Schildersknecht OfraU lii L. ZIJP, Nonrflwnt. Zaitoflstiijl BmiMiMiF. Slahal» iet Muiw Beurs van Amsterdam. Scheepmakers en Scheepsbeschieters i. C. 6RSPEK0VEN Toegangsbewijzen rVI<Z KOOP: grenzinloos dankbaar moet zijn, maar ook aan hunne nukken moet gehoorzamen. Door her haling is deze fra30 banaal en stuitend ge- W0)dc-n en is der Franscbe scherpzinnigheid onwaardig. Wanneer een Franschman iemand geld leent en telkens als bü bem ontmoet, ,gt: „Ik heb u gaarne geld geleend; ver- ■eet dat vooral niet", dan zou ik mijn best doen om met dien heer zoo spoedig mogelijk jjuo rekening af te sluiten, zelfs al moest ik, om die schuld te betalen, den bijstand van een ander tegen booge rente inroepen. Het wetsontwerp tot uitbreiding van het '-1? kiesrecht in Oostenrijk, gel(jk dat nu in overleg met de commissie uit het Huis van Afgevaardigden is vastgesteld, is nu openbaar .maakt. Het aantal der leden van het Huis van Afgevaardigden zal van 353 tot 400 worden vermeerderd. De 47 zotels, welke er bij komen, 7 gorden ter beschikking gesteld van diegenen, die het minst in de directe belasting bij dragen. Het aantal van deze klasse der bo- lasting-betalenden wordt op 1,200,000 geschat. Tan deze 47 zetels worden er 34 gevoegd als onder-afdeeling bij de tot dusver bestaande stads- en land-curie. Ten plattenlande zal de verkiezing geschieden door kies-colleges, in de steden alleen dan, wanneer dezelfde afge vaardigden door beide curies worden gekozen. g§ Bovendien wordt nog eene afzonderlijke curie gevormd voor de werklieden. Voortaan zai ook aan alle werklieden het kiesrecht worden verleend, die gedurende twee jaren hebben bijgedragen tot eene zieken kas. Het aantal van deze kiezers-klasse wordt geschat op 600,000. Ook dezo klasse, welke 13 der niouwo afgovaardigden mag kiezen, zal het Kiesrecht uitoefenen door bemiddeling van kies colleges, bestaande uit „Wablmanner", die, zeiven door de stemgerechtigden gekozen, de afgevaardigden moeten kiezen. Deze dertien zetels zijn aldus verdeeld: 4 voor Bohemen, 3 voor Beneden Oostenrijk, 1 voor Boven Oostenrijk en Tyrol, 1 voor Stier marken en Karinthië, 1 voor Silezië, 1 voor Moravië, 1 voor Galicië en 1 voor Dalmatië en Krain. p? Van de nieuwe zetels verkrijgen derhalvo de werklieden er 13, terwijl de overige 34 ter beschikking worden gesteld van de laag ste belasting-betalendo klasse. Tot deze klasse belmoren hoofdzakelijk do anti semieten, zoo dat deze uitbreiding van het kiesrecht vooral ten goede zal komen aan dc-ze onverdraag zame drijvers, die, naar men weet, in Oosten rijk, en vooral te "VVeenen, met den dag veld wiDnen. Prins Wmdischgratz heeft derhalve, ten einde ook de Polen en anti liberalen, die met de liberalen de meerderheid in het Huis van Afge vaardigden vormen, te vriend te houden, zich tot do geringste concessies bepaald. Hot zal daarom zeer de vraag zijn, of ook de Duitscb-liberale party, die meer bad ver wacht, zich met dit kiesreebt-ontwerp zal tevreden stellen. En zonder medewerking van de Duitsch liberalen is natuurlijk do bekrach tiging van het regeerings-voorstel onmogelijk. De beslissing over de kiesrecht quaestie in Oostenrijk ligt derhalve in de handen der liberalen. Op de toestemming der Polen en Duitsch anti-liberalen zal prins Windiscbgrütz wellicht kunnen rekenen, maar het is zeker, dat de liberalon meer eischon. Hot kiesrecht-wetsontwerp wordt te Weenen door de bladen zeer ongunstig beoordeeld. De organen der liberale party, gelyk de „Neue Freie Presso" en het Wienor Tageblatt" willen niets van deze beperkte kiesrechtuit- breiding weten. Alleen het officieuze „Frem- donblatt" verdedigt het ontwerp met het conservatieve „Neue Wiener Tageblatt", terwyl natuurlyk de oppositie-bladen daarmede den spot drijven. De officieuze, conservatieve „Presse" acht het geraden, voorloopig te zwjjgen. SS De slotsom is, dat de kans voor de aan neming van dit wetsontwerp als uiterst ge ring moet worden beschouwd. Turkije. Blykens nadere berichten uit Djeddah warden de Fransche, Engelsche en Russische consuls, toen zy tegen den avond hun gewone wandeling maakten, een half uur buiten de stad aangevallen door acht tot de tanden ge wapende Bedouïenen. De Bedouïenen openden terstond een geweervuur op de consuls en maakten zich toen uit de vooton. Da Engelsche vice-consul, Abdur Razzack, tev ns waarnemend Zweedsch consul, over- leoi terstond. De Engelsche consul Richard kreeg twee kogels, een in den rug en een in den arm, de Russische consul Brandt werd in de wang getroffen en den secretaris bij. het Fransche consulaat, DorviJle, werd een kaak verbrijzeld. De toestand der ge wonden is allesbehalve gunstig. Door de poli ie zUn lö inwoners uit een naburig dorp in hechtenis genomen, wegens vermoeden, dat zy deel hebben genomen aan dezen aanslag. De legeering van Turkyo heeft roeds bekend gimukt, dat zy heeft bevolen, dat te Djedlah eene militaire rechtbank bslast is met de tohandeling van het proces togen de moor denaars der consuls; maatregelen worden ge- notnen om hen te ontdekken, gevangen te nemen en voorbeeldig te straffen. Tien Be douïenen zouden reeds zyn gevangengenomen, t Engelsche gouvernement, dat daielyk oorl°g«schepon naar Djeddah heeft ge zonden, heeft ook niet gewacht met te Kon Itaniinopel voldoening te eischen voor de leieediging, den gedelegeerden van Engeland, ■•rankryk en Rusland te Jfoesh aangedaan, waar Turksche gendarmen hunne woning zijn binnengedrongen. Het Fransche oorlogsschip „Cosmao" is uit Toulon vertrokken met een onbekende bestemmingdo commandant had een lastbrief die eerst in volle zee mocht geopend worden. Men vermoedt dat het een demonstratie geldt voor Djeddah. De sultan heeft den sherif van Mekka en den vali van Hcdjaz bevolen n2ar Djeddah te gaan om een onderzoek in te stellen naar den moordaanslag, op do Europeesche consuls aldaar gepleegd. De schuldigen zullen voor een krijgsraad terecht staan. ZulcUAfriUtu Rechter Jorissen bevindt zich naar om standigheden beter, maar de verstuiking van zyn voet is van dien aard, dat het nog wel eenigen tyd zal duren alvorens hy weer op de been zal kunnen zijn. Inmiddels is advocaat Kleyn door de regeering benoemd om het rondgaand gerechtshof te Rustenburg en Zeerust te houden. Aanst. week had rech ter Jorissen de zitting te Johannesburg moeten houden, doch rechter Morice zal waarschyniyk in zyn plaats daarheen gaan. Cliina, on Japan. De Japanners hebben nu de „republikeinen" op Formosa duchtig onderhanden genomen. Volgens een „Central News"-telegram van 1 Juni verscheen de Japansche vloot Dinsdag voor de haven Lotoi; de oproerlingen kwa men in grooten getale byeen en men ver wachtte een hevig gevecht. Maar toen de keizerlyke garde don volgenden morgen was geland, joeg zy de vyandelyke macht spoedig uiteende Chineezen schynen ouder gewoonte onmiddeliyk op den loop te zyn gegaan, want de Japanners hadden geen enkelen, doode. Zonder de overige troepen van het expeditie corps af te wachten, rukte de garde terstond op naar San sho-tai. Donderdag en Vrydag werd de ontscheping van troepen en krijgs voorraad voortgezet. Marokko. Blykens een te Londen uit Tanger ont vangen telegram, winnen de weerbarstige stammen, die nog altyd tegen den Sultan onder do wapenen zyn, met den dag veld. Eenige stammen belegerden zelfs de hoofd stad Marokko en zouden zich zeker van de stad hebben meester gemaakt, indien sherif Amrain, die daar het bevel voerde, niet alle eischen der rebellen had ingewilligd. Tot doze eischen behoorden o. a. de be straffing van eenige gouverneurs en het be talen van 200,000 dollars. Nadat dit a'les was toegestaan, trokken de stammen terug. In Marokko heerscht dan ook do anarchie. De Duitsche gezant, graaf Tattenbacb, over tuigde zich te Saffi, toen by voldoening ver langde voor den moord van eon Duitsch onderdaan, dat de Marokkaansche autoriteiten de macht niet bezaten om de daders gevangen te nemen. Wanneer evenwel, zegt de „Yoss. Ztg.," de Duitsche kruiser „Marie" en de vier Nederlandsche schepen in de Marokkaansche watoren zyn aangekomen, zal krachtiger me den keizer kunnen worden gesproken en zal hy eene schadevergoeding moeten betalen, maar zyn fanatiek moordende on roovende onderdanen kan hy niet in bedwang houden vroeger of later zal een Europeesche tusschent komst daarvan het gevolg zyn. 5 Juni 1895. StaattieeningM. pCt. Nei, Cort. Nat. W. Schold 2% dito dito dito3 dito dito dito8% dito Obl. dito 1886/923% Hongarije, Goudl. 183103. 4 Italië, Inechrijvicg 18^81 6 Oostenr., Obl. Pap. UeiiNov. 5 dito Zilv. Jan.(Jali 5 Polen, Obl. Schalk. 1814 4 Portugal, Obl. 1S531884 mot tickot 100 .3 id, Tabaksli-cning. 4% Rusland, Birmcnl, 1S94. 4 dito 18S9by Roth.jqhild Rb. 625 4 dito Hopo& Co. 188090GIL 025 4 Obl. Leening 1SC7.G9 20 .4 in Goud Locn. 13S4 6 Spanje, Perp. Schnld Buitenl. 4 Turkije, Donano Obl. 18SS. 6 dito Geconv. Lccning Serio C Egypte, Obl. Lccning IS7Ö 4 Mexico, Subsidie Bonds. 6 Brazilië, Obl. 1S39. 4 Ind. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handbk. Aand Ned. Handelm Aand. op resc. 5 Spoorwoglecningen. IXoll. IJzcrcn-Spw.-Mg. Aand. Obl. dito3% M. t. Expl v. St. Spw. Aand Ncd. Ccntr. Spnorw. Obl. /"250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A-H 3 l'olen, W'ars.-Wccncn Aand.. dito Prior. Ofclig. 4 Ifnel.. Balt. Spw.-Aand.. 3 Fa6t. Spw.-Mij. Aand. 6 Wang. üombr Obl. ZR. C25 4% Weiclisel ZR. Aand5 Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atuh.Gen.Morg.Bonda 4 dito Obl i'o II) p. lett. A 3 Central IViciGc Aanï Chic Eric Ie Ilyp. ObL 6 Denver Rio Grande C. v. A. Lonisv. Sasliv. Ccrt v. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pac. C. V. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line6 Premielecnlngen. Nedcil., Sti'l Auistcrd. /"100 3 Stad Rotterdam3 Gcmewnto-Orediut ,3 België, Ant. 1837 2% Horig., nypotheekbink 4 Hong^ Thoias 4 Oostenr., StaaUlevn. 1354 4 dito dito 1860 .6 Rusland Staatalecning 1364 5 dito dito 1366 5 Turkii-4. Leeuing 1370 Madrid Icr,8 8 Transvalia Expl. Aand. u ouUiaiJi-iLirU Ccrt. Vor. koers. 93% 100.% 100% 100% 102% 83% 84% 83% 94% 24% 88 64% 98% 97% 101% 100 68% 90% 27% 104 43% 76 C5% 108 101% 94 90% 54% 16 93 64% 83% 78% 97% 71% 25 49% 91% 15 &7J6 lesjg HJ4 03 20 112y, 10S-X my. :03 m-.J'Ó )-2K '■nu 104 ltöJi 41 'A Koera hodo 93% 100% 100% Slfi 63 y. 24 J6 83 "34 9*34 OSiis 101 'll'li 07^ 97 y. 104 8316 1MJ6 '0OJ4 04 J6 Siy. 08 71« 18jj 9'f, 57 52 27% 105% 122% 38% 43% Telegrammen. Prolongatij 2'/a. - Peru 53/a—175/f BREST, 4 Juni. Heden gaf de prefect der marine een feestmaal ter eere van de officieren van het Oostemyksche eskader, die op weg naar Kiel, met airtsheitog Karei Stephanus, Brest bezoeken. De Oostonryksche officieren zonden een krans van rozen aan do weduwe van admi raal Fleurais. Deze krans zal by de ter-aarde bestelling op.de ïykbaar worden geplaatst. Morgen zullen de officieren deze plechtigheid bywonen. ATHENE, 4 Juni. Donderdag a. s. zullen de ministers van financiën en justitie hun ontslag indienen. Maandag a. s. zulleif* ook de overige ministers aftreden. SAN SEBASTIAAN, 4 Juni. In het Noorden van Spanji hobben hovige regens groote schade veroorzaakt aan den oogst. Het spoor wegverkeer is op vele plaatsen gestremd. LONDEN, 5 Juni. De „Council of foreign bondholders" heelt uit Montevideo bericht ontvangen, dat 41,700 pd. st. zyn afgedragen voor den dienst der staatsschuld van Uruguay. Dit bedrag vertegenwoordigt 45 pet. der douanerechten gedurende de tweede helft der maand Mei. Ter-Aar. Naar aanleiding van een bericht van gister avond betreffende het optreden van J. Yoorn als agent, deelen we mede dat hedenmorgen, ofschoon alles was vastgesteld, een schryven van hem is ontvangen van den volgenden inhoud: „gelieve de couranten niet te zenden, daar ik er voorloopig van afziet." Nu, de abonnés zouden met zulk een agent zeker niet op een goade bezorging hebben kunnen rekenen! TWEEEÏIfl KA31ER. Zitting van heden. Per telegraaf) De heer Smidi hield heden zyno interpt-1 latie over het afioopen van het Hollandsche schip „Anna" op de kust van Marokkoz. i. een ernstig geval met het oog op de veiligheid onzor reederyen. Na een relaas van de toedracht van don aanval met het oog op een evcntueelen eisch tot schadovergooding, wess interpellant er op hoe het voorval ook de aandacht trok van buitonlandscho mogendheden, die meenden dat Marokko genoegdoening moet gever, on hoe door het dooden van den gezag voerdel en het verwonden van den stuurman de be trekkingen schado leden. Mitsdien vroeg hy of het medegedeelde zich aldus heeft toegedragen of wat anders ge beurd "is; of de Reg. maatregelen heeft ge nomen zoo ja, welke, en bestraffing van de schuldigen en schadevergoeding te verkrygen en welke do uitslag der maatregelen is ge weest. De Minister vom Buitenlatidsche Zakenant woordende, deelde de officieel ontvangen be richten mode, waaruit blykt, dat hot schip door 16 vaartuigen is aangevallen en geplun derd toen het naar de kust was afgedreven, hetzy door windstilte of andero oorzaken. Den roovers gelukte 't niet het schip te bemach tigen. Do Min. betreurde het lot van schip en bemanning en bracht hulde aan het gedrag van den kapitein. Toch waron feiten als deze niet zeldzaam onder een roofzuchtige en bloeddorstige bevolking als de Mdi'okkaansche, die vroeger ook Engelsche en Italiaanscho schepen aanrandde. Herhaaldc-lyk is gewaarschuwd tegen het naderen van die onveilige kust. Do Min. bevestigde dat de dadors genoeg zaam bekend zyn. Do feiten stollen zeeroof daar, welke in de eerste plaats gestraft be hoort te worden door de Marokkaansche regeering, die echter aan hare verplichtingen te kort kwam, zoodat op dien grond reeds een eisch tot schadevergoeding gewettigd is. Het recht daartoe baseert de Rjg. ook op een tractaat tot waarborg van do veiligheid van personen en goederen. Overigens heeft de Reg. allo maatregelen genomen om genoegdosning te bekomen voor do euveldaad. Zy heeft onzen consul opgedra gen de bestraffing te verzoeken en het recht tot schadevergoeding to reserveeren. Dit deed do Duitsche minister-resident namens Neder land. De uitslag van zyn optreden geeft reden tot tovrodenhJJ, want de sultan van Marokko was zeer ongerust, gaf last tot het opsporen der daders en beloofde genoegdoening, waar toe Z. M. reeds een specialon afgezant naar de kust had gezonden. Do Min. meende dat tyd tot onderzoek moest gelaten worden wegens de eigenaardige toestanden in Marokko. Alle verdere handelingen zullen geschieden uit naam van Nederland; een eventueel optre den zal plaats hebben met Nedorl. krachten, m^ar de Reg. zal zich voorshands btpalen tot r-pressieve maatregelen, wars van ingrypende politiek. De heer Smidt, ropliceerende, verbaasde zich dat lieden ten dage nog voer de veiligheid in de Middellandsche Zee moest worden ge waarschuwd en wensebt den uitslag van het nader onlerzork af te wachten, behoudens krachtig handelen de Reg., zoo noocig door bevoidering van een Europeesch optreden met het oog op het groote Europ escho belang. Daarna werd liet debat voortgezet, over de motie Tijdcman betreffende Slaats exploitatie van do telephoon. Dj voo steller betoogde t"genover den min. van waterstaat nader de behoofte aan wette lyke regeling van het teljphoonwezen en veiklairde zich voor oen daartoe strekkende motie, echter met handhaving van de zijne ten gunste van Staats exploitatie. Spr. nam actie van de Regeeringsverklaring dat de intercommunale gemeenschap in handen van den Staat moet zyn; de locale in die der gemeenten. De heer Sanders bestreed vooral het geven aan de telephoon van een te streng commu naal karakter in het belang van de eenheid van stelsel. Do heer Bastert stelde thans eene andere motie voor, om uit te spreken dat de regeling van den telephoondienst wettelyke voorziening eischt. Do Minister van Waterstaat verdedigde nader zijn standpunt omtrent staats intercommunale en gomeentelyke communale lynen. De motie-Tydeman (Staatstelephonie) werd verworpen met 42 tegen 39 stemmen. De motie-Bastert (wettelijke regeling van den telephoondienst) werd daarentegen aan genomen met 77 tegen 4 stemmen. LEIM, «Juni. De contra-party, door do burgery het Studentencorps naar aanleiding der a. s. feesten aan te bieden, is bepaald op Dinsdag 25 Juni. De zich daartoe gevormd hebbende feest commissie bestaat uit 44 leden. Bij gelegenheid van de studenten mas kerade feesten te Leiden op Dinsdag 18 Juni a. s., zullen op het traject Amsterdam Den HaagRotterdam der Hol).-IJz.Sp.-My. onge veer 80 extra treinen loopen, van Den Haag uit alleen 35. Een extra-', rein der Staatsspoorweg- maatschappy, bestaande uit een twaalftal rijtuigen, waaronder salonwagens, zal morgen van Amsterdam naar Den Haag loopen tot het overbrengen naar Scheveningen van de gedelegeerden der Spoorweg conferentie, die zich in het Kurhaus aan een maaltijd ver eenigen, na afloop waarvan ter eere van de afgevaardigden een buitengewoon vuurwerk op het terras wordt afgestoken. By deze gelegenheid zullen van halfvyf 's namiddags om de 5 minuten extra stoom trams naar Scheveningen ryden. Da spoorweg-gedelegeerden, die te 2 u. 45 m. in Don Haag verwacht worden, keeren nog 's avonds naar Amsterdam terug. Tot heemraad van het waterschap Laag- nieuwkoop is door stemgerechtigde ingelanden gekozen d9 heer W. Casant J.Wzn., ter voorziening in de vacature, ontstaan door overlijden van den heer J. "VY. Casant. Uit Ierland zyn aangevoerd 12 paarden, bestemd voor de remonte der cavalerie te Leiden. Do directeur van de Haagsche rijtuig- maatschappij, de heer E. G. Lo Rutte, heeft, op zyn verzoek, als zoodanig ontslag gekregen. De gewone audiënties van de ministers van marine en van oorlog op Yrydag 7 dezer zullen niet plaats hebben. De groote oplating van duiven, te Parys georganiseerd door het „Petit Jour nal," hoeft plaats den 23sten Juli voor het Trocadéro. Men raamt dat er zoowat 100,000 duiven aan de monster-oplating zullen deel nemen. Het „Petii Journal" zorgt voor de voeding van dit gevleugeld leger gedurende het ver- blyf te Parys. Uit het water aan den Noordwal te 's-Graveuhage is hedenochtend opgehaald het lyk van een net gekleed manspersoon, naar gissing oud 35 a 40 jaar. Het lyk is naar de Algemeene Begraafplaats vervoerd. Gistermiddag omstreeks halftwee is een knaapje van ruim 2l/j jaar by het Oostelyk Viaduct te Amsterdam in het water geraakt. Zyn kameraadje, vier jaar oud, wist door luid schreeuwen de aandacht der voorbij gangers te trekken, die nu onmiddeliyk toe schoten. Te laat evenwel do kleine was reeds gezonken. Nog een uur daarna was men aan het dreggen, maar niets werd gevonden. Uit het Tjeukemeer by Delfstra- huizen is het lyk opgehaald van een jongen boer uit Delfstrahuizen. Om zyn hals was een touw gebonden. In zake den moord, gepleegd te Helchteren (Belgiö), naby de Limburgsche grens, op de weduwe G., is een tweede persoon gearresteerJ. Do daglooner H., die terstond na den moord aangehouden is, heeft reeds bekend en zijn medeplichtige aangewezen. De postbode D., te Dieren, die verdwenen was en beschuldigd wordt van het verduisteren van een geldswaartiigen brief, is te Nieuw Buinen door do rijks politie in arrest genomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is een schildwacht, die op de binnen plaats achter de kazerne van het depot van discipline te Vlissingen op post stond, gedeser teerd; hy is nog niet opgespoord. Gisteren ontvluchtten tweo militairen uit het hospitaal; zy werden spoedig achterhaald en in arrest gesteld. i.caoomie-nieD{78« Lei don. Geslaagd is voor het tweede natuurkundig examen de heer M. De Graaf. Voor het voorbereidend examen in de god gel.erdheid de heeren J. Visser en A. H. Van der Hoeve. Voor het examen voor den Indischen dienst Mr. Th. L. Prins. Thermom eten tand: gisteravond om 8 uren 15° C. 59' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 15"' C. 59 F., 's middags om 12 uren 21° C. 69 8' F.; 's namiddags 4 UTQD 22° C. 71.6' F. Marktberiohtea» Alfen, 5 JtiDi. Aangevoerd 36 wagens kaas partyen, te z&mon 635 etuks. Prye: Goudeche kaas leto qual. f 21.— a 23.—, 2de qual. f 16. a f 20.Haadel matig. Schiedam, 4 Juni. Noteering van do Make laars. Moutwijn f 6.Jenever ƒ10.—, idem Amst. proef ƒ11.50 per Ned. vat en zonder fust, zonder do belasting. Spoeling commieeie ƒ0.80 per ketel. Notoering van den Branderabond. Moutwijn 5% a per heet. ot., zonder fust en zonder belasting. De loopers binnen de gemeente en de Agen ten van het Leidsch Dagblad buiten Leiden bezorgen op verzoek het Dagblad alléén ties Zaterdag-avonds ad 2'/i Cent per nummer. A D V E R T E N TIN. Ondertrouwd Dr. I. M. J. HOOG, Wedr. van "W. C. S. Krom, en J. G. BROUWER. Tbrwoldk, 5 Juni 1895. 4043 6 Heden overleed, zacht en kalm, in het Evangelisch-Luthersch Weeshuis, odzo geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder de WeL JOHANNA LAFEBER, geb. Marks, in den ouderdom van ruim 84 jaren. Uit aller naam, (A. LAFEBER. Leïdkn, jc la_feber_0uwer. (J. H. LAFEBER. Dek Haag, jp lafeber_De Huu_ J. VEILBRIEF. Leiden, jD. VEILBRIEF - Lafebkb. ID. HUYGENS. LE'DEN, jE HUYGENSLafebbr. Leiden, 3 Juni 1895. 4049 15 Heden overleed, na oen langdurig, smartelyk, doch geduldig ïyden, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Dochter, Zus'or cn Behuwd zuster, CATHARINA MARIA VAN DER WAALS, Wed. van Feanciscus Van den Berg, in den ouderdom van byna 62 jaren. Leiden, Uit aller naam, 4 Juni 1895. A. L. VAN DEN BERG. (Vestwal 3.) 4046 9 De Heer en Mevrouw GOUDSMITCoiien betuigen hun hartelijken dank voor de talryke bewyzen van deelneming, by het overlijden van hun kindje ondervonden. 4036 4 Mevrouw de Wed. J. E. GOUDSMIT—Vos betuigt haar hartelyken dank voor de talrijke bewyzen van deelneming, by het overlyden barer twee kleinkinderen ondervonden. 4037 5 4064 5 Bekwame kunnen terstond voor vast werk geplaatst worden by 4063 6 CrËISI». BOOT, tfc Lelillcrtüorp. stelt eenige uren beschikbaar voor P£am>lc$ (Privaatles) aan meergevorderden; voor vlcr- haodlg van 't Iblarë «pelen en voor accompagcieeren. Conditiën ƒ2.per uur. Utrechtscbe Veer 1. 4061 7 voor de Amsttrdamscbo Tentoonstelling wor den vóór a. s. Vr(jdag by minstens vijf stuks onniB<lfle!9Sjl<; overgenomen ad .10 Cents per stuk. Per brief op te geven hoeveel heid en waar af te halen onder No. 4051 aan het Bureel van dit Blad. 8 De Sleepboot „Leidsche Zoutkeet" vertrekt a. s. %ondagutor&cn te halfaegcn pre cies uit de Haven, ten einde vaartuigen naar het terrein van don wedstryd te brengen. Heenreis langs Kagermeer c-n Ringvaart; terug langs de Hij nans wetering en den Rijn. Sleeploon voor heen en terugéén gulden. 4062 10 Puikboste nieuwe 91 alta-Aardappelen, alsmede Tuinpeultjes, flÊeikiioBIen, As perges, Blotmkooï, Worteltjes c-n alle andero Groenten, 4058 7 bij E. Kwaad Diefsteeg No. 2, b/cl. Breestraat. Een IBKKit vraagt met ingang van 15 Juni a. s. gedurende 2 a 3 weken een nette voor ontbijt. Brioven met opgavo van pry's per week onder letter IJ IVo. 05 aan K O O Y IC E R's Centraal Advertentie Bureau. Nieuwe Ryn. 4060 8 zes gcljoorde en zes ©ageboorde eiken BnrgroedCQ, eenige boonicn, Flaulccn en Ribfiout. Te bevragen: M. BOS, Krnno- straat 18, Den Haag. 40',', 6

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 7