N°. 10789. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. "Vrijdag SO >ÉLpril. A°.1895, IDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden..2 Franco per post Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Officieel© Kennisgeringen. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden, Gezien art. 31 der wet van 4 Jali 1860 (Staats blad No. 37), zooals die is gewijzigd bij art Vilder additioneel© artikelen van de Grondwet; BroDgt ter algemeen© kennis, dat de lijsten der kiezers van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, de Provinciale Staten en don Gemeenteraad op hedon zijn gesloten, opnieuw zjja aangeplakt cn gedurende acht dagen op do Seoretario dezer gemeente voor een ieder ter inzago zijn nedorgelegd. Leiden, De Voorzitter voornoemd, té April 1895. F. WAS. 1R4WKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door M. L. HEREUR, D. W. WüERDEMJlN. Wed H. BORN, J P. H. BIK cn A. N. AB8POEL wed. P. K. WIENHOVEN verzoekschriften zijn ingediend om vergunning voor don kleinhandel in eterken draük, respectievelijk in de perceelen St.-Jorissteeg 27, Breestraat 84, Manden- xnakerssteeg 10 en 8tatioDsweg 3. Burgemeester on Wotboudere voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 24 April 1895. E. KIST, 8eoretaris. Leiden, 25 April. Gaarne vestigen wy de aandacht op de komst van Van Zuylen en Maurits De Vries. Moge de eerste al een overbekende persoon lijkheid zjjn, met De Vries is dit, wat Leiden betreft, niet het geval. Daarom verdient de verdienstelijke baryton van het ontbonden Opera gezelschap De Groot zeker, dat a. s. Zondag velen eens kennis met hem komen maken. Van Zuylon zal wel zorgen dat naast het kunstgenot, hetwelk De Vries belooft, ook het amusante element niet ontbreken zal. Wy wenschen den beiden arti6ten een Vollen schouwburg toe. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de voorstelling, welke morgenavond in den Schouwburg alhier door de vereenigde artisten Van de ontbonden Nederlandsche Opera zal gegeven worden. „De Arme Student" toch, welke zal worden vertoond, kan veel genoegen on genot verschaffen. Mogen de optredenden thans niet minder belangstelling ondervinden dan de vorige maal het geval wasl Z(j ver dienen haar, gelijk toen gebleken is, in meer dan één opzicht. Bij het stafmuziekcorps van het 4de reg. Inf. is beden bevorderd tot stafmuzikant effec tief de stafmuzikant-titulair de heer A. Jordaans. Eenigen van de 48 sollicitanten voor de betrekking van orkestdirecteur van het Concert gebouw te Amsterdam zijn de volgende heeren: Mannstaedt, Nicodó, Willem De Haan, Wouter Hutschenruyter, Gottfried Mann, Kogel. Dat Chr. Sinding tot de mededingenden zou behooren, is onjuist. De heer Kes vertoeft op het oogenblik te Glasgow, om er kennis te maken met de per sonen en toestanden. Tot leden der jury voor de groote inter nationale tentoonstelling van bloemen en planten, welke van 20—24 Mei a. s. te Maas- tricht zal worden gehouden, zijn benoemd de heeren W. A. Viruly Verbruggen, lid van de Tweede Kamer, voorzitter der Vereeniging van Plantenkunde te Rotterdam; Waldeck, secre taris der Hollandsche Maatschappij van Land bouw te Loosduinen; Groenewegen, bloemist te Amsterdam; J. Jurrissen, boomkweeker te NaardenE H. Krelage, bloemist te Haarlem Vorsterman van Oyen, voorzitter der Landbouw- vereeniging te Oosterwijk; F. B. Löhnis, in specteur van het middelbaar onderwijs, belast met het toezicht op de landbouwscholen te 's Gravenhage; H. Witte, hortulanus van den Rijks academietuin te LeideD, en M. Meertens, landbouwkundige te Bunde. Harer Majesteits Commissarissen in de provinciën Friesland en Zeeland, baron Van Harinxma thoe Slooten en jhr. mr. W. M. De Brauw, zijn in de residentie aangekomen. Met hunne familiën hebben deze staats ambtenaren hun intrek genomen in het hotel „Den Ouden Doelen." De gewijzigde statuten der vereeniging „Johannes Stichting", te Nieuwveen, zijn op genomen in de Staatscourant van 26 dezer. Na een langdurig debat, waarin de bur gemeester de meeste belangstelling voor de Scheveningsche visscherij had betuigd, is door den gemeenteraad van 's-Gravenhage gister middag met 18 tegen 15 stemmen aangenomen het voorstel tot aanlog van een zeeboulevard. In de gisteren gehouden gemeenteraads zitting te Gouda werd besloten een geldlee- ning a 10,000 aan te gaan tot dekking der uitgaven, behoorende tot den dienst 1894. Te Haarlem is aanbesteed de bouw van 98 woningen op terreinen, gelegen aan het verlengde der Vooruitgang- en Zuidpolder straat. Hoogste inschrijver was de heer Ver koren voor 136,855 en de schoorsteenen per stuk 21 en de laagsten waren B. Zuythof Zonen, voor 118,940 (schoorsteenen 12 per stuk.) De „Tijd" deelt mede dat het bericht, als zou mgr. Bottemanne, bisschop van Haar lem, het plan hebben eene reis naar Rome te ondernemen, onjuist is. In een gisteren te Delft gehouden ver gadering is de heer Seret door de Katholieken candidaat gesteld voor de Provinciale Staten. De liberale kiesvereeniging te Boskoop heeft tot candidaten gekozen de heeren A. Koster Mzn., wethouder te Boskoop, en H. Le Coultre, burgemeester van Bodegrave. Do jaarlijksche vergadering van moderne theologen werd te Amsterdam in het gebouw de „Eensgezindheid" gehouden. Dinsdag-avond opende de voorzitter haar met een opwek kende toespraak. Er waren 150 leden tegen woordig. Da. C. G. Chavannes, predikant te Leiden, behandelde de vraag: „Hoe te oordeelen over de uitdrukking „Gods vergevende liefde", en da. P. Feenstra over „de taak dor fantasie op het gebied van den godsdienst". Verschillende sprekers wisselden met de inleiders van gedachten over de behandelde punten. De directie der Vereenigde Rotterdam- sche Tooneelisten bericht aan de „N. R. C dat hare vennootschap bl(jft bestaaD, zonder de minste verandering, en dat zelfs by geen der vennooten de gedachte is opgekomen, zich aan de vennootschap te onttrekken. In de vergadering van den gemeente raad van Gouda is het voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1895, in ver band met de betaling der kosten van de verzwaring van een gedeelte van Schielands hoogen zeedijk en de betaling der koopsom van een huis tot uitbreiding der gasfabriek goedgekeurd en besloten een geldleening van 10,000 aan te gaan tot dekking van uitga ven, behoorende tot den dienst 1894. Door de heeren C. J. Bollee, to Haar lem, en W. J. Bollee, te Nieuwer-Amstel, is aan den gemeenteraad van Haarlem het ver zoek gedaan, om ten dienste eener stoomtram OvertoomSlotenHoofddorp en voor eene lijn AalsmeerHoofddorp—Vyfhuizen—Haar lem, waartoe zij aan de Provinciale Staten concessie hebben gevraagd, gebruik te mogen maken van de aan Haarlem behoorende brug over de ringvaart van den Haarlemmermeer- polder, den weg, die van daar leidt naar de zomervaart, de Dubbelebuurt, alsmede van het pleintje ten westen van de Schalkwijkerstraat nabij het Zuider-Buitenspaarne, om te dienen als eindpunt. Het dagelijksch bestuur van Haarlem acht in zijn praeadvie8 op dit verzoek, de brug over de ringvaart van den Haai lemmermeerpolder en den weg naar de zomervaart beide te smal, om zonder gevaar voor het algemeen verkeer met eene stoom of electriscbe tram te kun nen worden bereden. De brug heeft tusschen de leuningen slechts eene breedte van 2.80 M., terwijl het gevaar ten opzichte van den weg nog wordt verhoogd, doordat deze aan beide zyden door slooten wordt begrensd. Bovendien is de onmogelijkheid gebleken, om het draag vermogen der brug zoodanig to verhoogen, als bet beoogde doel vereischt. Gemis aan de noodige ruimte doet zich mede voor ten aan zien van de Dubbelebuurt. B. en Ws. stollen naar aanleiding van deze bezwaren voor, eene afwijzende beschikking op het verzoek te nemen. Op 88 jarigen ouderdom is te Amsterdam overleden de Evang.-Lutbersche emeritus predikant Ludwig Carl Lentz. In 1839 als Duitsch predikant uit Emden naar Amsterdam beroepen, heeft h(j tot 1883 de Luthersche gemeente aldaar gediend. De overledene had zich onder alle rangen en standen vele vrienden mogon verwerven. Bij gelegenheid van zijn 40 jarig jubileum in 1879 werd ds. Lentz benoemd tot ridder der orde van de Eikekroon. Naar men verneemt, heeft de minister van waterstaat een commissie benoemd om den invloed na te gaan, welken wegneming van de schelpen op 't strand en de duinen heeft. Yan die commissie zijn benoemd tot voor zitter de heer G. Yan Diesen, oud-hoofd inspecteur van den waterstaat te 's Graven hage; tot leden de heeren: dr. J. Lorié, privaat docent in de mineralogie en geologie aan de universiteit te Utrecht, en dr. P. P. C. Hoek, wetenschappelijk adviseur in viBscherjj- zakon te Helder. De gemeenteraad van Zwolle heeft eene door den heer Jordens voorgestelde motie, om B. en Ws. uit te noodigen bepalingen te ontwerpen tot regeling eener gedeeltelijke tegemoetkoming aan eigenaren van geheel onbewoonbaar verklaarde perceelen, met 9 tegen 8 stemmen verworpen. In hoofdzaak liep het debat over de moeilijkheid, die zich by de uitvoering zou voordoen, en over de mogelykheid om de schade, ontstaan door hindelingen der gemeente, te vergoeden. De ve ordening van politie maakt hier geen onderscheid en stelt alles onder gelyke straf bepaling. Men seint uit Batavia aan het BN. v. d. D." „De legercommandant, luitenant-generaal A. R. W. Gey van Pittius, vertrekt wegens ziekte naar Nederland en zal 4 Mei scheepgaan". Hierby teekent het blad aan: „Door dit telegram begint dus bevestigd te worden wat door de Indische bladen reeds werd voorspeld. Generaal Gey van Pittius, wiens gezondheidstoestand reeds langen tyd te wenschen liet, zou met pensioen repatriéeren en generaal-majoor Deykerhof, de gouverneur van Atjeh, zou hem als legercommandant op volgen. De nieuwbenoemde generaal-majoor Swart, in z\jn vorigen rang, laatstelyk com mandant van Lombok, zou dan als civiel en militair gouverneur van Atjeh optreden. „De luitenant generaal Gey van Pittius heeft het legercommando gevoerd sedert 4 April 1893. Met den gouverneur-generaal komt ook aan hem een groot deel toe van den lof, weikon de Indische regeering zich wist te verwerven voor de krachtige houding by de Lombok expeditie". De Staatscourant van 25 dezer bevat een koninklyk besluit van 10 April jl., waarby do eigendommen worden aangewezen, welke zullen worden onteigend voor den aanleg van een haven met zwaaiplaatsen, wegen, spoor wegverbindingen, gemeentolyke berg- en werk plaatsen en andere inrichtingen in het belang van handel en verkeer te 's-Gravenhage. Te Rotterdam is plotseling ten gevolge van een hartverlamming overleden de heer Henricus Nygh, de oplichter van de „Niouwe -Rotterdamsche Courant". De overledene be reikte den leeftyd van byna 80 jaren en mocht bet voorrecht smaken het vijftigjarig bestaan te beleven zijner schepping, die in de eerste jaren met velerlei moeilijkheden te kampen had, welke echter alle door zyn on wrikbare energie werden overwonnen. Naar men weet, werd de heer Nygh by dit gouden feest begiftigd met den Nederlandschen Leeuw. Naar men uit Sittard meldt, zal generaal Vetter na zyne reis door Italië op de terug reis naar ons land naar alle waarschijnlijkheid een bezoek aan Sittard brengen, waar zyn zuster woont. Zoo aan dit voornomen gevolg wordt ge geven, zal hem te Sittard een foestolyke ontvangst ten deel vallen. Het schip, waarmede generaal Vetter de reis van Indië naar Nederland heeft ondernomen, kan thans iederen dag te Genua worden verwacht, in welke landingsplaats hy zyne reis door Italië begint. Destyds werd gemeld hoe ingezetenen der gemeente iEngwirden (Fr.) zich wendden tot Gedep. Staten, om hunne goedkeuring te onthouden aan een Raadsbesluit dier gemeente tot aankoop van een huis to Heeren veen voor de som van ƒ3000. Dit huis zou geamoveerd worden en op het vrijgekomen terrein eer.e nieuwe onderwijzerswoning gesticht. Deinge zetenen, wyzende op hunne hooge gemeento belasting, vonden dergelijke uitgaven onge motiveerd. Ged. Staten oordeelden eveneens, en approbatie volgde niet. Het blykt nu evenwel dat het huis reeds door eene commissie uit den Raad was aange kocht vóór de beslissing van Gedep. Staten. Goede raad is nu duur. Met 6 tegen 3 stemmen heeft thans de ge meenteraad besloten, zich ten tweeden male tot Ged. Staten te wenden om goedkeuring van het Raadsbesluit. Wellicht volgt nu ook een tweede verzoek van ingezetenen om niet-approbatie. In dezelfde gemeente, waar het pauperisme onder de be volking ontzettend toeneemt, is door ben der Raadsleden het voorstel gedaan, dat de Raad zich zal wenden tot Ged. Staten om de voor de gemeente op het Grootboek ingeschreven slik- en armengelden in te lossen en deze te besteden tot aankoop en ontginning van woesto gronden, als middel ter bestryding van do toenemende armoede. De behandeling van dat voorstel werd aangehouden. (U. D.) Het stoomschip „Anchises", van Java naar Amsterdam, vertrok 22 April van Singa pore de „Cyclops", van Amsterdam naar Java, vertrok 24 April van Liverpool; de „Lawoe", van Java naar Rotterdam, vertrok 24 April van Perim; de „Obdam" vertrok 24 April van Rotterdam naar Nieuw-Yorkde „Salak", van Java te Rotterdam, passeerde 24 April Gibraltar; de „Spaarndam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 24 April Scilly; de „Prins Willem II", van Suriname naar Amsterdam, arriveerde 24 April te Havre. By koninklyk besluit is goedgekeurd dat P. A. Loos, burgemeester van Nieuwondam, benoemd is tot secretaris dier gemeente. Met ingang van 1 Juli a. s.de commies by de directie der marine te Hellevoetsluis, D. Van der Blom, op zyn verzoek, ter zako van meer dan 65 jarigen leeftyd, eervol uit 's Ryks dienst ontslagen, en benoemd tot adjunct-commios by 's Ryks werven, do klerken J. Ph. Poelman on C. J. Poortman. Pensioen verleend aanH. A. E. Brinkbok, wed. P. J. Hermans, leeraar aan 's Ryks hoogere burgerschool te Sappemeer, ƒ164; A. M. L. Du Croo, wed. H. Van der Wiel, commies der posteryon 2de kl., ƒ510; M. J. Lammers, wed. J. C. Van der Wyk, directeur van het post- en telegraafkantoor te Waspik, 720; E. Van den Akker, wed. B. Hendriksen, brieven- en telegrambesteller, ƒ180; J. J. De Broekert, wed. H. L. Eckenhausen, commies lste kl. by '8 Ryks belastingen, 231; J. C. Schuyt, wed. J. Kleinbens of Kleynhens, ont vanger der dir. bel., enz., 600; M. Slok, wed. J. Pieterse, opz. by 's Ryks kustver- lichting, 220; de kinderen van wyien den brieven- en telegrambesteller B. Hendriksen, 120; de kinderon van wyien den brieven besteller D. Houberg, ƒ182; E. Scheurs, booischaplooper in het huis van bewaring te Arnhem, 79 'sjaars. Benoemd P. J. Cromjongh tot opz. by de Landsgebouwen. ELLEN. 3) Den volgenden morgen zegt Frans aan t ontb(Jt, dat hO naar Loiden teruggaat; hy moet werken voor zyn examen. Maar Jan wil hem houden, nu moet er toch feest gevierd worden, nietwaar, pa? - En pa zegt van jk, zoodat Frans er aan wanhoopt weg te kunnen gaan, totdat Anna hem te hulp komt. Hy kan immers overkomen, alB er wat te doen is zegt ze, en ze wisselt met Frans een blik van verstandhouding. Jan wil er zich in schikken, als 't onvermydelyk is, maar hy vindt 't niet erg harlelyk; hy wist niet, dat dat examen zoo'n baast had. En zoo gaat Frans weg; door hard werken poogt hy zyn verdriet te vergetenmaar zyn vrienden zeiden, dat hy veranderd was, en niet meer zoo ge zellig ala vroeger. Na een maand komt Jan ook weer in Leiden terug, en begint met weergaloozen yver te werken, om toch maar klaar te komen. Zoodra hy verschenen was, hadden zyn vrienden en met-vrienden hem gefeliciteerd; velen zeggen hem, dat Frans voor de maatschappy zoo'n bedorven man is. Jan begrypt daar niets van, komt Frans dikwyis opzoeken, en vraagt hem ronduit, wat of hy toch voor verdriet heeft. Haar Frans smeekt hem, dat nimmer meer te vragen, en verwonderd belooft Jan het. U t medelyden eluit Jan zich nauwer by zyn broeder aan, en steunt hem zoo, onbewust, door zyn vriendschap, en langzamerhand wordt de derde in den bond Otto, eerst alleen vriend van Frans, later ook van Jan. Jan werkt hard, doet zyn examens zoo gauw mogelyk, en promoveert. Aan zyn promotie-diner slaat Frans een tooat en wyst er alleen op, welk feit het is te promoveeren. Voordat we, zoo zegt hy de koets met de pluimen instappen, zyn we nog in 't onbe zorgde, vroolyke studentenleven, maar hebben we onzen rit volbracht, en stappen we uit 't rytuig, dan stappen wo daarmee in een nieuw leven, misschien vol zorgeD, waarin we ons een eigen weg zullen moeten banen, waarin wy zelf ,1a lutte pour la vie" moeten stryden, en dat ons de grootste teleurstellingen brengen kan. Sommigen zyn bly, omdat de ernstige toost gedaan is, anderen hebben aandachtig ge luisterd, vooral Jan, niet begrypend waarom Frans zoo iets zegt, terwyi toch hem de toe komst zoo in alle opzichten tegenlacht. Nu had Jan nog een zwaren stryd te stryden met zyn schoonpapa, die niet wilde begrypen, waarom hy, die fortuin genoeg had, absoluut naar Indiê wilde. Maar Jan heeft Ellen tot zyn ideeën overgehaald en dan zwicht altyd papa. Tegen EUen is hy niet opgewassen. Zoo gaan ze dan samen weg, midden onder het eenig8zinB gedrukte trouw-diner. Maar lang duurt het voor Ellens vader er zich in kan schikkeD, en lang, altyddoor zelfs, merkt hy de leegte om zich heen, het verdwynen van EIIgds schoone gestalte uit zyn omgeviDg. Maar als het hem te machtig wordt, dat verlangen naar Ellen, dan tracht hy zichzelf altyd tot kalmte te brengen door zich de woorden van Ellen te herinnereneen nieuw zonnetje zal in uw hart opkomen; het bewust- zyn, dat ge uw kind gelukkig gemaakt hebt. En nu? Nu berichtte een telegram, dat Jan terug zou komen met Ellen, zelfs al aan boord was. Hoe verheugden zich de oudjes met hun drieën in het wederzien! Alleen konden ze niet begrypen, waarom ze juist tegen den winter kwamen, maar dan dachten ze, dat ze dat deden, omdat daar in Indië geen winter was, en ze den Hollandschen, ouderwetschen winter nog wel eens wilden zien. Otlo, die by zyn vriend Frans logeerde, kon zich niet begrypen, dat die oudjes niet ongerust waren, dat ze geen vermoeden had den maar by wachtte zich wel eenigen wanklank te brengen in hun geluk. Dat zelfs Anna of Frans niets dachten, dat verbaasde hem nog meer, en pfjnlyk deed het hem aan, als hy hen samen met kinderiyke vreugd hoorde verhalen van het plezier, dat ze met ben zouden hebben, en gissingen zaten te maken, hoe hun kind er zou uitzien en of 't al groot zou zyn. Uit Suez kwam daarop een telegram, dat men ben niet moest komen halen in Mar seille. Toen Otto dit hoorde, zeide hy, dat hy wilde vertrekken; Frans en Anna poogden hem over te halen te blyven, om mee bly te kunnen zyn, als ze terugkwamen, en zyn ouden vriend Jan weer te ontmoeten. Maar Otto stond er op, en vertrok. Anna was druk in den weer de kamers voor baar broer en zyn vrouwtje in orde te maken, en schikte de vazen op den schoorsteen, om er bloemen in te doen als ze zouden aankomen. En als ze daar geheel mee klaar is, kykt ze vol voldoening de kamera rond en zegt by zich zelf: Ziezoo, nu mogen ze komen 1 En op dienzolfden dag komt er weer een telegram, nu uit Marseille, dat plotseling een eind maakt aan hun gespannen verwachtingen, dat vrees brengt in de oogen, die kort te voren van verwachting straalden. Moeten te Marseille blyven. Jan hevige koorts, kan niet reizen, zoo luidde 't telegram. Anna's vader denkt er eerst over haar en Frans en Ellens ouders onbekend te laten met die vreeselyke tyding. Nu begrypt hy, waarom ze niet vooruit had don geschreven, dat ze komen zouden, waarom ze tegen den winter kwamen. Maar door zyn bekommerd uiterlyk, verraadde hy zich. En 's middags aan tafel vroeg Frans hem, daar by geen deel nam aan hun gesprek, dat hy anders met zooveel opgewektheid voerde, wat of er gebeurd was. Zwygend reikte hy hem het telegram, en terwyi Frans 't ontvouwt, Btaat Anna van haar stoel op, gaat achter Frans staan om te zien wat het behelst. En beiden lezen zy ze, die weinige woorden, zwygend. Hun vader kykt met be zorgdheid naar hen, en Anna kykt hem aan en vraagt ten laatste: - En? Ik ga naar Marseille, natuuriyk! zegt Frans. Maar, vader, dat haddon we kunnen denken. En intusscben biyft Anna steeds achter hem staan, met groote oogen vóór zich starend, ze is geheel bleek geworden. - Hoe zullen we dat aan Ellens ouders vertellen? - vraagt ze, als in gedachte. Toe, Anna, ga jy naar hen toe? vraagt vleiend haar vader. Zou ik niet met Frans mee mogen? Zouden ze het niet prettig vinden, als we ze kwamen helpen? zegt ze tot Frans; maar hy is bang, dat het haar te veel zal aandoon, en dat by misschien niet zoo snel met haar zal kunnen reizen als alleen. Neen, Anna, - zegt hy - blyf jy thuis; pa en de buren zullen je wel noodig hebben. En hy belt dea knecht om met hem 't noo- digste reisgoed klaar te maken, terwyi Anna weg gaat, haar mantel aandoen, om naar Ellens ouders te gaan. Als ze buiten komt, huivert ze; 't is al donker en een fijne regen, die den hoelen dag onafgebroken is neerge vallen, slaat haar in 't gezicht. Ze weet niet wat ze zeggen zal tegen die oudjes, en loopt langzaam verder, den tuin door. Het licht uit do kamer beschyut de natte boomstammen, die zich spiegelen in de plassen, en ze wordt angstig, gaat gauw verder loopen, totdat ze by Ellens ouders is. Daar zegt ze hoe er getelegrapheerd is, dat Jau wat ziek is, en dat ze misschien wat later zullen komen, als ze verwachten, terwyi ze poogt dat wat los weg te zeggen. Maar zy begrypen het, dat het ernstiger is dan ze zegt, omdat ze zoo bleek is, haar Btem zoo mat klinkt, en omdat ze zelf in dat weer naar hen toe is gekomen. En zoo is weldra overal de blydschap go- weken voor spanning, voor geheimen angst, dien ieder in zich voedt, maar dien ze geen van allen tegen elkaar durven uitspreken. {Slot volui.) DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1