EEN LADING KOLEN Beurs van Amsterdam. 98 65% AD VERTENTIËN. DANKBETUIGING. j. C. v. PARUS Mej. S. E Malta-Aardappelen, E. KWAADGRAS, Diefsteeg No. 2. Brusseisch Loof, C. v. d. Zeeuw, In Aantocht: or. or. huy. Haarlemmerstraat No. 81, Dat het verzekeren van werk lieden door de patroons hoe laDger hoe meer veld -wint, biykt thans weer hieruit dat de heeren J. I. Planjer en J. G. Rietbergen hun personeel tegen invaliditeit en ongelukken verzekerd hebben bh de „Eerste Nederland- 8che Verzekering-Maatschappij op het leven, togen invaliditeit en ongelukken", gevestigd to 's-Gravenhage. Ook dit voorbeeld verdient zeker navolging. De gisteren door de rechtbank te 's-Gravenhage in zake de tuimelramen diefstallen aldaar vrijgesproken A. Dubois is dienzelfden dag op last van den officier van justitie door de politie uit de gevangenis afge haald, omdat, wegens vermoedelijke storing van zijn verstandelijke vermogens, door ge- melden officier zijne vrijheid gevaarlijk voor de samenleving wordt geacht. Na een geneeskundig onderzoek te hebben ondergaan, is Dubois nu in het krankzinni gengesticht to 's-Gravenhage opgenomen. Heden was voor het eerst te Utrecht weer versche ij bokking aan de markt. Op do 5de groote vyfjaarlyk- «che tentoonstelling van bloembollen te Haar lem zyn o. a. toegekend de volgende eerste prijzen 100 verscheidenheden bloeiende hyacinten, ln potten. Goud. med. en 25, A. J. Guldemond en Co. te Lisse. 75 enkele hyacinten, in potten, in 25 verscheidenheden. Goud. med. No. 14, firma Van Waveren Turner te Hillegom. 75 verscheidenheden bloeiende hyacinten, op glazen. Goud. med. en ƒ25, G. Van der Me\j, te Lisse. 24 verscheidenheden bloeiende byacinthen in potten of pannen. Goud. med. en 25 No. 32 van A. J. Guldemond, firma A. J. Guldo- uond Co. te Lisse. 100 verscheidene bloeiende tulpen, in potten. j4oud. med. M. v. "Waveren Zonen, te Hillegom. 50 potten bloeiende dubbele tulpen, 36 vers. Goud. med. M. v. Waveren Zonen, te Hillegom. 90 bloeiende dubbele tulpen, 30 vers. Goud. med. M. v. Waveren Zonen, te Hillegom. Dezo tentoonstelling is goed geslaagd en verdient zeer de aandacht. BUITENLAND. Duitschland. Gisteren werd de zitting van den Staats raad (die, naar men weet, is bijeengeroepen, ten einde te beraadslagen over hetgeen de regeering kan doen om verbetering te brengen in den ongunstigen toestand, waarin de land bouw verkeert) door keizer Wilhelm gesloten. De keizer hield by deze gelegenheid eene toespraak, waarin hy o. a. zeide Wanneer ook al het resultaat der verhan delingen de hooggespannen verwachtingen misschien niot overal zal bevredigen, zoo is het voor de taak der regeering: alle werk zame middelen aan te geven om den slechten toestand, waarin de landbouw verkeert, te ver beteren, van groote beteokenis, dat op dit gebied door de besprekingen de grenzen van het bereikbare duideiyker zyn aangewezen De uitvoerige besprekingen van den algemeen erkenden nood van den landbouw, zyn oor zaken, omvang on gevolgen, zoomede het zorgvuldig onderzoek van de middelen, die tot dusver in het openbaar of in den loop der debatten ter sprake zyn gebracht, vormen een kostbare basis, waarop de regeering hare besluiten kan bouwen. Do ook door u als ongeschikt, practisch niet uitvoerbaar of ge vaariyk erkende en daarom ontraden middelen zal de regeering nu met des te minder be zwaar ter zyde kunnen leggen. Het is myn voornemen, onverwijld verdere besluiten tot stand te brengen. De Keizer noodigde ten slotte de leden van den Staatsraad uit, mede te werken dat men voortaan, wanneer dergelyke quaesties de ge moederen in beweging brengen, zich in de eerste plaats tot de regeering wende om spoedige verbetering te verkrygen. Het is myn voornemen, zeide de Keizer, in een der- gelyk geval jpverwyld zelf de noodige maat regelen te overwegen en zoo noodig den Staatsraad byeen te roepen. De Staatsraad heeft eene motie aangenomen, waarby de voorstellen-Kanitz zyn verworpen, als onvereenigbaar met een juist9 opvattiDg van het standpunt van den tegenwoordigen Staat in het bedrijfs- en verkeersleven, en als in stryd met de handelsverdragen. Groot-BritanniS. In het Lagerhuis deelde gisteren de onder minister van koloniën mede, wat sir Henry Loch geseind heeft omtrent de byeenkomst van de Transvaalsche commissie met den koning der Swazies. Op de byeenkomst waren de beide koninginnen en een groot aantal Swazies, allen ongewapend, aanwezig. Gene raal Joubert, de band van koning Ubunu in de zyne nemende, had den koning namens Transvaal als opperhoofd van het land erkend over deze verklaring hadden allen hunne vol doening uitgedrukt. De generaals Joubert en Smit vertrokken na afloop der byeenkomst onmiddellyk weer naar Transvaal. Geen enkele strydmacht der Boeren heeft de grenzen van Swaziland overschreden, be halve het escorte, dat de generaals vergezelde. T elegramme u« BUDA-PESTH, 21 Maart. In de Hongaarsche Magnaten-Kamer is heden een aanvang ge maakt met de behandeling der kerkelyke wets ontwerpen, betreffende de onbeperkte vryheid van godsdienst voor alle gezindten. De minister van eoredienst lichtte, Onder luide toejuichingen der liberalen, het stand punt toe, dat de regeering ten opzichte van de kerkelyke hervormingen heeft ingenomen en blijft handhaven. Toen men tot stemming overging, kwam men tot geen resultaat. Beide partyen be weerden, dat zy één stem meerderheid hadden verkregen. WEENEN, 21 Maart. Heden is de balans der Union-bank over het jaar 1894 openbaar gemaakt. De netto-winst bedraagt 2,269,947 florynen. In 1893 bedroeg deze winst 1,383,449 fl. De directie stelt voor, een dividend uit tekeeren van 8«/2 pet. Na aftrek van de afschrijvingen bedraagt bet reserve fonds 289,886 fl. KONSTANTINOPEL, 21 Maart. Naar men zegt, zal prins Radolin, de Duitsche gezant alhier, benoemd worden tot vertegenwoordiger der Duitsche regeering te St.-Petersburg, als opvolger van generaal Yon Werder. BERLIJN, 22 Maart. Een heden ver schenen buitengewoon nummer van den „Deutsehen Reichsanzeigor" bevat een keizerlyk rescript aan den Rijkskanselier. Herinnerend dat het heden de verjaardag is van keizer Wilhelm I, zegt de keizer, dat het hem een groote voldoening zou zyn, als aan de offi cieren en manschappen, die, ten gevolge van bekomen verwondingen in den oorlog van 1870/71, by de berekening van het pensioen geen aanspraak konden doen gelden op een tweede campagne jaar, voortaan het daardoor ontstane pensioens-verlies zou kunnen vergoed worden. Verder spreekt de keizer de hoop uit, dat aan onderofficieren en manschappen, die aan den veldtocht hebben deelgenomen en wegens ongeschiktheid om in hun onderhoud te voorzien in behoeftigen toestand verkeeren, indien zy de gewone ondersteuning niet ge nieten, voortaan een toelage zal kunnen worden verleend. De keizer draagt den Rykskanselier op nadere voorstellen te doen. HONGKONG, 22 Maart. De Japanners deden een aanval op de Pescadores-eilanden. Hot gevecht duurde by het afzenden van dit bericht nog voort. BRUSSEL, 22 Maart. De in- en doorvoer van rundvee en schapen uit Nederland in België is toegestaan van 23 Maart af. De inge voerde beesten zullen aan de douane-bureaux worden gekeurd voor rekening van de invoerders. BUDA-PESTH, 22 Maart. In de Magnaten- kamer werden heden do beraadslagingen over het wetsontwerp betreffende do vrye uit oefening van den godsdienst (kerkelyk-polilieke wetten in Hongarye) voortgezet. Te midden van een groot rumoer werd tot stemming overgegaan. Het bleek dat 119 stemmen vóór en 119 stemmen tegen het ontwerp waren. De beslissing berust nu by den president; men gelooft dat hy zich vóór de aanneming zal verklaren. 22 Maart 1895. Staatsleenlngen. Vor. pCt. kooro. Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% 90 dito dito dito8 101 dito dito dito8% 102 dito oil. dito ïsaSiró8% 102% Hongarije, Goudl. 1881/93 1 102% Italic1, In6chr\jving 1862/81 6 &1% Oostcnr., Obl. Pap. Mei/Nov. 5 dito Zilv. Jan.|Juli 5 S3% Polon, Obl. Schatk. 1814 4 94% Portugal, Obl. 18531881 met ticket 100 8 25% id. Tabakslconing. 4% B814 Kneland, Binnenl. 1894. 4 65% dito 1889bij Rothschild Rb. 625 4 98% dito Hopo 3c Co. 1SS9/90 GIL 625 4 SO Obl. Lccning 1867/69 f 20 .4 101% in Goud Leen. 1884 6 106% Spanjo, Perp. Schuld Bniteul. 4 74 Turkije, Douano ObL 1886. 6 97% dito Gcconv. Loening Serie C 29% Egypto, Obl. Loaning 1870 4 101% Mexico, Subsidie Bonds. 0 395^ Brazilië, Obl. 18894 775^ Ind. on Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aand. 65 N.-T. Handbk. Aand.. 76 Ned. Handolm. Aand. op reeo. 5 129% Spoorwegloeningen. HoU. IJzoron-Spw. Mij. Aand. 106% Obl. dito8% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 95 Nod. Ccntr.-Spoorw. ObL /"250 3 92 Italië, Z.-Ital. Spw. ObL A-H 8 55 Polen, Wars.-'Weenon Aand.150 dito Prior. Oblig. 4 90% RusL, Balt. Spw.-AancL. 8 65% Fast Spw.-Mij. Aand. 6 89% Iwang. Dombr. ObL ZR, 025 4% 99% Weicbsol ZR. Aand5 791^ Wladikswkas ObL Rb. 125 4 98% Ainerika,Atch.Gen.Morg.Bondfl 4 dito ObL 2o Hyp. lott A S 1™% Central Pacific Aand. 1 Chio Erio le Hyp. ObL 6 82% Denver Rio Grande C. v. A. 11% Lonisv. Naahv. Cort v. Aand. 49% Miss. Kans. Texas C. v. A. 14% Union Pao. C. v. A. 9% Canadian Pacific C. v. A. 371^ Oregon Short Line6 22 Premieleenlngen. Nedeil-, Stad Amsterd. /"10Q 3 111!% Stad Rotterdam8 no Gemeente-Crediet .3 107 België, Ant. 1837 2% JOl Hong., Hypotheekbank 4 100% Hong., Theies4 124% Oostonr^ Staatsleon. 1854 4 123% dito dito 1860 .6 180 Rusland, Staatsloening 1864 5 148 dito dito 1866 5 144 Turkije, Looning 1870 34% Madrid 1868 8 46% Transvalia ExpL Aand. 70 Southstacdard Cert. 10% Prolongatie ls/8 pCt. Koere heden 95!% 101% 102 102% 102% 83% 25!% 88 65 100% 89% 77% 64 75% !29^ 106% 92% 54% 05% 88% 78% 18% 16% 83% U% 50 9% S7 23% 1H% 103 105% 129% 48% 69% 18% De dynamiet-ontplofGng by Lobith. In een extra-blad van het te Emmerich verschynenend „Bürger-Blatt" wordt de schuld van het vreeselyke ongeluk by Lobith geweten aan onvoorzichtigheid van zekeren Matthias Küchenberg, een Duitscher, die de inscheping van de duizenden ki6ten tegen een bepaalde som had aangenomen. Dezo Küchenberg, die intusschen zelf by de ramp het leven heeft verioren, was, naar sommige verklaren, een snoever. Op de aanmaning van een der wachtmees ters, die met het toezicht op do inscheping belast waren, om toch vooral voorzichtig te wezen, moet hy geantwoord hebben: >,Och kom, er is in 't geheel geen gevaar by. Binnen 24 uur moet alles in de schepen zyn" en daar ging het met een hoeratje met de handkarren over en naast de planken, onder het geroep: Er is geen gevaar by, dat moet men kennen." Met de kisten werd omge sprongen alsof het kaatsballen waren. Volgens genoemd blad is ook de directie van de fabriek te Opladen, waarvan het dynamiet afkomstig is, geenszins van schuld vry te pleiten. De directie had het inschepen van het dynamiet moeten opdragen aan kundige met het gevaar vertrouwde mannen; zulk werk besteedt men niet uit aan den eersten den beste. Het gevaar voor oen tweede ontploffing is niet geheel geweken; ja, volgens het „Bürger- Blatt", nog veol grooter dan te voren. Er liggen toch op de plaats der ramp nog twee schepen met dynamiet geladen. Het eene, de „Vier Gebroeders", is gezonken en zit aan den grond vast; hot andere, „Grete", ligt aan den oever. De hevige golfslag stoot de kisten dynamiet in de „Vier Gebroeders" tegen elkander aan, wat de toestand zeer gevaarlyk maakt. By de tydelyke stapelplaats ligt nog 200,000 KG., dat echter streng wordt bewaakt. Men seint nog uit Keulen, dd. 21 Maart: De avondbladen deelen omtrent de ontploffing by Spyk Keeken nog het volgende mede: Officiéél is geconstateerd dat 13 personen zyn gedood en 4 gewond. Een der beide gezonken schepen is met moer dan duizend kisten dyna miet geladen. Het zal noodig zyn het gezonken dynamiet uit den weg te ruimen, daar het anders gevaar voor de schoep vaart kan op leveren. Gistermiddag seinde men nog uit Lobith- Alhier is bericht ontvangen, dat in het ziekenhuis te Kleef overleden zyn vrouw Vermaas, Van Meekeren en de knecht van L eenders. Hedenmiddag zouden de gezonken schepen gelicht worden. Er bestaat nog steeds gevaar voor meerdere ontploffingen. Volgens geruchten moeten 2 personen op de stoomboot „Poolster", die op het noodlottige oogenblik passeerde, by het onheil het leven hebben verloren. LEIDEN, 22 Blaart. Thermomoterstandgisteravond om 8 uren 3° C. 37.4- Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 4.5° C. 40.1 F.; 's middags om 12 uren 7.5° C. 45.5° F.; 's namiddags 4 uren 7.5° C. 45.5° F. Naar wy vernemen, zal aan het Muziek instituut alhier eerlang ook eene klasse voor Vioolonderwys worden geopend. Daartoe zal oen gediplomeerd oud élève van het Amsterdamsch Conservatorium, die thans als eerste violist in een der Berlynsche orkesten werkzaam is, zich alhier metterwoon komen vestigen. Te Oegstgeest had gisteren in allen een voud de begrafenis plaats van het stoffeiyk overschot van mevrouw de douairière Gevers van Endegeest, geboren Deutz van Assendelft. Het stoffelyk omhulsel was per as uit 's-Gravenhage vervoerd en arriveerde ongeveer te halftwee op de Ned.-n©rv. begraafplaats te Oegstgeest. Toen de lijkbaar in de kerk, waar eene talryke schare tegenwoordig was, ge plaatst werd, zongen de kinderen van zon dagsschool en bewaarschool Gezang 187 vers 1. Hierna nam ds. A. J. Ruys het woord en herinnerde aan den zwaren slag, die, lang verwacht, eindeiyk gekomen was, en hoe oneindig veel met haar wordt verloren. Spreker wees verder op het karakter van de hooge ontslapene als ware Christin, een karakter, zoo vol godsdienstzin, en hetgeen door haar voor en in de gemeente is gedaan, en had hierby het oog op hare zondagsschool en do Gevers Deutz-bewaarschool, en op de flinke bydragen, die vele instellingen, als de bewaar school aan den Morsch, het Ned.-Herv. arm en kerkbestuur, het bestuur der moederlyke liefdadigheid enz. van haar mochten ontvangen, en eindigde met don wensch uit te spreken, dat de familie deze gemeente niet uit het oog zou verliezen. Hierna nam de heer E. Groen, wegens ongesteldheid van den burgemeester, als wet houder en tolk van het bestuur dezer ge meente, tevens als voorzitter van het college van kerkvoogden en notablen, het woord, aangezien het hem ook niet mogeiyk was het zwegen te bewaren by de groeve van de edele ambachtsvrouwe van Oegstgeest, wel overtuigd zynde dat uiterlijke hulde in die stonde haar verlangen niet zal zyn geweest. Spreker gaf te kennen dat zoo ooit een woord van hooge waardeeririg, van dankbare erken- telykheid worde uitgesproken, het dan niet doeltreffender kan geschieden, dan op dit oogen blik, dan op dezen doodenakker, in wiens schoot het omhulsel wordt toevertrouwd van haar, die steeds hare milde hand uitstak wanneer de arme om hulp schreide of de fmantiëele draagkracht van nuttige instellingen verzwakte. Hierna voerde ds. L. Ten Bosch, predikant te Gouda, vroeger te Oegstgeest, het woord, en herinnerdo er aan hoe hy twaalf jaar lang het voorrecht had genoten hare vriendschap te deelen, en de ondervinding had opgedaan dat het haar een genoegen was den nood der armen te lenigen en hoeveel zy door den dood van haren echtgenoot had verloren. Ten slotte nam de heer J. Van den Berg het woord en sprak het volgende: Hoewel reeds in verschillende bewoordingen hulde is gebracht aan de nagedachtenis van de alhier geplaatste hooge ontslapene, gevoel ook ik mij nog gedrongen als tuinbaas en opzichter van onze ambachtsvrouwe, mede namens al de arbeiders van „Endegeest", een woord van innige dankbaarheid uit te spreken voor al hetgeen deze edele mevrouw steeds voor ons heeft gedaan. Spreker wees er op hoe hy steeds in hare hoogachting mocht deelen, en innig overtuigd was, dat zy hem haar ver trouwen schonk, en dat het een troost voor hom was en een balsem voor de wonde, dat zy als eene godvruchtige ziel was heen gegaan en sprak den wensch uit, dat hare asch in vrede zou rusten. Hierna dankte jbr. mr. A. D. Gevers namens de familie voor de eer, aan de hooge ont slapene bewezen, waarop door de gemeente Gezang 182 vers 4 werd gezongen. Toen het stoffelyk overschot in den graf kelder werd neaergelaten, waarop kransen waren nedergelegd van den kerkeraad, van de moederlyke liefdadigheid, van de zondags school en de bewaarschool, en van de trouwe dienstboden, zong de schare Psalm 103 vers 8. Te halfdrio was de plechtigheid afgeloopen. Nu dr. Van de Stadt einde Juni a.s. het onderwys in de natuurkunde aan H. M. Koningin Wilhelmina zal aanvangen, zullen de volgende heeren met do eervolle taak der opleiding van H. M. zijn belast: Dr. Salverda de Grave, letterkundige vak ken; de hoogleeraren dr. Kramer, algemeene en oude geschiedenis; dr. Kan, aardryks- kunde; dr. Blok (te Leiden), vaderlandsche geschiedenis; dr. Kosman, Hoogduitschetaal, dr. Van de Stadt, natuurkunde. Door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is de lotoling J. P. Van Kempen, uit Zooterwoude, wegens gebreken vrijgesteld en opgeroepen de loteling T. N. O vermeer. De toestand van vice-admiraal jhr. De Oasembroot is sedert gistermiddag niet ver beterd en biyft zorgwekkend. De patiënt bracht een onrustigen nacht door. De heer Eerelman is sedert eenigen tyd bezig op last van H. M. de Koningin- Regentes eene schildery te vervaardigen van H. M. de Koningin te paard. Men meldt dat de kapitein ter zee baron Van Hogendorp, adjudant van H. M., binnen kort den zeedienst met pensioen zal verlaten. De minister van marine is gisteren, na afloop der Kamerzitting, waarin hy tegen woordig was, ongesteld geworden en dienten gevolge heden niet op zyn departement ver schenen. Naar men verneemt, zal aan den kapitein ter zee G. H. Van Steyn, dezer dagen eervol ontheven van de betrekking van chef der afdeeling „Personeel" aan het departement van marine, worden opgedragen het bevel over Hr. Ms. raderstoomschip „Valk", aan boord waarvan HH. MM. de Koninginnen voornemens zyn naar Londen te gaan. Op de gisteren gehouden botermarkt te Wolvega (Fr.) was de prys iets hooger. Per 40 KG. was do hoogste prys ƒ31, de laagste 291/2. De boterkooplieden oordeelden deze ver hooging niet blyvend. Zy verwachten eerder daling dan verdere ryzing. Tot het maken van het Noord-Oostzee kanaal werd in 1887 besloten. Pruisen nam op zich één derde van de kosten, op 156 millioen mark geschat, uit eigen kas te betalen. De eer8te-steen-legging had plaats in tegen woordigheid van Wilhelm I. Het kanaal is thans geheel gereed. Het volgt van Kiel tot ltendsburg het oude Eider kanaal, buigt zich vervolgens naar het zuidwesten en valt by Brünsbuttel, tusschen Glückstadt en Cuxhaven, in de Elbe. Do beide monden zyn van sluizen voorzien, maar de sluis aan den Elbekant be hoeft slechts tweemaal drie uren daags b(j eb en hoogen vloed te worden gesloten, terwijl de sluis by Kiel byna voortdurend geopend kan biyven, omdat daar het gety nauwolyks merk baar is. Het kanaal, grootendeels in een rechte lyn en verder met enkelo ruime bochten gelegd, is ongeveer 100 kilometer lang, 70 meter breed, en 10 meter diep. Op sommige plaatsen is het breeder, opdat de groote schepen elkander kun nen passeeren. De doorvaart kan geschieden in 12 uren. Men heeft berekend dat de sche pen, die van Hamburg op de Oostzee varen, door het gebruik van het kanaal meer dan 40 uren sparen. Bovendien is de Deensche Sont als een gevaarlyk vaarwater bekend. Tusschen de jaren 1878 en 1885 zyn 229 schepen in de Deensche wateren gestrand of verongelukt. Academie-nieuws. Leiden: De heer E. H. T. Mens Fiers Smeding, geboren te Soerabaia, is heden alhier bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Eenige opmerkingen over het recht van abandonnement." Bevorderd zyn tot arts de heeren D. Mac Lood en C. F. E. Praetorius; voor het eerste gedeelte van het arts-examen ia toegelaten de heer G. Sauer. Voorspoedig bevallen van een Zoon Mevr. MEERBURG-Bos. Zostebmeer, 21 Maart 1825, 2015 3 Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, na voorzien te zijn geweeet van do HH. Sacramenten der Stervenden, mijne innig ge liefde Echtgenoote MARIA HENDRIKA JOSE- FHINA VINCENTIA VOLLEBREGT, in den leeftijd van 28 jaren, mijnalatendevjjfKinderen. J. J. F. A. VAN DER EERDEN. Leiden, 21 Maart 1890. 2018 8 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onzo innig geliefde Dochter, Behuwddochter, Zuster en Behuwdzuster MARIA HENDRIKA JOSEPHINA VINCEN TIA VAN DER EERDEN-Voddebrbgt. Wed. L. A. VOLLEBREGT-De Vette. Wed. L. VAN DER EERDEN - Dondeks. M. C. A. VAN DER EERDEN- vollebregt. T. A. M. J. VAN DER EERDEN. A. J. J. M. RUI.TGROK vollebregt. J. Til. RÜIJGROK. H. J. M. VOLLEBREGT. E. VAN DER STOK Van der Eerden. ANT. J. VAN DER STOK. Leiden, 21 Maart 1895. 2019 17 By dezen breng ik myn hartelyken dank aan Dr. DOORMAN en zijn assistenten, voor de lieflijke en flinke hulp, aan myn vrouw be wezen by een gevaarvolle verlossing. 2011 8 W. C. v. d. WILK. Van myn Cursus is gisteren by hot ge houden examen te 's-Hage voor de Nuttige Handwerken geslaagd t en den 13don dezer: Inschryving van nieuwe leerlingen dagelijks van 2 4 uren. De Cursus voor bovengenoemd examen vangt lo. April aan. 91. L. MJMüfAN, Leerares Nuttige en Fraaie Hand- 2016 15 werken, Aalmarkt 6. Wederom ontvangeneerste qualiteit alsmede: Kropsla, fijne. Sla, Spinazie, groote Knolscldcry, gezouten Groenten en de Geconserveerde Groenten uit de zoo gunstig bekende Stoomfabriek te Loosduinen, by 2025 10 14 Cts. per KG., pulkbeste Malta-Aard appelen 7 Cts. per KG. 2022 7 Varkenmarkt 15. 2020 7 Aanbevelend, bij de Vrouwesteeg. In dank voor het vertrouwen en de gunst, my zoowel binnen als buiten do stad geschon ken, wordt beleefd verzocht de bestellingen, ais het kan, iets vroeger mij te doen gewor den, voor de geregelde bezorging. FrUs- cournnt op aanvraag. 2027 17 Hoogachtend, 1. r. C. BOERS. Vrijdag 29 Maart 1895, des voorm. te 11 uren, in het Notarishuis aan den Burg, te Leiden, ton overstaan van Mr. KERSTENS, Notaris te Leiden, afslag van de BOUWMANS WONING c. a., onder Warmond en Saasen- heim, in bod gebracht als volgt: Perc. 1. DoBOUWMANSWONING en WEILAND, 2.70.30, op ƒ6000.— Porc. 2. BOLLENLAND, ongev. 82 aren, op1900.— Perc. 3. BOLLENLAND, ongev. 86 aren, op2900. Verhoogd met300.— Perc. 4. BOLLENLAND, ongev. 64 a., 70 c., op2000 Verhoogd mot300.— Perc. 5. BOLLENLAND, 1.27.40, op2900. - Perc. 6. WEILAND, 2.42.80, op. 3800.— Perc. 7. WEILAND, 1.30.80, op. 2000.— Perc. 8. WEILAND, 2.94.42, op. 4700.— Perc. 9. WEILAND, 2.10.15, op. 3300.— Verhoogd met100.— Perc. 10. WEILAND, 2.17.22, op. 3450.— Perc. 11.WEILAND,91 a., 10c.op. 1450.— Perc. 12. TUIN, 35 a., 87 c., op. 600.— Perc. 13. WEILAND, 1.56.70, op. 2600.— Perc. 14. WELLAND, 1.55.80, op. 2550.— Perc. 15. WEILAND, 1.91.80, op. 8000.— Verhoogingen worden aangenomen ten kan tore van genoemden Notaris (Hooigracht op alle werkdagen tot en met Donderdag den 28sten Maart a. s., van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 3 uren, tegen genot van één v(}fdc der verhoogsom. 2028 35

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3