Beurs van Amsterdam. Er bevindt zich nog steeds een Chineesch legercorps bjj flaitcheng, ten einde deze ge- wichtige plaats te verdedigen. De Japanners, Öie na°liun laatste overwinning Iiaitcheng al meer cn meer begonnen te naderen, werden geheel onverwacht door de Chineezen aange vallen. Er werd hevig gevochten, maar ten slotte werden de Chineezen met groote verliezen tot den terugtocht genoodzaakt. De Chineesche troepen telden 12000 man. De Japanners vervolgden den vyand en maakten zich meester van zijn geschut. Plet verlies aan dooden en gewonden, dat de Chineezen leden, wordt op 900 man geschat. Do Japanners verloren één doode en veertig soldaten werden gewond. KOLONIËN. BATAVIA, 19 -24 December. (Franscho on Nederlandsche mails). Dc Lomhok-exjicditie. Uit Eoi'leleng wordt van 20 Dec. geseind dat generaal Vetter, die zich wegens onge- steldhoid op do tot ziekenschip ingelichte stoomboot „Maetsuycker" bevond, weder te Ampenan aan wal is gegaan om zijn dienst te horvatten. Vorder wordt van daar geseind dat de post te l'andjang is opgeheven 6n dat een nieuw blokhuis is opgericht aan de Oberen brug en een halfweg Kapitan en Aroeng. De -Java Bode" zegt naar aanleiding dezei depeche: Nu de opperbevelhebber in zooverre her steld is, dat hy weer aan don wal kan ver toeven, zal de door hem voorgestelde ont binding der expeditionnaire troepen wel spoedig volgen. Zij, die niet als bezetting op Lombok blijven, worden nog voor Nieuwjaar op Java terugverwacht. „Pandjang, waar de opgerichte post is op geheven, is het oostelijkste deel van Mataram, vlak by ons vroegere bivak; de ijzeren brug is over do Dj-ingkoek geslagen by Kapitan, dat evenals Aroeng-Aroeng op den weg van Ampenan naar Mataram ligt." Het „Bat. Nieuwsblad" noemt het een kranig en kloek besluit van den opperbevelhebber dat hy niet wil terugkeeren voordat zyno taak geheel ten einde is gebracht. „Hoewel gene raai Vetter", zegt het blad, „hchamojyk uier. zooveel had te verduren als de officieren en manschappon der colonnes, staat daar tegen over, dat een ontzaglyke verantwoordelijkheid en een groote zorg, gepaard aan veel ver drietigs, moreel den opperbevelhebber in veel heviger mate moesten doen lyden dan wien ook." De Gouv. Gen. heeft goedgekeurd dat de resident van Batavia ter buisve-ting van den daarheen overgebrachten radja van Lombok, van diens familieleden en volgelingen hoeir. gehuurdeene woning tegen den Prils' van ƒ150 's maands, alsmede liet vereisclitu meubi lair en het voor de inrichting dier woning verder noodige tegen den prijs van 120 's maands Ook is goedgekeurd dat de Resident last heeft gegeven tot het oprichten op het voor erf van bovenbedoelde woning van een wacht huis, samengesteld uit tydolyko materialen met zinken dakbedekking, waarvan de kosten geraamd worden op 100, en tot hor aan brengen van eeno omheining van gewapend ijzerdraad tor versterking van de omheining van bamboe, waarmede het ert door den eige naar is afgesloten. Voor de voeding, enz. van den Radia en gevolg, thans uit ruim 30 personen bestaande, zorgt schout Hinne, togen betaling van 1 per dag per persoon. Genoemde schout, be weert echter dat dio vergoeding onvoldoende i» „Janus" schryft uit Ampenan aan «1h „Java Bode." Men is mot den bouw van do versterking in Mataram zoover gereed, dat eene compagnie van het 11de bat. dien post beeft bezet Als de versterking geheel en al voltooid is, wordt de post te Tjakra Negera ontruimd en geslecht De post Pagasangan is verlaten en geslecht de troepen van dien post, «ene compagnie van het 5de bat., zyn naar Ampenan teruggekeerd Nu en dan wordt bywyzo van machtsver toon naar verschillende richtingen uitgerukt, doch alles biyft rustig. Aan het omverhalen der muren door do bevolking zelve wordt flink de hand gehouden mot hot inleveren der wapens gaat bet echter niet zoovlot, doch misschien hebben de Baliers niet zooveel geweren - men spreekt van 2000 repeteergeweren als wel vermoed wordt. Do Sasafcs beginnen gebrek aan levensbe hoeften te krijgen en komen van heinde en ver naar Ampenan om rflst op te koopen. Als er in de behoefte aan rijst door invoer niet spoedig wordt voorzien, is er veel kans dat hongersnood onder de bevolking uit breekt. Op 14 Dec. is met groote plechtigheid een gedenktooken onthuld op de graven van den generaal-majoor Van Ham en den 2den luit. Musquetier. Op 13 Dec. verschenen verschillende Sa- sakscbe hoofden uit deze buurt voor den resident. Hun werd medegedeeld dat de oorlog geëindigd was, dat zij geen vijandelijkheden meer moesten plegen tegen de Baliërs, dat zy van do Bah«rs geroofde goederen, wapentn, enz. moesten inleveren en tevens werd hun de verplichting opgelegd binnen zekeren tijd de muren hunner erven af te breken tot één meter hoogte van den heganen grond. Zooals ik reeds vroeger schreef, zal de vestiging der achterblijvende troepen zich bepalen tot Ampenan en Mataram. Hot lieerlyke en ruime kampement te Kapitan wordt langzamerhand ontruimd en het 5de bataljon, thans te Tjakra-Negara, zal eerst naar Ampenan komon, wanneer de barisans het oorlogsterrein hebben verlaten. Evenals vroeger zullen Mataram en Ampenan weder telegraphisch worden verbonden. Op 14 Dec. is een gedeelte van de cavalerie, sterk 3S man en 40 paarden, naar Java vertrokken; een peloton onder den lsten luitenant Van Maren moet voorloopig hier achterblijven. Aan het mail overzicht van het „Bat. Hand." is het volgende ontleend: De terugkeer van Lombok der troepen, opgenoemd in ons mailnummer der vorige week, is gevolgd door dien van do te Batavia garnizoen houdende cavalerie. Hiermede is de oplossing der expeditie zoo goed als voltooid, want twee bataljons infanterie blijven voor loopig achter, ondersteund door artillerie, genie en een groot aantal dwangarbeiders. Met levendig ongeduld wordt generaal Vet ter hier terugverwacht. Volgens de geruchten echter, zal hiermede nog wel een paar weken verloopen, daar de opperbevelhebber het oor logsterrein niet wil verlaten, voordat alle militaire maatregelen tot verzekering van orde en rust geheel zijn uitgevoerd. Boven alle verwachting snel is de expedi tie dus aigeloopen en de militaire bewaking van Java, met uitzondering van twee batal jons, teruggebracht tot haar normaio storkte. Zeer gepast was dan ook do in doChriste lyke Kerken te Batavia en op Buitenzorg ge vierde dag voor de behaalde overwinning. Tevens is een lijkdienst gehouden voor de op Lombok gesneuvelden. De Gouverneur- Generaal woonde deze godsdienstoefening by in de Protestantsche Kerk te Buitenzorg en te Batavia heeft zy genoegzaam alle hoogere autoriteiten, militaire en civiele, tot zich ge trokken. Met betrekking tot de noodzakelijkheid eener spoedige hervorming van het Indisch leger zegt het blad: „Wy vleien ons, dat het initiatief hiertoe zal uitgaan van den Gouv.-Gen. en den leger commandant. Beiden hebben hunne positie gewaagd door het ondernemen der Lombok expeditie tegen de publieke opinie in. Nu de overwinning behaald is, zyn zy als geroepen om eene afdoende legerhervorming voor te stellen aan het opperbestuur in Nederland. Wanneer de landvoogd dat inziet, zal hy zich dubbel verdienstelyk hebben gemaakt jegens den lande, eerst door de expeditie te wagon ondanks te weinig zekere middelen, daarna door de wetgevende macht in Nederland do oogen to openen voor het gevaar, dat het moederland loopt, indien de weerbaarheid dei kolonie niet spoedig en afdoende verhoogd wordt." Onmiddellyk na aankomst te Batavia is Datoo Pangeran, zoon van Ketoet en kleinzoon van den radja van Lombok, vergezeld door den controleur Van Geuns, naar Buitenzorg vertrokken, waar Honderden inlanders zyne komst verbeidden. Te Buitenzorg logeert by by den Demang. Zoo üerooit is de man te Batavia aangekomen, dat do assistent-resident van Buitenzorg hem dadeiyk in eene nieuwe plunje heeft moeten steken, om hem in staat, te stellen fatsoenlyk gekleed voor den gouverneur generaal te vei seliynen. Men vermoedt dat hy aangewezen is, om als hoofd der Sasaks op Lombok op te treden Volgens do „Soer. Ct." zyn de berichten omtrent het, fortuin van den radja van Lombok schromeiyk overdreven. De groote diamai t, waarover zoovee) drukte is gemaakt, schijnt slechts te bestaan in du overspannen verbeelding van oen reporter, want er zouden onder de bnllanten van den vorst slechts enkele zyn, die een maximum-waarde van 5 mille halen, terwyl de totale waarde slechts 3 ton zou bedragen. De geheelö Lomboksche schat, dien wy in bandon hebben, beloopt een goede l'/j millioen en meer schijnt er niet te halen. Men weet aan het „Bat. Hbld." mede te deelen, dat dezer dagen een pas uit Lombok te Batavia teruggekeerd Europeesch militair i6 gearresteerd, omdat hy groote verteringen maakte. By nader onderzoek werd by hem 47,000 in banknoten gevondeD. De man vertelde dat hy dat geld in do schat kamer van den radja van Lombok gevonden had Ten bewyze dat op Lombok de gezondheids toestand allesbehalve gunstig is, moge dienen, zegt de „Soer. Crt.", dat per „Maetauyckoi" van daar o. ra. werden aangebracht 23 dwaDg- aibeiders en 50 vryo koelies, allen in een toestand, welke onmiddellyke opname in het Stadsverband noodzakelyk maakte. Met deze boot zyn aldaar aangekomen pastoor Smit, officier van gezondheid Iste kl. Winkler, luit. infanterie De Voogt, luitenant kwartiermeester Jeese, 13 onderofficieren, 115 mindere militairen, 12S dwangarbeiders (waarvan 4 door de Sasakkers teruggebracht), 51 vrye koelies, 2 inl. vrouwen, 5 bedienden, 1 Chinees, 3 inlanders en 4 schepelingen. Uit Soerabaia seinde men met betrekking op bovengenoemd ziekentransport nog aan do „Loc.": De toestand der de vorige maal geévacueerden is niet gunstig; verscheidene sterfgevallen komen voor onder de militairen en dwang arbeiders. De „Maetsuycker" gaat morgen met aanvullingstroepen terug naar Ampenan. Aldaar en hier is by de Paketvaart niets bekend vnn meerderen terugkeer van troepen naar Java. De Soerabaiasche bladen maken melding van toebereidselen voor de ontvangst van generaal Segov, als deze over Soerabaia naar zyn standplaats terugkeert. L it den aard dier mededeeling zou men besluiten, dat die terug keer spoedig zal plaats hebben. A<Jch. Uit Kotta Radja wordt van 20 Dec. aan de „Deli Courant" geseind: „De pretendent- sultan van Atjeh is door do federatie Gighen zoodanig in 't nauw gebracht, dat hy 's nariits met zyn aanhang, waaronder vrouwen en kinderen, Kemala heeft verlaten. Vooraf stak hy zelf zyn huis in brand. Hij houdt nu ver- biyf op eenige uren afstands van Segli". De „Deli-Courant" teokent hierby aan: „Deze tyding is van groot belang en zeer gun stig. Indien de radja van Gighen en zyn party don president sultan nog verder in het nauw dry ven, bestaat or veel kans, dat hy zich ein delijk genoodzaakt ziet zich onder onze be scherming te stellen. Welke waarde men ook aan zijn persoon en positie moge hechten, het kan niet anders dan in ons voordeel zijn, dat wy dien pretendent in onze macht hebben. Allicht kan dit leiden tot eene bespoediging oer pacificatie van Atjeh." Door den gouvcinoui generaal van Ncd.-lndië zijn do volgende beschikkingen genomen civiel Departement Ontslagen: Op verzoek eervol uit zijn belrekking wegens ziekte, de com mies 2de kl. bij don post- en telegraafdienst W. F. Lemmens. Benoemd: Tot voorzitter van do landraden te Karang-Anjer en Kcboemen (Hagelen) de amb tenaar op non activiteit jhr. mr. A, J. Van den Bergli, laatstelijk voorzitter van den landraad te Kraksaiin iProbolinggo). Tot adspiiant ingonieur bij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Openbare Werken A. Perelaer, J. Van Tubergen en H. W. Van Kossem, daaitoe gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal bij den post- en telegraafdienst tot kantoorchef 2de kl. do kantoorchef 3de kl. (com mies 1ste kl.) J Th. Warnars; tot commies Isto kl de commies 2de kl. C. A. 'Young. Verleend: Twee jaren verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den opzichter 1ste kl. hij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Openb. Werken C. De Vink. Benoemd: Tot stationschef lsie kl. bij de exploitatie der .Staatsspoorwegen op Java, de sLationsobofs der 2de kl. J. Ch. Lamaisonen J. W. Van llille. Benoemd: Tot opzichter 1ste kl. bij den Waterstaat en 's lands Burg. Openb. Werken, de opzichters 2de kl. E. De Graaf cn J. U. Westhoff. Nader toegevoegd: Tot ultimo December 1894 aan den directeur van 's lands Pantentuin te Buitenzorg tot het voortzetten van een chemisch- pharmacologisch onderzoek naar de plantenstoflen van N.-I. speciaal met het oog op de geneeskunde, de militaire apotheker 2de kl. dr. WG. Boorema, zullende hij ook gedurende deze nadere toevoe ging ii la suite van zijn dienst worden gevoerd. By het Binncnl Bestuur op Java eu Madoera, in de residentie I'asocroean. Gesteld: Ter beschikking van den controleur der controle-afdeeling Tengger do ambtenaar voor den burgerlijken dienst D. G. L. "W'ollorbeok .Muller, in de residentie l'robolinggo. Gesteld: Ter beschikking van den ass.-res. van Kraksaiin de ambt. voor dun burgerlijken dienst J. II. Kering. Bij het Binuenl Bestuur op Java cu Madoera, in de residentie Soerabaia. Geplaatst: In de Kota-afd. Soerabaia, ter beschikking van den ass.-res. aldaar, do ambt. voor den burgerlijken dienst A. C. J. Kroesen. Bij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Openbare Werken. Benoemd: Tot iugenieur 2de kl. de wd. ingenieur 3de kl. A. Vroesom de Haan. uepartement van Oorlog. Verleend: Twee maanden verlof naar Kolta-Kadja i Atjeh', wegens particuliere belangen, aan den lsten luit. der inf. to Batavia, 11. B. J. Tersteege. Telegramineu, NIEUW-YORK, 20 Januari. De uitvoer van specie in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 5,365,800 dollars, waarvan 1,700,000 dollars naar Engeland en 3,350,000 dollars naar Frankryk; aan zilver 363,000 dollars, grootendeels naar Frankrijk. SHANGHAI, 20 Januari. De Japansche vloot bombardeert do haven Tengschao (gelegen ten noorden van Cbe-Foe, op het schiereiland Shantung). De E igelsche kruiser „Daphne" en de Amerikaans, he korvet „Yorktown" be vindon zich in do nabyheid. HIROSCHIMA, 20 Januari. Generaal Noizu, de commandant der Japansche troepen in Maydschosrye, heeft de Japansche regeering per telegraaf uitvoeriger meJodeelingen gedaan betreffende de nederlaag, welke den Chineezen by Haitscheng is toegebracht. De slag werd geleverd den 17den December. Om acht uren in den ochtend gingen de Chineezen tot den aanval over. Van drie zyden rukten de Chineesche troepen tegen de Japan sche posities op. De Japansche troepen maak ten terstond gebruik van het voordeel, dat hun werd gegoven door den Chineeschen gene raal, die zyn tro9pen over oen uitgestrekt heid van 5 mylen had goposteerd, met het doel om de Japanners te omsingelen. Zooira de Chineezen, in deze slagorde op gesteld, do Japansche stellingen waren gena derd, gingen de Japanners tot den aanval over. Gedurende eemgen tyd werden de Chi neesche troepen door de derde Japansche divisie bezig gehouden. Toen werden ook de andere afdeelmgen slagvaardig gemaakt en uitgezonden tegen den rechtervleugel der Chi neezen. De Chineesche soldaten gingen op de vlucht nadat het den Japanners was gelukt bun rechtervleugel in verwarring te brongen. Het overschot van het Chineesche leger trok terug in noord-westelyke richting. Een gedeelte der Chineesche troepen vluchtte naar Newchang. De Japanners maakten zeven kanonnen en een grooten voorraad ammunitie buit. CHE-FOE, 20 Januari. Vyf en dertig trans portschepen en vyftien oorlogsschepen der Japanners zyn gisteravond in de Golf van Yung-Ching aangekomen. Hedenmorgen be. gonnen drie oorlogsschepen do batterijen aan den wal der Chineezen te beschieten, welke tot zwijgen werden gebracht. De Chiueezen zagen van verdere verdediging af. 25,000 Japanners werden ontscheept te Yung Ching, en 35,000 te Wei-Hai- Wei. Er valt veel sneeuw. YOKOHAMA, 21 Januari. De heer Foster, oud-Staatssecretaris van do Vereenigde Staten, is aan boord van het stoomschip „Empress of India" hier aangekomen, om de Chineesche afgezanten by to 6taan in het voeren der vredesonderhandelingen. LONDEN, 21 Januari. De „Times" ver neemt uit Teheran (Perzië) dat do plaats Koeshad, welke voor veertien maanden door een aardbeving ver worst werd en sedert op nieuw werd opgebouwd, den 17den Januari wederom door een aardbeving is geteisterd. Er hadden verscheidene ongelukken plaats; honderd vrouwen weiden verpletterd in een badinrichting. Gedurende de laatste drie dagen zyn te Mesliod veertien lichte aardschokken waargenomen. I.C1DEN, 21 «Januari. Een sedert jaren niet het minst in de studentenwereld bekend stadgenoot is over leden do heer P. Somerwil, in leven academisch boek- en kunsthandelaar, en tot voor onkelo weken ook pedel van het Leidsch Studenten corps. Don 5den April 1841 kwam hy als 12 jarige jongen in dienst by den boekban delaar Gebbard, hoek Kloksteeg en Rapenburg, later by de firma Hazenberg in de Kloksteeg, die zich vervolgens aan don anderen hoek derzelfde straat en het Rapenburg vestigde, 6n eindelyk begon hy op do Breestraat, tegen over de studenten-sociëteit, ongeveer 25 jaren geleden, zyn eigen zaken te dryven. In dienzelfden tyd volgde by tevens wijlen Robort op als pedel van het Studentencorps. Als zoodanig heeft hy zelfs eenige ver maardheid verworven: want wat de Muzen zonen van hem, onder verschillende omstan digheden, ook mochten verlangen, hij bezorgde het hun, in den kortst mogelijken tyd, soms byua in geen tijd. In het in allerijl organiseeren van feestjes, partijen of wat daartoe noodig was, had hy zyn weerga niet. Mr. P. Broosliooft heeft hem in zyn „Aca demische Diasolving-views" vereeuwigd. Hy noemt hem daarin de alomtegenwoordige Piet Somerwil, omdat beweerd werd dat hy op één en hetzelfde tydstip tegelyk in ver- 8chillendo plaatsen was gezien. In de laatste jaren was hy niet meer do krachtigo man van vroeger, zooals do oud studenten zich hem zullen herinneren. Eene ernstige ziekte had zich van hem meesterge maakt. Het gevolg was dat hy zyne zaak verkocht. Hy bereikte den leeftijd van 66'/i jaar. In de vergadering op Zaterdagavond jl. der onlangs opgerichte afdeeling Leiden der Zuid Hollandsche IJsvoreeniging werd door het voorloopig bestuur een concept-reglement aangeboden, hetwelk, met uitzondering van een paar kleine wyzigingen, werd goedgekeurd. Da contributie werd thans definitief vast gesteld op 50 cents voor leden binnen den postkring Leiden woonachtig, daarbuiten be draagt deze een gulden. Het voorloopig bestuur werd by acclamatie tot definitief bestuur gekozen. Hot is geregeld als volgt; C. F. Steffelaar voorzitter; A. C. H. Yan der Stok, secretaris; J. P. lliadel, pen ningmoester, L. H. Vyzelaar, algemeen secun dus; R. F. C. Wllhelmy Damsté, J. C. E. Van Herwerden en E. Krni6inga Dzn. De vereeniging telt reeds ongeveor 100 leden. By acclamatie werd aangenomen den bur gemeester van Leiden het beschermheerschap aan te bieden. By de heden alhier gohouden openbare verkooping van cokes in partyen van 50, 10 en 5 hectoliters waren de hoogste pryzen ƒ22, ƒ4.70 en ƒ2.35; de laagste 22, ƒ4.00 en 2.30. De Commissie van Rapporteurs der Eerste Kamer is heden saamgekomen tot vaststelling der begrootings-verslagen. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 19 Jan. 1895, teri overstaan van lo. A. Van Leeuwen, notaris te Leiden: Het huis, Langobrug No. 24, in bod 2200, kooper de heer J. Verhoog qq., voor 2370; het huis, Moriaansteeg No. 8, in bod ƒ1750, kooper do hoer J. Brevóe; het huis, Hoogland- schekerk-Koorsteeg No. 2, in bol ƒ1400, de heer C. Filippo qq.het huis, Hoog landschekerk-Koorsteeg No. 6, in bod ƒ850, kooper de heer A. D. Vygh qq., voor ƒ900; vyf huizon, 2de Looierstraat Nos. 63, 65, 67, 69 en 71, elk in bod ƒ1300, do heer P. J. Van Hoeken qq., voor ƒ6553; hot huis, 2de Looierstraat No. 33, in bod ƒ1500, de heer C. Filippo qq.; twee huizen, 1ste Gortestraat Nos. 7 en 9, in bod 2375, kooper de heer H. B. Van Dyk, voor 2400hot huis, 4do Binnenvestgracht No. 9, in bod 1000, kooper de beer I. Rosdorff qq., voor ƒ1030; het huis, Oranjogracht No. 49, in bod ƒ1500, kooper de beer P. De Vlaam qq., voor 1620; het huis, Oranjegracht No. 27, in bod ƒ1625, kooper de heer P. L. Neuteboom qq., voor ƒ1680; het huis, Zuidsingel No. 56, in bod 850, de heer C. Filippo qq.het huis, Zuid singel No. 58, in bod 925, kooper de heer J. F. A. Fiolet qq., voor ƒ965; twee huizen, Kyfgracht Nos. 3 on 5, in bod ƒ1600, de heer C. Filippo qq., voor ƒ1633; het huis, Zyi6ingel No. 10, in bod ƒ1260, kooper de hoer A. Smittenaar qq., voor ƒ1274; het huis, Zijlüingel Nu. 8, in bod 1250, de heer C. Filippo qq., voor ƒ1264. 2o. Mr. J. A. F. Goeborgh, notaris to Leiden: Twee huizen, Langegracht Nos. 147 en 149, in bod op 2790, Liet gegundhet huis, Boer- havestraat No. 17, in bod 2025, kooper de heer II. De Koning qq., voor 2055; vier huizen, aan den Lagen Ryndyk, onder Leider dorp, Nos. 1, 2, 3 en 4, in bod 2100, kooper de heer H. Van Toylingen qq., voor 2102; het huis, Koesteog No. 1, in bod 375, kooper de heer M. Kloots, voor ƒ400. 21 Januari 1895. Staatsleningen. Vor. Koor* pCt koers. licdeu. Ned., C«rt. Sat. Schuld. 2% 93% 101 101 dito «lito dito 1S3G 3% JOi;» 401% dito Old. dito ltSG.3% 101% 101 r'K Hongarije, Goudl. 1881. 4 101% 101% 81)4 80% Oostcnr., Old. l'aj». M-i Nov 5 81'., 81 dito Zilv. Jan.fJnli 5 «K 81% 1'oïlugal, Obl. 38531881 (nj»t coupon 1 Juli) 3 25 J4 24% id. Tnbaksuiij. ObL .4/4 83% Polen, OM. Schalk. 44. .4 tu% 90% Rusland, binncnl. '94 4 62! i 02% Obl. 1889 le cn '2c Serie 4 9"-V« 97% 19S99Q Hope Co. .4 97 97% n Leuning 'u7—09 f. 20 .4 loo 100% in Goud 1S8L 6 105)4 105% Spanje, Old. Perp. Schuld4 70 69% Turkije, Obl. Douane 18S6 6 id. gooouv. Scrio C. 29)4 Egypte, Obl. Leening 1S76 4 401% Mexico, Subs Bond». Mout. 6 35% 35 Brazilië Obl. 1SS9 4 75% 75 Industrieele Ondernemingen. Obl. Koloniale Bank. 5 GJ% 04% 74 74% Ned. Ilandclm. oprese. Aand. 5 196% 126 Spoorvveglecningen. ïoa Holl. IJzeren Spwg. Aand. 103 Obl. dito8^ ioi)4 101% M. t. Uxpl. v. St. Spw. Aand. 92 93 Centr. Spoorw. gealemp. Obl. 3 91)4 Italië, Obl. Zuid-Kal. Spw. 3 53% 63% Polen, Wars.-Wcenen Aand.5 144 v dito Prior. Oblig. 4 07% 98% nasi.. Balt. Spoorw3 61% 04% Obl. Iwang. Dombr. R. 625 4)4 99% 99% Wladikawkaa. Spw. 125 4 00% 96% Atchison Top. Morg. IJ. Amid. 4 65% 64% Trust. Dop. ?o JTyp. Aand. 3 10% 1 s% Aand. Central Paciilc 14)4 13% Denver lUo Grande C. v. A. 11% 11 Louiêv. Nashv. C«rL 54% Miss Kans Texas ex 2o H.O. 13% C. v. A. Union Pao. Hl. 40 U Aaud, Canadian Pacific C. v. A. 60% Premielecnlngcn. Nederig Stad Amsterd. /TOO 8 10S llu Gemeente-Crcdiet .3 106% Stad Antwerpen 1887. 2)4 103 Hoog. llypotheekloton .4 103% 101% Houg. Tlioiss. RtiguL Loteu 4 416% 110)» Oostonr., Strfktaloou. 1854 4 421% dito dito lSti'J 6 127 128 Rusland, SlaaUleeuing i%4 5 149 dito dito 18665 145 Turkije, Spoorwogloening 3 31 LoUn Madrid8 48 47% TnuiovaJll Eipl. Aaud. 50% 56 Suultuilaudard Celt. 15% 14 Prolongatie V/K pCt. Petroleum-bronnon 1691/, Gemengd Nieuws. Omtrent de vrouwelijke per soon tegen wie de commissaris van politie in het nummer van heden waarschuwt, kan nog vermeld worden dat er onlangs proces verbaal tegen haar is opgemaakt wegens dief stal. Alstoen bestond er medeiydon met haar, op grond dat zy de feiten had bedreven, mindei om zichzelve te verryken, dan wel om haar zwager en zuster, by wie zy reeds 15 jaren inwoont, te heipon. Haar zwager toch, oen gepensionneerd kapitein, alhier woonachtig, verkeert thans in zoodanigen deplorabelen toestand dat er volslagen armoede in zyn gezin heerscht en dion6 beide kinderen zelfs niet ter school gaan. Over hare handelingen werd de juffrouw in quaestie door den commissaris van politie onderhouden, die haar aanmaande zich niet meer op dat gevaarlyk terrein te bewegen; toch heeft dit, zoo 't sohynt, niet geholpen, daar zy nu op eene andere manier aan geld tracht te komen. Do H a a g a c h o r e c h t b a n k veroor deelde heden twee der drie jongemannen, die zich te Katwyk aan Zee schuldig maakten aan diefstal van bloemkool, tot 1 maand en één tot 2 maanden; don Scheveninger, die een ander Scheveninger mishandolde, tot 5 boete; den koopman uit Scbeveningen, die een agent van politie trachtte om te koopen en dien beambte, toen dit niet gelukte, be- leedigde, tot ƒ15 boete; den schipper uit Leiden, die in de Zionsteeg en de Haarlemmer straat alhier den boel stuk sloeg, tot 1 maand den varkensslager uit Oegstgeest, die aldaar een koffLhulshouder mishandelde, tot 7 d. den jongeman uit Aarlanderveen, die aldaar een herbergier mishandelde, tot 14 dagen gevangenisstraf. Kerkelyke Gcriohten. Leiderdorp: Dinsdag 22 Januari a. s., des avonds te halfzeven, hoopt de heer F. W. A. Korff, zendoling onder Israël, in do Ned.- Herv. kerk op te treden. VERBETERING. In het verslag van het concert van don heer Van Groningen (zie L. D. van Zaterdag-avond) moet verbeterd worden dat het lied van Spoel niet geschreven is voor mej. Völlmar, maar wel als ge schreven voor haar. Markt berlohten. Utrecht, 21 Januari. Op do lieden alhier gehouden paardenmarkt waren 542 paarden ea voulene aan gevoerd. De paarden werden vc-rlcocht van ƒ40 tot ƒ800, de veulens van ƒ100 tot ƒ300. Schiedam, 19 Jan. Moutwyn: officiuelo noteet'.rg bfl du makelaars ƒ5.50, (bij den Brauderelond5 6*/»); Jenever 9.60, id. Amst 11.—. Spoeling 1 30.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3