VAN DISSEL, Arts, Benrs van Amsterdam. De schipbreuk der „Elbe". tot a, s. Maandag niet te consultecrcn. Grevraagd 2000 fr. Dd slachtoffers der ramp zullen op kcston der Maatschappij plechtig worden bo- graven. De minister van openbare werken zal daarby de regeoring vertegenwoordigen. Voor ongeveer 20 jaar heeft reeds in dezelfde myn, waar thans de ontploffing plaats had, een dergelijk ongeluk velen mijnwerkers het leven gekost. Sedert was de geheele groeve hersteld en de put St.-Eugénie was een der besie in den omtrek. Opcnb. Raadsvergadering to AlUcmado op Maandag 4 Februari. Voorzitter de heer F. H. Van "VVichen, burgemeester. Tegenwoordig tien leden, te weten de beeren E. J. Los, F. Elstgeest Cz., C. Van Ryzen, F. Nigten, M. Oosthoek, H. Van der Foei, Jac. Van der Voort, A. J. Van der Zon,J. J. Van der Meer en H. Bakker. Afwezig was de heer A. Los. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met algemeene stemmen goed gekeurd en vastgesteld. De Voorzitter deelt mede: 1. Het proces-verbaal van kasopneming, dd. 24 Januari jl. door Burgemeestor en Wethouders gedaan, waaruit blykt dat de ontvangsten bedroegeD ƒ33,502.116, do uit gaven ƒ30,775.85, de kasgelden ƒ2726.265, en alles in orde is bevonden. 2. Dat J. Van Leeuwen te Nieuwe-Wetering als arme krankzinnige ten laste dezer gemeente is opgenomen in het geneeskundig gesticht „Coudewater", te Rosmalen, tegen f 67.50 per kwartaal, en dat Rijks- en Provinciale subsidiën zijn aangevraagd. 3. Dat door den burgemeester uit de ge meentekas is gelicht ƒ448.14 tot betaling der kosten ter zako van het geheerscht hebbende mond- en klauwzeer, welke kosten aan het R(jk zijn teruggedeclareerd. 4. Dat door Burgemeester en Wethouders is gedeclareerd aan do gemeente Haarlemmer meer voor verstrekt onderwijs aan kinderen uit die gemeente volgens overeenkomst de som vap ƒ163.08 en aan de gemeente Wou- brugge de som van 73.33. 5. Dat door Burgemeester en Wethouders aan het Rijk 127.67 en aan do provincie ƒ159.59 is gedeclareerd wegens bijdragen in de kosten van verpleging van behoeftige krankzinnigen over 1894. gg 6 Opgave van bedeelden door het R.-K. Parochiaal Armbestuur van Rypwetering en door het Diaconie bestuur der Hervormde go meente van Hoogmade en Rypwetering, welke stukken nader te behandelen. 7o. Dat zijn ingekomen 2 kennisgevingen befreffendo hermeting van eigendommen dezer gemeente, welke door Burg. en Woths. zullen worden ondorzocht. 8. Dat M. Koning, rijks-veldwachter jacht opziener alhier, is verplaatst naar Amsterdam on dat P. Ives, visscher, te Marken, als zoo danig is benoemd te Aikemadc, beiden met ingang van 9 Februari a. s. 9. Dat is ingekomen een adres van 73 in gezetenen van Oude Wetering, houdende verzoek tot aankoop door de gemeente van het veer aan hot Noordeinde aldaar. Na lezing daarvan wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders eenparig goedgevonden dit in een besloten vergadoring te behandelen; de Voorzitter schorst hierop voor cenigen tijd de openbare vergadering. Na heropening daarvan wordt in stemming gebracht de conclusie, waartoe de besprekingen hebben geleid, namelijk, dat het niet in het belang der gemeente wordt geacht en er geen termen aanwezig zijn, thans reeds te besluiten tot aankoop van bedoeld veer, daar dit, be halve huis, grond en materialen slechts eene fictieve waarde heeft en in verband hiermede reeds op te hoogen prfis is gesteld, welke conclusie, in stemming gebracht, met alge meene stemmen wordt aangenomen. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt hun college met algemeene stemmen opgedragen, een onderzoek in te stellen omtrent verlaging van het tarief aan bedoeld voor, het subsidiöeren der exploitatie, om het veer zoodoende zooveel mogelijk vrij of goedkoop te maken voor ingezetenen dezer gemeente en daaromtrent ook in overleg te tredon met Haarlemmermeer, ten einde deze zaak by vernieuwing der concessie te regelen. 10. Goedgevonden een ontwerp besluit tot af- en overschryving op de tegrooting voor 1894 tot do volgende vergadering aan te houden. 11. Wordt met algemeene stemmen vast gesteld een ontwerp-besluit tot het doen van onvoorziene uitgaven op den dienst 1895 be treffende onder8tand8gratificatièn aan 4 veld wachtersweduwen en toelage aan den brug wachter te Nieuwe-Wetering, te zamen ƒ340, waartoe in de vorige vergadering is besloten. Niets meer te behandelen zynde en geen der leden verder iets wenschondo te bespreken sluit de Voorzitter de vergadering. BUITENLAND. Frankr|)k. Terwyi het lyk van den laatsten maarschalk van Frankrijk in het gebouw der Invalieden te Parys werd bygezet, stroomde het volk, dat den Jykstoet had aangezien, naar het Parysche Noorderstation, om Rochefort, den vurigen bestryder van het keizerrijk, den man dor commune, den strydervoor Boulanger juichend in te halen. Meest waren het werklieden met vrouw en kinderen. Volen droegen driekleurige vlaggetjes, maar ook roode bloemen vielen in het oog. In het station moest Rochefort zich aan de al te onstuimige geestdrift zyner vrienden onttrokken en later kon zyn open rytuig zich slechts met moeite eon weg banen door de menigte. Reeds Zaterdag-namiddag om 3 uren was Henri Rochefort, uit Londen, te Calais aan gekomen. Do redacteurs van de „Intransigeant" be vonden zich op den steiger, waar de boot aanlegde, om bun hoofdredacteur te verwel komen. Een meisje bood Rochefort namens de sociaal-democraten van Calais een ruiker aan. Rochefort stortte tranen van ontroering, toen hy het meisje omhelsde en verklaarde, dat hij zich beschouwde als Lazarus, die uit zijn graf is herrezen. De heer Rochefort reod terstond naar zyn hotel, waar hy op het balkon een toespraak hield tot de menigte. „Zyne ontroering" zegt een correspondent „verhinderde hem niet terstond zeer heftig uit te varen tegen de rogeering, welke hem den terugkeer naar Frankryk heeft toegestaan." Zondag-middag om halfvyf kwam Rochefort aan het noorder-station te Parys aan. Aan het station werd hij begroet door de afge vaardigden Clovis Hugues, Castelln, Jourdo en Gérault Richard. Rochefort nam plaats ia een landauer met de redacteuren van de „Intransigeant", waaronder de beeren Vervoort en Ernest Roche. Eene ontzagiyke volksmenigte was ty het station op de been. De correspondent van de „Indépendance beige" schat de menigte op 100,000 personen. Men hoorde overal roepen „Leve de Amnestie! Leve Rochefort! Weg met Casimir!" Rochefort reed naar het bureau van de „Intransigeant", waar hy eene receptie gaf en een groot aantal socialistische en democratische vereenigingen ontving, welke hem met zyn terugkeer in Frankrijk kwamen gelukwenschen. Tijdens den rit van het station naar do „Intransigeant" vielen geen ongeregeldheden voor. Den volgenden dag schreef Rochefoit inde „Intransigeant", dat, wat hem het meest had getroffen, was, dat overal de eerlyke lieden hem het luidste hadden toegejuicht. Hy ver tegenwoordigde inderdaad den tegenstand der rechtschapenheid tegen de dieven. De conservatieve bladen zeggen, dat twee volken in Frankryk wonen. Het eeno heeft Canrobert waardig on kalm naar zyne laatste rustplaats geleid, het andere tierend Roche fort iDgehaald. Het eerste vertegenwoordigt de orde en den eerbied voor de wetten, het laatste de gewelddadige revolutie, de bespot- üng van het verleden, dat fatsoenlijken men- schen dierbaar is. En te Lyon sprak dienzelfden dag Waldeck- Rousseau, die to geiyk mot Félix Faure candidaat der republikeinen voor het president schap is geweest. Met donkere kleuren schetste hy don toestand des lands, diea grootcnceels wytende aan het nog ontbreken van een budget cn aan de aanvallen op den prc-si lint der repu bliek. „Wy hebben eeneregeoringiioodig",zeide hy ten slotte, „die werkelijk regeert en niet terugdeinst voor den naam „gematigde regee- ring"; want Gambetta, wiens discipelen wy zyn, zou oen gematigde zyn, wanneer by thans nog leefde, en na hem behoeft men voor eene gematigde republiek niet terug te schrikken." En het zyn niet alleen do aanvallen van tegenstanders, die het hoogste gezag in do republiek ondermanen, indien ten minste het „Journal de Rouen" goed is ingelicht. Dit blad verzekert dat de ministers den vorigen president, Casimir Périer, buiten de gewicli tigste zaken hielden. Ridderorden-verleeningen on de benoeming van ambtenaren las hy in de bladen, voordat de besluiten hem ter ondertoekening waren voorgelegd. Poinoaré had hem niets gezegd van zyn plan van progressieve successie-rechten, die Casimir Pórier niet goedkeurde. Hy was te trotsch om zich over zyne ministers te beklagen, maar besloot reeds in Octooer af te treden. De radicale schandalen in do Kamer deden daarna zyn besluit rypen. Do heer Henri Rochefort zal niet lang te Parys blyven. Vrydag a. 8. zal by naar Monaco vertrekken, ten einde daar eenigen tyj te vortoeven. De uitnoodiging van eonigen zyner vrienden, die te zyner eere een feestmaal wilden geven, werd door Rocbclort van de hand gewezen. - Koning Aloxandor van Servië is gisteren uit Parys vertrokken. De koning begeeft-zich naar Biarritz, ten einde daar zijne moeder te bezoeken. De heer Ernest Carnot, de zoon van wyien den president, is in Cóto d'Or tot lid van de Kamer gekozen. Duit wel» laucL In den Rijksdag werd gisteren het voor stel behandeld van de liberalen on de sociaal democraten tot wyziging van het kiesrecht, in enkele opzichten, In het Duitsche ryk en de Bondsstaten. De conservatieven stelden voor, de motie niet in behandeling te nemen en over te gaan tot de orde van den dag, maar de sociaal-democraten verlangden hoofde- lyke stemming. De president moest aan dit verlangen voldoen en toen bleek het, dat geen voldoend aantal afgevaardigden aanwezig was, om een besluit te kunnen nemen. Toen de heer Von Levetzow dit mededeelde, voegde hjj er by, dat er zeker een voldoend aantal afgevaardigden aanwezig zou geweest zyn, indien niet vele leden zich tydens de stemming opzetteiyk hadden verwyderd. Deze verklaring van den voorzitter trok natuuriyk zeer de aandacht. De liberale afgevaardigden zyn voornemens, den president opheldering daarover te vragen. Tydens de stemming liet een der toe schouwers op de tribune zyn binocle vallen. Het voorwerp viel te midden van een groep afgevaardigden, zonder dat echter iemand daar door werd getroffen. Groot-Britauuië. In de koniaklyke boodschap ter gisteren gehouden opening van het Parloment van Engeland wordt in de eersto plaats aange kondigd eene hervorming der Iersche land wetten, die zeker in het lloogerhuis zal schipbreuk lyden, betgeen ook wel het geval zal zyn met een ontwerp tot afschaffing der staatskerk in Wales. By de herziening van de drankwet moet men niet vergeten, dat de herbergiers en tappers by verkiezingen grooten invloed uit oefenen en dat menigeen vreest, hen kort vóór algemeene verkiezingen tot vijand te maken, maar aan den anderen kant neemt de macht der afschaffers- en raatigheidgenoot- schappen toe en is het velen candidaten ge raden, hen niet te verbitteren. De door lord Rosebery aangekondigde reso lutie tegen het Hoogerhuis wordt in de bood schap niet vermeld. Waarscbynlijk wacht de regeeriDg van de lord3 nog andere besluiten af, die voor agitatie tegen hen nieuwe stof leveren. Het adres van antwoord is door het Hooger huis goedgekeurd. Ook in het Lagerhuis werd reeds beraad slaagd over het adres van antwoord op de troonrede. In den loop der discussiën ver klaarde sir William Harcourt, minister van financiën, te gelooven, dat geen enkele regeering, geen enkele souverein den oorlog wil, maar dat allen oprecht en ernstig den vrede wen- schen. Wat de vloot betreft, do regeering is voornemens op loyale wyze het program te vervullen, waaraan z'y in het vorige jaar een begin van uitvoering heeft gegeven. De verdere beraadslaging werd verdaagd. De correspondent der „Külnische Zeitung" te Londen seint: In do couloirs van het Par lement, zoowel als in diplomatieke kringen, verneemt men het gerucht, dat tusschen de Engelscbe, Fransche en Russische regesringen onderhandelingen worden gevoerd over een gemeenschappelyk optreden, ten eindo de Japanscbe regeering te nopen het sluiten van den vrede niet door h6t stellen vau onaanne melijke voorwaarden te verydelen." Naar aanleiding van dit gerucht vestigt de „Külnische" er de aandacht op, dat heden de inschryving wordt geopend voor de Cbineesche Jeening. Het is dus zeer wel mogelyk, dat men slechts met een beursgerucht te doen heeft. 6 Februari 1895. Staatslocnlngen. Vor. Koers pCt koers. linie u. Ncdn Ccrt Nat, Schuld. 2% «3)4 03)4 dito dito dito 8 101'Jö 101% dito dito dito 1896 8% 101 ~)i 101% dito Obl dito 1380. .8% K.lVk 10»% ITongr.rijc, Goudl. 1831. 4 101)4 101)6 Italic 1831G mi 821)4 Oostcnr., Obl. Pap. Mei.Nor. 5 8\% 81)4 dito Zilv. Trvn./Juli 6 82 Portugal, Obl. 18531SS1 imct coupon l Juli) 8 26% 25)4 id. TabakawQ. Obl. .4)4 8 IJi 85 Polon, Obl. Sciutk. '44. .4 91 llualand, Pinnonl. "01 .4 62% 62*4 Obl. 1883 lo cn 2e Scrfa 4 188990 IIopo fc Co. .4 98% Loaning '07-89 f 20 .4 101% in Goud 188t5 105% Spanjo, Obl. Pcrp. Schuld. 4 71)4 Turkije, Obl. Douane 1883 6 *3% 96% id. r goconv. Sorio C. 28)4 2oy6 Pgypto, Obl. Doening 1876 4 101 101)4 Mexico, Sub», ^rnde. Mout. 6 85 Bnuilir. Cbl. 1839 4 76 74)4 Induslrieele Ondernemingen. 05 ObL Koloniale Bank. 6 64 N -I. riondlx. Aand 74 Ncd. ITandclm. op rcsc. Aacd. 5 120)4 120)4 Spoorwagleeningen. 106 lloll. IJzeren Spwg. Aand. 106 Obl. dito8)4 101)4 101)4 M. t Cxpl. St. Spw. Aand. 95 93 Centr. Spoorw. geMemp. Obl. 8 oi)4 02 Italic, Obl Zuid Itnl. Spur. 3 65 61% Tolcn. Wara-Weonen Aand.6 144)4 dito Prior. Oblig, 4 98)4 03 Knul., Bult Spoorw3 63)4 99)4 66% Obl. Iurang. Uombr. R. 625 4)4 Wladiktiwkaa. Spw. 125 4 07% 07% Atchison Top. Morg. B. Amid.4 65 64% Trust. Dq». 2c llyp. Aand. 8 19)4 18% Aand. Coitr.il Pacific 13*4 13 Denver Kio Grande C. T. A 11% 10% Louisv. Nasliv. Ccrt 53)4 52 Miss. Kans Texas ox 3e H.O. 14 13% C. v. A. Union Pae. UI. 9% 8% Aand. Canadian Pacific C. v. A 61« 51% Pre.-nielsenlngen. Nedeil., Stad Atpntcrd. /TOO 3 UI 109)4 Gcmcento-Orediet .8 107)4 107 Stad Ai-.twcrpcn 1S37. 2)4 lu3 102% Lionp. llyp'itheeklotcn 4 103)4 104% Bong. Tirol#». RcguL Loten 4 117 Uoater.r., .SI*aIb1wjii 18>i 4 123)4 dito dito 1860 5 127 Budaud. SUuttslcening 1364 5 149)4 dito dito 18666 147)4 Turkije, Spoorvrcglccuing 3 öo)4 45% 47% Traosvalia KxpL Aand. 44 43 SuullialAudaid Gert 13 )4 13% Prolongatie l'/iPCt. Petroleum-bronnen 161'/,. KOLONIËN. BATAVIA, 48 Januari. Het tydstip van vertrek van den generaal- majoor Vetter naar Europa is bepaald in April a. s. Uit Boeleleng wordt aan het „Soer. Hand." medegedeeld, dat de Chinees, die onlangs te Soerabaia aangehouden en derwaarts overge bracht werd, onder verdenking staat van valsch bankpapier verspreid to hebben. Hy had o. a. aan zyn vader een bankbiljet van 1000 en een van ƒ200 gegeven, welke beide valsch bleken te zyn. Onder het hier by hem gevonden bankpapier, te zamen een bedrag van 17225 uitmakende, bevond zich echter geen enkel valsch biljet. De troepen op Boeleleng maken hot goed: zy z(jn gekazerneerd in barakken; de voeding is uitstekend en in de nabyheid van het bivak is een cantine gebouwd. Van Goesti Djilantiek vernam men op Boe leleng weinig of niets, althans de buitenwacht. Door den gouverneur generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel departement Ontheven: Op verzoek eervol van de waarneming der bet rekking van 's lands gevangenis cn bet dwangarbeiderskwar- tier te Batavia dp gepensionneerde kapt. der inf. J. A. Schil!z. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's lands dienst de ambtenaar voor de rechterlijke macht, gesteld ter beschikking van den president van aen Rand van Justitie te Batavia, ten einde be last te worden met giifherswcrkzaamheden bij dat college, Mr. 10. H. Winkelman. Benoemd: 'J'ot advocaat en procureur bij het Hooggerechtshof van Ned.-Indie Mr. E. II. Win kelman voornoemd. Verplaatst: Van de res. Men ado Daar de res. Benkoelen de controleor 1ste k)., Jhr. J. G. De Seriêre. Benoemd: Tot predikant bij de Protestant- sclie gemeente te Madiocn, do predikant bij de Proteslanfscho gemeente te Bandjcrmasin [Zuidcr- en Ooslcrafdeeling vail Borneo] A. Adama. Departement van Oorlog. Verleend: Een twee jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den kapt. der inf. li. J. E. W. E. Dieckmaun. Hersteld: Bij hot wapen der cav. boven de formatie in activiteit, de ritmeester op non-activ. J. A. Baron Van Hcerdt. Overgeplaatst: Bij liet. corps magazijnmees ters der rail. administratie al9 magazijnmeester lste kl. (kapt.) de kapt.-kwartiermeester M N. Beets. Telegrammoik LONDEN, 6 Februari. In hot Hoogerhuis bracht Lord Herschell de overplaatsing van Vaughan Williams ter sprake. Spreker ver klaarde de tegen zyne houding ingebrachte beschuldigingen ongegrond; waren zij juist geweest, dan zou by niet waardig zyn „lord high chancellor" to zyn. Het was noodig een rechter van het „Court of Bankruptey" te hebben, zoolang rechter Vaughan Williansop zijne rondreis in de provincie was. YOKOHAMA, 5 Februari. Een hier ont vangen tebgram meldt, dat de stad Wei- Hai-Wei den 2den Februari door do tweede •Tapansche divisie is ingenomen. De Chineezen vluchten naar Cfie-Foo. Da Chineesche vloot is nog in de haven. PARIJS, 5 Februari. De overeenkomst tot bevestiging en regeling van Frankryks recht van voorkeur bij verkoop van den Congostaat, in geval deze door België wordt overgenomen, is heden getcekond. LEIDEN, 6 Februari. Op de b.-.an der „Leidsche IJsclub", waarvan de vaste knechts heden door het bestuur op erwtensoep met vet spek werden onthaald, had van middag de onderlinge hsrd- rijdory plaats door zoons en dochters van leden, welke wedstryd door muziek van de kapel der veldartillerie, uit Den Haag, werd opgeluisterd. Er werd gereden oai prijzen en premiën. Hfct aantal deelnemers bodro3g: 20 jongens van 1012 jaren en 15 jongens van 1315 jaren. Deelneemsters: 5 meisjes van 1012jaren en 5 meisjes van 13 15 jaren. Da uitslag is als volgt: Jongens van 1012 jaren: prys Do Calavon; premie A. Diebon. Jongons van 1315 jaren: prys C. Van der Hoeven; premie W. Draayer. In het Utrechtscho Veer alhier word hedennamiddag de door de (jsvereeniging „Weldoen aan behoeftigen" aangekondigde hardrydery voor jongens gehouden. De baan was versierd mot een menigte vlaggen, vlaggetjes en wimpels, voor het doel beschikbaar gesteld, zoodat het terrein een feesteiyk en veelkleurig aanzien had, torwyl een orgel voortdurend zijn tonen deed hooren. In do omgeving, aan beide wallen, werd de wedstryd gadegeslagen door een talryk publiek, dat menigmaal een luid gelach aan hief als deze of gene jeugdige ryder zonder linge cabriolen maken of al heel gauw tegen het ys lag. Het aantal jongens, dat zich had aangemeld, bedroeg ongeveer 250. Hedenavond worden in „Mnsis Sacrum" de pryzen, bestaande in levensraidden, brandstof, fen, kleedingstukken enz., uil gereikt. Door eene juffrouw is gisteren geheel op eigen gezag by verschillende ingezetenen van Zoefcerwoude een lijst gepresenteerd, om giften te Vragen voor do drie verlaten kindo ren. Toen dat bekend werd, dacht men dado- lyk aan ophehtory, vooral, omdat ook gemeld werd, dat die lijst door ds. Spoelstra tn den heer Uittenbroek ondcrtcekond was. 't Is echter gebleken, dat van oplichting geen sprako is. De bedoelde juffrouw heeft uit medeiyden met de arme kinderen haren rondgang gemaakt en heeft genoemden heeren gisteravond 26.75 ter hand gesteld. Wy achten het noodig dit ter kennis onzer lezers te brengen, vooral, omdat sommigen nog in de meening verkeeren, dat zy dupe goworden zyn. Dezen morgen ontvingen beide heeren nog van die juffrouw eenige kleedingstukken voor de kinderen. De eigenaar van de „Crathie", het vaartuig, dat do „Eibe" in den grond boorde, is, na een onderhoud gehad te hebben met kapitein Gordon, den gezagvoerder van dit schip, te Aberdeen teruggekeerd. De reeder, de heer jMoffat, verklaarde dat kapitein Gordon niet anders kon handelen, dan hy heeft gedaan. De boeg der „Crathie" werd door den schok zco ernstig beschadigd dat hy in do eerste plaats zijne zorgen moest wyden aan het herstellen der schade, daar anders zyn schip gevaar liep te zinken. De stoomboot, met welke de „Crathie" in botsing was geweest, verdween in dien tyd. Naar de meening van kapitein Gordon was de boot niet zoo ernstig beschadigd, of zy kon de reis nog voortzetten. Hy meende daarom dat de boot in de richting van Londen was vertrokken. Toch bleef hy nog eenigen tijd in de nabyheid. Toen hy echter niets meer van de andore boot bespeurde, stoomde by naar Rotterdam terug. Het is nog onzeker, of het wel het stoomschip „Elbe" was, waarmee do „Crathie" in aan varing kwam. Een passagier van het stoomschip „Vienna," te Hamburg aangekomen, deeldo mede dat in denzclfden nacht op de Noordzee a3ii boord van dat schip oen schok is gevoeld, welke vermoedelyk van een aanvaring is geweest, maar waardoor het schip niet beschadigd werd. 't Is mogelyk, dat dit bet schip was, dat met de „Crathie" in aanvaring is geweest. Zoo zouden do tegenstrijdigheden der ver klaringen van de geredden van de „Elbe" en de mannen van do „Crathie" zijn opgelost. Onder de verongelukte passagiers van de „Elbe" is ook de werkman Honne, nit Frank fort aan den Main, die voor eenigen tjjd een moordaanslag had gepleegd op een bankiers- bediende, en om zyne straf te ontgaan de vlucht liad genomen naar Amerika. Een van de weinige geredden, de passagier Eugen Schlegel, uit Fürtb, is aan de gevolgen van het doorgestane lyden gestorven. Er is nn een volledigo lijst opgemaakt van de passagiers en do bemanning. Daaruit blykt dat er 354 personen aan boord waren, van wie er slechts 20 zyn gered; het aantal slachtoffers is dus 334. Academie-men era» Loiden: De heer H. J. F. A. Wansink, geboren te Huissen, is heden alhier bevor- dord tot doctor in de klassieke letterkunde, na verdediging van een academisch proef schrift, getiteld: „De Scholis in Sophoclis Tragoedias vetoribus a P. N. Papagiurgio editis." AflVËItïËJiTIÊN. Voorspoedig bevallen van eenefiinke Dochter J. M. VEEFKIND-Piblanen. Leiden, 5 Februari 1895. 913 3 Geboren LEONAHDFS €OKNELI§ L.ODEW IJK Zoon van A. G. HOPPEZAK en M. E HOPPEZAK-Dingjan. Leiden, 0 Februari 1895. Algemeene kennisgeving. 907 7 Heden overleed onverwacht onze innig goliefde Moedor, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw MARGARETHA ZANDVLIET, Weduwo van don H er JEROEN DUINDAM, in den ouderdom vau ruim 76 jaren. Mede namens verdere Familio, W. DUINDAM. J. DUINDAM. L. DUINDAM. Q. DUINDAM. C. VAN LEEUWENDuindam. W. VAN LEEUWEN. Leiden, 5 Februari 1895. (Langebrug 5). Algemeene kennisgeving. 898 15 Heden overleed, na een langdurig, doch ge iuldig lyden, onzo gelief io Zusier TRIJNTJE BOOMSTRA, in den ouderdom van 70 jaren. Uit aller naam, H. BOOMSTRA. Leiden, 5 Februari 1895. (Zegerstoeg 15.) 918 7 De Heer en Mevrouw PAUL-Jonker be tuigen hun dank voor de belangstelling, bij de geboorte hunner Dochter onoeivonden. 6 Februari 1895. 900 4 Voor do bewyzen van belangstelling, onder vonden by hot overlyden van onzen golief- den Vader en Behuwdvader don Hoor H. DOLK, te Zevenbergen, betuigen wy onzen dank. M H TIELEMAN-Dolk. S96 6 H. W. TIELEMAN. Uit naam van do COMMISSIE, alsook dei DEELNEMERS van den Wedstryd op schaatsen, gehouden den 4den Februari aan den Viiet, tusschen do Noksluis on Woulirenbrog, wordt door doze de algemeone dank betuigd voor de milde bydragon der bewoners van het zoo- genaarado stadsgedeelte van Zoeterwoude. Deelnemers en zeer volo bebouftigen werden brandstof on lovensmiddelen uitgereikt. De roker.ing en verantwoording ligt tor inzage bij den Hoor J. DINGJAN, Hoogo Ryndyk. 908 12 1)6 ondGrgQteekende bericht Pin dat hy verhinderd IsDon- derdag 7 Februari en Donder dag 14 Februari a. s. zyne letterkundige voordrachten voor Dames te houden. 903 6 Db. JAN TEN BRINK. 901 4 eene flinke Dienstbode en een Hinder. meisje, R.-K., om direct in dienst te treden, bi) JACOB DE GROOT, Bronckboretstraat, Noordwijk. 920 6

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3