lste Soort Vorsclio MiFloter, Zondagsrust. Openbare Verkooping MENGELWERK. Vervolg der Advertentiëu. Mej. Wickering Wordt gevraagd, TE KOOP GEVRAAGD Voorloopig bericht. een Salon uitsluitend voor Dames-Kappen P. I. W. KNAAP, Coiffeur. OIY TVJk.JNGElN: I DE TOMBE. liltBt Vcrschc Inlaudsclic Eieren, Vleeschwaren, Comestibles, Wed. K. DE GRAAFF. Hooigracht 7. Onder de roovers. Uit het EngeUch van A. G. Barker. Naar syn terneergeslagen houding te oor- deelen was Robert Spencely onder den invloed van een geestelijke depressie; zyn vriend Langton vroeg hem dan ook dadelijk wat hem scheelde, waarop Robert slechts met een diepen zucht antwoordde. „Zyt gi) ziek of „Ga zitten, Tom; ik ben een gek." „Zoo, en wanneer heb je dat ontdekt?" „Den laatsten tijd bon ik verdwaald go raakt bij de vrienden van Lord Temptown, vroolijke lui dat is zeker, maar geen al te best gezelschap. 3000 pd. st. heb ik verloren met spelen." „Wat moet ge dan ongelukkig geweest zijn om zooveel te verliezen!' „Gisteren heb ik aan den ouden heer ge schreven en hem gesmeekt mij de som te zenden, meteen belovende voortaan geen kaart meer aan te raken." „En?" „Papa weigerde beslist. Hij schreef my dat hij nu al zooveel en zoo dikwijls voor mij had betaald en dat hjj daarom nu bedankte voor die eer. Daarbij komt nog dat hij een ingekankerden afkeer van spelen heeft. Op mijn volgenden brief, waarin ik hem uitlogde dat dit eereschulden waren, antwoordde hy mij dat hy 't de oneerlijkste manier vond om geld te verliezen of te winnen. HJJ wilde mijn inkomen tot 500 pd. st. verlagen en raadde mij aan een reis te gaan maken om zoodoende uit dit verkeerde gezelschap te geraken." „En wat hebt ge geantwoord?" „Er blijft mij geen keus over. Naar geld schieters wil ik niet, dus is dat het eenige wat my overblijft." „Weet ge wat? Ik ga mede." „Aangenomen; laten wij dan deze week nog vertrekken." Drie maanden waren voorbijgegaan en ge regeld hield Robert Spencely zijn vader op de hoogte van zijn doen en laten. Zyn brieven liepen over van goede voornemens en beloften voor de toekomst. Plotseling echter staakten de brieven. Nu en dan was de vraag al eens by Lord Methwick gerezen of hy niet te strong voor zyn zoon was geweest. Altyd toch had deze zich g09d gedragen, misschien was het daarom verstandiger geweest by den eersten misstap niet zoo onverzetteiyk te zyn. En nu kwam er goen tydlng meer van den afwezige, wie weet wat hem was overkomen! Zyn vrouw en dochters overlaadden hem den ganschen dag met verwyten. Na eenigo weken van pyniyko spanning ontving de beangstigde vader het volgend schryven „Hoogverheven Heer! De zoon van Uw Excellentie doet ons de eer aan, van onze gast vrijheid gebruik te maken. Hy heeft ons uw adres opgegoven en nu verzoeken wy aan u de som van 4000 pd. st. als losgeld. Hierby vindt u het adres, waaraan u het geld kunt sturen Uw zoon is gezond en raadt u in uw eigen belang niet by de politio te informeeren. Giuseppe." O Giuseppe 1 De bloeddorstigste en wreedste struikroover van onzen tyd! Wolko daden ver telde men al niet van hem en hoe menig reiziger was re6ds niet door hem uitgeschud om daarna tot hoogon prys losgelaten te worden. Lady Methwick smeekte haar echtgenoot toe i dadeiyk het geld te zonden. „Zy zullen myn lieven jongen vermoorden en dan is het uw schuld!" dreigde zy. De dochters sloten zich by de klagende moeder aanzelfs gingen zy zoover, afstand te doen van nieuwe hoedon en mantels het geheelo jaar door; gaarne zouden zy de som, die zy op die manier uitspaarden, by hot losgeld voogen. M*„ar Lord Methwick was verstandig en wildo eerst trachten kleiner losprys to stellen Zyn zoon zou niet in govaar zyn torwyl hy nog in onderhandeling was. Hy schreef dus dat hy 2000 pd. st. wilde betalen. Het antwooid was kort, maar beslist: „Neen". Robert had er bygeschreven „Vader, zond het zoo gauw mogeiyk, met minder zyn zy zeker niet tevreden." Toch wildo de oude heer een poging wagon en bood 2500 pd. st. Geon antwoord van Giuseppe volgde op dit aanbod. Do heele familie bracht dagen vol angst en spanning door. Na enkele weken werd do vador een pakje bezorgd, netjes toe golakt; het adres was van de hand van den grooten bandiet. Met bovondo handen maakte Lord Methwick het open; oen menschenoor kwam te voorschyn, vorpakt in zaagsel, on op eon reepje papier stond: „Franco ontvangt u hier een godeelte van zyn Excellentie, uw zoon; misschien brengt u dit tot andere gedachten. De som blyft 4000 pd. st." Zyn leven lang zou Lord Mothwick dien d ig niet vergoten. Zyn vrouw lag voortdurend in toevallen en zyn drie dochters vervulden de kamer met hun zenuwachtig gesnik en gowoon. Als zy een van drieën eens even bykwamen gebruikten zy dit o ogenblik om hom aan te vallen, men zou het aanbas- n kunnen noemen, mot de uitgezochtsto be rti- giugen, hun ongetwyfeld door den angst ingegeven. Maar het treffendste moment van den dag was toch toen Lady Methwick en haar drie dochters, allo in het zwart gehuld, zich opmat kt3n om naar den tuin te gaan. Daar werd onder heete tranen het lichaamsdeel van den dierbaren afwezige begraven. Een grafje was gedolven op een schaduwryk plekje in het lommer van een grooten beuk en lang zaam zakte het kartonnen doosje in de koele aarde. Een soort kegelvormig gedenkteeken werd onder Juid gejammer op den inmiddels door den tuinman volgeworpen kuil geplaatst. Met de mail werden dienzelfden avond nog door den vader twee brieven verzonden, een aan Giuseppe dat hy zyn verzoek inwilligde, en een aan een vriend der familie, een consul die toevallig daar in de buurt woonde en die zich met het overhandigen van het geld aan den bandiet wilde belasten. De consul deed zooals hem was voorgezegd en begaf zich daarom onverzeld met 40C0 sovereigns by zich naar een eenzame plaats, waar Giuseppe het geld zou aannoraen. Aan den zcom van htt woud werd hy dan ook opgewacht door een reus met een grooten zwarten baard, gekleed in de schilderachtige kleederdracht van een struikroover. In zyn gordel schitterden twee pistolen. Het geld werd overhandigd en op een schel gefluit verscheen de gevangene geheel alleen. Met een diepe buiging verdween derooverhoofdman. Den avond dat de zoon en erfgenaam terug zou komon, was Methwick Hall van onder tot boven verlicht. De dames hadden den ganschen dag doorgebracht met lachen en huilen, louter van agitatie. De spanning had nu haar toppui.t bereikt: ieder oogenblik kon het rytuig komen. Daar knarsten de wielen over de grind en het volgend oogenblik lag Robert in zyn moeders armen. Eerst toen men kalm in de bibliotheek om de theetafel gezeten was, deed zyn moeder een gewichtige ontdekking. „Maar, Robert, je hebt twee oorenl" „Twee ooren, moeder? Heb ik die dan niet altyd gehad?" „En we hebben je eone oor begraven?" Robert begreep er niets van en toen het hem uitgelegd was, scheen hy er nog even weinig van te begrypen. Ook was hy niet in staat iets mede te deelen omtrent zyn gevan genschap dan eenigo algemeene bekendheden. Een paar dagen later zeide hy hoog noodig eens naar een kleermaker in Londen te moe ten hy had geen fatsoenlyk pak meer. Van den trein ging hy regelrecht naar de kamers van zyn vriend Tom Langton. „Wat is dat toch met dat oor, Tom?" viel hy met de deur in huis. „Ik begryp er niets van." „Och, ik vond dat het de zaak veel bespoe digen zou en daarom zond ik een oor, dat ik kreeg van oen student uit het hospitaal." „Maar hoe is het nu met het geld?" „Ik heb gozegd dat gy een erfenis gehad hebt en my hebt gelast de som uit te betalen. Het totale bedrag van je schulden is 2996 pd. st. Do overbiyvendo 1004 pd. st. „Mag gy houden voor de moeite en voor je stilzwygeu." „Dank je wel, oude jongen, ik beloof nu to zwjjgen tot aan hot graf; als ik dien consul maar nimmer meer behoef te ontmoeten; ik dacht dien avond in het bosch dat ik my zeker had verraden. Alles is wol byzonder naar wensch afgeloopen." Hengelen in Holland.* (Vertaald uit „The Fishing Gazette") Woerden is een uitstekend centrum om van daaruit te heDgelen. Twintig mylen ver verspreiden zich 6looten en vairten in iedere richting van deze plaats uit; hun onderlinge afstand bedraagt vaak niet moer dan 36 of 45 M. Elk dezer slooten krioelt van de viscb, voornamelyk van baars. Hier is het ware paradijs van den Hollandschen henge laar, want de baarzen, die zich hier overal verschuilen, zyn traag van aard en wegen van y2 tot l'/i kilogram. Eens zag ik er oen vangen in een sloot, die nog geen 2 M. breed en misschien een voet diep was, die weinig beneden de l'/s kilogram woog. Op kennis komt het by deze visschery niet aan. Het gewone vischtuig is oen stevig en weinig ko.tbaar stuk rotting of wat men coor het volk nog meer ziet gebruiken een gowone wilgen stok, dien men eigeniyk niet met den naam van hengel mag bestempelen. Een stuk sterk touw is aan dezen stok be vestigd (wieltjes voor het inhalen van de lyn schynt mon in Holland niet te kennen), eon vischhoek No. 2 en oen flink stuk lood, dat als zinker dienst doet, completeeren het toe stel, waarmede men hengelt. Do doos voor do wormen is practischer ingericht dan wat mon in Engeland heeft. Men draagt haar aan eon rieui om het middel, zoodat do doos komt te zitten op de hoogte van den ondersten knoop van het vest juist caar, waar zy mo.t zitten om er op de ge- makkelyksto wyze het aas, dat men noodig heeft, uit te nemen. Aldus uitgerust, slaat onze Hollandsche he ïgelaar een worm aan den haak, maakt met do punt van zyn hengel een kleine opo ning in het kroos, dat het oppervlak van de sloot bedekt, en laat door die opening zyn aas omlaag zakken. Gewoonlyk duurt het niet lang, of het aas heeft een vraatzuchtigen baars aangelokt en deze wordt, zoodra hy doorbyt, met een ruk op het land geworpen met den visch te spelen zou to vetl tyd in beslag nomen. Vaak zag ik, als ik deelnam aan een hengelparty, door een enkel persoon 40 a 50 pond baars vangen in weinige uren. waarby altyd een paar snoeken kwamen. Blank- on ruischvorens, brasems, enz. worden met verachting op zyde gezet als zynde te weiuig eetbaar. My lokte het gewoonlyk niet uit op deze wyze te visschen. Liever bezocht ik de breedere vaarten en rivieren, die byna even talryk zyn als de slooten. In die heldere vaarten is de visch eveneens overvloedig en men heeft gelegenheid voor een heeriyke „sport," vooral als men een lichten hengel neemt, zoodat het noodzakeiyk wordt de visch bezig te houden en te vermoeien vóór men haar ophaalt. Behalve baarzen en vorens, moeten er ook flinko zeelten in Holland te vangen zyn maar ik moet bekennen er in Woerdens omgeving geene gezien te hebben. Toch was het visschen in die streek zoo ge notvol, dat het niet by my opkwam ergens anders heen te gaan. Ik vertrouw dat deze weinige regels menigen hengelaar er toe brengen zullen dit vriende lijke kleine land met zyn goedhartige be volking en zyn talryke en ongekunstelde visschen te bezoeken. De heer Bingham, in Londen, de agent van de Hollandsche Staatsspoorwegen, is zelf een uitstekend hengelaar; hy zal gaarne be reid gevonden worden zfln broeders-hengelaars met zyn ondervinding en goeden raad van dienst te zyn en hen in te lichten, hoe het uitstapje op aangename en niet to kostbare wyze kan uitgevoerd worden. Tot hiertoe de „Fishing Gazette." Zooals de vraatzuchtige baars met een worm naar den haak, wordt de Engelsche hengelaar met een tijdschrift artikel naar Woerdens omstreken gelokt. Zondags trekken zwermen hengelaars uit onze groote steden naar buiten en houden, tot groot nadeel van de visschers van beroep, duchtig huis onder onze geschubde vrienden. Daar zullen zich nu dra op do weekdagen tal van sportlievende Engelschen by aansluiten. Hun aantal kan zoer groot worden, want goed vischwater is dank sport en „pollution" (ver vuiling van bet water) in Engeland schaarscb, en water is schrikbarend duur. In Holland zegt de „Fishing Gazette" is het visschen met den hengel byna overal geoorloofd en de boeren laten iedereen door hun weiden loopen, den hengel als eeD voldoende verontschuldiging voor aio overtreding beschouwende. Die arme. goedhartige Hollanders die arme, trage b3arzon Uit dr. Iïoek'8 mededeolingen ovor Viescherrj. Waar is de vos? Programma, van Muziekuitvoeringen. MUSIS SACIIUM. ZondaR 2 Juni, te halfacbt, door bet Staf-uuziekcorps dor dd. Schutterij. Diree'eur de boer Job. O. Geijp. Eerat© afdceÜDg No. 1. „Excelsior", Marscb (leto Uitv.), Job. C. Geijp; 2. Ouverture „Athalia" (leto Uitv.), F. Mendtla-:obo 3. „Vor.-piel nnd Sioillaua" uit „OavalleriR Ru.iticar.a", P. Maecagui; 4. Fantaie o uit do Opera „Carmen G. Bizet. Twbcdo afdeelingNo. 5. Ouverture „Gustavo O'i le Bal maaquo", F. Auber; 6. „Kü s'ler- tr.ïumo'Wala (late U.tv), It. Voll8tedt; 7. a „Guto Nacht, du mein borzigea K nd" (IeleUitv Fr. Abt; h „Schwarzwalder Spielubr(leti Uttv.), Th. Michnolis; 8. Potpourri uit „La Vie Parisienno", J. OiTe ilvrh 9. „Bamboula", Neger-Polka (late Uitv.), A. Grand. Familie'Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: Mr II Ph 't Hooft en J. C. Lief- tinck. Haarlem; W. II. Koomans cd E.M. Leupen, idem, B. D. KvUsemann on H Alenalda van Schouwenburg, Arnhem; L. P. Hisschemöller en M. Guttling, Rotterdam; B. Tb. Boogaerdt't Hooft en M 11. Krancina. idem; M. M. 0. Van der Loo en M. J. Tieman, idem; E. Deichmann en G. Vin- keusteyn, idem, H. P. Van der Mieden van Onineer on M. A. Snouck Hurgronjc. Middelburg; W. C. Van der Meulen en C'. J. Scharp, Kampen; W. A. Van Esveld en A. G. Mulder, Nieuwer-Amstel; H. II Van Waveren Jr. on A. M. W. Van Tijen, idem; J. M. Bonteiju en J. J. M. E. Van Beuningen, Utrecht. Bevallen: P. P. J. C. Van Swaaningen Poortman Z.f Nionw-Helvoet. Overleden: C. Overgang M. 21 j., Rotterdam W. A W. Van Kooten M. 30 j., idem; H Herben, M. 76 j., Nieuwer-AmstelJ. Maaijen M. 80 j., Benschop; A. Mol M. 70 j Doom. Samenstelling van dc Prov. Sinten. De wyzigingen, die door de in de maand Mei gehouden verkiezingen en herstemmingen tot vernieuwing van de helft van do Provin ciale Staten in die colleges zyn gebracht, laten zich als volgt samenvatten: Groningen. 45 leden. 44 liberalen, 1 anti- revolutionnair. Do liheralen hebben twee stemmen gewonnen, doordat van do aftredendo één anti-revolutionifcir en één radicaal niet herkozen en door liueralen vervangen zyn. Friesland. 50 leden. 33 liberalen, 15 anti- revolutionnairen, 1 roomsch katholiek, 1 socia list. De liberalen hebben 3 stemmen verloren, de anti revolutionnairen 2, de socialisten 1 gewonnen. In do Prov. Staten van Friesland hebben thans zitting: voor Leeuwarden 10 liberalen, voor Dokkum 4 liberalen en 6 anti revolution nairen, voor Heerenveen 9 liberalen en 1 socialist (de boer R. Van Zinderen Bakker), voor Sneek 9 anti revolutionnairen en 1 roomsch-katholiek (ie heer J. F. H. Bekhuis), voor Franeker 10 liberalen. Drente. 35 leden. 33 liberalen, 2 anti-revo- lutionnairen. De liberalen hebben één stem verloren, de anti-revolutionnairen één ge wonnen. Üverijsel. 47 loden. 33 liberalen, 7 anti- revolutionnairen, 6 roomsch katholieken, 1 ra dicaal De liberalen (die drie plaatsen won nen in Kampen, Zwartsluis en Almeloo en in Zwolle één verloren) hebben twee stemmen gewonnen, de radicalen één stem; de anti revolutionnairen hebben drie stemmen verloren. Gelderland. 62 leden. 28 liberalen, 17 anti revolutionnairen, 17 roomschkatholieken. De liberalen hebben één stem verloren, do anti-revolutionnairen één gewonnen Utrecht. 41 loden. 15 liberalen, 18 anti revolutionnairen, 7 roomsch katholieken; één vacature. Door het bedanken v«n den heer Romer moet nog voorzion worden in een zetel, die door een liberaal bezet was. De anti- revolutionnairen hebben één stem verloren, de roomsch katholieken één gewonnen. Noord Holland. 72 leden. 63 liberalen, 4 anti-revolutionnairen, 3 roomsch katholieken, 1 conservatief, 1 radicaal. De liberalen hebben 3 stemmen gewonnen, de anti i evolutionnairen 2, de roomsch katholieken een verloren. Zuid-Holland. 80 leden. 56 liberalen, 3 conservatieven, 12 anti revolutionnairen, 9 roomsch katholieken. De liberalen hebben 3 stommen gewonnen, de conservatieven 2 verlo ren (in 's-Gravonhage), de anti revolutionnairen (die in MiddeJharnis, Zoetermeer en Schiedam drie verloren en in Leiderdorp één wonnen) per saldo twee verloren, de katholieken (die in den Haag 2 en in Zoetermeer 1 wonnen en in Leiderdorp en in Schiedam twee verloreD) per saldo één gewonnen. Zeeland. 42 leden. 18 liberalen, 16 anti- revolutionnairen, 6 katholieken, 1, die zich by geen der partyen heeft aangesloten (de heer W. A. graal Van Lyndon); één vacature. De vacature is ontstaan, doordat een voor Goes zittend lid in Middelburg is gekozen, en voor laatstgenoemd district heeft aangonomeD. Het aantal anti revolutionnairen zal dus klimmen tot 17. Noord-Brabant. 64 leden. 60 katholieken, 4 protestanten, waarvan 3 liberalen en 1 anti- revolütionnair. Limburg. 45 leden, allen katholieken. In de Staten van Groningen, Friesland, Drente, Noord Holland en Zuid Holland hebben dus de liberalen de meerderheid; inde Staten van Geldeiland, Ui recht, Zeeland, Noord- Brabant en Limburg de anti-liberalen. Met stoomschip „Salak". De Staatscourant van 1 Juni bevat de volgende kennisgeving van den minister van w., h. en n.: Vermits het op Bembridge Ledge (eiland "Wight) gestrando stoomschip „Salak" van do „Rotterdamsclie Lluya" vermoedelyk niet vóór 8 Juni a. s. vlot zal komeD, zullen de aan boord daarvan ingescheepte brievenmalen n pakketpostgoederen voor Nederlandsch-Oost- Indiö worden doorgezonden met het stoom schip „Prins Hendrik", van de stoomvaut maatschappj „Nederland", hetwelk 1 Jini van Amsterdam naar Batavia vertrekt. Aan een particulieren brief van een gier aan boord van do „Salak" ontleent hot „N. v. d. D." het volgende: „Ik weet niet wtlken indruk ons ongeval in het vaderland heeft gemaakt, doch wanneer de kranten vertaald hebben wat de Engelschen er van hebben gemaakt, dan hebt ge zeker een zeer overdreven voorstolling gekregen. Ik heb sensatiestukken gelezen over „The wrecked Dutch ship", blykbaar met eenig leedvermaak geschreven, waarvan men kippe vel zou krygen. Zoo erg is het gelukkig niet, hoor! „Sedert we den Rotterdamschen Waterweg verlieten, dat was, zooals ge weet, Zaterdag 25 Mei, hadden we voortdurend een minder of meer dikken mist. Zondag in do nabyheid van Southampton gekomen, had de kap:t in plan tegen 2 uren ten anker te gaan en het optrekken van don mist af te wachten om de haven binnen te loopen, toen we omstreeks halftwee (do machine werkte op dit oogenbnk niet) heel zachtjes aan den grond vastliepen, ook merkbaar door «een Kleine overhelling naar bakboordzy. „Een half uur later trok de mist een weinig op; wij zagen 3 a 400 M. voor ons het land. Het bleek toen, dat we op het strand van Wight zaten, op het N. O., ongeveer 200 M. links van het gat, dat we hadden moeten ingaan. Toen het water viel (we zyn er by vloed opgeloopen), zagen we dat we juist op een zeer rotsachtig gedeelte zaten. Na telegraphische gemeenschap verkregen te hebben met Southampton, kwamen er 3 sleep booten, die gedurende de eerste 24 uur haar krachten (aan elke zyde één en één van i chteren) tevergeefs hebben ingespannen om het schip er af te halen. „Maandag den 27sten zyn toen om 2 uren de passagiers naar Southampton gebracht. Het detachement bleef voorloopig aan boord, ook om te helpen. Toen is eerst 300 ten lading uitgezet en opnieuw getrokken. Den volgenden dag de gekeele lading en opnieuw getrokken, doch tot op het oogenblik (Donder dag middag) alles tevergeefs; het schip zit en wrikbaar vast, wat byna onbegrypelyk is by zulk een zacbten schok. „Er is nu omtrent ons aldus besloteD, dat het detachement zal doorgaan met de „Prins Hendrik" van de „Nederland" en dat de overige passagiers hier zullen wachten op de „Lawoe" van de Rotterdamsche Lloyd, dat is dus een oponthoud van 14 dagen. „Wy blyven nu tot 11 Juni hier." By vonnis der Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, van den 30sten April 1895, is het huwelyk, bestaande tusscben COR- NELIS WEL9IKK, Koopman, en ELIZA BETH 91 AUG ARETHA SLEGTEX- fif ORST, beiden wonende te Leiden, op vorde ring van eerstgenoemde door echtscheiding ontbonden verklaard, met alle gevolgen, daaraan door de wet verbonden. De Procureur des Eischers, 3191 11 MR. J. C. VAN DER LIP. Degenen, die iets te vor deren hebben van den Heer J. A. F. WIEDERnOLD, Arts, gelieven zich to wenden tot den Heer A. F. WIEDERHOLD, te Malang (Java). 3968 5 STEENSCHUUR 16, vraagt nog ééne bekwame WAAI9TEK. 3881 4 zoo spoedig mogelijk: eene flinke l»ie.st- bodc, voor nacht en dag; zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Café „De Zwaan", Leidschendam, F. VAN DER HEIJDEN. 39S1 7 Franco op den wal te Wassenaar, p. m. lOO 91s. OUDE RljnstraatlilinkcrpulQ en 25GOO blauwe Rijnstraatklinkers, te leveren vóór den lsten Augustus e. k. Monsters met prysopgaven worden franco ingewacht aan het adres van den HeerL. DEN HOED, Gemeente-Opzichter te Wassenaar. 3983 9 Ondergetekende bericht by deze dat in JFunl naast de thans bestaande Kappers» Affaire 119, daarnaast in 116, Brcestr., zal geopend worden. Aanbevelend, De nieuwste 91achinalc Haarscharcu, in drie afmetingen, t>y 3978 7 Levendaal 117, hoek Kraaierstraat, Leiden. van loeiden naai- Boskoop. Ligplaats Mrow Itljn, b/d. Karnemelks- brug. Vertrekt ZalcrilRg, 's morgens 12 uren, asm 7 Wed. W. VAN NOORT. 521 Cts. per 5 ons. 3985 11 3 en 3j Cts. ENZ., ENZ. ten overstaan van den Notaris Mr. C. VAN DER LEE, te Aar- landerveen, by veiling op Woens dag 3 Juli 1895, by afslag op Woensdag IC Juli 1S95, beido dagen 's voorin. 11 urer, in het Hotel „de Vergulde Wagen", te Aarlan- derveen, tegenover Alten, van: Twee kapitale BODWtllSSWOSilX. GEN, met diverso percaeten uitmuntend WEI on HOOILAND, DIJKGROND, BOSCH HAKHOUT, KADE, WEG en WATERING, samen groot ruim 5G heelaren, gelegen in den ZuiJ- en Noordeinderpol Ier en in den Drooggemaakten polder, westzyde te A a r- landerveen. Te veilen in 16 perceelen, breeder by bil jetten omschreven. Grondbelasting f 276.03 Omslag Z.- en N.- polder 3.65 per h., Drooggem. polder W. Z. /•6.70 p. h. Iiynlandsch Bundergeld f 1.10 p. h. Te aanvaardende Linden 25 Dec. 1895 i en de Gebouwen met Erven 1 Mei 1896. Betaling der kooppenningen 16 Sept. 1S95. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantoro van Notaris VaN DER LEE, voornoemd. 3982 27 I Indien Gij voor Zondag nog huis houdelijke benoodigdheden hebt in tc koopen, wilt dit dan nog heden-, Zaterdag-avond, doen. Waartoe zoudt Gij, geheel noode- loos, de Zondagsrust van anderer. storen?

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2