«1°. 10753. Woensdag 13 Maart. A0» 1895. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Feu i 1 leton. DE TOOVERRiNC. LEIBSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post 1-40. Aizondorlyke Nommersn PRIJS DER ADv a:HNTTTHTT; Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17{. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Offioiëele Keuniegevinge». Vergadering van den Gemeenteraad van Leiilen, op Donderdag 14 Maart, des namiddags te twee nren. Punten ter behandeling: 1°. Benoeming van een Adjunot-Markt- en Haven meester. (61) 2°. Idem vaD een tweeden onderwijzer aau de Jongens school 2do klasse. (60) 8°. Staat van af- eu oversohrijving op de begrooting voor 1894 van het Gereformeerd Mieno- of Armo Oodo Mannen- en Vrouwenhuis. (48) 4*. Begio iüg voor 1895 van het Ooilege van Vrouwen Kraammoedere. (49) 6*. Verzoek van H. O. Klinkert, om vrijstelling van de betal ng van schoolgeld, Hoogere Burger- sobool voor Jongens. (53) 6°. Idem van Mo). F. E. Verpoorte, om ontslag als dorde oudc-rwyzeros in do handwerken aan de sohool 3de klasse No. 2. (54) 7°. Idem van P. J. Van Hoeken, om ontheffing van de bepaling van art. 221 der Algemeene Politie- verordoi ing voor eea gebouw aan de Haven kade. (56) 8*. Idem als voren van Ch. E. J. VerhaaCf, voor oen gebouw Pieterekerkgracht. (56) Idem van de Wed. J. L. HaDOzetGordon, om vrijstelling van de betaliug van schoolgeld, Hoogere Burgerschool voor Jongens. (57) 10°. Idem als voren vau S. Bykes. (58) 11°. Idem van Mej. H. J. De Fremery, omtront hot gebruik van grond aan den Morsohsingol. (61) 12°. Idem van Mej. J. M. O. Bommezijn, om een kelderingang te mogen maken aan de Lange- brug. (G^) 13*. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienBt 1*95, ad ƒ300. Bureau van politie. (65) 14°. Voorstel i.» zake don afstand van een gedeelte der Binnonvestgracht aan do Loidsche Katoen - Maatschappij. (66) 15°. Idem omtrent do uitvoering van eenige werken in verband met de inning van do Havengelden. (67) 16°. Voorstel tot het verkenen van afschrijving of terugbetaling van Plaatselijke Directe Belasting, dienst 1894 (68) 17°. Bozwaareohnfien tegen do suppletoir© kohieren der Plaatselij. e Directe Belasting, dionst 1894. (68) Oproeping in wcrkeiyken dienst Tan Milicien»-Verlofgangers der lichting van 1893. Bnrgemoester en Wethouders van Leiden, Gezien do Oirculairo van don Heer Oommissaris dor Konl gin in <le ProviDoio Zuid Holland, van d n 81aten Jannari 11., A. No. 307/1 (2de afu.), Provinciaal blad No. 8; Brengen tor konnis van den in dezo gemeente go- vostigden milioion-verlofganger der lichting van 1892, JA00BU8 JOHANNES VAN DER VLI8T, behoorendo tot het 8 Ie Regiment Veld-Artillerie dat bij, krachtens art. 125 der Militiowet, onder de wapenen wordt geroepen, en daartoe op Dinsdag den 2Gsien Maart aanet., des namiddags vóór vier ureD, b(j zijo corps tegenwoordig moet zyn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kloeding en uitmeting, door hem by zyn vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zak boekje, zullende de opgtroepoo milicien op Zaterdag don 13den April daaraanvo gondo in bet genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde milicien mited en wordt nitgenoodigd, zioh op Donderdag den 2laten Maart aanstaande, des voormiddaga tuescheu 10 en 12 uren, voorzien van zijn zakboekje, aan te molden ter plaatselijke Secretarie, tot bet ontvangen van aaowyziog van do plaats waarheen bij zich heeft te begeven on van bet hem eventaeel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige rodoaen hom moobton verhinderen aan -dezo oproepiüg to voldoen, bij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behoort keunis te g^ven, in bet eerste ge al onder overlegging eemr geneeskundige verklaring. Ten einde do opgeroepen portoon hieromtrent geen onwotendbeid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kern iegeving. Bargemoester en Wetboadors voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeestor. 12 Maart 1895. E. KIST, Seoretaris. Leiden, 12 Maart. Geslaagd zijo voor de akte nuttige band- werken de dames J. J. Bos en A. P. Pennings, respectievelijk van Leiden en Voorschoten, beiden leerlingen van mej. M. J. Sparnaav, alhier. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw York, door middel van het stoomschip „Maasdam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlijk morgen ochtend om 9.50 bezorgd zyn. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Men schryfc ons uit Leiderdorp: Vrijdag a. s., 15 Maart, hoopt onze hooggeachte dr. W. P. Van Rhyn den dag te gedenken, waarop hy vóór vyftig jaren tot doctor in de genees-, heel en verloskunde werd gepromoveerd. A. 8. Donderdag zal voor de bewoners van den Ryndyk te Voorschoten de gelegen heid bestaan tot kostelooze inenting. Daar oe zal des namiddags te 4 uren in het school lokaal worden gevaceerd. Voortaan zal de kostelooze inenting van gemeentewege in het dorp plaats hebben den tweeden Donderdag der maanden Juni en December en die aan den Ryndyk den tweeden Donderdag der maanden Maart en September. In eene verleden week gehouden vergade ring der afdeeling Roelof-Arendsveen van de Algemeene Vereeniging van Bloembollen cultuur is besloten, dat in bet laatste gedeelte der maand April eene openbare veiling zal gehouden worden van te veld staande bol* en knolgewassen, meestal tulpen en narcissen. Bedroeg het aantal bedden verleden jaar by de eerste voorjaarsveiling ongeveer 700, thans wordt zelfs het cyfer van 1200 ver overschre den. Eene oppervlakte derhalve van ongeveer 2 hectaren bloembollen, die onder den hamer komen. Door burgemeester en wethouders van Alkemade z\jn by openbaar aanplakbiljet de ingezetenen hunner gemeente herinnerd aan do voorschriften der wet betrekkeiyk het vieren van Zon- en feestdagen, afgekondigd in het Staatsblad No. 21 van het jaar 1815. Volgens de op 12 dezer vastgestelde lijsten bedraagt het aantal kiezers te Haar lemmermeer l6te onderkiesdistrict 230;—2de onderkiesdistrict 470; 3de onderkiesdistrict 222; en 4de onderkiesdistrict 106, to zamen 1028. Beroepen is by de Ned.-Herv. gem. te Aalsmeer (toezegging) ds. W. Van der Waal, te Moerkappelle. Aangenomen is het beroep naar de Chr. Geref. gem. te Apeldoorn door den heer J. M. De Bruin, te Voorschoten. Op verzoek van don jubilaris zal er aan den morgen van dien dag een openbare dank en bedestond worden gehouden door den wel eerwaarden heer C. Spoelstra, predikant te Zoeterwoude. Op de vastgestelde kiezerslysten te War mond komen voor 163 kiezers voor leden van de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en 161 voor leden van den gemeen teraad. De heer J. H. Houbolt, sinds Maart 1863 hoofd der openbare school van Benthuizen, hoopt den 2den April a. s. zyn gouden ambts jubileum te gedenken. De minister van marine brengt tor kennis van belanghebbenden, dat de commissie, welke in dit jaar is belast met het afnemen van het examen aan de adspiranten voor eene plaatsing als adelborst 3de klasse by hot Kon. Instituut voor de Marine te Willomsoord, is samenge steld als volgt: Voorzitter, de gepens. vice-admiraal-titulair W. L. A. Gericke, voorzitter der commissie tot het examineeren van zee-officieren en adel borsten; leden: de gepons. kapitein luit. ter zee titulair J. J. Kraakman, permanent lid der commissie tot het examineeren van zee officieren en adelborstende heeren dr. G. A. Oskamp, hoogleeraar-titulair by het Koninklyk Instituut voor do marine te Willemsoord; J. G. R. Vos, gewezen leeraar aan genoemd Instituut; J. A. M. Van der Brugh, oud-insti tuteur te 's-Gravenbage; J. P. Van der Haas, hoofd der Moll-school te id.; J. Couvóe, hoofd der diaconie-school te Rotterdam; J. D. Van Wyk, hoofd eener gemeenteschool te Leiden; E. Van Everdingen, id. te Delft; plaatsver vangende ledendo heeren A. Van der Harst, hoofd eener gemeontescbool te Leiden, en H. Nieukerke, hoofd der Charitable Societeitsschool te 's-Gravenbage. (Sts.-Ct.) Donderdag-avond 14 dezer wordt er weder een party ten Hove gegeven. De receptie, welke a. s. Donderdag-avond door don minister van buitenlandsche zaken zou gegeven worden, is wegens de soirée ten Hove uitgesteld tot Donderdag 21 Maart d. a. v. De Commissaris der Kuningin in Fries land is gisteren met eene maand verlof naar het buitenland vertrokken. Dr. Van de Stadt, directeur der hoogere burgerschool te Arnhem, is benoemd tot leeraar in de natuurkunde van H. M. Koningin Wilhelmina. De „Maatschappij IJmuiden" heeft in hare algemeene vergadering besloten aan de heeren jhr. G. G. De Villeneuve en mr. P. H. Scholten, te 's Gravenhage, als blyk van belangstelling in de door hen aangevraagde concessie voor den aanleg en de exploitatie van een kust- spoorweg van den Hoek van Holland naar Scheveningen, IJmuiden en Den Helder een stoffelyke bijdrage aan te bieden in het on- kostenfonds, daarby de overtuiging uitspre kend», dat deze spoorweg tot de verdere ont wikkeling van IJmuiden krachtig zal kunnen medewerken. Ook van zeer vele particulieren komen da- gelyks betuigingen van instemming in. Naar de .Tel." van wélingelichte zyde verneemt, zal weldra een ontwerp van wet tot instelling van Kamers van Arbeid het departement van justitie verlaten. Men schynt by de samenstelling van dit ontwerp de Bel gische wet tot voorbeeld te hebt en gekozen. Het ontwerp is verdeeld in zeven paragrafen, die achtereenvolgens behandelenlo. De samen stelling en den werkkring. 2o. De leden. 3o. De kiezers. 4o. De afdeelingen. 5o. Het bestuur der Kamers. 6o. De geschillen. 7o. De verga deringen der Kamers en der afdeelingen; terwyl algemeene bepalingen het ontwerp, dat uit ruim 40 artikelen bestaat, besluiten. Het comité tot bevordering van het werkliedenbezoek op de a. s. wereldtentoon stelling van het Hotel- en Reiswezen te Am sterdam, heeft eene circulaire verzonden, waarin het verklaart gaarne bereid te zyn aan hen, die zulks mochten verlangen, nadere inlich tingen te verschaffen. Het stelt zich verder voor, over eenigen tyd meerdere byzonderheden ter kennis van het grooto publiek te brengen. Het doel is o. a. ook, te trachten de werk lieden buiten Amsterdam tot een bezoek aan de hoofdstad op te wekken. Door verlaging van pryzen, door volkskoffiehuizen, zal men trachten het bezoek zoo goedkoop mogeiyk te maken, terwijl de spoorweg-maatschappyen goedkoop© treinen zullen laten loopen. Het comité meent te recht, dat eene gelegen heid als deze, om kennis te verkrygen en daarbij eene aangename ontspanning te ge nieten, niet anders dan heilzaam kan werken op het moreel der bezoekers. Het comité bestaat uit de heeren: P. Nolting (voorzitter), G. Van Duivenboden, W. C. J. Passtoors, J. D. Root Jr. en H. Wertbeim (secretaris). Het secretariaat is gevestigd Heerengracht 619. Naar het „Hbl." verneemt, heeft de heer J. A. Schuurman8 het voornemen om gezond heidsredenen ontslag te vragen als directeur van publieke werken te Amsterdam. Te Rotterdam is overleden de heer B. P. Van IJsselsteyn, directeur der Nederlandsch- Indische gasmaatsobappy en controleur by de Nieuwe Afrikaansche Handelsvennootschap. Voor de betrekking van griffier by het 4de kantongerecht te Amsterdam moeten zich, volgens de „Amst.", nu reeds ruim een 50 tal ambtenaren hebben aangemeld, waaronder rechters in verschillende plaatsen. Een jongeling te Ammerstol, die by de laatst gehouden loting voor de nat. militie een dienstplichtig nummer trok, en kort daarop zyn eenigen broeder door den dood verloor, wendde zich tot den minister, met verzoek, hem van den dienst te ontslaan, omdat hy thans eenige zoon is. Op het adres is afwy- zend beschikt. De veiligheidswet zal waarschyniyk na het Paasch-rocès in openbare behandeling komen. Het eindverslag over het wetsontwerp is dezer dagen te verwachten, volgens den Haag- schen kroniekschryver van de „N. Gron. Ct." met een reeks van amendementen der com missie van rapporteurs. Ook over het wetsontwerp op de verveningen is het eindverslag eerstdaags te verwachten. Op ruim 77 jarigen leeftyd is na eene korte ongesteldheid te Blarikum overleden de heer E. Heerschop, gedurende ruim 20 jaren burgemeester dier gemeente. De 2de luit. H. Dykstra, van het 4de reg. inf. te Gouda, is aangewezen om een der series schietoefeningen by het lste reg. ves ting-artillerie in de legerplaats by Oldebroek by te wonen. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hier te lande in de maanden Juli en Augustus a. s. een examen zal worden gehouden voor toelating van jonge lieden als cadet by de Cadettenschool te Alk maar. Voor dit examen worden opengesteld a. 27 plaatsen voor jongelieden met bestem ming om te worden opgeleid voor den dienst hier te lande; b. 22 plaatsen voor jongelieden met bestemming om te worden opgeleid voor den dienst in Nederlandsch-Indiö. Ouders of voogden, wier zonen of pupillen aan het examen wenschen deel te nemen, behooren de kennis geving daarvan in dier voege in te zenden, dat zy vóór 1 Juni 1895 aan het departement van oorlog ontvangen wordt. De adspirant moet, om aan het toelatings examen te mogen deelnemen, op 15 Sept. 1895 den vollen ouder dom van vyftion jaren bereikt en dien van achttien jaren niet overschreden hebben. For mulieren van de vereischte bescheiden zyn op franco aanvrage voor belanghebbenden gratis te verkrygen by den luitenant-kolonel, directeur der Cadettenschool te Alkmaar. Men zie verder de „Staatscourant" van 12 dezer. De vooruitzichten omtrent de gewerenwet zyn, volgens den schryver dor Haagsche kroniek in de „Nieuwe Gron. Ct.", niet ver beterd. Van wélingelichte zyde is hem verzekerd, „dat de katholieke Kamerclub, zonder zich absoluut tegen do aanvraag uit te spreken, weinig geneigdheid heeft getoond, om het voorstel van generaal Schneider, geiyk bet daar ligt, aan te nemen en met beide handen elke gelegenheid zal aangrypen, om 't aan gevraagd krediet te verminderen, zoowel wat betreft de aanschaffing der geweren voor de schuttery, als met opzicht tot de op te richten werkplaatsen. En aangezien het bekend is dat van deskundige, niet-katholieke zyde, ook pogingen in die richting zullen worden aan gewend, die by de anti-militaristen zeker by val zullen vinden, laat zich bijna voor spellen dat de voordracht niet ongeschonden uit den parlementairen smeltkroes zal te voorschyn komen." In eene gisternamiddag te 's-Gravenbage, onder presidium van den heer H. Mulder, president der Kamer van Koophandel, ge houden vergadering, is gekozen tot commis saris plaatsvervanger te 's Gravenhage van de Nederlandsch© Handelmaatschappy, d heer A. H. G. Fokker, oud-president van de factory der Nederlandsche Handelmaatschappy te Batavia, en zulks ter vervanging van den heer H. Schröder Visser, overleden. Zaterdag 23 Maart zal de diés natalis van het Delftsch Studentencorps feesteiyk worden herdacht. De Duitsche kolonie te Amsterdam zal aan prins Von Bismarck op zyn tachtigsten verjaardag een hulde-adres doen toekomen. In het einde dezer maand zal het adres by een der boekhandelaars te Amsterdam ter teekening liggen. Op den lsten April zal verder een feeste- lyke byeenkora8t in den huize „Stroucken" plaats hebben tot viering van den verjaardag van Von Bismarck. 13) Brian deelde my mede in een brief, dien ik onder zyn nagelaten papieren vond, dat hy den ring aan Lascelle geschonken had. Ik schreef terstond, met verzoek om hem terug te geven, maar ontving geen antwoord. Ik schreef nog eenige malen aan hetzelfde adres, met hetzelfde gevolg. Daarna nam ik eenige detectives in dienst en zocht hem overal in Indié; maar het gelukte my nooit, hem van aangezicht tot aangezicht te ontmoeton. Hij ging naar Perziè en ik volgde hem. Daarna trok hy naar Europa en ik zocht jarenlang naar hem. Toen ontdekten myne detectives, dat hy zich in Engeland ophield; ik vestigde my hier. Ik bemerk dat ge gehoord hebt van myne detectives. Ik houd ze er op na, om hem op 't spoor te komeD, wat my echter tot nu toe niet mocht gelukken. Hoe vreemd, dat gy hem voor my gevonden hebt. Ge zult me toch vrol willen helpen, om dien ring terug te krygen, nietwaar, Dacre? Zeker, zei deze, verbaasd over den smeekenden toon van zyn bezoeker. Maar daar hy toch op sterven ligt, zou hy hem u waarschyniyk niet weigeren, als ge hem er zelf om vroegt. Neen, neenl antwoordde Measurby, - hy zou hem liever in zee werpen. Ik geloof dat het een soort van bygeloof van hem is. Hy weet, hoezeer ik er aan gehecht ben, en wil hem' toch niet geven. Maar u u zal hy hem geven. Als hy het doet, beloof me dan, dat ge my hem aanstonds brengt. De ring is uw eigendom? vroeg Dacre, die zich hield, of hy die vraag niet gehoord had. Jawel! Het is een familiestuk. Een ander heeft er niets aan. Kunt ge hem beschryven? Zeker, gemakkeiyk. Een zware gouden ring met een lapis lazuli, waarin eenige Sans- krietsche letters gegraveerd zyn. Hy kwam in onze familie door een myner ooms, die den slag van Passy mede maakte, en men ver onderstelt dat het een talisman is, die zyn bezitter geluk aanbrengt. Ik hecht natuuriyk geen geloof aan dat praatje, maar ik zou er veel voor over hebben om hem weder in het bezit van myn familie te brengen. Als de ring u toekomt, zal ik hem voor u zien te krygen, majoor. Zweert ge dat, Dacre? Ik geef u myn woord. Als ge hem voor my loskrygt, doet ge het beste werk, dat ge ooit gedaan hebt, Dacre, zei de majoor opgewonden. Ik ben arm, en als ik hem aan myn vinger heb, zal ik u genoeg geld geven om met juffrouw Havard te kunnen trouwen. Ik zal u dui zenden geven. Die ring moet inderdaad heelwat waard zyn! zei Wilfred, bevreemd door zyn begee- righeid. Alleen voor myi Alleen voor myi Ik geef je de verzekering, dat hy voor ieder ander van niet de minste waarde is. Ik heb kind noch kraai en houd veel van je, Dacre. Breng my don ring, dan geef ik je myn ge- heele vermogen. Myn waarde Measurby, antwoordde Wil fred, wien deze verzekeringen een weinig begonnen te vervelen, ik heb uw vermogen niet noodig. Als die ring aan u behoort, moet gy hem ook terug hebben. Ik zal er Lascelle van avond om vragen en hom u morgen ochtend brengen. Noem myn naam volstrekt niet! Waarom niet? Omdat hy zal radeD, dat ge hem aan my wilt geveD, en hy hem dan zal weigeren. Laat hem denken, dat ge hem zelf wilt be houden. Ik zal mijn best doen, majoor! Kom morgen hier, en als ik kan, zal ik u den ring geven. Dankje, Dacre l Ik dank je zeer. De eene dienst is de andere waard; ik heb je voor zelfmoord bewaard en gy zult my zeker wel tegemoet willen komen in het bevredigen van een onschuldige gril. Ik zal je, zooverin myn macht ligt, ter zyde staan wat je hu- weiyk betreft. Ik vrees, dat ge my niet veel zult kunnen helpen, zei Dacre, terwyl de majoor opstond. Dat weet ik nog niet! Ik heb eenigen invloed by lord Kenny, zooals ge zien zult. Wilfred lachte wat om deze voorspelling. Hy begreep zeer goed, dat zulk een brusque man, als de majoor, wel weinig invloed zou hebben by den kieskeurigen edelman. Hy hield zich echter, of hy het niet geheel on- mogelyk achtte, en zoo scheidden zy op den besten voet. Nadat Measurby weg was, bleef Wilfred geruimen tyd in diep gepeins verzonken. Ik ben benieuwd te weten, zei hy tot zichzelven, waarom hy dion ring zoo gaarne hebben will Eigenlyk gezegd, begon hy oenigen achter docht te koesteren; hy vond het meer dan bespottelyk, dat de majoor zulk een ontroe ring toonde om een armzalig kleinood, zoo als hy beweerde dat de ring was. Als iemand duizenden ponden voor een sieraad biedt, moet dat sieraad meer waarde hebben dan zyn handelswaarde, en het verhaal van den majoor, die er alleen omdat het een familie juweel was, zoozeer op gesteld was, scheen hem niet zeer geloofwaardig toe. Wilfred had beloofd, den ring voor den majoor te vragen, maar hy besloot, hem niet, voordat hy de volle waarheid omtrent den ring wist, aan den man te overhandigen, die er zoo byzondor op gesteld was. Ik heb hem niet beloofd, zyn naam te verzwygen, dacht Wilfred. Ik heb Measurby gehoord, en het zou niet kwaad zyn als ik Lascelle ook eens hoorde. Als deze hetzelfde beweert als hy, zal ik den ring aan den majoor geven en zoo niet Het was nog zoo zeker niet, of majoor Measurby den ring wel ooit zou krygen. V. De talisman, Wilfred bracht den geheelen dag in een toestand van onrust door. Hy gevoelde zich niets op zyn gemak. Hy kon niet aannemen, dat alios wat tot dusverre geschied was, uitsluitend aan het toeval kon worden toegeschreven. Het had veel meer van een met zorg vastgesteld plan,! dat hy, zondor het zelf te weten, ten voor deel© van een ander ten uitvoer bracht. Degene, die dat plan beraamd had, was óf Measurby óf Lascelle; maar wien van hen moest hy verdenken? Als eens. alles vooruit was beraamd, ten minste wat den majoor betrof? Measurby had hem een onzinnige proef voorgesteld en deze was op do vreemdste wyze tot zyn eigen voordeel uitgeloopen. Alles wél beschouwd, vertrouwde Wilfred het zaakje volstrekt niet, en begon hy Mea surby te verdenken van intrigeeren, om den ring, die hem zooveel waard scheen te zyn, terug te krygen. De oplossing van hot raadsel zou hy van Lascelle kunnen krygen. Dacre nam zich dus vast voor, in den loop van den avond ei achter te zien komen. Alleen de naam van den majoor zou Lascelle reeds op zyn hoede doen zyn, en Wilfred had zich niet verbonden, dien te verzwygen. In ieder geval scheen alles op zyn voordeel te zullen uitloopen, want Measurby had verklaard, hem duizenden voor den ring te zullen geven; en mocht Lascelle hem weigeren, dan was er nog groote kans, dat die hem aan oen ver mogen zou heipon. Dacre had zich nooit to voren in zulk een moeilyk parket bevonden. Hy was dan ook biy, toen do lange dag eindeiyk ten einde spoedde, zoodat hy weldra meneer Lascelle zou kunnen gaan bezoeken. (Wordt vervolgd..)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1