Bears van Amsterdam. KLEINE ADVERTENTIËN. bejaarde IVSeid of Weduwe, buitenlan x>. BelfflS. Zooals to voorzien was, is een gedeeltelijke werkstaking onder do glasblazers uitgebroken het bekken van Charleroi. Van de twintig fglasblazerijen wordt slechts in een tiental ge vorkt, met do werklieden, wier contract niet afgeloopvn was. Van iio tienduizend gUshlazors werken nog G000. Er heerscht volkomen rust. De mijn werkers zijn allen aan den arbeid. In de bekkens van Luik, Bergen en bet i bassin du Centre heerscht volslagen rust.Overal wordt gewerkt. - In de Kamer heeft de socialist Anseele verlof gevraagd, de regeering te interpelleeren over de onlusten te Renaix. De interpellatie werd op a. s. Vrijdag be paald, daar de regeering nog geen voldoende gogevens had om terstond de verlangde ophelderingen te kunnen geven. De bisschop van Brussel, Mgr. Van Brabandere, is aan een beroerte overleden. GJ-root-BrltaimiS. In het Lagerhuis deelde de minister van fmanciën, Sir William Harcourt, gisteren mede dat de Engelsche regeering r.og mets weet over de aanstaande samenkomst der inter nationale munt conferentie. Tevens deelde de minister mede dat het Paasch recès waarschijnlijk 10 April zal be ginnen en tot 22 April zal duren. Verder deelde de minister Grey mede dat tusschen de Engelsche en Russische regee ringen eene schikking is getroffen betreffende de regeling van den toestand in Pamir, het grondgeti^d in Centraal-Azië, waarover tus schen beide regeeringen reeds zoo lang go- schil bestond. Te gelijk is gisteren bet wetsontwerp be treffende de scheiding van Kerk en Staat in Wales behandeld. Het ontwerp werd met 304 tegen 260 stemmen aangenomen. Spanje» Uit Key-West (op Cuba) wordt gemeld dat de Spaansche troepen op 26 en 28 Maart weer slaags z\jn geweest met de opstandelingen. De regeoringstroepen werden met verlies van 50 man teruggedreven. Maarschalk MartiDez-Campos heeft gisteren eene audiëntie gehad bij de koningin-regentes. Reeds dezer dagen zal de maarschalk naar Cuba vertrekken. Yon Bisoiarcks verjaardag. De Duitsche bladen bevatten kolommen vol berichten over de feestelijkheden, die aller wegen zijn georganiseerd ter eere van den held van den dag. Overal Festkommerscn muziekuitvoeringen, vlaggentooi en illuminatie, terwyl honderden redenaars hulde hebben ge bracht aan den grondvester des Rijks. Op tal van plaatsen werden Bismarck-eiken geplant, die aan het nageslacht dezen historische» dag zullen herinneren; van wijd en zijd had de houtvestor van Friedrichsruh aanvragen ont vangen om jonge eikeboomen uit het Sack- sen wald. Buitengewoon grootsch was de feestelijk heid bij het National Denkmal op het Nie- derwald. Prinses Louise vau Pruisen, de gouverneurs van Hessen Nassau en de Rijn provincie, alsmede talrijke deputaties van ver eenigingon uit de omstreken, woonden het feest by. Na de feestrede werd gezamenlijk het „Heil Dir im Siegerskranz" en „Deutsch- land, Deutschland über Alles" gezongen. Aan dei! jublilaris werd het volgende telegram geiicht: „Duizenden bewoners der Duitsche Rijnlanden, voor de treden van het National Denkmal op het Niederwald verzameld, hul digen jubelend, ten aanscbouwe van de Germania, de ijzeren belichaming van de door Uwe Doorluchtigheid met bloed en ijzer samen gesmede Duitsche eenheid, den groeten rijks kanselier, en zenden hom hunne innigste geluk- en zegenwenschen." De stroom van gelukwenschen, adressen en geschenken was de laatste dagen tot een verbazenden omvang aangezwollener scheen geen einde te zullen komen aan den toevloed. Het personeel van het postkantoor te Frie drichsruh was aanzienlijk vercterkt om al de bezendingen in ontvangst te kunnen nemen. Da telegrammen, brieven en brief kaarten loopen in de honderdduizenden; met groote wasch- manden vol werd alles naar Yon Bismarcks woning gebracht. Zondag waren reeds meer dan duizend pakkettan aangekomen; hetwa3 in één woord overstelpend en men heeft geen ruimte om alles ten toon te stellen. Den Zondag heeft Von Bismarck geheel aan zijne familie gewijd; prof. Schweninger had er trouwens op aangedrongen, dat by dien dag zooveel mogelijk rust zou nemen, om zich te kunnen voorbereiden op het drukke bezoek, dat hom gisteren (I April) te wachten stond. Daar de 80 jarige volstrekt niet in zyn dagelyksche gewoonten mocht worden ge stoord, werden gisteren voor het middaguur geen deputaties ontvangen, en alles was er op ingericht, dat het eigenlijke verjarings feest in weinige uren kon afloopen. Eerst kwam een deputatie van het kurassiers- regiment-Von Seydlitz, dan de deputation der steden, behalve van München, welke heden afzonderlijk ontvangen wordt. Vervolgens kwam een deputatie uit de rectoren van 20 universiteiten. Maar het hoofdmoment van den dag was de komst" van 5000 studenten, die 30 Duitsche universiteiten vertegenwoordigden Het denk beeld van een gemeenschappelyken buldigings- tocht was uitgegaan van de hoogescholen Bonn, München en Darmstadt, en met geest- drilt had de goheele 6tudoerende jongelingschap daarmede ingestemd. De plaats van samen komst was Hamburg. Zondag hadden ver scheiden extra-treinen zwermen van studenten naar de oude Hanzestad gebracht, waar tot diep in den nacht feest werd gevierd. Den volgenden morgon brachten drie vroolijk ver sierde treinen den feeststoet naar het station Aumühle, van waar men in optocht naar Friedrichsruhe marcheerde. Op het terras aan de achterzijde zijner woning wachtte de jubilaris, omringd door z\jn gozin, de studenten op. Hier stond ook het geschenk van de studonten, een prachtige groote kast in den vorm van een obelisk, prijkende met 30 groote bokalen, van elk der universiteiten, enz. Het was een buitengewoon schouwspel, toon de kleurrijke stoet der spes patriae met muziek en banieren uit het woud te voor schijn kwam, onder een daverend „Hoch!" voorbij het torras defileerde en zich daar opstelde. De voorzitter der studenten hield een korte toespraak. Prins Von Bismarck beantwoordde de toe spraak van de leiders der deputatie aldus: „Voorheen mocht ik van do universiteiten steeds groote waardeering ondervinden. De hulde, die gij mij nu brengt, is mij een waarborg voor de toekomst. Een Duitscher laat, ook op hoogeren leoftyd, nooit dat geheel varen, waarvoor hy in zyn jeugd geestdrift heeft gevoeld. Het nationale gevoel blijft ook stand houden by de Duitschers, die zich naar andere werelddeelen hebben begeven. Dit wordt duidelijk bewezen door de houding der honderdduizenden Duitschers, die zich in Afrika, Amerika en Australië bevinden. „De oorlog tegen Oostenrijk" zeide Von Bismarck verder „was onvcrmydelijk tot reorganisatie van het Duitsche Ryk. Nadat de slag by Sadowa was gestreden, kon ioder voorzien, dat een oorlog met Frankryk onver- mydeiyk was. Daarna ontstond hot praatje, dat vyf jaren later een nieuwe oorlog noodig zou wozen, maar het is steods mijn streven geweest, den oorlog te verhinderen. Oorlog te voeren uit begeerte om veroveringen te maken, beschouw ik als eene dwaasheid, welke men van een Bonaparte, maar niet van de Duitschers kon verwachten." „Nadat het Duitsche keizerryk was her steld - ging Von Bismarck voort „ben ik steeds een voorstander van den vrede geweest. Myn doel was uitsluitend to behouden, wat wij verkregen hadden. De Duitsche honds- vorsten getroostten zich groote opofferingen, ten einde Duitschlands eenheid to herstellen. Vooral de koning van Pruisen bracht daartoe voel by. Koning Wilhelm aarzelde lang. Wy moeten den koning daarvoor dankbaar zyn. Ik zou zelfs den jongelieden willen ver zoeken, aan hun zucht tot critiek niet al te zeer den vry en teugel to vieren. Gelach „Wy hebben" aldus eindigde Yon Bis marck „een middelpunt noo lig, waarom heen wy ons kunnen voroonigon. Dit ver- eenigingspunt is het Duitscho Ryk. Derhalve: leve de keizer en het Duitsche Ryk l" Deze redo werd met stormachtige» by val begroet. Op de geverfde kreden%tafel lag het vat bier, waaruit do eeredronk voor Von Bismarck en het studenten-bestuur, dat hem persoonlyk had gelukgewonscht, getapt werd. Daarna daalde Von Bismarck van het terras de trap naar het park af en begaf zich, oen vol glas in de hand, onder de menigte der overige studenten. Uit de nabyzynde keuken waren snel groote aardon bierpotten onder de studen- tongioepen rondgedeeld, waarna Von Bismarck al pratende de ronde deed en de studenten toedronk. Van ziin ommegang op het versierde balkon terugkeerende, dronk hy nogmaals op de academieburgers met een „Vivat Acidemia!" Daarna wierp hy, toen hy bemerkte dat do studenten daaruit takjes trokken, van de snel op het terras uiteengeplukte lauwerkransen en bouquetten handen vol bladeren on bloemen naar beneden. Men kon het hem aanzien, hoe harteiyk goed die gansche ovatie hem deed en hoe vroolyk zy hem stemde. Voortdurend opmerkzaam toeziende, stond dr. Schwenninger naast hem, wien eveneens juichend werd toegeroepen: „Houd ons onzen ouden Von Eismarck gezond 1" Daartusschen door werden vadeilandsche liederen gezongen en by zekere refreinen hieven zich al de blinkende degens der gewapende studenten omhoog en werden kletterend boven de hoofden tegen elkander geslagen. Terwijl op hot terras dichtby hun groot vader ook alle kleinkinderen van Von Bismarck verzameld waren, keek uit een open venster zyn kleinste klemdochtertje, geheel in het wit gekleed, als e:n dikke sneeuwbal, op den arm van. de gouvernante, naar al het gewemel; hetgeen een allerliefsten indruk maakte. Toen Von Bismarck zich, naar het scheen, maar niet van het kleurenryk en beweeglijk tooneel kon losrukken, gaf Schwenninger een waarschuwend teeken en hing hem c-indeiyk oen grooten roiterm ntel om; want ondanks den zonneschyn en de blauwe lucht, was het weder toch wel wat guur. Talmend en wuivend trok Von Bismarck zich ten slotte in zyne vertrekken terug. Telegrammc u. te 's-Gravenhage te vervangen; de heer d'Or- nusson zou van Kopenhagen naar Lissabon worden overgeplaatst, en de heer Raindre, onder-directeur aan het ministerie van buiten- landsche zaken, benoemd worden tot gezant te Kopenhagen. 2 April 1895. Staatsleeningen. pCt. Ned, Cert. Nat. W. Schuld 2% dito dito dito3 dito dito dito8% dito Obl. dito 1SS692 3% Hongarije, Goudl. 1831,93 4 Italië, Inschrijving 1862/81 6 Oostcnr., Obl. Pap. Mei/Nov. 5 dito Zilv. Jan.|Juli5 Polen, Obl. Schatk. 1SI4 4 Portugal, Obl. 13531881 inet ticket 100 8 id. Tabakslccning. 4% Rusland, Binncnl. 1891. 1 ditol889bij Rothschild Rb. 625 i dito Hope Co. 188990 GR. 626 4 Obl. Lccning 1867,69 20 .4 in Goud Leen. 1884 5 Spanje, Perp. Schuld Buitoul. 4 Turkije, Douano Obl. ISSt». 6 dito Goconv. Lccning Scrio O Egypte, Obl. Lccning 1870 4 Mexico, Subsidie Bonds. 6 Brazilië, Obl. 1889. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handblc. Aand Ncd. Haudclm. Aand.oprwo. 6 Spoorwegleeningcn. HolL IJzcrcn-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito8% M. t. ExpL v. St. Spw. Aand. Ncd. Centr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 Italic, Z.-ltal. Spw. Obl. A—II 3 Polen, Wars.-Wcencn Aand.. p dito Prior. Oblig. 4 Rusl., Balt. Spw. Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4% Weiobscl ZR. Aand5 Wladik&wkas Obl. Rb. 125 4 Aiucnka,Atch.Gcn.Morg.Bonde 4 dito Obl. ?c Hyp. lett. A 3 Central Pacific Aand. Chic Erio lo Hyp. Obl. 5 Donvor Rio Grande C. v. A Louisv, Nasliv. Ccrt, y. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pac. C. v. A Canadian Pacific C. v. A Oregon Short Lino5 Premielecningen. Nedoil., Stad Ainstcrd. /"100 3 Stad Rotterdam8 Gemoento-Orediet .3 België, Ant 1887 2 Hong., riypotheekb&nk 4 Hcng., Tboiss 4 O os to nr., Stoatslcon. 1354 4 dito dito i860 5 Rusland, Staatslecning 1864 6 dito dito I860 5 Turkije, Looning 1870 Madrid 1868 Transvalia Expl. Aand. Southstacdard Ccrt Prolongatie l*/4. Spanje, Perp. Schuld Buit. Vor. koers. 95% 101% 101% 102 102% 83 83% 831% 96 25% 88 65 98% 97% 101% 106% 71% 97% 23% 103% 43 77% 62 73 129% HO 101% 92 55% 155% 99% 65 89 93% 73% 97% 67% 22 17% &4% 12% 62% 151% 12 40% 24% 111»% 110 107% 303% 105% 122% 125 129% 162% 148 35% 47% 64 17% Koers heden 95% 101% 101% 101% 102% 83% 83% 95% 25% 87% 64% 98% 93% 101% 106% 69 103% 42% 77 129% 109 64% 165% 64% 83% 78 67 21% 17% 83% H% 60% 16% 40% 24% 103 122 126% 130 35% 44% 70% 19% nlflauw. KOLONIËN. BATAVIA, 27 en 28 Februari. Het „Bat. Nbl." heoft vernomen dat de troepen, thans te Lombok in garnizoen, voor het grootste deel door een bataljon uit den Oosthoek zullen worden vervangen. MADRID, 1 April. Door de verleDging der schatkistbiljetten tot 31 December 1895 zal de regeeriDg geen nieuwe leening noodig hebben vóór het einde van het jaar. PARIJS, 2 April. Volgens de „Politique Coloniale" is de heer De Bibourd, gezant te Lissabon, aangewezen om den heer Le Grand Door don gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn do volgende beschikkingen genomen: Departement vin »o loi). Ontslagen: Eervol uit Hr. Ms. militairen dienst wegens voortdurende ongeschiktheid voor alle militaire dieustcn met behoud van recht op pensioen de kapt. der inf. J. M. J. L. Dubois. Gesteld: Op non activiteit wegens overcom pleet in znn rang de 1ste luit.-kwarticrm. van verlof uit Nederland terug W. A. Nugtcren. V e 1 e n g d Met oen maand het naar Malang (Pasoeroean) verleend verlof wegens ziekte aan den lsten luit. der inf. F. P. M. r. Berkeljon; met een maand het naar Sindanglaja en Soeka- boemi (Preauger-Regentscbappon) verleend verlof aan den luit. der inf. C. A. F. F. R. J. Romswinckel. Verleend Twee maanden verlof naar Djokja karta tot herstel van gezondheid aan den 2den luit. der inf Th. H. Wefers Bettiuk; twee maanden verlof naar Malang tot herstel van gezondheid aan den 2den luit. der inf. J. Smits; een maand verlof naar Malang tot horstel van gezondheid aan den lsten luit. der inf. L. 8. Ferguson. Geplaatst: Bij den gewestelijken on plaatse- lijken geniedienst in do lsto militaire aldeeling op Java te Batavia de kapt. der geme to Batavia L. G. Krol van der Hoek. BB oog waiter. Ingen (Neder Betuwe), 1 AprilWater nog wassend. De uiterwaarderpolders zyn onder- geloopen. Het water staat van den dyk tot den Elstorschen berg en heeft een breedte van 1500 M. De overtocht geschiedt per roei- of zeilboot. Vreeswijk, 1 April: De rivier do Lek blyft nog steeds wassende; do laag gelegen landen zyn reeds ondergeloopen. Met de Groote- of Koninginnesluis wordt nog geschut. Vreeswijk, 2 AprilWind Oost. Mooi droog weer. Water wassend. Peilschaal staat 4.65 -f- A P. Do schipbrug wordt wegge nomen. De gewone passage heeft nu weer opgehouden. Marktberichten. Tïadegrave, 2 April. Aang370ord 20 wagene Kaas, 1570 «take, we^ondo 6950 KG. Prigs leto soort Gtoudacbe 22.a zwaardere ,2do soort 18.a 7 20. hieronder wagen Derbykaas, prijs lsto soort a 2desoo\\f a 7 wagens Edammer Kaas, prya lsto 8oort a 2Jo 60ort 21.a 23.commissie wagen LeidBChe Kaas: hot echip- j?od<3. H&'idel matig. Schiedam, 1 April. Noteering van do Make laars. Moutwijn ƒ5.—, Jenever ƒ9.idem Amst. proef ƒ19.50 per Ned. vat en zonder fast, zonder do belasting. Spoeling commissie heden ƒ1.20 per ketel. Noteering van den Brandersbond. Moutwijn ƒ4. a 4Va per heet. ct., zon Ier fast en zonder belasting LEIDER 2 April. Thormometerstand: gisteravond om 8 uren 4.5° C. 40.lv Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 5 5° C. 41.9 F.; 's middag3 om 12 uren 11° C. 51.81 F.; 's namiddags 4 uren 11.5° C. 52.75 F. De Nederlandsche mail met borichten uit Batavia tot 5 Maart, kan 4 dezer alhier worden verwacht. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw York, door middel van het stoomschip „Veendam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postbantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlyk heden avond om 10.40 bezorgd zyn. De wyzo van verzending behoort duidelyk op het adres -vermeld te worden. De regeerende vorst van Waldeck en Pyrmont, broeder van H. M. de KoningiD- Regentes, is hedenmiddag te 12 u. 35 m. per Staatsspoor van Den Haag naar Bentheim vertrokken. Den vorst werd uitgeleide gedaan door graaf Dumonceau, adjudant-generaal van H. M. de Koningin; en luitenant generaal Van Helden, gouverneur der residentie. Do commissie van voorbereiding van het ontwerp-Hartogh, welks behandeling heden in de Tweede Kamer aanving, beeft met don voorsteller gisteravond eene byeonkomst ge houden, die te balftwaalf uiteenging. De burgemeester der residentie is gisteren to midden van zyne werkzaamheden ton stad- huize ongesteld geworden, waardoor hy ver hinderd was heden te fungeeren en door den wethouder baron Du Tour tydelyk vervangen is. De toestand van vice admiraal jhr. De Casembroot is pyniyk; de laatste nacbten waren onrustig en de patiënt is zeer zwak. Een lichte aanval van beroerte heeft den toestand verergerd. By koninklyk besluit is aan M. W. L. Van Alphen, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van hoofdcom mies by het departement van financiën, be houdens aanspraak op pensioen en met dank betuiging voor zyne veeljarige en trouwe diensten. Einde Juni worden HH. MM. de Koning innen op bet Loo verwacht. De hoogleoraar Pel, te Amsterdam, die reeds geruimon tyd ziek was, heeft zich ge noodzaakt gezien een belangryko operatie te ondergajn, die jl. Zaterdag met goeden afloop door prof. Korteweg verricht is. Aanvankelyk is de toestand van den lyder vry bevredigend. De heer G. L. Van Kesteren zal we gens gezondheidsredenen met 31 Mei de bo- trekking van directeur gérant van de kon. v6r. „Het Nedcrlandsch Tooneel" neerleggen en worden opgevolgd door zyn voorganger, den heer W. Stumpff. Men meldt uit Rotterdam dat het con cert van lies gisteravond aldaar niet kon doorgaan, daar do leden van het orkest door een spoorwegongeval of ander oponthoud te laat uit Brussel arriveerden. Een ander bericht zegt dat de heer Kes te Brussel eon ongbluk met zyn rytuig had, ten gevolge waarvan hy licht verwond was geworden. Gisteren is te Scheveningen in zeer ge havende toestand teruggekomen de bomschuit „Vrouw Alida," reeder W. Zuurmond. Zy in den storm van 24 Maart jl. door een slag water b\jna omvergeworpen, waardoor de mast gebroken i3 en men genoodzaakt was de hoofdtouwen, de stag en het groote zeil te kappen. Esn cavaler st, een 19-jarige vry williger te 's Gravenbage, kreeg Vrydig jl. van zyn paard een slag tegen den onderbuik. Zwaar inwendig gekneusd word de jongman naar het militair hospitaal vervoerd, waar by giste ren overleed. HH. MM. de Koninginnen zullen de wereldtentoonstelling te Amsterdam r iet ope nen, doch by deze plechtigheid vertegenwoor digd worden. Wel zullen Zy de tentoonstelling in den loop der zomermaanden met HDr. be zoek vereeren. (D.) Een niet onaardig voorval had gister namiddag te Zoetorwoude aan den Hoogen Rijndyk plaats. Twee dienstboden, een onder Zoeterwoude en de andere onder Leiderdorp aan het water aan een stoep werkzaam, maar door den Ryn gescheiden, vroeger dikwyls gezellig met elkander pratende, kregen nu twist over oen vryer, welke woordenwisseling zéé hoog liep dat zy elkander over en weer met boenders enz. gooiden. Eindeiyk werd een van hen zoo kwaad of wanhopend dat zy in den Ryn sprong. Gelukkig was do persoon, over wien de twist begonnen was, in de nabyheid en bracht het meisje op het droge. De Duitsche zaakgelastigden, do heer Von Reichenau, vereenigde gisteravond, ter viering van den SOsten geboortedag van Prins Von Bismarck vele aanzienlijke Duitsche be woners van de residentio aan een feestmaal in zyn woning aan de Javastraat. Ook te Arasterdam werd de 1ste April feesteiyk gevierd en door de in Nederland verblyf houdende Duitschers is aan pries Von Bismarck eon adres van gelukwensching ge zonden. Mgr. P. M. Snickers, sedert 23 April 1883 aartsbisschop van Utrocht, is hedonnacht in den ouderdom van 78 jaren overleden. Het stoomschip „Koningin Regentes" arriveerdo 2 April van Amsterdam to Batavia. l)e loopers binnen de gemeente en de Agen ten van het Leidsch Dagblad buiten Leiden bezorgen op verzoek het Dagblad alléén des Zaterdag-avonds ad 2'/, Cent per nummer. TWEEIIE H&D1ER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Heden kwam in behandeling het voorstel Hartogh tot vereenvoudiging van het burgerlijk procesrecht. De algemeone beraadslaging word ingeleid door den lieer De Kanterdie, alle hulde bren gende aan den ontwerper on aan de com missie van voorbereiding, het licht liet vallen op het sociale belang by het voorstel betrok ken en zich om versci.ilhndo redenen daar--» voor verklaarde omdat door het ontwerp sneller, goedkooper en beter recht zal worden verkregen. Ook wees hy als een voordeel aan de uitbreiding van het recht der conservatoire maatregelen tot betere verzekering van do executie van vrouwen. De Minister van Justitie verklaarde spaar zaam te zullen zyn met zyn raadgevende stem, het advies van den Raad van State, dat, hoopte hy, gunstig zou zijn, to zullen afwachten en betoonde zich gezind tot het tot stand komen der voorgestelde verbeteringen mede te werken. Alleen verzocht hij clo inter nationale punten botreffendo het verschynen voor vreemde rechters en rakende de vreem delingen over te laten aan het beleiJ der Regeering, die daarover n. a. van het congres voor het privaatrecht in onderhandeling met het buitenland is, aan welk verzoek de heer Hartogh by het betrekkelyke artikel zyn be slissing voorbehield. Hiermede liep het alge meen debat af. De behandeling der artikelen had o. a. den volgendon uitslag. Verworpen werd hot amen dement—De Kanter gericht tegen de aanplak king van oen exploit aan het woonhuis der vrouw wanneer dit niet kan geschieden aan haar in persoon, een maatregel, die verzekerde de commissie en voorsteller alloen uiterst zeld zaam zal worden toegepast ter voorkoming van echtscheiding buiten medeweten der vrouw< Deze Advertentiën niet meer dan 30 v.'oordo:2 bevattende worden olcchts bij vooruitbetaling van 40 Cents geplaatst. Buiten Leidon wonenden Jcunnon postzegels voor de betaling zenden Tot de van ongesteldhoii herstelde leden der Tweede Kamer behoort ook de heer De Savornin Lobman, die heden weer ia de ver gadering was. ADVERTENTIËN. Bevallen van eene B9ocli4cr 2394 2 J. M. L. SCHOONDERGANG-Speet Geboren: 1'fiTRUS ADUBAAUS, Zoon van P. A. WERNINK en Che. W. WERNINK Van Nouhuijs. Oudshoorn, 1 April 1895. 2401 6 Geboren2400 7 LUCIA HELENA, Dochtertje van L. H. RIETDIJK - Ridderhof oh J. F. L. RIETDIJK. Leiden, 2 April 1895. Eenigc en algemcene kennisgeving. Heden overleed, te Mydrecht, na een langdurig, doch geduldig lydcn, onze geliefde Echtgeriooto, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARGARET HA KOET SIER, in den ouderdom van 53 jaren. IUit aller naam, ALB. ZEKVELD. Mijdrecht, 31 Maart 1895. 2370 10 Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot en Vader de Heer CORNELIS VOET, in den ouderdom van 47 jaxeo. Namens de Familn, Wed. C. VOET—Windt. Leiden, 1 April 1895. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. 2395 9 De Heer en Mevrouw LORENTZ Kaiser betuigen hunnen hartelyken dank voor co ty de geboorto van hun Zoontje ondervonden belangstelling. Leiden, 2 April 189Ö. 2376 5 De ondergeteekendon betuigen hunnen op rechten dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen by het overlijden hunner Moeder en Behuwcimoeder, Mevrouw de Wed. J. DE LOOS, geboren Neumann. D. DE LOOS. C. H. DE LOOS Burgersdtjk. Leiden, 2 April 1895. 2396 8 By deze heb ik de eer mynen geacht en Begunstigers dank te zeggen voor het vole jaren genoten vertrouwen on tevens mede te deelen, dat ik mijne zaak in Kruideniers en Grutterswaren en Comestibles heb overge daan aan den Heer J. C. VAN GIJN Pz. Hem beleefd in ieders gunst aanbevelende, heb ik de eer te zyn 2378 10 UEds. Dw. Dr., •9. ÜPLIMËK. Verwyzende naar bovenstaande Advertentie, neem ik beleofd de vryheid my in uwe gunsfc aan te bevelen. Belovende al het mogeiyko te zullen aan wenden om uw vertrouwen waardig te biy- ven, heb ik do eer te zyn 2379 9 Hoohachtend aanbevelend, UEds. Dw. Dienaar, J. C. GIJN Pt GEVRAAGD, te Voorschoton, in klein gezin: eene 2382 7 zeer netjes in haar werk en goed kunnendo koken. Brieven franco onder do lett.-r.-j II V aan den Boekb. PAAP, te Voorschoten.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3