Dcwegwedstrijd teiden-lltredit eiiterng. De aanlegkosten van de lyn zyn voorloopig geraamd op 800,000. Het plan bestaat om den tramweg Olden- zaal Denekarap on Oldenzaal Gronau zoo aan te leggen, dat goederenwagens der groote spoorwegen er op kunnen doorloopen. To Oldenzaal* zullen de beido tramwegen aan de bestaande spoorwegen worden aange sloten. Ook voor dezo lynen zjjn door provin ciale en gemeentebesturen en door particu lieren subsidiën toegekend tot een bedrag an f 95,419.46'/,. Als concessionaris voor de beide van Olden zaal uitgaande lijnen zal óéne nieuwe daartoe op te richten vennootschap optreden. Verplaatsing der Waruarlac-Iiidus'rle. Toen eenigen tyd geleden in België een nieuw tarief van Invoerrechten werd aange nomen, vreesde men hier te lande dat deze maatregel in de eerste plaats een slag zou toebrengen aan onze margarine industrie. Dat deze vreeze gegrond was, kan blaken uit de volgende mede.'eoling der „Bosscher Ct.": „Naar wij vernemen, is gisteren besloteD, dat de combinatie: „Antoon Jurgens en Prin zen" oene groote margarine-boterfabriek zal borwon to Antwerpen, ingericht om per dag 50,000 kilo's boter te vervaardigen. Aan den heer Henrl Grasso, firma "W. Grasso, te 's Her togenbosch, is de levering van alle voor de boUroereiding benoodlgde machinerieën opge dragen. Te Osch blijven ook de fabrieken in werking. Do heer Grasso zal eveneens de machine rieën leveren voor een boterfabriek, te Ant werpen te vestigen door de firma W. J. Albers, uit Dordrecht Gr emencl Nieuws. J. P. Marjee, kerverbij de firma G Wilbelmy Damsté, ontving Zaterdag-avond, voor zijne 25-jarige dienstvervulling, van zijn tegenwoordigen patroon, den heer J. Wilbelmy Damsté, onder korte bewoordiDgeD, een gouden remontoir-horloge met bijvoeging van nog iets, om er een gezelligen dag van te maken. Gisteren had te 's-Gravenhage een cricketwedstrijd plaats tusschen deLeidsclie C. C. „Ajax", welke dit jaar den kampioenstitel in de 2de klasse-competitie wist te behalen, on de H. C.C., een lsto-klasse-vereeniging. „Ajax", welke eerst aan bat toog, scoorde 156 runs ton ko3te van 7 wickets (J. De Groot 57, J. Adam 33, J. Jongeneel 24 en A. Adam 21); de H. C.-C. beantwoordde met 46 runs (Hamakers 21). „Ajax won dus met 110 runs. In aanmerking genomen hoe sterk de '8 Gravenhaagsche C. C. is, is deze over winning zeker nog veel schitterender dan die van de vorige week op „Volharding". De stoomtram der H. IJ. S.-M. van Den Haag naar Scheveningen vervoerde Zon dag ;t; 9000 personen. Do tentoonstelling van genees- kraebtige en nuttige planten in het gebouw van het Kon. Zoól. Bot. Genootschap te 's-Gravenhage, mocht z:cb Zondag, vooral in de middaguren, toen er muziek was, weder in een druk bezoek verbeugen. Onder de talrijke bezoekers word o. a. opgemerkt de minister van koloniën, mr B rgsma. Men schrijft ons: Reeds sedert oen geruimen tyd dee i zich te Roelof-Arends veen de beboette aan oen bekwamen genees kundige dringend gevoelt-n. Van elders moest in dit bloeiend dorp medische hulp worden verstrekt, wat by nacht en ongunstig weder, vanwege de eenigazins geïsoleerde ligging, h rhaaldeiyk groote moeilijkheden baarde. Thans, na oenige teleurstellingen, is men zoo gelukkig, dat een jwgdig, veelbelovend arts, do heer Jorissen, uit Heerenveen, zich aldaar als zoodanig gevestigd heeft. Het mag dan ook als een uitvloeisel worden beschouwd van de vreugde en dankbaarheid der inwoners over dit feit, dat gistermiddag het fanfarecorps „Liefde voor Harmonie" den heer J. verraste met ecne uitnemend geslaagde aubade, die blfikbaar op den pas gevestigden medicus een aangenamen indruk heelt gemaakt. Moge die welluidonde welkomstgroet eene goede harmonie en een kraebtigen band doen ontstaan tusschen dezen jongen arts en de inwoners van Roelof Areudsveen, en moge de daardoor opgowikte wederkeerige sympathie eene lange reeks van jarun voortduren I Het „Rott. Nieuwsblad" schrijft onder hot hoofd „De Amsterdamscbe kermis" het navolgende: „Wy hebben oen paar allergenoeglijkste uren gehad op het terrein van de Amster damscbe kermis, achter het Rijksmuseum. Een idoaal'-kermis is het, zóó mooi en zóó vrooiyk als maar heel weinige kermissen waren vóór deze. Onzo Rotterdamsche Augus tus kermis goiykt er zoo goed als niemendal op, onze kermis is er voor meiden on jongens en op deze Amsterdamscbe kermis kunnen dames en heeren komeno gerust, er is niets, dat aanstoot geeft, en het is er toch zoo jolig, zóó joligZóó'n kermis in te richten is een verdienste van belang en de Nedorlandsche leeuwtjes, aan de kranige inrichters er van gegeven, zijn verdiende belooningen! Het is een fiauwo mop van de geestige Amster dammers to zeggen, dat de eenigen, die uit dezo wanorde een behoorlijke orde wisten to verkrygen, de beido inrichters waren, en te spreken van een „wereldteleurstelling" IFl.iuw, heel flauw. Zóó ontneemt men dor verdienste hare kroon. Do eenige fout, die hun kan worden ten laste gelegd, en dat is eigenlyk slechts een foutje, dat men hen niet mag aanrekenen, is, dat zy deze kermis „Wereldtentoonstelling" geno3ind hebben. Dat is een goedige vergissing geweest, een aardigheid, die in vollen ernst werd opgenomen. Een vergissing, het is waar, die sommige menschen een oogenblik in de war heeft ge bracht, maar als deze menschen gezien hebben de groote vroolykbeid in de lanen en op de pleinen tusschen de kramen, 's avonds als de lichtjes gloeien in lange lynen, hoog en laag, als deze menschen gekomen waren onder den machtigen indruk van de geweldige pret, die de Amsterdammers er maken, de Amster dammers, die zoo lang van kermisjool ge speend waren en nu hier een vergoeding hebben voor vele jaren vasten, wel, die dan niet méózingt, van harte: Met de kormispret, bom, Gaan we laat naar bed, bom! moet een Nurks of een malle- eischen-steller wezen. Men vergete asjeblieft de aardigheid van de hoeren Calisch c. s. en men ga niet naar de Amsterdamsche tentoonstelling, maar naar de Amsterdamsche kermis, 't welk doende men een heel vroolyken dag hebben kan. Een oogenblik zyn wy ook in de war geweest. Wy hadden nog ahyd in onze gedachten de mooie beloften, neergeschreven in lange pros- pectusvellen, waar met zulke vette roode letters tusschen stond „Wereldtentoonstelling van Hotel- en Reiswezen" en wy zyn heengegaan met verwachtingen naar: typische oude en nieuwe vaartuigen, karren, sleden, spoor wagens; typische oude en nieuwe logement gebouwen van alle landen in miniatuur, typi sche oude en nieuwe dingen van comfort op reiswe zyn heengegaan met verwachtingen te zullen ontvangen eon onvergetelijke les in de geschiodenis van het logeer- en het reis wezen, te zullen zien hoe onze grootmoeders en grootvaders, overgrootmoeders, edelmooders zelfs, reisden en het zich op die reis gemak kelyk maakten. Wy hadden in onze gedachten een wereldtentoonstelling gereed gemaakt, zóó vol verrassingen, zóó vol vreemds, zóó vol wonderiyk-moois, een wereld-tentoon stelling, die in de bescheiden bepaling van haar taak zóó innig eerbiedwaardig wezen zou, dat zy de schitterende glorie van een tentoon stelling te Parys zou doen vergeten; een ten toonstelling, die voor de inrichters van de Antwerpsche expositie een lesje in beschei denheid zou geweest zyn. Wy zyn aan 't zoeken gegaan en wy hebben niets, maar dan ook het schip en de groote reiskoffer en nog een kar op het terrein, waarin sigaren verkocht worden, uitgezonderd, niets gevoüden, dat op een tentoonstelling van hotel- en reiswezen of op o n wereld tentoonstelling geleek. En moë gezocht, zyn we gaan berusten, we zyn uit die berusting tot nieuw-opleven gebracht door den schate renden jool van de avondpret en we hebben een paar allergr-noeriykste uren gehad op bet terrein van de uflioiöele Amsterdamsche kermis achter het Rijksmuseum. De geheels dag had eeu dag van genoegen kunnen wtztn, als wy niet gekomen waren met eischen en met ver wachtingen; als men die dingen gelieft thuis te laten, kan men op dit terrein heel veel plezier hebben en, met bescheiden verlangen^, wel moois zien ook. 's Morgens zija er op de terrtinen en in de gebouwen weinig menschen, „er komt vóór acht uur geen kip", zegt men in Amsterdam, wat het groote voordeel hetft dat men by beschouwingen van interessanto dingen niet wordt opzygedrongen en by pogin gen ergens binnen to komen geen platge trapte eksteroogen oploopt." De Amsterdamsche Zwemclub heeft nationale gekostumeerde zwem we i- stryden uitgeschreven tegen Zondag 4 Augustus in de Bad- en Zweminrichting aan de De- Ruyter kade. De tentoonstelling teAmster- uam werd gisteren (Zondag) bezocht door 9000 betalende personen. De feestelyko inhaling te Am- sterdam van de overwinnaars irj do Royal Henley Regatta zal plaats hebben Dinsdag avond te 7 u. 3 min. aan het Centraalstanoa aldaar. Na ontvangst in de wachtkamer zullen de rooiers van „Nereus" in feestelyk versierde iytuigen in optocht door de stad ryden. Na een bezoek aan het schuitenhuiR zal men zich naar de Studenten Sociëteit „N. I. A." begeven, alwaar te balfnegen aan de afgevaardigden van bevriende vereenigingen en verdere be langstellenden in de roeisport gelegenheid zal gegeven worden den overwinnaars geluk te wenschen. Do jachtvereeniging „Nimrod" zal een zil veren lauwerkrans geven. Donderdag zullen de verschillende roei ver eenigingen aan do deelnemers van de wed strydec te Kiel, Frankfort en Henley („Triton", „Do Hoop" en „Nereus") een diner aanbieden op do mailboot der tentoonstelling. In Oud Hollandt te A rasterdara. In de weeck, dewelcke nu voorby is, syn 33735 uythtemsen onso Stadt wescn beaien, so dat er nu in 't geheel al 301651 binnen onso Poorten zyn geweest. (O. H. N) Naar aanleiding van het bericht betreffende het onder verdachte omstandig heden overlyden van een onderwyzer (den heer G. S.) kan worden medegedeeld, dat als de oorzaak van dat overlyden beroerte is geconstateerd, zoodat dit niet aan misdaad kdn worden geweten. Reeds b\j het instappen in den trein te Amsterdam was de heer S. ongesteld, hetgeen gedurende de reis zeer verergerde, dermate, dat hy, te Helder aankomende, niet by machte was, zonder hulp zyn coupé te verlaten. Op weg naar huis is hy blykbaar op korten afstand van het istation door eene beroerto gotroffen en, in bewusteloozen toestand ver- keerende, door straatroovers van horloge, ket ting en portemonnaie beroofd; althans een en ander werd den volgenden morgen, toen men hem vond, vermist. Van lichamelyk letsel, dat hem zou kunnen zyn toegebracht, was evenwel niets te bespeuren. Op de "Willemsbrug te Rotterdam geraakte Zaterdag avond een 13 jarig schip- persmeisje onder een sleeperswagen. De wielen gingen het arme meisje over het hoofd; vreeseiyk verminkt werd het opge nomen. Volgens de „Pr. Gr. Crt."is Zater dag-morgen in de Ulrummer Stroopapier- fabriek de stoomketel gesprongen, met het noodlottig gevolg, dat drie menschen bet leven verloren. Zaterdag werd door den heer en mevrouw G. J. Van Heek, te Enschedee, aan de arbeiders van de fabrieken der firma Van Heek en Co. een feest aangeboden. Eerst werd ïn den namiddag een optocht door Enschedees straten gehouden en daarna werd de feestviering voortgezet in het Volks park, waar volksspelen plaats vonden. Het plan was, het foest met een schitterend vuurwerk te besluiten. Zaterdag kwamen teHarlingen binnen twee botters, „U K. 104", gesleept door „U. K. 97", met verlies van zeilen. Beide brachten de treurige tyding, dat de botter „U. K. 155" in de nabyheid van den Zwarten Haan gezonken was, waarby de schipper H. Weerstand het leven verloor, terwyl de overige opvarenden door de botters „U. K. 104" en „U. K. 97" werden gered. Hot eiland Marken is Zaterdag ondergeloopen. Een dag of acht zyn de Markers met dat water en dien modüerigen boel opgescheept. DaarbU komt nog het nadeel van het wegdryven van het hooi, wat, gevoegd by de uiterst schrale ansjovis vangst, don Markers weer een govoeligen slag toebrengt. Volgens een bericht uit Lima heeft de Peruaansche regeering op het ulti matum van Bolivia geantwoord, dat zy niet geneigJ is de gevraagde voldoening te geven, aangezien deze eiscb niet voldoende toege licht is. INGEZONDEN, Leiden, 15 Juli 1895. Geachte Heer Redacteur l Naar aanleiding van het in Uw Blad van Maandag 15 dezer voorkomende bericht, ver zoek ik U vriendelyk onderstaand schrfiven, ten deele als vervulling, deels als rectificatie van het bericht, in CJw Blad van heden op te nemen, ter verplichting van Achtend, Aan den heer Redacteur Uw Dw. Dn. van het „Leidsch Dagblad.J. A. Van Hamel. Twelloo, 10 Juli 1895. M. Rl In antwoord op Uwe geëerde van 7 Juli heb ik de eer U mede te deelen, dat hoe- wrl, in 't algemeen, wel sympathie hebbende voor oen pensioenfonds als door U bedoeld ik echter eerst zoude moeten weten hoe be doelde regeling, ter plaatsen, ooor U vermeld, luidt, en hoe hare werking is, alvorens ik zonde kunnen zeggen, dat ik my mot haar zoude kunnen vereenigen. Ik stel er echter tevens prys op U mede te detlen, dat ik my nimmc-r vooraf wenscb te verbinden tot het uitbrengen myner stem in dezen of genen zin. Een impérarief mandaat, van wien ook, verwerp ik beslist. Aan het Bestuur der Af- Hoogachtend, deeling Leiden van den Bond Uw Dw. Dn. van Ned er l. Onderwijzers. J. A. Van Hamel. Deze door de Leidsche wi«-lryders vereeniging AH Right"uit geschreven tweede internationale wegwe letryd (100 KM.) had gistermiddag plaats onder omstandigheden, welke, wat het weder be refr, wel iets gunstiger hadden kunnen zyr, want een vry steïke w^sttinwind deed op do mededingers in niet geringe mate zyn invloed gevoelen. Dit is waarschyniyk ook oorzaak geweest dat tien der 32 ingeschreven mededingers niet waren opgekoav n, nl. M. W. D.ngemans en H. J. Do Wys, uit Rotterdam; J F. D. Doorne kamp, uit Amsterdam; de vier Antwtrpe- naren; S. A. De VI iter en Th. Saakes, uit Den Haag; J. N. Van der Knoop, uit Vlaar dingen. De afwezigheid der Belgen maakte ook dat de wedstryd zyn internationaal karakter verloor. De belangstelling van het publiek leed er echter niet onder: want tegen twaalf uren was het aan den Hoogen Rtynatyk, by hetpunr van afgang, stampvol. Er bleven dus 22 deelnemers over, die werkelyk aan den wedstryd deelnamen, nl. I. J. Otterbeek, van „A. V. C." uit Amster dam; 2 Joh. Spaans, van „Zwaluw" uit Utrecht; 3. H. Van Koolbergen, van „AII Right" uit Leiden; 4. G. M. Dec, van All Right" uit Leiden; 6. G. P. Ittmann, van „All Right" uit Amersfoort; 7. W. Van Doorn, van „Zwaluw" uit Utrecht; 9. A Wingelaar, van „Zwaluw" uió Utrecht; 12. M. Oordang, van „Meteoor" uit Maastricht; 14 G. L. Kluy ver, van „H. V. C." uit Hilversum; 18. J. Van der Velden Jr., van „W. V. D." uit Dordrecht; 19 A. R. Roos Jr., van „Voor w.iarts" uit Amsterdam; 20. A. G. Immink, van „Zwaluw" uit Utrecht; 21. A. W. J. A. Yske, van „Kettinggangers" uit Haarlem; 23. M. J. Liotard, van „A. N. W.-B." uit Amster dam; 24. J. M. N. Vrouwes, van „A. A. C." uit Amsterdam; 25. J. G. W. A. Van der Tuyn, van „Ooievaar" en „All Right" uit Den Haag; 26 J. "W. Bolk, van „A. N. W.-B." uit Utrecht; 27. C. Witteveen, van „Ketting gangers" uit Haarlem; 28 G. M. Verhoeven, van „A. N. W.-B." uit Rotterdam; 29. C. W. M-iris, van „Ooievaar" uit Den Haag; 31. K. Bylevelt, van „Ooievaar" uit Den Haag-; 32. J. Goudkade, van „A. N. W.-B." uit Boskoop. De nommers vóór de naaien duiden de volg orde aan, waarin de ryders, in ryen van drieen geschaard, aan den start geplaatst waren en welke nommers ook op hunn9 ruggen zicht baar bevestigd werden. Op het commando van „Afl" zetten allen zich even over twaalven in beweging, en wel dra was er van niemand hunner meer iets te zien. Onderweg waren verschillende posten en chef controleurs uitgezet, om den ryders als dit by eventueels ongelukken noodig mocht zyn hulp te verleeuen of ververschingen te verstrekken. Van dezen werd vernomen dat vele ryders by de brug te Gouwsluis, dio juist open was, moesten wachten. Te Woerden passeerden er dan ook ongeveer 12 tegelyk, met Dee, uit Leiden, aan het hoofd en Cordang en Witteveen in het midden. By het keerpunt te Utrecht (dus 50 kilo meter) waren er opnieuw enkelen by elkaar, nu echter met Spaans, uit Utrecht, aan het hoofd, dio Dee byna vlak naast zich had. Witteveen bracht het niet verder dan Utrecht. Hy bleef daar. Misschien had hy weer „pech" gekregen. Op den teiugweg passeerde te Woerden Cordang het eerst; op hem volgden Vrouwes en Spaans, als aan elkaar hangende. In Bodegrave waren de kansen veranderd, want daar waren de laatsteu vóór en was Cor dang achter hen, die echter te Alfen weer vier minuten op hen had ingehaald. Hy sneed er van door dat het een lust was met zyn pacers voor zich, die dus voor hem veel wind opvingen. Onderweg had by reeds een paar malen van machine verwisseld en even vóór het zoogenaamde „Witte huisje", aan den Leiderdorpschen weg, kwam er weer een gebrek aan zyne raachiuo. Toen er geen één persoons-rywiel voorhanden was, verlieten zyne pacers hun tandem safety en Cordang zette daarop alleen dadelyk den tocht voort, terwyl zyn pacers den weg met de machine te voet vervolgden. Een nieuwe pacer reed toen achter hem en kon hem op een èón-persoo.is- machine blykoaar niet inhalen, zóó ging het er nog van langs. M. Cordang. De langs den weg wandelenden, wier getal in den namiddag nog veel grooter was dan by den afrit, maakten ruim baan en begroett n Cordang met hoezees, die, als eerst aanko mende, den lsten prys, bestaande in een zilveren beker ter waarde van f 105, won in 3 u. 16 m. 22 sec Daar deze beker geen wissel- prys is, tlyft hy zyn eigendom. Het vorig jaar, toen er geen wind was en hy ook den eersten pry» won, legde Cordang denzelfden weg af in 3 u. 21 m. 37 sec. Dat na Alfen Vrouwes en Spaans, die voort durend, zelfs nog aan het „Wilte buisje," dat vooral een verzamelplaats van toeschou wera was, als 't ware aan elkajr hingen, weer op Cordang hadden ingehaald, bleek uit het minder dan vier minuten geworden ver- 8cbD, dat zy na Cordang aankwamen. Do vo'gende pryzen werden nameiyk be haald 2do. Bronzen racer op rywiel met medaille door J. M. N. Vrouwes, Amsterdam, in 3 u. 18 m. 33 sec. 3de. V.-Z. M., uitgeloofd door den A. N. W.-B., Johs. Spaans, Utrecht, in 3 u. 18 m. 49 sec. 4de. Zeer groote Verg. Zilv. Med., J. Otter beek, Amsterdam, in 3 u. 24 m. 41 sec. 5de. Groote Verguld Zilv. Med., A. W. J. A. Yske, Haarlem, in 3 u. 38 m. 55 sec. 6de. Verg. Zilv. Med., A. G. Immink, Utrecht, in S u. 40 m. 7de. Zeer groote Zilv. Med., H. Van Kool bergen, Leiden, in 3 u. 41 m. 40 sec. 8ste. Groote Zilv. Med., A. Wingelaar, Utrecht, in 3 u. 43 m. 9de. Zilv. Med., J. Van der Velden Jr., Dordrecht, in 3 u. 43 m. 46 sec. 10de. Zeer groote Bronzen Med., J. Goud kade, Boskoop, in 3 u. 52 m. 4 sec. 11de. Zeer groote Bronzen Med., G. L. Kluyver, Hilversum, in 4 u. 3 m. 48 sec. 12de. Groote Bronzen Med., J. G. W. A. Van der Tuyn, Den Haag, in 4 u. 4 m. 25 sec. 13de. Bronzen Med., W. Van Doorn, Utrecht, ia 4. u. 7 ra. 34 sec. Bovendien waren drie extra-pryzen uitge loofd: lo. Een medaille voor hem, die het eerst de 25 KM. had afgelegd, werd behaald door G. M. D:e, van Leiden, in 42 min. 12 se/. 2o. Een medaille voor hem, die het eerst de 50 KM. had afgelegd, door Joh. Spaans, van Utrecht, in 1 u. 32 min. 3o. Een sieilyke bierpul voor het eerst aankomend lid van „All Right", door H. Van Koolbergen, die den 7den prys had gewonnen, doch door een ongeluk onderweg (ten gevolge waarvan hy een bloedend been opliep) opont houd had gehad, daar hy anders, indien te Woerden pacers voor hem waren geweest, zeker een hoogeren prys had verworven. Verdere persoonlyke ongovallen schyneiï er niet te hebben plaats gehad. De ongeluk ken bepaalden zich enkel tot de machines, o. a. ook van den heer Dee, die, na Utrecht en terug Woerden in vry goede conditie te zyn gepasseerd, eerst na Woerden op zijne machine niet verder kon ryden en op een tandem-safety met een zy nor pacers te Loiden aankwam en aldus het recht op een prys had verbeurd. Da pryzen werden des avonds in den tuin van „Musis Sacrum", waar vanwege „AU Right" door de kapel der dd. schuttery onder directie van den heer Joh. C. Geyp een concert werd gegeven, uitgereikt door den heerL. H. Feenders Jr., die deze aanbieding in de pauze met eenige hartelyke woorden van geluk- wenscbingtot de winnaars deed vergezeld gaan. Als leden van de jury vermeldde het pro gramma, behalve den heer Jan Van Selms, die commissaris aan het keerpunt was, ook den heer Frans Netscher, die echter eenvoudig geheel was weggebleven, en den heer A. Kool hoven, die wel by het starten tegenwoordig was geweest, maar onmiddellijk daarop da stad weer verliet 2onder terug te keeren. De vraag is gerechtigd of dergeiyke hande lingen pas geven. Een man een man, een woord een woord. Heeft men eenmaal zyn woord gegeven, dan moet men dit ook natuuilyk behoudens billyke onvoorziene om standigheden gestand doen. Gelukkig dat men nu nog op een wakkeren bestuurder als de heer Feenders is, kon rekenen, die by de vele werkzaamheden, welke hy reeds op zyne schouders had, ook de hunne, met behulp van een ander, nog op zich moest nemen. Het was heel gezellig in den tuin van „Musis", waar het bestuur en de deelnemers aan het in „Plaats Royaal" plaats gehad hebbende diner om acht uren ontvangen werden met het oude Wilhelmus. De gekleurde-ballon verlichting slaagde goed, evenals het afsteken van het bengaalsch vuur, doch jammer was er voor de aangebrachte gasverlichting te veel wind, waardoor het tegenover den ingang geplaatste wapen vm „All Right" slechts gedeeltelyk en het in den tuin opgestelde rywiel in het geheel niet slaagde. In optocht met de Schuttery muziek voorop en beschenen door bengai.lsche zonnen werd na afloop van het concert getrokken langs Plantsoen, Hoogewoerd en Breestraat naar het club-lokaal „Plaats Royaal," hoek Nooid- einde, maar aan dien stoet namen niet enkel de leden, doch byna alle aanwezigen van „Musis", ook tal van dames, deel, zoodat er een monster ovatie met het noodige gezang en gehos werd te aanschouwen gegeven, zooals bier in Leiden misschien Dog nooit is vertoond. „Ali Right" heeft aus, met het vtrzoek tot deelneming daaraan, ook wat dit betreft, weer een prachtige reclame gemaakt. Op de Hoogewoerd was by den heer W, Disseldorp als agent van de Whit worths machines, waarmede Cordang den hoofdprys had gewonnen, een gas-illuminatie met den naam Whitworth ontstoken ter eere van dit welgeslaagde wielerfeest, dat met een soirée musicals et déclamatoire in het clublokaal besloten werd. BUITENEAND. Frankrijk. In de Kamer werd Zaterdag het voorstel behandeld van den heer Pourquéry betreffend» de reorganisatie van het Legioen van Eer. Dit voorstel, waarby hervorming van het hoofdbestuur dezer orde werd gevraagd, werd aangenomen. Daarentegen werd een. ander» motie verworpen, waarby werJ voorgesteld dat voortaan het Legioen van Esr uitsluitend aan het leger en de marine zal worden uit gereikt. Vervolgens las do minister-president Ribofc het decreet voor van den president der repu bliek, waarby de zitting der Kamer wordt gesloten. Hetzelfde besluit werd ook in den Senaat voorgelezen. De zitting van den Senaat werd toen eveneens gesloten. Te Parys zyn VTydag twee zaken van eer beslist door tweegevechten. Ten gevolge van een dispuut in de Kamer, hebben de af- gevaardigütn Denoix en Gérault-Richard ge duelleerd Er werden twee kogels gewisseld zonder eenig resultaat dan dat aan de eer was voldaan. Een lid van den Paryschen gemeenteraad, de heer Archain, en de conseiller génóral Busset hebben op den degen geduelleerd, waarby de laatstgenoemde heer gewond werd in den rechterarm boven den pols. De correspondent van de „N.-Y. Herald*, te R:o de-Janeiro meent te weten, dat de Braziliaansche regeering Frankryks voorstel om het geschil betreffende de gren3 van Fransch-Guyana aan een scheidsrechterlijke uitspraak ie onderwerpen, heeft aangenomen op eene voorwaarde: dat niet de czaar van Rusland tot scheidsrechter worde gekozen. Gelyk gewoonlyk, was de groote parade ook nu weer het voornaamste der feesten, waarmede de 14de Juli te Parys werd her dacht. Duizenden menschen waren in het Boig de Boulogne van alle kanten samengekomen,

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2