Beurs van Amsterdam. ADVERTENTIE N. ©eaaceaiternadl van SaBseobelm. Vergadering op Donderdag 18 April. Voorzitter: do heer M. Van dea Brandeler, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering leest de secre taris de notulen van de vorige vergadering, welke worden goedgekeurd en vastgesteld. Komen ter tafel: Drie missives van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezonden de raads besluiten modellen A, B en C. Eene missive van hetzelfde college, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het ko hier van den hoofdelyken omslag voor den dienst 1895. Deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. Wordt voorgelezen een beroep van dr. A. G. Metzlar, alhier, van een besluit van B. en Ws. ingevolge art. 68 der Politie-Verordening, be treffende do vaststelling van een rooilijn voor het te bouwen perceel in de dorpsstraat. De Vooizitter deelt mede, dat B. en Ws. de rooilijn zooals adressant die wenscht, niet hebben kunnen toestaan, daar deze huns ^cziens te veel buiten de algemeene richting der dorpsstraat viel. Daar dergelijke verzoek en herhaaldelijk door hen waren geweigerd, mochten zij ook dit verzoek niet inwilligen. Na eene langdurige en heftige discussie wordt de rooilijn die door dr. Metzlar aange vraagd is, met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Volgens art. 46 der Gemeentewet bleef de heer Metzlar, als raadslid zijnde, buiten mede stemming. De heer Metzlar vraagt het woord en velt een afkeurend oordeel over het beleid van B. en Ws. in de behandelde zaak en in het algemeen, en acht het wenscheljjk dat de Baad een streng toezicht op hunne hande lingen houde. De Voorzitter vraagt of de heer Metzlar dit als motie in stemming wil brengen, waarop deze mededeelde, dat dit niet zjjn plan is. Daar de Voorzitter gaarne hierover het ge voelen van den Raad verneemt, neemt hij de motie over, en verzoekt den Raadsleden hier over hun stem uit te willen brengen. Terwijl een der leden zich buiten stemming wenscht te houden, verklaart geen der overige leden het met den heer Metzlar eens te zijn, terwijl de heeren Van der Bruggen en Kruyff eenige woorden van hulde brengen aan de wijze, waarop B. en Ws. hun taak vervullen. Ten slotte wordt voorgelezen eene missive van Ged. Staten, waarbij een paar aanmer kingen worden gemaakt, waartoe de in de vorige vergadering vastgestelde Politie-Verorde- Ding aanleiding heeft gegeven. De Voorzitter stelt voor overeenkomstig dit schrijven, de Verordening te wijzigen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Kerkelijke Beriohten» Woubrugge: Zondag-namiddag te twee uren, ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Alfen aan den Rijn. Oude- en Niouwe-WeteringNed.- Horv. gemeente. Zondag-voormiddag te tien uren, c's M. M. De Lint, predikant te Leimuiden. Tevens bediening van het Heilig Avondmaal voor de nieuwe lidmaten. Gereformeerde Gemeente. Zondag, wegens vacaturebeurt van ds. J. Brouwer, des voor middags te halftien en des avonds te halfzeven, ds. P. Warmenhoven, beroepen Geref. pred. van Alblasserdam. Westbroek en Achttienhoven: De heer H. Alting, predikant bij de Geref. Kerk alhier, die naar Voorschoten vertrekt, is voornemens a. s. Zondag, des avonds te half zeven, zjjn afscheid te preeken. BUITENLAND. Frankrijk. President Faure vertoeft nog te Havre. De Engelscho consul maakte met den com mandant van het Engelsche oorlogsschip „Australia", zijne opwachting bij den president. De consul verklaarde dat de „Australia" door de Engelsche regeering naar Havre was ge zonden, ten einde een bljjk te geven van de werkelijk vriendschappelijke betrekkingen tusschen Frankrijk en Eügeland. - De heer Faure antwoordde dat hy de be groeting van den Engelsehen consul beschouwt als een nieuw bewys voor de goede verstand houding tusschen Engeland en Frankryk. De president beloofde dat hy oen bezoek zou brengen aan boord van de „Australia", De heer Faure voegde er by, dat hy zich verheugt over de gunstige berichten, betref fende den gezondheidstoestand van koningin Victoria ontvangen. Da president betuigde zyno ingenomenheid met de hartelijke ont vangst, welke do koningin in het Zuiden is ten deol gevallen. De heer Félix Faure is by zyn bezoek te Havre door de bewoners met groote geest drift ontvangen. Trouwens, de president, die voorheen als hoofd eener bekende reeders- firma te Havre woonde, bevond zich daar onder zyne vrienden. Door eeniga lladen werd het bericht ver spreid, dat door de anarchisten een aanslag tegen het leven van den president zou worden beraamd. Men beweerde dat reeds de bewyzen voor het bestaan van een dergelyk komplot waren gevonden. Do „Agence Havas" spreekt, op grond van officiééls mcdedoelingen, de juistheid dezer praatjes zeer beslist tegen. De zaak komt hierop neer: De Londensche politie bracht ter kennis van den politie-prefect te Parys, dat een verdacht persoon, bekend onder den bynaam van „Petit-Bordeaux," die te Londen woonde, plotseling van daar was vertrokken, zonder dat men zyn spoor kon vinden. „La Patrie" bracht deze mededeeling in ver band met het bezoek van president Faure te Havre en vertelde, dat do anarchisten een aanslag tegen den president wilden plegen, evenwel zonder eenigen grond. Dultschïtmd. Hoe opgewekt Yon Bismarck is, wordt hierdoor bewezen, dat hy gisteren weer drie deputaties ontvangen heeft, elke met een byzondere toespraak, onder deze de delegatie, welke door 3000 Duitsche kunstenaars was afgevaardigd. By hunne begroeting zeide hy o. a.De kunst was voor hera een yverige mede-arbeidster geweest by het tot stand brenggn der Duitsche eenheid. Kunst en wetenschap, universiteiten en ateliers waren altyd Duitsch gebleven van Weenen tot Amsterdamof ik zal Amsterdam liever maar niet noemen, de Hollanders mochten het eens kwalyk nemen (gelach); laat ons zeggen van Weenen tot Kleef. Von Bismarck herinnerde er aan, dat de deputatie der Oosten- rykers eergisteren bij hem geweest was „wat bindt ons hen?" zoo vroeg hy. „Hetis kunst en wetenschapzoodat ik slechts kan herhalen wat ik tot hen zeide: de elementen van den geest houden ons te zamen, ook indien de eeuwen der historie ons gescheiden hebben". België. Maandag-morgen zyn in een algemeene vergadering van aandeelhouders in do Ant- werpscho tentoonstelling de winst- en ver liesrekening en de balans overgelegd. Hieruit blykt o. a. dat er aan entrées is ontvangen 2,187,856,91 fr., terwyi voor plaatsruimte door de exposanten is betaald 1,516,062 87 fr. Er is een wiDst behaald van 285,166,55 fr., of ongeveer 20 pet. per aandeel. Een der aanwezigen wees er dan ook op, dat do Ant werpsche tentoonstelling de eenige was, welke zulke gunstige finantiëele resultaten had opgeleverd. Ter gelegenheid van do internationale tentoonstelling te Brussel, in 1897, zal daar een optocht gehouden worden, waarin Schiller's „Lied von der Glocke" en tooneelen uit de algemeene geschiedenis der klok worden voorgesteld. Dit jaar zal men er by de nationale feesten opnieuw den „optocht van edelgesteenten" houden, welke verleden jaar, door gebrekkige electrotechnische toestellen, gedeeltelyk mis lukte. Out>a. Ofschoon de berichten over Cuba, van welke zyde zy ook komen, weinig vertrouwbaar zyn, is zeker, dat de opstand voor Spanje zeer ge- vaariyk is. Het zal wel een o verdry ving zyn, wat een aanvoerder van den opstand, Amados Guerra, aan de „New-York Herald" telegra- pbeerde, dat de opstandelingen tegen half Juni 20,000 man sterk zouden zyn, maar dat zy reeds eenige duizenden tellen, is zeker. Indien zy nog eenige weken, tot in den regentyd, een beslissenden slag kunnen ver- myden, dan hebben zy tot November tyd om zich te organiseeren en daarna beter toegerust den stryd te hervatten. Misschien slagen zy er in, wat Amerikaansche bladen zeggen, dat nu reeds is geschied, een torpedoboot machtig te worden om de Spaansche 6chepen in de Cubaanscho wateren te verontrusten. Uit Madrid komt het bericht, dat vier kanonneerbooten gisteren naar Cuba zouden vertrekken. Nog meer schepen worden gereed gemaakt voor een eventuoele aanvraag van maarschalk Martinez Campos. Een millioen peseta's in zilver wordt thans naar Cuba ge zonden. De rost zal in goud volgen als er meer noodig is. De minister van koloniën wil op deze wyze de onkosten op het wisselen te Habana vermyden. Maarschalk Martinez Campos is te Guan- tanomo op het eiland Cuba aangekomen. Men kan derhalve verwachten, dat de Spaan sche troepen weldra met moer kracht dan tot dusver tegen de opstandelingen zullen optreden. Generaal Callejas, gouverneur van Cuba, vroeg aan Martinez Campos onder hem te mogen dienen tegen de rebellen. Volgens een telegram, door maarschalk Martinez Campos uit Porto Rico naar Madrid gezonden, acht de maarschalk het zeker, dat het hem zal gelukken den opstand te bedwin gen. Voor Spanje is het zeker te wenschen, dat deze verwachtingen niet teleurgesteld worden. De Spaansche regeering stelt groot ver trouwen in maarschalk Martinez Campos. Zoo iemand, dan zal hy er zeker in slagen, de oproerige beweging, welke volledige af scheiding van Cuba van Spanje beoogt, te onderdrukken. De Spaansche regeering heeft er van af gezien om den kruiser te koopen, die te Kiel voor rekening der Chineesche regeering is gebouwd, maar niet werd afgeleverd, omdat China Liet betaalde. De Trede lasschen China en Japan, De voiledïge inhoud van het vredes- tractaat, dat tusschen de Chineesche en Japansche gemachtigden te Simonoseki is gesloten, is nog niet bekend. Waarschynlyk zullen alle bepalingen van het tractaat niet openbaar worden gemaakt, voordat de rati ficatie is geschied. Wanneer dit bericht waar is, zal men derhalve nog eenige weken geduld moeten oefenen, voordat men daar over zekerheid zal verkrygen. Voor zoover nu bekend is, beeft China zich verplicht, de oorlogsschatting ten bedrage van 200,000,000 taels in zes jaren af te doen. Een tael heeft een waarde van ongeveer f 3.50. Tot dusver is men noch in Japan noch in China tevreden over hetgeen reeds betref fende het tractaat wordt gemeld. De oorlogs party in Japan wil meer hebben en do oorlogs party in China is ontevreden, omdat Li-Houng- Chang te groote concessies heeft gedaan. Vooral protesteeren deChineezenteflong Kong tegen den afstand van het eiland Formosa. Uit Beriyn wordt nog gemeld, dat de Ja panners, behalve Port-Arthur, ook Wei-Hai- Wei voorloopig zullon behouden. Het spreekt natuuriyk vanzelf, dat het Chineesch-Japanscho tractaat in de eerste plaats door de Engelsche bladen wordt be sproken. De „Standard" betoogt dat niet alleen Engeland, maar ook Rusland en Frankryk verplicht zyn huil invloed in Oost-Azië te handhaven. Deze Europeesche mogendheden zijn niet tusscbenbeido gekomen, om China te redden, maar toch zegt het hoofdor gaan der conservatieven „moet Engeland zorgen, dat het verminkte China niet de buit worde van Japans eerzucht." De „Daily News", het regoerings orgaan, laat zich niot zoo ongunstig over de vredes voorwaarden uit als de „Standard". Toch vindt ook dit blad het sluiten van een of- en defensief verbond tusschen China en Japan, dat in de eerste plaats tegen de Europeesche mogendheden is gericht, wel eenigszins be- denkelyk. De liberale „Chronicle" ziet daarentegen in het Chineesch-Japansche verbond geen gevaar. De „Daily Telegraph" sluit zich daarby aan en ziet ook geen gevaar in bet vredestractaat, waardoor de overwinning der Japanners op de Chineezen wordt bevestigd. „De overwinning der Japanners" zegt de „Telegraph" „is eene overwinning, be haald door de beschaving op het barbarisme. Deze kan slechts Engeland en ook China ten goede komen." De „Times" spoort do Engelsche regeering aan tot voorzichtigheid, met het oog op Japans verdere plannen. Ook de meeste der Duitsche bladen be spreken het vredestractaat. Algemeen wordt de vrees uitgesproken, dat de belangen der Europeesche mogendheden door do bepalingen van het vredestractaat zullen geschaad worden. Alleen de liberale „Vossische Zeitung" waarschuwt er tegen, om tegen Japan op te treden. Het liberale blad betoogt dat do Duitsche regeering verplicht is Japan te steunen tegenover de belangen, welke Enge land daar te verdedigen heeft. Over het alge meen is het oordeel der Berlynsche bladen, dat de Oost Aziatische quaestie nu eerst aan de orde zal komen. De „National-Zeitung", de bepalingen van het vredesverdrag besprekende, betoogt, dat de vergunning, welke den Japanners wordt verleend, om fabrieken in China op te rich ten, zeer nadeelig is voor den Europeeschen handel. De „Kreuz-Zeitung" spreekt met ingeno menheid van het besluit der Duitsche regee ring om twee pantserschepen naar Oost-Azië te zenden. Het conservatieve blad ziet daarin het bewys, dat Duitschlands voornemen is krachtiger op te treden. To St.-Petersburg worden eveneens de be palingen van het vredestractaat besproken. Wat Rusland zal doen, is nog niet bekend. Men beweert daar, dat de Russische regee ring niet zal toestemmen in dtn afstand van een gedeelte van het vasteland van China aan Japan. Met zekerheid kan daarover eerst een oordeel worden uitgesproken, zoodra van officiëele zyde alle bepalingen van het vredes tractaat bekend zyn. De Fransche bladen nemen een afwach tende houding aan. Trouwens, Rusland en Engeland hebben in do eerste plaats belang by hetgeen in Oo3t-Azië voorvalt. De Parij- sche correspondent van de „Standard", het oordeel der Fiansche bladen besprekend®, komt tot deze slotsom „Men is te Parys algemeen van meening, dat Engeland, Rusland en Frankryk zoo groote belangen in Oost-Azië hebban, dat hun bet recht toekomt, hun stem to doen hooren by het vredestractaat, dat tusschen Japan en China zal worden gesloten. Het recht van Japan, om, zonder interventie der andere mogendheden, vrede te sluiten met China, wordt niet in twyfel getrokken, maar toch is het tractaat, ook al is dit reels gesloten, nog voor herziening vatbaar". In elk geval wordt eerst de openbaar- makiog afgewacht van alle vredes-voorwaarden, vooral wat den afstand van een gedeelte van het Chineesche grondgebied betreft, voordat de Europeesche regeeriDgun een besluit zullen nemen. Als zeker kan men echter beschou wen, dat vooral Engeland en Rusland nog een woordje zullen meespreken, voordat de oorlog door het nu gesloten tractaat een einde neemt. Telegrammoia, WEENEN, 18 April. De conferenties, onder voorzitterschap van keizer Frans Jozef, door de ministers gehouden, zjjn geëindigd. De byeenioeping der Oosteniyk-Hongaarsche dele gaties is bepaal 1 op 5 of 6 .Juni Naar aanleiding van het supplementaire krediet, dat de minister van oorlog vraagt, wordt nog gemeld dat de aanvraag van deze kredieten slechts de uitvoering betreft van besluiten, die reeds voorheen zyn genomen. De oorlogsuitgaven zullen daardoor niet wor den verhoogd. BERLIJN, 18 April. In het ministerie van buitenlandsche zaken werden heden verschil lende conferentién gehouden naar aanleiding van het vredes tractaat, dat tusschen China en Japan is gesloten. De heer Von Brandt, de voormalige Duitsche gezant te Peking, woonde deze conferenties bij. Bovendien ontving keizer Wilhelm den heer Von Brandt in audiëntie. Do politiek der Duitsche regeering is, met het oog op de gebeurtenissen in Oost-Azië, vooral daarop gericht, dat de handels-voor- deolen, welke Japan van China heeft ver kregen, ook geldig zullen wezen voor de Europeesche staten. Verder zal de Duitsche regeering niet gaan. Duitschland heeft geen belang by den afstand van een gedeelte van het Chinee sche grondgebied aan Japan. De Duitsche regeering zal daarom daartegen niet protes teeren, maar het overlaten aan de mogend heden, die daarby in de eerste plaats belang hebben, om, zoo zy het noodig oordeelen, op te komen tegen den afstand van Port- Artbur aan Japan. 19 April 1895. Staatsleningen. Yor. Koara pCt koers. heden Ned., Cert, Nat W. Schuld 2% 95% 95% 100!^ 100% 101% 101% dito Obl. dito 1836(928)$ 101% 101% Ilongarijo, Gondl. 1881/93 4 102% 102 Italië, Inschrijving 1862/81 5 83 82)% Oostenr., Obl. Pap. Mc-iiNov. 6 82% 83% dito Zilv. Jan.(Juli 5 83)4 83% Polen, Obl. Schalk. 1814 4 94% Portugal, Obl. 18531881 met ticket 100 .8 25% 25 id. Tabiksleening. 4% 87% 87% Rnoland, Ëinnenl, 1894. 4 611% 04% dito 18S9by Rothschild Rb. 625 4 93 98 dito Hope Co. 18S990GR- 626 4 £8% 985% ObL Lei-ui ng 1867,69 i' 20 .4 101% 101% in Goud Leen. 1884 5 106% 106 Spanje, Pcrp. Scliuld BuitenL 4 70 Turkije, Douano Obl. 1S86. 5 97% 96% dito Goconv. Lccning SerioO 28)% Egypte, Obl. Leening 1876 4 104 Mexico, Subsidio Bonds. 6 44«% 44% 77 77 Ind. cn Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 63% N.-L Ilandbk- Aand.. 82 82% Ned. Qaiulclm. Aand. opreso. 5 129% 129% Spoorweglecningen. 110 Holl. LJzcrcn-Spw.-Mij. Aaud. Old. dito8)4 101% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 96% 91% Ncd. Ccntr.-Spoorw. Obl. f 250 3 Italië, Z.-Ital, Spw. Obl. A—H 3 54% 54% Polen. Wars.-Weenen Aand.. 1-57 164% dito Prior. Oblig. 4 99% Rusl., Balt Spw -Aand.. 3 N% &4% Faet Spw.-Mij. Aand. 6 88 88 Iwang. Donibr. Obl. ZR. 625 4% 98% 98% Weicbscl ZR. Aand5 77% 77% Wladikawkas OblL Rb. 125 4 97)% 97% Ajoerikn,Atch.Gon.Morg.Bonds4 68 68% dito Obl. 2o Hyp. lett A 3 22% 22% Central Pacific Aand. 17% 17% Chic Erie lo Hyp. Obb 5 84 83% Denver ltio Grando C. v. A. 13 18% Lonisv. Nashv. Gert. v. Aand. 63 58% Miss. Kans. Texas C. v. A. 16 16% Union Pac. C. v. A. 12*ó 12% Canadian Pacific C. V. A. 4-4% 46 Oregon Short Line5 20% 23 Premlelecnlngon. Nedoil., Stad Amsterd. ƒ100 3 1"% 112 107% GcmtK'nto-Crediet .8 106% België, Ant. 1837 2% Hong., Hypotheekbank 4 106% Hong., Tbeias 4 124% 124% Ooetonr., Staateloon. 1864 .4 126% dito dito 1860 5 129% 130 Rusland. Staateleening 1864 5 154 dito dito 18665 148 Turkije, Leening 1870 37 37% 46% 46% Transvalia Expl. Aand. 68% SoutbBtandard Cert 17% - Prolongatie l'/2. Peru 51/»17Vs- Marktberichten. Leiden, 19 April. Tor markt werden lieden aan gevoerd: Stieren 6 stake 85 a J196. Kalf- en Melkkoeien 862 etuke ƒ110.a ƒ240. Varekoeion 382 etuke 87 a ƒ210. Vette Oseon en Koeien 290 etuke ƒ122.a ƒ252.Gras- kalveron etuka -.a Kalveren (vette) 76 ataka ƒ23.— a 76.Kalveren (magere) lil atuka ƒ4.a ƒ10.Hamela (vette) etuka a Hamels (magere) atuka a Schapen (vette) 42 atuka ƒ18.a 28. Schapen (weide) 730 atuka ƒ16.a 26.Lam meren (magere) atuka a Lam meren (vette jarige) etuka a Varkens (magere) 165 stake ƒ15.a ƒ32.— Varkene (vette) stuks a Varkens (biggen) 465 atuka ƒ3.a ƒ10.Paarden atuka a Veulens atuka - a Ter markt aangevoerd: 1540 runderen, 230kalvoron, 772 echapen, lammeren, 165 varkens, 465 biggen, paarden en veulens. Ter wekelijk8che Kaasmarkt aangevoerd 24 partijen. Bceteed werd voor Gondeche Kaaa van ƒ16.tot ƒ22.60; Derby-kaae van tot Leidache Kaaa de 150 KG. tot Edammer Kaaa (2de qual.) tot Aan de Stadswaag gewogen 24 partijoo, 998 stuks kaas, wegende 5073 KG. Delft, 18 April. Aan do Stadswaag gewogen van 11 tot 18 April: 563 achtsten on 123 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 12590 kilogrammen. Prjia ƒ36 a 55 bet vierde, /0.90 a ƒ1 87 hetKG. Iloorn, 18 Al ril. Kaaa. Aangevoerd 152 stapels, wegende 41 544 KG.; prijs: kleine 27.50, commissie ƒ24. middelbaro 24.—, Schiedam. 18 April. Noteering van de Make laars. Moutwijn ƒ5.Jenever ƒ9.idem Amet. proef ƒ10.50 per Ned. vat cn zonder fust, zonder do belasting. Spoeling commissie heden 1.per ketel. Nofceering van den Brandorsbond. Moutwijn 41/, f 43/fc por heet. ct., zonder fuet en zonder belasting. Tcssel, 18 April. Kievitseieren 9 o. Er wordt slechte een matig getal gevonden. Do lammeren worden in voorkoop aangekooht voor 9 a ƒ10. Londen, 18 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd: runderen 100, schapen en lammeren 3000, kalveren 20, varkeDS Pryzen: beate Bunderen 2/9 a 4/8, Schapen en Lammeren 4/4 a 6/4, Kalveren 2/9 a 4/2, Varkens a Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 13° C. 55.4U Fahrenheithedenmorgen 8 uren 9° C. 48.2 F.; 'b middags om 12 uren 15.5° C. 59.9 F.; 's namiddags 4 uren 13° C. 65.4° F. LEIDEN, 19 April. De gemeenteraad van Aarlanderveen heeft gisternamiddag na breedvoerig debat het préadvies van B. en Ws. tot afwyzing van het verzoek om subsidie van de vereeniging „de Alfensche Kaasmarkt" (welke een bedrag van f 300 vroeg, ten einde den bloei der kaas markt te Alfen te kunnen bevorderen) ver worpen met 6 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren E. Van Niekerk, M. Van Muiswinkel, J. Kop en C. Boertegen de heeren J. G. Bocxe, J. A. Wolmerstett, Mr. C. Van der Leo, J. Van Borssum Waalkes, J. Rylaarsdam en E. Van Veen Dzn. Hierna werd een voorstel van den heer J. Van Borssum Waalkes tot het verleenen van subsidie ad ƒ150 aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren M. Van Muiswinkel en C. Boer, terwyl de heer J. Kop zich buiten stemming hield. Verder werd nog besloten tot het aangaan van een tydelyko geldleening ter voorziening in kasgeld ad ƒ1000 tegen een zoo laag mogelyke rente, en welke leening zal worden aaDgegaan zoodra de behoefte daartoe ontstaat. Te Gouda is ook de forensen-quaeslie aan de^ orde gekomen. De heeren P. Goede- wagen Tz. en T. P. Viruly Jr., in Gouda kantoor, doch geeo verblyf houdende, waren aangeslagen. Beiden brachten bezwaar in tegen dezen aanslag, en daarop is thans de uitspraak van Gedep. Staten van Zuid Holland gevolgd. Zy nemen eens voor al aan, dat kantoor- houden en woning-hebben geheel van elkaar zyn af te scheiden, en dus de aanslag moet vernietigd worden. Het is vry waarscbynlyk, dat voor het a. s. tooneelseizoen de heeren Rosier Faassen on Le Gras en mevr. Beersmans als ven- nooten zullen uittreden uit de „Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten" en dat de beide heeren Haspels uitsluitend directeuren blyven. Een verandering in het gezelschap zal deze directie-wyziging niet geven. Wy vernemen, dat de sergeant der grena diers en jagers, die een schnftelyke aanklacht heeft ingediend tegen den kapitein v. d. H., provooststraf opliep omdat hy in zijn klacht had gezegd voor die kapitein geen respect meer te kunnen hebben, en niet omdat hy den tittl van zyn WelEdelgestrenge niet had ge bruikt, maar wel het woordje „hij", zooals door sommige bladen werd gemeld. De Eerste Kamer heeft heden aangenomon do wetsontwerpen tot onteigeningen te Bever- wyk en voor eene straat te Amsterdam; do voorloopige handelsovereenkomst met Por tugal, nadat minister Röell en de haer Van Tienhoven do bindende kracht der toegevoegde notas hadden betoogd en de minister over weging had toegezegd van eene algemeene arbi trage formule voorts de wyziging der mili- tiewet. Verder do verlenging van den duur dor tydelyke versterking der militie; de teruggaaf van het waarborgkapitaal der Bataviasclio Oosterspoor en de schorsing van het uitvoer recht wat Ned.-Indié betreft. De werkstaking to Weenen. De werkstakers, die op den Wienerberg eene vergadering bielden, ten getale van 500, kwamen in botsing met de politie. De agenten, die de menigte uiteendreven, moesten gebruik maken van de sabel. Dientengevolge werden elf werklieden gewond, van wie één zeer ernstig. De belhamels werden in hechtenis genomen. De werklieden in de steen on panfabrieken, ten getale van 4500, staakten don arbeid, omdat de werkgevers hun eisch om verhooging der loonen met 50 pet. niet wilden toestaan. De fabrikanten zyn niet voornemens toe te geven, daar zy reeds onlangs het loon hunner werklieden hebben verhoogd. Volgens den Weener correspondent van de „Standard" verdienen de werklieden in de steen- en panfabrieken nu wekelyks gemiddeld 18 fiorynen, behoudens vrye woning. Yan de zyde der werkgevers zyn by dit geschil der halve geen verdere concessies te vervrachten. CORRESPONDENTIE. Een paar inge zonden stukken moesten tot een volgend nommer blyven liggen. Bevallen van eene Dochter C. H. JANSE - Sissingh. Buitenzorg, 12 April 1895. 2846 3 Geboren BAI&BAHA ALIDA, Dochter van P. VAN DISSEL. M E. VAN DISSEL Dirkse Leiden, 19 April 1895. (Haarlemmerstraat la.) 2858 7 Den 15den April beviel voorspoedig van twee Meisje?!!, waarvan één was overleden, myno geliefde Echtgenoote E. MULLER geb. Caf4, Katwijk a/d. Rijn, 18 April 3 895. 2848 6 F. MULLER. Voor de vele bewyzen van deelneming na het overlyden van onzen Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader den Heer W. HAM, betuigen wy onzen barteiyken dank. Namens de Familie, N. B. HAM. J. L. HAM-Engels. Leiden, 20 April 1895. 2857

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3