Bears van Amsterdam. Hamuurp vestigde De toegang tot zyne spreek- ur n werd op allerlei wijzen bemoeilijkt; een di p geheim omgaf den wonderdokter en zijne dienaren lieten nieste uit. Het gevolg daarvan was, dat de wachtkamer van den morgen tot den avond belegerd was Maar de politie, nieuwsgierig als zi) is, stoorde zich aim geen geheimzinnigheid eu zond een comm ssaris, die van den wonderdokter verlangde te weten waar liij zjjne bevoegdheid om de praktijk uit te oefenen, van daan haalde. Doch, in pl ats van uitvluchten te zoeken, kwam de dokter met zjjn diploma voor don dag. „Maar", verzocht bij dringend, „laat het publiek er niets van merken. Want al6 rnjjne patiënten gewaarword en, dat ik een lieuscho dokter var. de Berlijnsche universiteit ben, dan willen zij niets moer van mü weten." De influenza begint te Londen onrustbarende verhoudingen aan te nomen. Een groot aantal bekende personen zijn er het slachtoffer vaneen der eersten was de premier, loid Rosebery alsmede lord Balfour, cie bet twyleiachtige voorrecht geniet van bijzonder vatbaar te zijn voor de geheim zinnige ziekte, en bi) iedere epidemie geregeld zijn beurt krijgt. Da sluipende ziekte spaart geen rang of stand; met groote onpartydigheid velt zy overal hare slachtoffers, onder de rechterlijke macht, de tooneelwereld en do handelskringon. Het Criterium-theater moest gesloten worden, omdat de voornaamste acteurs ziek waren; de groote Heary Irving ontsnapte er evenmin aan als de mindere sujetten. Yan de Engel- sche Bank zjjn een honderdtal employés aan getast, en onder de ambtenaren van de poste rijen is het al niet beter gesteld. Ofschoon algemeen verspreid, heeft de ziekte ditmaal geen kwaadaardig karakter. Niettemin kan zy het gestel ernstig ondermijnen en ge vaarlijke gevolgen hebben; al is het aantal sterfgevallen aan influenza nog gering, daaren tegen is de sterfte aan ziekten der adem halingsorganen buitengewoon gTOOt en dit wordt zeker niet ten onrechte als een indirect gevolg van de influenza beschouwd. Maar het onaangenaamste is, dat wie een maal de ziekte heeft gehad, hetzij in lichten of in ern8tigen graad, zoo goed als zeker kan verwachten dat by later opnieuw wordt aangetast. Wie eenmaal den typhus of de pokken heeft gehad, heeft dit op zijn mede- menschon voor, dat hij beter bestand is tegen een tweeden aanval. Met influenza is het juist andersomhetzij ^at de patient meer vatbaar was, hetzij dat de ziekte, als zij eenmaal voet heeft gekregen, daardoor een vatbaarheid heeft veroorzaakt, die vroeger niet bestond, het resultaat is hetzelfde: wie er eenmaal mede kennis heeft gemaakt, moet er telkens opnieuw aan gelooven. En het ergste van alles is, dat de wetenschap nog geen afdoende middelen kent om den vijand onschadelijk te maken. Te Kostheim, by Mainz, waar de menageriehouder Wallanda met zijn ge- heele personeel en materiëel pleegt te over winteren, is de gedresseerde olifant, dio een der groote attracties van de verzameling was, gestorven. De arme dikhuid leed sedert eeuigen tijd aan verstopping. Tal van deskundigen werden over den patiënt geraadpleegd, maar niemand wist baat. Eindelijk werden het dier zes liters ricinusolie door een veearts inge spoten. De operatie gelukte uitstekend, maar kon niet verhinderen, dat het dier den laatsten adem uitblies. Da gestorven olifant vertegen woordigt een waarde van omstreeks 12,000 mark. De tanden wegen nagenoeg 100 poud. De bezitter lydt weinig schade, want hot dier was verzekerd. Zaterdag verschenen voor de rechtbank van Foix (Ariège) 47 bewoners van twee gemeenten in het departement, be schuldigd gedurende de laatste sneeuwstormen twee woningen te hebben geplunderd en vernield. Zij hebben meubelen en werktuigen onder elkander verdeeld. De diefstal bedroeg onge- voer 16,000 fr. Onder de 47 beschuldigden bevindt zich ook de veldwachter van een der gemeenten. BUITENLAND. Fraokryk. Er heorscht groote opgewondenheid te Monceau-les-Mines, waar vóór eenige dagen do bekende mijnramp plaats had. De werk lieden der mijn, waar de ontplotfing ontstond, hadden eene verhooging van loon gevraagd, wegens het gevaar, waaraan zy blootgesteld waren. Het bestuur der mjjnen heeft gewei gerd. De werklieden zullen het werk staken, indien zy geeno voldoening bekomen. Hot plan voor de wereldtentoonstelling van 1900 zal vóór 1 Juli worden ingediend, zoodat het Fransche parlement vóór het reces deze zaak nog zal kunnen afdoen. De kosten worden op 100 millioen fr. geraamd. In de Kamer zijn op het oogenblik 9 zetels vacant. In de 16 maanden sinds deze Kamer bestaat, zijn 18 leden gestorven. Dultschland. De Duitsche „Volkszeitung" deelt een be sluit mede, dat in het begin dezer maand door het ministerie van oorlog aan de intendance diensten is uitgevaardigd. Daarin wordt be paald dat werklieden, die leden zyn van sociaal democratische vercenigingen of voor de be vordering der sociaal-democratie werken, niet by het legerbestuur mogen gebezigd worden zy moeten zonder opgave van redenen aadelyk worden ontslagen. De bepaling geldt ook voor technici, teekenaars, bouwopzichtera en andere employés. De gisteren vermelde redevoering, door keizer Wilhelm tegen de beweging der agrariërs geliouQ<-n by het feestmaal van den Branden- burgschen Landdag, heeft natuurlijk zeer de aandacht getrokken. Dientengevolge is de politieke toestand geheel veranderd. De agrariërs zijn natuur lyk zeer verbolgen, nu de keiz -r zich zoo kras beeft verklaard tegen het voorstel van don heer Von Kanitz tot invoering van h*t graan monopolie. Daarbij komt dat de minister Von Bórtieher by de onlangs gehon ien ver gadering van den Duitschen handelsdag eene lofrede hield op het Duitsch Russisctiu handels- tractaat. Aanvankelijk hechtte men aan deze redevoering geen groote waarde, maar nu wordt het bekend, dat de minister op uit drukkelyken last des keizers hot handels- tractaat met Rusland zoo krachtig heeft \er- dedigd. De „Kreuz-Zeitung", een van do hoofl- organen der agrariërs, laat zich zeer heftig uit tegen den keizer en verklaart, dat de wooroen, door den keizer gesproken, natuurlijk geen instemming zullen vinden bfl de grond eigenaars. „Om beloften," zegt do Kreuz-Zcüung„geven wy nu niets meer. Wy willen nu eindelijk eens daden zien. De conservatieve par'i) is niet voornemens af te wyken van het pro gram, dat zy na rype overweging heeft vast gesteld. De conservatieven vatten de ware trouw aan den koning niet zoodanig op, dat daaruit een onvoorwaardelijk ja-zeggen op alles wat de regeering voorstelt, moet volgen." Na de verklaring, door den keizer afge legd, wordt het als zeker beschouwd dat de bekende voorstellen, welke het Centrum by de „Umsturz-Vorlage" heeft ingediend, zullen verworpen worden. De „National-Zeitung", het bekende orgaan der nationaal-liberalen, begint wanhopig te worden over don loop, dien de beraadsla gingen der „Umsturz"-commissie nemen. Het blad vraagt of het niet raadzaam zou wezen, de beraadslagingen te sluiten, en wel op grond dat deze alleen den sociaal-democraten ten goede zullen komen. Groot-BritaoniSk De minister yan bionenlaodsche zaken, de heer Asquith, heeft gisteren in het Lager huis het wetsontwerp ingediend betreffende de scheiding van Kerk en Staat in Wales. De minister voegde er bij, dat dit ontwerp bjjna geheel overeenkomt met het ontwerp, dat tot hetzelfde doel in het vorige jaar werd ingediend. De heer Hicks Beach verklaarde zich namens do conservatieven tegen het ontwerp. De Engelsche regeering laat nu officieel tegenspreken dat sir Henry Loch uit Zuid Afrika zou zyn teruggeroepen. Daarvan is nooit sprake geweest; integendeel werden zyne diensten ten zeerste gewaardeerd. Zyn ambts tijd zou met het einde van dit jaar om zyn, en do heer Loch heeft nu zelf aangevraagd, vóór het einde van dien termijn terug te keuren. België, Men leest in het „Handelsbl. v. Antw. Het gerucht, als zou de postlyn Ostendo- Dover naar een ander punt der Engelscbe kust verplaatst worden, wint meer en meer veld. Het schynt dat de Chatham-spooriyn, aan welke de booten van Calais toebehooren, tot dien maatregel aanleiding geeft. Deze spoorweg- maatschappy zon namelyk weigeren nog som mige harer treinen in rechtstreeksche corres pondentie met de Ostendesche booten te doen loopen. De booten van Ostende en Calais zouden dan de passagiers der andore treinen onder elkaar moeten verdeelen. Dit zou de Belgische regeering, aan welke onze post- booten toebehooren, aanzetten eene andere aanleghaven op de Engelsche kust te zoeken. Te Charleroi is onder de glasblazers een stemming georganiseerd over werkstaking. Yan de 13,000 arbeiders namen slechts 1916 deel aan de stemming, waarvan zich 1879 vóór en 37 tegen werkstaking verklaarden. Op 1 Maart zal aan de patroons worden medegedeeld, dat de werkstaking den lsten April zal beginnen. Mevrouw Joniaux zal een brochure uit geven, getiteld: „De ziak Joniaux—Ablay oen stem uit het graf." Zo weerlegt daarin alle beschuldigingen, verklaart dat ze niet voel verwacht van de behandeling van hare zaak in cassatie en eindigt met haren kinderen en kleinkinderen te smeeken zich tot den konmg te wenden, hem te herinneren aan de diensten, die haar vader den lande bewezen hoeft, en in naam van de groote militaire familie, waartoe zy zegt te bebooren, gratie te vragen. Oostcurijk-IIong.-Mouarchie. Keizer Wilhelm is gisteren uit Boriyn ver trokken, om heden de begrafenisplechtigheid van aartshertog Albrecht van Oostenryk by te wonen. Echter zal het bezoek des keizers aan de Oostenryksche hoofdstad niet lang duren, daar Z. M. op donzelfden dag, Dinsdag, weer teruggaat. Zaterdag avond is de rouwtrein met het stoffeiyk overschot van den aartshertog uit Arco vertrokken. De weg van het kasteel naar het station was verlicht door met rouw floers omhulde electrische lampen, en afgezet door twee bataljons keizerlyke jagers, ver schillende vereenigingen uit Arco en de brand weer met petroleumfakkels. De lykkist werd getorst door acht jagers en voorafgegaan door geestelijken, waaronder Kapucijner en Fran ciscaner monniken, met brandende kaarsen. Daarop volgden de aartshertogen Keinjer, Frederik, Eogenius en Ernst, de prinsen Albrecht en Robert van Wurtemberg, vele hoofdofficieren en deputaties. Om tien uren zette de rouwtrein zich onder kanongebulder in beweging; het lyk was in een met zwart krip behangen goederenwagen geplaatst en werd bewaakt door twee geestelijke zusters. Do vorstelijke personages en de deputaties waren vooraf met een anderen trein vertrokken. Bu»>land. Men meldt uit St.-Petersburg dat in Oost Azië hoogstens 25,000 man Russische troepen zyn. De berichten over groote troepen bewegingen in die streken zyn dus sterk over dreven. De Japanneezen moeten zeer goed op de hoogte van de steikte der Russische troepen aldaar zyn en hebben nu in Noord Corea een groote troepenmacht bljeengetroRken. De St. Petersburgscoe eladen berichten, dat de keizer eene commissie heeft benoemd, welke het plan tot stichting van een tehuis voor oude, zieke schrijvers, kunstenaars en tooneelspelers moet onderzoeken. Het tehuis zal naar Alexander III genoemd worden en door den keizer worden bekostigd. Egypt0, Te Londen zyn nog eenige Dadere berichten ontvangen betreffende den staat van zaken in Egypte. De Khedive gaf Zondag j.l. ten paleizeeen bal, waar ook de commandant der Engelsche troepen, generaal Walker, aanwezig was. Abbas pacha deelde den generaal mede, dat hy voor nemens is Woensdag a. s. de revue by te wonen, welke de Engelsche soldaten dan zullen houden. Men ziet daarin het bewys, dat de Khedive van verder verzet afziet. Den volgenden dag had Lord Cromer, de Engelsche gezant, een audiëntie by den Khe dive. Abbas-pacha verzekerde den gezant, dat hy er niet aan denkt, op het ontslag van Nubar-pacha aan te dringen. Men beschouwt nu te Londen het gevaar voor ernstige moei- iykheden aan den Nyl voorloopig weer als gewekon. China en Japan. De correspondent van de „North China Ho- raid" meldt uit Nioetsjoean: Gedurende een gevecht (van een paar maanden geleden) brak een brand uit in de stad Soementsjing, waar- echynlyk door granaten veroorzaakt; de stad nrandde geheel af, en haar zeven- of tien duizend inwoners stondc-n in oen nacht, dat het oy een harden Noordenwind 30 of 40 graden vroor, zonder dak. Wat die arme menschen en de gewonden aan beiie zyden ïyden, is vreeselyk. Duizenden vrouwen, kinderen en zuigelingen, zieken en gewonden, moeten om gekomen zyn van kou en honger. En tegen woordig sterven er waarschynlijk duizenden langzaam door bevriezing en de ellende van geen voedsel en geen dak te hebben. Dat is een hartverscheurend denkbeeld. En waarom dit alles?" Hot kan zyn, dat bet in 'het eind voor de wereld in bot algemeen goed is, dat een nieuw volk opstaat en bederf en onwetend heid in een ander land wegvaagt, maar het lffdcD, gebracht over onschüldigen, is schrikko ïyk om aan te zien. Telegrammen. MADRID, 25 Februari. Biykons hier uit Cuba ontvangen telegrammen is de gouver neur dier kolonie verplicht geweest tot het nemen van krachtige maatregelen en tot het schorsen der constitutioneele rechten, ten einde de rooverbendoD, die het eiland onveilig maken, uit te roeien. De constitutioneele party heeft den gouverneur haar medewerking toegezegd. Yerdere byzonderheden ontbreken. De ministers werden terstond tot eene buiten gewone vergadering samengeroepen. Na afloop var. dien Kabinetsraad verklaarden de ministers dat do maatregelen ten opzichte van Cuba alleen waren genomen tot uitroeiing van de bandietenbenden, doch dat geen wan- ordeiykheden hebben plaats gehad. LONDEN, 25 Februari. Volgens een uit Amiranté ontvangen telegram, beeft een ernstig govecht plaats gehad met opstandelingen to Brass, in het onder Britsch protectoraat staande Niger-gebied. Luitenant Taylor var. hot pant- serschip „St.-George" en twee man zfln ge dood, vyf anderen gewond. Byzonderheden ontbreken. YOKOHAMA, 25 Februari. De Chineezen hebben met 17,000 man en twintig kanonnen opnieuw Haicheng aangevallen; de Japansche battoryen brachten het vyandolyk vuur tot zwygen, waarop do Chineezen terugtrokken. LONDEN, 26 Februari. Het heden uitge geven bulletin meldt: Lord Ro3ebery lydt voortdurend aan buitengewoon ernstige slape loosheid, die het toenemen der beterschap belemmert. WEENEN, 26 Februari. De raad van adminis tratie der Oostenryksche krediet instelling beeft besloten het dividend over 1894 op negen tien gld. te stellen. LEIDEN, 26 Februari. De Dames-Zangvoreeniging „Es-Moll" zal op Vrydag 29 Maart haar tweede concert in dit seizoen in den foyer der Stadszaal geven. De uitvoering zal ditmaal niet voor een wel daaig doel in den gewonen zin van het woord plaats hebben, doch eenvoudig tot sty ving van de kas der Vereenigmg. Het programma zal uitsluitend werken van Franschen oorsprong bevatten, en ditmaal geen „sprookje.Mej. Madelaioo Van Vliet, die op het vonge concert van „Ks Moll' zooveel succes fcad, zal zich ook nu als sopraan soliste laten hooren, bo vendien treedt oen der werkende leden der Vereenigmg als soliste (mezzo-sopraan) op. Eeno lyst tot inteekening zal eerstdaags cir- culeeren. In hot wijkgebouw van den Nederland- schen Protestantenbond alhier gaf dr. H. J. M Boonacker 14 Febr. 11. de eerste van een viertal lezingen over de beginselen der gezond heidsleer. Die lezing was een inleiding op wat 28 Februari, 14 en 28 Maart, des avonds te halfn^-gen, volgen zai over kleeding, voeding en huisvesting. Buiten de fabrieksbevolking, voor wie bet wykgenouw in de eerste plants is bestemd, zyn er zeker velen nio niet deze belangryke voor drachten hun voordeel kunnen doen. Do toe gang is vrij zoolang er plaats i3. Naar wij vernemen, zal met het oog op do in den aanstaanden zomer te vier<-n L-i Jsclie academiefeesten, by den heer J. HuystoanJr. (firma C. Kooyk r) alhier, verschynon een Maskerade marsoh" van den heer W. Van Erp, directeur van het stafmuziekcorps van net vierde regiment infanterie, welke marsch is opgedragen aan het Collegium van het Studentencorps. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw York, door miduel van het stoomschip „Amsterdam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uitbriyk morgen ochtend om 9.50 bezorgd zyn. De wyze van verzending behoort duidelyk op het adres vermeld te worden. Men schrijft on6 uit Warmond: Gister avond had alhier in het lokaal „De Zon" de laatste gewone uitvoering in dezen winter plaats van de „Harmonie van Warmond". Het eerste gedeelte werd op eene uitstekende wyze uitgevoerd onder directie van den direc teur, den heer J. Oostelaar. Deze uitvoering getuigde van goeoe studie en kenmerkte zich wederom door uitstekende samenwerking van directeur en leden, zooals de zeven nummers van het schoone programma aantoonden, waar onder vooral de aandacht werd getrokken door de fantaisie „Faust", waarvan de direc teur de schoono motieven van die opera op verdienstelijke wyze tot eene hteriyke fantai sie had vereenigd. Verder werd uitgevoerd de „Serenade" van Titll voor fluit en hoorn door de beeren Moor en Machen, op eone wyze, die ons verwon derd deed staan. Gaarne maken wy den bei den executanten dan ook ons compliment voor de heeriyko vertolking. De ouverture „Tempelweihe" van Kéler- Béla, het Pilchercbor uit de „Tannhiiuser" en „Patineurs-valso" werden eveneens op uitste kende wyze uitgevoerd. Gaarne brengen wy by deze laatste uitvoering hulde aan directeur en werkende leden. Na de pauze werd opgevoerd het tooneel- stukjo „Twee vreemdelingen in de stad", welk stukje goed van stapel liep en veel byval vond. Verder werden wy nog vergast op een voordracht van een paar leden, welke voordracht ook zooals altyd zeer in den smaak viel. Wy wonschen een spoedig weerzien. Burgemeester en wethouders van Zeg waard brengen ter algemeene kennis dat ter secretarie ter lezing is gelegd de staat, ver meldende do kinderen boven do zes en be neden de twaalf jaren, dio zich op don lsten Januari jl. bevonden in die gemeente en niet voorkomen op de lysten der schoolgaande kinderen. Het aantal kiezers in de gemeente Zoeter - meer bedraagt voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten 96 en voor den gemeente raad 95. Burgemeester en wethouders der ge meente Zoetermeer maken bekend dat de lysten der personon, bevoegd tot het kiezen van leden voor do Tweede Kamer, voor do Provinciale Staten en voor don gomoonteraad zyn vastgesteld en aangeplakt. Bezwaren tegen de kiozersiysten kunnen binnen veertien dagen na cie dagteokoning dezer bekendmaking en alzoo vóór den 9den Maart a. sby ver zoekschrift, door de noodigo bewysstukken gestaafd, aan den gemeenteraad worden in gediend. Uit Rotterdam wordt gemeld dat de Gebr. Van Lier de exploitatie van den schouw burg te Rotterdam voor het volgend jaar hebben opgezegd. Het hoofdbestuur der Orde van vrymetse- laren in Nederland heeft gemeend do schenking van bet buitengoed „do Parkeier" by Deventer, door mejuffrouw Do Vries te Genëve aan de Orde gedaan, niet te mogen aanvaarden. H. M. do Koningin Regentes heeft ƒ200 gezonden aan de commissie ter ondersteuning van de nagelaten betrokkingen der in den storm verongelukte visscbers. Te Bennebroek is tegeu 1 Mei a. s. be noemd tot hoofd der bewaar brei- en naai school mej. M. H. M. Soeterik, sedert 1 Juli 1891 hoofd der christelyke bewaarschool te Hoorn. Naar de „N. R. C." verneemt, is het bericht, als zou ds. Lion Cachet, van Rotter dam, naar Indié vertrekken, niet juist. In de godsdienstoefening van Zondag by de Geref. gemeente deelde genoemde predikant mede dat daar nog niets van bekend is en hy in elk geval wel in de eerste plaats zyne ge meente zou waarschuwen voordat het op andere wyze openbaar werd. Naar men uit goede bron verneemt, sal Jaap Eden by zyn terugkeer in Holland en by zyn aankomst te Haarlem feesteiyk wor den ingehaald door verschillende corporatién, aan wier hoofd de ysclub „Haarlem en Om streken" zal staan. Uit het water aan het Kanaal te 's Gravenbago werd gisterochtend het lyk opgehaald van een persoon dio sedert 16 Januari jl. werd vermist. Het lyk, dat in staat van ontbinding ver keerde, werd door de politie naar de Algemeen© Begraafplaats vervoerd. De User J. Dekker, te Zaandyk, heeft ontslag genomen als wethouder en lid van den gemeenteraad. Ten stelligste kan het „Haagscho D 1 bet beriebt van de Duitsche rdaden tegen spreken, volgens hetwelk do keizer van Duit.sch- land in de maand Augustus van dit jaar een bezoek aan Hare Majesteiten do Koninginnen zou brengen. Dr. Bussomaker, leeraar aan het gym nasium te ILurLm, de opvolger van den n-iar 'Leiaen vertrokken professor Blok, zal Zaterdag 16 M.iart het hooglecraarsambt in de vader- Jandsche en nieuwe geschiedenis aan do univer- .-iteit te Groningen aanvaarden, na het houden van eeue oratie in bot groot auditorium. II. M. de Koningin Regentes woonde Zondag voormiddag de godsdienstoefening by in de Duitsche kerk te 's Hage, onder het gehoor van ds Qua:it, die sprak naar aanleiding van Johannes 3, verzen 14 en 15. In de Anna-Paulowna straat te Rotter dam kwam gisternacht een verdacht cholera geval voor. Onverwyia zyn maatregelen geno men, om verspreiding der ziekte te vuorkomen. Het stoomschip „Maasdam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 26 Febr. Lizard; do „Prins Maurits" vertrok 25 Febr. van Paramaribo naar Arasterdam; de „Prins Willem IV" arriveerde 25 Febr. van Amsterdam te Paramaribo; de „Salak" arriveerde 25 Febr. van Rotterdam te Batavia. Therxnoineterstandgisteravond om 8 uren 2.5° C. 27.6° Fahrenheithedenmorgen 8 uren 2.5°C. 27.5 F.; 's middags om 12 uren 1.5° C. 34.7° F.; 'e namiddags 4 ureD 2.5° C. 36.5° F. Academie-nieuws. Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer D. F. Teixeira de Mattos. De beer R. De Josselin de Jong, die gisteren promoveerde verkreeg den hoogsten graad (cum laude). Ma rktberiohteo. Bodegrave, 26 Febr. Aangevoerd 16 wagons Kaas, 960 stuks, wetende 4168 KG. Prijs late soort Goudaohe 22.50 a zwaardere ,2de soort f 18.60 a 1 20. hieronder - wagon Derbykaae, prge lsto Boort a 2deaoort/f a 6 wagens Edammer Kans, prijs lsto soort 24. a 2do eoort f20.a ƒ22.50, commissi* wagen Leideohe Kaas: hot aohip- ,ond. Handel vlag. Schiedam, 25 Februari. Noteoring van do M&ko- laare. Moutwgn ƒ5.60, Jenever ƒ9.50, idem Amst. proof ƒ11.per Ned. vat eu zonder fust, zonder do bo:aiitiug. Spooling commissie /0.70 per ketel. Noteoring van den Eranderebond. Moutwijn 4% a f 4 7* per hoct. ct., zonder foat en zonder belasting. Rotterdam, 25 Februari. Up de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulen, 187 runderon, 45 vette kalveren, nuchtere kalveren, 7 eohapon, 623 varkena, biggen, bokken, ezel. Do prijzen van hot vee waren als volgt: runderen leto qual. 32 a 33 o., 2de qual. 29 a 31 c., 3de qual. 26 a 28 o.; kalveren late qnalitcit 44 a 46 c., 2de qual. 38l/a 41 o.; sohapen late qual. a c., 2:1e qual. a o., varkeue lfte qual. 18'/2 a 19 o.. 2de qual. 17 '/2 a 18 c., 8de qual. a c., a'lee per lL KG. Handel in varkens willig, overig slap. Rolteroum, 26 Februari. Granen werden boden weinig aangevoerd; ook waren er weinig koopera, zoodat het aangevoerde uit hot Ovormascho en por waggons eleohtB gbdeeltolijk aan bonoodigden kon geplaatst wordoD. Buitonla-dache Granen in vaste stemming. Yoor Tarwo werden betere prijzon be taald, Rogge, Gerat en Mais met gerogclden handel tot ruim vorigo prijzen te plaatsen. 20 Februari 1895. StaatstoenlngM. Vor. Koora pet koers. heden. Hed., Ort Nat. Schold. 2% 94Jtf 94 dito dito dito8 101 x 101% dito dito dito 18S6 .8)4 102 101% dito Obl. dito 1886. 834 102 101% Hongarije, Qoudl. 1881. .4 10134 101% Italië 1831 83 82% Ooctenr., Obl. Pap. M'S/Nov. 6 823i dito Zilv. Jnn. Juli 6 82% 82% Portugal, Obl. 18531834 (mst coupon 1 Jnli) .8 2514 26% id. Tabaksmü. ObL 434 85% 66% Polen, Obl. Schatk. '44. .4 91% Roeland, Binnenl. *91 4 03U6 63% Obl. 188} lo en 'Ze Serie 4 9^% 98% 1SS990 llopc k Co. .4 98% Lecning '67—69 f 20 .4 101% in Goud 18846 107% 107 Spanje, Obl. Pcrp Schuld.4 72% 72 Turkije, Obl. Douano 1886 6 8034 97'A, id. gcconv. Serio O. 29 Egypte, Obl. Leening 1876 4 102% 103% Mexico. Subu. Bond*. Moot 96% 3ö% Brazilië, Obl. 1889 4 76JÜ 70% Industficelo Onaernemlngaa. Obl. Koloniale Bank. 5 66 73 73 Kcd. Handelm. op rose. Aand. 8 128% 127% Spoorwegleoningen. 106 Holl. IJzeren Spwg. Aand. 106 101% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Asnd. 96% 96 91% Contr. Spoorw. geatotnp. Ohl. 8 92i% Italic, Obl. Zuid-ltal. Spw. 8 54% w% Polen, Wara.-Wocnen Aand.. 6 148% r dito Prior. Oblig. 4 99 99% Rual., Balt. Spoorw8 65% 05% 99 ObL Iwang. Dombr. R. 625 434 99 Wladikawkaa. Spw. 1125 4 9i% 98% Atchison Top. Morg. B. Aand. 4 68% 63% 17% Trurt. Dep. 2e Hyp. Aand. 8 17% Aand. Central PaciGo 13% ly% Denver Rio Grande O. A 10% lu% Louiav. Naeliv. Cert. 61% co% Miss. Kane Toxaa ex 2e 3.0. 133? C. v. A. Union Pac. Hl. 8% 8% Aand. Canadian Pueific C. A. 44 43% Premieleenlngen. NederL, Stad Amatord. f 100 8 lllfc 109% Gemeente-Crediet .8 110 Stad Antwerpen 1887. 834 104% Hoog. LI ypulboekloten .4 106% Hoog. Thoioa. Regul. Loten 4 122 Ooslenr., Sl&atnlccu. 18-54 4 124 dito dito I860 6 128% Rusland. SUatslecuing 1364 6 147 dito dito 18666 148 Turkije, Spoorwegleeniog 8 32 32% Loten Madrid 49% 49% Tranavalia Expl. AauL i 47% 47% 8wutbalaedard Cert. 17 16% Prolongatie l'/i pCt.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3