Ve Kampen, F. Ph. Kuthe, te Amersfoort, C. P. Bert, te Apeldoorn, P. Jorissen, te Prinsenbage, rar. W. J. M. Ummels, te 's-Boscb. - Te Amsterdam heeft de Algemeene Ver gadering plaats gehad van den Bond der Neder- landsche Vereenigingen „Crediet Reform". Vertegenwoordigd waren de Vereenigingen: Amsterdam, Arnhem, Dordrecht, Enschedee, 's Gravenhage, Groningen, Haarlem, Leeuwar den, Lei Jen, Nymegen, Roermond, Rotterdam, Tilburg en Utrecht. Uit het verslag blykt, dat het ledental van 734 op 1 Januari 1894 op 1 Juli 1895 reeds de 1100 had overschreden en het aantal correspondenten in Nederland in den loop van dit jaar verdubbeld was. Informatiën werden in 1894 gegeven, inclu sief de mondelinge op de legitimatie kaarten, in ronde cijfers: 40,000. Ter aanmaning werden ingediend 1567 pos ten ten bedrage van Fl. 114,703.77, waarvan, zonder kosten voor de lodon, geregeld werden Fl. 45,708.12, dus ca. 40 pet. De Internationale Vereenigingen te zamen telden in 1894 Leden: 42,751, a. Uitgegeven Legitimatie-kaarten 30,090, b. Verstrekte Informatiën 2,140,000, c. Ter aanmaning ingediend Fl. 5,709,049.80, d. waarvan geregeld 2,452,483.20, c. a. vermeerdering in 1894 5263 b. 3260 C. g uo 386,744 d. F. 391,088.40 e. F. 237,789. Dit een en ander bleok de gestadige voor uitgang der Vereenigingen. In hoofdzaak werd behandeld een ontwerp statuut, hetwelk ter koninklijke goedkeuring zal worden aangeboden. De buitengewone gezant en gevolmach tigde minister van het Duitsche keizerrijk by ons hof, graaf Von Rantzau, en diens echt genoot mevrouw Von RantzauVon Bismarck hebben gisteren de residentie verlaten. Naar de „N. R. Ct." meldt, zullen de ge- neesheeren van behoudende richting op gods dienstig omblad dezer dagen eone uitnoodi giLg ontvangen, om toe te troden tot eene Vereeniging, welke zich ten doel stelt, ver schillende vraagstukken, welke zich op hun terrein voordoen, te bespreken overeenkom stig de Chr. beginselen. Het doel dezer Ver eeniging zal z\jn, langzaam een wog te banen tot oprichting van eene medische faculteit aan de Vrjje Universiteit, waartoe reeds sedert jaren voorloopige pogingen zyn in 't werk gesteld. De internuntius, Mgr. Lorenzelli, die reeds sedert eenige weken buitenslands vertoeft, wordt op 't einde van deze of In 't begin van de volgende maand in de residentie terugverwacht. De Turksche gezant by het Belgischo Hof is afgestapt aan hot „Hótol des Indes," waar hy gisteren een bezoek bracht aan don nieuw- benoemden diplomatieken vertegenwoordiger van Turkije aan ons Hof, Hamid Bey. Naar het „Utr. Dbl." verneemt, heeft de heer "Willem Mengelberg, vroegor te Utrecht woonachtig on thans stadtischer Musikdirector te Lucern, de benoeming tot orkestdirecteur van het Concertgebouw te Amsterdam aangenomen. Do nog jeugdige musicus, die thans als opvolger van Kes eone der beste position in de muzikale wereld gaat innemen, ontving zjjne eerste opleiding aan de muziekschool te Utrecht en zette zijne studiën voort aan het Conservatorium te Keulen. Hy is voor zijne muzikale vorming ook veel verschuldigd aan wijlen jhr. mr. J. C. M. Van Riemsdijk. Men meldt aan het „D. v. Z.-H." uit Maastricht, dat daar pogingon worden aange wend tot bet vormen van eene vennootschap voor de oprichting en de exploitatie van eene geweren fabriek. Zooals men weet, heeft de minister van oorlog do toewijzing voor den aanmaak der nieuwe geweren verdaagd tot 1 Augustus a. s., in afwachting dat zich alsnog eone gelegenheid zal voordoen, dien aanmaak bior t6 lande te doen plaats hebben. Er worden nu stappen by den minister gedaan, om verlenging van gonoomden termyn te verkrygen. Blyken» bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. fregat „Van van dien tyd af was oom de beleefdheid en vriendelijkheid zelf en deed tante dienst als naaister, kamenier en dienstmeisje. Sakkerloot, De Braek 1 riep op een avond Frank Van Diedenhoven, aan een tafelfje in een bierhuis gezeten, tot zijn overbuurman, nadat hy een vluchtlgen blik in de adver- tentien der pas ontvangen courant had ge slagen. Sikkorloot, weet ge wio er getrouwd is? Ondertrouwd, meen je, verbeterde De Braek: Mefg cn Albertine Trommelman. Dat heb ik gisteren al gelezen. Neen, Emilie Vorset is getrouwd. Och kom, en met wien? Met een baron nogal, Théodoro De la Rocque de Berger -*- 't Zal mo or ook een baron naar zyn, prevelde De Braek. Ja, nu je naar Amerika gaat, zie je mot minachting op baronnen neeranders liep jo er nogal mee weg. Ntf, voor myn partenfin, 't waren allebei aardige meisjes, maar ik wed dat elk van baar liever Do Bellancourt bad gehad. Wat Vertel je n«7 Maar je weet toch wel, dat Ze by hem waren of by hem moo9tefi komen I Speyk", onder bevel van den kapitein ter zee L. Backer Overboek, den 13den dezer te Cadix aangekomen. Aan boord was alles wèl. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotter dam naar Batavia, passeerde 13 Juli Gibraltar; de „Lawoe" arriveerde 15 Juli van Rotterdam te Batavia; de „Maasdam" vertrok 13 Juli van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Afri kander", van Amsterdam naar Kaapstad, arriveerde 14 Juli te Gravesend; de „Bromo", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 15 Juli van Aden; de „Stentor", van Amsterdam en Liverpool naar Batavia, arriveerde vóór 15 Juli te Singapore; de „Werkendara", van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 15 Juli Prawlepoint. - By koninkiyk besluit zya eervol ontsla gen, op hun verzoek, met ingang van 1 Sept. a. s., M. F. Serrais, als leeraar aan de Ryks hoogere burgerschool te 's Hertogenbosch, en J. J. Stoel, als leeraar aan de Ryks hoogere burgerschool te Zalt Bommel. Met ingang van 16 dezer benoemd tot com mies by het departement van binnenlandsche zaken mr. J. A. Stoop, thans adjunct-commies. EERSTE KAHEII. Memoriegoederen van Montfoort. De Minister van Financiën, het afdelings verslag beantwoordende over het wetsontwerp tot goedkeuring van de verdeeling der memorie goederen te Montfoort, verklaart dat deze regeling volstrekt niet bedoelt het legitimeeren van eenig onrecht, maar dat slechts als feit wordt aangenomen een sedert eeuwen be staande toestand, die al dien tyd door het wettig gezag is gehandhaafddat de memorie- goederen historisch volstrekt geen stichting vormen, zoodat er geen sprake is van een afzonderiyken rechtspersoon, wien de goederen zouden toekomen; dat in 1764 de goederen onder één beheer gebracht zyn en dat verder vóór 1813 dienaangaande nooit eenige publiek- of civielrechterlyke regeling is getroffen geworden. Invoerring rechtvtrccksch bsstuur op Lombok. Naar aanleiding van het eindverslag der Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot verhooging der begrooting van uitgaven 7an Nederl.-Indiè over 1895 ten behoeve van de invoering van het rechtstreeksch bestuur op het eiland Lombok, heeft de minister van koloniën aan de Eerste Kamer doen toekomen eene nota, waarin hy o. a. mededeelt, dat zyn plannen omtrent de heffing van in- en uitvoerrechten een geheel voorloopig karakter hebben. Het meeat gewenseht achtte hy de belastingen, waaraan de bevolking onder het Yorstenoe- stuur gewoon was, voorloopig te bestendigen. Zoo er mogelijkheid toe bestaat, zullen de noodige maatregelen worden genomen om het opium geheel buiten Lombok te houden maar wanneer dit van den aanvang af on- mogeiyk blykt, dan verdient eeno regeling, waardoor zy, die aan opium behoefte hebben, zich daarvan onder behoorlijk toezicht kunnen voorzien, zeer zeker de voorkeur boven een niet te handhaven verbod. Spoorweg TarikSoerabaiaKalimas. In zyn antwoord verdedigt de minister van koloniën de biliykheid, dat de tramweg- maatschappy de gevraagde verlenging barer uitsluitend tot personenvervoer gerechtigde lyn bekome, en dat de Staatsiyn, die hoofdzakeiyk voor het goederenvervoer is ontworpen, niet terstond in concurrentie trede met de nieuwe tramiyn. Verder verklaart de Minister, dat het zyn voornemen is om casu quo aan de in de Tweede Kamer aangenomen motie gevolg te geven. Wetsvoorstel- Lohman. De beer De Savornin Lohman, beantwoor dende het verslag dor Eerste Kamer over zyn voorstel tot wyziging van art. 54bis der Schoolwet, verklaart, dat bij dit ontwerp geen enkel beginsel betrokken is, waarover de schoolstrijd gevoerd is, noch eenig beginsel, dat tot de tot-stand koming der pacificatie heeft geleid. In het wezen der zaak wordt niet» veranderd. Alleen wordt de mogtlykheid geschapen onbillykheden weg te nemen. Hy bestrijdt eerder in bijzonderheden de tegen het ontwerp geopperde bedenkingen. Och, je praat onzin l "Waarachtig niet. 's Avonds ishy telkens met Emilie op den Loosduinschen weg gezien en de zuster van myn juffrouw, die aan den overkant woont, heeft verzekerd, dat zy hem Albortine voor het raam heeft zien zoenen. Ik zeg dat hot allemaal laster Is, sprak Frank Van Diedenhoven boos. Maar als alle menschon het nu toch met eigen oog gezien hebben I Dan is hot toch niet waar, die meisjes waren vrooiyk en dartel, maar dat zy or amours met De Bellancourt op nahielden, daar geloof Ik niets van. Men zegt zelfs dat baai' vader er om is heengegaan. Die notaris? Neon, do rit meestori No, ik zeg dat het een infame longen is, zeldo Van Diodenhovon driftig. Zooveel te boter, sprak Do Braek, kalm zyn glas bier uitdrinkende; in elk geval zjjn ze nu bezorgd en De Bellancourt zal ook niet veel meer aan haar denken, nu hy kapitein is geworden en verloofd met de dochter van een Chambellan de Sa Majesté l'Empereur d'Autriohe. Die gaat bepaald de hoogte in. Dat verdient hy. 't is een brave kerel I Veiligheid in fabrieken en werkplaatsen. Naar aanleiding van de in het voorl. verslag medegedeelde beschouwingen over het wets- ontworp, houdende bepalingen tot beveiliging by het verbiy ven in fabrieken en werkplaatsen, merkt de minister van waterstaat in zyn memorie van antwoord op, dat hy het ton volle beaamt, dat niet alleen uit een oogpunt van humaniteit getracht behoort te worden om het verblijf in fabrieken en werkplaatsen zoo goed mogeiyk te maken, maar dat ook de belangen en der industrie èn der werklieden het optreden van den Staat in die richting wenschelyk en zelfs noodig maken. Dat op den ondernemingsgeest door deze wet een groote druk zal worden uitgeoefend, vreest de minister dan ook niet. Eveneens ducht hy niet, dat de stijging der uitgaven, die het gevolg zullen zyn der door de veiligheidswet voorge schreven maatregelen, de sluiting zou ten gevolge hebben var. industrieel© ondernemingen, welke niet in bloeienden toestand verkeeren. Het is de bedoeling der regeering, de wet met omzichtigheid uit te voeren. Hy stemt ten volle in met die leden der comm. v.rapp. die hy algemeenen maatregel van bestuur bepalingen wenschten gesteld te zien. Overmatige en gevaarlijks arbeid van jeugdige personen en van vrouwen. In zijn memorie van antwoord op het Voorl. Verslag der commissie van rapporteurs over het wetsontwerp tot wyzïging der wet van 5 Mei 1889, houdende bepalingen tot het tegengaan van overmatigen en gevaar- lijkon arbeid van jeugdige personen en van viuuwon geeft de minister van waterstaat, handel en nyverheid de verzekering, dat hy met uitbreiding der fabrieksinspeetie zeer voorzichtig wenseht te werk te gaan. Het ontwerp der Staatsbegrooting voor 1896 zal daarvan het bewijs leveren. De wyz-?, waarop de toekomstige inspectie zal georganiseerd zyn, is alsnog in bewerking, zoodat de minister daaromtrent nog geen mededeeling kan doen. Ook de minister aclit aan stelling van vrouwelyke inspecteurs mogelijk. Pensionneer ing van bureelambtenaren van den Rijkswaterstaat. De ministers van financiën en van water staat verdedigen by memorie van antwoord nader het ontwerp en herhalen, dat een wets ontwerp toU herziening der pensioenwet in bewerking is. Uitbreiding der Haagsche Rechtbank. In zyn antwoord aan de Eerste Kamer verklaart de minister van justitie nog niet overtuigd te z(jn van de noodzakelijkheid der groote uitbreiding door de Rechtbank zelve gevraagd. Hy verdedigt het aannemen van een vast aantal rechters. Vermindering van personeel aan de Haagsche Rechtbank in de toekomst is niet te verwachten. Geen aan leiding bestond er om liever voor te stellen herstel van de rechtbank te Leiden. Gemengd Nieuws. Op hot kermisterrein alhier zal ter gelegenheid der a. s. kermis het navol gende geplaatst worden Op deLammerenmarkt: een stoomcaroussel, vier gewone caroussels oftewel draaimolens, een paradetent van Th. Spriet, een lucht- scbommel, Turksche schoppen en schommel- schuitje. Op de Nieuwe Beestenmarkt: een panorama, een lucfatachommel, drie schiet tenten, twee werptenten, een tent met twee dwergen, een tent (slag by Lombok), een vischvermaak. Op do Binnenvestgracht: een Iuchtschommel. Op de Groote Beestenmarkt: een tent Gaf-atóo, oen Hippodrome, een photo- graaf. Op de Turfmarkt: twee tentjes somnam bule, een glasblazer, een visch vermaak. Op den Apothekersdykeen tent Galatée, een wonder kind, een drukkerij, een electriek, een visch- vermask. Op de Bloemmarkt: een Galatóe, oen werptent, een tent met bronzen mannen op Lombok. Op do Aalmarkt: een pbotograaf; op de Hoogstraat: een pbotograaf, op de Doezastraat: de schouwburgtent vandeGebr. A. v. Lier. Overigens: poffertjes-, wafelen-, ververschings-, galanterieën-, byouterieën- en andere kramen. Er is woer een nieuw wettig gedoponeerd merk sigaren, „Ons Vaderland" genaamd, in den handel gekomen. Het is een 2 cents sigaar, welke volgens de fabrikanten voor geen 2,/2-cents-sigaar behoeft onder te doen. De bekende firma G. Zirkzee alhier zond er ons een kistje van, maar zal het ons ten goede houden, als wy er geen oor deel over uitspreken, want onze smaak is niet die van ieder ander, en dus niet af doende. Do smaken verschillen zoo. Wel is de verpakking aardig en gaarne gelooven wy de fabrikanten dat het een volkssigaar bij uit nemendheid moet zijn. Maandagochtend ongeveer te tien uren brak te Waddingsveen (Brogzyde) een hevige brand uit in de smedery van De Ruyter. In betrekkeiyk korten tyd was de geheele woning uitgebrand en bad bet vuur ook de woningen van Hofwegen en Blok in de aach gelegd. Men vermoedt dat de brand is ontstaan, hoewel de zekerheid nog ontbreekt, door vonken uit een by de woning staande stoommachine. Hot achtjarig zoontje van V. T., te Wad dingsveen, werd door een rywiel op den Kerkweg aangereden en deeriyk gewond naar den dokter vervoerd. A n het herstel van d«o straat weg langs het strand van Scbeveniogen is van gemeentewege de laatste band gelegd, I zoodat deze thans weder van uit beide rich tingen by het Kurhaus en het dorp te bery- den is. Men meldt uit Woerden: By den gehouden wielerwedstrijd over 25 kilometer was de uitslag als volgt: Joh. Broekhuyzen, verguld-zilveren medaille, tyd 54 minuten; jhr. A. J. B. Verheyen, zilveren medaille, tyd 58 min. 10 sec.; L. Baolde, bronzen medaille, tyd 58 min. 20 sec. J. F. De Vries, (een jongen van 13 jaar) extra medaille, tyd 59 min. 45 sec. Men meldt uit Nymegen aan do „Tel.": Alhier werd in de beide laatste nachten weder ingebroken en wel in een woonhuis, waarvan de bewoners op reis waren, en in een ander, waar alleen de dienstboden thuis wareo. Beide huizen staan aan de St.-Anna- straat on werden aan de aehterzyde door het uitsnyden eener ruit binnengeklommen. In het eerste huis werd alles doorsnuffeld, doch er werd hoegenaamd niets van waarde ontvreemd, terwyl uit het laatste huis de in breker spoodig op de vlucht ging, daar de meiden, geraas hoorende, aan een bel trokken, die met de buren in verbinding stond. Op de eene plaats werd een zakdoek achter gelaten en op de laatste een paar bottines. Opmerkelyk is het, dat deze inbraken steed6 plaats vinden in de nachten van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag. Van andere zyde schry ft men uit Nymegen: Do inbrekers doen weer van zich spreken. Nauwoiyks was alhier een familie twee dagen afwezig, of de dieven wisten zich tot het huis toegang to verschaffen. Het scbynt een goed georganiseerde bende te zyn, waartegen de politie blykbaar niets vermag. Wenschelyk ware het, dat den agenten bevolen werd, 's nachts meer op verdachte lieden te letten dan op offeraars aan Cambrinus, die geen kwaad doon. In Nymegen is de sterkte der politie zeer onvoldoende en de burgery mag met recht er op aandringen, dat zy wat btter beschermd worde togen die inbrekers en dieven. Door den Urker visscher T. R. Hoekstra is te Harlingen aangebracht de visscher van Urk A. Weerstand met knecht, die in den jongsten storm de schuit op het Amelander Wad hadden verloren. Een andere knecht, Andries Weerstand, kwam bij het ongeval om. Gisteravond wilde te Eede het hoofd der R. K. school t9 Aardenburg op de reeds in beweging zynde tram springen. Hy miste den sprong en kwam met zyn been onder een der wielen terecht. Het werd zwaar gekneusd en zal worden afgezet. Omtrent den zakkenroller, die aan het station te Rozendaal op heeterdaad werd betrapt, meldt men dat door de ryka- politi9 oen aan hem toebeboorend koffertje is opgespoord, waarin verschillende artikelen van hoog e waarde waren geborgen, als dia manten broche, horloges, kettingen, enz., waarvan hij de herkomst niet kon opgeven. De dief had het koffertje station restant naar Vlissingen verzonden, doch het ontvangbewys, dat by hem gevonden werd, bracht dit aan het Jicht. Do zakkenroller geeft voor, een Pool te zyn. In de Friesche gemeente Op- sterland is de boerenschuur van Wouda afge brand. De drie runderen, welke zich daarin bevonden, zyn door de vlammen verteerd. Oorzaak hooibroei. Na de plantenboter, die men ver geefs heeft getraeht by ons in te burgeren, komt de beurt aan plantenkaas. Wy hebben met dit nieuwe product nog geen kennis ge maakt, maar lezen er een en ander van in de „Berliner Markthaller Zeitnng", wat ons oven- wel nog niet de overtuiging geeft, dat het de moeite van een kennismaking zal loonen. Deze plantenkaas wordt door koken en andere be werkingen bereid uit de Soyavrucht, die, zoo.ffs men weet, ryk is aan eiwit. Ze heet zeer voedzaam, aangenaam van smaak en daarby licht te verteren. (U. L.) De slechte gewoonte om op de koppelingen tusschen hooiwagens te gaan zitten, heeft te Morra (Fr.) weer tot een ongeluk geleid. Twea meisjes vielen van die gevaarlyke zitplaatshet eene werd overreden en ernstig gekwetst opgenomen. Het andere viel tusschen de raderen en kwam zoodoende met den schrik vry. In hot ziekenhuis te Guben zyn oen werkman uit Germersdorf, die wegens een maagziekte daarin was opgenomen, 1116 kersepitten uit de maag verwyderd. Dit zal voor den patiënt een beele opluchting geweest zyn! Als 't ten minste waar is. Het ongeluk aan de Ulrummer- stroopapierfabriek is niet, zooals eerst werd medegedeeld, veroorzaakt door het springen van een stoomketel, maar door het bersten van een der groote bolvormige potten, waarin het atroo gekookt wordt. Op het oogenbhk van de ramp, ruim vier uien 's morgens, waren vior of vyf personen aanwezig by den koker, waaraan een kleine reparatie moest geschieden, toen deze met een verachrikkelyken knal uiteenaprong. De ruimte was dadelyk gevuld met stoom en kokend water; de weggeslin gerde stokken yzer en de ontzettende lucht druk. brachten groote verwoestingen teweeg. Spoedig bleek, dat er drie personen vermist werden; bet deeilyk verminkte lyk van den bejaarden opzichter B. Sibersraa en dat van den machinist. Alle werden spoedig gevonden later slaagde men er in, dat van den werkman H. Laanstra van onder de puinboopen te ▼oorscbyn te balen. Vier personen zyn ge wond, doch, naar men verneemt, niet levens gevaarlijk. Manógedrama's. In don cireus Ferri, te Rivarolo, is de schoone, achttienjarige dochter van den directeur van het paard gevallen; zy kwam op het hoofd terecht en was terstond dood. In het Teatro dal Verine te Milaan viel de jockeyryder by een salto mortala en werd met gebroken ribben stervend uit de manége gedragen. In de woning van den Duitschen gezant te Londen is Zaterdag avond brand ontstaan. Een gedeelte van het dak werd vernield en de beneden-vertrekken ontvingen veel waterschade. Persoonlyke ongevallen kwamen niet voor. Te Calaspara (provincie Murcia, Spanje), is de bliksem in eene kerk geslagen. Een kind werd gedood en verscheidene per sonen werden gewond. Het gebouw is afge brand. In do provincie Cadix is eene zydefabriek. door den bliksem in brand gestoken en totaal vernield. Onbewuste lompheid. „Je komt toch morgenavond op ons feestje-?" „Ik zal zien. Men zal zich daarvoor wel heel mooi moeten maken I" „Och neen, kom maar zooals je bent 1"' Yalsche schaamte. Mevrouw: „Mina, wat zie ik? Heb je myn baljapon aangetrokken op het laatste huurkoetsiersbal Zoo'n brutaliteit fe my nog niet voorgekomen. Schaam je je niet?" Dienstmaagd: „Nu, of ik me geschaamd heb! Myn Xohan heeft gezegd, dat, ais ik my nog ooit weer zoo onfatsoenlyk kleedde, 't uit zou zyn tus schen ons." De preutsche. Dame (tot een heer, die begonnen is met het verhaal van eene eenigszins gewaagde anekdote): „Myn heer, geen woord meerl Ik moet u dat dringend verzoeken. Dat verhaal ken ik." Marktberiohtenu BadegravCj 16 Juli. Aangevoerd 319 wagons Kaas' 19,001 stuks, we-ende 85,219 KG. l?rgs late aoort Goudeehe f "22.50 ƒ24.zwaardore 26.2deaoort f 19.— a 21. hieronder 28 wagens Derbykaas, prijs late aoort ƒ23.50 $.f2dosooi". 2ü,a ƒ21.50: 38 wagens Edammer Kaaf, prijs Lata soort 25. a 2do eoori ƒ21.a 22.50, commissie wagen Leidscbe Kaas: hot schip pond. Handel matig. Rotterdam, 15 Juli. De aanvoer was heden van Tarwe maar matig en van de overige artikelen ge ring. De verkoop ging geregeld zonder merkbare prijsverandc riDg. Witte Tarwe werd tot vorige prijztn genomen. Leste quadtoit was schaars en werd soms nog iete boven de noteering betaald. Canada vreinig aan de merkt. INLAND8CHE GRANEN, Vlaam. en Zeeuw., do beste 5.90, ƒ6.tot ƒ6.20 dito dito mlddelb. 5.5.20 5.30 Flakk. en O verm., de beste 5.70, 5.90 B 6.- dito dito middelb. 4.70, 4.90 *5.10 Mindero en geringe soorten „4.25 „4.50 Canada„4.60, „4.90 „5.20 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Goede qualiteit Witteƒ7.40 a 7 30" Middel dito6.90 7.25 Mindero dito 6.30 6.75 Roode Tarwe niet aangeboden. Rogge wa® in de beste qualiteit niet voorhanden. Zeeuwsche on VI., n. qual., ƒ4.10, ƒ4.40 tot ƒ4.60 Overm. en N.-Drab., 3.80, 4. 4.20 Geringere soorten. „3.60 „3.70 Gerst word als vorige week van ƒ2.65 tot ƒ9.25 en Chovalier van 3.75 tot 4.70 verkocht. Haver werd in beste of goede qualiteit weinig aangeboden. blaoike en wichtige qualiteit van ƒ2.90 tot ƒ3.25 Zcouwsche on andere inL Voora.. „2.50 „2.80 Lichtere dito dito 2.2.40 Geringere Hoorten 1.60 1.80 Spelt f 2.75 tot ƒ3.35. P&ardenboo. en, Duivonboonen en Schaponbooncn blijken opgtruimd": Bmineboo ea eu Wïttoboonen niot aangevoerd. Blanwe Erwten voor de kook van f 6.75 tot 7.76 en Vuersooren ƒ5 50 tot ƒ6. Schokkors onbegadigd. Koolzaad luateloo*. Tegen volgende week wordt eenig aanbod van het Nieuwe gewas verwacht. Hennepzaad ƒ6.80 tot f 8.50 Kanariezaad zonder verandering, maar std. Het beste +.75 tot 9.25, middel-qualiteit f 7.75 tot ƒ8.40 en geringere soorten ƒ7.— tot ƒ7.50. BULTENLANDSCHE GRANEN. Tarwe werd voor den Rijn gevraagd on goede qualiteit Azirna vond plaatöing daarheen lot betere j.ryzen. lu Roggfl ging tot. ongeveer de prijzc-n van Maandag wat moor om. Horens. ƒ117 tot 120 Bul^aarscbo„115 „118 Beesar&bische110 115 Nicolajef112 „115 dito lichtere uit stoomboot 105 106 Od'.s a100 t 110 Taganrog107 „110 Tc-mnok 106 fierst hooger. Taganrog .ƒ9Stotƒ 101 Odessa97 99 Eupaioria 97 w 100 Zwarte Zee Juli'Aug98 Haver onveranderd vaat. Beval. ƒ6.30 tot 6.50 Libau 5 40 5.75 Boekweit niet voorhanden. Boekwèitgrutten fUnw. Grove St. Peter^bur^'-rƒ215 tot ƒ218 Vosr-Erwten vau 5 20 tot ƒ5.50. Maïs schaars en hooger. Bon'e Amerikaanecbetot ƒ120 dito dito stoomende 114 Odessa120 122 CinquatitiLC- „-126 „130 Publieko Veilingen. Clre» 235,000 Kilo Dönau-Tarwe. Verkocht tot ƒ154 ea l^l/a per 2100 Kilo. Circa l'Jó.OOu kilo St.-Petf-reburgcr Haver, gebroeid en met lucht. Verkocht van ƒ1.75 tot ƒ6.— per ItO Kilo. Circa 35 Last Sfc.-P'tereburger Vocr-Erwten, wak eu oalriecb. Verkocht tot ƒ4.75 per 80 KTlo Aücs s contant en met Dij bemaling vaa 1 pet. voor Yotlitt-«kosten. ilAtter lam* 15 Jali. Op <lo veemarkt waren heden aangeveerd: paarden, venlens 160 rundsroa 2 5 vatte kalveren, nuchter kalveren, 1715 schaa l, 051 vsxketa, biggen. bckkc-B. De prgzen van bet vee wtroc als volgt: runderen ld to quai. 31 a 32 c., 2de qual. 28 a 29 e^ Sdo qusl. 2ó a 26 c. kAlveran Iets qualiteit 42 a 42 c.. 2de qual. 32'/$ t 35 c.: uch.pen late qual. '29 r. 30 c., 2de qual. "27'/8 a 28 c.r lammeren por stuk - varkoua 1ste qnsb 167a 17 t, 2de qua:. l67r a li c. 3de qual. lA'/a 15 o., allee per l/3 KG, Handel traag. Schiedam, 15 Juli. Notcering vmn de Make laar*. Moutwijn f9.—. Jenever ƒ10.—, idem Amat. proef 11,50 per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoelmg-commiesie heden 0.60 ppr ketel. Nötecrrng van den Branders bona. Moutwpn f 57» a 5 V2 per heet. ct., zonder fust en zonder belast'

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2