KLEINE ADVERTENTIËN Gisteren vierde do heer S. D. Boon, te Gouda, zUn 25-jarig jubiló als stationschef aldaar. Van verschillende kanten ontring de jubilaris blijken van sympathie. Door den architect W. Langhout Gzn. werd gisteren aanbesteed het herbouwen van een bouwmanswoning met koe- en paarden- stalling en dorschvloer, benevens twee bergen op de hofstede „Catharynboeve", a/d. Ring vaart b\j Aalsmeer, gem. Haarlemmermeer. Ingekomen 10 biljetten. Minste inschryver was de heer P. v. d. Berg, te Bergschenhoek, voor 11,968. Te Nederlieraert is tot lid van den ge meenteraad gekozen de heer K. G. W. baron Yan "Wassenaer, burgemeester aldaar. De Haagsche Kroniekschrijver der Nieuwe Gr. Ct." deelt mode, vernomen te hebben, dat het wetsvoorstel-Hartogh tot wyziging van het "Wetboek van Burgoriyko Rechts vordering iy den minister van justitie weinig of geen bestrijding zal vinden en dat de minister zich in hoofdzaak geheel by het ontwerp van den voorsteller kan nederleggen. Dit verheugt hem vooral „om de loyale wyze, waarop do Amsterdamsche afgevaardigde by het nemen van z(jn initiatief tegenover de regeering moot zyn to werk gegaan. „Ik weet niet", zegt do schr. verder, „of dit bekend is en daarom mag er wel eons op gewezen worden, vooral daar sommigen tegen het genomen initiatief in deze wel eenig be zwaar hadden. Eerst nadat de heer Hartogh van den vorigen minister van justitie do zekerheid bad verkregen, dat deze do her ziening van de Burg. Rechtsv. niet spoedig zou ter hand nemen, verklaarde hy zich be reid, het van zyn kant te beproeven. Na zeer langdurig overleg en studie met zyn arbeid gereed, onderwierp de heer Hartogh het resultaat van zyn werk aan het oordeel van den minister Smidt en deze was er zeer mee ingenomen; de voorsteller wilde zyn ont werp aan do Regeering afstaan, maar de mi nister meende dit genereuse aanbod niet te moeten aannemen en den ontwerper de eer van zyn arbeid geheel te moeten laten. Na het aftreden van den minister Smidt stelde de heer Hartogh zich nu op de hoogte van de plannen en inzichten van zyn opvolger en eorst toen hy de zekerheid had verkregen, dat ook de minister Van der Kaay het be- langryke werk van den Amstordamschen afge vaardigde niet ongedaan wilde maken door zynorzyds de herziening ter hand te nemen en evenmin don voorsteller van de eervolle taak der verdediging van zyn ontwerp ver langde to ontheffen door bet concept als regeo- ringsvoorstel in te dienen, hernieuwde de heer Hartogh zyn voorstel. Een correcter en minder eerzuchtige houding liet zich niet donken en van animositeit van de groene tafel tegen deze vrucht van het parlementair initiatief kon dan ook wel geon sprake zijn. Toch heeft men dit aanvankelijk hior en daar doen verluiden en ik heb er daarom piys op gesteld, do feiten oven in herinnering te brongon. Men schryft uit Amsterdam: B. en Ws. bobben het hoofd in den schoot gelegd. De forensen stryd i3 uitgestreden. „Op do door uwe vergadering behandelde reclames der foronson, is door God. Staten," aldus deelen B. en Ws. don Raad mede, „eene beslissing genomen, waarby do aanslagen zyn vernietigd. Een gevolg hiervan zal zyn, dat do inkomstenbelasting 160,000 minder zal opbrengen, dan waarop gerekend is, on dat maatregelon moeten worden genomen, om de begrooting te doen sluiten. Het is te ver wachten, dat door hoogero opbrengst van enkele middelen en door minder uitgaaf wegens te betalen renten pl. m. 70,000 zullen zyn gedokt, zoodat de middelen moeten wor don aangewezen, om in het tekort vanpl.m. ƒ80,000 te voorzien. Dit zou zyn te vinden door het heffingsporcentage der inkomsten belasting met 7/« te verhoogen. Wy achten het echter minder gowenscht zonder hooge noodzakelykheid van het sodert tweo dienst jaren constant geblovon percentage van 4!/4 pet. af te wykon, omdat het te voorzien was, dat daardoor hot aantal reclames en dus ook de administratie-werkzaamheden niet onbelang- ryk zouden toenemen." B. en Ws. stellen daarom den Raad voor te besluiten in plaats van tachtig, vyf en tachtig opcenten op de hoofdsom der personeele be lasting te heffen. Eindelyk weten wy nu hoo groot do aan slag dor forensen is geweest; honderd duizond gulden meur dan wy uit de cyfers der be grooting konden opmaken. Voor het verhoogen en verzwaren van den IJseldyk, naby Gouda, is het minst inge schreven door den heer P. Zanon Hzn., te Ammerstol, voor 22,200, aan wien het werk gegund is. Gistoron herdacht do heer C. M. Van Vliet, lid van do Algomeono Rekenkamer, den dag, waarop hy veertig jaren geledon tot tweeden klerk by dat college werd benoemd. De jubilaris ontving, op dezen voor hem zoo merkwaardigen dag, vele blyken van sympathie, zoowel van de 2ydo van zyne medeleden en ambtenaren der Rekenkamer als van andere personeD, die hem leerden hoogachten. De hoofdambtenaren der Reken kamer kwamen hem persooulyk goluk wen- schen. Htt stoomschip „Borneo", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 31 Maart van Perim do „Edam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeorde 31 Maart Dover; de „Fort Salisbury", van Amsterdam naar Kaapstad, arriveerde 80 Maart te Gravesend; do „Gedé" arriveerde 1 April van Batavia te Rotterdam; de „Maas dam" vertrok 30 Maart van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Oongaruu", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 31 Maart te South ampton; de „Prins Willem IV" vertrok 30 Maart van Nieuw-York naar West-Indiê; de „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 31 Maart te Suez; de „Laertes", van Amsterdam en Liverpool naar Java, pas seerde 1 April Gibraltar. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal op 4 dezer niet plaats hebben. By koninkiyk besluit is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Heerenveen, H. L. Dingemans, thaDS in gelyke betrekking to Lemmer. Ingetrokken op verzoek van C. Van der Wal, het besluit van 22 Maart, waarby hy werd benoemd tot burgemeester der gemeente Staphorst, met toekenning van eervol ontslag als burgemeester van Havelte. Benoemd met ingang van 1 dezer tot adj.- archivaris by het algemeen Ryksarchief te '8-Gravenhage, mr. P. A. N. S. Van Meurs, thans commies by dat Ryksarchief. Met ingang van 1 Mei a. s. benoemd tot commies der telegraphie lsto kl. C. C. Gortor, thans directeur van het telegraafkantoor to Heerenvoen. Mot ingang van 1 dezer benoemd tot com mies der posteryen éde kl. J. C. Pilaar, thans surnumerair der posteryen, en met ingang van dien datum bevorderd tot commies der posteryen 3de kl. S. Gaanderse, thans commies der posteryen 4de kl. Met ingang van 16 dezer benoemd tot com mies der telegraphie 4de kl. E. J. Van Braband, thans telegraphist. Benoemd tot ontvanger dor belastingen te Stavoren (residentie Koudum) de heer J. A. Bylsma, thans te Amerongen; met de tydelyke waarneming van het kantoor te Amerongen is belast de heer J. H. Meerdink, thans te Breskens. Cornelis Voss. Ditmaal was het eens oen blyspel, geen klucht, uit do verzameling „Von Schönthan", en, als nu alles, wat de Duitsche school voort gebracht heeft, even hoog stond als „Cornell's Voss", dan zag het er nog lang zoo gek niet uit. Ook hier de noodigo dwaasheid; burleske personen en toestanden; ook hier onwaar- schyniykheid en vanouds geykte onzin; ja, zelfs enkele trekjes, die men liever zou missen en waardoor het stuk zeker zou winnen (byv. het zingend en dansend verdwijnen van den deftigen diplomaat en Prins Koert), maar toch is er iets in dit stuk, dat pakt, dat het een veel hoogere plaats verzekert dan de overige voortbrengselen van Von Schönthans vernuft. Waar dat „iets" schuilthet zou nog niet eens zoo gemakkelijk zyn, by eene boknopte analyse, dat dadelyk uit te maken en onder woorden te brengen, want tegen een strenge ontleding zou wellicht ook dit stuk niet be stand blyken; maar toch, do moest plotselinge karakterwendingen, de meest onverwachte ommekeeren worden zoo aangenaam voorge steld, zoo licht gemoodelyk als vanzelf spre kend geschilderd; de personen zeiven doen zich zoo onopgesmukt naïef, zoo tastbaar menscheiyk voor, dat men onwillekeurig ge neigd is to mompelen: „Ja, ja, 't is waar, dat zal wel allemaal zoo wezen, 't is aardig bedacht." Aardig bedacht en handig bewerkt is het stuk zeker, het sluit goed en vormt een geheel, waar gang in zit. Het zal zoowat zes jaren geleden zyn, dat het hier opgevoerd werd, eene reprise was dus alleszins gewettigd en zelfs wenscheiyk, te meer nu het scbynt dat de titel alleen niet genoeg aantrekkingskracht bezat om het publiek naar den Schouwburg te lokken. Om do herinnering wat op te frisscben, is een kort exposé van den inhoud wellicht Diet onwelkom. Prins Koert Von Schöningon-Clausthal is een jong, vrooiyk hoer, die, om aan het hof van zyn oom, Hertog Ernst Von Falkenburg, niet dood te kniezen, zyn bestaan wat ver luchtigt in Beriyn en zoo af en toe in een snoepreisje. Met zyn oom ligt de jonge man gehoel overhoop, doch in een zachtzinnig oogenblik wil de Hertog zich met hem ver zoenen en die zaak bekrachtigen door Koert te doen huwen met eene zokero Prinses Mathilde. Om die zaak te behandelen en den vlinder to vangen, wordt Graaf Von Pernwald naar Beriyn gezonden, een goedig, deftig, totaal onbekwaam diplomatiek agent, die in zyn eigen oogen minstens oen genie is. Hy neemt zyne dochter Paula mede en laat die logeeren by eene nicht, Barones Von Feldheim. Prins Koert krygt de lucht van de tegen hem gesmede plannen on wil ontvluchten, maar juist by zyn vertrek ontmoet hy Paula, die in hem een oudeu kennis ziet, Cornelis Voss, dien zy ééns op reis ontmoet heeft, en die een gunstigen indruk by haar heeft achter gelaten. De werkelijke eigenaar van den naam Cornelis Voss is een schilder, een bescher meling van Koert, en de geleende naam diende om 's prinsen incognito te bewaren by een stil uitstapje met een rossig actricetjo. Prins Koert is dus uu tegen wil en dank in den schilder Voss herschapen en treedt voorloopig als zoodanig op. Graaf Von Pernwald heeft hem uitgekozen als zyn helper en spion om de verblijfplaats van Prins Koert, die natuurlyk onvindbaar is, uit te vorschen. Dat dit niet gelukt, spreekt vanzelf. Om de samenkomsten te vergemakkelijken, zal Voss het portret schilderen van Paula. De korte kennismaking van vroeger wordt daardoor al spoedig veranderd in inniger ge voelens en het duurt niet lang of by beide partyen spoelt de liefde de hoofdrol. De nicht, Henriette Von Feldheim, merkt dat zeer goed, maar beeft haar eigen hoofd weldra geheel uooiig voor Arnold Beckers, een braaf, jon gensachtig, tamelyk onnoozel millionnair, die met tyd noch fortuin raad weet en nu maar in den blinde liefdadig is, zóó zelfs, dat hy een verlaten Poolsch kind aanneemt, waar voor hy, in Henriette, eene uitstekende moeder vindt. Graaf Von Pernwald denkt verbazend slim te doen, maar wordt door allen, zyn secreta ris niet het minst, om den tuin geleid en is per slot van rekening zelf de dupo van zyne gewaande diplomatieke gaven. De Hertog nl. is boos dat Koert de hand der verzoening geweigerd hoeft en in de tweede plaats omdat zyn gezant den boosdoener nergens vermag uit te vinden. Als hier nu bij komt dat hy zelf zyn oog op Prinses Mathilde laat vallen en dus van hot vooraf beraamde huweiyk niets meer komen kan, verschynt hy plotse ling in Hoogst eigen persoon in Beriyn en brengt daardoor aan het misverstand een eindo. Paula weet reods wie haar geliefde eigen lijk is en brengt door haar wit voetje by den Hertog niet alleen de verzoening tusscben dezen en haren Koert, maar tevens tusscben den gebieder en den beangstigden afgezant tot stand. Als alles in geluk en voorspoed zal eindigen, komt de ryke Beckers als consul van Columbia in een lichtblauwen rok met zilver op en draagt daardoor niet weinig by tot de verhooging van het sloteffect. Dozo hoofdgegevens zyn aardig los verwerkt, geschakeerd en aangevuld door teekenende kleinigheden. Aan aardige looneelen is geon gebrek, het zou integendeel makkelijker zyn even aan te stippen wat minder gelukkig geslaagd is, doch, waar het geheel zoo goed is, mogen wy niet vitten. De opvoering was uitstekend. De velen, die niet in den Schouwburg waren, mogen nu gerust eens flink jaloersch wezen op de wei nigen, die er wel waren. Brondgeest was voor- treffelyk in de titelrol, d. w. z. als Prins Koert, alias Cornelis Voss. Hy was weer prettig los en bovenal gedistingeerd. Dirk Haspels, gelukkig weer hersteld, was prachtig als de diplomaat. Eene heerlyko rol voor hem, waarin zyn buitengewoon talent, om deftig- komiscli te zyn, schitterend uitkwam. Mun kon het Alida Klcyn aanzien, dat zy schik had in deze rol. Zy gaf het jonge, onbe vangen ding heel mooi -weer. Dezelfde lof geldt voor het echtpaar Van Eysden. Vooral de heer Van Eysden had een byzonder ge lukkigen avond. De verhalen over zyn aange nomen zoon waren kostelyk, zyne déclaratie was allerleukst. Den heer Bouwmeester wen- schen wy nog steeds van harte andere rollen toe; dat hy van dit ondankbare, kleine stukje niets wist te maken, willen wy hem niet te zwaar aanrekenen. De byrolletjes waren goed. v. B. worden contant betaald.Buiten Leiden wonenden kunnen postzegels zenden. Kleine Advertentien, waarbij het bedrag van 40 Cents niet is gevoegd, worden ongeplaatst ter zijde gelegd. Gemengd Nieuws. Eene geachte fam i 1 ie a 1hier is onverwachts in rouw gedompeld. Uit het uitwateringskanaal tusschen Katwyk aan den Ryn en Katwyk aan Zee werd namelijk gistermiddag omstreeks één uur opgehaald het daar dryvendo lyk van eon net gekleed manspersoon, die by onderzoek bleek te zyn de heer C. V., uit Leiden. Ofschoon onmiddellyk door toegesneldo per sonen, nl. H. v. T., broodbakker te Katwyk aan Zee, en B. v. V., postbode te Katwijk aan den Ryn, pogingen werden aangewend om door kunstbewerking de levensgeesten op te wekkon, kon niet anders dan de dood geconstateerd wordon, en werd het lyk over gebracht naar het gemeentehuis. Heden werd het naar Leiden vervoerd. By de gisternamiddag door het bestuur van het Leidsch Studentencorps go- houden aanbesteding voor de plaatsing van do feesttent in het Van-der-Werf-park zijn de voorwaarden zoodanig gewyzigd, dat tydens de werkzaamheden de schutting zal vorryzen alléén om de plaats, waar het gebouw zal komen te staan, terwyi eerst later, als dit noodig wordt, het geheelo park zal worden afgesloten, zoodat aaD het bezwaar van een inzender in ons nommer van Zaterdag avond wordt tegemoetgekomen. Heden is men reeds met de werkzaamheden begonnen. Twee artilleristen kregen Zondag avond te Scheveningen oneenigheid en by hot huiswaarts keeren geraakten zy ter hoogte van „Promenade" slaags; do sabels werden getrokken en een der militairen kreeg een houw op het hoofd en zakte ineen. Zyn tegenstander koos het hazenpad, maar werd door burgers gegrepen en naar het com missariaat gebracht. De gewonde wordt in het militair hospitaal te 's Gravenhage verpleegd. Door eenige bouwondernemers te SchevoniDgen is een terrein, grenzende aan den Drogersiyk, ter grootte van p. m. 18,000 vierk. M., aangekocht, om daarop visschers- woningen te bouwen. De studente n-roeivereeniging „Nereus" te Amsterdam krygt een nieuwen achtriems-outrigger. De oude garde, die zich weer aan het oefenen is, zal uitkomen op de Herley Regatta, den beroemden jaarlykschen roeiwedstryd op den Theems. Het bestuur van „Nereus" heeft ingeschreven voor het nummer „Thames Challenge Cap." 't Is voor de eerste maal, dat een Nederlandsche ploeg zal uit komen in dezen wedstryd, den voornaamsten roeiwedstryd van de wereld. Do „Nereus"- ploeg is als volgt samengesteld: A. K. Van Leeuwen (slag), J. C. E. Mohr, J. G. C. Blaisse, G. H. Mulder, T. v. d. Veen, L. C. M. Steger, J. A. M. Van Dyk en A. Bogers (boeg.) Te Sevenum, Limburg, is Zondag de landbouwer G., oud 22 jaren, doodgestoken door het dienstmeisje C., oud 16 jaren, met een mes. Zy hadden, naar men zegt, twist gehad over een meisje. C. is door de mare chaussees gevat. De justitie te Roermond is derwaarts ver trokken om een onderzoek in te stellen. De loodgieter A. H., te Amersfoort, viel gistermiddag uit een dakgoot; terwyl hy per brancard huiswaarts werd gedragen, over leed by; do ongelukkige laat een vrouw met drie kinderen achter. Voor de op Vrydag, 5 April a. s., op het Doelenveld, te Alkmaar, van 11 tot 2 uren te houden Paasch-tentoonstellmg van vet- en fok-rundvee, wolvee en varkens, zyn, behalve de voorwerpen ter opluistering, 157 nummers aangegeveneen cijfer, dat de laatste jaren met bereikt werd. Daaronder zyn 81 vette en 46 fokrunderen. De trekking voor de aan deze tentoon stelling verbonden verloting heeft plaats op Zaterdag, des middags te 12 uren, in het lokaal „Harmonie", ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden notaris H. J. De Lange. De trekkingslysten zyn kosteloos op franco aanvrage verkrijgbaar by den secretaris der afdeeling Alkmaar, H. Siebert Coster, aldaar. De voorwerpen kunnen na de trekking worden afgehaald aan de kleine zaal van het lokaal „Harmonie" op 6 April, van 3 tot 5 en, be halve Zondags, de volgende dagen, van 11 tot 12 uren; het vee by den heer D. Groot huizen, stalhouder, aan den Dyk, te Alkmaar, welke laatste zich tevens belast met het eventueel opzenden, tegen vergoeding der kosten, van do getrokken voorwerpen. De pryzen, die Zaterdag 13 April niet zyn afge haald, worden 15 April verkocht. Men schryft uit Sliodrecht aan de „N. R. Ct.": Tien dagen is het geleden, dat we in ons laatste bericht melding maakten van de voor- loopige inhechtenisneming van den burge meester dezer gemeente. Sedert heeft de arrond.-rechtbank te Dordrecht het besluit van den rechter-commissari3 bekrachtigd, maar van schorsing of andere maatregelen van hooger hand i3 tot heden nog niets vernomen, zoodat de burgemeesterschap wel wordt waar genomen door den oudsten wethouder, maar in de benoeming van een tydelykon wethouder ook tot heden nog niet is voorzien. De Raad is trouwens ook de gansche maand Maart niet vergaderd geweest, zoodat de ingezetenen officiéél ook nog geen kennis dragen van hetgeen, ingevolge de besluiten van de vorige vergadering, is geschied. Niettemin zyn velen van oordeel, dat het hoogst wenscheiyk ware, dat zeer spoedig eene krachtige hand de teugels van bet bewind in handen kreeg. Inmiddels worden de onderzoekingen naar allerlei gepleegde of vermeende onregelmatig heden vanwege de justitie krachtig voortgezet. Zoo worden nog verscheidene mandaten aan do onderteekenaars vertoond, van welke enkelen de haDdteokening niet als do hunne erkennen, en scbynen de huweiykskoston hier van velen ook aanmerkelyk meer bedragen te hebben, dan dit op andere plaatsen het geval is. Zelfs wordt, naar we vernemen, een onderzoek ingesteld naar den inhoud van de armenbus, die by trouwplechtigheden dienst dost. "Wy willon hopen dat toch dezo zaak in orde is. Zyn wy echtor wöl ingelicht, dan zal ook do geheele gemeonterekening over 1893, die dus reeds door gemeenteraad en Gedep. Staten is goedgekeurd, aan een nauwkeurig onderzoek worden onderworpen. Eon onderwijzer te Deventer, die zyn honorarium ontving, borg daarvan twee bankbiljetten, ieder van ƒ40, op in eene courant. Thuiskomende dacht by daar niet meer aan en wierp by die courant in de kachel. Toon hy de vlam zag, schoot hem te binnen dat in de courant ook do bankbiljetten waren geborgen; hy bluschto het vuur, maar vond niets dan asch. Van eon huis in de Beekstraat te Zutfen, dat uitloopt op de Berkel, zakte gistermorgen plotseling de vloer in. Van de bewoners waren juist de vrouw des huizes en een zoon thuis en dezen gingen mede naar beneden, doch werden druipnat weer naar boven geholpen. Door den hoogen waterstand had het water van de Berkel het zand onder die woning byna geheel weggespoeld. Aangemoedigd door de meer gunstige berichten van familiën en kennissen in Amerika, zyn uit de Friesche gemeenten Achtkarspelen en Tietjerksteradeel weer inge zetenen derwaarts vertrokken. In de na.byheid van den vuur toren van Messina voeren in den nacht van Vrydag op Zaterdag jl. de beide Engelsche stoombooten „Alvach" en „Brinburn" tegen elkaar. Do „Alvach" zonk onmiddellyk en de „Brinburn" werd ernstig beschadigd, maar kon toch nog de haven van Messina bereiken. Alle opvarenden werden gered. De „Alvach" had graan aan boord voor Odessa, de „Brin- barn" kwam uit Toulon, waar zy een trans port Fransche soldaten, met 10 officieren, voor Madagascar bestemd, aan boord had genomen. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur l De geachte Vlokkeoschryver heeft zeer zeker de meeDing vertolkt van vele burgers dezer gemeente, door zyn flink en geestig schry ven aangaande de boomen-snoeiery of wel -hakkery in deze stad, welke vooral in den laatsten tyd een ieder in 't oog moet vallen. Indien zulks geschiedt om do stads- jantjes aan het werk te houden, zoude er dan geen nuttiger arbeid voor hen te vinden zyn, byv. het schoonmaken van grachten en riolen, en het opruimen van ongezonde wonin gen en krotten? De thans a la spinnekop en ragebol wild opgroeiende stompen van vroegere natuur hoornen dienden geheol te verdwynen en vervangen te zyn door jonge boomen, die dan echter met meer verscbooning behandeld moesten worden dan de vroegere. Jaren zullen er echter voorbygaan voordat de singels, grachten, enz. weer eenigszins zich kunnen herstellen van de nu aldaar zichtbare ruïne. Velen onzer gegoede ingezetenen ontvluch ten dos zomers gedurende do z. g. groote vacantie deze lieve stad en zoeken bosch- ryko en aan natuurschoon milde streken op, maar de burgers, wier beurs zulks niet toe laat, moeten zich behelpen, wanneer zy op warme zomerdagen ook eens van de natuur willen genieten; met eene wandeling langs de kale singels en omstreken. Ook „Endegeest" zal spoedig tot het verledene behooren en dan zullen vele Leidenaars met weemoed terugdonken aan den tyd, dat zy op zomer avonden naar die streken optrokken om den nachtegaal te gaan hooren. Laat elk Leide- naar zich tegen den zomer een flink zonne scherm of parasol aanschaffen, dan kan hy het er op wagen zooals vroeger het gebruik was, eens een singeltje te gaan pakken. Hoogachtend teeken ik my, M. de Redacteur: Een L. burgerdie des zomers liever in de schaduw icandelt dan in de brandende zon. Leiden, 1 April 1895. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: H. De Liefde en M. C. Langereis Medemblik. Bevallen: L. A. M. Donders—Van Eijck, z., Tilburg. R. T. EachusBongaards, z., Londen. C. W. PotPot, d., Botterdam. Overleden: A. Kool—Diemer, 52 j., Den Haag. A. Peters, v., 21 j., id. J. G. Hazelaet, m., 74 j., id. Wed. J. F. LoeffVan Gelsdorp, Ginneken. A. G. Van Vleuten, v., 26 j., Rot terdam. J. Timmerman vau der Quast, na., 78 j., id. C. Lekkerkerker, m., Moerkapelle. M. A. Vissor, m., Sliodrecht. H. Moot, m., 61 j., Oud-Karspel. J. C. C. Dettmeijer, m., 78 j., Nieuwer-Amstel. P. Groot Prz., ui., 55 j., Marken-Binnen. F. L. Janson, m., 33 i., Amers foort. D. Marees Jz., m., 40 j., Scnagen. M. A. Bakker, v., 52 j., Haarlem. M. E. LodewijkPottinga. 75 j., Terschelling. H. C. Rijnders, m., 57 j., Goertruidenberg. J. R. Eilers, m., 78 j., Heusden. Marktberichten. Botterdam, 1 April. Weder was een goed vol- doonde toevoer aan de markt die mot weinig prijs- vcranderiiig geplaatst werd. Van Witte Tarwe werd do beeto tot vori?e prijzen uitgezocht; ook do minste qualiteit word ooveranderd verkocht, maar do middelsoorten waren ieta trager en meestal 10 cente la er. Canada goed prijshoudend. INLANDSCHE GRANEN. Vlaam. en Zeeuw., de besto 6.40, 5.60 tot ƒ5.75 dito dito middelb. 4.80, 6.— 5.20 Flakk. ei a Overm., do beato 5.25, 5.10 5.60 dito dito middelb. 4.70, 4.90 5.10 jliudere en geringe eoorten „4.-, „4.20 4.40 1.75 Voorla werd verkocht per 100 Kilo. Goede qualiteit Wittoƒ7.a 7.25 Middel ditoC.35 C.60 Mindere dito 6.6.25 Roode Tarwe. Poldereoorten werden van ƒ117 tot 160 in 't klein verhandeld. Rogge waa tot vorige prijzen te verkoopon. Zeeuw8che en VL, n. qual., ƒ4.—, ƒ4.10 tot ƒ4 25 Ovorm. en N.-Brab., 8.75, „8.90 „4.10 Geringere aoorten 8.25, 3.40 3 60 Van Gerst wa9 de Winter- niet gevraagd. Zomer- weimg aangevoerd en vast. Chevalier- traag. Vlaam. en Zecuweoho WiDter- van ƒ3.40 tot ƒ4. Overmaascbo ea Plakk. 3.10 3.70 Afw. en mindere eoorten 2.40 2.80 Vlaam., Zeeuw, en Flakk. Zomer- „3.25 „3.75 Mindere qualiteit 2. 0 3.10 Chovalier3.25 4.75 Verkocht werd pet 100 Kilo. Goede qualiteit Winterƒ6.tot ƒ6.15 Mindere dito 6.5.60 Zomer6. Chovalier6 65 Haver in flauwe etemnÜDg, alleen de bette eoorten waren te plaatsen. Blanke en wichtige qualiteit van f 2.90 tot 3.25 Zeeuwscho en andere inl.Voora.„2.50 „2.80 Lichtere dito dito 2.2.40 Geringere soorten 1.50 1.80 Voorts word gedaan per 100 Kilo. Voereoorten volgena qualiteit 4.50 tot 5.50 Spelt van ƒ2.60 tot ƒ3.40. Faardouboonea traag en meeatal 10 cents lager. Vlaameche en Zoeuwsche ƒ5.10, 5.25 tot ƒ5.40 Overmaaache4.80, 5.5.25 Geringere aoorten 4 25, 4.40 4.60 Duivenbooacn ƒ5.60 tot j 6.25. Schapenboonen 4.75 tot f5A0. Brninebooaen weinig aangobodende beste eoorten waren tot 25 centa hooger te plaatsen. Walcherachevan ƒ15.50 tot 16.50 De beste Vlaam. en Zeeuw. 15.25 15.75 Ordmairo dito dito 13.14.50 Geriugere eu wakke. 10.12.— Witteboonen werden maar langzaam verkocht. Walchereohovan 12.— tot ƒ12.75 Vlaam. en Zeeuw, do beste. 1175. 12.25 dito dito ordina re 10 50 „11.25 Mindere en geringore soorten 7.50 9.75 Blauwe Erwten in do beato kooksoorten onveranderd verkocht, doch komen die weinig m.cr voor. Walcheruchovan 8.50 tot 9.25 De beate Zeeuwiche en Vl.iamacho „7.75 8.50 Middelb. qual. dito en Flakkeescho „7.7.60 Geringere of niet kookende 6.30 G.— Schok era zonder omgang. Koolzaad van ƒ6.50 tot ƒ8. Hennepzaad 6.75 tot ƒ6.50. Kanar.ezaacl met gewone vraag; pryaon onver anderd. Het beste ƒ8.50 tot 9.25, middol-qualiteit 7.50 tot ƒ8.25 en geringere aoorten ƒ6.75 tot 7.25. Rotterdam, 1 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulen, 297 runderen, 170 vette kalveren, 1 nuehter kalf, 77 aohapen, 553 varkens, 2 biggen, 1 bok. De pryzen vau het vee waren als volgt: runderen lsto qual. 33 a 31 c., 2de qual. 30 a 31 c., 3do quaL 28 a 29 c.; kalveren lsto qualiteit 40 a 421/9 c., 2de qual. 371/9 40 c.: aohipen late quaL 25 a 27 [he., 2de qual. 22Va a 25 c., varkens late qual. 17a 18 0., 2de qua!. I6V3 17 c-> 3de qual. 16 a '0., allea per 1/9 KG. Handel willig. Londen, l ApriL Frieacbe Boter G8 a 72 ah.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2