schutters, scherm- en kegelwedstrydon, enz., enz. Tevens zal aan de inrichting verbonden worden een oefeningsschool voor wielryders. Do oprichters vertrouwen dat vooral in de residentie een dergoiyk goed gelegen en naar de nieuwste eischen ingericht terrein met feestlokalen, in den tegenwoordigen tyd in eene werkelijke behoefte voorziet, en uit de berekeningen zou blijken, dat ook de finan- tiéele zyde der zaak zeer voldoende geacht mag worden. De Vennootschap zal eeD terrein overnemen, groot ongeveer 32,395 M!. Daarvan is noodig voor het sportterrein en do arena 21,751 M2. en voor straataanlog 576 M2., zoodat er reeds dadelijk oen beschikbaar bouwterrein overblijft, groot 10,068 M2. Voor aankoop van de gron den, aanleg der banen en stichting van bet gebouw is noodig een bedrag van 250,000, waarvoor zullen worden uitgegeven200 aan deelen, elk ad 500, is 100,000, en 150 hypo thecaire obligation, elk ad 1000, is 150,000. Als directeuren zullen optreden do heeren J. P. Wijnstroom, gep. ritmeester, en J. G. Si cd on is. Gisterochtend is er te Haarlem eene brutale inbraak aan 't licht gekomen In het huis van Mevr. de wed. H., op het Nassauplein, welks bewoonster sedert eenigen tijd buitenslands vertoefde, werd dezer dagen door een der overburen opgemerkt, dat een dakvenster openstond. Op eeno boodschap, onmiddellijk afgezonden naar degoen, die de sleutels in bewaring heeft, kwam deze en vond alles in schromelijke ver warring: doozen en laden met den inhoud daarvan lagen verspreid op den grond in een ▼erselirikkeiyken rommel. By onderzoek bleek dat zich, waarscbyniyk een dag of vier, vyf geleden, dieven door over- klimming in den tuin en door het stuksnyden van eene ruit tot het achterhuis toegang had den verschaft en alles hadden doorgesnuffeld wat er aanwezig was. Alles en alles was uitgehaald: secretaires, kasten, chiffonnières, enz. en over den vloer gestrooid, tot zelfs particuliere brieven van de leden van het huisgezin toe. De heeren inbrekers hebben het zich erg gemakkeiyk gemaakt en zich uit kelder en kasten van het noodige voorzien, om ook den inwendigen mensch te versterken. Een fieschje fijnen wyn hadden ze zich goed laten smaken. Met dat al is er weinig meegenomen, hoofd- zakeiyk wat zilverwerk, daar de vrouw des huizes haar meeste kostbaarheden, alvorens to vertrekken, in veiligheid bad gebracht. Ook is er weinig vernield, omdat in alle sloten de sleutels staken. Van de daders is op 't oogenblik nog geen spoor ontdekt. Een lantaarnopsteker te Am sterdam vond Zaterdag op de stoep van den heer Coninck Westenberg, Plantage Lopellaan, het ïyk van een bejaard man. Oogenschynlyk was hy aan een siymberoerte gestorven. Vrydagmiddag is de openbare lagere school te Beets (Friosl.), torwyi ze vol kindoren was, door den bliksem getroffen. Een der onderwyzers was eenigen tyd bewusteloos, doch kwam spoedig weer by. Gelukkig heeft niet een der kindoren eonig letsel bekomen en kwamen ze er met den schrik af. De af leider, staande op 't gebouw, scbynt do blik semstraal te hebben opgevangen, waardoor een groot onheil is voorkomen. Ook is Vrydag namiddag tydons een hevig onweer de bliksom geslagen in de nog niet geheel voltooide boerdery' van don heer S. De Vries, te Munnekezyi, gemeente Kollumerland. 'Het gebouw brandde tot den grond af. De huismeubelen wist men te redden. Het hooi in de schuur, hetwelk nog niet was verzekerd, word door het vuur verteerd. In November van het vorige jaar brandde deze boerdery ook af. Mon meldt uit Dreumol van 19 dezer: Hedennacht omstreeks halfóón ont stond brand in do boerenwoning van de kinderen Boumans. Door de droogto stond weldra het huis met hooiberg, gevuld met ongeveer 50,000 halve K. G. hooi, in volle vlam. Al spoedig breiddo het vuur zich uit aan de nevensstaando boerenwoning van de wed. Boumans, die ook 6poedig met de schuur in asch gelegd werd. Toen nog was men het vuur niet meester en sloeg de vlam over naar de boerenwoning van D. De Klein on ook dit perceel mot nog twoo hooi schelven handde tot den grond af. Door het krachtig optredon van manschappen mot behulp dor brandspuit slaagde men er in den brand tot hiertoo te bepalen. Byna niets van de inboodJs kon wordon gored. Wel slaagdo men er in, het lovend vee, uitge nomen oen paar honden en enkele kippen, te redden. Behalve ongeveer 85,000 halve K. G. hooi van D. De Klein, was alles by verschillende raaatschappyen tegen brand schade verzokerd. Onder do gemeente Sleeuwyk werden dezer dagen door den brigadier der marechaussee Van Noort en don marechaussee ltynders uit Woudrichom drie deserteurs aan getroff n, die hun garnizoen te 's Gravenhago hadden verlaton. Onder verzekerd geleide zyn zy* weder daarheen getransporteerd en zullen deswege terechtstaan. Volgens de „N. R. Ct." bestaat pr grond om te vermoeden, dat het visch schip „Rotterdam", schipper H. De Vos, van do Maatschappij voor zeevisschery te Maassluis, verongMukt is. Byna de geheelo bemanning bestaat uit Maassluizers. Thans is klaarheid gekomen in de zaak der Vuchtscho mishandeling. De hoofddader in deze is een korporaal der huzaren, die reeds in den vooravond den over ledene in eenigszins benevelden toestand heeft ontmoet en hem gebracht heeft naar de „Hut", waar hy inwoonde. Daar is toen twist ont staan, die geëindigd is met gezamonlyk een borreltje te drinken in de herberg van Kluyt- raans, doch naar huis terugkeerende, wilde de bewoonster der „Hut" niet hebben, dat haar commensaal weer binnenkwam. Deze bleef toen aan de deur rammelen, totdat dit den korporaal verveelde, die tot tweemaal toe naar buiten is gegaan en Flip daar slagen en trappen heeft toegediend, zooals een ander korporaal en een dienstmeisje hebben gezien. De tweede maal weer binnenkomende, heeft de korporaal te kennen gegeven, dat de ver- slagene niet meer zou terugkomen, dat hy zyn „bekomst" had, en den volgenden dag heeft de dader zich ook te 's Hertogenbosch nog op zyn handeling beroemd. By den wedstryd opgeweeren sabel te Hoorn, die Zaterdag avond te 6 uren een aanvang nam, werdc-n de pryzen als volgt gewonnen. Geweer: lste prys Knoop, Amster dam, van „Oefening Sterker"; 2de prys Paulen, dd. schutterij, Haarlem; 3do prys Jansen, Leiden, van „Minerva". Sabel; lste prys Papei, van „Concordia", Amsterdam2de prys „Voor Vaderland en Koning", Haarlem; 8de prys Paulen, dd. schuitery, Haarlem. Het comité dor Wereldtentoon stelling te Amsterdam zal voor don rechter gedagvaard worden wegons overtreding van het wetboek van strafrecht, dat bepalingen bevat, waardoor brandgevaar kan ontstaan. Art. 429 spreekt van een luchtbal, waaraan brandende stoffen gehecht zyn. De wet zou dus overtreden zyn door het afsteken van het vuurwerk op Dinsdag-avond j.l., toen het publiek do opstyging der lichtgevende ballons kon bewonderen. In een dorp n a b y R a m b o u i 11 e t schoot een arbeider, Rouget genaamd, uit een schuilhoek op den burgomeester eD wondde hem a3n den arm. Eenige voorbygangers ver volgden Rougot tot by zljno woning, waarin by zich barricadeerde en ieder dreigde neer te schieten, die hem naderde. De officier van justitie te Rambouillet werd telegraphisch met het feit in kennis gesteld en beg.«f zich naar het dorp. Rouget had zich inmiddels op zyn zolder verdekt opgesteld. Tosn de te hulp geroepen brandweer het dak insloeg om een toegang to maken voor do gendarmen, loste Rouget verscheidene schoten, zonder echter iemand te treffen. Voordat de gendarmen hem konden grypen, joeg Rouget zich een kogel door hot hoofd. Uit Antworpen wordt gemeld dat by den gisteren aldaar gehouden inter nationalen zwemwodstryd voor het kampioen schap van België over 1000 meter, de heer J. D. Bloemen, van do „Amsterdamsche Zwomclub", de overwinning heeft behaald. In don omtrek van Keulen heeft oen hevig onweder gewoed, waarby een aantal personen door den bliksem godooi werden, terwyi anderen zware verwondingen bekwamen. Een m y n g an g i n o e n d er m y n en te Broeken Hill, in Nieuw Zuid Wales, is inge stort. Acht arbeiders werden gedood, twee gewond. Een verschrikkelijke misdaad is te Plaiston ontdekt. Twee knapen van 13 en 12 jaar hebben hunne moeder, de 37-jarige echtgenoote van een scheepshofmeoster, door een messteek in het hart verwond. De onge hoorde afschuweiyke daad was reeds eenige dagen geleden gepleegd, do ontaarde jongens hebben haar echter negen dagen lang weten to verbergen door alle bezoekers van het huis ver te houden. Zy gebruikten in dien tyd het middagmaal naast het lyk hunner moeder en brachten daar ook de nachten door. Een familielid van do vermoorde, dio reeds voor de tweede maal werd afgewezen, kreeg achter docht, drong het huis binnen en aanschouwde daar een verschrikkolyk tooneel: de twee knapen, zittendo naast het in ontbinding ver- koerondo lyk hunner moeder. Torwyl het ver schrikte familie-lid de politie waarschuwde, sprong do jongste der knapen uit hot raam en wist hy te ontkomen. De oudste, die zwakke geestvermogens scbynt te hebben, ver haalde dat hy de misdaad gepleegd had op aanraden van zyn jonger broertje, dat dikwyls door de moeder bestraft werd. Ramp in Boheme. Te Brüx zyn Zatordag tien huizon ingestort en gedeeltetyk door de vlammen vernieldnog meer huizen loopen gevaar. Uit een telegram aan do „Indép. beige" biykt wat er eigeniyk gebeurd is. Brüx is een klein mynwerkersstadje, gebouwd op een terrein, waarvan de ondergrond door talryke kolenmijnen is uitgehold. Deze raynen waren onlangs vol water geloopeD, en ten gevolge daarvan kwam er Vrydagnacht werking in den grond. Eenige huizen, waaronder het greotste hotel van de plaats, zyn daardoor ingestort, en men vreest dat het hierby niet zal blyven. Biykens nadere berichten, te Weenen ont vangen betreffende dit ongeluk, is do instor ting der huizen veroorzaakt door het inzak ken der St. Anna-schacht, een myng3ng, die onder een gedeelte van het stadje doorliep. Het spoorwegverkeer is gestaakt, want men vreest, dat ook het station nog zal Instor ten. Het gevaar is derhalve nog niet ge weken. Een tiental personen wordt vermist. Tot hen, die zich nog redden konden, behoort o. a. de Praagsche hoogleeraar Grönert, de bekende oriëntalist. Deze geleerde bracht de vacantie door te Brüx, ten huize van zyne schoonouders, wier huis insgelyks instortte. By oen handelaar in postzegels te Parys vervoegden zich dezer dagen twee mannen, die hem eeno verzameling postzegels te koop aanbodon. De handelaar zag dadeiyk dat het eer.e zeer ryke collectie was, ongeveer voor eene waarde van 20,000 franken. „Hoeveel vraagt gy er voor?" vroeg de koopman. „Tien franken", was het antwoord. De koopman begreep toen, met dieven te doen te hebben, en gelastte zyn bediende, de politie te .roepen. Maar de twee mannen plaatsten zich voor do deur; een hunner trok een mos en dreigde den koopman met zyn bediende te vermoorden als zy zich verroerden. Daarop kozen zy het hazenpad, zonder dat het gelukte hen te achterhalen. De postzegels bleken gestolen te zyn van den heer Lavisan in de rue Fontaine. De brand op het Haagsche veer te fiSottcrdam. In ons vorig nommer maakten wy melding van den brand, in don nacht van Vrydag "op Z iterdag aan het Haagsche veer te Rotterdam en de gevaarvolle redding van de weduwe Koremans en hare 5 kinderen uit het bran dende huis. In hoe groot gevaar do bewoners verkeer den, blijkt uit hetgeen de „N. R. Gt." daar omtrent mededeelt: Do bewoonster mot hare kinderen, door het brandgeroep en het alarmeeren plotseling uit haren slaap opgeschrikt, zag, door schrik over mand, hare woning vol rook staan, waar hier en daar de vlammen doorspeelden. Ongekleed vlogen allen hun bedden uit. De moeder, die met haar 8-jarig zoontje Henri op de tweede verdieping sliep, verscheen weldra met dit kind in hare armen, radeloos van angst, voor de ramen dier verdieping. De oudste zoon, de 17-jarige Leo, sliep met zyn broers Theodoor, oud 12, en Jan, oud 4 jaren, zoomode hun zusje Jeanne, oud 3 jaar, op twee kamertjes op den zolder vóór aan de straat ingericht. Hunne zuster, do 10 jarige Gertrude, was toevallig by kennissen in de Kruisstraat uit logeeren. Toen het brandrumoer, schrik en angst verspreidende, tot deze kamer tjes doordrong, sprong de oudsie zoon zyn bed uit en aan broers noch zusje denkende, snelde hy den zolder op, klom in de dakgoot en stelde zich van daar in veiligheid. De andere kinderen liepen de trap af naar hunne moeder. Deze, ten einde raad, schoof in haren vreeselyken angst een raam aan de straatzyde opon, waar zich voor het huis reeds eene menschonmenigte had verzameld. Met haar zoontje Henri in de armen sprong zy toen uit de tweede verdieping op c"e straat, waar zy, zwaar aan hoofd en borst verwond, werd opgenomen. Voor do oogen van de ontstelde menigte verscheen nu aan hetzelfde raam op dezelfde verdieping de 3 jarige Jeanne, 6n het kind liet zich daarop op het voorbeeld der moeder uit het raam op de'straat vallen; doch haar val werd gelukkig gebroken, eerst doordien zij enkele seconden met haar hemdje aan een spyker bleef hangen, en daarna, doordien de politie-agenten A. Willems, H. Pothof, W. Prooy en J. C. Lukaart, by gebrek aan beter, de winterjas van een hunner als vangzoil go bruikende, het kind wisten op te vangen. Door de jas heen viel het echter op de straat. Beide kinderen, min of meer gewond, werden met de deerlyk gewonde moeder op advies van dokter Do Vries terstond naar het Zieken huis gebracht. Onder aanvoering van den onder inspecteur J. C. Bergsma, die met de agenten A. Troost, Hermanides, Post en Varewey van het politie bureau in de Lange Torenstraat naar de plaats des onheils was gesneld, werd nu door het aangrenzend pand het dak daarvan beklommen om te trachten het brandende perceel binnen te dringen, ten einde zoo inogelyk, indien zich nog lieden daar binnen mochten bevinden, dezen te redden. Met doodsverachting klom hierby de agont Troost uit de dakgoot van dit aangren- zendo pand, voor langs den gevel en de kozynen van de ramen der slaapkamertjes van do kinde ren, hierby krachtdadig door den onder inspecteur Bergsma gesteund. Doch op al hun geroep kreeg geen hunner antwoord en niemand ziende, wist men langs denzelfden gevaarlyken weg den terugtocht te aanvaarden. Middelerwyl waren nu ook de brandweer en de reddingsbrigade aangerukt. Do straatdeur werd geforceerd en het perceel betreden. Alras vonden nu de brandwachts P. J. L. Van Dyk, J. De Ligt en H. Hofman op de voorkamer der tweede verdieping be wusteloos op den vloer liggen den 4 jarigen Jan. Het kind werd het zich in het benedenhuis bevindende café binnengedragen, waar men ter stond volgens de bekende voorschriften aanving met het opwekken van het leven. Na ruim een uur mocht men hierin met behulp van de doc toren De Vries en Peter slagen. Do 12 jarige Theodoor, die zich redde door eveneens in oen der door de agenten opgehouden jassen te springen, was intusschen liefdevol met oen verstuikten voet by bewoners van pand no. 9 aan de Raamstraat onder dak gebracht. Zoodra de brandweer het huis was binnen gedrongen, bleek de brand van minder betee- kenis dan men aanvankeiyk vermoedde. In de keuken op de eerste verdieping achter ont staan, sloeg de vlam daar weldra uit en deelde zich aan de daarboven gelegen kamer der tweede verdieping mede. Deze beide vertrekken zyn met een gedeelte der alkoven geheel uit gebrand, terwfil voorts de trappen en corridors geblakerd en vooral in het café beneden van den heer .T. Moller nogal waterschade werd aangericht. Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men in het onzekere. De schade wordt door assurantie gedekt. Nader wordt gemeld dat de weduwe Kore mans en twee barer kinderen, die in het" ziekenhuis verpleegd worden, in hoogst be- öenkelyken toestand vorkeeren en nog steeds bewusteloos waren. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping aan Den Burg alhier, op Zaterdag 20 Juli 1895, ten overstaan van lo. A. Van Leeuwen, notaris te Leiden: Het Zuid-Hollandsch Koffiehuis, Oude Ryn No. 60, in bod ƒ5180, kooper de heer A. D. Vygh qq., voor ƒ5380; twee huizen, onder Leiderdorp, Maresingel Nos. 6 en 7, in bod ƒ1670, kooper de heer G. W. v. d. Drift qq. een dito alsvoren, No. 8, in bod 860, kooper de heer J. Schouten; een dito alsvoren, No. 9, in bod 860, kooper de heer D. J. A. Parmen tier; een dito alsvoren, No 10, in bod ƒ850, kooper de heor C. De Ru qq. 2o. I. J. Ter Laag Cznotaris te Leiden: Do Buitenplaats „Berkzicht", onder Zoeter- woude, aan den Zoeterwoudschen singel, samen groot 54 aren, 3 centiaren, in bod 13,295, kooper de heer W. A. Van Lith qq., voor ƒ13,795. KOLONIËN. BATAVIA, 15—20 Juni. Deli Grt. van 19 en 22 Juni. (Nederlandsche en Engelsche mails.) Geiyk reeds gemeld is, zal de uitreiking der Lombok-decoraties 22 Juni plaats hebben. Alle troepen van de garnizoenen Weltevreden, Ryswyk en Meester-Cornelis zullen daartoe onder do wapenen komen, behalve de nog niet voldoend geoefende recruten. Volgens het „Bat. Nieuwsblad" zou de ver traging in de uitreiking dier decoraties hier aan toe te schryven zyn, dat zy eerst uit Soerabaia moeten komen. De decoraties zyn uit Nederland in een kistje verzonden per „Ged'.h." Het kistje moet echter onder de goederen voor do kust geraakt zyn, waardoor het te Tandjong-Priok niet is gelost en wederom een reis heeft gemaakt. Thans zal men het te Soerabaia lossen en zoo spoedig mogeiyk naar Batavia opzenden. Op het verzoek van de commissie voor de Fröbelschool te Makasser, om ten behoeve van de door haar bestuurde inrichting thans de reeds vroeger aangevraagde geldlotery, groot ƒ20,000, te mogen houden, is door de regeering geantwoord dat het verzoek om vergunning tot het houden eener geldloterij tot gemeld bedrag voorshands nog niet voor inwilliging in aanmerking komt De gouver neur generaal is echter nog niet ongeneigd een aanvraag voor een in bet volgend jaar te houden lotery van 10 000 in gunstige over weging te nemen, indien de voor loteryen van dit bedrag aangenomen regel, dat de loten niet minder mogen kosten dan 2.50 en minstens de helft van het bedrag aan pryzen moet worden uitgeloofd, daarby in acht genomen wordt. Op het verzoek van de vrymetselaarsloge „De Ster in het Oosten" te Weltevreden voor vergunning tot het houden eener geldlotery voor hetzelfde bedrag, ten behoeve van haar studiefonds, is gelyke beschikking genomen. Dit meldt de „Loc." Den 16den Juni is te Buitenzorg het telephoonkantoor geopend; er zyn reeds 39 abonnés, van welke 20 nu al een toestel hebben en de anderen het spoedig zullen krygen; er waren namelyk 40 toestellen uit Europa besteld, doch er werden maar 20 go- zonden, die intusschen prachtig zyn, terwyl de installati0, dank zy der goede hulp van de N.-I Telephoon maatschappij, welke ook de ontbrekende toestellen zal leenen, niets te wenschen laat, zegt de „Java Bode." Aan de „Loc." wordt uit Batavia gemold dat de machtiging is ingetrokken om by de infanterie tydelijk boven de formatie één luitenant-kolonel, twee majoors en zeven kapiteins te voeren. Volgens de „Java-Bode" zyn benoemd tot ridders van de Militaire Willemsorde De Jong, Dressel, Brakke. In verband met de benoeming van generaal Vetter gaat misschien generaal Segov als gouverneur naar Atjeh en met hem het negende en een bataljon van Magelang daarheen. Da bekende Nederlandsche humorist Justus Van Maurik Jr. zal, naar het „B. N." verneemt, in den loop van dit jaar naar Indiö komen en er eenige lezingen houden, die, dat durft het blad met zekerheid voor spellon, druk bezocht zullen worden. Een bezoek aan Indiö door deü heer Van Maurik zal ongetwijfeld de bladeren zy'ner tabak en de vruchten van zyn pen ten goede komen. Naar het „Bat. Nieuwsblad", is aan den resident van Soerakarta, jhr. L. Tb. Hora Siccama, het ambt van directeur van binnen- landsch bestuur aangeboden, doch heeft deze dat geweigerd. De controleur L. B. Paardekooper, van Kraksaün, i3 te Soerabaia geslaagd in het klein notaris-examen. De heer Den Broeder wordt als leeraar in de natuurlyke historie aan de Normaalschool te Batavia vervangen door dr. P. Anema, die tevens de lessen in de natuurkunde in het lste studiejaar op zich zal nemen. Da bij het leger te Batavia gedetacheer Je lste luitenant der infanterie H. L. Van Santen keert wegens ziekte naar Nederland terug. Aan den heer A. Van Sutphen, lithograaf by het departement van marine, thans op wachtgeld, is een geneeskundig certificaat *oor een tweejarig verlof naar Europa wegens ziekte uitgereikt. De onderwyzör C. Schaap gaat met buiten- landsch verlof wegens ziekte. Evenzoo de kapi tein der infanterie Houbolt. In den nacht van 14 op 15 Juni, precies te 12 uren, meldt het „Bat. Nieuwsblad", werd te Batavia een zware dreuning waarge nomen, als van een ver verwyderden donder, doch voel sterker. Daar de lampen rustig bleven hangen, werd het eerst aan een verti cale aardbeving gedacht. Inderdaad toonde do seismograaf van het Observatorium een ver ticale aardbeweging aan, de gevormde krommo lyn echter verschilt geheel en al in karakter van die, welke by een werkelyke aardbeviog wordt opgeteekend. Volgens de mededeeling van een groot aantal personen werd deze zware dreuning voorafgegaan door een sterk helder licht, als van Bengaalsch vuur. Het tydsverloop tussclien licht en dreuning werd door enkelen geschat op 10 minuten, doch dit zal wel wat veel zyn. Het vermoeden ligt voor de hand, dat een groote vuurbol of meteoor in de onmiddellyke nabyheid op aarde is nedergedaald. De sterke bewolking (0.8) zal het licht (door terug kaatsing) meer geiykmatig verspreid hebben. De dreuniDg kan veroorzaakt zijn door het luchtledige achter zulk een snel vallend lichaam gevormd. Ook kan het zyn, dat de dreuning eerst ontstaan is op het oogenblik, dat de meteoor op de aarde terechtkwam. Van een ooggetuige verneemt het blad verder: Enkele minuten vóór middernacht werd plotseling alles verlicht door een oog verblindend licht, afkomstig van een brandend lichaam, dat zich met verbazingwekkende snel heid in de richting van West naar Oost bewoog. Kort daarop volgde een hevige luchttrilling, die zelfs de ramen en deuren deed rammelen, en niet lang daarna, enkele minuten na het licht, volgde een zwaar gerommel, dat, hoe wel geleidelyk afnemende, toch opmerkelyk van den donder verschilde, o. a. door kort opeenvolgende slagen aan het einde. Men beschrijft het licht als schitterend wit; het was even gauw als het weerlicht weer ver dwenen. Aan de „Loc." wordt van Batavia geseind, dat de meteoorsteen by Tandjong-Priok ge vonden is. Over den meteoor leest men het volgende in het „Adv. van Tegal:" „Tegen 12 uren was de hemel schitterer.d verlicht door het schynsel van een gloeiend lichaam met een staart er achter als by een komeet. Het ver spreidde zoo'n schel licht, dat men er moeilyk naar kon kyken, alles werd er hel door ver licht. Het lichaam, waarscbyniyk een meteoor, bewoog zich met groote snelheid noordwaarts en viel oogenschynlyk in zeo met een zw.iren slag als van een kanonschot. Het geheele vcrschynsel zal niet langer dan vyf minuten geduurd hebben." Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: civiel Depar em n< Ontslagen: eervol uit 's lands dienst, de gewezen klerk op het resi dentie-bureau te Koepang (Timor en Onderhoo- righedeu' P. L Johannes. Verplaatst van de residentie Semarang naar de residenlie Oostkust van Sumatra de bur gerlijk ambtenaar H Th. Weolniizon; van de residentie Kediri naar de residentie Oostkust van Sumatra de burgerlijk ambtenaar M. C. Koos va.i Raadshoven. Door den waarnemenden di"1',f'1" van Onderwijs, Eeredienst ®n Nijverheid: Bij hel openbaai lagei uuuei uur Europeanen, Benoemd: tot hulponderwijzeres mej. J. C. De Bruvn Kops, thans met de waarneming dier betrekking belast. Belast: met de waarneming der betrekking van hulponderwijzeres: mej. F. M. Binnendijk, onderwijzeres op non-activiteit, laatstelijk hulp onderwijzeres;--moj. M. Gh. Van Overvest, onder wijzeres op wachtgeld, laatstelijk hulponderwijzeres. O v ergeplaatst: van do meisjesschool te Malang (Pasoeroean) naar de 2do meisjesschool te Soerabaia, als lste onderwijzeres de onderwij zeres 2de klasse M. M. Beckers; van de 2de meisjesschool te Batavia naar de meisjesschool to Malang (I'asoerocan), als lste onderwijzeres, de met Je waarneming der betrekking van onder wijzeres 2de klasse belaste hulponderwijzeres J. C. Van der Staay van de 2de school te Salatiga (Semarang) naar de 2de meisjesschool te Batavia, de hulponderwijzeres M. H. J Van Heerdt; van de meisjesschool te Poerworedjo t Hagelen) naar de meisjesschool tc Salatiga-(Semarang), de hulp onderwijzeres J W. Slotvan de 5de school te Batavia naar de school (e Serang (Bantam), als hoofd der school, do onderwijzeres dor 2de C. J. F. Gaillard; van de school te Serang (Bantam) naai de 5de school te Batavia, als lste onderwijzer, de onderwijzer der 2do klasse M. M. Vrijheid. Goplaatst- aan de meisjosschool te Poerwo redjo (Hagelen de met de waai neming der betrek king van hulponderwijzeres belaste onderwijzeres op nou-activiteit 1'. Ni. Binnond.jk; aan de2de school tc Salatiga Semarang, de inet de waarne ming der betrekking van hulponderwijzeres belaste onderwijzeres op wachtgeld M. Cli an Overvest. Bij den post- en telegraafdienst. Benoemd: tot commies 3de klasse en ge plaatst te Weltevreden II. Van Thicnen, ambte naar op non-activiteit, laatstelijk die betrekkiug bekleed hebbende c i 1 e e n d Ken tweejarig verlof naar Europa wegens ziekte, met iogang van G Juli 1895, aan den voorzittei van den landraad te Malang (Pasoe roean* mr. J- Kramers Ontslagen Op verzoek eervol uit zijn be trekking, wegens ziekte, de controleur lste kl bij het bi nul. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera NV. A Van Veltliuij-on. Door den directeur van Justitie: Goedgekeurd: Dat door den landraad t® Buitenzorg is ontslagen, wegens vertrek, eervol, de buitengewoon substituut-griffier buiten bezwaar van den lande by die rechtbauk, J. N. Laba.u is benoemd tot buitengewoon substituut-griffier buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank, W Jans, klerk ter griffie van die rechtbank. Bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java. Benoemd: Tot telegraaf ondei opzicht er en geplaatst bij de Oosterlijnen J. G. N\ Cordcsius Benoemd. Bij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Openbare Werken: tot ingenieur Jde klasse, de ingenieur 3de kl. NV. II. Kloppenburg: tot architect lste kl., de architect 2de kl. J w, P. Vrijbergen; tot architect 2de kl.f de opzichte! lste kl. E. Keasberry. Bij de Exploitatie dèr Staatsspoorwegen op Java. B e n o e m d Tot stationschef 3de klas<e. d stations-commies N A Ronde.iu. tot su.tion-** commies, de stations-klerk 1ste kl. K J Ni uv

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2