Het atoomschip „Cycloops", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 23 Juli te Suez; de .General", van Oost Afrika naar Vlissingen en Hamburg, passeerde 22 Juli Gibraltar; de .Kaiser", van Oost Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 22 Juli te Napels; de „Prins Willem I" vertrok 23 Juli van Paramaribo naar Amsterdam; de „Prins Willem III" arri veerde 20 Juli van Amsterdam te Paramaribo; de .Zaandam", van Amsterdam naar Nieuw- York, passeerde 23 Juli Scilly; de „Maasdam" arriveerde 23 Juli van Nieuw-York te Maas sluis; de „Smeroe", van Rotter am naar Java, vertrok 23 Juli van Southampton. By koninklijk besluit is benoemd by den grooten staf tot ordonnans-officier van H. M. de Koningin, de 1ste luit. jhr. R. H. S. G. Six, van het regiment grenadiers en jagers, die, in verband daarmede, te rekenen van dien datum, in zyn rang wordt overgeplaatst by gemelden staf. Aan mr. H. A. Piepers, op zyn verzoek, met ingang van 1 October a. s., eervol ontslag verleend uit zyno betrekking van referendaris by het departement van justitie, onder dank betuiging voor de door hem daarin bewezen diensten. By koninkiyk besluit is J. G. Jansen benoemd tot burgemeester der gemeente Dinther. Do heer J. A. Wilkens, arts, benoemd en aangesteld tot off. van gez. der 2de kl. by het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Nederl.-Indië. In hun rang overgeplaatst by het regiment grenadiers en jagors, de lste luits. L. G. E. Kalshoven, van het 7de, zoomede A. A. H. Koestal en A. A. Yersfelt, beiden van het 2de reg. infanterie. Benoemd: met ingang van 24 Juli, tot bur gemeester van Stad aan het Haringvliet mr. C. Van Mens, secretaris dier gemeente, en tot burgemeester van Waddingsveen de heer P. Rupke; met ingang van 26 Juli, tot bur gemeester van Willemstad de heer H. A. Van Ryn, en tot burgomeoster van Stevensweert de heer C. Van Boven; met ingang van 30 Juli, tot burgemeester van Pernis de heer A. Beyen. In de Sladszaal gaf gisteravond het alom in den lande gunstig bekende specialiteiten gezelschap van Frits Van Haarlemonge- twyfeld het eerste on beste gozelschap van dien aard in ons vaderland, wiens directeur steeds het „excelsior" in het oog houdt, de eerste der vyf voorstellingen, waarop Leidens ingezetenen gedurende do kermisweek zullen worden vergast. Waar Frits Van Haarlem met zyne keur bende komt, kan hg op belangstelling rekenen; dit bleek ook hier gisteravond weer; immers, de grooto zaal was byzonder goed bezet, vooral voor een eerste uitvoering. En zy, die gekomen waren, zyn geenszins teleurgesteld geworden, want allen waren blykbaar zeer ingenomen mot hetgeen te zien cn te booren werd gegeven. Kon bet ook anders, waar alle nummers van het aan afwisseling zoo ryke programma iets bepaald interessants aanboden? 't Begin al, na een flinkon marsch en een ouverture van het degelyke orkest, was zeer goed: Tony Nellson toonde in zyne klourenryke, schitterende omgeving een onge ëvenaard hand- en hoofdequilibrist te zyn. Welke sterke en hoog verheven toeren ver richtte die kunstenaar! Louis Davids, miniatuur komiek, bleek een ventje te zyn, dat het publiek geheel wist in te pakken en aan zich te onderwerpen het deed graag wat hy verzocht of beval en voerde onder zyne leiding een hevig, tumul tueus gevecht met donkbeoldigo Lombokkers. Was hetgeen dit kereltje gaf, dan ook niet gloed nieuw, het had de verdienste, al klinkt het misschien wat vreerad in Juli, „het ys te breken Eensklaps toch was de deftigheid, de styfheid uitgovaren en een geest van goede loshtid, ongedwongenheid en vroolykboid, zooals het welopgevoeden kermisgangers be taamt, in byna elk individu uit het publiek neergedaald. Dat „helsche fornuis" van de broeders Mathias, waaruit telkens echt helsche vlam men naar hoogere sferen stegen on waarin en waaruit telkenmale roode duivelen kropen en sprongen, zelfs nadat één hunner uit elkaar gereten was, bracht heelwat sensatie teweeg. Kalmer dan di9 duivelen waren Gusti en Georg Edler in hun optreden. Die Gusti zag er heusch niet kwaad uit! Zo zongen goed, doch echt jodelen, neen, dat deden ze niet; maar enfin, zoo nauw niet geluisterd: zo werden op het programma als „salon-" en niot als Leidsche-Stadszaal-Jodler aangekondigd; denkt daaraan I Den hof-artisten van den Shah van Perziö, echt Perzisch gedoopt Abbas Mirza, was het goed aan te zien waar hunne wieg eens stond; wat een geschitter en geflonker aan hunne kleedg, zoowel van den man, de vrouw als van het kroost! Juicht hun veilig toe, Leidscho zaalbezoekers l Z(j verdienen het voor hunne kunstverrichtingen, volgens het programma terecht origineel on sensationeel, en zorgt gy er voor dat ze hier zóóveel geld verdienen, dat ze na een niet te lang verwyderd tgdstip ongestoord van hunne renten kunnen gaan le een in het land der Zon, want in dit land van regen mochten ze eens gauw rheumatisch worden en dankan Frits Van Haarlem ze niet meer gebruiken I Zoo ziet ge, dat er ook plichten, kermisplichten op u rusten. Mejuffrouw Emihe Culp, u schynt de harten der Leidenaren veroverd te hebben, want go werdt ten minste met groot gejuich ontvangen, nog vóór we eenig geluid van u opgevangen hadden. En toen ge, Hollandsche coupletzan geres van den eersten rang, zooals ge aan ons waart voorgesteld, gezongen hadt, zoo vóór als na de pauze, eerst in hemelsblauw satynen en daarna in sneeuwwit toilet, dat u bgzonder kleedde, toon kwam er aan het gejuich geen einde: ge hadt dezen avond een ongekend succes. Onze beste wenschen voor volgende avonden hebt u niet van noode, al klinkt dit minder complimenteus. En nu do in vryheid gedresseerde beren en beertjes, die dronken uit flesschen, waaruit gewoonlgk bier of champagne komt, en te veel dingen deden, welke gewone beren nooit doen, waar ze in de verste verte zelfs niet aan denken, om ze hier op te noemen, die beren, waarmee miss Mary Prince vocht en welke ze liefkoosde, die beren, gaat ze toch voora kgken en brengt uwe luidruchtige hulde aan miss Prince, zooah uwe voorgangers dit gis teravond reeds deden! Do Villions, dat zyn eerst wielryders, die die maar neen, we vertellen het niet, ge zoudt ons toch niet geloovengelooft dan enkel maar dat ze ons terugzotten, met al den vooruitgang, die er in hen zit en welken ze zichtbaar ontwikkelen, in do tyden der wonderen. Louis Davids van straks zong ook nog met zyn zusjo of nichtje (de bloedverwant schap komt er trouwens niet op aan) Rika en ze deden het goed; terwyl de Amerikanen Wills en Dare toonden wat Amerikaanscbe excentriciteiten vermogen. Ten slotte willen we nog vertellen dat Fatima, een lieve en bevallige koorddanseres, met haar clowntje, op het koord toeren deed, welke elkeen mot bowondering ver vulden, en dat dit jaar in do Stadszaal heel wat moois te zien valt. De matrozen der Kweekschool als gasten en eenige infanteristen vulden het balkon. Der traditie getrouw, zongen de jongens in de pauze volksliederen uit volle borst. Hedenmiddag waren de weeskinderen, w. o. kleinen en grooten, in de Stadszaal uitgenoo- digd door de directie der Buffet Maatschappy om de druk bezochte kindervoorstelling by te wonen. Opgetogen kwamen zy thuis, vol van hetgeen zy daar gezien en gohoord hadden. Die hen hoorde, kwam tot de overtuiging dat het oen welgeslaagde kindervoorstelling was geweest. „De Reis naar China," gisteravond door het tooneelgezelschap van de heeren Van Lier in hun schouwburgtent op de Doezastraat, opgevoerd, is werkelyk een verraakelyk stuk. Het publiek heeft by herhaling hartelyk zitten lachen. Een eigeniyko reis naar China wordt er niet voorgesteld, maar door den comman dant van hot schip slechts voorgewend om de toestomming te verkrygen voor een huwo lyk, dat deze wenscht te sluiten met een der dochters van een medepassagier, die hem evenwel de hand van diens Mario, die den marine-officier liefheeft en eeuwige trouw heeft gezworen, halsstarrig biyft weigeren, zelfs al zou men hem een strop om den hals binden. Dit laatsto scheen hy echtor minder prettig te vinden dan hy eerst wel geloofd had, want zonder dat hy dit had verwacht, zou eindolyk tot deze exocutie op hem worden overgegaan, als gevolg van een oproer, dat hy meenende slechts oen pleziertochtje te maken met behulp van een notaris-passagier onder do matrozen had verwekt, ten einde het schip weer naar Cherbourg te doen terugkeeren. Do commandant sprak het doodvonnis door middel van ophanging over hem uit en eerst toen hy den strop om den hals voelde knellen en geloofde dat het inderdaad meenens werd, stemde by in het huwelyk toe. Maar toen bleek hem tevons dat er een loopje met hem was genomen. Tot allerlei koddige tooneelen gaf een en ander aanleiding, ook wegens de andere in het stuk voorkomende personen, wier rollen alle goed werden vervuld. De heer Bigot speelde do hoofdrol en was de ter dood veroordeelde vader Pompéry. De hoer Isouard Van Lier was heel aardig als de zeezieke medeminnaar, die met „kittel steentjes" in don mond het stotteren trachtto af te leeron, en de dames Andró-Meeuwissen en De Vries waren als Pompcry's respectieve dochters Maria en Bertha verdienstelijk, golyk mevrouw De la Mar-Kley als Pompóry's vrouw Caroline, die, wegens diens eigenaardigheid om altyd gelyk te willen hebben, telkenmale met hem overhoop lag. Trouwens, zy was de eenige niet wat dit betrefc. Ook de heer Morriön deelde als de adspirant echtgenoot daarin met haar, en werkte mede om het geheel naar wensch te doen slagen. Jammer dat gisteravond het Schouwburg lokaal Vondclhoven" niet beter bezet was het aantal bezoekors was gering. Behalve een paar kleine tooneelstukjts, werd opgevoerd „Duizend Kluchten", kluchtspel in vier be- drfiven. Do spelenden kweten zich flink van hunne taak en wisten telkens de aanwezigen tot lachen te brengen. Na afloop der tooneeltjes volgde evonals Maandag avond het Grand Spectacle Concert Varié. Van hedenavond af is het echtor in „Von delhoven" met deze voorstellingen uit. Men kan de zaal nu gratis binnenkomen en er deelnemen aan het bal, dat er gedurendo het overige van de kermisweok eiken avond zal plaats hebben, 't Is voor den heer Uljee te hopen dat deze verandering in den smaak van 't publiek zal vallen. Nu, 't bezook kan allicht grooter zyn dan het eerst was en dan hoe meer zielen, hoe meer vreugd! Het in de nieuwe concertzaal van den heer Ephraim optredend gezelschap van den heer Nieuwenhnyzen oogstte wederom heelwat byvalsbetuigingen. Ieder optredende werd zelfs teruggeroepen. Het programma biedt eene zeer groote verscheidenheid aan, en wat men te zien of te hooren krygt, is iet6 goedsdaar voor is bet gezelschap bier ter stede te over bekend. Onder het vele, dat men er genoot, muntte vooral uit de Hollandsche karakter- komiek, de heer Nieuwenhuyzen zelf, die tevens flink werd ter zyde gestaan door zyne echt- genoote en den miniatuur-karakter-komiek „Tom Pouce". De werkzaamheden van den koning der equilibristen, Hoai Zong Ming-Ti.zfin verbazing wekkend, terwyl Signor Tino inderdaad een specialiteit biykt te zyn. Vermakeiyk is het optreden van kapitein Brillantin met zyn wonderhond „Jenny"; als men de werkzaam heden ziet met dien hond, doet men onwille keurig de vraag: „Hoe lang zou men wel werk gehad hebben om een dier zóó te dresseeron?" Wat de dames Catharina, Louise, Emma, enz. betreft, dezen beschikken over eeno zuivere stem. Zy, die een bezoek brengen by den heer Ephraïm, zullen zich niet teleurgesteld zien. De zaal was gisteravond redelyk bezet. Een trouw bezoeker van de Leidsche kermis in do laat3te jaren is de heer H. Meyer met zfluu kunslgiasbiazerij en glasspinnerijwelke standplaats heeft gekregen op do Turfmarkt. Interessant is het om te zien hoe er zeer fraaie kunstvoorwerpen uit de hand wordon gemaakt, terwyl er ook de defecte glasartikelen worden hersteld. Wat men hier ziet, is kunst, welke de aandacht alleszins waard is. Een bezoek aan deze tent zal men zich zeker niet be klagen, vooral nu aan de glasblazery eene geheel nieuwe inrichting is verbonden om het glas te weven. Voor hen, die er vroeger reeds heengingen, is er dus nu een aantrekkelyk- heiJ te meer. Wat de kermisviering buitenshuis betreft, werd gisteravond gehandeld ingevolge het zelfde recept, dat voor den Maandag-avond scheen voorgeschrevenin den vooravond kalm houden en niet dringen, later wat op gewekter worden, maar niet met veel gezel schap uitgaan om botsingen en hossen te voor komen, en vooral vroeg ter ruste! Het weer verdient andermaal voor gisteravond eene eervolle vermelding. Gemengd Nieuws. Naaraanleiding van het bericht van het „Handelsblad", dat soldaten, die by de Studentenfeesten diensten hebben verricht, daarvoor f 0.70 hebben ontvangen, voor welke som zy zh 24 uren in dienst zouden zyn geweest, verzoekt ons een der dienst verricht hebbende militairen om te melden dat al wat daaromtrent in htt „Handelsblad" wordt ge meld, onwaar is. Ten einde dit voor de heeren studenten zoo grievende bericht' dim ook te niet te doen, werd ons verklaard dat lo. geen soldaat langer dan 16 uron (dus geen 24) in dienst is geweest en ten 2o. dat hy daarvoor heeft ontvangen f 2 40, zegge twoe gulden en veertig centen. In de Marnixstraat te Amster dam heeft gisternacht weder een inbraak plaats gehad. Met een looper schynen de dieven de deur geopend te hebben, en op dezelfde wyze eenige kasten, waarin zy rond gesnuffeld hebben. Vermist worden: Iö2ilve ren en verguld zilveren medailles, ongeveer f 70 aan specie, een gouden slot van een kerkboek met kettingen en een gouden arm band. Ook zyn eenige spaarpotten open gebroken. De woning was tydelyk onbewoond. (Hbl.) Onvoorzichtigheid met een petroleumlamp was weder do oorzaak, dat gisteravond tegon balftwaalf to Amsterdam brand ontstond in den uitdragerswinkel van den heer H. G. B .rtelings, Haarlemmerstraat 112. In een oogwenk was de winkel in rook en vlammen gehuld; terwyl de man een en ander trachtte te redden, liep de vrouw in haar angst de straat op, de drie kinderen die in de achterkamer lagen te slapen, aan hun lot overlatende. Gelukkig worlen de kleinen nog bytyds in veiligheid gebracht door oen der buren, den heer B. Nuwenhuis, anders waren zy wellicht door den rook omgekomen. Hoewel het vuur zich niot tot het achtervertrok uitbreidde, was de hitte er toch zóó groot, dat de meubelen geblakerd werden. De brandweer wist met een paar slangen op de Vechtleiding den brand tot den winkel te beperken, maar deze is totaal uitgebrand. De schade is gedekt door verzekering. Gisterochtend te acht uren brak oen hevige brand uit in de bouwschuur van den heer G. Hollaar, gelegen op het eiland don Kleinen Beer onder Oud-Beierland. Do schuur, die in eigendom toebehoort aan den heer I. D. Fransen van de Putte te 's Qra- venhage, is geheel verbrand. Door de brand weer werd alles in het werk gesteld om het huis, dat door een brandmuur van de schuur is gescheiden, te behouden. Een paard en een kalf kwamen in de vlammen om. De vermoedelyke oorzaak is broeien van het hooi. Gistervoormiddag brak te Vlis singen een nogal ernstige brand uit op de zolderverdieping van een drogistwinkel in do Walstraat. Door het spoedig en krachtdadig optreden van de politie met haar slangenwagen en door de bemanning van het wachtschip met hare brandspuit was men den brand spoedig meester. De schade, die nogal aanzienlyk is, is vooral veroorzaakt door het vele water. Oorzaak is onbekend. By gelegenheid der keuring van wege de provinciale vereeniging der paarden- lokkery in Groningen had gisteren aldaar een harddravery (ingespannen) van Nederlandsche paarden plaats; een 13-tal was daarvoor op gekomen. Den lsten prys, f 300, behaalde „Prinses Olga" van den heer Bindervoet, te Zuióhorn; den 2den prys, f 150, „Fanny" van den heer De Marees van Swinderen te Gro ningen den 3den prys, f 100, „Jonge Tabor II" van den heer A. De Ridder, te N.-IJpolder; den 4den prys, f 50, „Graaf Adolff II" van den heer G. Kruit, te Stadskanaal. De Ruiters schaatsen (van Ak- krura) zyn op de internationale tentoonstelling bekroond met de gouden medaille. Een werkman uit de werkplaats van den Staatsspoorweg te Tilburg, is, na Maandag voorloopig geschorst te zyn en een geheelen nacht uit geweest te zyn, door een trein overredenhy was onmiddeliyk dood en laat eene vrouw met drie kinderen na, waarvan één slechts eenige dagen oud. By koninkiyk besluit is aan den brigadier der koninklyke marechaussee J. Den Dekker, van de 2de divisie, standplaats Simpelveld, eene belooning van f 100 toege kend, wegens zyn onderzoekingen inzake den moord op den persoon van Pelzer. To "Winschoten is afgebrand het huis van den geponsionneerde opperwacht meester der artillerie A. E. W., die daarna gearresteerd is. Hy moet reeds bekend hebben den brand te hebben gesticht. Hoo goedkoop de kermisreizigers gewooniyk onder dak weten te komen bleek Maandag by een standje in een der straten van wyk C. te Utrecht. Daar weigerde eene vrouw «Je instrumenten af te geven van een zestal Duitscne muzikanten, alvorens dezen de huur van hare kamer hadden betaald, welke zy voor de som van acht gulden gedurende 14 dagen te hunner beschikking hadden ge had. Voor één gulden bovendien had zy den muzikant n stroozakken in gebruik gegeven, en in den loop der 14 dagen had zy by stuk jes en beetjes een gulden van hare logeer gasten weten machtig te worden, zoodat haar nu nog drie gulden toekwam. Tot de betaling daarvan bleken de artisten echter niet gene gen, en eerst nadat zy op het politie-bureel waren geweest, toonden zy zich bereid, nog een ryksdaalder te betalen tegen afgifte van do instrumenten, wat de vrouw in „vredes naam" maar deed, zoodat do heeren met hun zessen 14 dagen lang gelogeerd hadden voor f 8 50. Midaelerwyl had do vrouw de gelegenheid aangegrepen om aan de talryke menigte nieuwsgierigo buren, die zich om haar ver zameld had, mede te deelen waarom zy eigen- lyt hare kamer zoo goedkoop verhuurd had. Ze zou dien dag precies haar huisje uitgezet wordeo, en nu had ze gedacht dat geld van die Duit8chers net nog te kunnen medenemen. Dat zu baar bui3 uitgezet zou worden, was omdat zo geen huur betaalde, en de huur betaalde ze niet omdat haar huisbaas geen gelegenheid wilde laten maken tot afvoer van f tecaliön. G i steTé'n st o n d voor de recht bank te 's-Hertogenbosch terecht Mariinus Bongers, 49 jiren. landbouwer te Vlytnen, ter zake dat hy op 1 Juni zyno vrouw P. M. Van de Water van het leven heeft beroofd door zyn geweer, hetwelk hy wist dat met fijnen en groven hagel geladen was, op naar af te schieten, ten gevolge van welk schot de vrouw overleed. Behalve 3 deskundigen, dr Verlinden uit Vlymen, dr Hoogveld en dr. v. d Hagen uit Den Bosch, die verklaarden dat hagel korrels in de hersenmassa de oorzaak van den dood waren, werden nog 7 getuigen ge hoord. Het O. M eischte wegens doodslag 15 jaren gevangenisstraf. De verdediger, mr. Bake, bestreed het be- wys van doodslag en vroeg veroordeeling wegens het door schuld veroorzaken van den aood, waarvan do maximum straf slechts 9 maanden bedraagt. In aansluiting met het bericht omtrent don brand te Apeldoorn, in den avond van 18 dezer, kan gemeld worden dat J. S., die op vermoeden van brandstichting werd gearresteerd, thans aan den rechter-couimis- saris volledig heeft bekend. De onlangs tot 3 jaren gevan genisstraf veroordeelde R. L., te Apoldoorn, die vóór de uitspraak van het vonnis zich naar Duitschland had begeven, was voor een paar dagen thuisgekomen. Hfi is nu in zyne woning gevangengenomen en naar Arnhem overgebracht. Van koeien met pokken wordt het vleosch na slachting aan het abattoir te Amstordam gekookt en daarna aan den recht hebbende teruggegeven. Natuuriyk is het vleesch na zulk een behandeling weinig waard en lydt do slager aanmorkolyke schade. Om dit te voorkomen, eischen de toopers van vet vee van de vetweiders, dat zy voor de dege- lykheid van hun vee instaan tot na het slachten. De vetweiiers, die evenmin als de slagers kunnen zien of dj koeien aan pokken lydende zyn, wenschen echter hun vee voetstoots van do hand te doen, zonder verder risico. Nu is eene beweging op touw gezet door vetweiders van Noord- en Zuid Holland, om dit doel te bereiken en de koopers te noodzaken he benoodigde vee op die voorwaarden te ont vangen. Tjjdens het hevige onweder, dat zich gisternacht en in den vroegen ochtend ontlastte, sloeg te IJselmonde de bliksem in het huis, bewoon i door den heer A. De Jong, baande zich een weg langs den schoorsteen, daarna door twee boven elkaar gelegen slaap kamers, en" verliet waarschynlyk langs den telcphoondraad weder het huis, gelukkig zon der iemand te kwetsen. Het geheele plafond van een der kamers werd uit elkaar geslagen en de nog slapende personen werden door de vallende brokken kalk gewekt. Een begin van brand werd door den zoon des huizes met eigen middelen gebluscht. Ook in de omstreken van Nymegen heeft het onweder gistermorgen zwaar gewoed. Te Hatert sloeg de bliksem in de hofstede van Engelaar, die spoedig in lichterlaaie stond. In korten tyd waren huis en inboedel door de vlammen vernield. Een en ander is ver zekerd. Verder sloeg de bliksem door een open staand venster in de eetzaal van het Hotel de la Promenade aan den Ubbergschen weg zonder daar schade te hebben aangericht. Een kellner, die van de buitenzyde de zaal juist binnen wilde gaan, werd als het ware teruggeduwd en voelde een hevigen schok in zyn beenen. Drie werklieden, die onder de veranda een schuilplaats hadden gezocht, verklaarden ook een schok te hebben gevoeld één hunner was zelfs tegen den grond ge slagen. Te "Wycben werd de woning van den ge meente-ontvanger, den heer Klein, door het hemelvuur getroffen, waardoor een begin van brand ontstond. Even daarna sloeg de blik sem in het woonhuis van G. Ariëns aldaar. Hier werd nogal schade aangericht, doch er ontstond geen brand. Te Dubbeldam heeft de hagelslag, die hel onweder vergezelde, aan het te veld liggend koolzaad nogal eenige schade toegebracht. Te Langezwaag is gistermorgen by een onweder een arbeider, die met een zeis over den arm naar het land ging, door den bliksem getroffen en gedood. Te Osch is gisterochtend omstreeks 10 uren, by eene zware onweersbui met hagelslag, de „Witte Hoef" door den bliksem getroffen. De bouwhoeve, toebehoorende aan den heer S. Van den Bergh, is tot den grond toe afgebrand. Dr. Ransom, een medewerker van prof Behring, chef van het Hygiënisch Instituut te Haile, beschryft in de „Medizin. Wochenzeitung" het resultaat van de proeven, die hy genomen heeft, ten einde een middel tegen cholera te vinden. De methode volgende, welke by diphtheritis zoo goed is geslaagd, heeft by een anti-cholera-vloeistof, die vrjj van bacteriën is, gemaakt; deze vloeistof wordt door een speciale methode in vasten vorm gebracht. Met een oplossing daarvan werden dieren behandeld en uit hun bloed bereidde hy een serum, dat, naar hy verzekert, „werkzaam biykt te zyn niet alleen tegen het cholera gif, maar ook tegen levende cholera- bacterién". Een barbaarsch geval van toe passing der lynch wet wordt opnieuw uit Amerika gemeld. Te Waco, in Texas, waren in de laatste weken verscheidene blanken gedood of gewond door geweerschoten, en de ver denking viel op een zestal negers, die geza- menlyk één huis bewoonden. Zaterdag in den vroegen morgen, terwyl de negers sliepen, liet men het huis met dynamiet in de lucht vliegenvyf van de negers waren onmid- del yk dood en de zesde was zoo verminkt, dat by spoedig stierf. De vrouw als veroveraarster.— De „Westminster Gazette" bevat eenige belang wekkende statistieke opgaven, waaruit biykt welk een uitgestrekt arbeidsveld de vrouwen zich in de laatste twintig jaren in de Veieenigde Staten hebben veroverd. Er waren b. v. vrouwen werkzaam als: 1870 1890 Tooneelspeelster 692 3,949 Architect 1 22 Schilder- en teekenonderwyzer 412 10,810 Scbryfster 159 2,725 Geestelyke 67 1,235 Tandarts 24 337 Ingenieur en landmeter 127 Journalist 35 888 Advocaat 5 208 Musicus en muziekonderwyzer 5,753 34,518 Ambtenaar van staat of stad 414 4,875 Dokter 527 4,555 Boekhouder 27,777 Handelsbediende 8,616 64 048 Stenograaf en typewriter 7 21,185 De gansche Maasvallei van Namen tot aan de Franscne grens is Vrydag- nacht c'oor een onweer geteisterd. Een man van Anseremme, die in eene stroohut schuilde, werd door den bliksem gedood. Een yzeren hamer, die naast hem lag, was gesmolten en het bovenlyf van den man verkoold. Uit Singapore wordt gemeld, d.it de iiolera, die daar reeds sedert «.enigen tya oneer de inboorlingen heerschto, zich uitbreidt. Do Engelsehe luitenant Sarei is de eerste Europeaan, die aan deze ziekte is overleden. Een bekend Fransch slangen bezweerder komt aan de grenzen aan het visitatiekaotoor. „Wat is er in dat valies?" vraagt de ambtenaar. „Twee slangen", wordt eenvoudig geant woord. De ambtenaar schrikt terug. „En wat is daarin „Drie slangen". De ambtenaar houdt zich kranig, by durfl niet de koffers openen, maar zegt op aen toon vaD iemand, die zyn tarief kent: „Dat maakt dus vyf slangen - u kunt doorgaan". By eeno les in de natuurwoten- schap. Leeraar: „Het dierenleven aan de I Noordpool is even arm als het plan ter, leven

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2