Beurs van Amsterdam J*% Stambuloff en de vyanden des vorsten meenen daarin zijn band 46 herkennen, a Behalve Fransche bladen durven ook Ser vische zeggen, dat Stambuloff zijn verdiend loon heeft ontvangen. De St.-Petersburger „Novoje Vremja" zegt daarentegen, dat vorst Ferdinand met het leven van Stambuloff heeft gespeeld, door het proces tegen hem voort durend uit te stellen. Eene zoo barbaarsche slachting wekt niet alleen bij zijne vrienden, maar ook bij zijne vijanden verontwaardiging. Een ander Russisch blad, de „Novosti", zegt: zy, wien Stambuloff gevaarlijk was, moesten hem tot iederen prijs uit den weg ruimen. LJ Blondere sympathie voor den vermoorden Bulgaar8chen staatsman kan men dan ook niet verwachten aan de Newa, daar Stam buloff steeds Ruslands felste vijand is geweest. De „Swet" echter ziet den vinger der Voor zienigheid er in, dat Stambuloff viel op het oogenblik, dat de Bulgaarsche deputatie te Sr. Petersburg vergiffenis vroeg voor het kwaad, dat zij had gedaan, m. a. w. met het doel om ongedaan te maken, wat door Stambuloff tydons zijn regeering werd bedreven. I De correspondent van de „Frankfurter Zei- tnng" te Karlsbad bracht een bezoek aan vorst Ferdinand van Bulgarije in de villa „Theresa" aldaar, waar de Bulgaarsche vorst verblijf houdt. De vorst ontving den corres pondent met de meeste bereidwilligheid. „De vorst", zegt de correspondent, „die zeer ernstig gestemd was, bracht terstond het gesprek op den aanslag en betuigde zijn innige verontwaardiging over den moord. Vorst Ferdinand wees met alle overtuiging do beschuldiging van de hand, door eenige buitenlandsche bladen geuit, dat de Bulgaarsche regeering slechts als eenigszins medeplichtig aan Stambuloff's dood kan worden beschouwd." „Trouwens" zeide vorst Ferdinand „afgezien van de afkeuring, welke een derge lijke moord verdient, welk voordeel zou de Bulgaarsche regeering kunnen hebben van gStambuloff's dood? De regeering zou toch zeker niet zoo onverstandig wezen, om de moeilijkheden, waarin zij reeds verkeert, nog te vermeerderen. Wel is het een feit, dat de regeering, sedert Stambuloff's aftreding als minister, steeds op een dergelyken aanslag was verdacht, want door de strenge maat- Tegelen, welke by tijdens zijn ministerschap heeft genomen, had hjj zich zoovele persoon lijke vijanden gemaakt, dat eene wraakneming steeds was te duchten." I „Vandaar dan ook" ging vorst Ferdi nand \oort „heeft de regoering Stambu loff den raad gegeven, het land te verlaten, maar Stambuloff weigerde zeer beslist dezen raad op te volgen. Eerst later, nadat de enquête-commissie uit de Sobranje een ge rechtelijk onderzoek tegen den gewezen minister verlangde, verzocht Stambuloff ver- >5 lof om heen te gaan. Toen echter waren de ministers van oordeel, dat de in staat van beschuldiging gestelde staatsman in Bulgarije moest blijven, totdat de zaak vol komen zou z\jn opgehelderd." Toen de correspondent vroeg, of vorst Ferdinand eenig vermoeden had, van wie deze aanslag kan zijn uitgegaan, herinnerde Ferdinand aan den dood van den minister van financiën Beltscheff en aan de terecht stelling van hen, die wegens medepliehtig- A beid aan dezen moord werden ter dood gebracht. Deze personen werden terechtge steld in 1892, op denzelfden dag, waarop de ■ft aanslag tegen Stambuloff werd gepleegd. Waarschijnlijk is derhalve deze moordaan- H stag gepleegd door nabestaanden van de toen terechtgestelde personen. Vorst Ferdinand - verklaarde nog, dat hy zich tegen de ten- 'Sj uitvoerlegging van het vonnis had verzet, maar, gelijk Stambuloff later mededeelde, was het telegram, dat door hem tot dat doel J naar Sofia was gezonden, daar te laat aan- 1 gekomen. Vorst Ferdinand eindigde zijne mededeelin gen met de verklaring, dat de Bulgaarsche regeering zal doen, wat in haar vermogen is, om de moordenaars te ontdekken. In elk geval achtte de vorst zich gerechtigd, om uitdrukkelijk de geruchten togen te spreken, dat de Russische regcering slechts eenigszins als medeplichtig aan Stambuloff's dood kan worden beschouwd. Intusschen zijn de moordenaars nog niet gevonden. Men zoekt nog steeds naar Tufekt- B schieff, den broeder van een der personen, B die wegens den moord van den minister p Beltscheff werd terechtgesteld. Ook wordt de k etsier van het huurrijtuig, waarmede Stam buloff zich van de Union-club naar huis wilde m begeven, nog in hechtenis gehouden. Meer en B meer wint het vermoeden veld, dat ook de koetsier by het koraplot was betrokken. Voor I de Bulgaarsche regeering i-> het te wenschen, I dat het haar zal gelukken, de misdadigers, I die Stambuloff vermoordden, op te sporen. Do vertegenwoordigers der Europeesche B mogendheden te Sofia hielden eene byeen- komst, ten einde te beraadslagen, wat zy kon- w den doen met het oog op de onveiligheid, die blijkens dezen aanslag te Sofia heerscht. De „Norddeutsche Allgemeine Zeitung", die B ecrat zweeg, bespreekt nu ook den aanslag. Terwijl de andere toongevende Duitsche Daden algemeen van oordeel zyn, dat wel B dodelijk sprake is van een politieken moord, jaf betoogt de „Norddeutsche", dat daarbij in de V eerste plaats aan persoonlijke wraakneming I moet gedacht worden. Deze houding van het I officieuze regeeringsblad, dat voor vorst Fer- I dinand in de bres treeat, verdient wel de I aandacht, nadat de andere Duitsche bladen I zich zoo kras tegen de Bulgaarsche regeering I heb ten uitgelaten. Uif Sofia worden nog oenige bijzonderheden medegedeeld betreffende Stambuloffs dood. Woansdag-avond verloor de patiënt het bewustzijn en Donderdag ochtend overleed hij. Zoodra rijn dood bekend werd, begaven de vertegenwoordigers der mogendheden zich naar mevrouw Stambuloff, ten einde haar hun deelneming te betuigen. Tevens ontving de weduwe een telegram van den prins van "Wales. Morgen, Zaterdag, zal het stoffelijk overschot van den vermoorden staatsman ter aarde besteld worden. Het lijk is geplaatst op een katafalk. Te Sofia wordt verteld dat de justitie de moordenaars niet wil vinden, terwijl geen der inwoners eenige inlichtingen wil verschaffen over hun vermoedelijk verbiyf. De bevolking betoont niet de geringste deelneming met het droevig uiteinde van den oud minister, zeker wei een bewijs, hoe gehaat Stambuloff zich te Sofia door z\jn willekeurig bestuur heeft gemaakt. De Weener correspondent van de „Kölnische Zeitung" deelt mede, dat in de bijeenkomst van de vertegenwoordigers der mogendheden te Sofia werd besloten, den minister van bui tenlandsche zaken, Natchewitch, ten strengste hun afkeuring over den moordaanslag to be tuigen. Den Duitschen consul werd opgedragen dit besluit ter kennis te brengen van den minister. Van de vele telegrammen, welke mevrouw Stambuloff ontving, verdient nog vermelding eene depeche van keizer Frans Jozef, haar door den Oostenrykschen consul overhandigd. Vorst Ferdinand onthield zich van verdere betuigingen van deelneming, nadat Stambu loff's weduwe had geweigerd, den hofmaar schalk te ontvangen. Te Weenen wordt Ferdinands positie op den troon van Bulgarije onhoudbaar geacht; zijn val, zoo meldt de correspondent der „Daily Chronicle", acht men daar slechts een quaestie van tijd. Men verwijt den vorst laf heid, omdat hy uit zijn land afwezig was, zoowel vroeger toen Panitza terechtstond, toen Stambuloff ontslagen werd, als nu na den aanslag. Zyn gezag in Bulgarije is hy kwyt. Oostenryk heeft geen vertrouwen meer in hem en zal geen hand uitsteken om hem op den troon te houden; en al zyne pogingen om Ruslands gunst to verwerven mislukten nog. BUITENLAND. Frankrijk. President Félix Faure heeft voor eenige dagen Parys verlaten. De president brengt incognito een bezoek te H&vre. Eerlang zal de heer Faure naar Fontainebleau vertrekken en daar eenige weken doorbrengen. Zoodra de president uit Havre te Parys is terug gekeerd. zal een nieuwe Raad van Beheer worden beuoomd voor het Legioen van Eer, tot vervanging van generaal Février en de andere bestuursleden, die, naar men weet, hun ontslag hebben genomen. De aftreding van dien Raad houdt de open bare meening te Parys bezig. De gematigde bladen jammeren over het besluit van do Kamer, dat de ontslagneming ten gevolge had. De vooruitstrevende pers echter is van meening, dat de mannen, die beslisten dat Eiffel zijn eerekruis mocht behouden, hun Joon hebben gekregen, doch zien de toekomst van het Legioen van Eer duister in. Men noemt reeds generaal Jamont als opvolger van generaal Fóvrier. Uit Marseille komen klachten over de on voldoende maatregelen, genomen voor de ont vangst der uit Madagascar wegens ziekte geëvacueerde militairen. De zieken der marine zullen to Toulon worden aan land gebracht, die van het leger te Marseille, doch zy, die thuis- behooren by in Afrika liggende regimenten, worden dadelyk van Marseille naar AlgeriÖ doorgezonden, om daar hun corps op te zoe ken. Voor zieken vindt men dat dit allesbe halve een herstellingskuur is. Te Parys is weer een telegram ontvangen van generaal Duchesne, den commandant eer Fransche troepen in Madagascar. Het telegram is verzonden uit Superbeville, waar de generaal zyn hoofekwartier heeft ge vestigd. Generaal Duchesne deelt mede, dat het hem na groote inspanning gelukt is, eene brug van 400 meter te slaan over de rivier Betsiboka en een begaan baren weg te maken te Betsiboka. Nadat d6ze bezwaren waren overwonnen, vertrouwde generaal Duchesne, dat hy zonder stoornis den marsch naar Ampasvry zou kunnen voortzetten. Den 14den Juli zouden de Fransche troepen op weg gaan. De Fransche expeditie beeft derhalve de hoofdstad Antananarivo nog niet bereikt. Eerst wanneer deze plaats, de zetel van de regeeiing der Hova's, zich in de macht der Franschen bevindt, kan de expeditie als geëindigd wor den beschouwd, indien dan althans de koningin zich bereid verklaart, de eischen der Fransche regeeiing in te willigen. Bolgië. In de Kamer werd gisteren de behandeling van het wetsontwerp betreffende de lagere scholen voortgezet. De zitting was zeer rumoerig. De minister-president De Burlet liet zich zeer heftig uit en sprak zelfs van „ouders, die hun kinderen laten verzinken in den poel van het atheïsme." Deze woorden van den minister gaven aanleiding tot een verschrik- kelyk rumoer. De socialistische afgevaardigden uitten aller lei beleedigingen tegen den minister, terwyl de afgevaardigden der linker- en rechterzyde tegen elkaar eene zeer dreigende houding aannamen. De voorzitter, de heer Beernaert, zag zich toen genoodzaakt de zitting te schorsen. Nadat de vergadering weer was geopend, deed de Brusselsche afgevaardigde Nerinx een voorstel, waardoor hy beide partyen poogde te verzoenen. Het doel van dit voor stel was, de voortzetting van de beraadsla gingen over het ontwerp voorloopig uit te stellen. Alleen wenschte de heer Nerinx dat terstond de quaestie betreffende de subsidies zou worden uitgemaakt. Het overige gedeelte van het wetsontwerp zou dan tot nader onderzoek naar eene byzondere commissie worden verwezen. Dit voorstel werd verworpen met 74 togen 62 stemmen. De socialistische afgevaardigde Van de Velde stelde toen voor alleen terstond over te gaan tot de behandeling van hetgeen de regeering wilde dóen tot verbetering van het lot der onderwyzers. De bespreking over het paedagogische gedeelte van het wetsontwerp wenschte hy voorloopig uit te stellen. De radicale afgevaardigde Lorand, die de discussie over het geheele wetsontwerp wilde uitstellen tot het volgende jaar, vereenigdo zich met het voorstel van den heer Van de Velde. Het voorstel Van de Velde werd daarna met 88 tegen 49 stemmen verworpen. De socialist Demblon liet zich zeer heftig uit tegen koning Leopold en werd daarom door den voorzitter tot de orde geroepen. Te Antwerpen werd gisteren door de libe ralen oene groote betooging gehouden als protest tegen de schoolwet. De betooging werd geleid door den burgemeester Van Rijswijck en de schepenen. In optocht trokken de betoogers de stad door. Groot-Britauolëk Het volgende adres is aan den nieuwen kanselier der schatkist gezonden: „Wij, onder- geteekenden, leden van de Londenscho effec tenbeurs, betuigen onze instemming met de opvattingen, aan uw ambtsvoorganger kenbaar gemaakt door kooplieden en bankiers in de City van Londen, alsmede door leden van de effectenbeurzen te Birmingham, Manchester, Liverpool, Leods, Edinburg, Glasgow en Dublin. Met hen bevelen \vy ten krachtigste aan, dat de politiek, bokend als bimetallisms, niet worde gevolgd, aangezien deze in werkeiyk- heid moet leiaen tot depreciatie en de ont wrichting van den gouden standaard van dit land. Wy gelooven dat zulk een politiek nadeel zou berokkenen aan alle klassen, en wij zyn overtuigd, dat wie tr door mocht winnen, die winst ten koste komen zou van elkeen, die geld hdlegt, van al degenen, die sparen, en van allen, die arbeidsloon verdienen. Wy beschouwen hot gansche voorstel als gemaakt in het belang van de schuldenaren, die trachten ontheven te wordën van hun verbintenissen, en als een rechtstreekschen aanslag op den handolsvoorspoed van het Vereenigd Koninkryk." Cutm. Volgens een telegram uit Havana hebben de vereenigdo benden van L< gon Toledo en Zayas, beide 500 man sterk, majoor Arminem met een honderdtal soldaten by Sancto Spirito aangevallen. De insurgenten werden afge slagen met 20 dooden en 40 gewonden, onder welke laatsten zich Legon bovond. De Spanjaarden hadden 4 dooden en 8 gewonden. Een bende van 400 insurgenten heeft een dorp en eenige woningen in de provincie Santa Clara platgebrand; veertig hunner zyn hierby door de vervolgers gewond. Van Gibara en Santiago zyn 3000 man versterkingstroepen ingescheept De Amerikaansche brik „Pearl" is door de Amerikaansche overheid op aan- wyzing van do Spaansche ia beslag genomen als verdacht van het aanvoeren van wapenen naar Cuba. Biykons de laatste berichten, te Madrid uit Havana ontvangen, heeft maarschalk Martinez Campos weer eene overwinning be haald. Tevens wordt er bygevoegd, dat weer 1500 manschappen op Cuba zyn aangekomen. De maarschalk bevindt zich nu te Puerto Principe. Te Madrid is opnieuw bet gerucht in om loop, dat de maarschalk zijn ontslag heeft gevraagd. Do Madridsche correspondent van de „Times" deelt echter tevens mede, dat aan deze praatjes daar geen ernstige waarde wordt gehecht. Voorloopig moeten ook de Cubanen wegens den regentyd hun operaties staken. Hun aan tal wordt geschat op 12,000 manschappen, die met geweren zyn gewapend, en op 15,000 man, oie slechts messen te hunner beschik king hebben. Deze troepen zyn verdeeld in twee divisies, een onder aanvoering van Gomez en de andere onder leiding van Maceo. Naar men beweert, is nu generaal Maceo in handen der Spanjaarden gevallen. Telegramnie u. ROME, 18 Juli. De Kamer behandelde heden het rapport der commissie, die voorstelde de verkiezingen der drie socialistische afgevaar digden Barbato, Bosco en Do Felice voor ongeldig te verklaren, daar deze onlangs ge kozen afgevaardigden zich in hechtenis be vinden ten gevolge van de vonnissen, door den krygsraad tegen hen uitgesproken. De meerderheid vereenigde zich met het voorstel der commissie. Met 236 tegen 27 stemmen werden de drie verkiezingen voor ongeldig verklaard. LONDEN, 18 Juli. Tot dusver zyn voor het Lagerhuis gekozen 301 conservatieven en liberale unionisten, 71 liberalen, 6 Pamellisten, 37 anti Pamellisten en 2 candidaten der werk liedenparty. Lord Salisbury's aanhangers winnen 62 zetels, de liberalen 10. Tot de gekozenen behooren de minister van landbouw Walter Long, baron Worms en sir Donald Currie. TANGER, 18 Juli. Twee Nederlandsche oorlogsschepen zyn heden alhier aangekomen, ten einde zich aan te sluiten by hot Duit sche eskader. Beide eskaders zullen samen optreden om van den Sultan de inwilliging van de eischen van beide regeeringen te verkrygen. [Geiyk reeds is medegedeeld, heeft de Sultan van Marokko niet alleen Duitscblands, maar ook Nederlands eischea toegestaan. Het optreden der oorlogsschepen is derhalve overbodig. Het eenige wat er nog te wenschen over- biyft, is de betaling der beloofde schadever goeding, want van contante betaling is men in Marokko weinig thuis; de aangevraagde termyn van 4 maanden is echter werkelyk, dit moet men onzen waarnemenden consul- generaal (den Duitschen gevolmachtigden minister) toegeven, naar omstandigheden tameiyk prompt. Nu het Nederlandsche eskader te Tanger is gearriveerd, zal dit, ook al verstrekt het weer dadelyk, naar men moet hopen, zooveel indruk maken, dat deze over vier maanden nog niet geheel zal zyn uitgewischt] WEENEN, 18 Juli. Aan de „Politische Correspondenz" wordt uit Konstantinopel .gemeld dat het bericht onjuist is, als zou een der mogendheden het voorstel hebben gedaan tot het byeenroepen eenor interna tionale conferentie tot het byleggen der ge schillen betreffende Macedonië en Armenië. BELGRADO, 19 Juli. In de zitting van de Skoupschtina zeide de president van den ministerraad dat het regeeringsprogram een finantiëele regeling en evenwicht in de be grooting wil verkrygen, waarby schulden vermeden worden. Te dien einde zal de con versie plaats hebben; de Servische regeering hoopt uit de ontvangsten, die door de schat kist verpand zyn, een overwinst van 7 mil- lioen te verkrygen, voor de betaling van de verminderde renten en aflossingen. Couponnolecring tolgens opgace ran de Coupon-Makelaars Oostenrijk, Papier 20.80 dito Zilver 20.80 Franscho f 47.60 Diverse Rljkamark /58.8J Russen Goud Iioobols /T.90% dit0 In Zilveren Roebels '1.26)4 Amerlkaanbcbo Goud Dollars f 2.45. Doleouluc pCt. 19 Juli 1895. Staatsleeningon. pCt. Ned.. Cert Nat W. Schuld 2*4 dito dito dito8 dito dito dito8)4 dito Obl. dito 18SG92.8)4 Hongarije, Gotidl. 1881 93 .4 Italië, Inschrijving 1862/81 6 Oostonr., Obl. Pap Mei Nov. 6 dito Zilv Jan.jJuli S Polen, Obl. Schatk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531S84 met ticket i 100 8 ld. Tabakaleoning. «x Rusland, Ginncnl 1891. 4 ditol889bij Rothschild Rh. «525 4 dito üopo& Co. 1S8990GR. 625 4 Obl. Leen mg 1867 09 J.' 20 4 in Goud Leen. 1884 5 Spanje, Pcrp. Schuld Buitoni. 4 Turkije, Douane Obl, 1886. 6 dito Gcconv. Lccning Serie O Egypte, Obl. Lcening 1376 4 Mexico, Subsidie Bonds. 6 Brazilië, Obl. 18S9. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aand. N -I. Handbk. Aand Ned. liandclm. Aand op roso. 4 Spoorwcglecningon. Holi. IJzeren-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito..8)4 M. t. Expl. v. 8t Spw Aand. Ncd. Centr.-Spoorw. ObL /'2ó0 3 Italië, Z. Ital. Spw. Obl. A-H 3 l'olon, Wars.-Wccncn AantL. dito Prior. Oblig. 4 Rnsl., Balt. Spw -Aand.. 8 Fast. Spw.-Mg. Aand. 6 Iwang Dorabr. ObL ZR. 625 4)4 Weichscl ZR. Aand .5 Wladikawkaa Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atch. Gen. Morg. Bonds 4 dito Obl '.'o Liyp lctt. A 3 Central Pacific Aand. Cbic Is Erio lc liyp. ObL 6 Denver Rio Grande C. v. A. Loui&v. Naahv. Cert. v. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino Prcmleleeningen. Nedcil., Stad Amslerd. 100 3 Stad Rotterdam .8 Oenieento-Crediet .8 België, Ant. 18872)4 Hong., Hypotheekbank 4 Hong., Thoisa 4 Oostonr., Staataleoo. 1354 .4 dito dito I860 .6 Rusland Staatalooning 1364 6 dito dito 18666 Turkije, Leeniug 1876 Madrid 1868 S Tranavalia Expl. Aand. Soulhstaudard Cert. Prolongatie 3 Peru 5a/B BEURSVACANTIEDAG.-Zaterdag 20 dezer wordt aan de effectenbeurzen te Amsterdam en te Rotterdam als een vacantiedag be schouwd en zullen geen officiëele koers- noteeringen worden uitgegeven. EFJ18TE HBIEK. Zitting van heden. Per telegraaf.) De Kamer behandelde heden liet wetsvoor stel van den hier Lobman tot verlenging van den termyn, binr.en welken de gesubsidiöerde byzondere scholen zich van voldoend onderwy*- personeel moeten voorzien. De heer Alberda bestreed dit z. j. gansch niet onschuldige voorstel, dat onderwys toe laat zonder voldoend aantal onderwyzers, zoo dat het Ryk onvoldoend onderwijs zou sub- sidiëeren. Hy voorzag schadelyke gevolgen van het onderwys voo: mingegoeden, al erkende hy de voortreffelykheid van vele bijzondere scho len. Spr. vreesde ook, dat door de werking van dit voorstel de openbare school nog meer zou worden ontvolkt en voor het byzonder onder wys de prikkel zou worden weggenomen om dat zoo goed mogelyk in te richten. Ook kwam hy er tegen op omdat de toepassing van den maatregel aan ministerièele willekeur wordt overgelaten. De heer Van Lier verklaarde zich mede tegen deze concessie aan het byzonder onder wys. De heer Wertheim deelde niet in de bezwaren en vreesde geen willekeur met het oog op de in de wet gelegde waarborgen en de onmoge lijkheid om op den duur van de vrijstelling misbruik te maken. Spr. zou er echter zyn stem niet aan kunnen geven wanneer het voorstel beoogde reactie tegen den vrede op schoolwetgebied, in 1889 met medewerking der verschillende partyen tot stand gebracht. M. a. w. zal de schoolstrijd opnieuw begin nen? Want een voorschot op nieuwe con.essiën weigert hy. Do heer De Savornin Lohman verklaarde by de verdediging van zyn voorstel dat de prikkel om het personeel voldoend in te richten, niet wordt verminderd. Tn de voorlichting, die de autoriteiten geven, ligt een waarborg tegen mimsteriöelo wille keur. Hy vraagt geen nieuwe concessies op schoolwetgebied, doch alleen eene wetstoe passing naar aard en beuoeJing. Jaarlyksche aanvrage van dispensatio zal noodig zyn. Oppositie tegen de schoolwet beoogt het voorstel niet. Hy wil de beginselen der wet van 1889 en ae pacificatie handhaven en de vrije school zooveel mogelyk ontwikkelen. De beweging in den lande achtte spr. in hot belang der volksopvoeding. De heer Wertheimakte nemende van des voorstellers verklaringen, vooral van die, dat hy van de schoolquaestie geen partyzaak wil maken, zeide zyn stem aan het voorstel toe. De wijziging der Arbeidswet werd aange. nomen, nadat de minister van waterstaat verzekerd had dat als de rechter den arbeid van vrouwen des Zondags in kaasfabrieken verklaarde to vallen onder do wet, hy eene wetswijziging overwegen zal. Aangenomen werd de spoorweg aanleg Tarak Kaliraas en de invoer van recht- streeksch bestuur op Lombok, nadat de minister van koloniën tegenover den heer Scbimmelpenninck de toelating van opium voor vreemde Oosterlingen op Lombok had verdeoigd. Burgerlijke Stand, SASSENHEIM. G eb oren: Adrianus, Z. van A. Flanken en M. Los. Tom, van (J.Kruijff en II. C. Vorstius. Antoniua Johannes, Z. vim G. De Groot en J. M. Marlijn. Overleden: Maria Van elzen, 8 m. Hendiicu* Jacobus Hoger vorst, 15 m. Ondertrouwd: Cornells Noordermeer, 28 j met Cecilia Van Dijk, 24 j. Helft, 18 Juli. A&n do tttidew&ag gewogen van 11 tot 18 Jab 805 achtnten en 7u zestienden vaten Boter, wegende te zamen IC.bOO kilogrammen. Prr.s f 40 a ƒ55 liet vierde, f a 1 37l/a het K(i. iloorn, 18 Juli. Kaae. Aangevoerd 343 rtapele, wegende 101,252 KG.; priju: kleino ƒ28. commiario f 24.50. Handel over het geheel vlag. Sciiieil«i2ii« 18 Juli. Noteering van de Mako* aar*. Moutwijn f6.—. Jenever ƒ10.—, idem Amu;. proef f 11.'0 per Ncd. vat eu zonder fout, o-.d r de belasting. Spoeliug-commiasio heden f 0.60 p< r ketel. Noteering van den Branderebond. Moutwi n fo'»/A a f 53/, por hoct. ct., zonder faat en zonder belautin Thunnometerstandgisteravond om 8 urea 20° C. 68' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 21.5 C. —70.7 F.; 's middags om 12 uren 19.5'J C. 67.1° F.; 's namiddags 4 ureü 20.5° C. 68.9° F. Koer li ede 91%g 101 101S 101 81 26% 89\h ■>»-% 97% 97 109% 106% t>4 y* 103)4 76)4 62 100% 96,'B 01% 108 y u«4 63% 82 9J% 28)4 1»% 57 12% 00 27)4 liEBOEN, 19 Jail. De burgemeester van Sassenboim heeft aan de ingezetenen bokend gemaakt, dat van 23 op 24 Juli a. s. in die gemeente zal plaats hebben de inkwartiering met voeding van 7 officieren, 112 onderofficieren en minderen en stalling voor 70 paarden van het corps pon- tonniers. De heer C. A. Emeis, te Gouda, heeft voor zyne benoeming tot onderwijzer aan do openbare lagere school te Sassenheim bedankt, jgiBij het trainen op Clingendaal is Woens dag een renpaard van baron Van Brienen van de Groote Lint, dat op de aanstaande wed rennen zou medeiyden, dood gebleven. Is het „Hbl." juist ingelicht, dan mo3t H. M. do Koningin Regentes geweigerd hebben het bevorderingsbesluit van eenige offlri-ren van het wapen der artillerie goed te keuren, omdat kapitein Seret, lid van do Tweede Kamer, niet voor bevordering, maar voor pen sioneering zou zyn voorgedragen. Gisteren dineerden ton Hore op li:t Loo: baronesse Van Nagell van Ampsen, dame du palais; baron Van Nagell, opperstalmeester, en do burgemeesters van Arnhem tn Apeldoorn. B. K. H. de groothertogin van Saksen keert Dinsdag naar Duitschland terug. De heer Von Wecklur.in, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Neder land hy de Vereenigdo Staten van Nuord- Amerika, is met verlof te 's Gravenhage aan gekomen. Herkelfilie Berichten. Katwijk aan den Ityn: Gerei. Kerk. Zondagvoorm. halftion en nam. 6 uren, <Js. J. P. Tazelaar, van Weesp Woubrugge: Zondagnamiddag to 2 uren ds. G. A. Lolcama, predikant te Boskoop. Benthuizen: Zondagnamiddag ds. Spoel- stra, van Zoeterwoude. V alkenburg: Zondag-voormidüag te halftien, ds. C. Van Dis, predikant te Silvoldo, lid van do Algemeene Synodo der Ned.-Herv. Kork. Des avonds te balfzoven ds II. Koops Vor. koers. 91% 101% 101)4 101% 102% fc4% &3% 94 26% 89% 64% 97)4 £0% 100% 106% 64)4 06% 27% 103% 42 76% 61)4 77% 186% 103% 101% 90% 91 54% 160% 99% 63% 81% 99% 77% 97% 74% 2j% 80% 58% 17% 12% 50% 28 111 109% 104% 103% 105% 122% 127 130% 15«% 148 36% 41% a> 42

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3