuba. De eene, onder leiding van gentra ;1 majoor Roloff, versterkte de strijdkrachten der opstandelin gen met 275 man; de andere, onder Ro riguoz, met 750 man, 700,000 scherpe patronen, hon derden geweren en 500 po ad dynamiet. Zuid-Atrika. Het Huis van Afgevaardigden van de Kaap kolonie heeft gisteren met al gem eeno stemmen de annexatie van Britscb-Becbuanaland by de Kaapkolonie goedgekeurd, r'oc-h niet dan na eene scherpe critiek, door de oppositie, van de door de Engelsche regeering gosteldo voorwaarden. Oliina., Dj Chinoescho gezant to Londen, Shu, is benoemd tot minister 7an openbare werken. Deze diplomaat, die yverig medewerkte voor het tot stand komen der Russisch-Fransche leening voor China, heeft waarscbynlyk deze promotie te danken aan den gunsiigon uiislag zyner bemoeiingen Men vertrouwt te Sr..-Peters- burg, dat Shu te I\king werkzaam zal blyven tot bevestiging van de goede betrekkingen tusschen Rusland en China. Japan. Te Tokio worden met groote n yver de toebereidselen voortgezet tot het zenden van troepen naar het eiland Formosa. De Ja- panschc gouverneur, oie tot nu slechts de havens heelt bezet, zal met het onderne men van verdere krygsverrichtingen tegen de Zwart Vlaggen wachten, totdat deze ver sterkingen zyn aangekomen. Dat het den Japanners zal gelukken, ten slotte hun gezag op Formosa te dojn eerbiedigen, wordt in Japan niet betwyfeld. - De „Spokesman Review" meldt dat do Japansche regeering by de Amerikaansche firma Ed. Adams Sons te Tacoraa 15,000 ton meel ten dienste van het leger heeft btsteld. Vóór den herfst moet het meel ver scheept zyn. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 18° C. 64.4- Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 17' C. 62.6 F.; 's middags om 12 uren 19' C. 66.2^ F.; 's namiddags 4 utod 17° C. 62.6° F. Telegram in n. LINDAU, 2 Augustus. Aartshertog Robert Ferdinand Salvator, zoon van groothertog Ferdinand IV, van Toscane, is heden aan buikvliesontsteking overleden. Aartshertog Robert Ferdinand, geboren te Salzburg op den 15den October 1885, was het negende van de tien kinderen, die den groothertog uit zyn tweede huweiyk, met prinses Alice van Parma, werden geboren. SHANGHAI, 3 Augustus. De „Local Ex press" bevat een telegram uit Foo-Chow van heden, waarin melding wordt gemaakt van eene vreeselyke slachting onder de christenen te Kuaheng. Onder de gedooden bevinden zich vyf vrouwen van vreemdelingen. MADRID, 2 Aug. Uit Havana is bericht ontvangen, dat weer eenige gevechten tus schen de Cubanen en de Spaansche troepen zyn geleverd, waarby de Cubanen het onderspit dolven en uiteengedreven werden. Daze ge vechten zyn echter niet van overwegend belang. Eerst na het einde van den regentyd kunnen de krygsverrichtingen met meer kracht worden voortgezet. HAMBURG, 2 Aug. Het schip „Fanny", kapt. Bornholdt, 10 Mei met een lading Duitsche kolen van Hamburg naar Iqmque vertrokken, is naby Ancud (Chiloe) verbrand. Volk gered. TANGER (Marokko), 2 Augustus. Het Duitsche fregat „Marie" is heden alhier aan gekomen. SALTCOATS (Ayrshire, Schotland), 3 Augus tus. De steenkolenmyn Auchenarvie in de nabyheid dezer stad is gistermiddag onderge- loopen, terwyi negentig mijnwerkers aan den arbeid waren. De meesten konden ontkomen, doch veertien mijnwerkers zyn nog in de myn. Men vreest dat zy zyn omgekomen. LEIDEN, 3 Aagusfus. Voor eenige dagen werd de hulp der politie ingeroepen om een persoon te verwy- deren, die by een benedenwoner in de Lange straat op een tafel lag te slapen, waar zyn vader boven woonde. Het bleek daarop dat de politie niet alleen te doen had met iemand, die waarscbijnlyk ten gevolge van het ge bruik van te veel sterken drank een verkeerde haven was binnengeloopen, maar tevens met iemand, die leeiyk in de val liep. Zyne opsporing en aanhouding werd nl. in het „Algemeen Politieblad" gevraagd, omdat hy, als lichtmatroos dienende aan boord van Hr. Ms. schoener „Zeehond", op den 2den Juli jl. van verlof naar Leiden was achtergebleven. Hy is aan de militaire autoriteit over gegeven. De zaak betreffende de hek- en stoep- beschadiging van het vroeger door den heer S. aan de Breestraat alhier bewoonde pand is thans aan een einde. Hoewel er indertijd tegen niemand een bepaald vermoeden kon worden gemaakt, viel toch de aandacht op eene club studenten, waarvan één gepromo veerd was, en die gedurende dien nacht waren uitgeweest. Door het voorzichtig optreden der politie is het mogelijk geworden de schade vergoed te krygen, nl. een som van 75, welke door den achitect K. aan den burgemeester was opgegeven, als 50 schade aan stoep en 25 schade aan hek. Het bedrag van 75 is door den eigenaar van den commissaris van politie in ontvangst genomen. Tegen eenige bewoners eener beruchte buurt alhier is door de politie proces-verbaal opgemaakt, omdat zy tydens de afwezigheid der bewoners van een aldaar gevestigd bier huis, ruiten en ramon stukgeslagen en de blinden afgerukt hadden. Nog is tegen een ander bewoner dier buurt proces verbaal opgemaakt, omdat hy daar eenige vrouwen had geslagen en met bier- flesschen en steenen eenige voorbygangers had getroffen. „Licht brengt vreugde met zich", luidt een bekende spreekwyze. Do waarheid daar van bewees gisteravond de algemeene vroo- ïykheil in de straten der resïdeniie en in bet Hatpsche Bosch tydens de illuminatie ter eere van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin-Regentes. En al liet het donkere zwerk een mislukking van het avondfeest vreezen, de meening van de jolige volksmenigte dat het nog wd zou losloopen werd, later op den avond bevestigd. Nadat Hagenaars en vreemdelingen terloops een blik hadden geslagen op de gebruikelyke verlichtingen aan de departementen, het gou vernementsgebouw en het Raadhuis, en eenige oogenblikken meegehost hadden op de kermis in 't Voorhout, genietende van do zich ver mengende geuren van poffertjes en walmende oli-pitten, trok de groote menschenstroom Boschwaarts en krioelde het van nieuwsgie rigen in de verlichte, doch door den regen wel wat drassige lanen, die naar de vyvers voeren. Dat men naar een Oranje feest opging, het werd den feestgangers reeds aan den ingang van het Bosch herinnerd door de talboze bolvormige inwendig verlichte papieren ballons, die als oranje-appelen in do kruinen der boomen hingen, en ook op menige andere plek in het bosch prykten de boomengroepen m6t het oranje, hetgeen een wtrkciyk cardige afwisseling bood in de vetpotjes verlichting. Statige beuken en eiken zagen er daardoor uit als vruchtdragende oranjeboomen. De vroolyke stemming werd gaande ge houden door de opwekkende muziek, die 't allereerst te gemo.-t klonk uit den verlichten tempel in de Koekamp naby de Jacoba laan, waar de veldartillerie het luchtruim met krachtige tonen vervulde. Daarna hoorde men muziek van de konink lijke militaire kapel in de sociëteits-tent, welk gebouw op de gewone wyze langs alle lynen en bogen geïllumineerd was. Ten slotte sch tterde de muziek der jagers over het watervlak der vyvers, welker par terre-verlichting opnieuw uitstekend tot haar recht kwam. De groote gondel, waarop het muziekcorps zich bevond, werd weder door tal van kleine bootjes, keurig versierd, ge volgd, die nu en dan zorgden dat een ben- gaalsche gloed den geheelen omtrek fan tastisch verlichtte. Wat het op den tweeden Vy ver aangebrachte decoratieve stuk betrof, hiervan was het effect niet zoo groot als men zich waarschyniyk had voorgesteld. Yergeefsche pogingen werden aangewend om te ontdekken wat het moest voorstellen. Velen meenden er een reproductie in te zien van de tribune, waarin Hare Majes teiten onlangs de Lombok-decoraties uitreikten, anderen noemden het een lustslot, maar ten slotte gaf men 't maar op en liet het voor hetgeen het wezen moest. Men had zich op den tocht naar de vyvers best vermaakt en dat was voldoende. Een flink regenbuitje kalmeerde nu en dan de vroolykheid. Eenige magaz.ynen in de stad hadden nog verlichtingen aangebracht, onder welke de Groote Komnklyke Bazaar. Aan de verlichting der gebouwen van Alge meen Bestuur is sedert minstens een kwart eeuw, het departement van justitie uitge zonderd, niets veranderd, zooöat er niets aan te bewonderen valt. Immer en altyd het zelfde geen andere afwisseling dan een vurige E of schitterende W, naar gelang van haar wie het feest geldt. Ook te Apeldoorn en op het Loo wapperde gisteren van schier elke woning de driekleur. Behalve een groot aantal telegrammen van gelukwensch, schreven vele personen hunne namen in de ten paleize liggende registers. De gemeente en de Vereeniging tot veraan genaming van het verbiyf te Apeldoorn boden H M. een ruiker aan. Beide Vorstinnen maakten des middags een rytoer met de vier; aan elke zyde van het rytuig was een ruiker vastgehecht. Des mid dags gaf het plaatselyk muziekcorps „De Har monie" een matinee ou des avonds was concert- in „Park Tivoli," door ue zorgen uer Vereeniging tot veraangenaming van het verbiyf aldaar. Tevens had er een diner ten Hove plaats, waaraan eenige plaatseiyke autoriteiten genoo- digd waren en waarby de kapel van het 1ste reg. huzaren van Deventer zich hooren deed. By koninklyk besluit is aan J. P. De Vassy, met ingang van 1 September a. s., op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van bewaarde, van de hypo theken, het kadaster en de seheepsbawyzen te Amsterdam, met dankbetuiging voor d gedurende ruim 58 jaren aan den lande be wezen diensten en met vrylating om zyne aanspraken op pensioen te doen gelden. ZOETERWOUDE. (leb or en: Jacob, Z, van P. Baum en J. Gerrits (wonende to Oosterbout). Theodorus Laurentius, Z. van N. Van den Akker en 1'. Heemskerk. Cornclis, Z. van J. Ammer- laan en C. Tijsaen. Dirk, Z. van J. Kuijk on T. Van Duyn. David, Z. van D. Driebergen en J. Hols wil der. Gehuwd: C. Van Bergon, wodnr. van E. C., N. Breetvolt, 53 j. met C. G. Recter, wed. van C. J. Breetvelt, 41 j. Overleden: G W. Verdegaal Z. 2 j. A. W. Krot, echtg. van R. Adaraa. 47 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gehuwd: Johannes Adiianos God ij» jm, en Antonia Sophia Maria Van Slraelen jd. CorneliB Pluimgraalï jm. en Mijntjo Van den Oever jd. Geboren: Cornelia, D. v. Arris Van Duyven- bode en Jansjo Guijt. Gcsina Margate!ha, D. v. Gerardus Van der Wna en Billetje TesselhofF. Overleden: Christiaan Snijders 11 w. Leendert Snijders 11 w. Pietje van Becloq 15 j. Dirk Van der Bent 9 m. Officiëele Kennisgevlugen. Burgoaoeetor on Wethouders vtva Lolden brougra ter algemeoiio kennis, dat de ljjet, hevaltendo do namon dor inwoneie, die voor hot verleenen van inkwartiering en onderhoud van het lirijgs olk in do transporten en hvoranción \oor sKotinuu leger of vestingen gevordord, in aanmerking komen, ie opgemaakt, op de kleine pers van het raadhuis aan geplakt en van heden geciurinde veertien dagen ter Se cretarie de er g< meente voor een ied'.-r tor inzage iB ncdergelegd, wordeido uvjub in herinnering gebracht dat aan do inwoners vnjbo d wordt verleend totrui- liog mot of uitlesteding by de op de lijst voorlto- komocdo personen van de inkwartiering of het onder houd mits zy van den wenseh daartoe kerini*geven aan den Burgemeesior voordat de uitreiking van do biljetten aan de manschappen ia g-schied, bij gebioko waarvan zij v. rpl ch'. zijn an de vo.dering tot inkwar tiering en onder joud te voldoen in hunne woning. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, II. C. JUTJ, Weth., lo. Burgem. 3 Aug. 1895. E. KIST, Secretaire. Marktberichien, Leiden, 8 Augustus. Granen in vaste stemming. Witt- Tarwe in beste qaaliteit dio weinig aangeboden werd was goed te plaatsen, eoms nog bovou de ge noteerde prijzen. Overige arUkelen worden ovotandord verkocht. Witte Tarwo 3.40 a f 0.60. Boode 5. a f 6.50. Walla-Walla a ƒ6.25. Poolsche ƒ6.— a ƒ0.40 per 80 KG. Rogge ƒ3.90 ƒ4.35 por 74 KG. Zomergerst a Winter- 8.60 a ƒ4.25, Chovalier- f 4.50 a ƒ5.por HL. Haver 2.70 a ƒ3.25 per 50 KG. Blauwe Erwten 5.60 a f 6.per HL. Pjardenboonen ƒ5.a 5.80 per HL. Daivenboonen 0.a f 6.50 per HL. Bruiueboonen /ll.— a ƒ14.50 per HL. Koolzaad ƒ6.50 a ƒ7.25 per HL. Kauariozaad 7a 8.70 per HL. Hennepzaad ƒ7.a ƒ8.75 per HL. Boter: Aanvoer 8960 kilogr.; lste qualit. pf vat f 48.a 52.2de qualit. per l/i vat f 12.a f 46.lste qualit. per kilogr. ƒ1.20 a ƒ1.30; 2do qualit. per kilogr. 1.05 a ƒ1.15. Lange Zwarte Turf, 16,000 dubb. HL. ƒ0.16 a ƒ0.18.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3