■werden gehangen, dat do vrouwen weiden n.ishandeld en de kinderen schandelijk be handeld. Sommigen teekonden uit vrees voor verdere marteling. Vrouwen en meisjes werden met geweld door de soldaten m egesleept en gedwongen te teekenen. Inwoners, die weigerden naar Moesh te gaan getuigen tegen zichzelven en ten voordeele der Turksche soldaten, werden ook mishandeld. De correspondent heeft een nieuwen oog getuige ondervraagd, een muilezeldrijver, die het land van Sassoen altijd afrijdt en dus op de hoogte moet zijn van al wat er voorge vallen is. Hij zelf is een Turk en zal dus wel niet in overdrijvingen vallen tegen zijn eigen 1 mdgenooten. Hy zegt dat de Armeniërs ten allen tyde tot op het hemd worden uitge kleed door de Kurden, die leven van moord en diefstal en plundering, terwijl de Turksche overheden de oogen sluiten. Het is eene leugen de Armeniërs voor oproerlingen uit te maken. Zouden ze dan hunne lasten be taald hebben? Zouden ze dan zich zoo vri) tusschen de kampen der soldaten hebben be wogen? De muilezeldrijver moest in het vierde bataljon 32ste regiment tegen de Armeniërs oprukken. Toen hy te Gbelie Guzan kwam, waren al de omliggende dorpen reeds verwoest. Hy heeft de moorden met bygewoond, maar iedereen vertelde ze, zoodat hy er wel geloof aan slaat; evenwel zag hy vele ïyken op den grond liggenvooral van kinderen, en daar er geen Kurden in het kamp waren, moeten het wel de Turken zyn geweest, die hen vermoord den. Hy heelt een Armeniër, Shorro genaamd, dien hy zeer goed kende, op bevel van Ismaïl bey, in het midden van het kamp zien geese- len, tot de dood er op volgde. Hy zag ook de Turksche kanonnen de kerk van Talvorig beschieten, in welke vrouwen en kinderen waren gevlucht. In 't geheel heeft hy 170 lyken op den weg gezien, maar in het district van Soessoen spreekt men van duizenden dooden en dat is, besloot de man, wiens getuigenis vier kolommen in de .Daily News" inneemt, zeer wel mogelyk. IJlt de Frlesclie venen. Het appèl der stakers te Stobbegat is mis lukt. Slechts 30 stakers waren aanwezig, de anderen hadden reeds den arbeid tegen het oude loon hervat. Do 30 aanwezigen gingen nu ook weder aan het werk. Enkelen verkozen niet tegen hetzelfde loon weer aan het werk te gaan, zy lieten het door hen gespreide klyn opmeten en rekenden met de verveners af. Zy stelden daarna pogingen in, te Beets tegen verhoogd loon baggerwerk te krygen, doch daar de vervenors niet genegen waren tot loonsverhooging, gelukte hun dit niet. In den veenpolder van Weststellingwerf hebben vyf verveners toegegeven; zy betalen nu 85 ets. per roede. Dadelyk na deze toe zegging werd het werk voor dezo verveners hervat. Het moerendeel der stakers trok huis waarts in de beste orde. In Oldeouwer is de toestand nog dezelfde. Uurgcrlyke Stand. ALKEMADE. Geboren: Maria Adrians, D. van Pieter Yerdel en Adriana Margaretha Loos. Leonardos, Z. van Hondricus Naderraan en Alida Turk. Overleden: Cornelia Anna en Johanua Maria Zoet, 1 m., dochters van Cornell's en Adriana De Jeu. Jacobus Johannes Uoogenboom 7 m., Z. van Cornelis en Elisabeth Van der Meer. Ondortrouwd: Jacobus Tulen. jm. 31 j. te Haarlemmermeer, en Geertruida Meijer, jd. 25 j., alhier. Pieter Van Diemen, jm. 26 j., te Wou- brugge, en Maria Van Zaal, jd. 25 j., alhier. - Ni col aas Van Klink, jm. 27 j. en Catharina Aker boom, jd. 27 j., beiden alhier. Pieter De Jen, wednr. van Catharina Deters. 30 j. en Petronella Gorarda Paauw, jd. 22 j., beiden alhier. BUITENLAND. Frankryk. Dinsdag a. s. komt de Kamer weer byeen. Do minister-president Ribot, die tevens minister van financiën is, zal dan de be grooting voor 1896 indienen, en tegelyker- tyd het wets ontwerp toelichten tot wyziging van de alcohol belasting, waarvan de voor naamste bepalingen reeds zyn medegedeeld. Waarscbyniyk zal de heer Ribot, die tot dus ver by de uitvoering zyner finantiëele plannen zeer gelukkig is geweest, er ook wel in slagen deze hervorming tot stand te brengen. Dnltschlaud. De Ryksdag zette gisteren de beraadsla gingen over de „Umsturz-Vorlage" voort. De minister van justitie, de heer Schönstedt, verklaarde dat de regeering prys stelt op de handhaving van het voorstel, hetwelk door den conservatieven afgevaardigde Von Lovetzow tot wyziging van het bekonde artikel 111 is voorgesteld. De minister vertrouwde, dat de conservatieven en de nationaal-liberalen zich met het voorstel zouden vereenigen. Tevens sprak de minister de verwachting uit, dat ook het Centrum zich daarby zou aan sluiten, op grond, dat de anti-liberalen anders hun eigen beginselen zouden verloochenen en de sociaal democraten zouden steunen. De sociaal democraat Lenzmann verlangde, dat de regeering het wetsontwerp, dat nu toch feiteiyk als gevallen moet beschouwd worden, zou terugtrekken. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Yon Köller, teekende protest aan tegen het beweren der socialistische afgevaardig den, dat de sociaal-democratie uitsluitend beoogt de belangen des volks te behartigen. Het beweren, dat de sociaal-democratie de liefde is, moet als een onwaarheid worden beschouwd. De anarchisten maken gemeene zaak met de sociaal-democraten. Ten einde tegen dergeiyke pogingen krachtig te kunnen optreden, heeft de regeering het zoo heftig bestreden wetsontwern ingediend. Daarmede hoeft de regeering haar plicht vervuld. Op den RyTsd ig aldus einigde de minister zijne rede rust nu de plicht om te ant woord' n. (Toejuichingen van de rechterzyde). De sociaal-democraat Bebel bestreed ten sterkste het regeenngs-ontwerp. De minister van justitie, Schönstedt, be streed Bebel's rede, vooral ten opzichte van de beschuldigingen, die Bebel te berde bracht tegen de justitie, welke hy van partydigheid verdacht. Immers zeide de minister de hof ceremoniemeester Von Kotze en de heer Von Schrader zullen terechtstaan wegens hun tweegevecht en insgelijks is eene aanklacht ingediend tegen baron Von Stumm, wegens zyn uitdaging tot een tweegevecht. Namens de Welfen werd het woord gevoerd door den heer Hodenberg, die zich verklaarde tegen de „Umsturz-Vorlage," in welken vorm deze ook zou worden gesteld. Vervolgens voerde nog het woord de con servatieve afgevaardigde Schall, die zich zoo heftig uitliet tegen de sociaal-democraten, dat hy door den voorzitter tot de orde werd ge roepen. Heden zullen de beraadslagingen worden voortgezet. De uitvoer uit Noord Duitschlaod naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika bedroeg in het eerste kwartaal van 1895 27,000,000 Mark meer dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Beltflft. De Kamer heeft gisteren een aanvang ge maakt met de behandeling van het wets- oütwerp tot afschaffing van de vuur- en baken rechten en tot vaststelling van eene reeks inkomende rechten. De heer Beernaert, de voorzitter der Kamer, kwam van den voor- zitterszotel af om de rechten op den invoer van voedingsmiddelen, een zuiver protectio nistisch ontwerp, te bestryden. De geheele zitting dor Kamer werd in beslag genomen door de redevoering van den voorzitter. De heer Beernaert beiiverde zich aan te toonen dat de landbouw, ten behoeve waarvan men protectionistische maatregelen wil nemen, niet meer lydt dan andere industrieën. Een motie van den heer Coremans, om ten opzichte van de rechten op haver de prealable quaestie te stellen, werd verworpen met 60 tegen 40 stemmen. Te Vervier» wordt de spanning tusschen fabrikanten en werkstakers gedurig grooter, zoodat de eersten eene vergadering hebben gehouden om te beslissen of zy niet beter zouden doen al de fabrieken te sluiten. De burgemeester, terecht vreezende dat zulk eene tyding onlusten zou verwekken, heeft den fabrikanten gevraagd hunne beslissing acht dagen te verschuiven. De werkstakers van hunnen kant houden ook vergaderingen om de algemeen© werkstaking uit te lokken. Nu, als de fabrikanten hun voornemen doordryven, zullen zy die vanzelf hebben. Oosteni'ijk-Honff.-Monarchle. Blykens de te Weeuen uit Buda-Pesth ontvangen berichten neemt de politieke be weging daar toe. Eenige der Hongaarsche bladen deelen mede, dat in den ministerraad, die eergisteren te Buda-Pesth is gehouden, is besloten, tot eiken prys het standpunt te handhaven, door den minister-president, baron Banffy, by het geschil met het Vaticaan ingenomen. De ministers verlangen dat graaf Kalnoky eene nota zal zenden naar den Paus, ten einde tegen het optreden van den nuntius Agliardi te protesteeren. Mocht keizer Frans Jozef daartoe niet kunnen besluiten, dan zal het Hongaarsche ministerie de kabinets-quaestie stellen. In het Oostenryksche Huis van Afgevaar digden te Weenen beantwoordde de minister president, prins Windischgratz, de inter- jellatie, ingediend door prins Liechtenstein, namens de anti-liberalen en de anti-semieten, over het geschil tusschen de ministers Kalnoky en BanfFy. Prins "Windischgr&tz verklaarde dat de regeering zich volkomen aansluit by de be ginselen, door graaf Kalnoky in zyüe nota van 25 April uiteengezet. De regeering heeft geen recht om do bemoeiingen van den nuntius te beperken, voor zoover deze zich op kerkelyk terrein bewegen en zich be palen tot de betrekkingen tusschen do Kerk en de geloovigen, maar aan den anderen kant kan de regeering niet dulden, dat de Kerk zich met de binnenlandsche aangelegen heden inlaat. Verder verklaarde prins Windischgratz, dat hy niet voornemens is te antwoorden op de interpellatie, welke over dezelfde quaestie door de Poolsche afgevaardigden Dipoli en Debredi is ingediend. Denemarken. Evenals ten tyde van Hamlet is er nog „something rotten" in den staat Denemarken. In verscheiden provinciesteden zyn door een aantal staatsambtenaren, waaronder zeer hoog geplaatste, groote bedriegeryen en verduiste ringen gepleegd; verscheiden directeuren van spaarbanken hebbeD, om niet in de gevangenis te komen, zich van het leven beroofd, terwyi anderen gevlucht zyn. Een te Kopenhagen verschynend blad heeft uitgerekend, dat in de jaren 1885—1893 de openbare kassen door staatsambtenaren voor 21/2 millioen kronen zyn bestolen. Groot-B i*l ta nnl 8. Den gewezen afgevaardigde en oud-direc teur van de „Liberator", Jabez Balfour, zyn tien strafbare handelingen ten laste gelegd, waarvan de voornaamste zhcde bedrieglijke verduistering van verschillen!© geldsommen tot een bedrag van 65,645 pd. st. uit de kas van de „Building Securies Company" en knoeieryen in de boeken van deze maat- schappy. Zuid-Afrika. Het voDrnimen d;r Engels ;he regeering tot annexatie van het grondgebied ten noor den van Zo.ffoe-land is ook in het Kaapsche Parlement ter sprake gekomen, en wel naar aanleiding van de rede, welke door den heer Sivewright daarover werd gehouden. De heer Sivewright deelde mede, dat hy zich in do Zuid-Afrikaansche republiek be vond, toen het voornemen tot annexatie van dit grondgebied bekend werd. Daardoor was hy in de gelegenheid waar te nemen, hoe ongunstig dat plan der En- gelsche regeering in alle kringen der Trans- vaalsche bevolking werd ontvangen. De al gemeen© meening in Transvaal was, dat de Engelsche regeering een groote fout zou be gaan door dezo poging, om den Transvalers den weg naar de kust af te snyden. Sir Cecil Rhodes, de Kaapsche minister president, beantwoordde deze interpellatie. De minister verklaarde dat het advies van de regeering der Kaap kolonie over de annexa tie van Amatonga land niet was ingewon nen. Derhalve bepaalde Sir Cecil zich er toe, de Engelsche regeering uitsluitend daarvoor verantwoordelyk te stellen. De Transvaalsche Volksraad heeft het aanbod van een groep kapitalisten, om den spoorweg van de Kaapkolonie naar den Oranje- Vrystaat over te nemen, verworpen. China ea Japan. In een telegram uit Tokio, gisteren te Londen ontvangen, wordt gedeeltelyk opge helderd waarom de uitwisseling der ratificatiën van het vredestractaat nog niet heeft plaats gehad. Op driDgend verzoek van de Chineesche regeering heeft Japan, op het laatste oogen- bük, nog een verlenging toegestaan van den wapenstilstand, die, zooals men weet, op 8 Mei te middernacht eindigde. De wapenstil stand is nog met vyf dagen verlengd, dus tot en met Maandag 13 Mei. Er wordt bygevoegd dat de vrede dan definitief zal gesloten worden. De laatste punten, die nog te bespreken waren, zyn Woensdag-avond geregeld, en China heeft aan de Japansche regeering zfin voornemen te kennen gegeven, het tractaat zonder verwyl te ratificeeren. Om welke reden het uitstel werd gevraagd, wordt niet gemeld. Zie nader de telegrammen. T elegram m c n. BELGRADO, 9 Mei. Het hier alom verspreid gerucht, dat het Servische kabinet-Christitch zyn ontslag heeft ingediend, wordt van offici eel© zyde tegengesproken. BERLIJN, 9 Mei. {Tel) Heden werd hier ter beurze het gerucht verspreid, dat de ex- koning van Servië, Milan, plotseling was over leden. Of de gewezen koning het slachtoffer was geworden van een moordaanslag, dan wel of hy zichzelven het leven had benomen, werd in het midden gelaten. Tot dusver is dit bericht nog niet beves tigd. Vermoedelyk heeft men weer te doen met een der vele beursgeruchten, die door speculanten dezer dagen telkens worden verspreid. LONDEN, 10 Mei. Het gisteren gezonden bericht uit Chefoe over de weigering om de vredestractaten tusschen China en Japan uit te wisselen, is ongegrond. YOKOHAMA, 10 Mei. De ratificatie der vredd6traciaten tusschen China en Japan heeft gisteren te Chefoe plaats gehad. MADRID, 3 0 Mei. De „Gazeta" bevat een besluit, waarby quarantaine wordt opgelegd aan alle zendingen afkomstig uit Hongkong, Canton en Kinchow in China, San Paolo en San Pedro in Argentinië en Djeddab, welke streken besmet zyn verklaard met cholera. LEIDEN, 10 Mei. De vorstolyke familie Von Wied, welke het voornemen heeft een gedeelte van dit jaar te Domburg verbiyf te houden, zal naar men verneemt, eerst in het begin van Augustus in die badplaats komen. De voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de heer Van Naamen van Eemnes, is heden met familie voor geruimen tyd naar een Duitsche badplaats vertrokken. De terugkomst van de Eerste Kamer der Staten Generaal, die gezegd word reeds na Pinksteren weer byeen te komen, wordt vermoedelyk niet dan in het laatst van Juni of begin Juli verwacht. In het Hotel „de Twee Steden", te 's-Gravenhage, werd heden een samenkomst gehouden van afgevaardigden, ingenieurs van verschillende Duitsche Spoorwegbesturen, met de heeren E. J. B. H. M. Engheringh, chef van den dienst, H. Spanjaard, inspecteur in algemeenen dienst, beiden van de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, en mr. C. Bakker Cz., directeur der Stoomvaartmaat- schappy „Zeeland". Na afloop bood de Staatsspoorwegmaat- schappy den vreemden vertegenwoordigers een déjeuner-dinatoire in genoemd hotel aan. De Duitsche gedelegeerden vertrekken morgenochtend per Staatsspoor met hetzelfde salonrytuig, waarmede zy gisteravond zyn aangekomen. De datum der terugkomst te 's-Graven hage van den Franschen ambassaderaad, den heer Labouret, is verschoven tot a. s. Maandag De majoor baron Beniinck, loegevoegd aan den inspecteur der cavalerie is van zjn verkenningsreis naar de omstreken van Ede en Stichtsch Veenendaal te 's Gravenbage teruggekeerd. Hot hoofdbestuur der posterijen heeft be slist dat een onderschrift op een portret, niet in drukletters maar in schryfletters weri tuig- lyk aangebracht, ook te beschouwen is als steendruk en het geheel als gewoon druk werk mag worden verzonden ook by één exemplaar te gelyk. Een zeer belangrijk voorstel heeft gister middag den gemeenteraad van Rotterdam bereikt. Door burgemeester en wethouders is voor gesteld geworden om tot den aanleg van een nieuwe haven te besluiten aan den linker Maasoever op het gebied der voormalige ge meente Charlois. Deze haven zal een oppervlakte van ruim 58 hectaren verkrygen, dat is ongeveer de dubbele grootte van de Rijnhaven. Voor het grootste gedeelte zal zy binnen dijks gelegen zyn in den Katendrechtschen en den Hillepolder; hare breedte zal aldaar 320 meter bedragen. De ingang ter wydte van 140 meter is ont worpen ter plaatse van het houten droogdok van Van Zeylen en Dekker. Voor den aanleg van deze haven en de daarmede in verband staande handelsterreinen, wegen, spoorwegwerken, grondherging, enz. zal aan de Hooge Regeering een onteigening van ruim 200 hectaren moeten gevraagd worden. De aanlegkosten van het werk worden na geheele voltooiing geraamd op 9 millioen gulden, doch de werkzaamheden zullen ge leideiyk naar de behoefte worden uitgevoerd, evenals zulks by de Rynhaven heeft plaats gehad, zoodat dit bedrag dus niet in eens beschikbaar gesteld zal behoeven te worden. Hare Majesteiten de Koninginnen ver trekken a. s. Dinsdag, des avonds 6 u. 16 m. (plaatstyd) van Den Haag van het Staats spoorwegstation naar Nymegen, alwaar HH. MM. te 8 u. 83 m. verwacht worden. Het vertrek van den extra trein naar Aken op Vrydag 24 Mei is bepaald op 10 u. 30 m. Aankomst te Aken aan het station Aix- Rhénen te 11 u. 24 m. (Midden Europeesche tyd 12.4. Omtrent het vertrek onzer Koninginnen uit Londen wordt van daar gemeld dat zelden een vorstelijk vertrek zoo staatsievol heeft plaats gevondeneenvoudig, maar toch indruk wekkend, als uiting eener waarlyk waardige volkssympathie jegens onze Koninginnen. Het huidige slottafreel eener zeer geslaagde reis moet onvergetelyk blyven voor allen, die het bywoonden. Graaf Schimmelpenninck overhandigde gis teren den lord-mayor eene prachtige met diamanten bezette dasspeld, met eene minzame betuiging van dank uit naam der Koninginnen als souvenir aan haar bezoek aan de City. De „Times" wydt aan het bezoek der Koninginnen een afscheidswoord en zegt daarinDe warmte, waarmede HH. MM. werden begroet, getuigt er van, dat de bevolking tydens haar verbiyf zich van openiyko demonstratiën slechts onthield wegens het verlangen van de Koninginnen om incognito te blyven. Het Engelsche volk stelt byzonder belang in de jonge Koningin als bloedverwanto van koningin Victoria en hoofd van het verheven huis van Oranje, welks roemryke goschiedenis onafscheidelijk met die van Engeland ver bonden is. Engeland heeft aan Willem van Oranje voor een groot deel de handhaving te danken van alles wat Engeland heeft grootgemaakt. Koningin Wilhelmina kon daarom niet anders dan herinneringen opwekken, waarop Enge land en Nederland trotsch mogen zyn. De geschiedenis van Nederland onder de beide laatste menschengeshchten is eene van vreedzame ontwikkeling. De Amsterdamsche tentoonstelling zal wereldkundig maken tot welke hoogte deze ontwikkeling het heeft gebracht. De „Times" koestert geen twyfol omtrent Nederlands toekomst. Nederlands gedyen berust op de eerlykheid, het gezond verstand, de degeiykheid van het volk en zonder twyfel zal het onder Koningin Wilhel mina voortgaan zich te ontwikkelen. Het stoomschip Kaiser", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 8 Mei van Napels; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 10 Mei Dungeness; de „Kanzier", van O. Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 9 Mei te Lissabon; de „Gedó", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 9 Mei var» Marseille; de „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, is 9 Mei Kaap Carvoeiro gepasseerd. De stakende trekkers te Beets (Opster- land) hebben met de vyf groote veenbazen, die nog weigerden, een accoord getroffen. In plaats van 10 cents meer per roede, ontvan gen zy nu 5 cents meer. Alle arbeiders zyn nu rustig aan 't werk. Academie-nieuwa. Leiden: Bevorderd zyn heden tot arts de heeren J. A. F. Wiederhold en F. A. Enklaar van Guericke. Geslaagd is voor het voorbereidend kerkelyk examen de heer Joh. Ten Bruggenkate. Groningen: Door de geneeskundige commissie te Groningen is bevorderd tot arts de heer H. Hubenet, cand. arts, geboren te Eelde, terwyl door de heeren H. Posthumus, cand.-arts, geboren te Zuidborn, en B. Kater, cand. arts, geboren te Groningen, met goed gevolg het eerste gedeelte van het arts-examen .b afgelegd. Üerkelyke Berichten» Woubrugge: Zondag-namid Jag te 2 uren, ds. R. B. Bolt, predikant, te Zwammerdam, wanneer tevens eene collect9 voor de Christe- lyke school zal worden gehouden na afloop der godsdienstoefening. Oude- en Nieuwe-Wetering: Zondag voormiddag te 10 uren, ds. M. M. De Lint, predikant van Leimuiden, Kalfslagen en Bil- derdamwanneer tevens de bediening van het Heilige Avondmaal zal plaats hebben. Benthuizen: Zondagnamiddag te halt drie, ds. Dosvendans, van Hoogmade. Katwijk aan den Ryn: Geref. Kerk. Zondag voormiddag te tien uren en nam. te 6 uren, do lieer J. H. Donner, Zendings-direclor te Leiden. De aankomst der Koninginnen In Den Haag. Precies te kwart vo^r eeaen stoomde heden middag de trein, die Hare Majesteiten de Koninginnen uit Vlissingen naar de residentie terugbracht, het station van den Hollandschen spoerweg aldaar binnen. De beide Vorstinnen, die op het balkon hadden plaats genomen, vonden by het verla ten van den salonwagen op het perron vóór het koninklyk paviljoen ter Harer verwelkoming aanwezig: mevr. de baronesse Van Harden- broek, grootmeesteres, die door de Koninginnen allerhartelykst werd begroet; voorts de volgende leden der Hofhouding, staatslieden en autoriteiten; baron Van Harden- broek, Opperkamerheer; luit-gen. graafDumon ceau bar. Du Tour van Bellinchave, opper-cere- monie-meoster; majoor baron Bentinck, stal meester; de ministers van buitenl. zakeo, van marine en van waterstaat; de vice president van den Raad van State; de Commissaris der Koningin in de provincie; den gouverne.irder residentie; den lyfarts dr. Van Tienhoven, benevens den luit.-kolonel, plaatseiyk comman dant der residentie. Met ieder dezer wisselde de Regentes, ge volgd door Haar dochter, eenige woorden, in het byzonder met den Minister van Marine, jhr. v. d. Wyck, wien H. M. Hare te vreden heid en dank betuigde voor de goede zorgen door zyn departement voor de zeereis, ge nomen met personeel en schepen der zeemacht. Het welvarend uiterlyk der Koninginnen bewees dat deze overzeesche reis blykbaar gunstige gevolgen voor de Vorstinnen heeft gehad. Zy droegen elk een bloemruiker in de hand, Haar by het oponthoud aan een der stations aangeboden. De Koninginnen namen vervolgens door het Hofsalon den weg naar het Koninklijk rytuig. Op het stationsplein stond een dichte haag van menschen, die een hoezee aanhieven toen Hare Majef-teiten paleiswaarts reden. De koninklijke trein was te Rotterdam van de directie der Staatsspoorwegen overgenomen door de hoeren Van Swieten en Van Lokhorst, bestuurders der Holl. Maatscbappy, die de Vorstolyke reizigsters verder naar de residentie begeleidden. Van het stationsgebouw en van de fabriek der yzergietory „de Prins van Oranje" was de driekleur goheschen. De Koninginnen reden hedenmiddag te 2 uren weder uit, gezeten in de victoria, met het tweespan. Toen HH. MM. over de Dageiyksche Groen markt reden, viel een knaapje ter hoogte van het politiebureel vlak in de nabyheid van het koninklyk rytuig, dat echter rakelings langs het ventje reed zonder het te deren. Het was alleen hevig verschrikt en werd het politiebureel binnengebracht. Hare Majesteit de Regentes beval den koet sier halt te houden en liet ten politebureele informeeren wie het knaapje was en of het letsel had bekomen. Daarna vervolgden HH. MM. den rytoer. Marktberichten» Leiden, 10 Mei. Tor markt werden heden aan gevoerd: Stieren 68 stuks ƒ40 a f 230. Kalf- eu Melk koeien 314 etuke 132 a f 26U. Varekooion 275 stuks 87 a f 200. Yetto Oaaeu on K cien 280 stuka f 180 a ƒ258. Graekalveren stuksa/" Kalveren (vette) 82 etu e ƒ36 78. Kalveren (magere) 113 Btuks ƒ4.50 a 14, flamols (vette) stuks a Hamels (magoro) stuks a Scha pon (vette) 62 stuks 15. a 26.Schapen (weide) 510 stuks 12.— 24.— Lammeren (magere) 1706 sinka ƒ6.a ƒ12.—. Lammeren (vette jarige) stuks fa Varkens (magere) 182 «tuks 14.a 30. Varkens (vette) stuks a Varkens (biggen) 218 etnks 3.50 a ƒ11.Paarden stuks a Veulous stuks a Ter markt aaDgevoerd: 937 runderen, 195 kalveren, 578 schapen, 1706 lammeren, 182 varkens, 218 biggen, paarden en voulons. Ter wekelijkeclio Kaasmarkt aangevoerd 78 part jon Besteed word voor Goudsohe Kaas van ƒ10.tot 23. Derby-kaas van tot Leidscho Kaas do 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qual.) tot Aan de Stadswaag gewogen 70 partyen, 2931 etuke kaas, wogende 11596 KG. Delft, 9 Mei. Aan de Stadswaag gevrogen van 2 tot 9 Mei: 818 achtsten en 112 zestienden vaten Boter, wegende te zaaien 17480 kilogrammen. Prrjs ƒ28 a ƒ52 het vierde, 0.70 ƒ1.80 het KG. Schiedam. 9 Mei. Noceering van de Mako- aars. Moutwijn ƒ5.50, Jenever ƒ9.50, idem Amet. proef ƒ11.ptr Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling commissie heden 0.60 per ketel. Noteering van den Brandorsbond. Moutwyn 5l/a a por hoot, ct., zonder fust eu zonder belasting. UITLOTINGEN. Parijs 1875. No. 284304 fr. 100,000, No. 154559 fr. 50,000, Noa. 888403 498673 en 143780 elk fr. 10,060, Noe. 186080 267698 68980 en 497637 elk fr. 6000. iMMttv De loopers binnen de gemeente en de Agen ten van liet Leidsch Dagblad buiten Leiden bezorgen op verzoek het Dagblad alléén <len Zaterdag-avonds ad 21/, Cent per nummer.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3