van km Ier 10&% De aanslag tegen Stambuloff. De aanslag te Sofia, beproefd tegen het leven van den gewezen Bulgaarscben minister Stambuloff, wordt natuurlek door de geheele Europeescbe pers besproken. De Berlfinsche bladen, met uitzondering van de officieuze „Norddeutsche Allgemeine Zaitung", die daarover nog het stilzwijgen bewaart, zijn het er allen over eens, dat de aanslag tegen Stambuloff wel degelijk moet beschouwd worden als een politieke moord. De Bulgaarsche regeering wijt den aanslag uitsluitend aan persoonlijken haat en stelt Stambuloffs persoonlijke vijanden aansprak© l\)k voor dezen moord, maar noch te Berlijn noch te Weenen wordt deze verontschuldi ging geloofd. De „National-Zeitung" drijft den spot met de inhechtenisneming van Stambuloff's koetsier. „Voortreffelijk; zegt het Berlfinsche blad „wil men de moordenaars ontdekken, dan dienen nog geheel andere koetsiers in hechtenis genomen en voor de rechtbank gedaagd te worden, indien er althans in Bulgarije rechters bestaan." Evenals de „National Zeitung" laten zich ook de „Vossische Zeitung" en de andere toon gevende Duitsche bladen uit, de een meer, de ander minder heftig. De slotsom van alle Duitsche bladen is, dat er wel degelijk sprake is van een politieken moord, waarvoor de Bulgaarsche regeering verantwoordelijk moet worden gesteld. Daarentegen wordt vorst Ferdinand ver- deoigd door het „Journal dos Débats". Dit blad acht het uitgemaakt dat de Bulgaarsche regeering geen schuld heeft aan dezen aan slag en wijt deze poging om Stambuloff te vermoorden uitsluitend aan zfin persoonlijke vijanden. De „Debats" is vast overtuigd, dat de moordenaars te zoeken zijn onder de zoons of de bloedverwanten van de personen, die Stambuloff heeft laten ter dood brengen. Niettemin acht toch het „Journal des Débats" het eenigszins vreemd, dat Stambuloffs vijan den zoolang hebben gewacht, voordat zjj hun slag hebben geslagen. Te Weenen wordt door de openbare mee ning de moordaanslag op dezelfde wijze be oordeeld als te Berlijn. Ook daar wordt het vermoeden geopperd, dat de Bulgaarsche regee ring, zooal niet direct, dan toch indirect deze poging om Stambuloff uit den weg te ruimen heeft bevorderd. Wat van deze beschuldigin gen aan is, kan natuurlijk nog niet worden uitgemaakt. Betreffende den moord worden uit Sofia nog eenige bijzonderheden medegedeeld, maar daardoor wordt men niet veel wfizer. Alleen blijkt daaruit, dat de houding van Stambuloffs koetsier zeer vreemd is. De koet sier, die met een revolver was gewapend, schoot op de aanvallers, zonder hen te treffen, en deed verder niets, om zfin meester tegen dezen onverhoedscben aanval te beschermen. De man is in hechtenis genomen. Wellicht blijkt later, in hoeverre ook hfi schuldig is aan den aanslag. Tot dusver zfin de moordenaars nog niet gevonden. De justitie doet onderzoek en heeft, gelijk men weit, reeds een premie van 10,000 franken uitgeloofd voor ieder, die zoodanige inlichtingen kan verschaffen, dat het spo^r der aanvallers kan worden gevonden. Volgens het beweren der regeering heeft de koetsier evenmin schuld als de politie. Da koetsier verdedigde zich zoo goed mogelijk en do agenten, die zich in do nabijheid bevonden, begaven zich terstond naar de plaats, waar zfi boorden schieten. Toen de politie agenten ter plaatse kwamen, hadden de moordenaars zich reeds uit de voeten gemaakt. Voorloopig wordt echter St imbuloffs koetsier in hechtenis gehouden. In politieke kringen te Berlfi'n wordt be weerd, dat Stambuloff reeds geruimen tfid op een aanslag tegen zijn leven was voorbereid. Volgens een der Duitsche bladen heeft de gewezen minister daarom reeds zijne ge denkschriften gereed gemaakt, met de be paling, dat deze na zijn dood zouden worden openbaar gemaakt. „Na dezen aanslag wordt er bijgevoegd - kan men nu spoedig de uitgave dezer mémoires verwachten, waar door de handelingen der Bulgaarsche logee ring in een niet zeer gunstig daglicht zullen worden gesteld." De Engelsche bladen, den aanslag bespre kende, stellen zijdelings Rusland daarvoor verantwoordelijk. De „Daily News" laat zich zelfs vrij scherp uit tegen de Russische re geering en hoopt, dat „de Russen onschuldig aan dezen moord zullen blfiken." In dergelfiken geest spreekt ook de „Daily Chronicle." Dit blad betoogt, evenals do „Mur- niog Post", dat vorst Ferdinand niet waard is, de regeering in Bulgarije te voeren, indien hu niet in staat is, zijne onderdanen tegen sluipmoord te beschermen. De Bulgaarsche regeering wordt derhalve van alle kanten aangevallen. De beschuldi ging, dat de Russen de hand in het spel liaddeD, is met gerechtvaardigd, want sedert geruimen tijd heeft de Russische regeering zich volstrekt niet met de gebeurtenissen in Bulgarije ingelaten. Voor vorst Ferdinand is het te hopen, dat hfi zich zal kunnen vrijpleiten van de schijnbaar geldige beschuldiging, dat de Bulgaarsche regeering dezen moordaanslag tegen den gehaten staatsman, zfi het dan ook zfidelings, heeft bevorderd. Te Weenen werd gisteren reeds het gerucht verspreid, dat de heer Stambuloff aan de ge volgen der hem toegebrachte wonden was bezweken. Deze tfiding wordt he4en uit Sofia bevestigd. Vorige berichten uit Sofia meldden eerst dat de toestand van den gewonden staatsman iets gunstiger was geworden. Zoodra Stambuloff toen tot bewustzijn kwam, deelde hfi mede, dat hfi twee zfiner aanval lers had herkend. Eén hunner is een zekere Tuihcheff, een joöge man van 18 jaren, wiens broeder terechtstond als medeplichtige aan den moord, op den oud minister van financiën Beltcheff gepleegd. Deze beschuldigde over leed in de gevangenis, naar men beweert, ten gevolge van de mishandelingen, waaraan hfi daar op Stambuloffs bevel blootstond. De andere door Stambuloff herkende aan valler, Haloff, werd door Guntcho gewond, maar wist to ontsnappen; de tweede werd door de politie gearresteerd, maar later vrij gelaten toen hfi zoogenaamd zfin alibi bewees. Deze is een Macedoniër van geboorte en een doodsvijand van Stambuloff; men zegt dat ook hfi de band heeft gehad in de aanslagen op Beltchtff en Vulkovitch. Terwfil do politie dezen gevaarlijken ban diet liet loopen, nam zfi verscheiden van Stambuloffs vrienden in hechtenis, o. a. eenige beambten van zfin blad, de „Svoboda", en ook den oud-minister Petkoff, die notabene zelf door de sluipmoordenaars was gewond; al de arrestanten werden later weder op vrfie voetan gesteld. Vorst Ferdinand van Bulgarije, die nog te Karlsbad vertoeft, ontving daar de tfiding van den aanslag. Onmiddellijk zond de vorst een telegram aan mevrouw Stambuloff, waarin hfi zfine innige verontwaardiging betuigde over den aanslag, „geploegd tegen het leven van zfin getrouwen medewerker gedurende vfif jaren." Tevens zond de vorst een telegram aan zfin hofmaarschalk en verzocht hem per tele graaf in te lichten over den toestand van den lfider. Do hofmaarschalk begaf zich terstond naar Stambuloffs woning, maar werd niet door mevrouw Stambuloff ontvangen. Of deze aanslag ook ernstige politieke ge volgen zal hebben, is niet waarschijnlijk. In elk geval bestaat er nog geen reden, om waarde te hechten aan de bewering der „Neue Freie Presse," dat dit geval eene interventie der Europeesche mogendheden in Bulgarije ten gevolge kan hebben. Stambuloff was vast overtuigd, dat hfi te eeniger tfid zou vallen als het slachtoffer der vrienden van Majoor Panitza, dien hfi in 1890 heeft laten fusilleeren. Sinds de regeering den ex premier weigerde verlof te geven naar Karlsbad te gaan, doken de geruchten dat Stam buloff zou vermoord worden, telkens weer op, zoodat de vertegenwoordigers der mogend heden zich verplicht achtten, de aandacht der autoriteiten daarop te vestigen. De minister president Stoiloff gaf toen order dat het politie escorte, hetwelk Stambuloff gewoonlijk vergezelde, zou verdubbeld worden, maar bet is gebleken dat de politie niet te ver trouwen was. De correspondent der „Times" toont aan dat de houding der politie al zeer verdacht is. De gendarmen, die in de buurt waren en den overval moeten gezien hebben, deden niets om Stambuloff te hulp te komen. Stambuloffs trouwe lijfknecht, Guntcho genaamd, zat op den bok toen het rfituig werd aangehouden; hfi trok terstond zfin revolver, sprong van den bok en loste verscheidene schoten op de aanvallers. Toen hfi een der sluipmoordenaars achtervolgde, werd hfi door een officier van politie met een sabelhouw nedergeveld, zoodat de sluipmoor denaar tfid had te ontsnappen. Guntcho werd naar do gevangenis gebracht, en eerst door tusschenkom8t van een der diplomatieke agen ten kreeg hfi verlof, zich in een hospitaal te laten verbinden. De koetsier van het huurrijtuig, waarmede Stambuloff huiswaarts keerde, schfint niet vreemd aan de misdaad te zfin. Zoodra Stam buloff, zfin knecht en Petkoff uit het rfituig waren gesprongen, keerde de koetsier om en reed zoo snel mogelfik weg'; men zegt dat één der aanvall.rs in het rfituig sprong en daardoor wist te ontkomen. Stambuloff trok zfin revolver om zich te verdedigen, maar voordat hfi een schot kcfn lossen, kreeg hfi met een yatag-tn een houw over het hoofd, die hem nederveldq. Toen hfi in zfine woning werd gebracht, was zfin toe stand deerniswaardig. Zfin schedel was op verscheidene plaatsen gespleten, c-n zfin handen waren zoó verminkt, dat zfi onmiddellijk moesten geamputeerd worden. "Wegens de groote zwakte van den lfider kon do operatie niet onder narcose geschieden, maar Stambuloff doorstond haar moedig; hij bleef voortdurend bfi volle bewustzfin en onderhield zich met zfine vrienden. Toch stierf hfi aan zfin wonden. Enkele Parfische bladen kennen geon mede- Ifiden met den ex dictator. De „France" zegt o. a. in een artikel met het opschrift „Une exécution": „Door zfin tallooze wreedheden had Stambuloff zich den doodelfiken baat van zfin slachtoffers op den hals gehaald, en de nu gepleegde misdaad was de nooJzakelfiko en te verwachten manifestatie van dezen haat. Men moge de moordenaars veroordeelen, maar wfi kunnen geen woord van spfit vinden voor den batelfiken man, dien zfi hebben geêxecu teerd*" Slechts de „Liberté" spreekt met veront waardiging van de ellendige moordenaars, die niet eens de verontschuldiging hebben, te hebben gehandeld onder den invloed van hartstocht. ThermometerstüDagisteravond om 8 uren 20° C. 68' Fahrenheithedenmorgen 8 uren 19 C. - 66 2 F.; 's mi ld age om 12 uren 22 C. 71.6' F.; 'suamidiaga 4 uren 24.5° C. 76.1° F. EERSTE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Do minister van buüenlandsche zaken deelde mede dat de Sultan van Marokko ingewilligd heeft de Nederlandsche eischen ter zake van de „Anüa," namelfikschriftelijke be tuiging van leedwezen, bestraffing en ver volging der zeeroovers en toekenning van schadevergoeding aan de weduwe van den kapitein en aan den stuurman. Voor betaling is een termfin van vier maanden gesteld. Gemeenteraad ran Lelden. Zitting van hedcjinamiddag te 3 uren. Voorzitter: de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig 19 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Van Kempen, Kroon, Zaayer, Fockema Andreas, Cock, Drucker en Juta. Zonder kennisgeving de heer Zillesan. Voor den aanvang der werkzaamheden herinnerde de Voorzitter er aan dat het den 17den Juli 1855 voor de eerste maal was, dat de heer Driessen tot lid van den Raad werd gekozen, waarvoor hfi bfi elke periodieke aftreding weder werd herkozen. Het was dus gisteren 40 jaren, dat de heer Driessen achtereenvolgens lid van den Raad was. De Voorzitter wenschte hem daarmede ge luk, alsmede mot het vertrouwen, voort durend door de burgerfi in hem gesteld. Hfi zeide hem dank voor hetgeen hfi met fiver en toewfiding in het belang der gemeente had gedaan en wenschte hem gezondheid en kracht toe om nog lang op dezelfde wfize ook voor zfin familiekring werkzaam te zfin, tevens de verzekering gevende dat de vervulling van dien wensch allen mede leden aangenaam zal wezen, ten einde hem nog vele jaren in hun midden te zien. Do lieer Driessen zeide dank voor de ge sproken woorden en voor de ondervonden bewfizen van sympathie, alsmede voor den steun en de medewerking van voorzitter, secretaris en leden steeds ondervonden. Hfi herinnerde er aan dat bfi in den tfid, dat hfi zitting had, ongeveer 120 leden heeft bijge woond, en gaf de verzekering van zfine liefde voor de gemeente Leiden, die hem dierbaar is. Tevens bleef hfi zich in aller welwillend heid aanbevelen. Beide toespraken werden met applaus be antwoord. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. waren ingekomen: Bezwaarschriften van verschillende personen tegen hun aanslag in de plaatselijke directe belasting dienst 1895. Een verzoek van den heer A. F. Hopman om een hardsteenen trede te mogen leggen voor zfin perceel Kort Rapenburg No. 18 in de Kabeljauw6teeg, breed 25 centimeter en lang 96 centimeter. Op voorstel van den Voorzitter werd be sloten de vergunning daartoe reeds nu te ver- leenen, op grond dat de stoep kan worden gelegd zonder belommering voor de publieke straat. Een adres van het bestuur der afdeel.ng Leiden en Omstreken van de Holbndsche Maatschappij van Landbouw in zake de ver betering en uitbreiding van de Beestenmarkt in verband met het aanhangig voorstel tot verhooging van het marktgeld. Suppletoir© staten van begrooting en staten van af- en overschrijving van het Heilige Geest- of Arme-Wees- en Kinderhuis, alln voor den dienst 1894. Aan do orde kwamen de volgende punten 1°. Benoeming van eon derden o dirwijzer a&n de echoot 3de klaeeo No. 1. (188) 2°. Verzoek van 0. J. Van Nouhuy, om ontelag ale fiker van het totervaatwerk. ('83) 3*. Staat van af- <-n oeerach yviug op de begrooting, dienat 1895, ad ƒ1376. tot verhooging van enkele poatou der bogrootiog. (187) 4°. Vooratel in z.ke do oprichting van ce* krank zinnigengesticht, d ct aupplutoiren staat van bo grooting dienat 1895, ad f 75,000. 86 ©n 189) Punt 1 werd benoemd de lieer P. J. Dill, onderwijzer te 's-Gravenhage, met algemeen© stemmen. Punt 2 werd het ontshg aan den heer Van Nouhuys eervol verleend zonder hoofdelijke stemming. Punt 3 werd op dozelf je wfize goedgekeurd, nadat de som nog was verhoogd met f 175 voor herstelling van het dak aan de Waag en met f 150 voor straatbesproeiing. De som van f 1375 zelf is bestemdf 1000 voor eene ruiming van het riool tusschen de Turfmarkt en do Mare, de voormalige Dol huisgracht; f 250 voor herstelling van de leien daken van het R. albnis, welko door do laatste stormen hebben geleden, en f 125 voor de vernieuwing der dakgoten tusschen de Hooglandscbe kerk en het keurlokaal. Toen punt 4 aan de orde kwam, werd de openbare zitting door den Voorzitter in eene met gesloten deuren veranderd, welke bfi het ter perse gaan van dit nummer nog voort duurde. BUITENLAND. Frankrfik, Ten spfit van de wet en van de regeering, zfin op den nationalen feestdag te Mont-de- Marsan weder stierengevechten gehouden, waarbfi zes dieren zfin gedood. De matador© Portero moest één stier veertien steken toe brengen voor het beest dood was. De menigte was verwoed over deze onhandigheid. Etienne Dejean, afgevaardigde, de senator Lourties en de maire Dorian waren tegenwoordig bfi dit schandaal. Gisteren zou weder eene ver tooning worden gegeven. Volgens officiêele gegevens bedroeg in Frankrijk gedurende het eerste hal/jaar van 1895 de invoer fr. 1,815,957,000 tegen fr. 2,070,146,000 in hetzelfde tfid vak van h-t vorige jaar, terwfil de uitvoer fr. 1,620,607,000 beliep, togen fr. 1,497,560,000 in het vorige jaar. Groot-Brltaualë» Te Limerick is John Daly gekozen, c e ruim elf jaar geleden in het bezit van alier verderflfikste bommen en helsche werktuigen, vermoadelfik voor het Lagerhuis bestemd, werd gevat en die de hand had in de ont ploffing aan het Victoria station in Febr. 1884. De Iertn zfin als altfid verdeeld. Te Cork heeft Zondag een oploop plaats gehad tus schen Parnelliston en anti-Parnellisttn. De politie, tusschenbeide komende, werd door de eersten met een hagelbui van-steenen be groet, de agenten vielen de menigte met stokken aan en velen werden gekwetst. In het district Northampton is tot lid van het Lagerhuis gekozen onze vroegere land genoot de heer A. G. Drucker, een broeder van het Tweede-Kamer-lid prof. Drucker te Leiden. De heer Drucker is genaturaliseerd Engelschman en conservatief; hfi werd naast den radicaal Labouchere gekozen. Bfi de al gemeen© verkiezingen in 1892 dong de heer Drucker reeds mede, maar bleef toen in de minderheid. Tot dusver zfin gekozen 270 conserva tieven en liberale unionisten en 65 liberalen. De cfifers der andere partfien zun onveranderd gebleven. Lord Salisbury's aanhangers hebben 54, de liberalen 10 zetels gewonnen. Tot de gekozen afgevaardigden behoort de heer Herbert Gladstone, die de meerderheid behaalde tegenover den conservatieven candi- daat, kolonel North. Verder werd ook de heer Curzon gekozen, de onder secretaris van buiten- lanosche zaken in lord Salisbury's kabinet. Tot de gekozen candidaten behooren tevens sir Charles Dilke, baron Rothschild, de oud minister Trevelyan, de heer Gerald Balfour (de broeder van den heer Arthur Balfour en neef van lord Salisbury) en de heer John Redmond, een van de bekende leiders der Iersche partfi. IV oorwegen. Het Storthing te Christiania heeft met 58 tegen 56 stemmen het vooratel goedgekeurd der begrootings commissie, om het bedrag der civiele lfist voor den koning on den kroonprins te behouden, gelfik dat tot dusver was. De leden der rechterzfide hadden voor gesteld de civiele lfist weer te verhoogen tot hetzelfde bedrag, waarop dit zich bevond, voordat het in 1893 werd verminderd. De Noorsche Storthing heeft mot 59 stemmen der linkerzfide tegen 55 der rechter zfide voor de goedkeuring van de universi- teitsbegrooting de voorwaarde gesteld, dat de vervulling der professorale vacatures moet geschieden met goedvinden van den Stoi thing De minister president, de heer Stang, had deze voorwaarde als strfidig met de wet en schadelfik in de gevolgen voorgesteld. Telegram mo u. BS Ui; 18 Juli 1895. m. Staal&leeningon. pCt WEENEN, 17 Juli. De Oostenrfiksche bladen stellen het Bulgaarsche kabinet Stoïloff aan 6prakelfik voor den moordaanslag, die tegen Stambuloffs leven is gegleegd. De „Neue Frcie Presse" bespreekt de ge volgen, welke deze aanslag kan hebben, en voorziet ernstige moeilfikhedon in Bulgarfie. De Europoesche mogendheden zouden, volgens de „Neue Fieie Presse", wellicht genoodzaakt kunnen worden tot eene interventie van Bulgarfie. UE3KJUB, 17 Juli. In Macedonië is alles rustig. De pogingen, van elders beproefd, om ongeregeldheden te verwekken, zfin volkomen mislukt. Er zfin troepen gezonden naar Strowitza en Salonica. SOFIA, 17 Juli. Gisteren hield de minister van buitenlandscbe zaken zfine gewone receptie. Geen van de vertegenwoprdigers der Euro peesche Staten was daarbfi tegenwoordig. STOKHOLM, 17 Juli. 'Koning Oscar heeft den legatie raad, graaf Lüwenhaupt, benoemd tot vertegenwoordiger van Zweden en Nojr wegen te Weenen. ST.-PETERSBURG, 17 Juli. De metropoli taan Clement en de andere leden der Bul gaarsche deputatie, die zich naar St. Peters burg begaven om een krans te leggen op het graf van Czaar Alexander III, zfin heden door Czaar Nicolaas in het paleis te Peterhoff ontvangen. SOFIA, 18 Juli. Stambuloff is hedenmorgen om 3 u. 35 m. gestorven; de doodsstrfi'd begon gisteravonl om tien uren. Hfi overleed zonder een woord gezegd te hebben. LEIDEN, 18 «full. Te Haarlem is plotseling overleden de hoer A. J. Jacobs, directeur eigenaar van de werf „Hubertina" en leeraar aan de burger avondschool. Den 31sten dezer is het 25 jaar geleden dat de heer J. C. Van Schermbeek tot hoofd commissaris van politie te '6-Gravenhage werd benoemd. Het stoomschip „Amsterdam" arriveerde 18 Juli van Nieuw York te Rotterdam. Delft, 18 Jul1. Granen werden hedou ouveranderd verkocht, bot aanbod was klein en de bandtl sti'. Witte Tarwe f 4.75 a f 6.26, Bood© f 4.HO h f 5.25, hoRge f3.9J a ƒ4.25. Zomorgerat ƒ2.76 a ƒ3.- Chevalier- f 4.30 f 4.90. Haver 1.90 a 3.—. i;;auwc Erwten ƒ6.a 8.Brnintboonen 12.50 a 16. Paardenboonen 5.10 a ƒ5.50. Dnivc-uboonen ƒ6.10 a 6.50. Koolzaad ƒ6.90 a 7.(0. Zomer-Kool zaad a Kanariezaad 7.50 a ƒ9.—, Hennepzaad 6.75 a ƒ8.50, alles per HL. Schiedam, 17 Juli. Notecring van de Mako- laare. Moatwjjo ƒ6.—, Jenever ƒ10. idem Amat. proef ƒ11.50 per Ned. vat en zonder fuut, zonder de belasting. 8poeling-commiseie heden ƒ0.80 per ketel. Noteering van don Branderabond. Moutwijn 51/9 a 66/g per heot. ct., zonder fnet en zonder belasting* Ned.. Cert Nat W. Schuld 2% dito dito dito8 dito dito dito8% dito Obl. Jito IW92 3% Hongarije, Goudl 1 SS 1-93 4 Italic, Inschrijving 1802/81 6 Uostcnr., Obl. Pap. Mri Nov. 5 dito Zilv. Jan.fJulik Polen, Obl. Sclintk. 181-1 4 Portugal, Obl 18-53 1884 met ticket 100 S id. Tal>ak*locning. 4)4 Ruslaud, Binncnl 1891. 4 dito 1889hij Rothschild Rb.62ó 4 dito Hope A Co. 188990 GR. 625 4 Obl. Locuing 1867,69 f 20 .4 in-Goud I.ccn 1S84 5 Spanje, Perp. Schuld BuitenL 4 Tmkijc, Douane Obl. 1836. 5 dito Ccconv. Lccning SorieO Egypte, Old. Lecniug 1376 4 Mexico, Subiidio Bonds. 6 Brazilië, Obl. 18894 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank A&nd. N I. Handbk. Aand Ntd. Handclm. Aand. op reee. 4 Spoorwegleeningen. Holl. IJzeren-Spw.-Mij. Aand. ObL dito8)4 M. t. Expl v. St. Spw. Aand. Ned. Centr -Spoorw. ObL ƒ260 S Italic, Z.-ltal Spw ObL A-H 8 Polen, Wara. Weenen Aand.. dito Piior. Oblig. 4 Rnsl., Balt. Spw - Aand.. 8 Fast. Spw -Mij. Aand. 8 Iwang. Dombr Obl. ZR. 626 4)4 Weichael ZR. Aand5 Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atch.Gcn.Morg.Bonds 4 dito Obl. To llyp. lett. A 8 Central Pacific Aand. Chic Erie lo Hyp ObL 6 Denver Rio Grande C. A. Louisv. Naahv Cert. v. Aand. Miss. Kans. Toxu C. v. A. Umoo Pac. C. v. A. Canadian Pacific C V-.A. Oregon Short Lino. 6 Premielecnlngen. Nedeil., Stad Ainsterd. 100 8 Stad Rotterdam8 Gomeentc-Crediet .8 België, Ant. 1837 2)4 Hoog., Hypotheekbank 4 Hong., Theise 4 Ooatonr., btaataleen. 1854 4 dito dito 1860 6 Roeland Staataloening 1964 6 dito dito 18666 Turkije. Leening 1870 Madrid 1868 9 Tranavalia Expl. Aand. boallutandard Cert. Prolongatie 21/,. Peru Peru beter. Vor. koers. 91 101 101)4 10154 102)4 64)4 83% 84% 91)4 26)4 89)4 64 S6 54 £6)4 100% 1067-Ó 64)4 96)4 27% 103% 41 7ü% €2 77% 130% 109 101% 91 91 54% 160% 99% 63% fö^la 9o% 77% 97% 7ó% 23% l8* 89 I4*g 68 17% 13% 55% 27% 112 109% 104% 108% 126 130% 1W% 148 36 4114 Eor: I ndo\ 91% 101% 10»% 101% 81% 81% 94 t 261% 89% 04% 97% 97% 100% I 76% 61% 77% 130 103% 90% 54% 160% 63% 81% 76% 2ö% 18% 88% 14% 58% 17% &d% 28 111% 155% 34 5«/4-167*. 21% ADVERTENTIES, Ondertrouwd: JOSEPH G. H. VAN DE PAS en MARIE T. BOTS. Ls" j 18 Juli 1895' 6023 6 Ondertrouwd JOH. KNOTTENBELT en II. A. S. NIEUWENHUIZEN. Utrecht, i ,0 inriir Oegstoeest, 5003 6 Getrouwd A. COUVÉE P.Jzn. en ADELEIDA F. MEERBURG. De Hoor en Mevrouw A. COUVEE-Meer burg betuigen, ook namens wederzfidsche Familie, hunnen hartelfiken dank voor de vele blfiken van belangste ling, bfi t.un huwelfik ondervonden. Leiden, 18 Juli 1895. 5001 1L De heer en Mevrouw P. J. C'OUVEE Masthofp betuigen hunnen hartelfiken dank voor do vele blfiken van belangstelling, dezer dagen ondervonden. 5002 4 Getrouwd Di. J. H. MEERBURG, Leeraar H. B. S. te Gorinchem, en A. M. R. REEDERS, die, mede namens wederzfidsche Familie, hunnen hartelfiken dank betuigen voor de vele blfiken van belangstelling, bfi hun huwelfik ontvangen. Utrecht, 18 Juli 1895. 5021 10 Heden o verleed, te Koog a/d. Zaant na smartolfik, maar geduldig lfiden, onze hartelfik geliefde Aanbehuwdzuster Mevrouw I H. De Boer-De Boer. Leiden, K. De Boer H*z. Rapenburg 54. G. De Boer. Bezoeken kunnen nidt worden afgewacht. Algemcene kennisgeving. 5014 8 Voor de hewfizen van deelneming, ontvangen bfi het overlfiden van Mej. MARIA CORNELIA TAFFIJN, betuigt de ondorgeteekend**, rnede namens de Familie, zfinen oprechten dank. S. PLATTEEL. Executeur-Test. Leiden, 18 Juli 1895. 5003 7 Voor de vele bewfizen van deelneming, ondervonden bfi het zoo treurige verlies van onzen innig geliefden Zoon en Broeder J. VITLBRIEF, betuigen wfi onzen hartelfiken dank. Uit aller naam, J. VIJLBRIEF. J. VIJLBRIEF Lens. Leiden, 18 Juli 1895. 5005 9 Voor de vele bewfizen van belangstelling, ondervonden bfi het overlfiden van onze ge liefde Echtgenoot, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mej. N. v. LEEUWEN, geb. Uuy, betuig ik, mede namens verdere Familie, ,nzen oprechten dank. C. J. v. LEEUWEN. Leiden, 18 Juli 1895. (Vliet 44.) 6028 9

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3