Maskerade! ARMENZORG. Photographie - Maskerade. ROOM. Ter üïeraeiiï itmaU: I. C. WillBÏMflS, N. Mji 99. Bel best en eeüest sires Beurs vau Amsterdam. 14 ARMENZORG. Armenzorg. Terstond gevraagd: REIJST KRAK, Steenstraat 41. Brood-, Beschuit- en Luxe-Bakkerij. C. U. SPEEL, Maarsraansstccg 2. De minister verklaarde dat de begrooting voor 1893/94 sluit met een tekort van 59,000,000 lire. Dit tekort zal niet vermeerderd worden door de uitkomsten van de begrooting 1894/95, noch door die van het jaar 1895/96, mits de Kamer slechts de voorstellen goedkeure, welke de regeering indient. Voorts beval de minister aan de unificatie der verschillende binnenlandsche leeningen tot een 4l/2-pcts.-fonds. De vermeerdering der buitenlandsche staatsschuld moet worden tegengegaan, terwijl hot noodig is, de circulatie van bankbiljetten te beperken, voor zoover deze niet door de reserve aan geld gedekt z\jn. De regeering zal daarom een wetsont werp indienen, waarbij het bedrag van hot in omloop zijnde papier, ten laste van den Staat, wordt beperkt tot 110,000,000 Lire. De mededeelingen van den heer Sonnino werden met luide toejuichingen begroet. Spanje» De Spaanscho republikeinsche leider Ruiz Zorilla is gisteren overleden. Ruiz Zorilla werd in 1835 te Burgos, waar hij overleed, geboren. Na aan de universiteit te Valla-Solid id de rechten gestudeerd te hebben, vestigde hij zich als advocaat te Madrid, en werd hij in 1856 tot lid der Kamer gekozen. Daar sloot Zorilla zich terstond aan bij de pro gressisten, zoodat hij reeds spoedig met de regeering in conflict kwam. Na de omwenteling van 1868 werd Zorilla benoemd tot lid van het vooiloopige bewind, en wel als minister van onderwijs. Tijdens zfln ministerschap ontwierp hy eene zeer vrijzinnige wet tot regeling van het openbaar onderwijs, die, wegens het verzet der geeste Jykheid, niet ten uitvoer werd gebracht. Toen maarschalk Serrano in 1869 als regent optrad, werd Zorilla minister van justitie, maar reeds in 1870, toen hij tot voorzitter der Kamer werd gekozen, was hy verplicht dozen post te laten varen. Hjj behoorde tot do ijverigste voorstanders van de Candida tuur van den hertog van Aosta voor den Spaanschen troon en begaf zich met eene deputatie naar Florence, om den tweeden zoon van koning Victor Emanuel de Spaansche kroon aan te bieden. Nadat koning Amadeo de regeering had aanvaard, werd Zorilla minister van openbare werken. Na de abdicatio van dezen vorst begaf Zorilla zich naar Portugal. Later keerde hy naar Spanje terug, waar hy zich aansloot by de republikeinsche partij. Dientengevolge werd hy verbannen, zoodra koning Alfonso XII den troon besteeg. Na zijne verbanning hield Zorilla verbiyf te Parys. Ofschoon do heer Sagasta hem door het amnestie decreet van 1879 den terug keer naar Spanje toostond, begaf de repu blikein zich niet weer naar zyn vaderland lan toen hy zyn einde voelde naderen. De dood van dezen republikein, die voor heen in Spanje eene groote rol speelde, is, uit een politiek oogpunt beschouwd, van geen invloed op den togenwoordigen toestand, daar hy, hoewel nog tydens zyn verbiyf te Parys meermalen tot lid der Kamer gekozen, gedurende do laatste jaren geen deel moer nam aan de politieke beweging in Spanje. Groot-B rltauniS. In het Lagerhuis deelde gisteren de minister van marine mede dat een oorlogsschip naar Madagaskar is gezonden om do Engelsche onderdanen te beschermen. Sir Ei ward Grey, minister van buitenlandsche zaken, vroeg een krediet van 80,000 pd. st. aan voor Britsch Oost-Afrika. Hy verklaarde dat de regetring besloten is, een spoorweg van Oeganda naar de kust aan te leggen en een afzonderlijk protectoraat in te stellen over het gebied, dat door de Britsche Oost-Afrika- Maatschappy is ontruimd en gelegen is tus- schen Oeganda en de kust. Het aaogevraagdo krediet werd met 249 tegen 61 stemmen bewilligd. China on .Ta.pa.Uo Over de „kleine" Chineesche leeniDg laten de bladen in Frankrijk zich nog weinig uit. Alle n de „Gaulois" verhaalt dat oorspron- kelyk Rusland, Duitschland en Frankrijk de Chineesche leening zouden waarborgen, maar voordat zy werd uitgegeven, gebeurde er iets, dat men den stoutsten coup de theatre kan noemen, die in Rusland sedert Peter den Grooten is uitgevoerd.Rusland verkrygt dit voordeel onder ongehoopte voorwaarden, Terwijl het zyn spoorweg door Mandschoeryo le^t, wordt int de schuldeischor van China, krijgt het een hypotheek op China, een pro tectoraat over Cüina. Verder wordt er op gewezen, dat Rusland die voordeeltn verwerft, zonder zyn oigen beurs te openen, daar de plaatsing der leening in Frankrijk zeker is. Do „Gaulois" kan niet nalaten te vragen, of du Fransche minister van buitenlandsche zaken Z'ch eene compen- sat e heeft verzekerd vön Rusland, „aan het welk Frankryk thans een dienst van den eersten rang heeft bewezen, een di.nst, dien misschien nooit een volk van een ander heeft ontvangen." Ten slotte wordt betoogd, dat alleen hst beginsel do ut des als giondslag en dotl van ieder verbond on iedere samenwerking moet worden beschouwd. Over de leening zelve deelt de „Times" de gisteren vermelde byzonderheden mede. Te Londen is men zeer ontstemd over het besluit der Russische regeering, om, in over leg met Frankrijk, de Chineesche leening door haar waarcorg te doen slagen. Immers, gelyk de „Times" betoogt, doet Rusland niets voor ni.ts. Waarschynlijk zal Rusland voor- deze hulp een gedeelte van Mandscboerye verkrygon, öf Pamir öf een haven, ten zuiden van Vladivostock. Ook te Beriyn wordt de zaak besproken. De officieuze „Post" verdedigt de houding der Duitscbe regeering by de Oost-Aziatische quaestie tegenover de oppositie-organen, die volhouden, dat Duitschland beter had gedaan, door zich in dezen by Engeland dan by Frankryk en Rusland aan te sluiten. Intusschen bevestigt de „Novoje Vremya" hetgeen over deze leening wordt medegedeeld. Evenals de andere Russische bladen, betuigt ook dit blad zyne ingenomenheid met het beleid der Russische regeering, die althans op deze wijze nog voordeel kan trekken van den Japansch-Chineeschen oorlog. Uit de bepaling, dat China dit jaar geene andere leening mag sluiten, volgt, dat het vooreerst de oorlogsschatting niet zal kunnen betalen en Japan dus minstens Port-Arthur en Wei-Hai Wei bezet houdt. Op dit puDt is derhalve de Russische politiek gewijzigd. In China hebben op verschillende plaat sen de zendelingen weder te lijden gehad. In Choenking dreigde een opstand uit te breken en alle Europeanen hebben Schengtoe verlaten. Telegrai PARIJS, 13 Juni. Er heeft zich een comité gevormd onder den naam „Comité de PEgypte", hetwelk aan de leden van het Parlement en van verschillende aardrijkskundige of koloniale genootschappen een circulaire heeft gericht. Daarin wordt de noodzakelykheid betoogd om Engeland te bewegen tot het eerbiedigen van zyn verbintenissen in Egypte. Men heeft niet het recht aan de loyauteit van de Engel sche regoering te twyfelen, zegt de circulaire, maar het heeft deze regeering tot nu toe aan een eervol voorwendsel ontbroken om over te gaan tot de ontruiming van Egypte. Dit eervol voorwendsel moet Europa aan de Engelsche regeering verschaffen, zonder eenige pressie en slechts door de verzekering dat zulks de gcmeenschappelyke wil van de groote mogendheden van het vasteland is. De eerste bijeenkomst van het „Comité de PEgypte" iü bepaald op 18 Juni. MAJUNGA, 13 Juni. De voornaamste ver sterking dor Hova's op Madagascar, Meva- tanava, (op den weg naar de hoofostad), is heden door de Fransche troepen veroverd. Kolonel Gilon is ten gevolge _van dyssen terie overleden. HONKONG, 13 Juni. De Japanners bezetten vreedzaam Taipehfoe en Samsotï, op Formosa. Di Japanners administreeren do douane, de Zbke. gaan als gewoonlyk en er bestaat hoe genaamd geen vrees voor nieuwe onlusten. Kerkelijke Berielitea. Voorschoten: Zondagvoormiddag te tien uren, ds. I. M. J. Hoog, pred. to Tt-rwolde. Hoogmade: Aanstaanden Zondag, 16 Juni, zal de godsdienstoefening in de kerk der Ned. Herv. gemeente te Hoogmade des avonds te zeven uren worden gehouden, dewyl db heer Doevendans des voormiJdags de vacaturobeurt te Oudsboorn moet waarnemen Benthuizen: Zondag-namiddag te 2 uren, ds. A. Keers, van Hazerswoude. Katwijk aan den Rp: Geref. Kerk. Zondag 16 Juni a. s., v. m. halftim en n. m 6 uren, ds. J. H. Laatsman, te 's-Gravenmoer. Woubrugge: In het lokaal der Gerefor meerden te Woubrugge zal Zondag-avond te halfzeven de godsdienstoefening worden geleid door ds. J. Brouwer, geref. predikant te Oude-Wetering; 'svoormiddags to 10 uren: Preek-lezen. Voer de Ned.-Herv. gemeente zal Zondag avond te halfzeven optreden ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Alfen. Oude- en Nieuwo-Wetering: Zondag namiddag te 2 uren, ds. P. T. Van den Berg, predikant te Nieuwkoop. TWEEDE K1T1 KR. Zitting van heden. Per telegraaf.) Voortzetting van de behande'ing der Veilig heidswet. Do heeren Bcelaerts on Mutsacrs stelden voor de bepaling, die der Regeering bet recht geeft by herhaalde overtreding van de voor schriften der wet, de sluiting van de fabriek of de werkplaats te gelasten, te doen ver vallen en alleen straf te bedreigen tegen hals starrige industriëelen. De heer Beelaerts stelde de gevolgen van dien strengen maatregel voor de industrie en de werklieden in het licht. De Minister van Justitie vond de sluitings bevoegdheid, die ook in andere wetten voor komt, o. a. voor scholen, als een uiterst middel om het doel der wet te bereiken, noodig, alleen in het belang der werklieden. De wet zelf waarborgt tegen willekeurige sluiting. De heer De Beaufort (Amst.) betoogde dat toepassing van het dwangmiidol onbiliyk zal werken, vooral voor de kleinindustrie, wier bedryf als het ware verbeurd verklaard worJt tot schade van het werkvolk. De heer Mutsaers was tegen zoo krassen maatregel voor uiterst zeldzame gevallen en duchtte weigering van boetebetaling door de industriëelen niet. Do heer Kcrdijk bestreed het verzet tegen de thans z. i. onschuldige bepaling. Het amendement Beelaarts-Mutsaers werd aangenomen met 47 tegen 23 stemmen, zoo dat de sluiting der fabriek verviel. Besloten werd dat de ambtenaren alleen op byzonderen last (dus geen algemeene schrif- telyke, g'.lrig voor d ie maanden) fabrieksge bouwen mogen binnentreden en op voorstel van den hetr Borgesiua werd nog bepaald dat 's ministers beslissing op een beroep tegen een inspecteursmaatregel gemotiveerd moet zyn. De eindstemming is aangehouden, gelyk mede over het verband houdende voorstel betreffende het aantal arbeidsinspecteurs. Daarna werd aangenomen het ontwerp tot toekenning van een jaariyksch staatssubsidie van f 8000 voor den locaalspoorweg Schoon hoven—Gouda. By deze gelegenheid vroeg de heer Mees verhooging der maximum-snelheid voor stoomtrammen, die op eigen baan rijden. De Mitiister van Waterstaat zal dit over wegen. De Kamer verevende een door de Reken kamer geweigerd pensioen aan eene weduwe, wier echtgenoot ten gevolge van zware dienst verrichtingen overleden is, na een debat tusschen de heeren Guyot, Veegens en den minister van Marine, daar eerstgenoemde het pensioenrecht voor weduwen in dit geval ontkende en met de wet in stryd achtte. Er waren 19 leden t-~gen. Na eene korte discussie is het wetsontwerp, regelende de bevordering en het ontslag van officieren by de marinereserve en omtrent de pensionneering van officieren, onderoffi cieren en minderen by de marinereserve aan genomen met 48 tegen 4 stemmen. Met 44 tegen 10 stemmen werd ook aan genomen de verhooging der Marine-begrooting (tot aanschaffing van nieuwe marinegeweren.) Met 31 tegen 28 stemmen is daarentegen verworpen de conclusie in zake Calten, waarby aangedrongen werd bij den Minister op ge- deeltelyko kwytschelding van boete wegens te-late-oplevering van de lichtinstallatie voor een oorlogsschip. 14 Juni 1895. T Staatsleenfngen. Vor. Koers pCt. koors. heden Nod., Cert. Nat. W. Schuld 2% 94X 94% dito dilo dito3 100% 100% dito dito dito3 101 101% dito Obl. dito 18ft6'92 8% 101% lOlitó Hongarije, Goudl. 1S3193 4 102% 102% Italië, Inschrijving 18*2/81 6 83% 83 Oostonr., Obl. Pap. M i Nov. 5 84% 81% dito Zilv. Jan.(Juli 5 83% 831% Polon, Obl. Schatk. 1814 4 91% Portugal, Obl. 18531884 met 24% ticket i 100 .3 25 id. Tabakslecning. 4% 87% 83% Rusland, Binnonl. 1891. 4 64% 64% ditol88'M>r| Rothschild Rb G25 4 98 98% dito Hope Co. ISSO^CMJU. 625 4 97% 93*o Obl. 1 .coning 18G7/69 J' 20 .4 100% in Goud Leen. 1881 5 106% 106% Spanje, Pcrp. Sehnld Buitcnl. 4 65% 03 Turkye, Douane Obl. 1836. 6 90% dito Geconv. Leeiiing S-irio 0 27% Egypte, Old. Leaning 1S76 4 104% Mexico, Subsidie Bonds. 6 41% 42 Brazilië, Obl. 18394 74 73% Ind. en Fin. Ondernemingen. 63% Koloniale llank Aand. 62 N.-l. Ilandh'.c. Aand. 70 76 Ned. IJaudclin. Aand. np roso. 5 135% 135% Spooruegleeningcn. 411 112 IIoll. IJzeron-Spw.-Mij. Aand, 101% M. t. Expl- v. St. Spw. Aand. 96 Ned. Centr.-Spooi w. Ubl f '250 3 90% Italië, Z.-ltal Spw. Obl A-H 3 54% 64% l'olcn, Wars.-Wccncn AiunL. 160 r dito Prior. 01 lig. 4 Rusl., Balt. Spw.- Aaml.. 3 61 04 Fast. Spw. Mij Aand. 5 87% Iwang. Donibr. Obl. ZR. 625 99 98% Weichscl ZR. Aand5 77% Wladïkawkaa Obl. Rb. 125 4 97% 97% 73 Amerika, Atcli.Gen.Morg Bonds 4 73% dito Obl *.'o Hyp. kit. A 3 254* 23^ Central Pacific Aand. 19% 19 Chic Erio lo 11yp. ObL .6 91% 90% Denver Rio Grando C. v. A. li% I,oni8V. Nii6hv. Cert. v. Aand. 67% Mias. Kans. Texas C, v. A. 16% 16% UnioD Pao. C. v. A. 13% 12% 63% 23 Canadian Pacific 0. v. A. 63% 20 Premielecnlngen. Nodeil., Stad Amsterd. f 100 3 112 107% Gemeentekrediet .3 105% België, Ant. 1S872)4 103 Ilong., Hypotheekbank .4 lOGJfc Hong., Thoms4 1*23 Oostenr., Staataleon. 1854 4 127% dito dito i860 5 129 Rusland. SUataleening 1964 5 102 dito dito 18G6 6 145 Turkije, Leening 1870 37% 37% 43 43 Tranavalia Expl. Aand. Soullittui dard Cert. - Prolongatie 2. Peru 5'/2163/8. Marktberichten, Leiden, 14 Juxri. Tar markt werden heden ean- gevoord: Stieren 34 8tnk8 ƒ46 a 225. Kalf-en Melk koeien 10-1 etuke ƒ110 a 230. Varekooien 75 stokié ƒ80 a ƒ181. Vette Oeaeu en K tien 120 e'uke ƒ125 a ƒ260. Graekaiverenet uk 8 af Kalveren (vette) 89 Htu 8 26 a 75. Kalveren (magere) 86 etuke ƒ5.25 a 21.-. Hamola (vette) stuke a f Hamels (magere) etuka ƒ-.— a Schapen (vette) 312 stuks ƒ16.— a 29.Schapen (weide) 188 stuke 13.a ƒ26.—. Lammeren (magere) 3250 eiukB ƒ6.a ƒ14.50. Laromereo (vette jarige) fctuke f—a - Varkens (magere) 152 etnka 13.a 24. Varkena (vette) Htuke ƒ-.— a VarkenB (biggen) 222 etuka 2.50 a ƒ11.—. Paaiden stuks a Veulei-s stuks a Ter markt aangevoerd: 338 runderen, 175 kalveren, 500 schapen, 3250 lammeren, 152 varkens, 222 liggen, paarden en veulens. Ter wekolijkscho Kaasmarkt aangevoerd 99 partijoD. Besteed word voor Goudscho Kaas van ƒ15.tot ƒ21. Derby-kaas van tot Loidsche Kas* do 150 KG. tot Edammer IUaa (2do qual.) tot Aau de Stadswaag gewogen 91 partyen, 3692 etak» kaas. wegende 20638 I\G. TCSSCI, 13 Jud'. Heden zijn naar do Loidsche markt verzonden 2217 larnmeien. Totaal bedrag der verzending tot heden 2 »,547 stuks. Delft, 13 Juoi. Aan do Stadswaag gewogen van 6 tot 13 Juni: 684 achtsten en 48 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 14,160 kilogrammen. Pr(,8 32 a ƒ51 het vierde, ƒ0.80 a ƒ1.27'/s het KG. Schiedam, 13 Juni. Noteoring ran de Make laars. Moutwijn fQ.—, Jenever 10.—, idem Amst. proef ƒ11.60 per Ned. vat. en zonder fast, zonder de belasting. Spoeling commissie 1.per ketel. Noteering van den Branderabond. Moutwijn 5l/4 a f per heet. et., zonder fust en zonder belasting. Utrecht, 14 Jnrr. Op de hedenmorgen op het Vreeburg albitr gehouden tweede vrije ka&srncrkt waren 1G0 wagens niet kaa° aangevoe d, ruim 4U.000 kilo, de van f34 tot 4G de 100 Kilo gietige koopers vond. Hedenmorgen waren de eerste kersen ter markt (fruiihal) alh'er sa- gebracht. De aanvoer bestond uit een paar wagenvrachten (45 be nen) nit Gelder land en de prijzen waren van 1.GO tot 1.75 per ben. Academie-nieuws. Leiden: De heer B. Formyne, geboren te Amersfoort, is heden alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „De veroordeeling by zakelijke vorderingen." Geslaagd zyn voor het tweede natuurkundig examen de heejen P. H. Rosenstein en J. D. Jordaan; voor het eerste natuurkundig examen door de heeren E. J. Abrahams en D. N. Van Gelderen; voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer F. C. Boogaard; voor het doctoraal-examen inde Staatswetenschap de heer J. Wolterbech Muller. Bevorderd zyn tot arts de heeren J. J. Van der Zwet en A. E. Ten Oever. Toegelaten zyn voor het eerste gedeelte van het arts examen de heeren K. Van der Slooten en B. H. Vos. Geslaagd zyn voor het aanvulling-examen in de dier- en öelfstofkunde de heer H. M. Poelman; voor het eerste natuurkundig examen de heeren A. J. J. M. Van Loon en G. Oorthuys; voor het voorbereidend examen in de geneeskunde de heer O. Cahen. Groningen: Geslaagd is voor het eerste gedeelte van het arts-examen de heer J. C Homan, cand.-arts, geboren te Blankenham. LEIDEN, 14 Juni, Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 11.5° C. 52.7° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 131 C. 55.4 F.; 's middags om 12 uren 185 C. 64.4° F.; 's namiddags 4 uren 17.5° C. 63.5° F. De internuntius, te 's-Gravenhage, Mgr. Lorenzelli, zal zich in het begin der \ol gende maand buitenslands begeven. Naar wy vernemen, wordt te VGraven- hage een vaste diplomatieke post van Rumeniö ingesteld onder beheer van den heer Nans, vroeger secretaris der Rutneensche legatie te Brussel, als zaakgelastigde, die gisteren te 's Gravenhage is afgestapt in het „Hotel des Indes", ten einde zich metterwoon inderesi dentie te komen vestigen. De gezant van het Duitscbe Keizerryk by ons Hof, graaf Von Rantzau, wordt a. s. Maandag te 's Gravenhage terugverwacht. Hare Majesteiten de Koninginnen zullen den 28sten dezer des avonds of den 29sten d. a. v. des morgens van de buitenlandsche reis op het Loo terugkeeren. De heer P. L. Tak, do schrijver van het gomeenteriadsoverzicht in de „Tel.", bericht, dat in de geheime vergadering van den Am- sterdamschen gemeenteraad van Woensdag jl. van gedachten gewisseld is over de vervulling van het vacante professoraat in de juridische faculteit. Geheimhouding is niet opgelegd en zoo kan hy mededeelen dat de meerderheid het ongo wenscht acht om mr. Treub tot dit ambt te benoemen, omdat zy hem ongaarne zou missen als wethouder en ook omdat zij niet geneigd is dadeiyk het maximum der jaarwedde toe te kennen, wat mr. T. als voorwaarde voor de aanneming eener eventueele benoeming hal gesteld. Omtrent deze geschiedenis der vacature voor professor verneemt het „Nbl. voor Ned." nader nog het volgende De rechtsgeleerde facultaat had een voor dracht aan curatoren ingezonden, waarop alleen de naam voorkwam van mr. Trenb. Curatoren zonden deze voordracht echter terug, met verzoek er een tweeden serieuzen naam op te plaatsen, daar anders moeilyk sprake kan zyn van eene keus. De faculteit plaatste nu mr. Houwing als No. 2 op de voordracht, maar curatoren keer den de volgorde om en zonden aan den Ge meenteraad eene voordracht, waarop eerst mr. Houwing, daarna mr. Treub voorkwam. De benoeming van eerstgenoemde is nu wel zeker. Oftlciëolo Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Leiden vestigt de aandacht der ingezetenen op art. 88 der Algemo ne politie-virordening van C November 1879, luidende alsvo'gt: „Hot is verboden, uit gebouwen, op of over de straat of op ervoD, zonder verlof van Burgemeester en Wethouders, oeDig vuurwerk hoegenaamd, Bengaalech vuur uitgezonderd, af te steke o.'' Hij noodigt do ingezctf-Den dringend uit deze bepaling stiptelijk in echt to nemen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 14 Juni ie95. F. WAS. AüVERTENTIËN. Heden overleed, lot diepe droefheid van mijn dochtertje en van mij, na het ontvangen der laatste H.H. Sacramenten, mijne innig geliefde Echtgenoote ELISABETH ROTTE VEEL, in den ouderdom van 46 jaar. R. HÜIJG. Lisse, 10 Juni 1895. 4285 7 Ieder, die iets verschul digd is aan of iets heeft te vorderen van ondergetee- kende, wordt verzocht hiervan betaling of opgave te doen vóór den 17den dezer aan het adres van ondergeteekende: Rapenburg 30. 1222 7 C. WINKLER PREN8. De Dames van bovengenoemde Vereeniging verzoeken allen, die §choonmaaksters of Dienstmeisjes door hare bemiddeling ver langen, zich te wenden tot Mevrouw YAN KLEEFF Ludwig, Utrechtsche Veer 24a, liefst 's morgens vóór twaalf uren. 4284 8 Eone knappe Werkvrouw vraagt Burger- waschjes, nat thuis. 4282 6 Adres: Breepoort 4, in de Yestestraat. Yoor een oppassend 5San, die goed lezen en schrijven kan, wordt Loopwerk verlangd. Inlichtingen te bekomen by 4283 6 Mej. KAISER, Hoogewoerd 28 a. een bekwaam Bakkersknecht, halfwas, voorzien van goede getuigen, by P. TEK- REE1IOKST, te Rynsburg. 4304 5 Hiermede heb ik de eer myn geachten Begunstigers te berichten, dat myn Atelier op Zondag 16 Juni uitsluitend GEOPEND is voor Heeren in Maskerade-Kostuum. 4279 9 J. «OEDELJEE, Hoogewosrd 160. Hofphotograaf. Vriendelijk verzoek aan HH. Hotel-, Koffiehuishouders en Parti culieren, om tijdig- hunne bestel lingen te doen met het Uitren van GLAS-, PORSELEIN en AARDE WERK, wegens de groote drukte der laa'ste dagen. 4242 14 Heden overleed, Ie Baarn, onze baiteiyk geliefde Zuster Mevrouw ANNA GATHARINA AGATHA ZETHRIEUS, geboren Wolterbekk. J. F. WOLTERBEEK. V. F. WOLTERBEEK-Heth. Leiden, 13 Juni 1895. 4269 8 Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Hiermede betuigt ondergeteekende haren hartelyken dank aan den E Jelacbtbaren Bur gemeester en den Veldwachter van Loosduinen en verder aan allen, die medegewerkt hebben om de laatste eer te bewyzen aan haren Zoon, die by den storm van 16 Mei 11. zoo noodlottig met haren Echtgenoot om het leven is gekomen. 4303 10 Wod. A. v. VELZEN-v. d. Plas. Katwuk aan Zee, 14 Juni 1895. LIMONADESAP. 4293 9 Roode en Witte Bessenwijn. Meitvijn-Essence. Dagelyks verkrijgbaar zeer dikke zoele ROOül, a 8© Cts. per Liter; 1/8 Liter is voldo3nde voor 10 kop Koffie, en vooral ge schikt als kloproom. Ook steeds zure ROOM verkrygbaar. Aanbevelend, F. FAN DER KLOOT Lange Diefsteeg 10 12. 4291 10 De ondergeteekende stelt hiermede zijne Geëerde Cliënteele in kennis, dat tot a. s. Maan dag, des namiddags 1 uur, bestellingen worden aangenomen. Aanbevelend, 14 Juni 1895. 'o 1 4286 10 een net Brooddepot, dat door eene vrouw kan worden waargenomen. Opgaaf van huur- en koopsom. Brieven letter W aan den Boek handelaar D. BOLLE, te Rotterdam. 4272 G prima qualiteit, per heele flesch f 0.60 4288 f voor Amcrlkaansche Orgels is by L. BI. BK.0JNEV, Orgelmaker Haarlemmerstraat 57. Aan hetzelfde adres een gebruik Orgel te koop. 4297 op het Raadhuis te Leiden, op Maandag den Uilen „punl 1995, 's voormiddags te 10 uren precies, van eene hoeveelheid van 300 Hectoliters Gas-Cokcs, verdeeld in par ty en van 100, 50,10 en 5 hectoliters, en zulks by afslag, tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen af te halen aan de Gasfabriek. Kloppen zeven Cents per HL. Bezorgen vyf Knopen en Bezorgen zes Cents per HL Bestellingen worden aangenomen aan hs kantoor der Gasfabriek en aan het Magazyo in de Pieterskerk-Koorst-eeg 28, uiteriyk tot? Zaterdag-namiddag t9 3 urer.. 4287 17

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3