iDlantele BainrsniilT Goena-Goena. Zondagsrust. DE GROOTE FLESCD, Openbare Verkooping MENGELWERK. Vervolg der Advertentiën. F. F. W. HEINTZ 4 Co., N. Rijn 11, Geiden. SLIJTERIJ Haarlemmerstraat 96. Madera/0.85, ƒ1.-, ƒ1.20, 1.59. Port /I.-, 1.25,1.50, /2.-(2.50 p. Fl. Harde,Witte enZuivere Steariie-Kaarsen Beuzemaker& Co., 13. VISCHMARKT 13. DE TWEEDE DRUK Oorspronkelijke Roman Et is, icbrjjft Be Tijd, door de vrienden van h t, bijzonder onderwijs wel degelijk oen over winning behaald. Èi om de overwinning zelve én om de wy'zo, waarop zy bevochten werd, bestaat er reden tot blijdschap. Naar het oord9el van Be Standaard biedt de aannoming van het voorstel aan den eenen kant ongetwijfeld winsto, maar dit levert toch weer een nieuw gevaar op. Veiliger zou het geweest zijn, bijaldien er nog e9n alinea aan het ontwerp ware toegevoegd geweest. Zeer terecht merkte dr. Vermeulen op, dat, als in later tyd wij eens aan schaarschto van onderwijzers lijden, en het „Openbaar" onder wijzers o^er heeft, de Regeering allicht zal zeggen: Gij hadt uw vacaturen wel vervuld kunneu krijgen; hier staan candidaten bij hoopen. Een bedenking, die uiteraard nog verder strekt. Een Roomscho school kan geen Joodseh onderwijzer gebruiken. Een Ethische school geen onderwijzer, die Calvinist is, en geen Calvinistische school een Arminiaan. Jammer slechts dat dr. Vermeulen zijn amendement te kort nam, en daardoor niet ter zake liet dienen. Wat ons zou gered hebben, was een bepaling, dat de school besturen afschrift van de gedane oproepingen moesten overleggen, en dat de bedingen, door de besturen in die oproepingen gestold, door de Regeering zullen worden geëerbiedigd. Gelijk het nu liep, deGd hot atcendemenf van dr. Vermeulen eer kwaad. Nu toch is het ingetrokken op een bedreiging van den heer De Beaufort, dat hij anders tegen zou stommen. De wet is alzoo aangenomen onder den druk van een meening, dat do candidatenkring niet in zoo beperkten zin mag worden genomen. Een latere Regeering zou dus allicht kunnen zoggen„Zoolang er heeren met een akte op do markt ledig staan, geef ik, zoo gil ze niet inhuurt, geen subsidie." En hierin nu schuilt iets bedenkelijks. By de posterijen vindt men rare zaken! Herhaaldelijk komt het voor aldus wordt aan de Haagschc Courant geschre ven dat wandelstokken en parapluies aan postkantoren ter verzending als postpakket worden aangeboden, maar moeten worden geweigerd, daar do lengte gewoonlijk het maximum der bij de wet geoorloofde afmetin gen overtreft. Wenschelijk zou het daarom zijn, do wet op de pakketpost zóu aan te vullen, dat het maximum van een dor afmetingen van 80 cM. op 1 M. gobracht werd. Opmerkelijk is het, dat genoemde voorwerpen ook dan, als zy worden aangeboden ter ver zonding op don voet van blief, d. w. z. togen briefport, moeten worden geweigerd, niet tegenstaande er bi] of krachtens de wet geen maximum-afmetingen voor brieven zyn ge steld, noch bepalingen omtront de omslagen, waarin die moeten zijn gesloten. Do aanbieder kijkt verwonderd op en zegt: Hoo, m\jnheerl u weigert dien wandelstok tegen briefport te verzonden en kunt mij hot wetsartikel niet aanwijzen, waaraan de be- voogdheid tot die weigeriDg is ontleend? Antwoord: Ge hebt alle redon om hier over verwonderd te zijnmaar ik moet u beleefd doen opmerken, dat, hoewel bij of krachtens de wet geen maxiirum-afmetingtn voor brieven z\jn gesteld, het gemis van eene zoodanige bepaling toch niet kan worden ingeroepen, waar het geldt do verzending per brievenpost van voorwerpen, die geen brieven zyn. De man met den wandelstok gaat nu been, doch komt eon half uur later een goed inge pakte rol aanbieden, met verzoek om die als brief te verzenden. En aan dat verzoek wordt nu door don ambtenaar natuuilyk voldaan, hoewel hij zoer goed weet, dat zich in die rol de wandolstok bevindt. Van weigeren mag nu echter geen sprake zijn. Zijn dat geen curiositeiten? Uit een brief komt in Het Nieuws van den Bag over Oost-Indische toestanden het volgende voor: „Na aankomst van het bericht, dat de uitgaande rechten op suiker weer eens voor oen jaartje zyn afgeschaft, denkt u zeker, dat allo suiker- lui gevlagd hebben; maar dan vergist u zich toch, want de fabrikanten proliteeren daarby feitelijk niets. Er is op Java maar een enkele fabrikant, die zijn eigon suiker afscheept en dan direct van die enkelo centen per pikol profileert; het gros is door do consignatie- contracten verbonden, do suiker aan de groot o handolshuizen af to leveren, die er dan medo speculeoren en door do grooto hoeveelheden suiker, dio zu omzetten, uit die enkele centen cadeau gekregen uitvoerrechten een flinke winst in den zak steken. Maar dat zu nu ook maar een lialven cent moer voor do pikol betalen, dat kunt u denken! Toen do uitvoerrechten weer inge voerd werden, schreeuwden die handelshuizen moorden brand en betaalden zy den fabrikanten dadelijk voor de pikol zooveel centen minder. Nu die uitvoerrechten afgeschaft ztyn, betalen zy don fabrikant even weinig en lachen in hun vuistjr». Het zou wel de moeite waard zyn, hierop eens op do eene of andero wyze attont te maken, evenals op de verbazend hooge rente (7 percent), die do handelshuizen biy ven rekenen voor do verstrekto cor signatie- gelden of werkkapitalen, en do fabrikant is daartegen machteloos, juist door de fraaie consignatie contracten, waar buiten hy niet kan. Nu is het wel mogeiyk by eon ander handelshuis over to gaan, maar het blyft hetzelfde: men wordt óf door den hond óf door de kat gebeten. En al die heeren Direc teuren en Commissarissen met traktementen van f 2000 en f 1500 's maands, zoowol hier als in Holland, denken er niet aan, zich ook maar in het minst te bekrimpen. De suiker fabrikanten moeten naar bloeden. En als de fabriek niet meer betalen kan, wordt die ge annexeerd en lachen zy er om. Dit zyn feiten en gebeurt dit jaar reeds bij drie fabrieken. Eén werd oDlangs voor/* 1000 verkocht. Kooper de consignatiehouder, die daardoor een bezitting van een 6 ton kreeg. En dat is niet het eenige voorbeeld. Ik hoop, dat er eens wat ruchtbaarheid aan die mooie handels-zaken gegeven wordt." Terwyi wy de juistheid van het meege deelde voor rekening van den briefschryver laten, die geheel op do hoogte van deze zaken is, voldoen wy, in het belang van recht en billykheid, aan zyn wensch door aan de ge achte redactie van Iht Nieuws to verzoeken, deze regelen in haar blad op te nemen, voegt Q. N. hieraan toe. Zijti eene groote zonde. Uit htt Engelsch. In de gevangenis, veroordeeld tot lange jaren eenzame opsluit:*".g, denk «Set bitter berouw en eindelooze wroeging aan de ge- schi denis van myn leven, een voortdurende aaneenschakeling van verdriet, zorg en einde- lyk myne groote zonde. Ik was bediende by eene groote Londensche firma, dertig jaar en bad een inkomen van f 12.50 in de week, waarvan ik een zwakke vrouw en twee kinderen moest onderhouden. Dorothy Callow was oen aardig, opgewekt meisje toen ik haar trouwde; het leven lag toen voor ons als een paradys vol zon en licht. Wy zetten ons nederig huishoudentje op in een stille straat vlak by de City. Dsn eersten tyd ging alles uitstekend, maar toen de kinderen kwameD, heel kort op elk ander, werd Dorothy bleek en mager door do vermoeiende dagen en do slechte nachten. Op een goeden dag stapte ik vastbesloten naar het hoofd der bekende firma; ik vroeg hom om verhooging van salaris. Als reden van myn verzoek gaf ik op dat mun vrouw zwak was en ik haar wat rust wilde be zorgen. Hy was boel viiendeiyk en sprak van de vele gevallen, die hy zoo kende, maar hij bleef er by dat het salaris in even redigheid was van hot gevorderde werk en dat hy dadeiyk iemand anders voor de be trekking zou hebben gevonden. Treurig verliet ik hem en begaf my naar buis, waar ik Dorothy bezig vond het jongste kind in slaap te sussenzy zag nog iets bleeker dan gowoonlyk. „Hebt gy opslag gekregon?" vroeg zy. „Neen, Dolly! De heer Johnson is er niet toe over te halen. Ik geloof dat dat kind den heelen dag huilt." „Het scheelt weinig; ik geloof dat het ziek is. Konden wy maar eens een poosje naar buiten gaan, Henry." De dagen gingen voorbij als vro9gor, Dolly werd al magerder en bleeker en de kinderen werden sterker en hadden den eetlust der gezondheid. Myn kantooruren waren van negenen tot zessendus moest ik reeds om acht uren Voii buis om er niet terug te komen voor zevenen. Was de huur in de buurt, waar het kantoor was, niet zoo hoog geweest, dan was ik dichterby gaan wonen. De tram was een weelde, die ik m\j niet kon permitteerenmyn middagmaal gebruikte ik in liet goedkoopste eethuis, totdat ook dat werd afgeschaft en ik mu tevreden stelde met een paar sandwiches. Iloe vurig wonschte ik in die dagen dat ik Dolly nooit getrouwd had, niet om my, want om niets ter wereld zou ik haar willen misseD, maar voor haar, wie het tegenwoordig bestaan wel bitter hard moest vallen. Zj was onder- wyzeres op oen kostschool toon ik haar leerde kennen; we hadden ons het huwoiyk zoo heel anders voorgesteld en nooit lang nage dacht ovor huur, levensmiddelen en doktors- rekeDingni. Ook haddon wy zeker op ver hooging van salaris gerekend. Eons kwam ik van het kantoor en gingzy juist de trap op; alsof zy geen kracht meer had zich staande te houdeD, sleepte zy zich naar boven, zich vastklemmend aan do trap leuning. „Dolly, voelt ge u zoo zwak?" vroeg ik haar. Zy gaf geen antwoord, maar boven op het portaal gekomen, barstte zy in snikken uit. „Uenry," zoido zy na oen oogenblik, „Ik ben zoo zwak dat ik niet lang moer leven kan. Kon ik maar eens voor oen paar weken naar buiten gaan, ver van die bedompte, rookerige stad. Overal zou ik liever sterven dan bier." „Dolly, gy zult naar zee, en dan kunt ge weer do vogels hooren zingon en van het groen gonioten: dan wordt ge weer even sterk als vroeger." Vastbesloten alles in het werk te stellen om myn vrouwtje weer gezond te doen worden, stapte ik dadeiyk naar het hoofd der firma. Ik deelde hem alles mede: myn voortdurende worsteling met onbetaalde dokters- en kruide- niersrekeningen, de aanhoudende zwakte van myn vrouw en den buitengewenen eetlust van myn kinderen. Ik was een verloren man als by myn inkomen niet wilde verhoogen. IIy weigerde beslist, beleefd en als een gontlemanbedaard had hy my uit laten praten. Iiy weigerde my de fS opslag in do week, hy de bezitter van 100,000 pd. st. Bittere woorden kwamen my over de lippen, woorden die my niet pasten als arme kleik tegen een ryken patroon, maar zy kwamen recht uit liet hart en zy bevatten niets dan waarheid. Hy werd bleek van toorn en gebood my heen te gaan en hem nimmer weer onder de oogen te komen. Eer ik heen ging, vervloekte ik hem. Als een dronken man, strompelend en strui kelend, daalde ik de trap af. Buiten scheen de zomerzon: een pyniyk contrast met myn gevoel van bopelooze ellende en verlatenheid. Ik had niet den moed Dolly te gaan vertellen dat zy on do kinderen nu konden omkomen van den honger of naar het werkhuis gaan en dat zy nimmer meer de zee en de groone boomen zou zien. Toevallig keek ik op; de heer Banks, de oudste bediende der firma, ging my voorby. Het was de dag dat hy een groote som gelds moest ontvangen. Een afschuwelyke gedachte kwam by my op wy waren in een stille straat, niemand zag ons. Een oogenblik nog aarzelde ik, toen stelde ik my Dorothy voor in het werkhuis en later rustend in een graf der armen. Toen deed ik het. Met één slag wierp ik hem onverhoeds op den grond. Den doffen kreet, dien hij slaakte en die mij nog in do ooren klinkt, trachtte ik niet te hooreD. Snel raapte ik de tasch met muntbiljetten op, die op den giuud gevallen was, sloeg haastig een drukke zystraat in, nam een rijtuig en liet my naar huis ryden. „Dolly,riep ik, zoodra ik binnen was, „kleed de kinderen aan, wy gaan zoo dadeljjk naar buiten. Ik zal alles afspreken met den huisbaas, maak gy intusschen vooit." Eon half uur later rolden wy reeds door de drukke Londensche straten naar het station, waar ik kaartjes Dam voor Scaford. Ik huurde kamers mot een prachtig uitzicht over de zee. Dorothy knapte werkelyk wat op. Natuur lijk meende zy dat ik opslag en vacantie gekregen had. Wat het my kostte myn angst en knagond verwyt voor liaar te verbergen, weet God alleen. Den volgenden dag las ik in de courant dat de heer Banks, eerste bediende by de firma Johnson, vermoord was gevonden en dat hem tegelijkertijd de waarde van 400 pd. st. was ontroofd. Van den moor denaar was geen sponr te bekennen. Ik was dus een moordenaar! Ik, Henry Staunton, de echtgenoot van myn vriendelyke, zachte Dolly! Het kon niet waar zyn; die enkele slag kon den dood niet hebben ten gevolge gehad. Als versteend bleef ik op het afschuwelyke nieuws staren. „Moordenaar! moordenaar! klonk het mij steeds door in de ooren. Lang wandelde ik langs het strand, overal myn aandacht op trachtend te vestigen om van die vreeselijke klakken bovryd te worden. Het stond nu by my vastik moest, zoo gauw Dolly's toestand het veroorloofde, naar het buitenland vertrekken, eer op my de aandacht kon gevestigd worden. Ik wist zeker dat zulk een schande Dolly's dood zou zijn. Knel ging ik naar huis. Op de canapé lag Dolly, haar gezicht was Jykbleek, zy was flauw gevallen. Toen voelde ik eerst duidelyk dat het te laat was: zij zou nog slechts eene groote reis behoeven te maken, een reis zonder my en zonder do kinderen, waarvan zy nim mor meer terug zou keeren. Zy opende do vriendelyke blauwe oogen en lachte vermoeid. Henry, ik ben zoo doodmoode, ik had zoo gohoopt hier weer beter to worden, maar ik vrees dat ik ga sterven." Ik trachtte lachend te ontkennon de waar- he ïi van haar woorden en vertelde haar dat zy alles tegenwoordig veel te donker inzag. Als zy weer beter was, zou ik haar voor goed meenemen naar een warmer klimaat, en al dien tyd klonk het my in de ooren: „moorde naar, moordenaar!" Da dagen gingen voorby en Dorothy werd zwakker en bleeker. Den laatster» dag hg zy op het bed tegenover bet raamde zachte zeewind stroeldo do brandende wangen der ziekü. Zy was stervende, het leven was te hard voor haar geweestzy had den stryd, zoo moedig begonnen, niet kunnen volhouden. Zy ging van my heen en ik stond er by on machtig baar terug te houden. Ik bracht de kinderen binnen opdat zy ze vaarwel zou zeggen: een meisje van drie en oon jongen van één jaar. Zy sliep nu, ik bleef onafgebroken naar haar zien, ik voelde maar al te duidelyk dat het de la.tste lange slaap was, waaruit zy niet meer zou ontwaken. Stappen weerklonken op de trap, er was iets in het geluid dat myn aandacht trok. Nu kon ik ze zien door do opon deur: de een was de heer Claik, van de firma Johnson, en nu wist ik ook wie de anderen waren en wat zy hier kwamen doon. Dorothy ademde nog, nu zacht en by tusscbenpoozen. Ik bad dat zy nu mocht sterven, zonder iets van myn schande te weten. Voor niets tor wereld had ik haar die laatste oogen- blikken alleen willon latentot het einde wilde ik by haar blijven, dat zou men mij wel toestaan. Ik hoorde hen myn naam uitspreken; een blik op Dolly overtuigde my dat zy was heengegaan. Goddank, zy zou nooit weten dat ik een moordenaar was. De drie mannen stonden daar; medeiijdend blikten ?.y op n*ü neer. Een van hen liep zacht naar het raam en liet het gordijn vallen. „Heeren, al wat ik misdaan heb, deed ik voor haar," zeide ik, op de doode wyzend. „Ik wilde liaar redden van een vroegen dood, maar het was to laathet noodlot was togen mij. Als zy begraven is, ben ik tot uw beschikking." Zy lieten my myn doode begraven. Dof klonken de aardkluiten op de eenvoudige houten kist. Met een koud gevoel van doffe wanhoop wendde ik my af van de groeve. My had het leven voortaan niets meer te geven. Ziehier de jammerlyke geschiedenis van myn kort huwelyk. Ik heb nu in de ge vangenis tyd om berouwvol en onder bitter zelfverwyt na te denken over mijn eene groote zonde en myn ongelukkige kinderen. G-emen^d Nieuws. Te Wijk-by-Duurstede ontstond tusschen twee werklieden, werkzaam aan het leggen van een berm langs den dyk, eene woordenwisseling. C. K. schynt zich daarbij zéó kwaad te hebben gemaakt, dat hy J. v. R. met eene spade op het hoofd sloeg, waardoor dezo eene ernstige wond bekwam. De arbeider H. De Negt, werk zaam by de sluis werken te Bakkeveen (Fr.) vi6l door het breken van een touw van eene aanzienlijke hoogte. Inwendig zwaar gekwetst werd by opgenomen. Men vreest voor zyn leven. Do vorige week bracht in den kaashandel weinig of geen verandering; over het geheel bleef do handel traag en werden alleen voor de beste soorten vry goede pryzen besteed. In do Alblasserwaard liepen de pryzen van 10 tot f 20, in de Lopiker en Krim- penerwaard van 1ste soort Goudsche 21 tot f 23, zwaardere f 22 tot f 25, 2de soort f 16 tot 18, Derby 1ste soort f 22 tot f 24 50, 2de soort f 19 tot f 20, Edammor 1ste soort f 23 tot f 25, 2de soort f 20 tot f 23. Te Schiedam is een metselaars knecht van een circa 6 meter hoog afdak eener branderij gevallen en mot het hoofd op do straatsteenen neergekomen, ten gevolge waarvan hy binnen een uur overleed. Hy laat een vrouw en 6 kinderen na. Daar prachtig weder de campagDe in de lage venen begunstigde, is - ondanks de werkstaking roeds de nieuwe turf in de Friesche venen klaar. Da vervener Kemman. in den Grooten Veenpolder van Weststellmg- werf, heeft reeds nieuwe baggelaar afgeleverd, kurkdroog en puik van qualiteit. Het is byna ongelooflyk, aJs mon bedenkt dat die turf voor 5 weken nog als klyn diep onder het. water zat. Door de werkstaking zal de campagne in de ver.cn dit jaar langer duren dan gewoonlyk. Om de trekkers te houden, hebben sommige verveners het loon met 20 ets. per veenroede verhoogd, want by den booiboer kunnen de arbeiders genoeg werk krijgen. Nu is in Friesland waar an lers de werklooshei i zoo groot is - gebrek aan werkkracht". Nog nooit tevoren was er in Friesland zoo groot gebrek aan maaiers als thans het geval is. Het gras groeide zoo hard, dat thans overal gemaaid moet worden, wil het gras niet uit zyn kracht groeien, wat voor den boer heel schadeiyk is. Voor hoog loon zyn niet genoeg maaiers te krygenmen betaalt per made reeds f 3 a/'3.50 maailojn, tegen 2 50 in 1S94. Ondanks die verhooging gelukt het den boer nitt genoeg werkkrachten te krygen, om het gras te doen vallen. Menigen boer, in geen jaren gewoon zelf mede te maaien, ziet men nu weer de zeis hanteeren, om toch maar op tijd klaar te zijn. Wil de boer geen booger loon geven dan verleden jaar, dan dreigt de maaier met ver trek, wel wetende dat hy dan toegeeft, omdat het nu de gouden tyd voor den boer is en het gras gemaaid moet worden. Prachtig hooi is reeds in de schuur gebracht, blank als sneeuw, hard als stroo en van groote voedings waarde, zooóat het minstens 100 pet. bi ter is dan het hooi, verleden jaar geoogst. Daar onboven is het land dit jaar veel goedkooper dan toen gehuurd, zoodat het mes van twee kanten voor den boer snydt. Jagolkowsky, de valsche baron Ungern-Sternberg, gelyk men weet de voor naamste medeplichtige, zoo niet de aanlegger van de dynamiet ontploffingen te Luik, en door do Russische politie in hechtenis genomen, is voor eene byzondere jury te St.-Petersburg verschenen, saamgesteld uit vertegenwoordi gers dtr drie st.nlen, en veroordeeld tot twintig jaren opsluiting in een vesting, welke uitsluiteni bestemd is voor gevaarlyke poli tiiko misdadigers en gelogen te Sleutelburg, op eenigen afstand van de hoofdstad. Dubbelgangers van don president der Fransche republiek. Velleden week werd in Zu ich een naamgenoot van president Félix Faure met een meisje uit oen dorp in het kanton getrouwd. Den Ssten Juni heeft in het groote seminarium te Grenoble de priesterwy- ding plaats gehad van een anderen Félix Faure, dio vroeger deel uitmaakte van den staatsraad, zich op hoogen leeftyd in de Grande Char treuso liet opnemen en thans als 78 jarig grysaard nog in den priesterstand treedt. De twee eorste dagen van de verkooping te P. rys der beroemde collectie Spitzer hebben S04,000 fr. opgobracht. Ken wapenrusting uit den tyd van keizer Maximiliaan werd verkocht voor 51,000 fr.; een tornooi-wapenrusting voor 41,000; eer.e oorlogswapenrusting voor 20,000; eene halve dito met han'sehoenen voor 27,500; een helm u antique voor 61,000; een rondas vcor 21,500; een grcot rechtzwaard voor 26,500; een oorlogszwaard voor 24,500; een rad haakbus voor 35,000 fr. De Belgische post-administratie heeft besloten, gegomde en gezegelde adres banden in omloop te brengen, voor het ver zenden van drukwerken. De Bank belast zicb met den aan- en verkoop van Effecten; wisselt Coupons en vreemde Banknoten. Neemt gelden deposito. Opent Rekening-Courant op verschillende voorwaardenverstrekt gelden tegen onder pand van Effecten of Crediet-Hypotheek. Neemt en geeft gelden op Prolongatie. Incasseert wissels op binnen- en buitenland; geeft af wissels op buitenlandecbe hoofdplaat sen (direct verkrijgbaar). Reglementen der Deposito's enz. verkrijg baar ten Kantore der Bonk N. Rijn 11. 1505 17 VulS D 10 van de Stearino-Kaarsenfiiniiek „APOLLO", te SCIIIKDam:. BEKROOND: G f72 13 te Wcenen in 1873 met de Verdim-L Medaille te Parijs in 1878 met de Goudrn Midaille te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1S85 met het Esre Biploma. (Hoogste onderscheiding.) Deze kaarsen vonken niet na en geven iccr weinig rook by het ullbhzen. Zjjn verkrijgbaar bij alle voorname Winkeliers. Gedeponeerd Fabriekmerk VEllHRIJGB/IAK KIJ 2 Eun:'.vti3r77:rz- 2 fabrij; Le Vulcan. Levert allo soorten Vuur werk voor fresien en parti culiere partijen. |AifenaJKij^ Bij A. W. SIJTHOFF, te Leiden, is verschenen: VAN DOOK M* TRITS. Prijsƒ1.90. Indien Gij voor Zondag nog huis houdelijke henoodigdheden hebt. in tc koopen, wilt dit dan nog lieden-, Zaterdag-avond, doen. Waartoe zoudt Gij, geheel noode- loos, de Zondagsrust van anderen storen ton overstaan van don Notaris ^r' LEE, te Aar- SktïlEfcw lander veen, by veiling op Woens dag 3 Juli 189ü, bij a'ilag op Woensdag 10 Juli 1S0Ö, lei Je dagon 's voorin. 11 uren, in het Hotel „de Vergnlie Wagen te Aarlan- dervten, tegenover Ali-n. van: Twee Itnpltafc BOT VI VI TT SR OT I.V- CtE.V, met diverse percaelen uitmuntend WEL on HOOILAND, DIJKGKOXD, BOSCH- HAKHOIT, KADE, WEG en WATERING, samen groot ruim 56 hectaren, gelegen in den Zuii- en Noordeinderpollcr en in den Drooggemaakten polier, westzijde te Aar- landervoen. Te veilen in ld perceelen, breeder bij bil jetten omschreven. Grondbelasting 276.03. Omslag Z-en N.- polder 3.60 per h Drooggem. polder W. Z. ƒ6.70 p. h. Kjjnlandsch BundergelJ 1.10 p. b. Te aanvaarden: do Landen 2 Dec. IS'.'ó en do Gebouwen met Erven 1 Mei 1890. Bitahng der kooppenningen 16 Sept. 1S95. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris VAN DER LEE, voornoemd. 39S-I "7

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 6