Benrs van Amsterdam. schappelijke meiïedeelicgen gedaan, of vragen cn moeilijkheden uit het gebied der taal en letterkunde ter sprako gebracht. Aan het verslag der Commissie is, als Bylage", toegevoegd het door haar opgestelde en in den loop van het jaar aan do loden der Maatschappij toegezonden verweerschrift tegen de grieven, door den vorigen voorzitter dir Maatschappij in zijne openingsrede ten opzichte ook van do Commissie voor Taal- en Letter kunde uitgesproken, en later in een artikel in het Tijdschrift „Nederland" openlijk herhaald. Bei Ie t ovengenoemde verslagen zullen in hun gebeel worden gedrukt. De heden bekend gemaakte uitslag der gehouden stemming over de te benoemen ge wone en buitenlandsche leden, is, dat tot gewone 'leden werden benoemd de volgende twintig heeren en dames: Mevr. C. J. M. Van Gelder-Van do "Water, te Leiden, schrijf ster van opstellen over „Lod. van Velthem" cn van andere tekstcritische opstellen in het „Tijdschrift voor Ned. taal- en lttterkunde"; dr. G. W. Kernkamp, leeraar aan het Gymna sium te Utrecht; Albert Vorwey, te Noordwijk a/Zee; dr. J. Bergsma, leeraar aan de H. B.- School te Groningen; mr. J. G. C. Joosting, commies-chartermeester te Utrecht; dr. H. J. De Dompierre de Chaufepié, directeur van het Kon. Penningkabinet te 's-Gravenhage; mr. J. C. Van Overvoerde, archivaris te Dordrecht; mej. Hólène Mercier, te Amsterdam; dr. J. De Hullu, archivaris te Deventer; mevr. Hoyer- Van der Feen (pseudoniem M. Van Walcheren), te Dordrecht; K. Alberdingk Thijm (pseudo niemen Van Deyssel en A. J.), te Baarn; J. F. H. Le Comte, te 's Gravenhage; H. G. Van der Waals, leeraar aan de H. B.-School te Amsterdam; mr. W. Bezemer, adjunct-archi varis te Rotterdam; mr. P. A. N. S. Van Meurs, adjunct-archivaris aan het Rijksarchief te 's Gravenhage; dr. W. Zuidema, commies- chartermeester by 's R(jks oud-archief in Noord-Brabant te 's Hertogenbosch; mr. H. P. Berdonis van Berlekom, secretaris van Rijnland te Leiden; F. G. Kramp, te Amster dam; W. Nyhoff, te '8 Gravenhage, en Edward B. Koster, leeraar aan het Gymnasium te Deutichem. Tot buitenlandsche leden de heeren: L. Legrand, oud gezant van Frankrijk te 's-Gra venhage; A. Gitté9, leeraar aan het Athenaeum te Luik, en K. De Gheldere, geneesheer te Coukelare. Uit de mededeelingen over de beschikbare renten van het Fonds bleek dat geen nieuwe subsidiën noodig zijn. De renten van het Fonds kunnen dit jaar dus onaangeroerd blijven. Naar aanleiding der verschillende ingediende voorstellen tot wetswijziging (van dr. W. C. Van Manen, dr. J. W. Muller en het bestuur) werd besloteD, overeenkomstig de door den voorzitter in zijne openingsrede voorgestelde motie, aan eene commissie van zeven leden op te dragen het samenstellen van een ontwerp tot wetsherziening, terwijl de benoeming van die commissie aan de Maandelyksche Ver gadering werd opgedragen. Een voorstel van de Maandelijksche Ver gadering omtrent het oprichten van een ge- denkteeken voor Constanten Huygens werd aangenomen. Hetzelfde geschiedde met een voorstel van den heer Fabius om eene commissie te be noemen met opdracht: voor do verschillende vreemde en bastaardwoorden, by het leger en de legerinrichtingen in gebruik, zuiver Neder- landsche woorden en uitdrukkingen aan te wijzen, die door de bevoegde macht als wet telijk bruikbare kunnen worden vastgesteld. Tot leden dier commissie werden benoemd de hoeren dr. A. Beets, A. N. J. Fabius (de voorsteller) en Van der Hoeven. Daarna had plaats de verkiezing van twee bestuursled n in plaats van de aftredende dr. A. Kluy ver en dr. J. Verdam. Voorgedragen waren: voor de eerste vacature dr. P. J. Blok en dr. D. C, Hesseling, voor de tweede dr. J. Ten Brink en dr. W. H. Kosters. Benoemd werden de heeren Blok en Ten Brink. De vergadering wordt, als naar gewoonte, met een gemeenscbappoiyken maaltijd op „Zomerzorg" besloten. Gemengd Nieuws. De weverij der Leidsche Katoen maatschappij werd hedenmiddag, toen de werkzaamheden een aanvang zouden nemen, gesloten, omdat de wevers een metgezel, die acht dagen niet te werk mocht komen, toch in de weverij wilden brengen. De directie besloot daarop niemand toe te laten. Eenige agenten zorgden voor het „door- loopen" in de omgeving der fabriek; wan ordelijkheden kwamen niet voor. Voor de rechtbank te 's-Graven hage stond heden terecht een man, die 1 Juni uit een ongesloten schuurtje op 't erf van een landbouwer te Zotterwoude 2 kippen ontvreemd had, die ter plaatse doodde en in een zak borg, waarin zich reeds twee, even eens door diefstal verkregen, konijnen be vonden. Wegens deze beide diefstallen, die bekl. bekende uit armoede te hebben bedreven, den diefstal van konijnen nog wel ten nadeele van iemand, die hem te voren een schuitje in bruikleen had afgestaan, welk vaartuigje ondank is 's werelds loon - juist door bekl. gebezigd is om de dieren te stelen, vorderde het Openbaar Ministerie vier maanden gevan genisstraf. De toegevoegde verdediger pleitte verzach tende omstandigheden. Uitspraak aanstaan ieh Maandag. Een jeugdig dienstmeisje stond daarna terecht dat te Leiden, ten nadeele van de vrouw van haren meester, een koekbakker, een horloge had ontvreemd. Terzelfder tijd miste de heer des huizes geld uit de toon banklade, in wtlke vermissing hij zjjn dienst bode verdacht de hand te hebben gehad. Aan zijn verlangen om haar portemonnaie te mogen nazien, weigerde zy te voldoen, geen won der.want htt gestolen horloge zat erin. Later bels nio zj het. Z\j bekende-den dief stal van bet horloge, maar ontkende hals starrig de ontvreemding van het geld. De subst.-off. eischte 3 maanden. Uitspraak heden over 14 dagen. Men heeft verschil in genoegen zoeken. De een bezigt het vroege ochtenduur om een heeilyke wandeling te maken, een ander begint den dag met een grijsaard van 63 jaar zoo danig met een schuitschop toe te takelen, dat de oude ziel met een bloedende hoofdwonde en een gebroken kuitbeen neervalt. Die helden daad werd in den vrotgen ochtend van 30 April door een tuinman in de kracht van zijn leven in een tuin onder Zoeterwoude be dreven, Hü bezat met den ouden man onder genoemde gemeente een gemeenschappsljjken tuin en kreeg ruzie over het snoeien van besse- hoornen met zijn medebezitter, waarbij hij zich zoo opwond, dat hij met het werktuig den noodlottigen slag toebracht. Het Openb. Ministerie beduidde hem door heden voor de rechtbank 9 maanden gevange nisstraf te vorderen dat men zijn driften zooveel mogelijk dient te beteugelen. Ook in deze zaak werd de uitspraak over 14 dagen bepaald. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden in de zaak van den gepens. kapitein van het O. I. leger Van V. (diefstal van effecteD) overwogen, dat, met het óog op het onbesproken verleden van den bekl., de hem door de rechtbank opgelegde straf van vier jaren te zwaar is en mitsdien die straf verminderd tot twee jaren. Ten aanzien van de verdediging, dat hier verduistering en geen diefstal zou zjjn gepleegd, overwoog het Hof o. a, aangenomen dat bekl.'8 schoonmoeder geen recht meer had op inwoning bij beklaagde, toen deze zich dc effecten toeeigende, en dat de brandkist en het daarin geborgen kistje, waarin de effecten waren, aan bekl. toebehoorden, (van welk een en ander echter niets is gebleken), volgt uit do omstandigheden dat de brandkist en het bedoelde kistje gesloten en de sleutels in het bezit der schoonmoeder waren, dat de inhoud door deze niet ter beschikking van bekl. gesteld noch hem toevertrouwd was. Hij had mitsdien, de effecten er uit verwijde rende, deze in den zin der strafwet geenszins anders aan door misdrijf onder zich. Uit Scheveningen wordt nader gemeld dat schuit 137 op zee is gezien door schipper Ammeraal, van reeder A. De Niet. Ten aanzien van de bomschuit Scb. 137, „Ario en Daniel", wordt ter ge ruststelling meegedeeld dat andere schuiten van denzelfden reeder nieuwe tonnen als dek lading meevoerden, zoodat onzekerheid bestaat of de ronddrijvende goederen, door visschers op zee opgemerkt, wel afkomstig zijn van Sch. 137. Gemeenteraad van Lelden, Zitting van hedennamiddag te 3 uren. Voorzitter: de heer Was, burgemeester. Tegenwoordig 20 loden. Afwezig met kennisgeving de heeren: Le Porie, Cock, Hasselbach, Drucker, Zaayer, Verkey van Wijk en Van Dissel. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat was ingekomen een verzoek van den heer T. A. O. De Ridder ora terugbetaling van schoolgeld. Aan de orde kwamen de volgende punten 1°. Voorstel omtrekt de voorwaardon, te verbieden a&o liet vorleenen van oen ProviDciaal sobnidie voor do op- on inrichting van een kraukz nmgen- geeticht. (154) 2°. Rekeningen van de Stedelijke Gaefabrie (150) 3°. Verelag van Commiesaribsen der Stedelijke Gas fabriek. Punt 1 gaf tot een kort debat aanleiding tussclien de heeren Zillesen, De Goejaenden Voorzitter, ten einde do bedoeling nader aan te toonen van het door B. en Ws. ontwerpen adres aan de Prov. Staten omtrent de voor waarden tot opneming van patiënten van bui ten de provincie in het te stichten krankzin nigengesticht, welk adres is van eene andere redactie dan die van Ged. Staten. B. en Ws. wenschen dat duidelijk de be doeling van die toelating blijke, ten einde moeilijkheden voor het vervolg te voorkomen. Daarom is het eerste aangenomen adres eenigs- zins gewijzigd, en vandaar de reden dat B. en Ws. het noodig achtten 'a Iiaads mach tiging ook nü te vragen. Wenschen Ged. Staten hunne strengere bedoeling te handhaven, dat zy dat dan, zeide de Voorzitter, uit eene nauwkeurige redactie doen blijken. De heer Fockema Andre® was van meening dat de redactie van B. en Ws. uitstekend was. Daardoor zullen Ged. Staten zien dat 'sRaads handen niet geheel gebonden zijn. Het door B. en Ws. ontworpen adres werd met algemeen© stemmen goedgekeurd en zal alsnu nog heden verzonden worden. De eigenlijke bedoeling er van is dat vol doende biyk dat, wanneer zich reeds een be paald aantal patiënten in het gesticht bevindt, de opneming van patiënten van buiten de provincie kan geschieden niet onder voor afgaande goedkeuring van Ged. Staten maar van deze alleen onder nadere goedkeuring. Punt 2 werd unaniem goedgekeurd, nadat de heeren Kaiser, Juta en Zillesen zich tijdelijk uit de zaal hadden verwijderd. De winst dir gasfabriek voor do gemeentekas bedraagt ƒ63,578 33. Hetz rifle geschiedde met punt 3, waarna de vergadering, niemand meer het woord verlangende, werd gesloten. BUITENLAND. Frü nkryk. Het vertrek van het Fransche eskader naar Kiel veroorzaakte te Brest een ongewone levendigheid. Vereenigrngen van allerlei aard togen met muz'ekcorpsen voorop naar do havenkade, waar reeds een talrijke menigte stond om het vertrekkende eskader toe te wuiven; met vlaggen versierde bootjes om ringden de schepen. Volgens de „Soir" bevinden zich op bovel van den minister van marine onder de offi cieren verscheiden Duitsch sprekende Elzassers. De admiraal kreeg bevel, in Kiel aan de be- manniDg geen verlof te geven aan land te gaan. Duliscli laucL De minister van oorlog, generaal Bronsait Von Schellendorf, hoeft op bevel van den keizor een bezo k aan Von Bismarck gebracht. Na hem ontving Von Bismarck de uit 120 leden bestaande centrale commissie van den land- bouwersbond. Op de toespraak van den voor zitter antwoordde de vorst met een lange rede, waarin hy zich scherper uitliet dan hjj nog deed sedert zyn verzoening met den keizer. Met nadruk wees de vorst op de noodzakelijkheid om by verkiezingen alleen op zulke candidaten te stemmen, die vast besloten waren voor de landbouwers op te komen. Hy waarschuwde tegen het verkLzen van ambtenaren, die meer op de belangen hunner carrière dan op die van het land letten. De landbouw is het oudste bedryf, en vormt nog heden de betrekkelijke meerderheid onder alle bedryven, ofschoon hij op verre na niet als zoodanig wordt be handeld. Er moet een einde komen, zeide hy, aan dat wetten maken zonder „halm en aar", waartegenover de strijdleus moest worden aangeheven: „Voor aar en halm!" Allo be drijven mooten zich vereenigen tegen de „hommels" zoo noemde hy de ministers— die regeeren en niets voortbrengen dan wetten. De vorst herinnerde er aa.;, dat heerschers in vroegere tyden zelf hun bezittingen be stuurden en daardoor in aanraking bleven iret de landbouwers. Hy mocht wel zeggen: „Geef elk staatsminister oen domein, van welks opbrengst hy moet leven, of maak hem tot belanghebbende van een of anderen tak van industrie, en laat hem uit de gemaakte winst in zijn behoeften voorzien, daq zal de aandacht worden gevestigd op de belangen, die dan ook hem zelf betreffen." De toespraak van den vorst eindigde met een Hocb! op den keizer, als den grootston grondbezitter, die niet alleen het recht lieeft, maar ook verplicht is den landbouw en de produceerende klassen te beschermen. Volgens de Berlynsche „Correspondent" heeft de minister van eeredienst en binnen- landsche zaken een decreet uitgevaardigd, waarbij de sluiting van het Alexianer-kloo3ter te Mariënberg, by Aken, wordt gelast. Dit besluit staat in verband met het proces- Mellage, dat dezer dagen te Aken is behan deld en waaruit is gebleken, dat de behan deling der zieken in deze inrichting veel te wenschen liet. Te Frankfort a.M. is een gedenkteeken opgericht voor den Daitschen philosoof Scho penhauer, die daar den 2Istsn September i860 overleden is. Het aantal aanhangers van den grooten denker is niet groot in z\jn geboorteland en z(j hebben voorzeker niet voel gegeven; ten minste er zijn tien jaren noodig geweest ora do 15,000 Mk. byeen te brengen, die voor het borstbeeld noodig waren. Dinsdag is op de Neue Markt te Beriyn een standbeeld van Martin Luther onthuld in tegenwoordigheid van de ministers Miquel, Von Berlepsch en Thielen en den staats secretaris Von Bo.ticher. De minister van eeredienst Bosse had zich-doen vertegenwoor digen; voor den keiztr was prins Friadrich Leopold verschenen. Er werden verschillende redevoeringen gehouden, o. a. door den hof prediker Faber, den eersten burgemeester Zelle en den voorzitter der commissie voor het gedenkteeken, den Kammorgerichtsrath Schrüder. Het standbeeld stelt den hervormer voor, lezende in een godsdienstig werk. Italië* Drie te Milaan gekozen afgevaardigden, Zavattari, Andreis en Taroni, hebben verklaard den eed te zullen afleggen, omdat zy anders hun mandaat niet kunnen vervuilen. Zy achten zich evenwel ondanks dezen eed ontslagen van alle verplichtingen, die niet strooken met hunne republikeinsche beginselen. Oostcnrijli-IIong.-3Ioaai-chli>, De zitting van de Oostenryksche Kamer werd Maandag weder eens gekenmerkt door ergerlyke schandalen. De Joog-Czechen vraag den de urgentie voor een voorstel, waarin wordt aangedrongen op spoedige indiening van de begrooting. De voorsteller Pacak wilde dagbladartikelen voorlezen. De president ge doogde dit niet en haalde zich dientengevolge de woede der Jong-Czechen op den hals. Ge3zmann riep: „De wyze, waarop hier met de rechten der volksvertegenwoordiging wordt omgesprongen, kan niet anders dan een schandaal worden genoemd." Daverende bijvals betuigingen der Jong Czechen en anti-semieten. Grszmann werd tot do orde pcro -pen, t.vens werd hem het woord ontnomen. Een onbeschryfelyk tumult ontstond hierop. Boven alles uit hoorle men de Jong-Czechen en de anti semieten, die Geszmann aanspoorden voort te gaan met spreken. Lüger, de anti semiotische leider, viel den mini iter Yon Plener en den voorzitter uiterst heftig on scherp aan; hy verklaarde dat de anti-semieten slechts voorstellen indienden om de meerderheid te brandmerken. „Het je een schandaal", riep hy, „dat men met een half jaar vooruit voor de begrooting zorgt en de ministers maar laat besturen zooals zy willen. Ook is het een schandaal, zooals hi-.r de macht van den voorzitter wordt misbruikt." De voorzitter: „Daar deze opmerking mij betreft, valt het mij niet in, u te brandmerken door u tot do orde te roepen". Lüger: „Roep uzolf tot de orde; gy hebt do manieren van een huisknecht!" Onder oorverdoovend rumoer werden de debatten gesloten. Ten slotte word het voor stel der Jong Czechen verworpen. In de begrootings commissie van het Oostenryksche Huis van Afgevaardigden is een ernstige stryi ontstaan over den post, die is uitgetrokken tot oprichting van een gymnasium te Cilli, in Stiermarken, uitslui tend ten behoeve van de Slaven. De Duitsch liberale afgevaardigden ver klaarden zich tegen dit voorstel, dat door den minister van onderwys, Madewski, werd verdedigd en dreigden zelfs tegen de geheele begrooting to stommen, indien de regeering haar voornemen handhaaft Daarentegen deed de heer Kleen, een van de vertegenwoordigers der Slaven, uitkomen, dat zjjne partygenooten zich alleen by de regeeringsparty hadden aan gesloten, nadat de regeering de oprichting van dat gymnasium had toegezegd. Eene beslissing is nog niet genomen. Het ministerie komt door dit geschil in een zeer moeilyken toestand, daar zy nöch den steun van do tegenstanders noch dien der voor standers van haar voorstel kan ontberen. Telegrammeu. PRETORIA, 12 Juni. De Transvaalsche troepen, onder bevel van generaal Joubert tegen het weerspannige opperhoofd Magoeba uitgezonden, hebben de Kaffers uiteengedreven. Magoeba sneuvelde in den str(jd. De opstand wordt al6 geöindigd beschouwd. MADRID, 12 Juni. De Senaat heeft het aangekondigde wetsontweip boirefftnde de Cubaansche schatkist-biljetten aangenomen. LONDEN, 13 Juni. De „Times" bevat byzonderheden over de Russisch-Chineesche leening. De overeenkomst, door China aange gaan, loopt over eene leening van 400 millio n franken tegen 4 pCt., aflosbaar in 36 jaren uit een jaarlijks aangroeiend amortisatiefonds. De leening kan niet geconverteerd worden gedurende vyftien jaren, en China zal geen andere leening mogen aangaan gedurende hit loopende jaar. Do leening wordt gewaarborgd door de douane inkomsten in de handelshavens en door de onbeperkte garantie van de Russische Têgeering. Waarschynlyk zal de publieke inschrijving op de leening plaats hebben tegen het einde der loopende maand te Parijs, St.-Petersburg en Amsterdam tegen een prfls, dio weinig van pari zal verschillen. Academie-uien tra. Leiden: De heer P. Teding van Beikhout, geboren te Haarlem, is heden alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verde diging van een academisch proefschrift, ge titeld: „Eenige beschouwingen over het stelsel van meervoudig kiesrecht." Geslaagd zyn voor het candidaats examen in de classieke letteren de lieer A. J. Haagens; voor het voorbereidend examen in de godge leerdheid de heer A. H. Haentjens; voor het tweede natuurkundig examen do heer C. E. Benjamins; - voor het examen voor den Indïschen Dienst mr. A. C. D. De Gratff. TWEiKWH KAMER. Zitting van heden. (Per telegraaf.) De beraadslaging over de Veiligheidswet wordt voortgezet. De Minister nam over het rapporteurs amendement om de inspecteurs van toezicht op deze wet niet te belasten met het toezicht op de stoomtoestellen, geiyk mede een wijzi ging om to zorgen dat het reglement in de werkplaats opgehangen blijft. Met 56 tegen 12 stemmen wees de Kamer af den door den heer Tydeman gestelden eisch om den werkgever te verplichten den inspec teur scbrifteiyk in te lichten. De bestrflders zagen daarin een noodelooze belemmering der bedryfuitoefenenden, waaronder zelfs onalpha- beten. In het amendement der commissie om de verplichting van het hoofd van fabriek en werkplaats tot kennisgeving van ongevallen ook uit te strekken tot bedryven, waarin geen krachtwerktuig of geen 10 personen worden gebezigd, zag de heer Beelaerts een groot ongerief. Het artikel vond nog in een ander opzicht bezwaar. De heer Staalman was tegen de verant woordeiykheid van het hoofd voor ongevallen, z(jn arbeiders overkomen. De heer De Boe-r wees op de vermeerdering van werkzaamheden voor de burgemeesters. De Regeering stelde nader voor de ver plichting van kennisgeving op Le leggen aa het hoofd of den bestuurder van eene ir rich ting, waarin oenigen tak van fatrieks- of hand werksnyverheid wordt uitgeoefend, voor elk in zijn bedryf aan een persoon overkomen ongeval. Na deze wyziging liet dc Commissie haar amendement varen. De beperking, door den heer Bielaerls voor gesteld, tot fabrieken en werkplaatsen, waar over de Yeiligheidswet loopt, werd afgestemd, waarna het gewflzigd regeeringsartikel werd goedgekeurd. Bj de behandeling eer verdere artikelen werden verschillende wyzigingen aangebracht Besloten is dat er twe-jaariyksche verslag *n door inspecteurs zullen worden uitgebracht. B'j rt. 21 (strafbepaling wegens overtreding oorschriften) stel Je de Commissie van Rappor teurs voor het amendement, bevoegdheid gevende om by readive rechtsbevoegdheid te geven een termyn te stellen voor voldoening aan do voorschriften en den inpecteur toete- staan daarna eventueel do werkzaamheid te verbieden of fabriek of werkplaats te sluiten. De heeren Beelaerts en Bahlmann bestreden sterk dit amendement, als veel te kras, en straffende werklieden voor da nalatigheid van den fabrikant en deze gebeel afhankelyk makend van de willekeur van den inspectour, terwyl overigens dergelyke termynbepaling niet by don strafrechter behoort. De Minister van Justitie verklaarde dat de Regeering geen ernstig bezwaar heeft tegen het beginsel van dit amendement, mits de sluiting niet afhankelyk zy van een rechtelyk vonnis en de sluiting niet imperatief wordt voorgeschreven. In zyn tegenwoordige redactie heeft de Regesring geen ernstig bezwaar tegen dit amendement. Ten gevolge van een nieuw voorstel der Regeering, strekkende om den inspecteurs een termyn te doen stellen en den minister de be voegdheid te geven tot sluiting of verzegeling der werktuigen, is art. 21 tot morgen verdaagd. 13 Juni 1895. Staatsl*»nln|M. pCt N«L, Cort. Nat. W. Schold 2% dito dito dito8 dito dito dito8% dito Obl. dito 1SS693 3)4 Hongarije, Gondl, 188193 4 Italië, Inschrijving 1802/81 6 Oostenr., Obl, Pap. MuLNov. 5 dito Zilv Jan.(Juli 5 Obl. Schatk. 1844 4 PortugiJ, Obl. 18531831 mot tïckoi fi 100 .8 id. Tabakole«ni(i^. 4)4 Rusland, Binncnl. 1891. 4 dito 1889 bij Rothschild Rb 625 4 dito Hoprfc Co. 188990 GIL 625 4 ObL Lociring 1867,69 20 .4 in Goud Leen. 1881 6 Spanje, Pevp. Schnld Uoilonl. 4 Ttirkije, Douane Obl. 1886. 6 dito Gcconv. T.eening Sorio G Egypte, Obl. Leening 1870 4 Mexico, Subcidic Bonda. 6 Brazilië, Obl. 1889. 4 Ind, en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank A and. N.-I, Handbk. AancL. Ned. Jlaudalm. Aand. op rosa- 5 Spoorweglecnlngcn. IIoll. Uzeren-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito8)4 M. t. Expl. v. St. Spur. Aand. Ned. Centr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 Italic, Z.-Ital. Spw. Obl. A-fl 3 Polen, Wars.-YVconon Aand.. dito Prior. Oblig. 4 Ruc-1.. BalL Spw -Aand.. 8 Fast. Spw.-Mij. Aand. 6 I wang. Dorabr. Obl. ZR. 625 4)4 Weicbacl ZR. Aand.. .5 Wladiknwkas Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atcli.Gen.Morg.Bonds 4 dito Obl. Se Hyp. lctt. A 3 Central Pacific Aand. Chic Erie lo Hyp. Obl. 5 Denver Rio Grande C. v. A. Louisv. Nauhv. Ccrt. v. Aand. Miss. Kane. Texas C. v. A. Union Poe. C. v. A Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino. 6 Premleleenlngcn. N-rieil., Stad Amsterd. f 100 3 Stad Rotterdam 3 Gcmoento-Crcdiet .3 BolglF, Ant. 1887 2)4 Uong., Hypotheekbank 4 Hong., Thciss4 Ooatenr., SLvatslcon. 1854 .4 dito dito 1660 5 Rusland. Suntslocning lStil 5 dito dito 1866 6 Turkije. Leentng 1870 Madrid 1868 3 Trnntivalia Expl. Aaud. SoalliblaLilarü CeiL Prolongatie 2. Peru 5!/21Gf/4. N.-I. Handbk. Aand., zeer flauw. LEIDEN, 13 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 10° C. 50' Fahrenheithedenmorgen 8 uren 11° C. 51.8 F.; 'smiidags om 12 uren 15.5° C. 59.9° F.; 's namiddags 4 ureD 16° C. 60.8^ F. De heer S. J. Karsten, volontair ter gemeente-secretarie van Noordwijk, is benoemd tot burgemeester van Ouddorp. De ryksveldwaï htor-jachtopzioner F. W; Schuld, te Alkemade, is op zyn verzoek met ingang van 11 dezer eervol ontslagen. Tot ryk8veldwachter-jachtopziener is aangestel J R. v. d. Velde, geneent - in onbezol i{d ry veldwachter te Duurawoude (standpla its Wa tergeest.) Marktberichten. IJ elft, 1$ Juni. Granen in T»sto «temming doeb met vreinig handel. Witte Tarwe ƒ5.— a f 6.40, Roode f 5.70 &f 6.10, kogge ƒ3.90 a ƒ4.40. Zomergeret ƒ8.a 3.40, Chevalier- 4.25 a 5.— Haver f 1.90 a ƒ3.20. lilauwe Erwten G.— a 8.50. Brnineboonen 12.50 a /"17.50, Paardonboonen ƒ5.— a 5.45. Duivenboonen /5.90 a ƒ0.50. Koolzaad 6.90 a 7.75. Zomer-Kool- zaad a Kanariezaad ƒ8.— 9.60, Hennopzaad 6.75 a 8.50, alles per HL. Vor. Koen. koors. beden 91)4 109J4 100% 101 101 101)4 101% 102)4 102% 83)4 83% &4-3>ü 84 83)4 83% 94)4 2i% 24'JJS 87% 87% 64)4 64% 97% 93 97)g 101 100% 106)4 106% 64 64% 96% 27% 104% 41% 41% 74 64 61% 79 77% 136% 135% 111 111 101% 9 90% 61% 365% 165 99% 64 61% 88 87% 09 77 77% 97% 97% 72% 73 2>% 19% 19% 91% 91% ll% 08 57% 16% 16% 13% 13% 64 53% 29 113% 107% 106% 105% 104 iou% 122 123 127% 129 153 152 145 37 %g 43% 43

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3