Gremengd Nieuws. Zondagnamiddag omstreeks zes uren passeerden een moeder met hare kinderen de Kraaierstraatsbrug, toen een der kinderen onverwacht door de leuning heen in den Nieuwen Rijn plofte. De heer J. L. B., die 't ongeluk van zijne kamer af opmerkte en de als radeloozo moeder zag heen en weer loopen, bedacht zich niet lang, maar begaf zich toen geen andere hulp werd verleend dan alleen door het toesteken van een para- pluie, h tgoen echter niet hielp, daar het kind den knop voer losliet oogenblikkelijk te water met het gevolg, dat hy de voldoe ning had, met behulp van een inmiddels nadergekomen vaartuig het reeds zinkende kind van onder de brug te redden, zoodat het alleen met den schrik vrij kwam, want ofschoon reeds bewusteloos, werd het in dat vaartuig spoedig weer bijgebracht. Op do groote landbouwtentoon stelling te Arnhem is bekroond met een eersten on een tweeden prijs, in de afdeeling vet vee, de he»r C. Christiaanse, Jr., te Leiden. Opmerking verdient dus dat voor vee, het welk hier vetgeweid is, de prijzen in Gelder land worden verdiend. De persoon, die wegens oneerlijke handtlingou by de firma V. en S. alhier is ontslagen, genoot er als boekhouder en reiziger het groo'ste vertrouwen. Hij moet zijne nu uitgekomen „zaakjes" echter nogal in het groot gedreven hebben. Door hem ontvangen posten van/* 500 of f 700 schijnen door hem niet afge dragen, maar vervalscht, zoodat er, ofschoon het onderzoek nog niet is afgeloopen, nu reeds gesproken wordt van een bedrag van f 9-a f 10,000. Hij hal er een traktement van1200, doch met bijkomende zaken kon hij op een inkomen van f 1500 's jaars rekenen. Ook de pot van de knechts, welken dezen door kleine bijdragon vormden om er jaarlijks oon uitstapje van te maken en de ontrouwe bediende beheerde, is zoek. Opgave van het vervoer en de opbrengst van don Rynlandschen Stoomtram weg gedurende de maand Mei 1895: reizigers aantal 31,060; opbrengst f 4355.77s; goederen en diversen f 433.49. Totaal f 4789.266. Van 1 Jan. tot ultimo Mei 1895: reizigers aantal 123,302; opbrengst/" 16,332.56; goede ren en diversen f 3256.45. Totaal 19,639.01. Per dagkilometer bedraagt dit f 14.45. Op de paardenmarkt, welke heden te Voorschoten werd gehouden, werdén aan gevoerd 955 paarden en 11 veulens, een getal, groot i dan in verscheidene jaren is bereikt. Zoo waren deze cijfers in 1894: 650 p., 11 v.; 1893: 716 p., 17 v.; 1892: 951 p., 7 v.; 1891: 664 p., 7 v.; 1890: 782 p., 7 v.; - 1889: 853 p., 10 v. en 1888. 617 p., 9 v. Door hot uitwijken van twee wagens tusschen Noordwyk aan Zee en Noord- wljfc-Bif'tuj.i had do weduwe Van der Linden het ongeluk tr onder te geraken, met hot treurig gevolg, dat de vrouw belde beenen werden, afgereden. To Hoofddorp waren op de markt van 26 Juli 1895 aangevoerd 430 paarden en veulens on 48 hitten. V*do vreomde kooplieden waren aanwezig. Hoogste prijs f 750. Sedert eenigen t \j d werd door oon ambtenaar by de telegraphie te's-Graven- hago geld uit een lessenaar vermist Een contact werd gemaakt tusschen den lessens ar en de woning van den ambtenaar, zoodat bfi opening van den lessenaar een electriscbe schel over2ing. Als gewoonlijk werd aan den jongsten bediende 's morgens do sleutel afge geven on een oogenblikje later weerklonk do electiische vorklikker, zonder dat do jongen er iets van had kunnen bemerken Fluks werd de jonge man i.igerekend en het vooraf gemerkte geld in zijn bezit gevonden. Zaterdagnamiddag werd de Hoef- kade to 's-Gravenhago in rep en roer gebracht door het knallen van twee revolverschoten. Men liep te hoop en vond den verversbaas H. zwaar gewond in zijn werkplaats liggen, hevig bloedende uit twee wonden, boog in de borst. Deze verwonding i3 H. toegebracht door zyn zwager, zekeren S., die bij hem als knecht in dienst was en tevens by hem inwoonde. Omtrent de aanleiding tot dezo daad van ge weld verneemt men, dat S. Vrijdagavond „ge daan had gekregen", omdat hy zich vaak onbe tamelijk gedroeg. Z.terdag-middag omstreeks halfzes kwam S. aan den ververswinkel om zyn weekloon in ontvangst te nemen, en hoewel bom dit tot den laatsten cent werd uitbetaald, zocht by toch twist met zyn zwager on diens broeder, mede-eigenaar van de zaak, zeggende: „wel eens met lien te zullen afrekenen." De gebroe dors wisten S. weg te krflgen, doch bp kwam even daarna weer terug, en na een korte woordenwisseling met zjjn zwager, die zich op dat oogenblik alleen in de werkplaats be vond, haalde hy een revolver te voorschijn en loste hy op één metor afstand twee schoten op hem. Toen de vermoorde ineenzonk, ging de dader kalm heen, doch by werd kort na zyn mis daad door de toegesnelde buren gegrepen on aan de politie overgeleverd. De verwondo, wiens toestand levensgevaar lijk wordt geacht, is per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Door den commissaris van politie in de eerste afdeeling werd Zatrrdagavond dadelyk de verwonde in het ziekenhuis bezocht. S. he^ft bekend, maar mo?t, naar men zegt, het willen doen voorkomen, dat hy niet de bedoeling had zyn zwager te treffen, maar alleen twist had met diens broer. Twee vrouwen, moeder en dochter, wonende aan het Kortenbosch te 's Graven- hage, die zich vaak aan dronkenschap over gaven en dan twistten, kregen, toen zy in het begin der vorige week wederom beschonken waren, ruzie, waarby de dochter hare moeder met een melkkan zóó hevig op het hoofd moet hebben geslagen, dat deze een bloedende wonde bekwam. De verwonde is Zaterdag jl. overleden en het lyk is naar Leiden opgezonden, om ge rechtelijk te worden onderzocht, opdat blyke of de dood een gevolg is van de mishandeling. De dochter is Zaterdag in verhoor genomen. In de Scheveningscho boschjes werd Yrydag een jongmensch aangetroffen, die zich vermaakte met het lossen van revolver schoten. De politie agent, die op het geknal der schoten aankwam, nam den knaap mede naar het politieboreel, waarna bleek dat hy te Amsterdam thuisbehoorde en een partijtje diamant, dat hij voor zyn patroon moest wegbrengen, verduisterd had. De revolver was voor een gedeelte van het geld gekocht. Het jongmensch is naar Amsterdam vervoerd. In het zoogenaamde Roode dorp, te Yeenendaal, had de vrouw van R. Jacobsen om te wasschen eene tobbe kokend water op een liggenden stoel geplaatst; baar tweo en- een-half jarig zoontje klom op de leuning van den stoel, die daardoor kantelde, terwyi de inhoud der tobbe over den kleine stortte, die daardoor ernstige wonden vooral aan den rug en de armpjes bekwam. Op een weiland by Halfweg had gisteren vanwege den Socialistenbond de aan gekondigde protestmeeting plaats tegen de handelingen der Bredasche politie „by de mishandeling van vriend Bayle". Domela Nieuwenhuis en Hermans voerden op de be kende wyze het woord tot een 300 toehoor ders, terwijl de zangvereeniging „Excelsior" zich een paar maal deed hooren. Te twee uren aangevangen, was de meeting te vier uren afge loopen en onder hevige stortbuien trok men zingende met opgerolde vaandels weder naar Amsterdam en Haarlem. De burgemeester was mot de gemeente veldwachters en vier Ryksveldwachters aan wezig. Tusschen den 19jarigen schilder D. C. Bosch en den 30 jarigen timmerman M. Henneman was Zaterdag avond Iaat in eene beioerg te Haarlem twist ontstaan. Buitenge komen, werd laatstgenoemde door Bosch met het hoofd tegen een lantarenpaal neergeslagen, en zóó zwaar verwond, dat H. gisternamiddag aan de gevolgen is overleden. De dader is in hechtenis genomen. De A ra s t er d am s c h o tentoonstel j ling werd gisteren (Zondag) bezocht door 10,000 betalende bezoekers. De 21-jarige W. C. Rookéendo 18-jarige F. Kogenkop kozen in den nacht van 10 op II Jali de woning van den heer Op ten Ncort, aan de Sarphatikade 5, te Amsterdam, om in te breken. Na in den tuin geklommen te zyn, verbraken zfi het paneel eener deur, doch werden daarby verrast door een paar particuliere nachtwakers en doer do politie, die hen aanhielden. Beide jongelieden z(jn goede bekenden der justitie, daar de een reeds wegens verduistering, de ander wegens diefstal veroordeeld werd Zy verklaarden thans tor terechtzitting dat zy over de schutting zyn geklommen om in den tuin te slapen en daar van balfelf tot kwart over óénen hebben -gelegen in een hoek in het gras, toen zy last kregen van de muggen en opstaando gestoord werden door het ge rommel met sleutels aan de achterdeur, gevolgd door de komst der politie. De eerste beklaagde herkende zyn mes, terwijl hy het hem ver toonde stukje kaars in den tnin gevonden heeft. Een hem vertoonden grooten draad nagel gebruikte hy als tandenstoker en om zyn nagels rein te houden. Den eigendom van de hun verder vertoonde sleutels, enz. ontkenden beiden. Het getuigenverhoor leverde zulke over tuigende bewyzen tegen de beide personen op, dat mr. Regout meendo een gevangenisstraf van 7 jaar tegen ieder der beklaagden te moeken vragen. Uitspraak Vrydag a. De kantonrechter te Rotterdam beeft uitspraak gedaan in een rechtzaak tus schen een verzekerde en een verzekering- maatschappy, ter zake van uitkeering. Door de verzekering-maatschappy was opgeworpen de exceptie van onbevoegdheid, op grond dat volgens de statuten allo geschillen tusschen het fonds en de leden worden onderworpen aan het oordeel van bh. commissarissen, en welke uitspraak voor beide partyen bindend is. Do kantonrechter overwoog dat, waar vol gens de statuten commissarissen geroepen zyn het toezicht uit te oefenen op do directeuren, die volgens de statuten het fonds vertegen woordigen en commissarissen participeeren in de winsten, door het fonds behaald, zy ge acht moet wordtn "party te zyn in het tus schen pari yen hangend geschil en derhalve rechtsmacht opdraagt in eigen zaak, wat strydig is met de publieke orde en als nietig most worden beschouwd. Op die gronden werd de voorgestelde exceptie verworpen en verklaarde de kanton rechter zich bevoegd van de vordering kennis te nemen met veroordeeling van den excepiënt in de kosten. Vrydag-morgen in de vroegte ontdekte de landbouwer M. De Wal. te Harde- garyp, dat een zijner schapen uit do weide vermist werd. Onmiddellijk werd een onder zoek in gestel 1 en kertnis gegeven aan de marechaosee te Veenwouden, die dadelyk naar Leeuwarden toog (het was juist weekmarkt). Ook de eigenaar vertrok derwaarts. Na eenig zoeken op de markt bad men weldra het bewuste schaap gevonden, hetwelk reeds in de derde hand was overgegaan. Den vermoe deljjken dief, iemand te Bergumerheido woon achtig, had men dan ook spoedig in handen; hy werd in voorloopigo bewaring gesteld. Te Essen is tydens een hevig onweder de bliksem in den stoomketel van de myn „Gustav" geslagen. De ketel sprong en twee werklieden werden daardoor gekwetst. Te 's-6 r a v e n 1 a n d zyn tydens een hevig onweder vyf runderen in eene weide door den bliksem doodgeslagen. Te Eer se 1 (N.Br.) is de landbouwers woning van C. Looikens, op Schadewyk, afge brand. Niets werd gered dan tweo koeien en een kalf. De geheele inboedel is een prooi der vlammen geworden. Do huisvrouw, die in den tuin bezig was, be merkte het onheil en snelde haastig toe om haar eenig kindje te redden en zoo mogelijk ook het vee op den stal. Zy slaagde daarin, docb heeft daarby zulke hevige brandwonden gekregen, dat zy in levensgevaar verkeert. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. De oorzaak is onbekend. Een treurig ongeluk had dezer dagen te Retranchement plaats. Terwyi eenige kinderen in de naby het dorp gelegen zandputten aan het spelen waren, stortte eensklaps een der putten in, met het noodlottig gevolg, dat het driejarig zoontje van J. Christiaanse onder de zaadmassa be dolven werd en niet dan met groote moeite levenloos kon worden opgegraven. De Engelscbe stoomschepen „Cleveland" naar Cardiff bestemd en „Duffield" van Rouaan komende, zyn naby Folkestone met elkaar in aanvariDg geweest, ten gevolge waarvan eerstgenoemde is gezonken. De kapitöin is door het stoomschip „City of Liverpool" gered en te Nieuwediep geland; de overige bemanning wordt vermist. De omvaDg der schade van de „Duffield" is nog niet bekend. By de begrafenis van een En ge lach soldaat te Kaïro is het volk te hoop geloopen het militairo escorte van 80 man werd met steenworpen achtervolgd en de priester, die een wéinig achter was gebleven, werd ge molesteerd. Van de rumoermakers z(jn er negen gearresteerd. De Engelsche bladen drin gen er op aan, dat de onlangs ingevoerde wetteiyke bepalingen voor zulke gevallen streng zullen gehandhaafd worden. De Parysche politie heeft de hand gelegd op baron De B., wonende rue Danton. Dit heerschap had onlangs een maat- schappy opgericht tot het conserveeren van vleesch, volgens een nieuwe door hem uitge dachte methode. Daarop was niets aan te merken, maar do wyze, waarop by zich het noodige bedryfskapitaal wist te verschaffen, bracht hem in aanraking met de justitie. Onder voorgeven dat zijn uitvinding door de militaire autoriteiten was aangenomen en dat de zaak millioeDen winst moest afwerpen, wist hy in het bezit te komen van 100,000 fr. De aandeelhouders bemerkten echter spoedig dat zy om den tuin waren geleid en dienden een aanklacht in, met het gevolg dat de vindingrijke baron werd gearresteerd. Blykens latere berichten uit Parys, hebben by de ontsporing van don pel- gnmstrein tusschen Ponthevy en Saint-Bneuc 12 personen het leven verloren, waaronder twee stokers en twee machinisten. Het ongeval werd veroorzaakt doordien de machinist ver zuimde de snelheid van den trein te matigen by eene kromming in den weg. De locomotief en vyf waggons werden toen uit de rails geworpen. De gewonde reizigers zyn naar het hospitaal te Saint-Brieuc vervoerd. De patronenfabriek van Edmon- tOD, by LondeD, is ontploft. Vier werkvrou wen en een man werden erg verbrand. Twee der vrouwen zyn reeds overleden. De opstand der Roodhuiden. Volgens officiöele berichten uit Washington is het gerucht, dat de Bannock Indianen do geheele bevolking van J.ickson Hole zouden hebben uitgemoord, van allen grond ontbloot. Volgens de Ber1ynsche b1 aden heersebt io de Russische provincie Volhynia, in de nabyheid der Oostenryksche grens, de cholera. Van 23 Juni tot 6 Juli hebben zich daar voorgedaan 39 ziekte-gevallen, waarvan 25 mq$ doodelyken afloop. Het Kaapsche Parlement heeft zich vereenigd met het voorstel der regeering tot den aanleg van eene nieuwe spoorwegiyn, waardoor het zuidelijk en het westelyk ge deelte der Kaap kolonie in verbinding zal worden gesteld met de oostelyke provinciën. De Beriynsche „National-Zei- tnng" verklaart in staat te zyn de juistheid tegen te spreken van het dezer dagen nit Djeddah gemelde bericht, dat daar weer vyf schepen door de Bedouïen zyn geplunderd. Uit Bochum wordt gemeld dat ten gevolge van de ontploffing in ae myn „Prinz von Preussen" 35 worklieden het leven hebben verloren. Bovendien werden nog velen ernstig gewond. Van de gekwetste werklieden is reeds één overleden. Te Karl8brunn is eene dame in hechtenis genomen, die wissels aanbood en daarvoor betaling ontving ten lasts van den aartshertog Eugenias. Het bedrag, dat haar werd uitgekeerd, is 7500 florynen. Dr. Renson te Luik, die den 2den Mei verleden jaar by een dynamiet ontploffing zóó deerlyk gekwetst en nagenoeg blind werd, heeft voor eenige dagen aan het oog eene welgeslaagde operatie ondergaan zoodat by iets meer zal kunnen zien. KOLONIËN. BATAVIA, 26-28 Juni. Fransche mail.) Aan het verslag omtrent de voornaamste gebeurtenissen in hot gouvernement Atj?h en Onderhoorigheden, loopende van 5 tot en met 18 dezer, wordt aan de „Java Ct." het vol gende ontleend: Groot-Atjeh. Op eenige onzer tydelyke ver sterkingen vielen nu en dan eenige geweer schoten, zonder echter nadeel te veroorzaken. Ook eenmaal pp de dekkingen van de hout kappers buiten onze versterkingen Biloel en Anakgaloeng werden enkele schoten gelost, doch zonder iemand te treffen. Den I3den dezer kwam Nja Makam met vrouwen, kinderen en eenig gevolg te Kotta- Radja aan; hy stelde zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeliog. Op Poeloe Weh viel niets meldenswaardigs voor. Onderhoorigheden. Oostkust. Op politiek gebied viel niets merkwaardigs voor. Noordkust. In den nacht van 8 op 9 dezer overleed de vorst van Pedir T. Radjah Pakeh. Als zyn opvolger werd zyn oudste zoon Toekoe Mohamad Daoed, volgens de adat gekozen onder den naam van Radja Pakeh. Zyn aan stelling zal na de lykfeesten te Kotta-Radja plaats hebben. Enkele malen werd met twee kanonnen uit verschillende punten op Segli gevuurd. Twee kogels kwamen in de benting terecht, die eenige schade aan de gebouwen aanrichtten. Ook op het vóór Koeala Beraboh gestation- neerd oorlogsschip werden, terwyi het langs de kust stoomde, een paar kanonschoten ge lost, waarvan er één den romp van den bodem trof. Westkust. Een aantal kwaadwilligen be schoten op den hari Raja Hadji (3 Juni) den Atjeh passar te Melaboh; zy werden door de passar-bevolking teruggedreven. De vyand be kwam 2 gewonden, terwyl van de bevriende Atjehers er één gewond werd, die reeds her stellende was. Den 6den dezer vielen er weer eenige schoten op den passer. De weersgesteldheid deed zich kennen door droge westelyke winden, afgewisseld met hevige regenbuien en krachtigen wind. Op de Westkust was het weder buiig. De gezondheidstoestand op Groot-Atjeh was over het algemeen ongunstiger. Het gemiddelde ziektecyfer bedroeg 20 tegen 19 en dat van de berri-berri 6 tegen 4 gedurende den vorigen verslagtyd. Het sterftecijfer was lager. De ongunstige gezondheidstoestand ter Westkust bleef aanhouden. Aan den commandant der tweede militaire afdeeling is opgedragen honderd manschappen, afkomstig van het garnizoen te Magelang, marschvaardig te houden, ten einde hen eerst daags, als aanvulling, naar Lombok te doen vertrekken. Onder nadere goedkeuring van het Opper bestuur zyn op Lombok in dienst gesteld twee klerken by den waarnemenden assistent- resident, onderscheidenlijk op een traktement van f 120 en f 60 's maands, en een klerk, tevens fungeerend havenmeester en ontvanger by de in- en uitvoerrechten en accyDzen, op oen salaris van f 75 's maands. (Dat. N.) Het lynvak ProbolingoKlakah der Staatsspoorwegen met do halten Djati, Djo- rangan, Leljes, Malassan en Ranoejoso en het station Klakah zal met lo. Juli 1895 voor het publiek verkeer worden opengesteld. (T.-B.) Men hoort nu eiken dag haast van faillisse menten, schreef men nog uit Soerabaia aan de „Loc.", dd. 23 Juni. Gisteren weder staakte een Cbineesche firma, ODg Kong Tjiang, die aanzienlijke zaken deed in lynwaden, haar betalingen met oen passief van ongeveer f 162,000 en morgen of overmorgen hoogst waarschijnlijk, zal de Raad van Justitie haar failliet moeten verklaren, daar crediteuren het door die firma aangeboden accoord van 35 procent weigeren aan to nemen, terwijl ODg Kong Tjiang by zyn aanbod blyft. Blykens eene van den resident van Soe rabaia ontvangen mededeeling, ontstond in den nacht van den llden Juni in de dessa Bendoeng, onder-district Djetis, district Modjo- kasn, afdeeling Modjokerto, door onvoorzich tigheid brand, ten gevolge waarvan 31 ml ar d sche woningen, 6 padischuren en eene vry aanzienlijke hoeveelheid padi een prooi der vlammen werden. De daardoor veroorzaakte schade wordt op /"3000 geschat. Uit Indragiri verneemt het „Soer. Hind." dat de sedert een jaar geopende tabaksonder neming o it jaar voor haar product een goede markt vinot, en dat ook voor de overige land- concessie het kapitaal beschikbaar is Op den lsten Juli a. s. zullen 29 clèves aan de Militaire School te Meester Cornelis voor den rang van 2den luitenant der infanterie worden geëxamineerd door eene commissie, bestaande uit den majoor J. F. H. Janssen, voorzitter, den kapitein van den generalen staf L. A. Bakhuis, den kapiteins der infanterie A. A. Veenhuyzen, C. A. Van Loenen, W. J. C. Creutz Lecbleitner, de kapitein der artil lerie P. J. Loysen Dillié en den kapitein der geDie H. A. Berkhout, leden, en den luitenant der infanterie J. H. De Quant als secretaris. Het examen zal den 15den Juli zyn afgeloopen, maar de uitslag zal door het groot aantal candidaten eerst eenige dagen later bekend kunnen zyn. Java-Bode Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Ontslagen: Op verzoek eervol nit "s lands dienst wegens volbrachten diensttijd de commies op het residentiekantoor te Pontianak W. C. N. De Bie. T ij d e 1 ij k-: Gesteld ter beschikking van den directeur van Biunenlandsch Bestuur, len einde op zijn bureau te worden werkzaam gesteld, de ambleoaar op non act. K. Wijbrands, laatst contr. 2do kl. bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera. Bij het Binnenlandsch Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera. In de residentie Oostkust van Sumatra. Geplaatst: In de ondorafdceling Medan, ter beschikking van de contr. aldaar, dcadjunct- contr. W. Doornik. In de rosidontie Menado. Geplaatst: In de contröle-afdeeling Sangi en Talauer-eilanden (standplaats Taroeua) de benoemde contr. '2de kl. F 0. Vorstman. In de onderafd. Gorontalo, ter beschikking van den contr. aldaar, do adspirant-contr. P. A. Moorrees. Bij den Waterstaat en 's lands B. O. W. in de residentie Kedoe. Verplaatst: Van de afd. Magelang naar de afd. Temanggoeng do opzichter 1ste kl. W. J. Ch. De Mooij. Verleend: Een jaar verlet naar Europa, wegens langdurigen dienst, met ingang van 2 Juli 1895, aan den predikant bij de prote3tantsche gemeente te Soerabaia ds. J. C. Pool. Ontslagen: Eervol uit 'slands dienst, de waterschout te Padang W. F. Van Duiken Benoemd: Tot predikant bij de pi otostantsche gemeente te Soerabaia, met ingang van 2 Juli 1895, de tijdelijke predikant bij do protcstantsche gemeente te Soerakarta P. Th. Wielandt. Bij het Binnenlandse!! Bestuur op dc bezittingen buiten Java ou Madoera. In de residentie Benkoelen. Ontheven: Eervol van de waarneming van het bestuur over de afdeeling Mokko Mokko do adspirant-controleur B. H. G. Wittenrood. Geplaatst: In de afdeeling Mokko Mokko de controleur l9to kl. E. J. G err its Door den directeur der Burger). Oponb. Werken. Bij den Post en Telegraafdienst. Ontheven: Van het beheer van het kantoor te Keboemen en overgeplaatst naar Tjiamis da commies 3de kl. H. Van Laar; van het beheer van bet kantoor te Bandjarnegara en overgeplaatst naar Bandoeng de commies 3de ki.L. Van Houten. Overgeplaatst: Van Soebang naar Keboe men de kantoorchef 5do kl. P. C. Van Nooijen van Tjiamis naar Semarang de commies 2do kl. J. W. Goldman; van Bandoeng naar Weltevreden de adjunct-commies H. Vogel; van Banioemas naar Pasoeroean de kantoorchef 3de kl. M. Th. Cordesinsvan Pasoeroean naar Banjoemas de kantoorchef 3de kl. F. H. Obertop. Benoemd: Tot chef van het kantoor te Loeboe Sikaping de commies late kl. C Lina te Sema rang; tot chef van het kantoor te Soebang da commies 3de kl. A. R. Rozet te Weltevredentot chef van het kantoor te Bandjarnegara de commies 3de kl. H. Van Thienen te Weltevreden. Verlengd: Met één jaar of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn, do termijn, ge durende welken de ambtenaar J. 'J. A. Van der Bruggen is gesteld ter beschikking van den voorzitter van den landraad te Amoentai (Zuider- en Oosterafd. van Borneo ten einde te worden belast met griffiers-werkzaamhe len bij die recht bank. Bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera. Belast: Met het bestuur over de afdeeling Tjilatjap, do contr. 2de kl. R. W. Heaviside. Bij den Waterstaat en 's land9 Burgerlijke Openbare Werken. Benoemd: Tot opz. lste kl. en geplaatst nj de res. Pekalongan, de ambt. op non-act. L. Spruijt, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende. Belast: Met de waarneming der betrekking van opz. 2de kl. en geplaatst in do ros. Bantam, de ambt op non-act. A. J. Dijkstra, laatstelijk opz. Isto kl. Overgeplaatst: Van do res. Bantam naar de ass.-res. Uil If ton de opz. lste kl J. C. Dekker; van de res. Pekalongan naar de rea. Semarang de opz. '2de kl B. A. Hildebrand; van de res. Semarang naar de ros. Palembang de opz. 2do kl. W. C. Van der Spek; van do res. Bosoeki naar de res. Kedoe de opz 2de kl. C Bakker. Bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java: Benoemd: Tot 2den commies dc waarnemend® 3de commies 01».. A. Guldenaar Oepartemem van Oorlog. Bevorderd: Bjj bet wapen dei' art. tot kapt. de lsto luitenants H. J. Van der Kooij (.mei verlof in Nederland) en G. Engelberts; tot l9ten luik de 2de luit. P. J. Romein. Bij liet corps ambtenaren, ressorteerende onder het Departement van Oorlog: Benoemd Tot lsten commies do militaire ambtenaar 2de k). op non-activiteit E. F. H. Schwalbe, thans belast met de waarneming der betrekking van 'Jden commies; tot 3den com mies de burgerlijk schrijver lste kl. L. F. E. Risakotta. Belast: Met de waarneming der betrekking van 2den commies de adjudant onderofficie.- schrijver 1ste kl. A. Dijkstra, thans belast met do waarneming der betrekking van 3den commios, met bepaling dat hij gedurende zijn nog loopend verband bij net leger blijft gevoerd pro memorie. Geplaatst: Bij aankomst brj de lste com pagnie art. te Batavia de kapt. der art. H. J. J. Knibbeler, van verlof uit Nederland terugver wacht; brj aankomst op het bureau van den kwartm- van het subsist en ten leader te Padang, do 2de luit.-kwartm. A. Terwie), uit Nederland verwacht wordende als bestemd voor den dienst h. t 1. Hersteld, lu activiteit en geplaatst resj. als kwartm. vanhetsubsistentenkader te Semarang en als kwartm. van het garn. te Palembang. do 2de luit.-kwartm. op non-activiteit B. M. M. Was sing en W F. W oute.s. Overgeplaatst Bij de 7de comp. art. te Semarang, de 1ste luit. bij de 15de comp. op Lombok J. 1'. Kreiscberbij de 15de comp. op Lombok de lste luit. bij de 7de comp. to Semarang P. G. A. Van der HolF; bij de _0ste comp. te Makasser, de lste hut te Batavia J. De Boer. Ontslagen: Eervol uit Hr. Ms. militairen dienst met behoud van recht op pensioen: wegens volbrachten diensttijd de kapt. der inf. A. \V. Gijsberti 1 lodenpijl; wegens voortdurende ongeschiktheid voor alle militaire diensten, de off. van gez. 2de kl. L. R. A. J. M. P. F. Littmann. Verleend: Twee maanden verlof naar Malang wegens ziekte, aan den lsten luit. der art. te .Soi-rabaia, J. M. Yau der Meor; een jaar ver lof naar Europa, wegens langdurigen dienst, aan den l9ten Juu der inf. G E. Spiriet, een maand verlof naar Magelang, aan den off. van gez. 2d® kl. to Djokjakarta, C. H. Felix, Opgedragen aan den van het leger in Neder land bn dat in Neocrlandsch-lndiC gedelache<rdea lsten luit. der inf. T. Dijkstra om vóór of op 10 Juli 1895 naar Nederland terug te keeren Departement van ffldn.ia. Verloend: een jaar verlof naar Europa wegens langdurigen dienst, aan den lsten stuurman bij da gouvenementsmarin® W. F. Berman. Familieberichten uü de Indische bladen. GETROUWD: M. S«ibt en W. M. J. C. Wem merslager van Sparwoud©, Path D. Pieker en M. Thiele, Fenang. R. H. Bloemendal en Ch. F. L. Van Delden, Semarang. Ch. W. Van Ham en H. J. F. Yrelden, So«rabaia. J. L. Meier en J. E. Israël, idem. BEVALLEN: J. M. L. Lots—Leidelmeijer D., Soerabaia. M. Ch Jolly-Knaap Z., idem. L. YeensiraGeelhoed D., idem. C. Otto— Van Eisen D., idem. C. Kroeaen—Van Goenf Z., idem. B. E Bainta—Spier D.. Madioen. M. C. GehrungDeykerbof D., Kotta-Radja. G.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2