Het was gisteravond in do schouwburgloge op do Doezastraat van do Gebrs. Van Lier beneden, ver beneden het middelmatige bezet. Gewoonlijk is het er den eersten kermisavond niet vol, maar nu was de opkomst al bijzon der dun, buiten kyf een gevolg van het feit, dat het blijspel in vier bedrijven van Justus Van Maurik „Janus Tulp", dat er opgevoerd werd, in Leiden overbekend is en reeds heel- wat keeren, ook door dilettanten, hier ter stede werd opgevoerd. En al is en blijft „Janus Tulp" een aardig stuk, ook bij gelegen heid der kermis bijzonder geschikt, toch ver langt het publiek iets nieuws of ten minste iets, dat in den laatsten tijd niet zoo herhaal delijk is te zien gegeven. Die er waren, hebben zich ongetwijfeld kostelijk geamuseerd on gelegenheid gehad nu en dan eens hartelijk te lachen. Voor het spel alle lof, bovenal aan den hoer C. P. T. Bigot, als Janus Tulp, de barbier-aanspreker en later de man van gelddie overigens door allen flink ter zijde werd gestaan. De voorstelling, te acht uren aangevangen, eindigde om kwartier over elven. De heden- en morgenavond gegeven wor dende „Reis naar China" moet een heel ver makelijk stuk zijn. In het schouwburglokaal Vondelhoven wor den deze week eveneens voorstellingen ge geven, en wel door de „Haagsche Tooneel- vereeniging", onder de leiding van den heer Ch. De la Mar. Gisteravond had de eerste plaats en opgevoerd werden „Een blanke Othello", alsmede: „Hoe een vader zijne dochters aan den man brengt", beide klucht spelen, het een in één en het andere in drie bedrijvon. Zulke stukkon vol grappen zijn in den tijd van een kermis volkomen op hun plaats. Hot publiek wil vooral dan zoo gaarne lachenen de aanwezigen deden dat ook nu bij herhaling, al was hunne opkomst hier insgelijks zeer gering. Op het spel was dit echter blijkbaar van geen invloed. De optre denden zorgdeD, voor de volgende avonden een goeden naam to verwerven. En dat is hun gelukt. De comedie-voorstelling werd in hetzelfde lokaal opgevolgd 'door een „grand spectacle- concert varió", waarin personen met interes santé werkzaamheden optraden, o. a. de op het programma vermelde „Amerikaansche Washingtons" met hun groote muzikale pot pourri, waarvan een sujet de lonigheid en slapheid in eigen persoon is, en nog veel moer ander vermakelijks wordt te zien en te hooren gegeven, evenals door de beide Chineezen met madlle. Louisette in hunne nette kostumes en door de gezusters Lênas met hun Engelschen zang en eigenaardigon dans. De Trompetter van Sdckingen, hoe menigmaal ook reeds gezien, is toch altijd nog aardig, ten minste als er zoo zuiver ge blazen wordt als gisteren door de jonge dame, die later ook nog eenige andere nommersop haar cornet ten gehoore bracht. Alle artisten werden bij herhaling toegejuicht. Ook de nieuwe concertzaal van den beer JJphraïmaan de Haarlemmerstraat, heeft voor de kermisvermakelijkheden bereids hare deuren geopend tot ontvangst van een publiek, dat zich daar eveneens kan amuseereü. Hier treedt op het bij velen reeds gunstig bekende café chantant-gezelschap van den heer E. D. Nieu- wenhuyzen, uit Rotterdam, en het bleek ons uit do enkele nommers, welke wij er bijwoon den, dat het wel in staat is het publiek op aardige wiize bezig te houden met een afwisselend programma, waarop van allerlei, van muziek, zang, dans, equilibristische han digheid, van kleine en^groote menschen, van dames en heeren, voorkomt. Het hier betrek- kt-lijk goed opgekomen publiek ritp de optre denden corns vier- of vijfmaal terug. Op het kermisterrein was het overigens ook niet zoo druk als andere jaren en het was zelfs reeds vroeg heel stil op straat. De liefhebberij schijnt er af te gaan. Of wacht men tot alles staat? Immers, er werd gister avond hier en daar nog druk getimmerd en gebouwd, waardoor enkele groote open vakken nog wat werden aangevuld. De oude Leidscho kermis zal het echter wol nooit metr worden. Gemengd Nieuws. Hedon middag to twaalf uren rukten de beide bat djons van hot 4de regiment infanterie uit OQder bevel van den majoor Calkoen, ten einde naar Sassenheim te mar- cheeren. Deze inarsch stond in verband met de do r do pontonniers te Sassenheim ge slagen pontonbrug. De Haagsche rechtbank voroor- deelde heden de twee Duiischers, die op don 26sten M i 11. diefstal met braak pk egden in perceel N°. 11 in het Lange Voorhout te 's-Gravunhage, ieder tot drie jaren en zes maandtn; den persoon uit Leidon, die op valscbolijk door hom opgemaakte en onder- teekende gotuigschrifton eenig geld ontving, dat hy zich toei/igende, tot drie maanden; den pusoon uit Leiden, die alhier iemand met een mes een paar wonden toebracht, tot één jaarden persoon uit Leiden, die alhier iemand mishandelde, tot zeven dagen; een ander persoon uit Leiden, die zich tegen de politie verzette, tot één maand, en den per soon, dio, wegens dronkenschap uit do stoom tram Leiden Kat wyk verwijderd, zich daar tegen verzette, tot zeven dagen hechtenis. Den 2 0 s t o n Augustus a. s. zal te Alfen vanwege de aftit eling Alfen— Oudshoorn der Hollandscho Maatschappu van Landbouw een harddraverij worden gehouden om pryztn van ƒ200 en van f 75. De politie op de badplaats te Scheveningen heeft Zaterdag de hand gelegd op drie Scheveningsche jongens, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een kraam in de winkelgalerij aan het strand opengebroken en zich eene hoeveelheid lekkernijen, ter waarde van f 6, toegeëigend hadden. De jon gens, 10 en 11 jaar oud, zijn, nadat proces verbaal was opgemaakt, aan hun ouders teruggegeven. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin-Regentes zal de Staatsspoorwegmaatschappij op 2 Augustus a. s. een pleiziertrein voor derde klasse-reizi gers laten rijden van Emmerik, Elten, Zeve naar, Zutfen, Brummen, Dieren, de Steeg, Velp, Arnhem, "Wagoningen, Ede, Zeist Drie- bergen en Utrecht naar Den Haag en naar Rotterdam en terug. Door eenige landbouwers in IJ- en Haarlemmermeerpolders is het verzoek gedaan om, met het oog op de vele werkzaam heden, die thans in korten tijd moeten worden gedaan, gedurende den oogsttijd ook des Zondags veldarbeid te doen verrichten en zoo noodig ook de stoommachines dien dag te doon werken. Naar men meldt, gaat Jaap Eden in Augustus in Kopenhagen rijden. Te KerkDriel heeft een 23-jarig jongeling, v. O die in een hooiberg werk zaam was en in bezweeten toestand een groote hoeveelheid zure karnemelk dronk, daarop hevige krampen gekregen en is eenigen tyd daarna aan de gevolgen overleden. Naar aan de „N. R. Ct." wordt medegodeeld moest Zaterdag bij de wedloopen te Clingendaal het nummer „prix du Restaurant Royal" vervallen, omdat van hoogerhand een wenk was gegeven, dat officieren niet voor een reclame prijs mochten uitkomen. Te Loosdrecht hebben zich, on der de runderen van den veehouder J. V., de eerste gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan. „Tabor III", de bekende harddraver van A. De Ridder, uit den IJpolder, heeft een knecht, die te dicht in zijn nabijheid kwam, een trap gegeven, waardoor twee ribben van den man braken. Zondagmiddag zijn by het ran- geeren op het stationseraplacement Delftsche Poort te Rotterdam twee locomotieven in botsing gekomen, waardoor eene machine en een gedeelte van den spoorweg werden be schadigd. Stoornis in den dienst werd hierdoor niet veroorzaakt. De toestand van mejuffrouw de weduwe J. J. Koremans en van haar 8 jarig zoonlje, die te Rotterdam bjj den brand van Zaterdag belangryke kwetsuren ontvingen, was gistermiddag, hoewel nog stoeds beden- keiyk, niet hopeloos. Die van haar 3-jarig dochtertje, hetwelk mede in het ziekenbus werd opgenomen, is bevredigond. To Apeldoorn ontstond een binnenbrand by J. S., papierhandelaar. By opening der woning bleek dat de bowoner, die eenige oogenblikken te voren nog gezien was, was verdwenen. In don Joop van den voormiddag werd hy te Loenen o/d. Velnwe aaugehouc'en en naar Apeldoorn overgebracht, alwaar inmildels de rechterlijke macht uit Zutfen was aangekomen, daar de brand onder zeer verdachte omstandigheden had plaats gehad. J. S. is des avends gevankelijk naar Zullon overgebracht. Daar in de laatste dagen weder eenige bosronplaatsen zyn afgebrand, waarvan de oorzaak aan hooibroeion moet worden toegeschreven, hoeft de Commissaris der Koningin in Friesland den burgemeesters ver zocht de ingezetenen met nadruk te wyzm op het brandgevaar, dat zoo licht door het broeien van hooi kan ontstaan, en van hun kant tevens maatregelen te nomen waardoor dat gevaar kan worden voorkomen. De Commissaris refereert zich verder aan vroegere aan6chryvingen, waarbij in herinne ring zyn gebracht de in art. 158 van het "Wetboek van Strafrecht gestelde straffen tegen hem, aan wiens schuld (waaronder is te ver staan vorzuim, nalatigheid, onvoorzichtigheid, gebrek aan voorzorg, achteloosheid, enz.), brand is te wyten. In Friesland wordt het vla 3, hoewel het nog op stengel staat, reeds door handelaars en commissies voor werkver schaffing opgekocht. De prys loopt van f 80 tot ƒ140 per pondemaat, dat is ruim '/3 H.A. Hoog is die prys niet, want ook werd wel eens ƒ300 per pondemaat betaald. Yele land bouwers zyn dan ook niet genegen tegen den huidigen prys te verkoopen en wachten tot het vlas getrokken is. Zy hebben hoop, dat dan de prys hooger zal zyn. Door den eersten trein van Zeve naar is by de halte Wynbergen de behangers knecht Loman, uit Doetichem, overreden; de ongelukkige werd deerlyk misvormd en over leed spoedig. De lievelingsroos van H. M. de Koningin is de kopergele, zeer fraaie „William Allen Richardson", terwyl H. M. de Koningin- Regentes tot haar uitverkorene heeft gekozen de botergele „Marécbal Niel." Hot gaan zitten op de koppeling van hooiwagens heeft in Friesland alweer een offer geêischt. De arbeider B. D., in de ge meente Smallingerland, viel van zyne gevaar- ïyke zitplaats, werd door den volgenden wa gen overreden en is aan de bekomen wonden bezweken. Omtrent eene aanranding van voerlui schryft do „Prov. N.-B. en 's-H. Ct.": Ter ainvulli g van het bericht uit Yeen over een aanranding van voerlui uit die plaats op den weg tusschen Waspik en 's-Gravenmoer diene het volgende. Een 14 dagen geleden werd des nachts ruim éón uur de burgemeester dezer gemeente opgebeld door een paar per sonen uit Veen, die met nieuwe aardappelen van daar o. a. ook over Waspik en's Graven moer naar Breda ryden. Te Waspik, waar zy to middernacht waren, werden zy, zeven personen by vier karren, alle met aardappelen geladen, aangerand en aangehouden door eenige personen, die een paar hunner mishandelden, tegen den grond wierpen en met messen bedreigden. Een viertal der aardappelverkoopers lieten hunne karren in den steek en vluchtten vooruit op 's Gravenmoer aan. Twee hunner, die zeer angstig en bang waren, hadden, om te sneller te kunnen vluchten, zich van hun schoeisel ontdaan en kwamen nu om hulp by den burgemeester, die aanstonds daartoe bereid was. De kooplui durfden zich zonder den burge meester niet op de openbare straat begeven. De burgemeester ging den weg naar Waspik op voor onderzoek en had in een herbergje, waar vier der aanranders geweest waren, het geluk den naam te weten te komen van één dier lui, die, terug naar Waspik, reeds te ver weg waren, om hen in te balen. Later bleek dat de huiven aan drie karren stukgesneden waren, benevens touwen en tuig, een paaid licht was geblesseerd aan den hals, enz. Het verdere onderzoek is vervolgens gedaan door do marechaussee van Waalwyk, omdat de mishandeling tb Waspik gebeurd was. Een hoos heeft Zondagavond te Langedyke, een uur afstand van Oosterwolde, groote verwoestingen aangericht. Eenige boo- men zyu ontwortell en daken der huizen gehavend. De regen was zoo erg in den om trek, dat men aan een wolkbreuk dacht T e B e e t s (O p s t er 1 a n d) i s de blik sem in de openbare school geslagen, terwijl de lokalen met kinderen bezet waren. De bliksemafleider, die op het gebouw staat, schijnt den straal afgeleid te hebben. Geen enkel kind is gedeerd, maar een der onder wijzers was eenigen tyd bewusteloos. Te Gr oo sou, gemeente Duiven, zyn door broeiing ruim 100,000 KG. hooi in vlammen opgegaan. Men schryft uit Goor aan de „N. R. Ct.": Na afloop van het school- en volksfeest heeft alhier in de nabijheid Zaterdagnacht eene ernstige vechtpartij plaats gehad. Acht a negen boerenjongens uit het Enterhoek vielen een der gebroeders K. aan. De twee andere hielpen den aangevallene. Naar men verzekert, is doze herhaaldelijk in het water geduwd en daarna op onmenschelyke wyzo gesneden en gestoken, zoodat zyn loven in groot gevaar verkeert. Ook de andere broers hebben erge wonden bekomen. Gisterochtend heeft zich de 75-jarige behanger L. te Doetinchem naby de halte Wijnbergen voor den van Zevenaar komenden trein geworpen, met het gevolg dat hy middendoor werd gereden. Op de terugreis van de Leeuwar der kermis heeft de eigenaar van een pleizier- boot uit Heeronveen een zffner passagiers in dronkenschap met een bierglas ernstige ver wondingen in het gelaat toegebracht. Na aaokomst te Hoerenveen is de verwonde naar het ziekenhuis overgebracht. Door het hevige bloedverlies is zyn toestand niet buiten gevaar. De instorting te Brüx, in Bohome, neemt steeds grooter afmetingen aan. Tot dasver zyn IS huizen ingestort, waaronder een hotel. Het station is gezakt, evenals de spoorweg, zoodat het verkeer moest gestaakt worden. Ougeveer honderd huizon zyn op bevel van het gemeentebestuur ontruimd. Groote verwarring hoerscht in de stad. Er worden nog tien personen gemist. Daarby komt, dat zoowel gas- als waterleiding afge broken zyn, zoodat men zonder licht en water zit. In den omtrek van het station wordt de geheele stads wyk als verloren beschouwd. Sommige gebouwen van twoo verdiepingen zyn zoo diep weggezakt, dat nog slechts de kroonlyst en het dak boven den beganen giond uitsteken. Mec-r dan 1400 inwoners zyn tijde lijk in schoolgebouwen gehuisvest; eenige personen zyn van schrik omgekomen. De schade bedraagt tot hiertoe 5 raillioen florynen. Tot leniging van den eersten nood der per sonen, dio hun dak en meest al hun bezit tingen verloren, zond keizer Frans Jozef 2000 11. De Brüxer kolenmyn maatschappy ziet haar kantoren geheel verwoest en hare boeken vernietigd; de heer Sïegl verloor 50,000 fl- aan papieren; achter zyn hotel gaapt een afgrond van 2000 M. oppervlakte. De 71-jarige Siegl is ten gevolge van den schrik overleden. Tjjdens een m i 1 i t a i r e o e f e n i n g te Rondsburg in Slees wyk Holsteïn brak een hevig onweder los. De oefening werd echter voortgezet Twee escouades van zestien man ieder werden door den bliksem getroffen, de mannen werden tegen den grond geworpen; een hunner werd gedood, vier anderen be kwamen levensgevaarlyke verwondingen. Een grappig incident verstoorde onlangs eene openbare vergadering, die in een zaal, in het midden van Bcrljjn gelegen, plaats vond. In een naburige kleiDere zaal, slechts door een dunnen wand van de vergaderplaats gescheiden, werd eene verloving feestelijk ge vierd. De spreker had een heftige critiek ge leverd op de arbeidstoestanden in een fabriek aan het tinde gekomen, sprak hy: „De aan wezigen stemmen zeker met my overeen, wanneer ik tot besluit myn oordeel over deze onderneming aldus samenvat" Toen klonk van achter de dunne wanden: „Lang zal hy leven I" Door een besluit van den Fran- schen minister van justitie is een gevangene, Reynier geheeten, die tot levenslangen dwang arbeid was veroordeeld, welkè straf later werd veranderd in 15 jaar, ontslagen, na elf jaar gevangenisstraf te hebben ondergaan. Het is namelijk gebleken, dat de ongelukkige onschuldig was aan het hem ten laste ge legde: moord op een zevenjarig meisje. De ware dader werd nimmer gevonden, doch door een beschuldiging werd Reynier voor den moordenaar aangezien. Men verzette zich tegen zyn arrestatie en om volksoploopen te voor komen, begaf zich Reynier, overtuigd van zyn onschuld, in den nacht naar Toulon om zich in handen van do justitie te stellen. Wat hy niet gedacht had, gebeurde: de rechter achtte het bewys geleverd en veroordeelde hem. In het paleis van den president der Fransche republiek heerschte onlangs een niet geringe opgewondenheid, doordat mevrouw Faure op het uur van het diner op zich liet wachten Eindelyk verscheen zjj en naar de reden van haar uitbly ven gevraagd, antwoordde zy: „Och, ik moest zoolang wachten, vóór ik in een omnibus plaats kon vinden." Op een kermis te Parjj s ging een paard in een draaimolen op hoL Het dier draafde als dol rond en al de bouten paardjes gingen in duizelige vaart mee. De kinderen, die er op zaten, schreeuwden moeders, die er by stonden, vielen in zwy m Eindelijk kon een bediende het levende paard en bijgevolg ook de houten paardjes tot stilstand brengen. De vorige week is door de tegen woordige (Engelscbe) ondernemers op het wrak der „Lutine" de eerste gouden munt opge haald, zynde een Spaansch goudstuk. By den aanleg van het Noord- Oostzeekanaal kwamen in het geheel 1884 ongevallen voor. Hiervan waren 1165 van zeer geringe beteekenis, 629 hadden verminkingen en 90 den dood ten gevolge. Onder de laatste werden er 39 door machines teweeggebracht, 25 door verdrinking, 19 door instortingen en 7 door andere oorzaken. In Denemarken heeft men een groote werkstaking in het bouwvak gehad, die echter slechts kort geduurd heeft. De patroons hadden bepaald, dat de werklieden timmerlieden en metselaars by't heengaan van den werkgever oen brielje moesten mede- nemen, waarop aangegeven werd hoe lang zy daar gewerkt hadden. De werklieden wei gerden daarop in te gaan, en het gevolg was een algemeen© lockout over byna gehoel Jutland. Door bemiddeling van de metselaarsver- eeniging te Kopenhagen is het geschil spoedig bijgelegd; gisteren is overal de arbeid hervat. Omtrent het vergaan der „Maria Pïa," waarby 148 menschen het leven ver loren, vinden wy nog de volgende byzon- derheden vermeld. De stoomboot „Maria Pia" was op weg van Napels naar Genua en had, behalve een bemanning van 17 koppen, 173 passagiers aan boord, die te Genua op een ander schip zouden overgaan om verder te reizen naar Zuil Amerika. In de Golf van Spezzia, by het eiland Tino, kwam de boot Zaterdag nacht in aanvaring met de „Ortigia", die Vrydag avond van Genna was vertrokken. Beide schepen bemerkten elkander eerst, toen een botsing onvermydelyk was; het schynt dat er om rniit hing. De voorsteven van de „Ortigia" drong zes meter in do z'yde van de „Maria Pia/' die na drie minuten zonk. De meeste passagiers sliepen en hadden geen tyd zich te redden. De „Ortigia" bleef tot bet aanbreken van den dag op het tooneel der ramp en redde nog 14 man van de be manning en 28 passagiers; een paar zeil schepen kruisten den gebeelen dag rond, in de hoop «nog eenige schipbreukelingen te vinden. De „Ortigia" had een groot gat in den boeg, juist boven de waterlyn. Merkwaardiger wyze heeft deze boot op een vorige reis op dezelfde plek een Fransch schip iu den grond gebcord. In do zitting der Italiaansclie Kamer be vestigde de minister van murine deze bijzon derheden en deelde mede dat een onderzoek naar de oorzaak der aanvaring was bevolen. Surgerlyke Stand. TI A ABLE MMERM EER. Ondertrouwd: K. Millenn.ir en De Weerd. M. Van Wieringen en A. Moelaart. H. Balk en G. Silvis. Gehuwd: H. De Ruiter en F. Brouwer. P. Zorge on G. Yan Rijswijk. P. Camffcrman en A. Stander. Bevallen: M. Van Dam geb. Van Donk D. H. Treur geb. De Roo'y Z. E. Louwerse geb Loosbroek D. C. T Van der Maat geb. Yalent D M. Leen geb. Korsuize Z. S. I'. lüübbe geb. llupko Z. A. Braakman geb. Stolwijk Z. A. Cam Herman geb Stander D. Overleden: H. Noorman 24 j C. Van Beuzckom bijna 5 j. A. Glas 2m. F. Munnik geb. Van der Wulp 21 j. Levenloos geboren: 1 kind van B. Rijs en N Van L'erkel. HlLLl'.GO-M. Ondertrouwd: C. Zandvliet cn M. Staats Bevallen: L. C. Schilpzand geb Elffers D. G. J. Hopman geb. Ipenburg D. H. Telleman geb. Rusman Z. J. v. Ast geb. De Kooy D. jvl C. Damen geb. Groot D. C. De Meov geb. Yan der Els Z. Overleden: G. J. Muller 2 m. J. Raams- veld 37 j. J. I'. Tempelman 13 m N. Evers 49 j. LISSE. Ondertrouwd: Adrianos Cornells Yan Yelzen, jm. 26 j., en Jacobs Van Gerven, wed. van N. J. Zoet 26 i. Geboren: Anoa Maria, D van P. Yan Bo- herncn cn van M. F. Yan den Bogert. Overleden: Clasina Theodora Faas, 4 m. NOORDWUK- Geboren: Wilhelmus Gerhar- pus, Z. van "W. v. d. Ham en A. Koemans. Johanna. D. van N. Hogervorst en TT. Mink. Herkc Cornell's, Z. van II. A Van den Berg en A. Meijlink. Johannes Petrus, Z. van G. F.' van Went en J. M. Versteege. Overleden: Maarten Marijnis Mzn. 3 m VOORSCHOTEN. Geboren: Maria Christina, D. van J J. Warnaar en van J. C. Den Noijsel. Overleden: Grietje Anker, 4'/a maand, D. ▼an D. Anker en yau J. Anker. INGEZONDEN. Geachte Heer Redacteur! Toen in uw blad van verleden week Dins dag het verslag der feesten van „All Right" vermeld stond, trof my daarin de onpartydig- heid, waarmede het opgesteld is, en do kalme wyze, waarop gy deze actieve Vereeniging lof toezwaait by haar moedig pogen. Gy handhaaft daarin de stelling: „Een man een man, een woord een woord". Vergun mij even hierop terug te komen. Het doet goed, u met alle geestdrift een lans te zien breken voor de onverschillige wyze, waarop in 't algemeen met het ambt van jurylid wordt omgesprongen. Alle leden van het Dag. Bestuur van den „A. N. W.-B." zyn door „All Right" uitgenoodigd om zitting te nemen in hare jury. Door allo is bedankt; op twee gunstige uitzonderingen na, nl. der heeren Koolhoven en Netscher. Gy maakt er echter een grief van tegen deze beide jury leden, dat zij de Club zoo in den steek lieten. De ware toedracht is deze. De heer Koolhoven had het ambt van jury-voorzitter onder voor behoud aangenomen en heeft zijn plicht op volkomen bevredigende wyze vervuld. In Leiden zou hij blyven tot 4 uren, om dan naar Haarlem te gaan tot deelneming aan het feest der „H. V.-C." Hy i6 dan ook gebleven tot alle pryswinners binnen waren. Uitgeloofd waren 13 pryzen, zoodat hy de komst van de eerste dertien deelnemers afgewacht heeft. Toen pas is hy vertrokken met trein 4.48 onder de belofte het volgend jaar dm geileden dag te zullen assisteeren. Wat den heer Netscher betreft., deze had zyn ambt onvoorwaardelijk aangenomen. Het geval is echter aldus. Om tyd op te nemen op een wi.-lerbaan moet men zyn „tyawaar- nemer 1ste klasse", terwyl voor den weg volstaan kan worden met een 2de klasse, zooals „All Right" er een bezit. In Nederland zyn nu slechts drie door den Bond aangesteldi tyd waarnemers 1ste klasse, waarvan één, do heer Dudok De Wit, eenige maanden geleden bedankt heeft. Er bleven dus 2 over, d1. Daam Fockema, uit Arnhem, en Frans Netscher, uit Rotterdam. Nu waren er op 14 Juli ook wedstrijden op de Amsterdamsche baan. Hier toe was de heer Fockema uitgenoodigd als tyd- opnemer 1ste klasse. Deze bedankt^1), zoodat de heer Netscher overbleef. Deze gaf Vrydag 12 Juli den secretaris der CJub kennis dai hy, het verzoek der Amsterdammers aannam en dus niet in Leiden kwam. De eenige fout van den heer Netscher is, niet dat hy geen kennis gaf, want dit was tydig genoeg, maar dat hy Amsterdam verkoos boven Leiden, niettegenstaande hy beloofd had „per ee" bier te komen. Juist hierom had hy een veront schuldiging kunnen hebben om Amsterdam te weigeren. Daarby komt nog dat de wed strijd Leiden Utrecht officiéél was op 15 Februari (zie Kampioen 7), terwyl de baan in Amsterdam haar race pas vaststelde op 8 Juni (zie Kampioen 23). „AU Right" was dus ongeveer 4 maanden eerder. U dankende, Mynheer de Redacteur, voor de my verleende plaatsruimte, blyf ik, Achtend, Uw Dr. E. Y. Waarom de heeren Fockema on Barkens, beiden ook uitgenoodigd tot do Jury, alhier bed&nkk-n, terwijl zy detloamon aan het feeBt to Haarlem weten wij niet. [VaD eone zijde, welke wij meenden dat volkomen vertrouwen verdiende, werd one verzokerd dat de beer Koolhoven kort na het Btart*n de stad reede had verlaten. Deze mcdedecling hernatte das op eene verkeerd gegeven icformatiï. E. V. heeft nu don boor Koolhoven gedocltelijk weer in oore hersteld; immers in het programma stond ook vermeld dat deze 'a avonds do prijzen zon uitreiken, hetgeen echter door den heer Feenders geschiedde. Dat pro gramma was officieel en das bestond geen reden om over d> waarhe d van hetgoen er in stond, te twijfeleD. Bed.] BUITENLAND. Frankrijk. De heer Ribot, de minister-president, be zocht gisteren St.-Paul (Pas de Calais). De heer Ribot woonde daar de feestelyke opening Hj van een nieuw schoolgebouw, hield eene iwospraak en vertrok daarna naar St.-Omer, waar hij eenige dagen zal vertoeven. Betreffende de expeditie in Madagascar zyn te Parijs, per telegraaf althans, geen nadere berichten ontvangen. Men weet alleen, dat generaal Duchesne met z'yne troepen van Superbeville den marsch naar Antananarivo heeft aanvaard. Daarentegen zyn wel door de mailboot „Djemnah" te Marseille brieven uit Tamatave gebracht, van daar den 22sten Juni verzonden. Yolgens deze mededeelingen zilr. do Hova's voornemens, hun hoofdstaf niet zonder verzet over te geven. Hun troepen zyn samenge trokken by Ambohimanga, waar een slag zal wordt n geleverd. Mocht Ambohimanga, eene heilige en ver sterkte stad, door de Fransche troepen worden ingenomen, dan kan de expeditie als geëindigd worden beschouwd, want deze plaats is het laatste bolwerk tot bescherming van den zetel der regeering. Te Parys was Zaterdag het praatje in om loop, dat kapitein Dreyfus, onlangs wegens hoogverraad tot deportatie naar Guyana ver-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2