H°. 10743. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 28 Februari. Feuilleton. EEKE VERLOVING. Vrijdag X Maart. A°. 1895. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT; Yoor Leiden per 3 maanden1.10. 1.40. 0.05. Franco per post Afzonderlijke Nommers PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 1-6 regels ƒ1.05. letters naar plaatsruimte, wordt ƒ0.05 berekend. Iedere regel meer 0.17J. Grootero Voor het incasseeren bulten de stad. Officieel© Keanisgevinjren. Burgemeester en Wethouders vsd Leidon breDgen naar aanleiding van art. 21 dor Verordening vao den 20sten April 1893 op de keuring van vee en Vleesch in deze gemeente tor algemeene kennis,dat: Ai.RaBAM DE LEEUW op den 21steD November 1894 is bekeurd en den -ldon Februari d. a. v. is veroordeeld, wegoDB hot met laten keuren van eone koe vóór do slaehtiDg, en Daar aanleiding van art. 24 der Verordening van den 8sten November 1894 op de kouring van vee en vlcesch in deze gemeente, dat: PaULUS KIKKERT, op den 19don Deoember 1894 is bekeurd en den 4don Februari d. a v. is veroor deeld, wegens het in zjjn winkel voorhanden hebben van ongekeurd vleesoh; A. VAN DER POL, op don 19deu December 1894 4» bekeurd en den 18den Februari d. a. v. is ver oordoeld, wege e het vervoeroo van ongekeurd vleeeoh; WOUTER DE GRAAF, wontnde te Leiderdorp op den 27sten Deoember 1894 ia bekeurd en den 18den Februari d. a. v. ie veroordeeld: 1°. wegen» het invoeren van vleesch voor slagers anders daD by halve dieren, en 2°. wegens hot invou-ren van deelen van in nood geslaoht vee, zond»r toestemming van den Inspectour der veo- en vleeschkenriog; QUIRINU8 OUDSHOORN, wonende te Oegetgeest, op den 2üsten Deoember 1894 is bokcurd, en don 18den Februari d. a. v. is veroordeeld, wegens het niet onmiddeliyk naar het keuringslokaal breDgen van ingevoerd vleeecb. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 27 Februari 1896. E. KIST, Secretaris. Mejuffrouw W. Van Steenbergen, hoofd der openbare bewaarschool in de Groenesteeg, wonende Hoogewoerd 107, gedenkt morgen, 1 Maart, den dag, waarop zij 40 jaren als hoofdonderwijzeres ia werkzaam geweest. Omstreeks halftwoe is er morgen in de school „Groenesteeg" gelegenheid om mej. Steenber gen, die nog met de moeste opgewektheid hare plichten vervult, geluk te wenschen. Zeker zal het haar dien dag niet ontbreken aan bewezen van liefde en toegenegenheid. Tot directeur van de kaas- en room boterfabriek „Hollandia", te Bolsward, is be noemd onze stadgenoot de heor H. "W. Witte. De ambtenaar bij - 's Ryks belastingen A. J. G. Montyn wordt van hier naar Amsterdam verplaatst. Te Oude Wetering is voor „Patrimonium" opgetreden ds. Wagenaar, van Aalsmeer, die sprak over de Grieksch-Romeinsch© beschaving. R. Kath. Kerk. Benoemd is tot rector te Voorschoten de zeereerw. heer F. W. Van der Pigge, to Purmerend. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben gekozen tot rapporteurs ovor de hierna te noemen wetsontwerpen, als: regeling van het pensioen wegens tydeiyke diensten als bureel-ambtenaar of ambtenaren by den dienst van den Rykswaterstaat; bevordering, ontslag en pensionneering by de marine reserve, de heeren E. Smidt, Conrad, Heldt, Guyot en Hesselink; wyziging der Indische comptabiliteitswet en teruggaaf waarborgkapitaal van de Batav.- Ooster spoorwegmaatschappy, de heeron Pyn- acker Hordyk, Van Gennep, Cromer, Bool en Van Limburg Stirum; wyziging van de arbeidswet en van de wet op de Rykspostspaarbank, de heeren Borgesius, Tydeman, Heemskerk, Kerdyk en Pyttersen; uitvoering van art. 152, 2de lid, der Grond wet, de heeren A. Mackay, Lely, De Beaufort (Wyk) en De Lange; overeenkomst dicl de Exploitatie- en de Krimpenerwaard Spoorwegmaatschappy, de heeren Van Alphen, Borret, Bastert en Lieftinck; voorloopige regeling der handelsbetrekkin gen met Portugal, de heeren Plate, Michiels, Van Dedem en De Ram overeenkomst met Bblgiö betrekkeiyk den invoer van vet en vee, de heeren Meesters, graaf Van Bylandt, Hennequin en Donner. Door het centraal bestuur van het Alg. Ned. Werklieden Verbond", door het verbonds- bestuur van het Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium" en door het centraal bestuur van den „Ned. R. K. Volksbond" is eene vergadering uitgeschreven tegen Dinsdag 5 Maart, des avonds te zeven uren, in het ge bouw „De Vereeniging", te 's-Gravenhage. Op deze vergadering zyn, behalve tal van afge vaardigden van werklieden vereonigingen, ook leden van de Tweede Kamer uitgenoodigd. Men stelt zich voor, van elk der tot dit doel samenwerkende verbonden twoe sprekers te doen optreden, om van hun standpunt binnen een bepaald tydsbestek fc 15 minuten) de wenschelykheid eener „algemeene verzekering van het lot van den ouden werkman" uiteen te zetten, in aansluiting met eene motie, welke daarna aan de orde zal worden gesteld. In het Westland is een vereeniging opge richt onder den naam van „Wostlandsche vereeniging voor beschermende rechten." Door genoemd© vereeniging zyn aan de Tweede Kamer verzonden 7 adressen: uit de gemeenten Naaldwijk, Honselersdyk, 's-Gra- venzande, Monster, Poeldyk, Wateringen en Loosduinen, voorzien van 763 handteekeningen, adhaesie betuigende aan do motie Dobbelman. Te Amsterdam heeft gisteravond Willem Van Zuylen in Lemaïtres „De afgevaardigde Leveau" ook zyn 40-jarig jubil5 govierd Na elk bedryf heeft men er Van Zuylon luid en hartolyk toegejuicht, vooral na hot tweede bedryf. In do pauze, tusschen hot derde en vierde bedryf, ging bet scherm slechts eenmaal weer in de hoogte, maar het publiek bleef doorklappen, en toen het zyn zin kreeg en het toonoel weer aan zyn oogen werd vertoond, stond Van Zuylen daar met Jaap Haspels en om die beiden heen eenige cadeaux en vele, vele kransen met kleurige linten, waarop gouden letteren. Haspels nam het woord, om den jubilaris, namens eenige vrienden, een beeld van Ver- straeton, een Paljas voorstellende, aan te bieden, als herinnering aan de rol van Paljas, door Van Zuylen vroeger zoo goed vertoond, in navolging van Victor Driossons en namens Amsterdamsche bewonderaars een bronzen beeld van den Room. Daarna wees de heer Haspels Van Zuylon op kransen en bloem stukken van zyn vriend Oscar Carré, van den heer J. G. De Groot en van anderen, te veel om allen op te noemen, en waaronder er waren van het gezelschap van den heer Chrispyn en van de afd. Amsterdam van het Nederlandsch Tooneelverbond. Haspels besloot met don wonsch, dat Van Zuylen nog lang met het gezelschap, waaraan hy nu verbonden is, zou mogen samenwerken, en met een: „Leve het Amsterdamsche pu bliek!" Daarop volgde weer een fanfare, door het gejuich van het publiek bijna overstemd. Daarna bood mevr. S. Pauwels Van Biene den jubilaris een krans aan namens eenige artisten van do Kon. Vereeniging Het Neder landsch Tooneel." Van Zuylen bedankte aangedaan in korte woorden. „Publiek van Amsterdam", zeide hy, „ze zyn de laatste week bezig me erg te bederven. Ik bon niet gauw verlegen, maar nu zou ik er toch verlegen onder worden. Ik weet wel, dat ze van me houden, maar dat ze me zoo zouden bederveü, dat had ik niet gedacht. Ik zal het steeds erg appreci- eeren, dat ook het Amsterdamsche publiek my zulk een mooien avond heeft bereid. Daar voor myn innige, myn oprechte dank." Nog eens eon fanfare en nog eenigo malen ging bet doek weer op en daarmede was de hulde afgeloopen. Er zal aldaar nog wel eon voorstelling van het jubilé-stuk gegeven moeten worden: velen hebben guen plaats kunnen krygen on de op- lcoopers moeten goede zaken gemaakt hebben. Voor klerk telegraphist 3de klasse by de Exploitatie-maatschappy zyn geslaagd de heeren H. Hoykamp, te Grypskork, Th. Meyer, te Scheemda, en G. A. Tydeman, te Middelburg. Te 's-Gravenhage is overleden de gepens. luit. kolonel van het O.-I. leger C. J. Knoote. De overledene werd op 14 Juli 1832 te Delft geboren; den lsten Docembor 1853 benoemd tot 2den luitenant; den 24sten Januari 1873 tot majoor en den 19den Februari 1875 op zijn verzoek gopensionneerd met den titulairen rang van luit kolonel. Hy nam deel aan do expeditie tegen Atjeh. De iniyving dor miliciens lichting 1895 is voor do gemeente Haarlemmermeer bepaald op Donderdag 14 Maart 1895 to halftien op den Poelen te Haarlem. Verzamelplaats de „Cruqulus", 's voormiddags to halfacht. Men moldt ons uit Reeuwyk: Door de Ned. Bell Telophoonmaatschappy is aan het gemeentebestuur aanvrage gedaan en ver kregen voor het plaatsen van de noodige palen, enz., enz. voor de telephoonverbinding (nieuwe lyn) Amsterdam-Rotterdam, welke van uit Gouda over Waddingsveen voor deze gemeenten haren weg zal nemen langs: Roewal, Reeuwykscho dorp, Kerkweg en een gedeelte Oud Reeuwyk, om verder langs den zoogenaamden Uitweg, gemeente Zwammor- dam, haar weg te vervolgen naar Bodegrave. Van aansluiting is geen sprake, daar deze lijn geen verbindingen toelaat, maar alleen den bovengenoemden omweg maakt en niet regelrecht van uit Gouda langs den straatweg naar Bodegrave gaat, om by oventuoele storingen van kantoor tot kantoor het defect te kunnen opsporen. We mogen er dus naar kyken, maar er van gebruik maken niet. (V. R. G.) Do ox onderwyzer Dykstra, ontslagen wegens anarchistische ideeën en 'tpropageeren daarvoor, is nog niot weer, zooals elders gemeld werd, by het onderwys werkzaam, doch solliciteert naar eene onderwyzers-botrekking i i de gemeente Weststellingwerf. De achtste lyst van ontvangen giften by den secretaris-penningmeester van het centraal-cornitó voor het Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Indie gevallen militairen wyst een totaal aan van ƒ14,962.705, vormende met de 7 vorige lysten een gezamonlyk bedrag van ƒ157,245.556. Te Arnhem heeft de Kamer van Koop handel zich gewend met een request tot de Tweede Kamer der Staton-Goueraal in zake de aanhangige wetsvoordracht, houdende na dere bepaliDgen omtrent de heffing van invoer rechten. Aangedrongen wordt op verwerping van het ontwerp, omdat dit een verkeerd stelsel bestendigd en geen verbeteringen aan brengt in den bestaandon toestand. Hot gemeentebestuur van Opsterhmd was er in geslaagd, toezegging te verkrygen van een kassier voor het sluiten eenor tydeiijke leening. Gisteren meldde de kassier dat hij niet genegen was te leenen. De onderwyzers ondervinden daardoor een nieuwe teleurstolling met de traktementsbetaling, De finantiöele commissie der Vereeniging tot opleiding voor ambachten en beroepen te Amsterdam, bestaande uit de heeren Jos. Th. J. Cuypers, H. M. C/ Holdert, E. M. Jaarsma, J. A. Jager, A. Loeb, E. Schaap, H. Stoffers, dr. A. Voute en mr. W. J. M. Westerwoudt, is voornemens een verloting van uitsluitend zilveren kunstvoorwerpen te houden tot styving van de kas der vereeniging. De commissie vertrouwt dat het ongewone karakter dezer verloting èn voor weldadig ge zinde lieden, ón voor den speculatio-geest van het publiek een zekere aantrokkelykheid zal blyken te hebben, wanneer in aanmerking genomen wordt, dat de verloting uitgaat van een pbilanthropische vereeniging, die de loten slechts ter willo van het doel aanbiedt en men van de leiders mag verwachten, dat zy de pryswinnors niet teleurstellen. De bedoeling is „zilver" als prys te geven, dat in ieders huishouding welkom is. Het plan bestaat, de pryzen voor korten tyd ten toon to stellen, wanneer de verkoop der loten genoegzaam gevorderd zal zyn. Het aantal loten bedraagt hoogstens 20,000. Elk lot kost ƒ1 (oen gulden.) De trekking zal plaats hebben ten overstaan van den heer mr. J. F. Wertheim, notaris te Amsterdam. Het „Hbl." vernoemt dat voor koninklyki subsidiën aan jeugdige beeldende kunstenaars zyn voorgedragen de heeren Zon, te Antwerpen, Schild, te Amsterdam, Do Jong, te idem, Arntzeniu8, te 's-Gravenhage, mej. Ko3ter, te Brussel, de heer Steenwijk, te 's-Gravenhage, de heer Doorwaal, te Antwerpen, de heer Krabbé, te Amsterdam, en de heer Linze, te Rotterdam. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de Staatscourant van 28 dezer ter algemeene konnis, dat in den Duitsc'nen „Reichsanzeiger" van 14 Febr. 11. voorkomt eene bekendmaking nopens eeno nieuwe prijs vraag, door bet Pruisische ministerie van landbouw, domeinen en boschwezen uitge schreven betreffende de smetstof van mond en klauwzeor. Op 4 Aug. 1893 werd reeds eene prys vraag over dit onderwerp uitgeschreven, doch geen der tien ingezonden antwoorden is dir be kroning waardig gekeurd Zy zullen aan de schryvers worden teruggezonden. Vanwege de afdeeling „Rotterdam, Schie dam en Omstreken" der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, zal op Dinsdag 2 April, op hot terrein achter de Nieuwe Veemarkt te Rotterdam, eene tentoonstelling van rund- veo en pluimgedierte gehouden worden. De minister van marine heeft: lo. den luit. ter zee 2de kl. A. A. Visser, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willems oord, met 1 Maart a. s. overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Stier" en met 6 daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2de kl. M. Wyt, terwyl de plaatsing van den luit. ter zee 2de kl. G. L. 't Hooft, aan boord van genoemd pantserschip, is ingetrokken; 2o. den adelborst lste kl. W. H. De Waal, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, op non-activiteit gesteld. Het stoomschip „Conrad", van Amster dam naar Batavia, arrvieerde 2? Febr. te Port Said; de „Maasdam" arriveerde 27 Febr. van Nieuw York te Rotterdam; de „Oengarau", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 26 Fobr. van Marseille; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Febr. van Port-Saïd; de „Voorwaarts", van Amster dam naar Batavia, arriveerde 24 Febr. te Adon; de „Laertes", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Febr. van Londen; de „Prins Frederik Hendrik", van West Indië naar Am sterdam, is 27 Febr. wegens gebrek aan kolen te Vigo binnengeloopen. By koninklyk besluit is benoemd tot notaris binnen hot air. Middelburg, ter stand plaats Iiontenisse, E. B. Dumoleyn, candidaat- notaiis te Hulst; tot commissaris van politie te Borgen-op Zoom H. Vossenaar, thans hoofd inspecteur van politie te 's-Hortogenbosch; tot directeur der werkplaatsen van en magazijn meester by '8 Ryks algemeen betonnirigs- magazyn te Enkbuizen, do beer W. G. Venno- kool, thans tydelyk die betrokking bokloedonde. (Dezo laatste benoeming gaat in mot 1 April a. s.) Met ingang van 1 April a. 8. aan C. Van Andel, op zyn vorzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Gorkum. Aan jhr. M. W. De Jonge, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Schermerhorn. Met ingang van 1 Maart: lo. de offic.- machinist lste kl. A. Bruch op pensioen gesteld en hem toegekend een pensioen van 1300 'sjaars, en eeno verhooging, ingevolge artikel 1, c, der wet van 1 April 1875, van 1200 's jaar8; 2o. bevorderd tot officier-machinist lste kl., do officier-machinist 2de kl. J. Do Leeuw; 3o. benoemd tot officier-machinist 2de kl. by 's Ryks stoomvaartdienst, de machinisten lste kl. in het vaste corps W. F. Van der Waarden, J. F. P. Nuboer, W. J. Vermeer on J. T. Fauel. i) Stil lag het voor de poorten der kleino Thüringsche residentiestad, het witgoverfde huisje, dat alleen da allerbescheidenate eene villa zoude noemen, met zijne groene blinden, met zijne glanzende vensters, welke do fris3che, zoele lentelucht lieton binnenstroomen. In deu tuin geurde een bloeiende vlier, de ooftboomen prijkten in de heerlijkste bloesemsneeuwin de hooge linde, die het huis met hare breede takken overschaduwde, sloeg oen vink; de duiven, deze bekende zinnebeelden van ziols- reinheld en vrede, maar bij wolke naar de beweringen van scherper waarnemers geen vijf minuten zonder twist en strijd voorbijgaan, kirden op hunne til. Piet, de groote kater, die er bUna even bont uitzag als de landkaart van zijn vaderland in engeren zin, lag op het wö'verzorgde grasperk en verdeelde zijne aan dacht tusschen den vink en de duiven, die voor hem helaas zoo onbereikbaar waren. In het kamperfoelieloovor zaten twee dames van zekeren leeftijd met groote aandacht te lezen, de eene in een Engelachen roman, de andere in een in roeden hand gebonden boekje met goud op snede - in elk geval lyrische gedichten, voor rekening van den schrijver, doctor Knebler, uitgegeven. Alles ademde tevredenheid, welvaart, rustl Maar hoor, welk een wanklank I IVat een gehamer, gerasp en gekras 1 De beide oude dames bewogen zich verdrietig op hare stoelen, maar zij gingen voort met lozen, alsof zij zich door niets wilden laten Btoren. Piet daarentegen ging op het alarm af; hij moest zeker vermoeden wie het veroorzaakte en met dezen op goeden voet staan. Hot alarm duurde voort. „Afschuwelijk 1" riep juffrouw Joséphine Selbold eindelijk uit. „Onuitstaanbaar 1" be vestigde juffrouw Elisabeth Selbold. Beiden lazen evenwel verder, maar zolfs hare stol- cijosche kalmte was niet opgewassen tegen het krtjschon der zaag, dat men nu hoorde. „De appel valt niet ver van den boom!" zuchtte Elisabeth, die niet vrij van aristo cratische neigingen en langen tijd gouvernante bij voorname Eogelsche familiên goweest was; „het meubelmakorshloed laat haar niet met rust." „Z(j is niet te verbeteren, ondanks al mijn smeeken, al rnyne lessen", antwoordde juf frouw Joséphine. „Hoe dikwijls heb ik haar al gezegd: „Hilda, dat is niets voor jonge meisjes." Op dit oogenbhk verscheen gezegde Hilda, terwijl zij verheugd riep: „Ziezoo, tante Elisabeth, nu zal u het knarsen niet meer storeo, en u, tante Joséphine, zult zonder angst voor inbrekers kunnen slapen het tuinhek is nu zoo goed in orde, alsof de smid het zelf gemaakt had!" Daarbij zwaaide zij triumfanteltjk een zwaren hamer in de eene kleine hand, en in de andere eene tang, zóó zwaar, alsof beide gereedschappen uit de werkilaats van een grofsmid afkomstig warsn. Het was een lief tafereel. Het jonge meisje, zoo frisch, zoo teeder in het luchtige, lichte zomerkleed, het rijke, bruine haar, dat in het zonlicht een roodachtigen weerschijn vertoonde, met moeite in toom gehouden door oen blauwzijden lint, do bruine oogen fon kelend van levenslust, de wangen nog roziger dan anders van het work, hief de zware werktuigen in een gevoel van overmoed boven het hoofd. Voor de tantes was dat alles niets. „Hoe staat het met de „Eogelsche les?" vroeg tante Elisabeth. „En hoe met de piano oefeningen?" voegde tante Joséphine er bij. Hilda's lieflijk gezicht verduisterde; daar stond zij als een uitgescholden schoolmeisje. Maar het was, alsof de werktuigen, die zjj nog in de handen hield, haar eene energie verleenden, voor welker openbaring het haar tot nu toe aan moed ontbroken had. „Ik heb noch piano gespeeld, noch Engelsch geleerd, en, hoezeer het m(j ook spijt, beste tantes, ik ben het moede, mij bezig te houden met dingen, waarvoor ik geen spoor van aanleg heb. Zeker, ik houd vau muziek, maar niet van die, welke ik zelve maak; en dat ik daarmede zeker verstand ontwikkel, zult u mij wel toegeven 1" voegde z(j er schalksch lachend bij. „Elke beschaafde jonge dame moet piano kunnen spelen I" riep tante Joséphine. „Tante, dat zegt u, die vroeger aan het hoofd van een acbool stond Zeker, wie talent heeft, moet het ontwikkek-n in 't belang zijner mederaen8chen en in zijn eigen belang in de eerste plaats, zegt de heer Schulze. "Wie het niet hoeft, moet zichzelven en anderen niet nuttoloos plagen." „Wat do heer Schulze zegt, is m(j onver schillig 1" antwoordde tante Joséphine min achtend. „En wat het Engelsch betreft, kan ik mij desnoods verstaanbaar uitdrukken," ging Hilda voort. „Dat is maar zoo zool" merkte tante Elisabeth op. „Nu, verder zal ik het toch niet brengen, ik heb geen aanleg voor talen, maar des te meer voor wiskunde, mechanica en dergelyken." „Dat is niets voor jonge meisjes!" riep tante Joséphine ergerlijk. „Misschien, tante, maar de taalkundige 3anleg is nu eenmaal by vele menschen geheel van deu wiskundigen gescheiden, zegt de heer Schulze." „Ik verzoek ja één3 voor altijd, den heer Schulze niet als autoriteit te beschouwen 1" antwoordde tante Elisabeth op scherpen toon. „Maar mag mon vragen, waarmede je, bet herstellen van het hek daargelaten, den ge- heelen middag zoek hebt gebracht?" „Met statistiek zoor intereseanti" ant woordde Hilda ondeugend, terwyl de beide dames ontzet opkeken„professor Engel schrijft zoo duidelijk en verstaanbaar, dat zelfs een zoo onwetend schepsel ale ik het meeste begrijp." „Statistiek Dat is niets voor jonge meisjes I" riep tante Joséphine weer; „van wien heb je dat hoek?" „Vraag je dat nog?" zeide tante Elisabeth bits; „van wlen anders dan van den heer Schulze?" Deze naam van slechts twee lettor grepen nam in Elisaboths mond imponoeronde afmetingen aan. „Ik zal mijn veto tegen den omgang met dezen slotenmaker en zyno moeder uit spreken 1" sprak tante Joséphino. „Zoo lang zulke mon8cben binnen de perken blijven, hun door hunno maatschappelijke positie voor geschreven, zoo lang kan men zo dulden maar als zij onze opvoedingsmethode trachten tegen te werken de methode van de dames, die haar geheele leven aan de wetenschap, de paedagogie, gewijd hebben dan is hot tijd, om een eind aan de zaak te maken." Hilda balde de kleine handen en heur wangon worden rood. „Ik kan daaruit alleen dit op maken, dat ik u niet voornaam genoeg ben, want mot wat u zooeven gezegd hebt, tante Joséphine, beleedigt u m(jp.o moeder nog in het graf! Ook z(j was ds dochter van een handwerksman en mijn vader, die als koopman naar uwe meening iets betera was, zeide dikwijls, dat een bekwame handwerksman meer waard was dan vele van z(jno colloga's, die mot meer wisten en veel minder konden." Van jou is geen sprake, zeide tante Joséphine eenigszins kleinmoedig, „alleen van den heer Schulze en zijne moeder." Wordt vervolgd.) ill DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1