Burgerlijke Stand. De heer Tak Van Poortvliet is van zyn buitenlandsche reis te 's-Gravenhage terug gekeerd en was heden in de Kamerzitting aanwezig. Het 20-jarig bestaan der Nederlandsche Toonkunstonaarsvereeniging zal te Arnhem gevierd worden met een muziekfeest op 24, 25 en 26 Mei. De heer Frans Coenen heeft ontslag ge vraagd en bekomen als directeur van het Conservatorium en de Muziekschool van Toon kunst te Amsterdam. Het gezelschap „Utrechts Brandweer" heeft een schrjjven verzonden aan de com mandanten, enz. der brandweer vereenigingen in Nederland, waarin het nut wordt betoogd van het stichten van eon bond. De aanleiding daartoe wordt ia genoemd schreven in do volgende bewoordingen vermeld: „Zouden over het algemeen de inrichtingen onzer brandweercorpsen zóó zyn, dat vor- beteringen btfna niet aan te brengen zyn; dat onderlinge voorlichting niet noodig is; dat de ijver niet behoeft te worden geprikkeld? Is het materieel by onze corpsen zóó, dat daar omtrent geene veranderingen noodig worden? Laten de geoefendheid en de kleeding van het personeel niets te wenschen? Bestaat er eenige samenwerking omtrent hulp aan of door aangrenzende gemeenten te verleenen? Geschiedt er iets tot verzekering tegen onge lukken by brand?" De minister van oorlog heeft bepaald, dat het schriftelijk gedeelte van het toelatings examen voor de Cadettenschool, medio Juli a. s. te houden, te Breda, 's-Gravenhage en Arnhom zal worden afgenomen. Naar wy vernemen, is het ontwerp der porsoneele belasting by den Raad van State ingekomen de kieswet nog niet. Vad By koninklijk besluit is do heer Jervis Spencer erkend en toegelaten als consul der Vereenigde Staten van Amerika op Curasao. Te Utrecht is overleden de heer J. P. Van Harencarspel, oud-assistent-resident in Nod.-Indiö. Het stoomschip „Amstordara", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 26 Maart Lizard; do „Bromo" arriveerde 27 Maart van Rotterdam te Batavia; do „Java" vertrok 27 Maart van Amsterdam naar Padang; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Maart van Port Said; de „Prins Aloxander", van Amsterdam naar Batavia, arriveerdo 27 Maart te Port-Said; de „Prins van Oranje", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Maart van Port Said de „Salak" vertrok 27 Maart van Batavia naar Rotterdam; de „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, vortrok 27 Maart van Perim; do „Soenda" vertrok 27 Maart van Batavia naar Amsterdam; de „Spaarndam" vertrok 27 Maart van Rotterdam naar Nieuw-York. By koninklijk besluit is benoemd tot ontvanger der invoerrechten en accyuzon te Rotterdam B. K. Boom, directeur dor directe belastingen, invo rrochten en accijnzen te Groningen. Benoemd tot burgomoestors van: Belfold, K. Th. L De Rijk, (burgemeester van Tegelen); Goor, V. Cats; Woerseloo, J. A. H. Jennissen; Winterswyk, E. Haitsma Muiier; Philippine, J. B. Dhooge; St.-Jansteen, C. IJsebaert; Wonseradoel, C. W. C. Th. VisserBierum, N. Eisonga; Gasselte, A. T. Huges (secretaris dier gemeente); Heer H. H. Piters; Nuth, J. N. Bemelmana (socretaris dier gemeente); Den Bommel, P. Van "Weel G.G.zn. (id.); Dirks- land, J. Zaa(jer Pz(id.); Loosduinen, mr. H. A. Van do Velde (id.); Oostburg, I. Van Houto; 's-Hecr Abtskorke, Z. D. Van der Bilt la Mottho (secretaris dier gemeente); Echteld on IJzendoorn, W. Do Haas (secretaris van laatstgonoemdo gemeente); Utingoradeel, C. J. Van der Veen; Kantens en Middelstum, J. Witkop van Royen (secretaris van laatst genoemde gemeente). TWEEDE H19IE1L Aan do orde is de motie van den heer Staalman betreffende de opgelegde straf aan den korporaal der infanterie te Naardon. Do heer Staalman stelt de volgende drio vragen lo. Is het waar, dat de korporaal Van den Bergh te Naarden door z(jn compagnies com mandant is gestraft met 1 maand verstoken van avond-permissie, omdat h(j zonder hand- schoenon do kazerne verliet? 2o. Is het waar, dat de straf door den bataljons-commandant is veranderd in 8 dagon provoost en 3o. Is het waar, dat die straf van hooger hand is veranderd in 4 dagen provoost, nadat do korporaal reeds 6 dagen provooststraf had ondergaan, terwijl de korporaal nog nooit straf had ondergaan? Do Mhii-ter van Oorlog antwoordt dat de bedoeldo korporaal, ondanks herhaalde waar schuwing van den schildwacht, zonder hand schoenen do kazerne verliet en den schild wacht eon onheusch antwoord gaf, waardoor hy den schildwacht uit een disciplinair oog punt in een zeer moeilijk geval bracht. Uit oen disciplinair oogpunt achtte do bataljons commandant zich verplicht, die straf te ver zwaren, terwyl de corpscommandant van zyr.e bevoegdheid gebruik maakte om die straf te verandoren, nadat do korporaal 5 dagen in de provoost had doorgebracht. Waar is het, dat bedoelde korporaal nog nooit straf had ondergaan. Men vergete echter niet het hooge stand punt, mot het oog op de discipline, waarop het leger staat. Do hoer Staalman had voor de eer van ons leger en land gehoopt, dat de geruchten betreffende bodoelden korporaal overdreven zouden gebleken zyn. Helaas, dat is niet het geval. Een korporaal, pas van het instructie- bataljon, met de schoonste vooruitzichten, wordt daar om eene nietigheid gostraft met 5 dagen provooststraf, omdat by zyn broer, die op 50 passen voor de kazerne stond, even wilde begroeten en daarbij z(jn handschoenen vergat aan te trekken. Daarna komt spr. in krasse termen op tegen de behandeling van sommige supérieuren, o. a. van een chef te Den Helder, die zoo gevreesd was, dat ieder voor hem beefde, en die zoo zwaar strafte, dat een zwarte lyst De Voorzitter verzoekt spr. zich te matigen. De heer Staalman wflst verder op het afschrikwekkende van de provooststraf, waar de landskinderon nog erger worden behandeld dan landsdieven en moordenaars. Voorts w(jst spreker ook op het geval van den sergeant der grenadiers, dezer dagen met 4 dagen provoost gestraft, omdat hy in een recht matige klacht een ODjuiste uitdrukking had gebruikt. Den heer Schaepman begint het te duizelen tegenwoordig in de Kamer en dikwyls vraagt hy zich af, of hy zich bevindt in het Neder landsche parlement of in eene vergadering, waar de oppositie begint tegen elk woord, dat aanvangt met tucht, regeering of gezag. (Bravo's.) Spr. meent, dat de interpellant geen rekening heeft gehouden met de gebruikelyke en parlementaire rechten en hy hoopt, dat, wanneer do ingezetenen van Den Helder hun afgevaardigde daartoe tyd laten, hy die vormen nog wel loeren zal. Intusschen, die parlementaire rechten verbieden den interpol lant een overste aan te vallen, die zich hier niet kan verdedigen. Niet zonder vrees heeft sprekor deze interpellatie te gemoet gezien. Hy doet uitkomen, hoe de schildwacht zyn plicht heeft gedaan en de korporaal dien heeft verzaakt. Voorts wyst spreker er met klem op, hoe hoog noodig het is, het gozag in alle vor men hoog te houden, hetzy men minister is of korporaal. Met zyno liefde, wolke den interpellant schynt to bezielen voor hot volk, heeft by hier een daad gepleegd, welke noch in het belang der orde, noch in het belang der maatschappy, noch tot heil van het volk kan strekken. (Bravo's). Do minister verdedigt nogmaals de hou ding van de betrokken officieren en ontzegt den heer Staalman het recht, om hier een af wezigen hoofdofficier to beleedigon. De heer Staalman maakt als jong lid zyn excuses, als by togen do parlementairo vormen gezondigd heeft. Dit komt waarschynlyk hier vandaan, dat hy een Hollandscho jongen is, die Hollandsch spreekt. Als hy hier 't mocht zeggen, wat hy wilde, dan zou hy nog wat andors doen hooron. Op do zaak terugkomende, zegt sprekor, er niet tegen opgekomen to zyn, dat do bewuste kor poraal gestraft word, maar tegen de onmen- scheiyk zware straf. Dat die korporaal niet gereclamoord heeft, be wyst niets, want dit liet by misschien uit vrees voor zwaarder straf. Do bravo's, voor den lieer Schaepman hier gehoord, laten spreker koud. Hy stelt ze togenover de bravo's, die den korporaal van zyn kameradon to beurt vielen, toen hy zyne straf ondergaan had. Hy biyft volhouden dat zulk oen straf voor een licht vcrgryp don eerbied voor hot gezag niet kan verhoogen en als do militaire regle menten dit eischon, dan betreurt hy liet, dat zulke reglementen in oen beschaafd land be staan. Do interpellatie liep hiermede af. De Kamer nam daarna nog aan de wets ontwerpen: lo. tot teruggaaf van het waarborgkapitaal, door do Bataviasche Oosterspoorweg-maat schappy gestort voor haar verleenden voorrang voor een spoorweg concessie Kedoeng- Gede Cheribon (waarby do Minister van Koloniën verklaarde, dat er geen uitzicht is op het tot stand komen van een locaalspoorweg of stoomtramweg van Kedoeog Gedo naar Cheri bon) en 2o. tot aanvulling van do Begrooting van FinanciSn voor de uitvoering van do wet be- trokkeiyk do heffing van invoerrechten. Onteigening. Het wetsontworp tot onteigening voor den aanleg eener straat tusschen bot Van-Hogen- dorpplein en den Haarlemmerweg te Amster dam, hoeft in do afdeelingen van de Tweede Kamer tot geen bedenkingen aanleiding ge geven. Voorstel-Lokman. Ovor het wetsvoorstel van den hoer Do Savornln Lobman tot wyziging van art. 54- bis der wet op het lager onclerwys is eind verslag uitgebracht, zoodat deze voordricht ter openbare behandeling gereed is. Gemeenteraad van ESijosburg. Gisteravond te ruim zeven uron kwam de Raad in openbare vergadering byeen onder praesidium van den heer Meyboom, burgo- meester. Do punten van de agenda waren weinige en onbeteekenend en discussie werd hoege naamd niet gevoerd. Medegedeeld werd, dat 27 Febr. de verhuur had plaats gehad van 2 perceelen gemeente- eigendom in do Kerkstraat en wel aan A. Uittenbogaord en A. E. Van Egmond en de verkoop van bagger in den Vliet aan A. Yan den Eikel. Voorts deelde ZEd.Achtb. mode, dat aan schipper v. d. Wal do levering van grof grind is opgc ragen en eindeiyk, dat do kiezerslijsten door ZEd.Achtb. gesloten zyn. Ingekomen was een missive van Ged. St., houdende bepaling, dat de rykssubsidie kosten L. O. voor 1895 is bepaald op f 282.75; en o. m. het Provinciaal blad, waarin bepaald staat, dat de verkiezing voor leden der Prov. Staten (aftr. leden de heeren baron v. Heem stra en Op de Laak) op 14 Mei en een her stemming, zoo noodig, op 28 Mei zal plaats hebben. In verband met deze verkiezing en die voor leden vaiï den gemeenteraad (aftr. leden de heeren H. v. Egmond en H. Hoge- woning) wordt met onderling goedvinden door de Raadsleden bepaald, wie in het stembureel zitting zullen nemen. Te ruim halfacht werd de openbare ver gadering gesloten, waarna de Raad nog zyn gezellig „onder-onsje" hield. INGEZONDEN. EdclAchtb. Heer Stadhouder! Gaarne wordt door m(j erkend dat ik niet de bevoegdheid heb te oordeelen over de plichten van een zoon der R.-K. Kerk. Mijn doel was alleen om te wyzen op dat gene, waarop het Hoogste Gozag dier Kork uitspraak deed, nl. over het Arbeidersvraagstuk. Men behoeft geen zoon van de R.-K. Kerk le zyn om de meening, in do Encycliek neer gelegd, volkomen te begrypen. OokdeKatho- lioke Volksbond, waarvan aan het hoofd staat als geesteiyk adviseur Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid de Bisschop van Haarlem, heeft zich voor bet beginsel van minimum loon en maximum-arbeidsduur verklaard. Daarom kwam het my vreemd voor dat juist van die zyde oppositie kwam tegen het voorstel van B. en Ws. Aan den goeden en hu manen toon, welke UEd. steeds kenmerkt, en uit het antwoord, door my van UEd. ontvangen, bemerkte ik dat gy toch niet boos waart. Over de zaak in quaestie hadt UEd. het beter gevonden dat ik een parsoonlyk onder houd met UEd. had verkozen. Ik voor my vind het beter zulke zaken publiek te be handelen. Door wryving van gedachten ont staat licht en van harte hoop ik, dat wy het voorrecht mogen smaken, als het onderworp in den Gemeenteraad aan de orde komt, dat de veree/iigdo werklieden ook UEds.Achtb. naam onder de voorstemmers zullen zien. UEd. Dw. Dn. Leiden, 28 3 '95. C. H. Kouw. LESSEN, 28 Maart. In de hedonnamiddag alhior gehouden gemeenteraadszitting werden benoemd tot con trolour van de Bank-van Leening de heer D. Do Bruyn en tot hoofdopzichter der gemeentewerken do hoer D. Komen. 3SSsCc ÖTAATSLOTEBIW. Trekking van Donderdag 2S Maart. TWEEDE KLASSE. VIERDE LIJST. No. 3043 ƒ200. Frajzen van ƒ30» 90 3G)9 6969 7020 10150 12914 15173 173C6 1877» 351 31 G. 17 78 luToi 13217 10143 17419 1'.301 448 4207 6'33 7707 J093C 13333 98 1750» 60 1117 4183 0 3' 83 3 113 4 48 157 3 11733 19581 1492 4194 19 8383 llu 8 11511 13849 17830 19C 3 DJ 4553 G)9 Ï06I h7 13SI1 1G09) 18253 1970) 2291 4000 7153 1151 1 019 14 14 16170 57 19819 2323 4883 7213 1523 1,280 14110 1C3 r. 181 1 20073 2001 4989 7336 9725 12392 14 50 1 70 18447 90 3174 5095 40 9943 12C04 11021 1CSG4 18581 20201 3:97 632) 7119 10143 31 15247 16930 18744 20310 ALl'EN. Bevallen: II. Mijs geb. Van Rijn D. G. Wilschut geb. Blanken Z. A. Van der Louw gel>. Hilhorst Z. T. Hogondoorn gob. Van der Vis Z. J. J. Van Zcijl geb. Klcinhuns Z. H. Verkado geb. Steinvoort 1>. (to Leiden). C. W. Wiltenborg geb. Ktirjlenbuvg Z. Overleden: C. De Ruiter D. 1 m. M. J. J. A. liuijben I» 1 m. (wonende to Rotterdam). BOSKOOP. B e v a 11 o nJ. Felix geb. Gulde mon 1 Z. E. Rateland geb. v d. Berg D. Overleden: J. Akerboom geb. Plooij74j. G. v. Klaveren 68 j. C. Booij 9 m. C. Van lievelingen 1 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: M. M. Kerkvliet geb. Janssen Z. J. H. Verbagen gob. FijanZ. W. Brouwer geb. Blonk D. A M. Dekker geb. Jongeneel Z. Overleden: S. Van Niedok, echtg. van J. Bulk, 56 j. M. Van Rrjr., wed. van P. Onos, 79 j. J. Yoets, eclitgen. van S. J. Chardon, 62 j. G c h u w (1 A. Kok, wednr. van R. Ouasboorn, 34 j. en E. lCarroman jd. MO j. LEIDERDORP. Bevallen: N Groen geb. Versteeg 1'. M. Bol geb. Bosch Z. J. Mas- saar geb. Van Boorna D- F. Do Bruijn geb. Van der Hoorn Z. Familie-Berichten uit verschillende bladen. GEHUWDJ. J. Romer en A. J. Livock, Dover M. E. Mok Jr. en R. De Wind, Den Hang. BEVALLEN: A. P. Goudswaard geb. Tuyt, D. Schcveningen A. M. Do Bloome geb. GreshofT, Z. idem. II. F. Van Sillcvoldt geb Van Aken, Z. Rotterdam. K. A. Gaalhind geb. Visser, Z. idem. 1'. Onnekes geb. Timmer, Z. Winkel. OVERLEDEN: C. C. Aerjelts, V. 75 L, Utrecht. M. A. W K.Gevers Deynoot.V.,88j.. Den Haag. J D. E. Paliud, V., 62 j., idem E. M. Kuijsch geb. Ludwig, 50 j Utrecht. Mr. A. Serrurier, li. 87 j., Den Haag. Ph. NV. Fransen, M. 67 j., idem. C- J. M Bakker, M. oc j.. idem. A. E. Cohen. M 71 j Rotterdam. Wed. I J. Do Haan geb. Steffen. 60 j.. idem. Wed. H. W Maas geb. Baaten, 72 j idem. A. Bonman, 88 j., idem. D. Dale, M 65 j„ Herkingen. C. E. Iioell, D. 14 j., De Bilt. Wed. B. J. Van Herwerden gob. Mijts, 73 j N.-Nrcdorp, W. Brandenburg, M. 53 j Lemmer. N. Kooij geb. Waiboer, 44 j. Wieringerwaard. J. Groen, M. 69 i.. /'andvoort. B. Langeveld, 77 j.. Hardingsveld. Wed. Van Hees geb. Van Slingeveld, 78 j., Velp. Gremengd Nieuws. Hedonnamiddag had in het'Van- der-Werf Park do aanwijzing plaats voor do aldaar te bouwen feesttent ton dienste der a. s. studentenfeesten, in 't laatst der maand Juni. Vele gegadigden waren opgekomen. Het gebouw zal gelyk zyn aan dat van voor vyf jaren, mot enkele kleine wyzigingen, en het zal ook op dezelfde plaats komen te staan, nl. aan d3 zyde der Raam steeg. Vyf jaren geleden was men om dezen tyd al druk aan d6n arbeid er van. Thans moet de aanbesteding nog gehouden worden, en wel a. s. Maandag. Men denkt dan reeds dezelfde week te beginnen met het plaatsen van de schutting om het Park. De orgeldraaiers mogen thans alleen des Dinsdags en des Donderdags met hun orgel de gemeente Zoet er woude bezoeken, wellicht een gevolg van een in ons blad geuite klacht over te veel „muziek" in die gemeente. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden tot 4 jaren gevangenisstraf den gepens. kapitein van het Oost Indisch leger J. Van Vulpen, die zich in Den Haag ten nadeele van zyn schoonmoeder, die destyds by hem inwoonde, schuldig maakte aan dief stal van effecten, na het slot van een brand- kist te hebben doen verbreken en zelf een daarin geborgen kleiner kistje te hebben open gebroken. Omtrent de influenza in Den Haag wordt van daar aan de „N. Gron. Ct." gemeld De gevreesde influenza laat ons ook nu Diet met rust en men schat het aantal zieken op niet minder dan 20,000. Een aantal bureaux en takken van dienst gaan onder deze malaise gebukt, al is de toestand hier dan ook zoo ernstig niet als in het buitenland het geval was. Toch eisebt do ziekte ook bier verschillende slachtoffers; op óën dag in de vorige week werden ter algemeene begraafplaats niet minder dan 36 lyken aan den schoot der aarde toever trouwd, de afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur kon niet zitten en de by eenkomsten van het corps diplomatique, de feesten en maaltijden leden onder de afwe zigheid van menig lid uit de hoogste kringen der residentie. Wegens diefstal hadden twee beklaagden zich voor de rechtbank te Utrecht te verantwoorden: J. v. G. en P.S., wonende te Nieuwkoop en te Langer-Aar. By een tochtje op schaatsen, dat zy den 27sten Januari samen ondernamen, kwamen zy overeen, op het erf van A. O., te Nieuwkoop, eenden te stelen. In den volgenden nacht werd dit plan netje uitgevoerd; elf oenden eigenden zy zich toe, die zy op den weg afmaakten en daarna by een buurman verstopten. Een handlanger, een jongen van 15 jaren, was, terwijl de daad werd gepleegd, met de zorg voor do jas van den eorsten baklaagdo belast, maar verloor daaruit een kerkboek en een flescbje, dat resp. aan den eersten en deD tweeden beklaagde toebehoorde. Eenige bid prentjes van familieleden van den eersten bekl., welke prentjes in het kerkboek aanwezig waren, leidden tot do ontdekking van de daders van den diefstal, tegen ieder van wie door het O. M. vier maanden gevangenisstraf werd gevorderd. Op het verzoek van den verdediger van don tweeden beklaagde, mr. Geisweit van der Netten, om ontslag van zyn cliënt uit do preventieve hechtenis, werd door de rechtbank gunstig beschikt. De uitspraak is bepaald op Maandag a. s. Is het „H. Dagbl." wélingelicht, dan wacht den Hagenaars in Juni a. s. een eigenaardig feest. Aah do voroeniging „Dio Haghe" wordt het voornemen toegeschreven op den 26sten der genoemde maand oen historischen gekos- tumeerden gondoltocht te organisoeren op den Hofvyver, daarby tot model nemende dergelijke tochten op den Vyver in do 15de en 16de eeuw. Door dit feest te doen samenvallen met den Leidschen studentenoptocht zou verder het doel zyn de gekostumeerde spes patriae aan den gondeltocht te doen deelnemen, terwyl men ook op maatregelen bedacht zou zyn voor het geval de Koninginnen dit feest met hare tegenwoordigheid zouden vereeren. Gisteren is in den mond van de haven van Schiedam de kolenaak „Eendracht", schipper A. J. Prenger, gezonken. Het vaartuig is niet verzekerd, de schipper niet vermogend. De lading zal voor het grootste deel geborgen kunnen worden. Door een der van de schrob net- visschery to Schevoningen aangekomen schui ten is aangebiacht een in zee opgevischte mailzak mot brieven en drukwerken, vermoe delijk afkomstig van het verongelukte stoom schip „Elbe." Hot „Nieuws bi. v. Ned." meldt „'tls thans een jaar geleden, dat de slager Schut aan de Ceintuurbaan te Amsterdam werd vermoord. „De dader loopt ODgestraft rond." Die rubriek ware voor uitbreiding vatbaar. De heeren Simon Van den Bergh, te Rotterdam, Hagemann Sc Co., te Rotterdam, W. J. Albers, te Dordrecht, Prinzen Glad boek, te Helmond, en Anton Jurgens, te Oscb, allen margarineboter-fabrikanten, moeteD, naar het „A. H." verneemt, voornemens zyn, om, zoodra het voorstel om in België inkomende rechten op dit artikel te heffen, wet zal zyn geworden, eveneens iu dat land fabrieken te gaan bonwen, ten einde op deze wy3e het nadeel te ontgaan, dat hun industrie bedreigt. Gistermorgon is gearresteerd en gevankelijk naar Haarlem overgebracht een 21-jarigs vleeschhouwer, wonende aan den Ringdijk te Haarlemmermeer, by Halfweg. De arrestatie moet in verband staan met den gehc-imzinnigen dood van zyn broeder, die in het laatst der maand Januari dood in een gchuor werd gevonden. H Het zoeken van kievitseieren heeft, naar men uit Eemnes meldt, aldaar nog geen resultaat gehad. Toch worden veel kieviten in den polder gevonden. Hebben zy eieren gelegd, dan ontgaan zij aan de oogen der zoekers niet, hoe kunstig deze vogels ook hun nest voor het spiedend oog verbergen. Te Numansdorp heeft eene vrouw, die aan verstandsverbystering lydt, voor 85 gulden aan bankpapier gebruikt, om het vuur in de kachel een weinig aan te wakkeren. Het geheelo jaar 1894 door was er aan de Londonsche markt groots vraag naar jong schapevleesch, dat hooge pryzen opbracht. De veehandelaars in Friesland zyn van oordeel, dat de vraag naar dit vloesch over 1895 in Engeland niet minder zal zyn en daarom koopen ze nu reeds de lammeren op, om met zes weken geleverd te worden, daar ze dan do moeder kunnen missen. Door de groote vraag ryzen de pryzen be- langryk. Een boer verkocht vier pas geboren lammeren, te leveren met zes weken, voor ƒ28. Een 18-jarige jongeling, in Decem ber pas uit do gevangenis ontslagen, heeft te Dresden eene oude weduwe, die van de lief dadigheid harer medeburgers leefde, omgo- bracht. Pas had hy de vrouw gewurgd, of een tienjarige jongen, die by haar inwoonde, kwam uit de school thuisnadat zyn kloppen onbeantwoord bleef, kwam hy door het venster binnen Ook hy werd terstond omgebracht. De dubbele moordenaar vond by zyne slacht offers niet meer dan dertig penningen (18 cents); op heeterdaad betrapt en gevangen genomen, bekende by de daad. Tijdens den Fransch-Duitschen oorlog bediende keizer Wilhelm I zich nu en dan van een stok met een appelvormigen ivoren knop, waarop zyn beeltenis zeer fijn gesneden was. Deze stok bevindt zich thans in 't bezit van een advocaat te Namen, die hem, tot dank voor bewezen diensten, ont vangen heeft van de familie van een Spaan- schen diplomaat, wien de stok als aandenken door den keizer geschonken was. Een zware mist veroorzaakte allerlei ongelukken in het Kanaalo. a. werd een steenkoolscbip aangevaren en zeer be schadigd door het koninklijk jacht „Victoria and Albert." By een schipbreuk by Abbots- bury zyn twee man verdronken. Onlangs is uit eene kerk te Fano eene schilderij van Guercino gestolen, waar voor een groote belooning werd uitgeloofd. Op de aanwyzing van een ongenoemde is het stuk na teruggevonden in den kelder van een huisje te Mondovio. De dief, zekere Breccialdi, had zich echter uit de voeten gemaakt. Naby White Feather, in West- Australië, is een goudader ontdekt. De eerste drie centiaren bevatten voor een waarde van 37,000 pd. st. aan goud. Den ontdekkers is reeds 500,000 pd. st. voor de myn geboden. De Londensche politie zoekt op liet oogenblik den dader vau een ver- metelen diefstal. Toen verleden week een brievenbesteller aan het gebouw van de Tower Tea Company" kwam, stond er een man op den drempel, die, zyne hand uit strekkende en den naam der Maatschappij noemende, van don niets kwaads vermoedenden besteller de brieven, enz., ter gezameniyke waarde van 8400 gulden, in ontvangst nam. De Maatschappy, voor wie ze bestemd waren, heeft evenwel geen enkelen der brieven ont vangen. Do Sondersburger-Bank op hot eiland Alsen (Sleeswyk-Holstein) heeft hare betalingen gestaakt ten gevolge van aanzien- lyke verduisteringen, gepleegd door den direc teur Jórgensen en den thans overleden kassier. Deze beide heeren hebben in vier jaren tyds de bank voor een bedrag van 2,444,000 Mark opgelicht. Volgens het „Central News" zou de pest te HoDgkong opnieuw uitgebroken zyn. De stom des harten. A. „Is het waar, dat je oom je heeft onterfd en zyn ganscho vermogen aan een verre bloedverwante zal nalaten?" - B. „Dat komt uit. Maar ge lukkig zal ik op dat meisje verliefd raken." BUITENLiANDo Franlirïjlt. De minister-president van Frankryk, de heer Ribot, die onlangs iu de Kamer over den toestand der werklieden eene rede heeft gehouden, welke hem zelfs den bijval der socialisten deed verwerven, heeft in deDzelfden geest dezer dagen by eene openbare gelegen heid gesproken. Hy verzekerde dat het een eer voor de republiek zou zyn de sociale wetgeving te voltooiennaast de gerechtig heid was een gevoel van menschelyke solidariteit noodig, welke aan gewelddadigheid en standenhaat oen einde maakt. „De toe komst behoort hem, die aan Frankryk het edelste en verhevensto ideaal voorhoudt. Wy moeten vast besloten voor de gerechtigheid, de menschelykheid en de broe Jeriykheid strijden I" DultMch 1 audt Gisteren was in den Ryksdag de verkiezing aan de orde van oen president, in plaats van den heer Von Levetzow. Bijzondere incidenten gebeurden datrby niet, want men wist vooruit, dat de heer Von Buol, een van ds Centrumleiders, nu vice- president, tot voorzitter zou worden gokozen. De heer Von Buol werd met 183 stemmen tot president gekozen. Tot eersten vice pre sident werd benoemd de heer Schmict, een der liberale afgevaardigden, met 181 stemmen, en tot tweeden onder-voorzitter de anti liberale afgevaardigde Spahn, met 176 stommen. De heer Von Buol verklaarde terstond, dat hy bereid was de benoeming te aanvaarden. De nieuwe president begon met hulde te brengen aan de verdiensten van zijn voor-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2