burgemeester en wethouders niet de goed keuring der meerderheid kunnen wegdragen, die de voorkeur er aan gaf, om, na enkele zandstorling, den straatweg langs hot strand te herstellen tot eene breedte van 12 motor en overigons ongeveer tot het oude profiel; eono voorzioning, waarvan de kosten worden geraamd op f 28,500. Den gemeenteraad verzoekende, voor dili gent gohouden te worden ten opzichte van hot doen van nadere voorstellen ten aanzien van de zeewering te Scheveningen, hebben burgemeester en wethouders den gemeente raad voorgesteld, hun voor de uitvoering van laatstbedoeld werk te verkenen een krediet van f 28,500. Door do stormen van 22/23 December 1894 en 23 Januari 1895 is de duinglooiing vóór de gedenknaald te Scheveningen dermate afgo- kald, dat voorzioning dringend noodig is, indien voorkomen zal worden, dat dit historisch monument door de zee worde verzwolgen. In afwachting van hetgeen mogeltyk verder ter plaatse zal worden verricht is, behoudens goedkeuring van dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland, als zoodanige voorziening ont worpen een aardstorting van zand, met eene glooiiDg van 4 op 1, van het strand tot 6 50 M. -f- D.P. beschermd door eene kleibe- klceding, ter dikte van 0 60 M., afgedekt met een kramraat. De kosten biervan worden ge raamd op f 10,500, welk krediet aan den ge meenteraad is aangevraagd. Al deze voorstellen zullen Dinsdag a. s. in den Raad behandeld worden. Ontwerp eeoer nieuwe Schoolwet. Eeno commissie uit de Unie „Een school met den Bybel" heeft een ontwerp eener nieuwe schoolwet opgesteld, waarvan de con clusie luidt als volgt: De gemeenten worden niet langer belast met de bekostiging van do lagere school. Door het Ryk worde voor elke lagere school oen vaste bydrago uitgekeerd, to berekenen naar vogelen, by de wet vast te stellen, waarbij de tegonwoordige wet tot leiddraad kan wor- den genomen, en naar zoodanigen maatstaf, dat de kosten van eene gewone, eenvoudig ingerichte lagero school worden gedekt, en rekening gohouden wordt met uitbreiding van leerstof en vermeerdering van het onderwijzend personeel. Die uitkoering van die bijdrage worde, evenals thans, verbonden aan voorwaarden, die de inrichting van het onderwijs vry laten en alleen strekken om de besteding derryks- geJden voor het beoogdo doel te verzekeren. Voor zoover de ingezetenen niet zeiven in hun onderwys voorzien, treden in hunne plaats do gemeentebesturen op. Hun worde de vryheid verleend het beheer hunner scholen over te dragen aan plaatseiyko schoolcom missies, en voorts die scholen zóó in te richten, als hot meest strookt met don geest van de ouders der schoolgaande kindoren. Bedoelde commissie bestond uit de hoeren AC. Mackay, te 'sGraven hoge, voorzitter; T. Bos, te Bedum; H. J. Emous en Tb. Heemskerk, te Amsterdam; R. Husen en W. Jansen, to Utrecht; A. W. Van Kluyve, te Middelburg; A. F. De S-avornin Lohman, te Amsterdam; T. P. Mackay, to'a-Gravenhago; P. Noordtzy, te KampenH. Pierson, te Zetten J. E. N. Scbimmelpenninck van der Oyo, te 's-GravonhagoD. Wynbeek, to Zwolle; R. Derksen, te Rotterdam, secretaris. ficdr(if»bcU9flBg, In 6ominige gemeenten wordt de bedrijfs belasting voor den predikant door de kerk ▼oogdy botaald. Er is inderdaad voor het billyke dezer restitutio zeer veel to zeggen. Te vreeeen is echter, dat de meeste kerk voogden niet deze billijkheid zullen betrachten, die by de toch ai schrale traktementen in ieder geval niet dan aangenaam kan wezen. Bestaan er geene termen om in dien geest maatregelen te nemen of te doen nemen? Wy stellen doze vraag met des te grooteren nacruk, omdat de opbrengst van do bedryfs- bolasting is tegengevallen. De vorige Minister had over do acht maanden van 1894 het be drag geraamd, dat in de laatste jaren uit hot pal out is vorkregen. Dit cyfer zal niet worden bereikt. Do wet zal duö zoo streng mogelijk, naar do lettor, moeten worden uirgovoerd. En de last, oion zy oplegt, zal te meer gaan wegen op de precies bekondo inkomsten dor ambte naren vau hoogeren en lageren stiat. "VVy ineenon dat do minst bezoldigden onder «Icz i), onder wie stellig de meesto predikanten moeten worden gerekend, te zwaar worden gedrukt. Alen schaQo dan bytyis raadt (Kerk. Cl.) Gemengd >Tieu ws. Hot was gisteren alom me in en buiten do stad leven en bedrijvigheid op hot ys, een feest voor jong en oud, een wedyver in zwenken en draaien en beenengezwaai op do smalle schaatsijzers, een winterfeest, waarin do zon meedoldc, overdadig haar glanzen uit stralend over ijsvloer en sneeuwveld, flikkerend en blikkerend in de viarkanto ruiten der huizen, in de boogvensters der kerken, do haantjes on de kruisen op de torens doende scbilteren als gónd; over de sneeuw op do daken spreidend een gulden gloed; met een htl licht doorschietend de dampkringslucht, en het-beschynend de vrooiyke menigte, door elkaar krioelend in w ia ter-vermaak. Er zijn gisteren in den lando heel wat winteipretjes geweest, met en zonder wed strijden, mot muziek en zonder muziek, en ook werden er natnuriyk velo tochten, grootore en kleinoro, gemaakt. Do waterryke omstreken van Leiden leenen zich hiertoe eveneens byzonder, vooral nu het ys overal berydbaar is, ook naar 's Molenaars en do Brasemer- en Kagermeren, of naar de residentie. Op den Ryn vertoonden zich zelfs vele arren en ook op het Galgewater was het oen en al beweging van rydors, rydsters en wandelende toeschoawers, terwyl mon het gerinkinkel der arresleden hier eveneens reeds van uit de verto kon hooren. Dat de beide „Vinken" en andere aan het ys gelegen „pleisterplaatsen" by dergeiyke omstandigheden goede zaken maken, verwon dert niemand. In de groote „Vink" was voort durend byna geen plaats to verkrygeD. Sommigen vinden het jammer, dat de com municatie of hoofdoanen in de stad zelve niet wat beter worden onderhouden. Vlug gewerkt inderdaad! Vry dag- morgen j.l. to halfolf vorgaderden eenige in gezetenen van Valkenburg onder presidium van den burgemeester, en besloten eene hardrijdery op schaatsen to organiseeren. Het bestuur van de plaatselijke ysclub nam de leioing op zich. Onmidde.iyk togen oen aantal arbeiders aan 't werk, om eene baan van 160 raetor op den Ryn aan te leggen. Vóór 12 uren was de goó gemeente bij bokkensJag in kennis gesteld van bet gevormde plan en om 4 uren des namiddags wa3 reeds eene collecte langs de huizen gehouden, welke ver rassende resultaten opleverde. Zaterdag-namid dag to halftwee begon reeds het ysfeest. In geschreven waren 17 rydere, die allen zich zouden inspannen ten beboeve van weduwen en ouden van dagen. Ieder van dezen zou een gelijk deel ontvangen van do ruime hoe veelheden brood, spek, erwten, ryst, koffie en steenkolen, terwyl als prijzen ter aan moediging waren uitgeloofd kistjes sigaren. "Winners werdenJ. C. Van der Nagel, lsto pr.; C. Oosfcerlee, 2de pr.J. Schoffel- meer, 3de pr., en A. Bol, 4de pry?. Vóór halfvier was alles in de beste orde afgeloopen. Zoo was dus binnen 29 uren het plan van een ysfeest opgesteld en uitgevoerd. Vlug gewerkt inderdaad! Zaterdag-avond om zes uren ver gaderden de inleggers van de geëclipseerde Spaarkas to Hillegom ten vierden male in „Café Flora". Ditmaal echter werden doioge- legde sommen op de helft uitbetaald aan diegenen, welko op de Itfst hadden geteekond. Hot gold, dat de heer Nieuwenhuis by de hoeren Westerkapel Hooft te Haarlem heeft belegd, is tot nog too niet in ontvangst ge nomen eD derhalve nog niot uitbetaald kun non worden. Door tusscbonkomst van do Hillo gomscho IJsclub is or door een 30-tal werk loozon eon baan aangelegd op do Ringvaart van de Haailemmermeer Deze baan munt uit boven vele anderen. Uitgolokt door hot fraaie weder, hobben or Zondag tal van Hef bobbers uit omliggende dorpen en stolen gebruik van gemaakt Een paar orgels, welko hunne vroolijke deuntjes over do ysbanen doden hooren, verplaatsten de bezoekers als in oono kermis. Naar aanloiding van don zoo goed geslaagden zeilwodstryd op het Brase mermeer van de vorige week, waren do Veensche yssc.hippers door de Ter-Aarsch© fjs- commiaaie uitgenoodigd om een zeiltochtje op den poel to Langeraar te komen doen. Vrydag trok een zevental schuiten er op uit, welko aan den molen te Rynzaterwoude op sleeptouw werden genomen door tweo stevige paarden uit Tor-Aar. Wegens volslagon windstilte kon er op dien dag van zeilen geen sprake zyn; men zou hot den volgeDden dag nog eens komen beproeven. Zaterdag morgen om 8 uren reeds gingen weder zes of zoven ysschuitjes 2ich by de eerste voegeü, en werden nu ook door paardenkracht langs de Leidsche vaart naar bovengenoemden poel getrokken. Van zeilen kwam oveuwci ook dien dag niets. De Ter-Aarscho commissie, in overlog met de Yeonscho ysschippers, nam toen het gullo cn verrassende besluit, om do goheele vloot, dio thans, meteen paar schuiten uit dio gemeente, tot een zestiental bodems was aangegroeid, met eon half dozyn stevige dravers naar Roelof Arendsvecn terug te voeren. Fraaier en eigenaardiger schouwspel op het ys is moeiiyk denkbaar I Om 3 uren 'a namid dags vertoond© deze prachtige sleep zich op het meer, dat in een oogenblik vol toeschou wers liep, opgowekt door de muziek van het Langoraarsche fanfare corps, dat zich in de voorste schuit had opgesteld. Statig bewoog do stoet zich over de uitgestrekte ysvlakte. Het was eene herinnering aan den tocht naar Leiden in Januari 1891, welke even wol door citn van Zaterdag overtroffen werd, doordat alle vaartuigen met volle zeilen opgetuigd waren. Bovendien had men de ry zoodanig ingericht, dat do masten elkander juist in lengte opvolgden, zoodat men in do verte eene pypenry van een reusachtig orgel meende te ontwaren. De zes ruiters van het voorspan waren deftig uitgedost met hoed en sjerp! Nadat in do bovenzaal van den heer Wagenaar hot wederzydsch genoegen onder de tonen der muziek met een harteiyken dronk was her dacht, aanvaardde hot vreemd escorte paar den, ztilschuiton en manschappen over het Brasomermeer den terugtocht naar Ter Aar, door een menigte volks nit Roelof-Arendsveen met een welgemeend „tot weerziens" nage- juieht l Ma n schryft ons uit Waddings- voen: Do aangekondigde soiréo musicale et öéclamatoire te Waddingsveen is zeer naar genoegen ven het vry talryk aanwezig publiek afgeloopen. Met den voorzitter breDgen wy ook gaarne een woord van buide aan de dames en heoron, die den avond tot een hoogst ge- noegiyken maakten. Gedanst werd tot half vyf 's morgens. IJsfeesten zyn ook thans te Waddings veen aan de ordo van den dag. Vry dag 11. word een wedstryd om fraaie prjjzen en premiën gehoudon door de leden der IJsclub. Heden, Maandag, wedstryd mot arresleden. Dinsdag har rjdery, enz., gdz. Voor de betrekking van veld wachter te Waddingsveen hebben zich ruim 40 sollicitanten aangemeld. Door een onzer lezers werd per schaats de routo gemaakt, welke wy hieronder aangeven en die èn wat weinig overstappen betreft ön wat ys aangaat, zeer geroemd werd: Kagermeer, Rijp-Wetering, De Venen, Oude Wetering, Leimuiden, Tolhuis, langs den Legroeerpolder tot de Kwakel, Uithoorn, Ouderkerk, Amsterdam. Vooral van Uithoorn af zeer mooi. Omtrent het verloop van den brand in het hotel „De Tweo Steden" wordt nog het volgende uit 's Hago medegedeeld: Do conversatiezaal, een rijk botimmerd ver trek met kostbaar meuti'air en schilderijen van groote waarde, een vertrek, dat juist boven de machinekamer voor de stoomver- warining ligt, werd het eerst een prooi der vlammen, die zich grootcndeels door de ver warmingskokers een weg naar hot boven gedeelte van dezen hotel vleugel hebben gebaand. Slechts weinige salons en slaapkamers van dit gedeelte van het gebouw waren door logeer gasten in gebruik genomen. Een vrouw, dio Zaterdag-ochtend langs hst hotel op straat passeerde, ontdekte het eerst den brand in de conversatietaal. Zy waarschuwde dadelyk in hot hotel, van waar mon do brandweer seinde, waarna onmiddellijk de verblyfhou- denóen in liet hotel werden gewaarschuwd of gowekt. Verschillende logés lagen nog to bed, maar konden nog intyds veilig bunno appartementen en gekleed het brandende perceel verlaten. Slechts ééne dame ondernam dezen tocht op bloote voeten. Weldra grepen de vlammen aan allo kanten om zich heen, de aan de conversatiezaal gren zen do kamer en do daarboven gelegen verdie pingen aantastende, ja, doordringende tot de corridors, alwaar zy echter tegenstand vonden in do muren. Do vleugel toch, waar de brand een aanvang nam, is zoo gelegen, dat een breede gang en vestibule dezen hoek scheidt van hot overige gedeelte van net hotel, dat niots geloden heeft en waar de hoteldienst op gewone wyze zal worden voortgezet. Vóór de aankomst van de brandweer, waarvan een gedeelte met het blusschingswerk op den Noordwal bezig was, waren met de in hot hotel aanwezige brandslangen reeds eenige water stralen in het vuur geworpen, terwyl ook het brendbluschmaterieel van hot ministerie van buitenlandsche zaken tor hulpo werd gezonden. De vlammen zetten nu haar vernielend werk op do bovenverdiepingen voort en bereikten het dak, waarvan de kapspanten in cia asch werden g legd. Toen de brandweer met behulp van zos buizen het brandend gedeelte met eon massa water overgoot, werd hot vuur tot staan gebracht, hoewel er nog lang moest worden doorgespot< n, daar het vuur ook tusschen do zolderingen, de lambrizeeiingen en andere bedekte houtdeolen woedde. Verschillende vloeren moesten mot de bijl worden opengehakt. Op de tweede verdieping is de vlam van een der voorkamers over de gang overgeslagen naar een tegc-nover liggend© slaapkamer, die echter grooUndeels gespaard bleef. De dienst boden-kamers op do hoogste verdieping hebben ook veel geleden, zoowel door vuur als water. De geheele inboedel was tegen brandschade verzekerd by de Algemeens Brandverzekering maatschappij Do Jong, tc Amsterdam H. M. de Koningin Regentes heeft, na het droevig ongeval vernomen te hebben, dat de arme familiën trof by den brand in het hofje „Schoonoord", aan den Noordwal, terstond een onderzoek doen instellen en zich het lot der huisgezinnen aaDgotrokksD, die plotseling van hun schamelen inbo;del waren beroofd. Terwyl de vrouw en twee kinderen in het ziekenhuis zyn opgenomen, is voor de overige kinderen en den man in de dadelyke behoeften van dak en voedsel voorzien. De burgemeester van Den Haag is in die hoedanigheid bij deurwaarders-exploot gedagvaard, om den 19den dezer by vooraf gestelden procureur te verscbynon voor do rechtbank te Amsterdam, in zako eene door H. H. Flörke, van beroep stukadoor, te Amsterdam, contra do gemeente 's-Graven- hage ingestelde vordering om schadevergoe ding wegens door hem beweerde van de zyde der politie aldaar ondervonden mishandeling op 9 Augustus 1894, toeD, zooals men weet, een botsing plaats had tusschen de politie en do deelnemers aan do begrafenis van don socialist Van Veelen. Aan den Raad is mach tiging gevraagd voor den burgemeester om, behoudens goedkeuring door de Gedep. Staten, in dit rechtsgeding zich namens de gemeerte te verweren, zoo in alle instantiën als in cassatie. Het Haagsche gerechtshof bc* haüdelde in hooger beroep de zaak van den voormaiigon Schiedams chen gemeenteont vanger, door de rechtbank te Rotterdam ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 5 maanden wegens valschheid in geschrifto. Bekl. bleef in hoofdzaak volhouden, dat hy niet verklaren kan waar het tekort is ge bleven, dat hy de onregelmatigheden toe schrijft aan de z. i. schandelijke wyze, waarop de gemeente-administratie werd gevoerd en aan de beznoeiiyking zyner taak, van de zyde van het gemeentebestuur ondervonden, terwijl by de aanvaarding zyner betrekking reeds eon tekort in zyne kas was. Hy verzekerde geen cent genomen te hebben, welke hem niet toekwam. Hy behoefde dit ook niet, wanthy vortoerdo niet meer dan zyn inkomen en leende uit eigen middelen. De proc.-genoraal, mr. Byleveld, achtte 't motief voor hot plegen van het misdryf on verschillig on zag juist in bekl's. administratie de oorzaak van de fouten. Dat dezo de schuld op anderen wierp, maakte op hem een onaan- genamen indruk. Al liet het toezicht van het gemeentebestuur te wenscken, dit veront schuldigt bekl. niet. Medelyden met bekl. mag niet tot zwakheid leiden. Op grond van do zeer ernstige feiten achtte hy de straf to gering en vorderde 21/, jaar gevangenisstraf. Mr. Jos. Van Raalte achtte do straf der rechtbank streng genoeg, wees op het arbeid zaam leven van bekl., zoo vol zorg en kom mer, en ontkende dat van bedrog sprake kan zyn, daar geen wederrechtelijke bevoordeeling bestaat. Op juriiieke gronden bestreed hy uitvoerig de bewyskracht van het journaal. Hy vroeg ten slotte vryspraak of ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 14 Februari. Men deelt ons mede dat a. 9. Woensdag, 13 Februari, te Leeuwarden van wege de IJsclob te Leeuwarden zal worden verreden het kampioenschap voor Friesland op de lange baan (500 en 1500 meter). Prijzen: gouden, zilveren en bronzen medailles. Geen misdaad. Men meldt aan do „Tel." nader uit Oosterhout: Uit do gereehteiyko schouwing van bet lyk van den plotseling overleden A. K. is gebleken, dat deze een natuurlijken dood gestorven is. Het lijk is ter adrde bosteld. De in verhoor genomen personen zjjn wodor op vrye voeten gesteld. Do man te Njjmegon is niet dood- gevroren. Van de liefdadigheid levende, leed hy vrywillrg armoede; 3 a 4 jaren geleden was hem do weg naar bet St.-Anna Gesticht bereid, doch by wilde vry blijven, en nu, terwijl bij zich ongesteld gevoelde, was hy weigerachtig het gcede te genieten, dat men hem aanbood. Hy is niet in den nacht door koude omgekomen, maar hy overleed onver wacht om kalféón overdag, na alvorens nog de soep te hebben gebruikt, die door de St.-Vincentius-Veroeniging wordt verstrekt. Twee porsonon uit Valterveon, dio als getuigen voor de rechtbank to Assen waren geweest, zyn onderweg op reis naar huis door de koude bevangen, zoodat zy niet vorder konden en neervielen. In treurige» toestand vond men hen. Hunne boenen waron bevroren en zullen geamputeerd moeten worden. W oer zyn twee lyken van schip- braukelingen der „Elbe" te Lowestoft aange bracht, nl. hot lyk van dl*. Julius C. Dittrichs, scheikundige to Nieuw-York, on dat van Louis Kleinschmidt, professor to Helena, in Montana. Hot horloge van laatstgenoemde was blyven stilstaan op 12 rain, over 7. Mejuffrouw Boeker, de eenige geredde dame, is door keizerin Froderik uitgenoodigd haar Maandag op Osborne to komen bezoeken. Zy zal met hot koninklyk jacht Alberta" van Portsmouth naar Cowes gebracht worden, en van daai* in ccn hofrijtuig naar Osborne rijden. Do inschrijving, door den burgemeester van Lowestoft geopend voor da bemanning van do „Wildflower", heeft ruim 60 pd. st. opgebracht. In de grooto hal van het Ryksdaggobouw te Berlijn zal op 16 dezer een concert worden gegeven ten bate van do nabestaanden der slachtoffers van de ramp. In de Zaterdag gehouden zitting van den Duitschen Ryksdag hield de heer Von Stumin zyne aangekondigde interpellatie over het voorkomen van hot verlies van menschenlevens by het vergaan van schepen, in verband met het vergaan der „Elbe". Het goarag van den kapitein en do bemanning is voorbeeldig ge weest. De interpcllant besprak de noodzake lijkheid van staatstoezicht op den scheepsbouw en op bet geven van betere voorschriften lot voorkoming van aanvaringen op zee. Do Rijkskanselier prins Von Hohenlohe verklaarde dat do regeeringen hare aandacht gevestigd houden op de zeewaardigheid der zeeschepen en op de maatregelen, welke aan boord voor de veiligheid genomen zijn door staatstoezicht, overals op het nemen van inter nationale maatregelen tegen aanvaring en op het voorzien van schepen met reddingstcestellen. De Rijkskanselier sprak de hoop uit, dat do regeling ter voorkoming van aanvaringen op zee, oio op de conferentie van 1889 te Washington is vastgesteld, voor den volgenden winter b\j alle zeevarende mogendheden in werking zal getreden zyn. De Regeering neemt met de geheele natie levendig aandeel aan het vreeeelyk ongeluk van de Elbe". De verwijten, dio in buiten landsche bladen ovor de leiding van het6cbip zyn uitgesproken, missen iedcren grond. Alleen te Bremen is voor de nagelaten be trekkingen Yan hen, die by het vergaan dei* „Elbe" zyn omgekomen, reeds meer dan 77 duizend mark bijeengebracht. Van alle kanten komen trouwens bijdragen ten behoeve van do weduwen en weezen der verongelukte reizigers en matrozen. De weduwe van een der omgekomen reizigers, Schüll, wiens leven voor 100,000 Mark verzekerd was, lieeft dezo som ter beschikking gesteld van de commissie. Volgens de „Frankfurter Zeitang" bevond zich aan boord van de „Elbe" voor eene waarde van 300,000 mark aan goederen, uitsluitend door Berlynsche fabri kanten afgezonden. Het geheele bedrag der geleden schade is nog niet vastgesteld. Te Lowestoft is het onderzoek begonnen van do lyken der beide passagiers van de „Elbe", Dittrichs en Kleinschmidt, die in de nabyheid van deze plaats zijn aangespoeld. De heer Dittrichs woonde te Berlijn. Hij was scheikundige cn chef van de chemisch-phar- macentlscho fabriek der firma Graf. Hy was in het byzonder belast met het vervaardigen van ozon-praeparaten en het zuiveren van drinkwater door ozon. Dr. Dittrichs was op reis naar Amerika, waar hy voor eenige jaren een filiaal der fabriek van de Iieeren Graf vestigde. De bemanning van de „Cratbie", diode „Elbe" in den grond boorde, is nu te Aberdeen aangekomen en zal daar biyvon, totdat het gerechtelyk onderzoek betreffende de ramp is afgeloopen. Do gezagvoerder van de „Crathie", kapitein GordoD, biyffc zijne on schuld handhaven en beweert dat hy, ten einde zijn oigen schip te redden, verplicht was zoo spoedig mogelyk naar Rotterdam torug te keeren. De „Daily News" verneemt uit Konstantinopel, dat daar een Engelscb en oen Russisch officier, die met twee dames nit don schouwburg kwamen, door twee Turksche officieren zyn aangevallen. De Bngelschman deed een der aanvallers door een vuistslag ter aarde storten. Hy werd in de worsteling ge scheiden van zyn metgezel, docb toen by den Rus terugvond, had deze een dolksteek en een revolverschot ontvangen. Overal in Europa btypt de felle koude aanhouden. Vooral te Londen is hot zeer koud. Zaterdag avond werd door een politie agent te Bays wat err oad een cab aangehouden, waarop de koetsier blykbaar in slaap was gevallen. By onderzoek bleek dat do man door de kou was bevangen. Hij werd on middellijk naar het ziekenhui? vervoerd, maar alle pogingen, welke de geneesheeren aan wendden, om hom bij te brengen, bleven vruchteloos. Insgelijks werd een politie-agei.t, door de koude bevangen, dood gevonden op zyn post. Do agent lag op den grond en zijn uniform was niet een yskorat bedekt. In een groot deel van Eogeland is gisteren veol sneeuw gevallen, tot groote teleurstelling van de scbaatsonryders, die hij ban uitstapjes natuurlijk allesbehalve op sneeuw zyn gestold. In Hongarije hebben hevige sneeuwstormen gewoed, zoodat het spoorweg- en telegram verkeer daardoor ernstige stoornis ondervond. Ook uit Nieuw-York wordt aan de Engelsche bladen gemold, dat de koude in de Vereenigdo Staten feller is dan daar gedurende do laatsto jaren is voorgekomen. Te Nieuw-York is oen ontzaglijke hoeveelheid sneeuw gevallen, z66 zehs, dat rijtuigen en trams den dienst moesten staken. Ook uit do westelyke staten kooien berichten van hevige sneeuwstormen, welke gepaard gaan met felle koude. Van Dcth 3n Amerika. In het „Nieuwsblad van het Noorden" deelt dr. L. A. Babler een schrijven mede, door hem van dr. C. J. CalkoeD, uit Midland Park, N. N., ontvangen. Daarin komen o. a. deze zinsneden voor: „Ik denk dat Van Deth thans te Niouw- York is, doch hy heeft nogal veel moeten reizen en trekker. Met de quaestie-Neorbosch heeft hy een volledig fiasco gemaakt; zelfs menschen, die hem genegen zijn, vinden zyn optreden te bar en to ruw en dezo manier van doen sluit hem de deuron. „De heer Van Deth ondervindt een be'tigon tegenstand der predikanten en der Nederlanders in Amerika, en ik geloof zeker dat, als hy hot geld had, hy de zaak-Neerbosch zou ver volgen; maar de middelen ontbreken hem otn zulks te doen. Sinds lang heb ik niets meer van den beer Van Deth vernomen. Wat hy doet, weet ik volstrekt niet. Van barto wensclito ik hem iti eene betere positie to zien; doch zyne ware positio schijnt hy voor mij te ver bergen." Men herinnert zich, dat dr. Bibier incer- tyd een som golds leende, ton einde Van Deth in staat te stellen uit Amerika 2yno getuigen tegen Neerbosch te halen. Met oen paar maanden zou hij terugkomen. Tot beden beeft bij zyne belofte niet vervuld en blylt by dus ook verschoond van een kennismaking niet onze justitie, die een paar vonnissen wegens beleediging met hem te vereffenen heeft. IKGEZOINDEN, Mijnheer de Redacteur! In het Leiisch Dagblad van jl. Vrijdag werd melding gemaakt van het behalen der premie van den wedstrijd op schaatsen, op de Haar lemmertrekvaart, door C. Freek e, waarmede zal bedoeld zyn P. Vreeken; dit is evenwel niet juist; aangezien niet P. Vreeken, maar de heer C. Feitb, student, van „do Olmen", de premie beeft gewonnen eu deze hem dan ook door het bestuur van de IJsclub „©egsrgcest" is toogekend. Evenwel is deze misstelling niet do schuld van nwc-n correspondent, aangezien deze ver keerd was ingelicht. Tevens maak ik van deze gelegenheid ge bruik, namens het bestuur van do IJsclub „Ocgstgeest," den dank te betuigen aan do hoeren Feitb en Mackay, stndsnten, van „de Olmen", en aan allo ryders, die geheel belang loos hunne krachten jl. "Woensdag hebben in gespannen om den armen cn beboeftigen een gelukkigen dag te bezorgen. Met geanticipeerde dankbetuiging voor de afgestane plaatsruimte, hoogachtend, Oeöstgeest, UB). Dienstw. 9 Februari 1895. A. Blaxkestuk, I Secretaris van de IJsclub „Ocgsloctst,

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2