IE Finest Fere 111 Mes. LEIDEN, Februari 1895. Onze nieuwe Prijscourant voor 1895 van Bor deaux-, Bourgogne-, Hongaarsche-, Algiersche-, Witte Bordeaux-, Champagne-, Ahr-, Bijn-,Moezel-, Franken-, Mousseerende Rijn-, Spaansche-, Portu- geesche-, Italiaansche-, Grieksche- en Kaapsche Wijnen, alsmede van diverse Cognacsoorten en Binnen- en Buiteiilandsch Gedistilleerd en Likeu ren, is dezer dagen verspreid. Zij, die deze Prijscourant niet mochten ont vangen hebben, worden beleefd uitgenoodigd deze te doen halen aan ons Depot: Vischmarkt 19. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om onze geachte Cliënteele bij hernieuwing de verzekering te geven dat alle orders met de meeste zorgvuldigheid en den grootsten spoed zullen worden uitgevoerd. Bij contante betaling wordt tien procent kor ting op de gewone prijzen toegestaan. HERMAN F. A. HAMEN ZOON. 1335 450 G. L. Fratelli Cora. P. B. Burgoyne Co., Wijnhandelaren- Hofleveranciers, J0HMR0BT. HARVEY Co. HUGO FABRY, EDWARDS A Co., LEIDEN". SPÉCIALITÉ DE VIN VERMOUTH. Australian Wines. J. W. MEUSCHEL Senior, Wcingutsbcsitzer Wcingrossliiindler Feinste und sehr alte Oabinetweine. Ahr Rolhwein eigenes Gewachs. A. J0UL1N Co.. COGNAC. JAS. HENNESSY&C0., Cognac. OBurgsteeg 2a en 3b. Aanbevelend, Feuilleton. De gevolgen eencr wals. VAN Maison fondée en 1835. TURIN. GLASGOW. Distillers of" ESTABLISHED 1770. LONDON. Mount Ophir Vineyards. —Victoria Melbourne Adelaide. Hiinlgl. Ilnycr. Bloflicfcrant, in Buchbrunn bei Wtu-zburg i/Franken gcgrUndet 1§2§; und in itiidesheim i/Rheingau, gegrilndet 1863. Sclioumweine. Weingutsbesltzer Allenahr. Grande Distillerie Vinicole at Mmerghin, Province d'Oran (Algérie). Harquc „CHATEAU COCXJ1C." Kingston (Jamaica), lthum „Negrita." L. S I. De jonge privaat-docent doctor Johan Behrend vierde zyne bruiloft en de waard van hot „Engelsche huis" verzekerde telkens opnieuw, als hy op den drempel der zaal een poosje had staan kyken, dat zulk een vroolyk feest in zyn hotel in langen tijd niet gehouden was. Het gezelschap was niet groot, want het bestond eigenluk alleen uit de vrienden van den jongen echtgenoot on hunne dames. Van zijne bloedverwanten was, behalve zijne oude moedor, niemand verschenen. De rijke familie, waartoe hij behoorde, keurde de keuzo van zjjn hart af en hield ?ich terug. De jonge vrouw, sedert jaren eene wees, had geene bloedverwanten meer, en alleen eene moeder lijke vriendin had haar op dezen gowiebtigen dag van haar leven ter zijde gestaan. Zij was reeds lang met den doctor in 't geheim verloofd gowoest en had getrouw op hem gewacht, hoe gering naar allen schyn tot voor korten tijd de vooruitzichten voor hunne vereeniging ook geweest waren, want Helena was arm, zóó arm, sis de vroeg wees geworden dochter van een middelmatigen, nooit tot roem gekomen schilder slechts kan zijn. Met mooite, onder ontberingen en zorgen, had zij er zich als onderwijzeres doorgeslagen, ofschoon zjj met haar teeder lichaam en haar prikkelbaar gemoed slecht uitgerust scheen voor don harden stryd om het bestaan. Een toeval had haar voor jaren doen kennis maken met don vrooljjken, jongen student, en hare schoonheid had het licht ontvlambare hart van don Muzenzoon spoedig in lichterlaaie gezet. Eerst was by hemzelven nauwelijks de gedachte opgekomen, dat uit deze kennis making een verbond voor het leven zou kunnen groeien, maar bjj had dan toch zeer spoedig ingezien, dat Helena Horstman niet een van die meisjes was, die men met een licht hart aan haar lot overlaat, nadat men eenigen tijd met haar gespeeld heeft. Hy had in allen ernst naar heur hand gedongen on haar eeuwige trouw gezworen, nadat het hem niet zonder moeite gelukt was, haar jawoord te bekomen. Van den beginne af was hy er op voor bereid geweest, dat hy met zijn vader, een ge8trengen, in rusteloozen arbeid ryk geworden man, een zwaren strijd zou moeten voeren. Maar de beslistheid, waarmede de fabrikant zyne toestemming weigerde, was dan toch een verschrikkelijke slag voor de verwach tingen der beide verloofden geweest. Wel had Helena den geliefden man zyn woord willen teruggeven, om hem voor eene volledige breuk met zyn vader te bewaron; Johan Bobrend evenwel had standvastig geweigerd, het groot moedige offer aan te nemen, on zy waren eindelijk overeengekomen, in trouwe liefde geduldig te wachten, totdat hy in staat zou wezen, met eigen middelen een bescheiden huishouden op te richten. Op den dood van den man, die hun geluk in den weg stond, hadden zy nooit gerekend, en toch had hunne verloving misschien nog wel tien jaar kunnen duren, zoo niet do vader van den doctor op zekeren dag te midden van zyne nog altijd onvermoeide werkzaamheid door eene beroerte getroffen en na eeno be wusteloosheid van eenige uren gestorven ware. Een testament had hy niet nagelaten, en zoo was zyn eenige zoon als universeel erfgenaam in het bezit gekomen van oen vermogen, welks grootte al zyne verwachtingen verre overtrof. Zyne bloedverwanten hoopten nu algemeen, dat hy van de arme onderwyzeres zou afzien, en hot ontbrak niet aan pogingen van trouw lustige jonge dame3 om hem in hare netton te vangen. Maar gedurende het lange rouwjaar had de doctor alle verleiding dapper weer staan, en z'yn huweiyk, dat nu met stroomen parelenden champagne in het .Engelsche huja" gevierd werd, maakte al de stille verwach tingen van Helena's hoimeiyko mededingsters onbarmhartig te schande. De jonge vrouw zag er in haar wit, door den langen sluier omgoifd bruidskleed bekoor lijk uit. Een fijne blos lag op hare byna ietwat te smalle wangenuit de groote blauwe oogen evenwel straalde oone gelukzaligheid, die aan het geheele gezichtje byna iets boven- aardsch gaf. Zy had gedurende het lang gerekte huwelyksmaal de opgedragen spyzen ternauwernood aangeraakt, van den cham pagne even wol, waarmede haar van geluk stralende echtgenoot zelf haar glas vulde, had zy meermalen moeten drinken, als de vrienden van den doctor naar haar toe kwamen, om op eene zonnige toekomst met haar aan te stooten. Niemand van deze vrienden scheen het geluk van dozen dag zoo levendig met het jonge paar te gevoelen ala Rudolf Helmer, een studiemakker van den doctor, wiens naam in den laatsten tyd meermalen als die van een zeer begaafden en veelbelovenden schryver genoemd was. Hem had Johan Behrend tot vortrouwdo van zyn hartsgeheim gemaakt, by hem had hy telkens weer troost en be moediging gevonden, als by op het punt stond, aan do toekomst te vertwyfelen, en aan hem bovenal was het ook te dankeD, dat goene op de vervreemding der verliefden gerichte poging het geringste succes had gehad. Zoo was het wel te begrypeu, dat Helmer een ryk en geheel onafhankeiyk man de on verbreekbare vereeniging van heden een weinig als zyn eigen werk beschouwde, en dat hy zich niet de geringste moeite gaf, zyne vroolijkheid te verbergen. Hy had aan tafel een schitterenden, van geest tintelenden too3t op de jonggehuwden uitgebracht, en de by val, die hem daarvoor met name van schoone vrouwenlippen ten doel gevallen was, had waarschyniyk meer nog dan de vurige wyneu zyn bloed in sneller beweging gebracht. Mot zyn edel, fijn gesneden gezjcht, zyn zwart gelokt haar en zyne donkere, merkwaardig diepe oogen was hy een ongewoon schoono man, wiens verschyning wol de vereering deed begrypen, die hom van alle zyden ten doel viel Meer nog evenwel nam by alle harten voor zich ia door zyne ongekunstelde beminnelijkheid en door de voorname ge voelens. die zich in zyn persoonlijk optreden even weldadig openbaarden als in zyne worken. Toen na den maaityd in de aangrenzondo zaal een klein orkest voor den dans begon to spelen, gingen de golven der vrooiykhou' in het gezelschap nog hooger dan te voron Men begon met eene opgewekte polonaise, die door de jonggehuwden geopend werd en eindelijk in eone ruischendo polka overging De wangen der jongo vrouw kleurden zich mot een donkeren gloed, toen zy in den arni van haren echtgenoot door de zaal vloog, vo innigheid aan zyne borst geviyd. Hare schoone) stralende oogon hingen teeder aan zyn ge zicht, en toen hy zich tot haar neerboog, om haar een lief woord in hot oor te fluisteren, vloog een zalige glimlach over haar teeder gezicht. Onmiddellijk daarna geleidde hy haar uaar hare plaats terug. Hare polsen sloegen oïi 8'uimig en het scheen, alsof zy een woinig naar adern moest snakken. Doch toen Rudolph Helmor nu naar haar toekwam, om haar voor een dans ie vragen, beloofde zij hem vriendelijk de volgende wals. .Eigeniyk was het mijn plicht, niet meer te dansen ik kryg er zoo'n hevig hartklop pen vanu echter mag ik het onmogelijk weigeren", zeido zy. Hy dankte haar met oen hartelijk woord, en zij babbelden vroolyk, totdat de muzikanten na eene korte pauze de verwachte wals be gonnen te spelen. Wordi vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 5