ook in Engeland wordt gewaardeerd, waaraan dan ook de serie platen uit zyn beide boeken „Hoe de vogels aan een koning kwamen" en „Het leelyko jonge eendje" zou dienen te worden toegevoegd. In de maand Hei zal in de Kunstzaal van de Lakenhal eene tentoonstelling worden ge houden van teekeningen en schilderijen, door den heer en mevrouw Dekker Sarlorius te Amsterdam vervaardigd. C. V. lie dynamiel-ontploffiug by Lobith. De regeerings president te Dusseldorf heeft de „Köln. Ztg." hot volgende schrijven toe gezonden „Tegen het einde van Januari werden zeven kleine met dynamiet geladen schepen op den Rijn nabij de Hollaudsche grens door ijsgang overvallen, zoodat zij een veilige ligplaats moes ten zoeken in een ouden arm van den Rijn bij KeekeD, het zoogenaamde Vossegat. "Wijl het te duchten was, dat de schepen door de ijs massa's beschadigd zouden worden en het dynamiet zoudo ontploffen, wat dan, afgezien van andere nadeeligo gevolgen, de vernieling van den Rijndijk en daarmede misschien vree- selijke onheilen na zich zoude sleepen, werd het lossen van het dynamiet uit do vaartui gen noodzakelijk geacht. Toon de Rijn weder ijsvrij was, werd van de zijde der autoriteiten de wedennscheping van bot dynamiet en het vervoer daarvan toe gestaan. Het weer inladen geschiedde onder dezelfde voorzorgsmaatregelen als het lossen, en uit sluitend door daarin ervaren personoel van de fabriek van afzending, en onder bijzonder toe zicht van een technisch beambte. Gedurende de inscheping op den 19den dezer maand te ongeveer 6 uren des avonds vloog hot reeds geheel geladen schip „Elisabeth" met 866 listen dynamiet van 20 kg. ieder, in de lucht. Bij deze ramp werden 13 personen gedood en drie gewond. Hoe het ongeluk is ontstaan, is tot hiertoe niet opgehelderd. Het onderzoek wordt voortgezet. De schade aan huizen en bezittingen is wel is waar niet geheel onbe- teekonond, maar de hieromtrent verspreide be richten zijn toch sterk overdreven. Do meeste in de nabijheid van do plaats der ramp, maar nog altijd op een kilomotor afstands gelegen ge bouwen hobben, als men oonige verbrijzelde ruiten on beschadiging aan de daken uitzondert, nauwelijks eenigo schade bekomen." Deze officiöole mededeeling wijkt vooral hierin af van sommige andore berichten (men vergelijke b. v. het desbetreffende bericht in hot „Bürgor-Blatt" van Emmerik), dat do inschoping van het dynamiet zou geschied zijn met in acht-neming der noodigo voorzorgsmaat regelen en door personen, vertrouwd met de behandeling van dynamiet. Laatstgenoemd blad geeft nog de volgende bijzonderheden In het ontplofte schip waren do arbeiders bezig de kiston te verstouwen; van al dezen is niemand moor in levon; in een omtrek van 200 meter laggen de ledematen, armen, ringers, hoofden, boenen in alle richtingen versproid. De namen van deze arboiders zijn: Matthias Zündorf, Jozef Krantz, Matthias en Hubert Kuchonberg on Heinrich Diest, allen van Porz b\j Keulen. Do broeder van Matthias Zündorf had juist hot schip verlaten; hij had van de ontploffing niets anders gomerkt, dan dat hy vier of v\jf keer werd omgeworpen. HU is van oordeel dat er in het schip minstens 1400 kisten geborgen waren. Een wonderbaarlyke (redding had schipper Drevers met zyn gezin, uit Millingen. HU was aan boord van zyn schip „de Duif", die nog niot geladen had. ZUn dochter Helena zat met haar broers van 16 on 7 jaar in de roef; zy kwamen allen met den schrik vry, hoewol het dak van de roof werd ingedrukt. Do kleine 8 jarige knaap lag 24 uren daarna in zyn armzalig bedje, omringd door do overblyfselen van de roef, bleek en sprakeloos, want de schrik had hom verlamd. Do zoo wonderlijk geredden zeiden, dat zij plotsoling een sterk suizen haddon gehoord, waarop een goweliige knal was govolgd; zy kondon een oogenblik niet ademhalen. Do helft van het dynamiet ligt nog op den heuvel verpakt in kisten onder hooi en dekklee- den. Om dezen heuvel in de onmiddellyko nabyhoid zyn heel veel gaten geslagen door dy nam iet kisten, welke werden weggeslingord en dan ontploften. Naast dozen berg van kisten stond trouw op zyn post de gendarm Jeziorski uit Calcar. Do helm werd hem van het hoofd gerukt en weggeslingerd, hyzolf tegen den grond ge worpen, doch overigens bekwam hy geen letsel. Iemand uit Emmerik, Engel genaamd, die zich op de plaats dos onheils bevond, bleef even eens ongedeerd. Het bericht, dat drie personen, by do dynaraiet-ontploffing gewond en in het zieken huis to Kleef vorpleegd, overleden zouden zyn, blykt volgons nadere berichten onjuist te wezen. Alleen schipper Van Meekeron is aan zyn wonden overleden. Do knecht van Loen- ders, hoewel op het uiterste liggende, leefde gisterochtend nog, en vrouw Vermaas moet zelfs aan de beterhand zyn. Gemengd Nieuws. Gaarne wokkeu wjj onze stad- gonooten op, om eens flink de collecte te steunen, welke a. s. Dinsdag, 26 dozer, ge houden zal worden ten behoeve van het Centr. Isr. Wees en Doorgangshuis alhier. Voor eenigen tyd namen wy in korte trekken over het uitgegeven verslag van deze inrichting en reeds daaruit bleek dat de behoeften groot, maar de revenuen klein waren. Veel willen regenten doen. Er zyn ook veel van die ongelukkige kinderen, die aanspraak hebben op steun, doch daarvoor is algemeeno steun noodig. De verzorging der kleintjes is zóó goed, dat er steeds aanvrage is tot op neming. Niet altyd echter laten de middelen regenten toe, daaraan direct gehoor te geven. Niet ten onrechte wordt het vortrouwen ge steld op den philanthropischen zin en de bereid willigheid onzer stadgenooten wanneer, hun do volgondo week de bus of schaal zal worden aangeboden. Op de Ou do Vest hacl gisteren een ongeval plaats, dat nogal gelukkig afliep. Een op hol zyndo koo zou door den heer v. V. worden tegengehouden, maar het beest week uit en wierp daarop do dochter van genoem den heer in de Oude Vest. De koe zelf liep in haar dolle vaart ook in het water. Spoedig kwam er hulp opdagen, waardoor eerst bedoeld meisje en later de koo er uitgehaald werden. Hedenmorgen omstreeks negen uren is een groote en fraaie hond in het huis van den Leer J. Kaan de Aalmarkt alhier, waar de hond, eigendom van een der buren, was binnengeloopen en welke reeds eenige dagen teokenen van dolheid moot gegeven hebben, door de politie doodgeschoten. De heer C. Eggink, bloemist te Voorschoten, verwierf op do tentoonstelling van bloembolgewassen te Haarlem, op zyne belde inzendingen van 20 potten bloeiende convallaria majolis (lelie den dalen) op pol gekweokt en 20 potten bloeiende convallaria majolis met kiemen, den eersten prys. Do door H. M. uitgeloofde medaille met de beeltenis van H. M. de Koningin heefc hot hoofdbestuur toegekend aan den heer J. W. Daudey Hz te Haarlem, als inzender, die het meest tot het welslagen der tentoonstel ling heeft bygodragen. Te Katwyk aan Zee zyngisteren aangekomen 28 schuiten met besommingen van 27.25 tot 76.35. Tong en tarbot niet aangebracht. Prys der viseh: grietjes 25 a 50 ets. per stuk; binnenlekschol 5.40 a 6, braad f 4.10 a f 4.90, gr. keu f 2.90 a ƒ3.20, kl. keu f 0 60 a 1.70, knt ƒ0.45 a ƒ1.40, schar f 2.70 a f 3.30 per mand. Eokele kabeljauwen ƒ0 80 a f 1.70 per stuk. Voor hot gerechtshof to 's Grave n- hage werd Donderdag een treurig bewys van gobreklcige opvoeding en de gevolgen daarvan geleverd. Een 15 jarige knaap uit Middelburg stond terecht omdat hy een pakje met hor logemakersfournituren uit een wagen van Van Gend en Loos zou hobben ontvreemd, bone- vons verschillende sieraden, terwyl zyn stief- moeitr zich had to verantwoorden als boklaagd die sieraden, waarvan zy wist dat zy door misdryf verkregen waren, te hebben aan genomen. Do knaap beweerde de goederen govonden te hebben, wat ook do moeder zeide, hoewel zo vroeger had erkond te hebben geweten dat ze gestolen waren. Het O. M. vroeg bevestiging van de von nissen dor Middolburgscho rechtbank, waarby de knaap en zyn stiefmoeder ieder tot tweo maanden veroordeeld worden. Gisterochtend had te Scheve- ningen een ernstig ongeval plaats. J. Harte- void, een knecht van don reedor P. De Mos Pzn., dio oen van don Olieberg rijdenden zwaar be laden wagen niet kon houden, geraakte be klemd tusschen dit voertuig en een huisje waartegen dit was terechtgekomen en waaraan nogal schado werd borokkend. Zwaargewond aan hot hoofd en do borst werd de man naar zyn woning vervoerd, waar dr. Do Niet heel kundige hulp verleende. In het Artillerie-park aan het strand te Scheveningen is hedenochtend een vesting-artillerist, naar men meldt door het onverwachts terugloopen van oen stuk ge schut, aan een der voeten gekneusd. Per brancard werd de man naar het hospitaal gebracht. Naar mon verneemt heeft in de vergadering van den 20sten Maart 11. het bestuur van het dopartement „Zeist" der MaatschappU tot Nut van 't Algemeen collectief zyn ontslag genomen. De reden hiervan zou te wyten zyn aan gemis aan belangstelling der leden tot by wonen der vergaderingen. Hoe winstgovend hot bedelen in Twente is, bewyst do omstandigheid, dat daar oon bedelaar voorzien is van een abonne ment op de spoorwegen en daarmede ter uit oefening van zyn bedryf de verschillende plaatsen in die streek bezoekt. De Haarlomsche rochtbank deed uitspraak in de zaken van Willem Umans, den uitdrager, die uit zyne woning met een revolver op het publiek heeft gescho ten en daarby een jongen heeft verwond, bewerende dit to hebbon gedaan uit zelfver dediging, en in die van Gerardus Heemskerk, Hubertus Schrama en Martinus Sprokkelen- burg, beschuldigd jhr. A. E. Barnaert, te Vogelenzang, te hebben mishandeld. De rechtbank oordeelde het aan Umans ten laste gelegde wottig en overtuigend bewezen, doch ook zyn beweren, dat hy, een schot lossende, had gehandeld uit gewettigde zelf verdediging, daar hy roods gedurende twee' jaar herhaaldelyk in zyne woning werd ge molesteerd, de ruiten daarin steeds waren stukgeworpen on het yzergaas hem geen be scherming meer deed, waardoor zy hem ont sloeg van alle rechtsvervolging. Heemskerk, Schrama en Sprokkelenburg werden vrygesproken. Men maakt zich te Amsterdam zeer ongerust omtrent het lot van het fregat „Batavier", kapt. Gomes, 6 Oct. van Java naar het Kanaal vertrokken en 9 December St.-Helena gepasseerd. Er is reeds 50 pet. reassurantie op het schip gesloten. Dezer dagen is teWinterswyk eene coöperatieve zuivelfabriek in werking gesteld, die voorloopig de melk van ruim 1000 koeien zal verwerken. De fabriek, welke 300 aandeelhouders telt, is op groote schaal aangelegd en do inrichting moet aan de nieuwste eischen beantwoorden. De veehouders krygen de afgeroomde melk terug, nadat deze is gepasteuriseerd. Ook de room ondergaat een gelyke bewerking. Door een ietwat heetgebakerde juffrouw werd aan een perceel Nassaukado by het Nassauplein te Amsterdam een slagers knecht van den drempel der woning gegooid, waardoor hy een arm brak. Een arts verleende bereidwillig onmiddeliyk hulp. Wegens mishandeling met doo- delyk gevolg stond voor do Rotterdamsche rechtbank terecht een 15 jarige slagersknecht aldaar. Op 20 Dec. 11. met twee kameraden van hot Openbaar Slachthuis komende, kreeg hy twist met zekeren Jonker, waarna de messen werden getrokken en hy bedoelden J. met zyn slagersmes in den rug stak. Toen het jongmensch in het Ziekenhuis was gebracht, bleek dat de long was geraakt, ten gevolge waarvan Jonker den 31sten Dec. overleed. De eisch was twee jaren gevangenisstraf. Men schryft uit Rozendaal: Don derdag-avond was onze gemeente in rep en roer. Twee kinderen, vyf en zes jaar oud, waren spoorloos verdwenon. Den ganschen avond en nacht werd gezocht, tot zelfs in de naburige dorpen, doch tevergeefs. Do politie mengde zich in de zaak, daar er sprake was dat de kinderen door vreemdelingen waren ontvoerd. De ouders waren radeloos en waanden hunne kleinen reeds verloren. Wat bleek echter het geval? De twee kleinen waren des avonds in de kerk geslopen en zyn by hot sluiten door den koster niet opgemerkt, zoodat zy daarin den nacht heb ben doorgebracht. By het openen der kerk deuren lagen beiden nog in diepe rust. De trein van Zutfen, welke te 1.39 te Zwolle aankomt, is gisteren wegens een gebrek aan do machine op den weg tusschen Deventer en Olst biyven staan. Van den inmiddels te Olst aangekomen) trein van Zwolle, die daar den anderen moet passeereD, heeft men de machine gebruikt om den trein Daar dit station te halen, waardoor trein 154 met een half uur vertraging van Olst vertrok. Do defecte machine heeft men weder zoo ver bruikbaar gemaakt, dat zy in staat was don trein vórder te vervoeren, hetgeen echter niet kon verhinderen dat do trein eerst circa halfdiio het station Z-wollo binnenreed. Men schryft uit Sliedrecht aan de „N. R. Cr.": Wat door velen reeds bijna drie weken werd verwacht, is thans werkelykhtud ge worden de burgemeester dezer gemeente is gisteren te Dordrecht in voorloopig arrest gehouden, nadat reeds don 1 Iden dezer rechts ingang tegen hem was verleend. Daardoor is een einde gekomen aan den pynlyken toestand, waarin do gomeente verkeerde, want, vreemd genoeg, nog altyd nam by do functie van burgemeester waar. Wel had do daartoe be noemde Raadscommissie reeds in het begin dezer maand zich van hare opdracht gekweten en Gedeputeerde Staten volledig van tal van gepleegdo onregelmatigheden op de hoogte gesteld, doch tot heden blykbaar met geen ander gevolg, dan dat mon vernam, dat Ged. Staten te hunnor tyd, by het nazien der rekening, dus over eenige maanden, daarop zouden letten. De justitie ovenwei schynt de zaak al spoedig als van meer ernstigen aard te hebben beschouwd en naar wij vernemen worden dan ook nog dagolyks de verhooren voortgezet en inlichtingen ingewonnen betref fende zaken, waaromtrent zelfs niomand eenig kwaad vermoeden had. De onregelmatigheden schuilen niet in de boeken van don gemeente-ontvanger, maar ter secretarie, afd. financiën. Een kleermaker byv. moet, naar wy vernemen, een mandaat van ƒ165 voor „voldaan" hebben geteekend, zonder dat van 30 ol laken oen draad was geleverd. Een rytuigverhuurder, die B. en Ws. met eens reed, kreeg, naar het schynt, van de gemeente tevens toertjes betaald van anderen, die tot de gemeente kas in niet do minste betrekking staan. Mandaten ten name van werklieden schijnen geteekend zonder dat de menschen er iets van af weten. Wyn en zalmdoch genoeg, waar zouden wy moeton eindigen, indien wy van de tallooze geruchten melding maakten, die al weken, en dag aan dag meer, de ror.de doen en zooveel waar schijnlijkheid erlangen, dat de naam van geruchten haast minder gepast schynt en ze wellicht eenmaal als feiten gcqualificeerd zullen worden Zeker zal de justitie het noodige licht in deze doen opgaan, doch het belangrykst van al schynt de brughistorie te zyn. By het maken van de spoorwegbrug by Baanhoek over de Merwede hebben 1200 schippers van rykswege eene vergoeding ontvangen voor de kosten, die ze moesten maken, om de masten hunner schopen zoo to doen inrichten, dat ze gemakkeiyk de brug konden passeeren. De burgemeester was in deze aangelegen heid de vertegenwoordiger van liet Ryk. De mandaten, waarop de schippers betaling kon den erlangen by den betaalmeester, moesten ter gemeente secretarie in ontvangst worden genomen. En nu voor dit in ontvangst nemen moeten, naar men zegt, geregeld betalingen gevorderd zyn, waarop men geen recht schynt gehad te hebbon. De som, daardoor geïnd, is vry belangryk; de toenmalige secretaris is reeds lang overleden, doch de eerste ambte naar ter secretarie, die onlangs door den Raad werd geschorst en tegon wien, naar het ge rucht wil, ook door de justitie rechtsingang is verleend, was ook destyds reeds op de secretarie werkzaam. Men zal zich herinneren, dat de comptabiliteit ter gemeente-secretarie, buiten den secretaris om, geheel door den burge meester en eersten ambtenaar werd behandeld. Het behoeft geen betoog, dat met belang stelling de afwikkeling dezer zaak wordt te gemoot gezien. Er is deze week nog beproefd een adres te doen teekenen, waarin de moge- ïyke onderteekenaars den wensch uitspraken, den tegenwoordigen burgemeester nog lang in het belang der gemeente werkzaam te zien. Wy hebben niet gehoord, dat iemand ge teekend heeft; het adres zal dus ook wel niet verzonden zyn. Thans vragen velen zich af: hoe is het toch mogelyk, dat by eenige controle zulk een toestand zoovele jaren heeft kunnen voort duren, hoe enkelen hebben k u n n en zwijgen, hoe velen, en onder dezen in de eerste plaats de heeron wethouders, niets hebben gemerkt van al wat er gebeurde? Donderdag-avond heeft onder de gemeento Aduard een felle brand gewoed; de groote boerenplaats van den heer J. IJ. Hoeksema Oostwyn werd byna geheel door het vuur vernield. Byna de geheele veestapel, 26 koeien en 4 paarden, kwam in de vuurzee om, terwyl 12 stuks jongvee en 1 paard, die in eene byschuur waren geborgen, gelukkig nog intyds door eenige'spoedig toegeschoten buren en anderen konden worden gered. Bovendien werd de aanzieniyke voorraad hooi, benevens alle werktuigen, gereedschappen en ry- en voertuigen, mede eene prooi der vlammen. Men schryft uit Zwolle: Een paar dagen geleden verspreidde zich hier en om- stroken het verbiydende gerucht, dat België zon worden geopend voor het Hollandsche vee. In een oogenblik werden de veehouders bezocht door tal van kooplieden. Zoo kwamen er niet minder dan elf by één veehouder. Ook vertoonden zich vele Belgische kooplieden, die tegen flinke pryzen veel vee opkochten. Gis teren vertrok, dientengevolge een veetrein van p. m. 30 waggons in de richting van Belgie. Uit Amerika komen berichten omtrent eene vreeselyke ontploffing in een kolenmijn te Wyoming. Ten gevolge van de ontploffing, waarvan de schok myien ver in het rond werd gevoeld, was de ingang der schacht versperd, zoodat het geruimen tyd duurde eor pogingen tot redding van de werk lieden konden worden gedaan. Toen men eindelijk beneden kon doordrin gen, kreeg men eerst eon denkbeeld van de aangerichte vernieling. Er werden 59 lyken in verschrikkelyk verminkten toestand gevon den, en het was voor iedereen duideiyk dat er geen hoop meer bestond de overige werk lieden nog in loven te vinden. Er waren gewoonlyk 150 werklieden in de myn aan het werk, maar gelukkig had juist vóór de ontploffing een ploeg arbeiders de myn verlaten. De oorzaak ligt nog in het duister; de myn was goed geventileerd en vry van gas, en men vermoedt daarom, dat een ontplof- fiug van kolenstof do ramp heeft veroorzaakt. BUITENLAND. DultschlancL Velen in Duitschland kunnen niet vergeten dat Von Bismarck hun politieke tegenstander is geweest en weigeren mede te doen aan hot schitterend huldebetoon, dat hem den lsten April, op zyn SOsten verjaardag, zal worden bewezen. Von Bismarcks orgaan, de „Hamb. Nachr.", schryft naar aanleiding daarvan: „Wy gelooven dat vorst Von Bismarck het loon voor zyne daden in de eerste plaats in zyn eigen bewust- zU'n vindt en vervolgens in den dank van het Duitsche volk, welke hem nu weder in zoo ruime mato zal wordon gebracht. Wanneer de eerste rykskanselier bovendien nog eene bevestiging behoefdo van de juistheid der wegen, die hij is gegaan, dan zou het de onverzoen- ïyke haat zyn, met welken hem ook nu nog die partyen bejegenen, die vroeger ryksvyanden werden genoemd en met wier tegenstand hy had te s try den. Wy rekenen daaronder de Polen, Denen, Elzassers, Welfen en bovenal de sociaal-democraten, enz. Hun voortdurende haat tegen vorst Von Bismarck is eene voort durende erkenning van het succes zyner politiek. Wy gelooven dat de uitbarsting van dien haat hem eene voldoening bereidt, die in juiste verhouding staat tot het feller worden der anti-liberale socialistische aan vallen." Heden zullen de Duitsche Rijksdag en de Pruisische Landdag eene beslissing nemen over hetgeen gedaan moet worden by Von Bismarcks 80sten verjaardag. De liberalen blijven by hun plan om zich tegen het zenden eoner deputatie naar Fried- richsruhe namens den Ryksdag te verzetten. Namens de liberale volksparty zal professor Vjrchow het woord voeren in het Huis van Afgevaardigden, terwyl de heer Eugen Richter in den Ryksdag de redenen zal uiteenzetten, waarom de liberalen zich niet met deze hulde aan Von Bismarck kunnen vereenigen. De leiders van alle partyen hebben per telegraaf hun medeleden, die niet te Beriyn zyn, verzocht vooral getrouw op te komen. De regeering vindt het niet aangenaam, dat het Centrum zich tegen de manifestatie ter eere van Von Bismarck biyft verzetten, daar zy er naar streeft, haar plannen met behulp van het Centrum ten uitvoer te brengen. Tot dusver zyn alle pogingen, om de Centrum- leiders tot andere gedachten te brengen, mislukt. In de zitting, welke de Ryksdag gisteren hield, werd door den anti-semietischen afge vaardigde Binderwald een grap uitgehaald, die by -den een vroolykheid, bij den ander verontwaardiging verwekte. Deze afgevaardigde veroorloofde zich na- melyk de aardigheid, om, voor den aanvang der zitting, op den zetel van alle afgevaar digden een schotschrift neerteleggen, waarop Von Bismarck was afgebeeld, met het op schrift: „Waarom de Ryksdag en de stad Beriyn geen deel mogen nemen aan de hulde ter eere van Von Bismarck." Onder het portret wer den verschillende aanhalingen uit Von Bis marcks redevoeringen medegedeeld, welke moesten dienen om te doen uitkomen, dat prins Von Bismarck tot de anti-somieten be hoort. Vóór de opening der zitting werden deze bladen door de boden weggenomen. Groot-Britannl8k Lord Hobhouse heeft in het Hoogerhuis een ontwerp ingediend tot verbetering van de Zondagswet, die nog van 1781 dateert 6n krachtens welke onlangs te Leeds wegens eene op Zondag gehouden lezing over de ken merkende kaïaktertrekken van Engelschen, Schotten en Ieren, eenige personen tot zware boeten veroordeeld werden. Lord Hobhouse wif de wet van 1781 niet herroepen, doch slechts zoo gewijzigd zien, dat zy niot langer toepasselyk zal zyn op lezingen of voordrach ten over wetenschap, zedeleer, maatschappe* lyke plichten, letteren en kunst on soorigelyke onderwerpen, noch ook op muziekuitvoeringen mits deze plaats hebben ter bevordering van het openbare welzyn, en niet om er gel delijk gewin mede te behalen. Aldus zouden alle openbare uitvoeringen op Zondag geoor loofd worden, doch alleen tegen vrijen toegang, behalve in zekere nader omschreven gevallen, ten aanzien waarvan de procureur-generaal zou te beslissen hebben. Het Lagerhuis behandelde gisteren het voorstel van den heer Allen, waarby de wensch werd uitgesproken dat voortaan aan de afge vaardigden prensentie-gelden worden uitge keerd. Dit voorstol, dat door den minister van financiën, sir William Harcourt, werd onder steund, werd met 176 tegen 158 stemmen aangenomen. Te Bristol heeft gisteren do verkiezing plaats gebad van een lid voor het Lagerhuis, ter vervanging van den overleden liberalen afgevaardigde Sir Joseph Weston. De uitslag was gunstig voor do liberalen. Hun candidaat, de hoer William Wills, werd gekozen met 3740 stemmen, terwyl zyn tegen stander, de heer Hugh Gore, de candidaat der werklieden, 3608 stommen op zich vereenigde. De opkomst was niet groot, want het district telt ruim 11000 kiezers. De toestand van Lord Rosebery wordt gunstiger. Heden vertrekt de minister naar Walmer-Castle, waar hy eenigen tijd zal ver toeven. In elk geval zal Lord Rosebery zich vooreerst van staatsbezigheden moeten ont houden. De Armenische gruwelen zyn in het Lagerhuis ter sprake gebracht. Een der leden vroeg, wat de regeering dacht te doen om een einde te maken aan dergelyke barbaar- sche misdaden. De onder-minister van buitenlandscbe zaken antwoordde, dat de regeering geon pogingen zal sparen om do medewerking van andere mogendheden to verkrygen, ten einde hervor mingen in het bectuur van Armenië tot stand te brengen. De regeering was echter van meening, dat dit doel niet zou bereikt of bevorderd worden door op dit oogenblik ver dere voorstellen tot een internationaal op treden te doen. Marktberichten. Leiden, 23 Maart. Granea werden meeroudoela onveranderd verkocht; voor eokele partijtjes .verden boogero pryzen betaald, wegens betere q ia i:eit of voor de zaai. ■Witte Tarwe komt io d3 beste eoorto i weinig voor, en de mindero worden weinig gevraagd; overige artikelen werden naar qoaliteit overanderd verkocht. Witte Tarwe ƒ4.60 a 5.90. Roode ƒ4.60 a ƒ5.20. Walla-Walla 5.60 a ƒ5.90. Poolecbo ƒ5.60 a ƒ6.— per 80 KG. Bogge ƒ3.10 a ƒ3.65 per 74 KG. Zomergerst 2.50 a ƒ3.10, Winter- ƒ2.90 a ƒ3.75, Chevalior- ƒ3.50 a 4.60 per HL. Haver ƒ2.35 a ƒ3.25 per 50 KG. Blauwe Erwten 5.50 a ƒ9.per HL. Paardonboonen 4.85 a 5.25 per HL. JDuivonboonen ƒ5.75 a ƒ6.per HL. Bruineboonen f 12.a ƒ16.50 per HL. Koolzaad ƒ6.a ƒ7.15 per HL. Kanariozaad ƒ8.a 9.25 per HL. Hennepzaad ƒ6.75 a ƒ8.50 per HL. Boter: Aanvoer 7150 kilogT.; lsto qu&lit. per 1/4 vat 42.— a 48.—, 2de qnalit. per Va vat f32.— a 40.—; 1ste qualit. per kilogr. ƒ1.05 a ƒ1.20; 2de qualit. per kilogr. 0.80 a 1. Lango Zwarte Turf,dubb. HL., 0.40 a 0.5

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2