Bears van Amsterdam. DE BESCBUlTTOl El Zawnbe BescMit. IV. VAN DOKKUM, Lammermarkt 45. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, buitenland. Frankrijk. Aan een feestmaal hield de minister van uandel, Lebon, gisteron eene redevoering, waarin hy mededeelde dat de regeering bezig i3 met het uitwerken van een wetsontwerp, waardoor de goede handelsbetrekkingen tus- schen Frankrijk en Zwitserland kunnen worden hersteld. De regeering acht een dergelijke schikking noodig, niet alleen in het belang van de nijverheid, maar ook uit een politiek oogpunt. Naar men weet, bestaat er tusschen Frank rijk en Zwitserland een tarief oorlog sedert de invoering der beide hooge tarieven van invoerrechten in Frankrijk. De onderhands lingen, die toen tusschen beide regeeringen werden aangeknoopt, leidden tot geen uit slag, daar de Zwitsersche regeering zich niet wilde tevreden stellen met de voordeelen, haar door het laagste der beide Fransche .arioven toegestaan. Belgrië. Koning Leopold van België is op reis en p het eiland Corfu aangekomen. Na een kort verblijf heeft hij den Griekschen bodem weder verlaten en is hij vertrokken naar een onbe kende plaats van bestemming. Men gelooft dat oy naar Egypte (Cairo) koers heeft gewend. In België is men nog steeds in het onzekere over de plannen van den koning. De „Réforme" vraagt of hij wellicht een bezoek gaat brengen aan zijne onderdanen in den Congo staat? 's Konings reis naar Italië en verder, zegt het „Handelsbl. v. Antw.," heeft heel de rogeerings-machine ontredderd en tot staan gebracht. Inderdaad, Z. M. heeft Brussel ver laten zonder de officiëele wereld te verwitti gen, en tal van koninklijke besluiten kunnen niet geteekend worden, daar men hoegenaamd het juiste adres van den koning niet kent. Gisteren is het „Staatsblad" zonder een enkel officiéél stuk verschenen. De stukken stapelen zich op en men mag, bi) 's koninge terugkeer, een „Staatsblad" in folio verwachten. Koning Leopold is, volgens latere berichten, van Corfu naar Brindisi gegaan en van daar naar Milaan. De „Indépendance beige" ver wacht, dat de koning spoedig te Brussel zal terugkeeren. In de Borinage zal in sommige mijnen maar vyf dagen in de week gewerkt worden. Er zijn nog groote hoeveelheden kolen in voorraad, zoodat de zomercri6is waarschijnlijk zeer ernstig zal wezen. Te Ecaussinee, in Henegouwen, duurt de werkstaking van de rbeiders in de steengroeven voort. In de Belgische Kamer heeft de minister De Bruyn geantwoord op de aangekondigde interpellatie van dan afgevaardigde Thienpont betreffende het openstellen der grens voor vreemd vee. De interpellant wees op het gevaar van dezen maatregel voor de Belgische veeboeren en beweerde dat de bewaking der grens onvol doende was. De minister achtte de opmer kingen van den heer Thienpont zeer overdreven. „In gansch het land," zeide hij, „zijn ternau wernood 9 stallen aangetast en voor vijf hunner is die toestand te wijten aan vee, dat langs Nederlandsche grens werd ingevoerd. Dit bewijst de doelmatigheid der bewaking, die daar niet door één, maar door twee en soms door drie veeartsen wordt uitge oefend het is gebeurd dat men zestien waggons vee deed terugkeeren, omdat een enkele os aan mond- en klauwzeer leed. „Toen ik de grens openstelde, waren er in Ons land van twaalf tot veertien stallen, waar de mondspruw nog heerschte, terwijl de ziekte nagenoeg verdwenen was in Hollandde toe stand was dus gunstig tot het nemen van bedoelden maatregel. „Sedert werd de grens opnieuw gesloten, bijgevolg bestaat er geen reden meer tot interpellatie. Zoolang de ziekte in Holland zal heerechen, zullen om»grenzen gesloten blijven." De minister merkte verder nog op, dat tal van landbouwers de openstelling der grens hadden gevraagd, daar zij onvermijdelijk hun uitgeputte en uitgestorven stallen opnieuw moesten aanvullen. In de laatste zeven jaren zijn daartoe niet minder dan 83,000 stuks vee in België inge voerd. Spanje» In Spanje acht men, met het oog op de machtsvermeerdering van Japan, het noodig, de Philippijnsche eilanden beter te versterken. Met inbegrip der inlandsche soldaten zijn er nu 9300 man. Niet alleen zal dat getal door troepen uit Spanje aanmerkelijk worden ver hoogd en de scheepsmacht worden vermeer derd, maar de forten van Manilla zullen ook met zwaar geschut worden gewapend. Servië# De nieuwe Skoepschtina is te Nisch ver gaderd, waarheen koning Alexander en zijn vader Milan zich hebben begeven. De aan staande komst van 's konings moeder, Nathalie, te Belgrado, is aangekondigd door de komst van meubelwagens uit Parijs. Van de weinige liberale of radicale leden der nieuwe Skoepsch tina hebben reeds eenigen bedankt, waar onder eenige ambtenaren, die tot de door den koning benoemde leden behoorden. Zij zijn met hun ontslag als ambtenaar gestraft. In een district, waar geen enkel kiezer was op gekomen, had de prefect zeven progressisten en één radicaal tot afgevaardigden geproclr meerd. Laatstgenoemde weigerde het hem aldus aangeboden mandaat en zond een telegraphisch protest van verontwaardiging aan den minister- president. Een der aanvoerders van de oppositie verklaarde aan den correspondent der „Kölni- sche Zeitung" to Belgrado: „Wie oogen had, kon zien, dat ditmaal m Servië eigenlijk ge zegd geene verkiezingen hebben plaats gevon den. £n een tyd *an spoorwegen en telegrafen, terwyi het buitenland allerlei vertegenwoor digers in Servië heeft, kan dat alles geen geheim bleven, in weerwil van stelselmatige uitstrooisels der betaalde bladen. Daarom zul len wij, die het grootste deel der bevolking aan onze zijde hebben, de besluiten dezer Skoepschtina nimmer als rechtmatig erkennen. Wy zeggen dat luide en openlijk, opdat bui tenlanders, die met onze tegenwoordige regee ring verbintenissen aangaan, niet wederom klagen zullen, bedrogen en benadeeld te zijn, wanneer het Servische volk in rechtvaardigen noodweer ook hen treft, die met hun geld een bestuur van willekeur ondersteunen, dat een veldtocht tegen de eer, de vrijheid en het vermogen der Servische natie geopend heeft." Men seint uit Nisch, dd. 5 AprilKoning Alexander heeft heden de eerste zitting der Schuptscbina geopend. In de troonrede wees de koning op de be hoefte, welke Servië heeft aan het herstel van rust en orde in het land. Alleen daardoor werd de koning genoodzaakt, in het vorige jaar tot eene wijziging der grondwet over te gaan. In het bijzonder vestigde de koning de aan dacht op den finantiëelen toestand, terwijl hy tevens verklaarde vertrouwen te stellen in het ministerie. Voorts gewaagde de koning nog van de bezoeken, welke hij aan do Euro peesche hoven heeft gebracht, en verklaarde, dat hot Servië's streven zal blijven, met alle Europeesche mogendheden de vriendschap pelijke betrekkingen te handhaven. Vooral zal de regeering pogen, op goeden voet te blijven met de naburge staten, in de eerste plaats met Oostenrijk en Turkije. Tevens betuigde de koning zijne groote sympathie voor Frankrijk en Duitschland. De gewezen minister-president Nicolajewitch werd tot voorzitter en de heer Paulowitch tot onder-voorzitter gekozen. De heer Nicolajewitch, wiens benoeming door den koning werd bekrachtigd, aan vaardde terstond zün ambt. De president spoorde de afgevaardigden aan, om eendrach tig samen te werken tot bevestiging van den staat en alle onderlinge partij-twisten, die dit voornemen konden verhinderen, te laten varen. Cuba. Maarschalk Martinez Campos is naar de provincie Santiago, het middelpunt van den opstand, vertrokken, ten emoe het opperbevel over de daar vereenigde regeeringstroepen te aanvaarden. In deze week zullen nog 3000 manschap pen uit Spanje naar Havana worden gezon den. In de Staatscourant worat een decreet afgekondigd, waarbij weer 20,000 manschap pen onder de wapenen worden geroepen. Men zou uit deze besluiten opmaken, dat de berichten, van maarschalk Martinez Campos te Madrid ontvangen, niet zeer gunstig zijn. Blijkbaar acht de maarschalk den toestand ernstig genoeg, om het zenden van meer troepen te rechtvaardigen. De dezer dagen overleden Maceo is niet de bekende leider van de opstandelingen, maar zijn broeder. Deze tegenspraak betreft een telegram, te Nieuw-York uit Havana ontvangen, waarin werd gemeld dat de aanvoerder van de op standelingen, Maceo, was gestorven. De vrede tusschen China en Japan. Aan de „Standard" wordt uit Berlijn gemeld: De drie mogendheden z\jn nog niet verder ge gaan dan de overreiking te Tokio van een vriendschappelijk, doch krachtig protest tegen annexation op het vasteland door Japan, maar de Russische gezant te Peking moet reeds de opdracht hebben ontvangen over afstand van Cbineesch gebied te onderbandelen, waarop Rusland aanspraak maakt als eene compen satie voor de Japansche annexaties. China, dat niet in staat is deze eischen ronduit te weige ren, hoopt die tot den afstand van een ge deelte van Mand8choerijo en van een ijsvrije haven te kunnen beperken. Volgens het Russische blad „Svjet" heeft Rusland op het oogenblik 22 schepen met 360 kanonnen in de Japansche wateren. Vereenigd met het Fransche eskader, zou het 37 schepen met 610 kanonnen hebben. Bovendien is er een legermacht van 20,000 man, die het eiland Jeso kon bezetten en Japan in den flank vallen. Van het leger en de vloot van Japan wordt bij deze berekening geen notitie genomen en of Frankrijk, hoe gedwee het anders Rusland volgt, zijne schepen zal wagen, nu de expeditie naar Madagascar ook van zijne marine offers eischt, is ook niet vol komen zeker. Een „Central News"-telegram uit Berlijn zegt, dat Duitschland wel wil deelnemen aan een vertoog om Japan tot eene wijziging der vredesvoorwaarden te bewegen, maar niet ge neigd is, verder te gaan, wat Rusland moge doen. De Duitsche regeering vindt het niet aan genaam, dat zij in den Rijksdag over hare plannen betreffende Oost-Aziö zal worden ge ïnterpelleerd. De rijkskanselier, prins Hohenlohe, is niet voornemens alle inlichtingen, die gevraagd worden, te verstrekken. De kanselier zal er op wijzen, dat het niet aangaat, de vrijheid der regeoring bij diplomatieke onderhande lingen op deze wijze te belemmeren, vooral niet omdat dergelijke mededeelingen alleen Duitschlands tegenstanders in andere landen ten goede zullen komen. De kanselier zal dan doen uitkomen, dat ook in Engeland de oppo sitie by het bespreken van dergelijke inter nationale quaesties steeds eene afwachtende houding aanneemt. Telegramm e is. BUDA-PESTH, 25 April. Met bijna alge meen© stemmen heeft het Hongaarsche Huis van Afgevaardigden, onder algemeene toe juichingen, het voorstel aangenomen van den minister van eeredienst, om de wetsontwerpen betreffende de gelijkstelling der Israëlieten met de belijders der andere gezindten in hun oorspronkelijken vorm weer bij de Magnaten-Kamer in te dienen. De wijzigingen, door de Magnaten in deze ontwerpen ge bracht, werden noch door de regeering noch door het Huis van Afgevaardigden goedge keurd. BUENOSAYRES, 25 April. Blijkens een hier uit Santiago ontvangen tölegram heeft de Chileensche staatsraad het wetsontwerp goedgkeurd, door de regeering ingediend tot het sluiten van eene leening in Europa ten bedrage van 2,000,000 pd. st. WEENEN, 25 April. Volgens berichten, alhier uit Cettinje ontvangen, zyn eenige bataljons infanterie met kanonnen naar Plavna gezonden. Deze troepen moeten dienen tot versterking van de divisie, die deze door de opstandelingen bezette stad belegeren. Er werd een gevecht geleverd, waarvan de uitslag nog niet bekend is. LUXEMBURG, 26 April. Een ernstige botsing had gisteravond plaats tusschen twee goederentreinen tusschen de stations Barnich en Sterpenich. Een remmer werd gedood; bjjna bet geheele personeel der beide treinen is gewond. MADRID, 26 April. Een afdeeling van 260 man regeeringstroepen rankte gisteren op Cuba slaags met een bende van 760 opstande lingen. Dezen werden verslagen, Van de regee ringstroepen werden zes man en een officier gedood; de opstandelingen hadden 12 dooden en 40 gewonden. LEIDEN, 26 April. Ingevolge beschikking van den minister van oorlog wordt de 1ste luitenant-kwartier meester A. W. Ruyter, van den staf der infanterie en thans gedetacheerd bij het departement van oorlog, op 1 Mei a. s. over geplaatst bij het 4de regiment infanterie. Genoemde luitenant-kwartiermeester, die is ingedeeld bij het 4de bataljon van het regi ment, alhier in garnizoen, blijft echter nog tol 1 Augustus a. s. gedetacheerd by het departement van oorlog. De 1ste luitenant kwartiermeester W. F. Kappers, van het 1ste bataljon 4<le regiment infanterie te Delft, wordt te rekenen van 1 Mei a. s. gedstacheerd by genoemd departement. In de vergadering van burgemeester en wethouders van Zoetvrwoude is, op zyn ver zoek, aan den heer C. Van Broderode, ruim 20 jaren commandeur der brandspuit No. 2, eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de bewezen diensten, en in zyne plaats benoemd de heer J. S. I. Van Ryn. Omtrent de predikanten quaestie te Nymegen, waarvan wy elders in cit nommer melding maakten, ontving het „Utr. Dbl." inlichtingen, waaruit blykt dat de zaak deze is Namens H. M. kwam by het moderamen der herv. predikanten een schrijven in, hou dende verzoek dat de dienst, door H. M. by te wonen, zou vervuld worden door den oudsten predikant (dr. Ter Haar, modern). Do kerkeraad (eveneens modern) was gezind H. M. daarin ter wille te zyn, maar.... deze beslissing staat niet aan hem, maar aan den predikant, wien naar toerbeurt 't recht toe komt die beurt te vervullen. En noch hy, nóch 't moderamen in zyn meerderheid orthodox was gezind die beurt te ruilen. D8. Mouiyn schreef daarom aan den heer De Ranitz, namens 't moderamen, dat die beurt zou worden vervuld door ds. Smits die niet geneigd was van zyn recht afstand te doen, ter wille van een modernen collega. De kerkeraad zelf mist de bevoegdheid om in de regeling van de predikbeurten in te grypen en was dus niet by machte de ver vulling van Hr. Ms. wensch te bevorderen. De Eerste Kamer heeft hedennamidd ig aangenomen het ontwerp voor een nieuw hui6 van bewaring te Utrecht, nadat de heer Rengers had aangedrongen op een minder kostbaar systeem tot opsluiting, alsmede van de toepassing tot korte hechte: isstraffen. Daarna is behandeld de Gewerenwet. De heer Fokke bestreed die, omdat niet geiyktydig een betere leger-organisatie is voor- gestold. Hy zou een enquête wenschen naar den omvang der verdediging. Voorts had hy een hoofdbezwaar tegen de overbrenging der inrichtingen van Delft naar Amsterdam. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. Röell, de opper-ceremoniemeester vanH.M., baron Du Tour van Bellinchave, Hr. Ms. stal meester, baron Bentinck, en verschillende andere hofdignitarl6sen, begaven zich heden van Den Haag naar Amsterdam, ten einde de Koninginnen by Haar vertrek naar het buitenland uitgeleide te doen. Het personeel en materieel van het Kon. staldepartement zyn heden uit Amsterdam te 's-Gravenhage teruggekeerd. H. M. de Koningin-Regentes heeft den 2isten April de terugroepingsbrioven ontvan gen van generaal Francisco Tosta Garcia als buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister der Republiek van de Vereenigde Staten van Venezuela by het Nederlandsche hof. Naar wy vernemen, is de eenige reden van deze terugroeping hierin gelegen, dat de gene raai sedert zyn terugkeer te Caracas, benoemd is tot gouverneur van het bondsdi*triet en dientengevolge ook deel uitmaakt van den Regeeringsraad van Venezuela. De heer Veloz Goiticoa blyft de zaakge lastigde der Staten te 's-Gravenhage en er bestaat grond om aan te nemen, dat eerlang de vaste diplomatieke vertegenwoordiger van de Venezutlaansche Staten by het Neder landsche Hof in Den Haag met den titel van miüister-resident geacrediteerd zal worden. Academie-uien rts. Leiden: Bevorderd is tot arts de heer A E. Lechner. Geslaagd zyn voor het arts-examen eerste gedeelte de heer en W. De Lint en W. J. J. Rolvisch. Leiden, 26 April. Ter markt werden lieden aan- gevoerd: Stieren 12 stuks 86 a ƒ200. Kall en Melkkoeien 1420 etnke ƒ140.a 280. Varekoeien 464 stuks ƒ6.) a ƒ190. Vette Ossen en Kooien 326 stuks 122.a 241.Gras- kalveren stuks a Kalveren (vettej b2 stuks 28.a 75.Kalveren (magere) 1.4 stuks ƒ4.a ƒ18.Hamels (vette) Btuks a Hamels (magere) stuks a 8chapen (vette) 21 etuas 18.a 27. Behapen (weide) 672 stuks ƒ14.a ƒ25.Lam meren (magere) 340 stuks u.a 9.Lam meren (vetto jarige) stuks a Varkens (magere) 306 stuks ƒ14.a 28.—. Varkens (vette) stuks a Varkens (biggen) 588 stuks 2.50 a ƒ9.Paarden 2 etukB a Veulens stuks - a Ter markt aangevoerd: 2222 runderen, 216 kalveren, 696 schapen, 340 lammeren, 306 varkens, 538 biggen, 2 paarden en veulens. Ter wekelijk8cho Kaasmarkt aangevoerd 27 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van ƒ16.tot ƒ22. Derby-kaas van tot Loidsoho Kaas do 150 KG. t-ot Edammer Kaas (2do qual.) t<*t Aan do Stadswaag gewogen 28 partijen, 1117 stake kaas. wegende 5354 KG. Delft, 25 April. Aan de 8tadswaag gewogen van 18 tot 25 April: 599 achtsten en 135 zestienden vaten Boter, wegend® te zamen 13830 kilogrammen. Prps ƒ2* a ƒ54 het vierde, 0.70 a ƒ1.35 het KG. Hoorn, 25 A. ril. Kaas. Aangevoerd 190 stapels, wegende 52.697 KG.; prijs: kleine 28. commissie 24. Haudel over het geheel vlug. Schiedam, 25 April. Noteenng van de Make- aare. Moutwpn ƒ6.Jenever ƒ9.idem Amst. proef ƒ10.50 per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling commissie heden ƒ0.60 per ketel. Noteering van den Branderebond. Moutwijn 4®/s a 41/9 per hoot, ct., zonder fust en zonder belasting. Londen, 25 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd: runderen 200, schapen en Jammeren 8u00, kalveren 50, varkens Prijzen: beste Runderen 2/9 a 4/6, Schapen en Lammeren 4/- a 5/6, Kalveren 8/- a 5/4, Varkens a 26 April 1895. Staatsleonlngen. pCt. Ned., Cert. Nat W. Schuld 2% dito dito dito8 dito dito dito8% dito ObL dito 1886/92 8 Hongarije, Goudl, 18814)3 4 Italië, Inechrjjving 1862/81 S Oostenr., Obl, Pap. MeiNov. 6 dito Zilv. Jan.Hull S .4 iet 8 4 54 Polen, Obl. Scliatk. 1844 Portugal, ObL 18>J 1881 ticket l 100 id. Tabalcaleoning. Rusland, Binnenl. 1894. dito 188'ibij Rothschild Rb. dito Hope Co. 1889.00 GR. 626 4 Obl. Leening 1867/60 f 20 .4 in Goud Leen 1884 5 Spanje, Perp. Schuld BniteuL 4 Turkije, Douane Obl. 1886. 5 dito Geconv. Leening Serie O Egypte, ObL Leoning 1876 4 Mexico, Subsidie Bonds. 6 Brazilië, ObL 1889. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handbk. AamL. Ned. Handelm. Aand. op res®. 6 Spoorwegleenlngen. HolL Uzoren-Spw.'Mjj. Aand. ObL dito8% M. t, Eipl. v. St Spw. Aand. Nc<L Contr.-Spoorw. ObL ƒ350 3 Italië, Z.-ItaL Spw. ObL A—H 8 Polon. Wars.-Wcenen Aand.. dito Prior. Oblig. 4 RuaL, Balt. Spw.-Aand.3 Kast Spw.-My. Aand. 5 Iwang. Dombr. ObL ZR. 625 4% Woichsel ZR. Aand5 Wle.tikawkas Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atch-Gon.Morg.Bonda 4 dito ObL ïo Hyp. iett A 3 Central Pacific Aand. Cbic Erie lo Hyp. ObL 6 Denver Rio Grando C. V. A. Louiav. Naabv. Ccrt v. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pac. C. V. A. Canadian PociGc C. v. A* Oregon Short Lino6 Prcmieleenlngen, NederL, Stad Ametcrd. ƒ100 3 Stad Rotterdam.3 Gemeento-Crwliot .3 Bclgi3, Ant. 1887 2% Hong., Hypotheekbank 4 Hongn Theias.4 O os te nr., Staateleen. 1854 1 dito dito 1860 6 Run Land, Staataleening 1364 6 dito dito 18666 Turkije, Leening 1870 Madrid 1868 8 Trans va lia ExpL Aand. Southstandard Cert Prolongatie 3. Peru 5'A- Vor. koers. 94 101)4 101 101 101% 82% 63He 94)4 24% 87% Wile 97 97 100% 105% 68 96% 27% 103% 44% 76 61% 82% 129% 110 101% 96% 91 54% 154% 98% 64% 87 98% 76% 96% 71% 22% 18% 54% 17 12% 45% 22 112 107% ioc 103% 100% 123% 127 129% 157 147 SC% 45% 67% 18 171/. Koers heden 94% 100% 100% 101 101% 82% 83 94 24% 87% 61% 97% 97% ma 67 27% 43)4 «2 129~% 101)4 97 <xy. m 71)4 22)4 17% 61)4 14 17 13)4 4554 21)4 112 36)4 46 ADVEItTENTTËH. Den 9den Mei hopen onze geliefde Ouders ABRAHAM VERBOOG en ANNA MARIA WILHELMINA KLOUWER, hunne 40-Jarige Echtvereenlglog te her denken. Hunne dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkinderen. Leiderdorp, 26 April 1895. 3031 9 Ondertrouwd JACOBUS QUIST Bz. en GEERTRUIDA VAN DIJL. Haarlem, oc Leiden, 25 At'nl 189a' 3044 6 Geboren CORKEUi JOHANNES, Zoon van; C. J. NOEST en P. L. M. NOEST-v. 't Riet. (Haarlemmerstraat 40.) Algemeene kennisgeving. 3028 7 Zeer voorspoedig bevallen van eene Dochter G. LOS Filippo. Leiden, 25 April 1895. 3059 3 Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon A. DEN OS-C. Mol. Leiden, 26 April 1895. 3060 4 Voor de veie bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden myner geliefde Schoondochter, betuig ik myn hartelyken dank. Wed. F. A. G. PROOT Schretlen. Leiden, 26 April 1895. 3043 5 Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van myne innig geliefde Echtgenoote, betuig ik mijnen harte lyken dank. A. J. PROOT. Utrecht, 26 April 1895. 3042 6 Voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van onze Dochter, betuigen wy onzen hartelyken dank. J. F. L. RIETDIJK. L. H. RIETDIJK Riddkrhof. Leiden, 26 April 1895. 3058 6 Allen, die iets te Torde- ren hebben van of ver schuldigd zyn aan de nala tenschap van Mejuffrouw de Wed. J. VAN GAAEEN, geb. KOPPERS, gewoond heb bende aan de Ververstraat No. 16, te Leiden, en aldaar overleden den 4den April 1895, wordt verzocht daarvan vóór of op 15 Mei 1895 opgaaf of betaling te doen ten kan tore van den Notaris L. J. C. A. GORDON, Scheepmakerssteeg No. 2, te Leiden. 3039 11 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente VOORHOUT brengen door dezen ter algemeene kennis, dat door het leggen dor Brug van den Hoogwelgeb. Heer S. baron VAN HEEMSTRA, te Sassenheim, in den Oudcnheercnweg, onder deze gemeente, die weg van Blaandag 29 April a. s. tot en met Zaterdag 18 Wei d. a. v. voor alle middelen van vervoer, alsook voor de pas sage is AFGESLOTEN, zullende echter door deze afsluiting het verkeer niet worden belem merd, daar de „Toornlaan" onder deze Gemeente hierin kan voorzien. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. D. TERWEE, Burgemeester. J. VAN DEURSEN, Wethouder. Voorhout, 26 April 1895. 3035 17 7 en 9 Cts. per kilo, alsmede jonge Wor teltjes, Rabarberstelen, en verder alle jonge Groenten, gezouten en geconserveerde Groenten, per blik en uitgewogen uit de Westlandsche Stoomfabriek, by 3056 8 E. KWAADGRAS, Diefsteeg No. 2. Myn geachte Medeburgers 1 Het is nu reeds twaalf jaren geleden dat ik in Leiden kwam met de Tevens kan ik u verzekeren dat ik nog dezelfde qualitrit Zaandamsche Beschuit pre senteer, onschadelyk voor bet lichaam, en er geen knoeiery aanwezig is. Hopende in aller gunst te biyven, 8045 16 Uw Dienstwillige Dienaar, Depothouder van A. ICUilGK. Gelezen een schrijven, dd. 16 April 1895, van den Heer ABC. OP DE LAAK, Lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het hoofdkiesdistrict Leiderdorp en die als zoodanig den 2den Juli van dit jaar zoude hebben moeten aftreden, houdende kennisgeving, dat h(j met het oog op zijn voorgenomen vertrek uit deze Provincie, ont slag neemt als lid der Staten; Gelet op de Wet van 6 Juli 1850 (Staats blad No. 39), regelende de samenstelling en macht der Provinciale Staten, Hebben besloten: Te bepalen: 1°. dat de verkiezing van een lid der Staten van de provincie Zuid-Holland in het hoofd- kieBdistrict Leiderdorp, ter vervulling der vacature, ontstaan door het ontslagnamen van den Heer ABC. OP DE LAAK, zal plaats hebben op Diaedag den lAdcn Met aanstaande; 2°. dat de herstemming, zoo die noodig mocht zijn, zal geschieden op Dinsdag den 2Ss(cn Mei daaraanvolgende. Dit besluit zal worden gezonden aan den Voorzitter van den Gemeenteraad van Leider, dorp ter uitvoering, en worden opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant, in de Lcldsche Courant en in het Lcldsch Dagblad. 3029 38 'e Gbavenhage, 22 April 1895. De Gedeputeerde Staten voornoemd, FOCK, Voorzitter. F. TAVJSNRAAT, Griffier.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3