Beurs van Amsterdam. De typhusiyderes te Noordwljker hout, waarvan eenige da^en geleden melding werd gemaakt, is overleden. Beddegoed en hetgepn verder wterd geacht besmet te zyn, is heden door de gemeente politie verbrand. Voor de Haagsche rechtbank werd gistermiddag het onderzoek voortgezet in de zaak van den gepens. kapitein van het O. I. leger, beklaagd van diefstal van effecten. De rechtskundige adviseur van beklaagdes schoonmoeder, als getuige gehóórd, verklaarde o. a. dat by, op 2 Aug. geroepen ten huize van den genbesheer, waar de schoonmoeder zich toen bevond, deze daar in hoogst zenuw- achtigen toestand heeft aangetroffen en dat zo hem dahrop de bekende medodeeUngen gedaan heeft; dat hy den volgenden dag be klaagde over de zaak heeft gehoord en dat deze hem toen verschillende opgaven deed op de vraag aan wie de effecten toebehoorden en dat hü (bekl.) zijne schoonmoeder van de effecten weren wilde omdat hy vermoedde dat de geneesheer boyenbedpeld het geld van haar zou weten afhandig te maken, dat be klaagde hem (get.) op zijn eerewoord beloofd heeft dat de effecten, waarover nu geproce deerd zou worden, zouden blijven in de kist, waarin zij waren; dat bekl. zeide in deze zaak to handelen op raad van oen rechtsgeleerde, van wien later aan getuige bleek dat deze bekl.'s raadsman niet was; dat getuige als raadsman van de schoonmoeder (eischeresse in het civiel geding) de sleutels der brandkist ter griffie van de rechtbank heeft gedepo neerd en dat de later van zijde van bekl. (gedaagde in het civiel geding) gedeponeerde sleutels valsche sleutels moesten zijn. Beklaagde ontkende hierop zijn woord van eer verpand te hebben, om de effecten in de kist, waarin ze waren, te doen blijven. Een smid en diens knechts en alle vrienden van bekl. wisten dat hy do kist had opengebro ken en hy kon dus niet later beloven de effecten in de kist te laten. Ook ontkende bekl. den vorenbeüoelden raadsman genoemd te hebben als degene, op wiens raad hy in deze zaak handelde. Waar beklaagde gezegd had „de effecten behooren ous toe", bad hy daarmede volgens zyn beweren alleen bedoeld dat ze aan hem on zyne vrouw behoorden, en wanneer by de uitdrukking „ons drieén" gebezigd had, dan moest dit volgens hem zóó worden verstaan, dat de effecten aan hem en zyne vrouw toe behoorden en zyne schoonmoeder er het vrucht gebruik van had. Eene vroeger door beklaagde onderteekendo verklaring, dat de effecten aan de drie personen behoorden, beweerde hy dat het gevolg was van dreigementen van den officier van justitie. Bekl. bleef volhouden dat hy het geld, dat men van hem terugvorderde, in zyn bezit heeft, maar weigert te zeggen, waar het zich bevindt, eri ook weigert, liet af te geven, zelfs al beslist de Uooge Kaad evenals do rechtbank en bet Hof ree dat bekl. er geen eigenaar van ib. Als d rechter hem in het ongelyk stelt, bewmi o hy, dan doet hy dat op valsche gronden. De substituut-officier van justitie mr. Pleyte, uitvoerig de feiten nagaande, liet er zich vooral scherp over uit, dat men van de zydo van beklaagde (gedaagde in ffiviel geding) zyn rechtmatig bezit heeft willen bewyzen door overlegging van valsche sleutels, m. a. v. aoor den rechter te bedriegen, waarvan dan ook het gevolg was, dat de advocaat, die aanvankelijk als gedaagdes raadsman optrad, niets meer met de zaak te doen wilde hebben, toen by wist dat de sleutels valsche sleutels waren. Uitvoerig betoogde spr., in verband met de vorhouding tusschen bekl. en zyne taDte, dat het niet aannemelyk is dat die tante eene gift voor bekl. bestemd zou hebben. Voorts werd van zyde van bekl. wel veel beweerd ten nadeele van een geneesheer, doch daarvan niets bewezen. Ook eene overeen komst, welke volgens bekl.'s beweren zou bestaan om'rent uitkeenngen door de schoon moeder, achtte Z.E.A. onaannemeiyk. Ook in het verstoppen van de effecten en de weigering om te zeggen waar ze zich bevonden, zag het O. M. eon bewijs voor bekl.'s schuld. Ten slótte do houding van bekl. besprekende, acbtte spr. die zeer verachteiyk en schandelyk met het oog ook op de positie, welke by heeft bekleed. Met het oog op een en ander vor derde het O. M. vyf jaren gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. J. P. DeMaak, die het betreurde dat in deze familiequaestie eene vervolging werd ingesteld om de ernstige en treurige gevolgen van eeno dergelyke procedure. Pleiter laakte zeer het optreden in deze van bekl.'s schoonmoeder. Voorts trad hy in uitvoerige beschouwingen omtrent de zaak zelve. De uitspraak wordt later medegedeeld. Te Madrid is men zeer ongerust over den kruiser „Reina Regente." Deze kruiser bracht den Marokkaanschen gezant die te Madrid het vredes-tractaat sloot, naar Tanger. Den lOden Maart vertrok de „Reina Regente" uit Tanger, maar tot dusver heeft men niets meer van het vaartuig vernomen. Men weet dat dezer dagen op de Noord- Afrikaan8che en Zuid Spaansche kusten een hevige storm heeft gewoed. Men vreest daarom, dat de „Reina Regente" is vergaan, vooral om dat, blykens berichten uit Gibraltar, teCeuta en te Tarifa wrakhout aan wal is gespoeld, dat, naar men beweert, afkomstig is van dit oorlogsschip. De „Reina Regente" had 400 manschappen en 20 officieren aan boord is oen twee-schroefs kruiser, in 1887 gebouwd 'metende 5000 tonnen, had een snelheid van' '20 knoopen in hot uur en was gewapend met 18 zware en 4 revolver kanonnen. Deze kruiser behoorde tot de beste schepen der Spaansche marine. De kruiser „Isla de Luzon" is uit Algesiras vertrokken, ten einde de „Reina R.gerite" op te sporen. Naar men te Parfis beweert, is daar bericht ontvangen dat een Fransche stoomboot „Reina Regente" heeft gezien. Het vaartuig was go- strand by Accetunas Bajas. De Fransche boot poogde de „Reina Regente" te helpen, maar kon haar wegens de hevigen storm en de hooge zee niet bereiken. BUITENLAND. Fraulcrijlc. Gisteren kwam de finantiëele begrooting in de Kamer ter sprake. De socialist Jaurès steldo voor den post van 4,600,000 franken te schrappen, die is uitgetrokken ten behoeve van de uitgaven, die nooaig zyn voor den Senaat, maar de minister-president Ribot verklaarde zich ten stelligste tegen dit voorstel. De Kamer be sloot alle voorstellen tot herziening van de grondwet uit te stellen, totdat eene beslissing is genomen over de finantiëele begrooting, met inbegrip van het voorstel tot hervor ming van de alcohol-belasting en do successie belasting. Dultsclilaud In den Rjjksdag werd gisteren het voorstel behandeld van den heer Yon Heyl tot opzegging van het handelstractaat tusschen Duitschland en de Argentijnsche Republiek. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Yon Marschall, deelde mede dat de uitvoer van Duitschland naar Argentinië ongeveer 80,000,000 Mark per jaar bedraagt. Toen de regeering der Argentynsche Repu bliek besloot tot verhooging der invoerrech ten, werd daartegen door de Duitsche regee ring geprotesteerd, en wel met goed gevolg. De opheffing van het handelstractaat zal althans geen verhooging van de graanpryzen ten gevolge hebben, want het graan, dat uit de Argentynsche Republiek op de Europeescbe markten wordt te koop aangeboden, zal daar door niet beperkt worden. Do discussies eindigden met do verwijzing van het voorstel naar de commissie. Met 146 tegen 78 stemmen werd besloten, het voorstel tot opzegging van het handelstractaat naar de commissie te verwyzen. Gisteravond hield het Senioren-Convent een byeenkomst, ten einde te beraadslagen over hetgeen de Ryksdag moot doen by ge legenheid van prins Von Bismarck's 80sten verjaardig. De voorzitter van den Ryksdag, de heer Von Levetzow, had eon onderhoud met den sociaal democraat Singer, den liberalen afgevaardigde Rickert en een der toonge vende leiders van het Centrum. Do sociaal democraten en de liberalen blyven zich er tegen verzetten, dat de Ryksdag eene depu tatie naar Friedrichsruhe zal zenden. Ver- moodelyk zal ook het Centrum wel blyven weigeren zyn toestemming te geven tot het zenden eener deputatie naar Friedrichsruhe. Niettemin begint een gedeelte van het Cen trum neiging tot schikking te betoonen, nu het is gebleken, dat keizer Wilhelm de hou ding der anti liberalen, die zich tegen deze manifestatie ter eere van Von Bismarck ver zetten, niet goedkeurt. In elk geval wordt het als zeker beschouwd, dat do keizer zich den eersten April naar Friedrichsruhe zal be geven. De benoeming van Von Bismarck's zoon, graaf Wilhelm, tot gouverneur van Oost-Pruisen, werd door den keizer per tele graaf onmiddellijk ter kennis van den oud kanselier gebracht. Te Berlyn loopt het gerucht dat de czaar en de czarina van plan zyn om in Mei, wan neer de rouwtyd zal zyn verstrokeD, Berlyn en daarna Parys te bezoeken. Zy zullen over Woenen terugkeeren. België. In den Senaat is gisteren een aanvang ge maakt met de behandeling van de begrooting voor oorlog. De minister van oorlog, generaal Brassine, deelde mede, dat het wetsontwerp tot reor ganisatie der landsverdediging, hetwelk door de regeering in de Kamer zal worden inge diend, niet strekt tot verhooging van finan tiëele lasten, die op de ingezetenen drukken, maar hoofdzakeiyk ton doel heeft deze lasten op billyker wyze te verdeolen. De minister verklaarde dat nu de tyd is gekomen voor eeno afdoende reorganisatie van het Belgische legerstelsel. Generaal Brassine sprak de hoop uit, dat zyn voor stel nog in deze zitting door de Kamer zou worden aangenomen. Groot-Britannië^ In het Engelsche Parlement kwam gisteren de toestand in Swazi-land weer ter sprake. De heer Cochrane stelde bywyze van pro test voor, cm de zitting te verdagen, op grond, dat hy de conventie, welke tusschen Engeland en Transvaal betreffende Swazi land is gesloten, niet voldoende achtte. Deze afgevaardigde vestigde er de aandacht op, dat een Transvaalsch leger zich bevindt by de grens van Swazi-land, ten einde, desnoods met geweld van wapenen, de bepalingen der conventie ten uitvoer te brengen. Daarom richtte hy tot de regeering de vraag, of deze haar toestemming heeft gegeven voor eene dergelyke interventie der Transvaalsche re geering. De minister van buitenlandsche zaken, Buxton, antwoordde, dat hy het niet in het algemeen belang achtte, om den toestand in Swazi land nader te bespreken. De minister verklaarde echter, op grond van de berichten, door hem van den gouverneur der Kaap kolonie, Sir Henry Loch, ontvangen, dat de tenuitvoerlegging van do bepalingen der conventie van 1894 waarschynlyk tot geen byzondere moeilykheden aanleiding zal geven. Er is zeide de minister niets, dat de vredelievende oplossing dezer quaestie meer kan belemmeren, dan het opwerpen van dergelijke zaken, gelyk nu door den heer Cochrane is geschied. Derhalve weigert de rogeerlng zeer beslist te zeggen, wat zy voornemens is te doen, indien het wer- kelyk in Swazi-land tot ongeregeldheden mocht komen. De minister van financiën, Sir William Harcourt, verklaarde zich eveneens tegen het voortzetten van het debat, op grond, dat het slechts kan dienen om de bestaande moeilykheden te vermeerderen. De heer Cochrane trok toen zyn voor stel terug. Telegrammon, BERLIJN, 14 Maart. De „Reichsanzeiger" deelt mede, dat in do zittingen, welke gisteren en eergisteren door den Staatsraad zyn ge houden, het voorstel is aangenomen van den rapporteur der commissie, ten einde eene verhooging der suiker pryzon te verkrygen. De suiker-pryzen zyn zeer laag, ten gevolge van de over-productie, maar daartegen is langs internationalen weg niets te doen. De Duitsche regeering kan echter verbetering brengen in dezen toestand door verhooging van de verbruiksbelasting en door wyziging van do bedryfsbelasting, waardoor vooral de groote fabrieken worden getroffen. Tevens werd de wensch uitgesproken tot beperking der suiker-productie en tot het nemen van maatregelen, waardoor de ondersteuning der schatkist onnoodig wordt. Voorts werd nog het voorstel aangenomen van den rapporteur der commissie, waarby wordt aanbevolen, do verhooging van de alcohol-pryzen te bevorderen door beperking der productie en door den uitvoer aan te moedigeD, op den grondslag der nu aan hangige alcohol-wet. Deze grondbeginselen zynKontingentirung (aanwijzing van de hoeveelheid, die iedere fabrikant mag produ- ceeren) gedurende een periode van vyf jaar, en daarby het maximum te stellen op 80,000 liter. Tevens wordt aanbevolen beperking van de voortbrenging van de steeds toenemende productie van vermengde spiritus en de in voering eener progressieve bedryfsbelasting, met vrijstelling van de kleine branderyen. De opbrengst dezer belasting moet besteed worden tot bevordering van den uitvoer. Tegeiykertyd wordt door den Staatsraad de wensch uitgesproken, dat de wet, waar door deze wyzigingen worden ingevoerd, reeds den lsten Juli in werking zal troden. MADRID, 14 Maart. In de Kamer werd heden tot de regeering de vraag gericht, of zy reeds iets naders had vernomen over het lot van den kruiser „Reina Regente". De minister-president Sagasta deelde mede, dat overblyfselen van een kruiser op ver schillende plaatsen der kust zyn gevonden. De minister vreesde dat do „Reina Regente" was verongelukt, maar met zekerheid kon hy het natuuriyk niet zeggen. BERLIJN, 14 Maart. {Tel.) In de commissie van vyf leden, welke de Staatsraad heeft be noemd, ten einde rapport uit te brengen over de aanhangige landbouw-quaestie, bezitten de tegenstanders van de invoering van het graan- monopolie, die door graaf Kanitz is voorge steld, de meerderheid. Tot de drie tegenstan ders van het monopolie behooren de gewezen minister van financiën, de heer Von Maltzabn- Gültz, de bekende Centium-leider, de heer Von Huehne en graaf Dóhnhof-Friedrichstein, een van de liberale Oost-Pruisische grondbezitters. TWEEDE KAJBEB. Aan de orde is de motie van den heer Dobbelmann, luidende: „De Kamer, van oordeel dat eene herzie ning en uitbreiding van ons tarief van invoer rechten, tot verbetering van den toestand van landbouw en industrie en in het belang der schatkist dringend wordt geëischt, gaat over tot de orde van den dag." De heer Dobbelmanndoze motie toelich tende, betoogt in de eerste plaats, dat zy hoegenaamd geene vyandelyke strekking tegen deze Regeering heeft en slechts strekt om maatregelen te nemen, waardoor de landbouw uit haar kwynenden toestand kan worden opgeheven In don breedo tracht spreker de voordeelen van beschermende graanrechten aan te toonen en doet daarby uitkomen hoe treurig het zoude zyn wanneer de graanboe ren ten onder gingen. De landbouw toch is de kern van de maatschappij, want zy kan aan duizenden arbeid en brood geven. De bewering, dat heffing van invoerrechten den arbeid zou drukken, noemt spreker onjuist en door erkende vryhandelaren wordt dit ook tegengesproken. By zyne becyferingen komt spr. tot de conclusie, dat by verhoogde invoerrechten tal van Nederlandsche industrieën, o. a. onze Nederlandsche steen industrie, aan een groot aantal arbeiders meer per jaar werk zouden kunnen verschaffen. Millioenen en millioenen worden aan de nationale nyverheid onttrokken. Gezonde regeling der invoerrechten is dus niet alleen wenschelyk in bet belang van den landbouw, maar ook in het belang van ambte naren, officieren, enz., daar thans by gebrek aan werk, velen mede concurroeren, die anders in de industrie werk zouden vinden. Dj bescherming moet er steeds op gericht zijn om het nationaal productie-vermogen te verhoogen. Men moet jeugdige industriöelo ondernemin gen steunen, ten einde hen tot ontwikkeling te doen komen on met het buitonland te kunnen concurreeren. Heffing van invoerrechten kan dan ook strekken tot verhooging van ryksmiddelen, tot bescherming van don land bouw, die anders ten gronde zal gaan, tot bbscherming ook van den veestapel en tot vermeerdering van het productief vermogen. Hy doet een beroep op do Kamer om tot waarachtig heil van het vaderland alle voor- oordeelen op zyde te zetten. Zitting van heden. {Per telegraaf.) Do beraadslaging werd hervat over de motie-Dobbelmann tot herziening van het tarief van invoerrechten in beschermenden zin. Do heer Thoofl zag in den hoog gestegen nood van den graanbouw een voldoende reden om de vryhandelspolitiek te verlaten en over te gaan tot heffing van eon matig graan recht. Andere middelen, zooals fcimetallieme, zullen den landbouw niet opbeuren. Bu het onbeschermd laten van den graanbouw ver meerdert de werkeloosheid, een nadeeliger toestand dan duurder brood. De heer Truyen stelde in het licht hoe de landbouw het grootste gedeelte der werk krachten in ons land benut en acht opbeurende middelen urgent, ook tot genezing van de sociale en economische toestanden. De be staande malaise drukt vooral den eigengeërfden boer. En een gevolg is achteruitgang van den kleinen middenstand, zooals ook blykt uit de schrikbarende toeneming van het getal faillis sementen en vermeerdering van het aantal armlastigen. Een ander gevolg van den kwy nenden toestand was de volksverplaatsing van het platteland naar de steden. Z. i. zyn maatregelen tot vermindering of voorkoming van de algemeene verarming der natie en van de verhuizing van het platteland naar d6 steden dringend noodig. Het eenige middel is: bevordering van den nationalen arbeid met beffing van een matig graanrecht en hy hoopt dat de Kamer dus met de motie zal meegaan en by verwerping de Regeering andere middelen zal voorstellen. De heer Ziglmadie als protectionist daarom nog geen reactionnair wil zyn, ondersteunde de motie. Op beschermende graanrechten heeft de landbouw aanspraak wegens de daling der productenpryzen, de slechte oogsten, do noodzakelykheid tot bevordering der welvaart ten platten lande en betere arbeidsverhoudin gen. Meer grond hebben de klachten over achteruitgang van den landbouw dan die der ambtenaren over de bedryfsbelasting, die men doorgaans met hun gezinnen het Kurhaus ziet bezoeken. Spr. was gezind de gelegenheid om de broodvraag door arbeid op te lossen te bevor deren, want de broodvraag staat tegenover de arbeidsvraag. De Regeeriog late het niet zoover komen als thans reeds is geschied. By het na de pauze voortgezet debat, be streed de heer De Boer de motie. Werkeloos heid zal niet worden tegengegaan, evenmin als het verloop naar de steden, dat alleen een. gevolg is van de overbevolking in de dorpen. In de streken der bouwlanden is het zielental minder en de welvaart geringer dan in de streken waar veefokkery wordt gedreven. Spreker betoogt uitvoerig dat niet de land bouw kwynt, maar wel de landbouwer door de onevenredig booge pachten, welke de landheeren ten goede komen. Daartegen helpt protectie niets, want styging van den prys der producten komt den landheeren ten goede, en genezing is alleen te vinden in eeno wyziging der agrarische wetgeving, zoo dat de grondeigendom niet den landbouwer belemmert. Wyziging van de onteigeningswet in den geest van het voorstel Van Houten waro vol gens spreker gewenscht. De heer Travaghno is voor de motie als zyndo een middel tot gedeeltelijke oplossing der sociale quaestie. De heer Lambrechts verdedigt de motie eveneens uitvoerig. In den loop der zitting werd door den Voorzitter medegedeeld dat na de motie- Dobbelmann aan de orde komt het wetsont werp tot aanvulling der schutterywet. Het voornemen is verder vóór Paschen aan de orde te stellen de overige motion en het voorstel Hartogh. Kerkelyke Boriohten. Oude- en Nieuwe-Wetering: Zondag voormiddag te 10 uren, ds. G. Van Dyk, predikant te Ter-Aar. Woubrugge: Zondag-namiddag te 2 uren, ds. A. Keers, predikant te Hazerswoude. Waddingsveen: Zondag a. s. treedt des voormiddags in de Geref. kerk te Waddings veen op de heer Dekker, theol. student te Kampen. Hoogmade: Zondag-namiddag te 2 uren, ds. J. Niorstrasz, pred. te Leiderdorp. Benthuizen: Ds. C. Spoelstra, van Zoeterwoude, zal Zondag namiddag te 2 uren in de vacature optreden. LEIDEN, 15 9Iaarl Thormometerstandgisteravond om 8 uren 0° C. 32u Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 0.5° C. =32.9 F.; 's middags om 12 uren 7.5° C. 45.5° F.; 's namiddags 4 uren 9° C. 48.2° F. Het aantal kiezers bedraagt thans te Zoeterwoude: voor den gemeenteraad 633, en voor de Provinciale Staten on Twoode Kamer 636. Hiervan zyn 400 kiezers voor den gemeente raad en 403 voor de Provinciale Staten en Tweede Kamer voor het district Heerenstraat, en 233 voor den gemeenteraad, Provinciale Staten en Tweede Kamer voor het district Raadhuis Er heeft zich eene commissie gevormd met prof. Jan Ton Brink als voorzitter, om aan de gedachtenis van Haverschmidt hulde te brengen, met een borstbeeld, dat in hot Ryksmuseum zou worden gezet. Naar de „Tel." verneemt, is de hoer C. P. W. Kriens, kapelmeester van het muziek corps der dd. schutterij te Haarlem, aange zocht om den heer Kes by bet „Concert gebouw" te Amsterdam op te volgen. Aanstaanden Maandag, 18 Maart, 's avonds te 9 uren, zal ten Hove eene „soirée littéraire" gegeven wordeD, alwaar alsdan voordrachten zullen gehouden worden door dr. P. D. Chantepie de la Saussaye, hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de gemeentelyke universiteit te Arasterdam, en den heer Wérumeus Eun <it oud zeeofficier, te Rotterdam. Onder het personeel op het postkantoor te 's Gravenhage zyn thans ruim twintig influenza ïyders. Voor den „thé-dansant", gisteravond ten Hove te 's Gravenhage gegeven, waren 550 uitnoodigingen gedaan. B. M. de Koningin-Regentes verscheen te negen uren te midden van Hare genoodigden en vertoefde tot één uur na middernacht in de zalen, zich gedurende den geheelen avond met verscheidene personen onderhoudende. De muziek op deze soirée werd uitgevoerd door het groote orkest van de Koninklyke Militaire Kapel. De dansparty had plaats in de kleine dans zaal en daarna werd een cotillon gedanst in de groote balzaal. Tot de genoodigden behoorden o. a. hot geheele corps diplomatique te dier stede; de hoofdofficieren van zee- en landmacht; leden van de Staatslichamen, evenwel niet en corps aanwezig; hoofden en hoofdambtenaren der departementen. Academie-nieuws. Leiden: De heer G. Schimmelpenninck, geboren te Soerabaia, is heden alhier bevor derd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „De overdracht van den Nederland- schen Rynspoorweg aan den Staat. (Artikel 1607 B. W.") Tot idem de heer D. G. Wolterbeek Muller, geboren te Den Helder, na verdediging van eoD academisch proefschrift, getiteld: „Het recht van den buurman op over zyn erf hangende en daarop gevallen vruchten." Bevorderd zyn tot arts do heeren S. Reeling- Brouwer en G. N. De Voogt. Voor het arts examen (eerste gedeelte) is geslaagd de heer L. Jonker. 15 Maart 1895. Staatsloonlngon. Vor. Koers pCt koers. hedon. Ned Cert. Nat. W. Schold 2*4 9Ö*lc 95*4 101*4 101* 101% 101* dito Obl. dito lSSd-SZ3*4 102 102 Dongarijo, Goudl. 1831.<03 4 102 10174 Italië, Inschrijving 1862/81 5 83 81% Ooatcnr., Obl. Pap. Mci/Nov. 6 82*4 82% dito Zilv. Jan.lJuli 5 83% Polen, Obl. Schalk. 181» 4 94 91% Portugal, ObL 18531881 met ticket 100 .8 26% 20 id. Tabaksleoning. 4*4 88*4 63 Rusland, Oinncnl. 1891. 4 dito 1839bij Rothschild Rb. 025 4 65 61% 98*4 96% dito Hope Co. 1889.90 GR 026 4 99 99 Obl. Lconing 1807/69 20 .4 101*4 101% n in Goud Loen. 1884 6 106*4 100% Spanje, Pcrp. Schold Buitenl. 4 74 71 Turkije, Donatio Obl. 1886. 5 97*4 dito Gcconv. Leen ing Serio C 29*4 Egypto, Obl. Lccning 1876 4 103*4 Mexico, Snbsidio Rond». 6 37 37% Brazilië, Obl. 18894 76*4 76% Ind. en Fin. Ondernomingen. Koloniale Bank Aand. 66 60 N.-I. Handbic. Aand. 78*4 73% N«L Handolm. Aand. op reao- 5 129*4 129% Spoorwegleeningcn. 105*4 106 Holl. Uzcrcn-Spw.-Mij. Aand. ObL dito8>4 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 95 Ncd. Centr.-Speorw. ObL /"260 3 92*4 Italic, Z.-Ital. Spw. Obl. A—II 3 M*4 M% Polen, Wars.-Wecuen Aand. 148*4 dito Prior. Oblig. 4 99*4 99% Rusl., Balt. Spw.-Aand.. 3 65% €0% Faat Spw.-Mij Aand. 5 90*4 90% Iwnng Dombr. ObL ZB. 026 4*4 99*4 99% Wcichael ZR. Aand5 79 18% Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 97% 96% Amcrika.Atch.Gcn-Morg.Bonda 4 64*4 61% dito ObL ?o Hyp. lett. A 3 17% 17% Central Pacific Aand. 16% Chic Eric lo Hyp. ObL 6 76% Denver Rio Grande C, v. A. 11 10% Loui6v Na8hv. Cert. v. Aand. 47 Miaa. Kans. Texas C. v. A. 13% 18% Union Pac. C. v. A. 8% 7% Canadian Pacific C. r. A. 87*4 36% Oregon Short Line6 19*4 Premieleonlngen. Neder 1-, Stad Amaterd. ƒ100 3 111*4 111% Stad Rotterdam.8 109 110 Gcmoento-Crediet .3 107*4 107S4 België, Ant. 1887 .2*4 104 Hong., Hypothookbank 4 105 105% 123*4 m% Ooatenr., Staateleon. 1864 4 12J*4 dito dito 1860 .6 126*4 127% Rusland, StoaUleening 18616 148 dito dito 18666 147*4 mm Turkije, Leening 1870 84% 81% 60 19 Tranevalia Expl. Aand. 61% 06% Southatacdard Cert. 17 19 Prolongatie 2 pCt. Venezuela 41'/,. Canadian Pacific C. v. A., flauw. Trans- ▼alia Expl. Aand., willig.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3