Beurs van Amsterdam. VERSCHE EN GËËCÖKTË" Aardappelenbericht. ganger, dio gedurende zoovele jaren de ver gaderingen van den Rijksdag had geleid. De heer Von Levetzow was zeer getroffen door deze hulde en betuigde daarvoor den heer Yon Buol zyn dank. De anti-semietischu afgevaardigden achtten hot gepast, weer een grap uit te halen, en wel door twee stemmen uit te brongen op de socialistische afgevaardigden Schoenlank on Singer. Do sociaal-democraten namen wraak over deze misplaatste aardigheid door van hunne zijde twee stemmen uit te brengen op Ahlwardt, den berucht en anti semiet. Toen do president Ahlwardts naam aflas, ontstond in den Rijksdag algemeene vroolijkheid. De voorzitter en de onder-voorzitters heb ben, onmiddellijk na hun verkiezing, by den keizer do gebruikelijke audiüntie-aangevraagd. De commissie uit den Rijksdag, welke rap port moet uitbrengen over de „Umsturz-Yor- lage", heeft een aanhang gemaakt met de tweede behandeling van dit ontwerp. De afgevaardigde Lsnzmann, van de Zuid- Duitsche volkspartij, deed het voorstel, dat de commissie de verdere beraadslagingen over het ontwerp zou staken en het voorstel der regeeiing eenvoudig zou verwerpen. Dit voorstel werd echter verworpen. Zoo wel de Duitsch-vrijzinnigon als de sociaal democraten stemden er tegen. Intusschen werd ook het woord gevoerd door de heeren Lïeber, Enneccorus en Von Hammerstein, namens het Centrum, da nation aal-liberalen en de conservatieven. Al deze afgevaardigden erkenden dat huns inziens nog weinig kans op de aanneming der „Umsturz-Yorlage" bestond. Ook door den loop, dien de verdere dis cussies namen, werd deze pessimistische opvatting bevestigd. Daarbij toch bleek het, dat tusschen do leden der regeerings-partij een zoo ernstig verschil van meening over de hoofdzaken bestond, dat de commissie het wenschelyk achtte, d8 verdere beraadslagin gen te staken. De commissie uit den Rijksdag tot onder zoek van het ontwerp tabaksbelasting ver wierp met 17 tegen 11 stemmen de ver schillende voorstellen tot verhooging der invoerrechten op onbewerkte tabak. Het voorstel tot invoering van een invoerrecht op de waarde boven de bestaande rechten werd ingetrokken. Daarna werd 1 van het regeeringsvoorstel verworpen met algemeene stemmen. Men neemt aan, dat hiermede het geheele ontwerp gevallen is, en dat de commissie morgen haar laatste zitting zal houden. In toongevende kringen te Berlijn wordt zeer beslist de juistheid ontkend van de geruchten, welke onlangs weer in omloop zyn gebracht, betreffende de ongunstige ver andering, welke de betrekkingen tusschen Duitschland en Rusland onlangs hebben ondergaan. Wat er wordt verteld naar aanleiding van de benoeming van prins Radolin tot Duitsch gezant te St. Petersburg en graaf Yon Osten- Sacken tot Russisch gezant te Berlijn, is geheel onjuist. In eenige bladen wordt bo weerd, dat de aanstelling van deze gezanten niet strookt met do wenschen der beido regeeringon, maar daarvoor bestaat niet de minste grond. Czaar Nicolaas is zeer tevreden over de benoeming van prins Radolin en te Berlijn zal men gaarne graaf Von Osten- Sacken zien komen, omdat men weet, dat deze diplomaat tot de vrienden der Duitschers behoort. Aan de geruchten, waartoe deze diploma tieke benoemingen aanleiding hebben gegeven, behoeft men derhalve geen waarde te hechten. Telegrammo u. NIEUW-YORK, 27 Maart. De inspecteur, door het departement van landbouw naar Cansas gezonden om daar een onderzoek in te stellen ontkent ten stelligste dat er long ziekte onder het vee in dien Staat voorkomt. COLON,_27 Maart. De regeering van Columbia deelt medo, dat den 15den Maart 2500 op standelingen op de vlucht 'gedreven zijn by Entiso; 1200 zyn gedood. De regeeringstroepen verloren 700 man. PARIJS, 27 Maart. President Faure is hedennacht naar Sathonay vertrokken, waar hy de vaandels zal uitreiken aan de troepeD die deel uitmaken van de expeditie naar Madagascar. De-president werd door de menigte aan het station toegejuicht. BRUSSEL, 27 Maart. De regeering heeft hedenmorgen besloten, onmiddeliyk de 7000 man van d9 lichting van 1892 onder de wapenen te roepen. De regeering heeft dezen maatregel genomen om op alle oventualiteiten voorboreid te zyn, met het oog op de spanning die in de fabriekscentra heerscht. PARIJS, 28 Maart. In een vergadering van 700 werklieden der Staats-lucifers fabrieken te Pantin en Aubervilliers werd met een meer derheid van 100 stemmen tot algemeene-werk staking besloten. - De „Politique coloniale" spreekt het be richt tegen dat de heer Legrand, gezant te 's Gravenhage, de directie van de „Impremerie nationale" zou op zich genomen hebben. BUCHAREST, 28 Maart. By de beraadsla gingen over de begrooting in de Rumeensche Kamer, heeft de minister van buitenlandsche zaken het nut van het oprichten eener Rumeensche legatie in Nederland erkend. BERLIJN, 28 Maart. (A. H.) De sociaal democraten stelden by derde lezing der be- grooting een motie voor, waarin de Ryksdag wordt uitgenoodigd party te kiezen tegenover het afkeurende telegram dat de keizer aan prins Von Bismarck verzond. Da President en de andere partyen zullen do behandeling van deze motie niet toelaten. TWËEKE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Heden kwam in behandeling de motie van den heer Heldtde wenscheiykheid uitsprekende van eene algemeene voorziening van den ouden dag der werklieden, ouder verklaring dat de lyfrentoverzekering in die behoefte niet kan voorzien, en met uitnoodiging aan do Regeering eono Staatscommissie to benoemen tot onder zoek van de inrichting eener algemeene voor ziening. Voorop stellende dat zyne motie voor de Regeering geene politieke of vijandige betee- kenis heeft, lichtte de voorsteller de strekking zyner motie uitvoerig too mot een schets van den toestand van den werkman, die zonder hulpmiddelen gebukt gaat onder den last van den ouderdom. Waardeerende de geringe voor ziening, die bestaat, o. a. door premiebetaling door patroons, achtte spr. dien maatregel echter verre van algemeen. Algemeene voorziening is das wenschelyk, maar deze is niet mogeiyk zonder wettelyke verplichte verzekering. In tusschen erkennende dat de aandrang op pen sioenverzekering te danken is aan de Reg., betoogde spr. dat de lyfrentoverzekering on voldoende is, al is hy in beginsel niet tegen zoodanige instelling. Zyn bezwaar is, dat zy de algemeene werk lieden verzekering zal tegen houden. Wil do Reg. met eene rykslyfrente- bank de verplichte verzekering niet belemme ren, dan was spr. bereid dit deel zyner motie los te laten. Ten derde beoogt het verzoek tot benoeming eener Staatscommissie, om den tijd die verloopt alvorens na een kiesrechtregeling en onder een nieuwe regeering in 1897, zy deze nieuwe reg. ook het tegenwoordige bewind, een pen sioenvoorstel kan worden gedaan te benut tigen tot voorbereiding van do zaak. Spr. deed een beroep op de welwillendheid van Reg. en Kamer ton behoeve van den diep ongelukkigen, hulpbehoevenden workman. Da heer Bonman betuigde sympathie voor de strekking der motie en de benoeming van eeno Staatscommissie, maar achtte haar voor velen slechts aannemelyk wanneer de afkeuring van de Staatsiyfrentebank, die de Reg. voor bereidt, daaruit verviel. Dr. Schaepman beaamt ook de strekking, omdat hy Staatsbemoeiing op maatscbapp9lyk gebisd noodplicht acht en de noodzakelijkheid van algemeeno voorziening in het lot van oude werklieden erkent. Z. i. is do motio echter te bindend voor Reg. en Kamer in zoover alleen voorstanders van het recht en den plicht van den Staat in de Staatscommissie zouden benoemd worden. Ter tegemoetkoming aaD spr.'s bezwaren stelde hy een andere motie voor, die aan de Reg. overlaat do benoeming eener Staats commissie tot onderzoek of en op welko w0ze en in welke mate van Staatswege in het lot van bedaagde werklieden moet worden voorzien, met verzoek tevens voorstellen to doen. Spr. beoogt langs breodon weg hetzelfde practisch resultaat te bereiken en tot eon bevredigende oplossing te geraken. De heer Van Alphen beschouwt do werk lieden-verzekering als een der gewichtigste onderdeelen van het sociale vraagstuk en had een gunstigen indruk van de volksbijeeokomst, in Den Haag voor dit belang gehouden en basloten met aanneming der bekende motie. Werkelijk is het een Staatsbelang, een opoffe ring van Staatswege te doen tot verbetering van den toestand der volksklasse, dio handen arbeid verricht, en daarom is hy voor do motie Heldt en in de fraaiere motie-Schaepman ziet hy een verzwakking van de beweging. De heer De Beaufort (Amsterdam) ontwik kelde hoofd- en vorm bezwaren tegen de motie- Holdt, maar achtte het voorstel-Schaepman aannemelyk. Spr. geeft de voorkeur aan een motie, die den aandrang op pensioen verzeke ring vereenigt met de zorg voor invalide werklieden. De minister van buitenlandsche zaken opperde tegen inhoud en strekking der motie beden kingen vooral, waar de uitvoerbaarheid wordt vooropgezet, zonder dat die vaststaat, terwyi de meeningen bovendien zeer verschillen over do Staatsbydrage betreffende verzekerings- dwang. Volstrekt onjüist is het, dat de Staats iyfrentebank Diet zou kunnen voorzien in do behoeften der werklieden. Hulde brengende aan de kalme meeting te 's Gravenhage, acht do Regeering de bedoelde Staatscommissie onnoodig en in geen geval zou zy de motie, die haar oplegde om eene commissie te benoemen, eenzydig saamgestold uit voor standers eener regeling, kunnen uitvoereD, zonder dit als casus belli te beschouwen, maar de Kamer is vry om zich inlichtingen te ver schaffen, zooals zy noodig acht. Marktberichten. Schiedam, 27 Maart. Noteering van de Mako- .aare. Moutwgn fb.—, Jenever f9.—, idem Amat. proef ƒ10.50 per Ned. vat en zonder faat. zonder de belasting. Spoeling commissie heden f 1.40 per ketel. Noteering van den Branderebond. Moutwrjn ƒ41L a f 4i/4 per heet. ct., zonder fust en zonder belaeting. Delft, 28 Maart. Granen mot weinig handel: do prijzen bleven nagenoeg onveracdord. Witte Tarwe ƒ4.30 a ƒ5.75, Boode ƒ4.60 a ƒ5.20 Rogge ƒ3.40 a ƒ4.—. Zomorgorat 2.50 a ƒ3 10* Ohevalier- 4 a ƒ4.60. Haver ƒ2.— a ƒ3.10. Blauwe Erwten 5.75 a 9.—Bruineboonen 12.50 a ƒ17.— Paardenboonen ƒ4.80 a 5.30. Duivenboonen ƒ5 70 a 6.10. Koolzaad 6 a 7.40. Zomer-Kool zaad a f Kanariezaad ƒ8.25 a ƒ9.50 Hennepzaad 6.75 a ƒ8.50, alles per HL. LEI»E\, 23 Hlaart. In de „Martha"*stichting te Alfen aan den Ryn worden 310 kinderen met liefde ver zorgd en opgevoed, in de hoop dat die on- verzorgden van weleer eenmaal eene waardige plaats in de maatschappy zullen innemen. Thans is weer voor ruim 60 kinderen plaatsing gevraagd, maarer is geen plaats. Er moet evenwel plaats karnen, er moet bygebouwd worden, want wat zal er anders worden van de arme schapen, die zouden moeten afgewezen worden? Om te kunnen bouwen, is echter geld noodig en te Alfen is de bouwgrond zeer duur. Hier zal daaraan dan ook geen denken zyn en daarom is het bestuur er op bedacht een filiaal der inrichting in Gelderland, op do Yeluwe, of te Haarlem of Naarden en om streken te stichten, in 't kort daar, waar de grond goedkoop is en do levensmiddelen niet te duur zyn; waar het zoozeer gewenschte Huisgezinstelsel kan toegepast worden. Maar toch, ook hiervoor is geld noodig en daartoe richten bestuurderen der stichting zich met eene bede om steun, om eene gift tot belanghebbenden en vrienden van verlaten kleinen. Dat zy gehoor mogen vinden! Dio bestuurderen zyn de heeren: Ds. J. G. Smitt, te Amsterdam; dr. J. Th. De Visser, aldaar; jhr. mr. L. v. d. Berch v. Heemstede, te Doorn; C. Geel, directeur, te Alfen a/d. Ryn; mr. J. C. Von Briel Sasse, te Woerden; A. C. Boot, te Rotterdam; mr. Frank K. Van Lennep, te Amsterdam, ds. J. L. De Heer, te Rotterdam, en ds. C. W. Pohl mann, te Delft. Naar aanleiding van de openbare ver pachting van de invordering der bruggelden aan de Zyi- of Spanjaardsbrng, op don 18den Maart 1895 ten raadhuize alhier gehouden, hebben burgemeester en wethouders heden de pacht gegund aan A. Bontenbal, timmerman te Schipluiden, voor f 465 's jaars, Wegens berooving van een veehandelaar in eene herberg aan de Sionsteeg te Leiden op Dinsdag 26 Februari 11. hadden zich heden voor do Haagsche rechtbank te verantwoorden de houdster van bovengenoemde herberg, een jong meisje en twee jonge mannen. De tweede bikl., het jonge meisje, had eene portefouillo uit den zak van den veehandelaar genomen waarin toen een bedrag van ongeveer ƒ1400 aan geldswaardig papier aanwezig zou zyn geweest. D3 eerste beklaagde, de herbergierster, had de portefeuille met inhoud aangenomen en de twee jonge mannen hadden van haar het geld ontvangen om bet te wisselen, en hiertoe begaven zy zich naar Rotterdam, waar het geld in eene tapperij aan den Oostzeedyk grootendeels verteerd werd, zoodat de beide eerste beklaagden er niets van kregen. Ook de derde had behalve zyne vertering geen voordeel van het ontvreemdo; de vierde (die reeds vroeger veroordeeld was) had er hem van beroofd. Hoewel vroeger bekend hebbende dat zy hadden afgesproken den veehandelaar, van wien bekend was dat hy altyd veel geld in zyn bezit had, dit te ontnemen, beweerden de eerste en tweede beklaagden thans dat dit niet was geschied. Wel had do tweede aan de eerste een wenk gegeven, maar dit zou alleen gedaan zyn om te kennen to geven dat de veehandelaar oen persoon was die veel verteerde en goed betaalde. Hoo de tweedo beklaagde er toe gekomen was om den man zyne portefeuille te ontnemen wist ze niet op te helderen. Do twee mannen verklaarden niet geweten te hebben dat het geld hetwelk hun ter wisseling was gegeven, gestolen was. Het Openbaar Ministorie achtte alle vier beklaagden schuldig aan diefstal door 4 ver- eenigde personen gepleegd, subsidiair de eerste en tweede aan diefstal door twee vereenigde personen en do derde en vierde aan beling; en eischte ieders veroordeeling tot drie j iren govangonisstraf. Do verdediger betwistte dat er vooruit door de beklaagde afgesproken zou zijn en vroeg een lichte straf voor de eerste tweede en vierde beklaagde en vry'spraak voor den derde. Uitspraak over acht dagen. Beklaagd van een onbezoldigd Ryksveld- wacbter, die te Piet Gyzenbrug den 6den Febr. 11. eenige fiesschen sterken drank wilde in beslag nemen in verband met eene over treding der drankwet welko gepleegd zou zyn, te hebben bedreigd hem met zyne schaatsen do hersens in te slaan, en daardoor te hebben gedwongen eene ambtsverrichting uit te voeren, stond daarna terecht een schipper uit Noord- wykorhout. Het Openbaar Ministerie, de feiten hoogst ernstig achtende, maar op grond van bekl.'s vroeger gunstig verleden toch eene eenigszins geringe straf willende vorderen, eischte eene gevangenis van drie maanden. Uitspraak heden over 8 dagen. Hot stoomschip „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 27 Maart van Suez; do „Prins Willem IV" arriveerde 27 Maart van West Indië te Nieuw-York; de „Admiral", van Oost-Afrika, 1. v. Bombay, naar Rotterdam en Hamburg, vertrok 27 Maart van Port-Said; de „Amsterdam" arriveerde 28 Maart van Nieuw-York te Rotterdam. Academie-nieuws. Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer A. J. Van den Broek; voor het candidaats-examen in de klassieke letterkunde de heer J. J. G. Vürtheim; het voorbereidend kerkeiyk examen door den heer J. Rooker. 28 Maart 1895. Staatsleenlngen. Vor. Koers pCt koers. kaden Nod., Cert. Nat. W. Schuld 2?* 93?* dito dito dito3 1ÓVA 101 101 "J 101% dito Obl. dito 1836,923% 1021-10 Hongarije, Goud). 1831,93 1 102 102% Italië, Inschrijving 1862/81 G 83 83 j* Ooctcnr-, Obl. Pap. Mei/Nov. 5 S2% dito Zilv. Jan.jJuli 6 83% 65?* Polon, Obl. Schatk. 1844 4 91% 94% Portugal, Obl. 18531834 mot ticket 100 .8 25% 24% id. Tabakaleening. 4% 88 00% Rusland, Binncnl. 1394. 4 ditol839bfj Rothschild Rb. 625 4 98% 98?* dito Hope& Co. 1889 90 GR. 626 4 98% Obl. Lecning 1807/69 20 .4 101!* in Goud Leen. 1834 5 106!* Spanje, Perp. Schuld BnitocL 4 721* 70% Turkije, Douano Obl. 1830. 6 97% 97% dito Gcconv. Lcening Sario 0 29 29 Egypte, Obl. Leening 1876 4 103% Mexico, Subsidie Bonda. 6 40 39?* 78 Ind. cn Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 64 N.-I. Handbk. Aand 84 79 Ned. Handolm. Aand. op roöo. 5 129»* 129 Spoonv cgleenmgen. 107 107>* Holl. IJzeren-Spw.-Mij. Aand. 101% M. t. Espl. v. St. Spw. Aand. 95 97 Ncd. Ccntr. Spoorw. Obl. f250 3 92% 91?* Italië, Z.-Ital. Spw. ObL A-H 3 &4 04% Polon, Wars.-Weenen Aand.. 150 100% dito Prior. Oblig. 4 99% 99% Rusl., Balt Spw,-Aand.. 3 0ö% 65 Fast Spw.-Mij. Aand. 6 89 j* 89?* Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4J^ 98 V* Weicliscl ZR. Aand5 78% 73J* Wladikawkaa Obl. Rb. 125 4 97% 97% Amerika,Atch.Gon.Morg.Bondfl 4 66% 60% dito Obl. Tc nyp. lett A 3 19% 19 Central Pacific Aand. 17% 10% Chic Sc Erio lo llyp. ObL 6 si% 84% Denver Rio Qrando C. v. A- 11% Louirv. Nashv. Cort. v. Aand. 01% 60 Miss. Kans. Toxaa C. v. A. 10% 14% Union Pac. C. v. A. 10% 9% Canadian Pacific C. v. A. S7% 37% 21% 24% Premiclcsnlngen. Nedeil., Stad Amstord. /"100 3 111% 111 109 Gemoento-Crodict .3 107 107 België, Ant. 1837 .2% 1035* 103% Hong., Hypotheokbank 4 105 J* 106% 124 Ooatenr., Staatsleen. 1854 4 125 dito dito 1860 .6 129 Rusland, Staatslecning 1864 5 102% 102% dito dito IS666 148 Turkjje, Lconing 1870 54% 24% 46% 41% Transvalia Expl. Aand. 09 67 Southstandard Cort. 18 17% Belfftd. De poging, om te Luik een schikking tot stand te brongen tusschen de tuinbestuurders en do werkstakers, is mislukt. De werklieden, die door do leiders opgehitst waren, weigeren nu hun to gehoorzamen, on hun geroep, dat de staking op een ongepast oogenblik komt, wordt niet gehoord. De voornaamste zetel der werkstaking is Saint Gilles. Alles is voor hot oogenblik kalm, maar overal houdt men meetings, hier om de werkstaking door te zotten, daar om haar aan te vangen. De leiders, ziende dat hun verzot tegeu de werk staking niet werd gehoord, hebben moeten besluiten de beweging te volgen. Men meldt dat de gendarmerie aanzienlijk versterkt zal worden. Dinsdag-morgen was de toestand te Luik iets beter. Eenige werklieden zjjn aan den arbeid gegaan. De nacht is kalm geweest. Oliiiiii en Japan. De toestand in Oost-AziC bljjft onveranderd. Terwijl Li Hung-Chang, de Chinecscho go- machtigde, blijft weigeren, zich te onder werpen aan de operatie, welke de Japansche geneesheeren noodig achten om den koge uit zyn w,ang lo verwijderen misschien wel, omdat do Chinccsche staatsman zjin tegenstanders niet vertrouwt zijn do vredes- onderhandelingen voorloopig gestaakt. In tusschen zetten de Japanners do krijgsver richtingen voort. Uit Shanghai wordt nu gemeld dat het den Japanneis is gelukt, zich meester te maken van de Pescadoren. De Pescadoren of Visschers- eilanden liggen ten Westen van het eiland For mosa, tusschen dit eiland en da Chineescbe kust. De groep bestaat uit een twintigtal ei landjes, grootendeels niet bewoond De voor naamste der Prescadoron in Ponghoo. Op dit eiland bevindt zich de haven Makung, die door de Chineezen werd versterkt. Tijdons den oorlog, dien de Franschen in 1880 tegen China voerden, maakte de Fran- 8Che vloot, cie vooral tegen Formosa en de havens aan de Chineescbe kust ageerde, zich ook terstond meester van Makung, dat het uitgangspunt word voor de bewegingen der Fransche oorlogschepen. De Fransche admi raal Courbet overleed daar aan de cholera. Nu do Japanners voornemens zjjn, insge lijks een aanval tegen Formosa te beproeven, moesten zij natuurlijk met do bezetting der Pescadoren-groep beginnen. Volgens de be richten uit Shangaï is, nadat de eerste aanval mislukte, Makung by den tweeden aanval in handen der Japanners gevallen. Indien deze mededeeling juist blijkt te zijD, kan men nu ook spoedig een aanval tegen de Chineesche havens op het eiland Formosa verwachten, tenzy, hetgeen echter niet waar schijnlijk is, reeds spoedig een wapenstilstand mocht gesloten worden. Onder de Japansche troepen te Port-Arthur is cholera uitgebroken. Er kwamen reeds acht en dertig gevallen per dag voor. De zitting van het Japansche Parlement i8 gisteren gesloten. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 6.5° C. =z 43.7° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 6.5° C. 43.7 F.; 's middags om 12 uren 10^ C. 50° F.; 'u namiddags 4 uren 10.5° C. 50.9 °F. 'Jonponnoleenng volgen opgioc vai d Ciupon-M.t'celttar Oostenrijk, Papier ƒ20.70 dito Zilver 20.70 Franpclto f 47.50 Divc-rao Rijksinnrk f'£-35 liassen Goud Roebels fl.9)% dito Jn Zilveren RoeboU f 1.27% Amerllraanscho Goud Dol Lara 2.4 6. Doleenlug pCt. ADVEHTENTIN. Getrouwd: JAN ALT en JOHANNA A. KOOL, die hiermede, ook namens weder'.iidsche familie, hun dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling by hun liuwelyk ondervonden. Leiden, 27 Maart 1S95. 2217 8 Getrouwd: Dr. P. ZEEMAN en JOHANNA E. LEBRET. Leiden, Dordrecht, 28 Maart 1895. De Hoer on Mevrouw ZEEMAN Lep.ret betuigen, ook namens hunne wederzy ische Familie, hun hartelyken dank voor de vele bowyzen van belangstelling, by hun huwriyk ondervonden. 2224 12 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na eene kortstondige ziekte, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader en Broeder PIETER GOEDELJEE, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Uit aller naam, Leiden, "Wed. P. GOEDELJEE, 27 Maart 1895. C. De Koning. (Langebrug 16.) 2194 9 Heden overleed, na een langdurig doch ge duldig lyden, in haren Heer en Heiland, myno innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder GEERTJE CORNELIA GLASBERGEN, in den ouderdom van 30 jaren. L. B. BRUSSÉ. Voorschoten, 27 Maart 1895. 2204 7 Heden overleed, tot mijne diepe droefheid na een kortstondig maar smartelijk ljjden, gesterkt door de laatste HH. Sacramenten der Stervenden, mflne innig geliefde Echtge- noote MARIA FREDERIKA JOHANNA VER- HEYDEN, in den ouderdom van 26 jaar. A. J. PROOT. Utkeciit, 28 Maart 1895. 2223 8 Heden overleed, te Utrecht, na eene kort- stondigo ziekte, tot onze diepe droefheid, voorzien van de HH. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Schoondochter en Schoonzuster MARIA PROOTVkriibuden, in 'den ouderdom van 25 jaren. Uit aller naam, Wed. F. G. A. PROOT - Schrett.zn. Leiden, 28 Maart 1895. Algemeene kennisgeving. 2213 10 Voor do voie bowjjzen van deelneming, ondervonden bj) het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbroeder den Heer J. THEO ICRUSEMAN, te Brussel, betuigen wij onzen hartelyken dank. A. D. J. GERLINGS Kkuszmah. H. F. C. GERLINGS. J. D. KRUSEMAN. Leiden, 28 Maart 1895. 2208 9 Voor de talryke bewyzen van deelneming in ons verlies door het ovoriydeu van onzen Vader en Behuwdvader den Heer J. RUYS, te Arnhem, betuigen wjj onzen hartelyken dank. W. M. LANOGUTHRuys. G. L. LANGGUTH. Leiden, 28 Maart 1895. 2202 8 ZALM. 2220 5 C. Vlieland Zo on. Heden ontvangenpuike PooHchc Koe- den, Xccuwtchc Fleuren en Fransclicn, alle vry van zoet. Tegen concurreerende prijzen te bekomen bij PACLs. pekkebooh, llcerengraclit 136. 2221 8 Vrydag 29 Maart 1895, des v.m. te 11 uren, in het Notarishuis aan don Burg to Leiden, ten overstaan van Mr. KERSTENS, Notaris te Leiden, afslag van de BOUWMANS-. WONING c. a. onder Warmond en Sassen- heim, in bod gebracht als volgt: 2222 31 Perc. 1. De BOUWMANSWONING en WEILAND, 2.70.30f 5000.- Perc. 2. BOLLENLAND, ongev. 82 aren0 1900.— Perc. 3. BOLLENLAND, ongev. 86 aren2900.—' Verhoogd met300.— Perc. 4. BOLLENLAND, ongev. 64 a. 70 c2000. -2 Verhoogd met300.— En met200. 1 Perc. 5. BOLLENLAND, 1.27.40 2900.— Perc. 6. WEILAND, 2 42.80 3800.- Perc. 7. WEILAND, 1.30.80 2000. - Verhoogd met50.— Perc. 8. WEILAND, 2.94.42 4700.—' Perc. 9. WEILAND, 2.10.15 3300.-1 Verhoogd met100.—' Perc. 10. WEILAND, 2.17.85 3450.- Perc. U. WEILAND,91 a., 10c. 1450.—; Perc. 12. TUIN, ongev. 35 a. 87 c. 600.—;! Perc. 13. WEILAND, 1.56.70 2600.-'' Perc. 14. WEILAND, 1.55.80 2550.-f Perc. 15. WEILAND, 1.91.80 3000.—' Verhoogd met100.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3