De Presidentsverkiezing in Frankrijk. 19 stuks vee, 1 paard, al do landbouw- en melkorUgoreedschappen, benevens de inboedel en eon party hooi, gingen in de vlammen ver loren. Oorzaak onbekend. De vrouw en de meid waren alleen thuismot moeite zyn de kinderen gered. Te Haarlem js door een inspec teur van politie proces verbaal opgemaakt togen een lid van de rechterlijke macbt, tevens Raadslid, wegens het rooken in den schouw burg op een plaats, waar dat door den bur gemeester is verboden. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam verzoekt namens do familie opsporing en bericht van den boekhandelaar TV. B. S. Reda, wonende aldaar, 30 jaar. Hy is 13 dezer op reis gegaan van Rotterdam naar Meerkerk en is volgens bekomen bericht dienzelfden dag van daar per arreslede ver trokken naar Arkel, van waar by per spoor zich heeft begeven naar Rotterdam. Hy is echter tot nog toe niet in de ec&teiyke woning teruggekeerd. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Van verschillende zyden ver namen wy dezer dagen dat er in den laatsten tyd horhaaldelyk vergissingen voorkomen by het in betaling geven van muntbiljetten. Hoe wel die van 10 bruin en die van ƒ50 blauw gekleurd zyn, hebben ze in vorm en teekening zooveel van elkaar, dat zy, vooral wanneer ze door het gebruik wat vuil geworden zyn, licht tot verwisseling aanleiding kunnen geven. Het is te hopen dat do nicuwo tien guldens biljetten, die de nog niet lang in gebruik zynde soort ten gevolge van de broosheid van het papier reeds weder zullen vervangen, door kleur en vorm beter van de vyftig-guldens biljetten te onderscheiden zullen zyn. [Zw. Ct.) Omtrent den id oordaanslag op Tossel deelt mr. Herman J. Keizer in bet „D. v. N." mede: Ik kan noch mag thans medodeelen, betgeen vroeger tuss. dr. W. en myn cliënte schynt te zyn voorgevallen. Het was naar myne meening in het belang van beide partyen, en beschouwde ik deze zaak van zulk een ernstfgen aard, dat ik vermeende het dringend verlangen van myne cliënte, om in tegen woordigheid barer mooder een conferentie op Tossel te houden, niet te mogen weigeren. Men veronderstelde, en ik moet beamen niet zonder grond, dat dr. W. niet te Amsterdam zoude komen. Terwyi ik met ZEd. stond te spreken, viel plotseling een schot en snorde my rakelings een kogel voorbyIk stond versteendEen tweodo schot deod my myn bewustzyn torugkrygen en ik bemerkte toon, dat dr. TV., uit de kamer gevlucht, achtervolgd werd door myn cliënte, die door een glazen tochtdeur in de gang voor de tweode maal had geschoten en dozolvo opende. In een oogwenk vloog ik uit de kamer op haar toe en ontrukte haat* do revolver, dio daardoor voor de derde maal afging. De dames liepen het huis uit en ik mocht my verheugen, dat uit oen door my en dr. TV. ingesteld onderzoek bleek, dat ZEd. door het eerste schot slechts zeer licht gewond werd. Beide vrouwen werden gearresteerd, doch alleen zy, die geschoten had, werd in arrest gehouden. Dr. W. en ik begaven ons uit eigen vryo beweging den volgenden ochtend naar den officier van justitie te Alkmaar, waar wy beiden als getuigen werden goboord. Men meldt aan de „N. R. Ct." uit Zwartsluis: De beide vermiste bankbiljetten, van 1000 en ƒ300, ten kantore van den gemeenteontvanger alhier zyn terecht en terug gevonden tusschen een pak oud matoriëel, liggende in een ongesloten kastje op het kantoor. Het vreerado, dat hierby valt op te merken, is, dat voor dien tyd door den burge meester en nog een anderen heer met den ontvangor al do op het kantoor aanwezige stukken, w. o. ook de bovengenoemde, met zorg waren doorzocht, zondor iets te vinden. Het vermoeden ligt dus voor de hand dat do dief, bevreesd voor ontdekking, het ge- stolono woer teruggebracht heeft en aldaar geen vreemdeling was. Een verdacht burgemeester.— In het huis van arrest te Almeloo is gevan- kelyk binnengebracht A. C. H. I. Von Heyden, burgemeester van Weerseloo, op vermoeden van valschhoid in geschrifte. Hy wordt verdacht van een drietal aandeelen eener leoning der gem eon toTVeerse'oo, te zamen groot ƒ1516, ten tweeden male to hebben ge plaatst on de gelden ten oigen bate te hebben aangewend. Niot onaardig is het na te gaan het verschil in enkelo toestanden van tegon- woordig by die van vroeger. Een voorbeeld daarvan levert o. a. „de Haagsche, Princelyke en Koninglyko Almanach voor het jaar 1790 mot plaaten." Het „Vertrek der posten van Leyden" wordt daaih aldus vermeld: Het Post Comptoir is op de Breedestraat. Op alle de Steeden van Holland, Zeeland on Utrecht, alle avonden ten 10 uuren. Op Gelderland, Cloef, Overyssel, Keulen, Munster, Masyk, Gulik en Westphalen, Dings dags en Vrydags, 's middags ten 1 uur. Op Zwol, Oostvriesland, Embden, Lingen, Lubek, Hamburg, Oldenburg, Breemen, Lotte- ringen, Zwitzerland, Pommeron, Geneve, Hesse, Brandenburg, Lunenburg, Piemont, Saxen, Moscovien, Poolen, Pruisson, Sileziön, Hongaryen, Boheemen, Dantzig, Zwooden en Deonomarken, Dingsd. en Vrydags, 's middags ten 12 uuren. Op Vrankryk, Braband, Vlaanderen, Steen bergen en Bergen op-Zoom, Dingsd. en Vryd. t'n half 2 nuron. Op Engeland, Schotland, Ierland, Mastricht, Luyk, Aken, Luxemburg, Drenthe, Vriesland, Groningen, Ommelanden on Overyssel, Dingsd. en Vrydags, 's avonds ten 10 uuren. Op Vrankrijk en Spanjen, Donderdags ten half 1 uur. Aankomst der Fosten in Leyden. Uit alle do steden van Holland, alle dagen. Uit Gelderland, Cleef, Poolen, Pruissen, Oostvriesland, Zwitzerland, enz. Zondags en Donderdags. Uit Zwol, Hamburg, Lingen, 's Maandags. Uit Vrankryk, Braband, Vlaanderen, Dings- dags en Vrydags. Uit Groot-Brittannien, tweemaal ter week als de Wind goed is. Omtrent do „ordinaire route der Postwagens" van Amsterdam op 's-Gravonhage lezen we o. a. dat van den 15 Nov. tot den 14 Febr. alleenlyk één Wagen des dags, 's morgens ten nogen uuren, uit ieder der respoctieve Steden, zal ryden, uitgezonderd by besloten Water; wanneer mede des middags ten één uur, één Wagen zal moeten ryden zoo, er maar één Passagier gevonden word. En dat van den 15 November tot den 14 Febr. des Zondags 's morgens ten negen uuren de gewoone Wagen zal ryden, en dat in den overigen tyd van het Jaar, des Zondags, als mede op den tweeden Paasch-, Pinxter- en Kersdag, en in de Groote Vacantie, des nademidd. een Wagen maar alléén, en op de gewoone Jaarlykscbe DankVast en Bedendag, als ook op do eerste Paasch Pinxter- en Kersdag, in het geheel geen Wagen zal ryden. De vragt van ieder Persoon is 4 guld. 12 st. en 2 stuiv. en 6 duiten Passagiegeld. Iemand onderwegen willende optreeden, moet met de plaats die er open is, te vreeden zyn. Do prys van do tusschenliggende plaatsen was naar evenredigheid minder. Kosten der Begraafplaatzen, zoo in als buiten 's-Gravenhago. Groote kerk. In een Gemeen Graft15 15 0 In het Choor19 15 0 Voor een eerstgebooren Kind, dat dood ter Waoreld komt, waar van do Vroedvrouw een Briefje geeft „500 Van een kind van een tot twee Jaar „600 Van twee tot zes Jaar ....„700 Van zes tot negen Jaar. ...„800 Van negen tot twaalf Jaar. 9 0 0 Voor het Luyen van een halfuur 4 10 0 Voor het Luyen van een heel uur „900 Klooster kerk. In de Kolder onder het Choor, met of zonder Luyon12 16 0 Een eerstgebooren Kind tot drie Jaaren7 10 0 Van drie tot veertien Jaaren 12 0 0 In de Oost-Capel24 16 O Een eerstgebooren Kind tot drie Jaaren7 10 0 Van drie tot veertien Jaar 12 0 0 In de West Capel28 16 0 Een eorstgeboren Kind tot diie Jaaren8 10 0 Van drie tot voertien Jaar 13 0 0 In het Dominéés Graft 38 6 0 Eon eerstgebooren Kind tot drie Jaaren „11 00 Van drie tot voertien Jaar 14 0 0 Voor het begraven in de Nieuwe Kerk moest voor eou eerstgeboren kind „als het in een Doosje geborgen" werd 4 worden betaald; voor het Luijen van een half uur f 3; voor het Luyen van een heel uur ƒ6. Op het Noorder Kerkhof moest voor een eigen Graft betaald worden To, op de Ordinaire Begraafplaats ƒ2 10 0, voor een kind 1 16 0. Ryswy k. In de Kerk met of zonder Luyen. 14 2 0 Voor een kind zonder Baar gedragen 5 16 0 Op het Kerkhof met of zonder Luyen 4 10 0 Dog als men met 2 Klokken Luid 5 10 0 Voor een Kind zonder Baar gedragen 1 11 0 Eikenduinen. In de Kerkƒ6 00 Op het Kerkhof aan de Zuidzyde. „400 Aan de Noordzyde„300 De kosten dor Bidders en Koetsen waren als volgt geregeld: Voor een Bidder Daags voor Notifi catie of Begraven 3 10 O Als het Lyk buiten den Haag Be graven word„400 Voor een Lyk-Koets 4 0 0 Naar buiten moetende„500 Voor iedere Volgkoets2 10 0 Naar buiten moetende„300 Dog 's morgens voor 8 uuren be gravende, voor iedere Koets één Gulden meerder. Als de Paarden motRouwkleeden omhangen zyn„300 De Tweede Kamer van het groot- bertogdom Hessen heeft Donderdag met groote meerderheid het voorstel aangenomen, waarby lijkverbranding wordt toegestaan. Volgen8berichten uit Duitscbland zyn do Moezel, do Nahe, do Main en de Ncckar zeer gestegen wegens de sterke regens en het smelten der in massa gevallen sneeuw. Men vreest voor overstroomingen, ook aan don Ryn. Overal zyn voorzorgsmaatregelen gonomen. In de „Figaro" wordt de vraag geopperd, of Casimir Périer niet onder de termen van den Code civil valt. Volgens art. 1991 is „ieder mandataris gehouden zijn mandaat te vervullen zoolang hy er mede belast biyft." Volgens de jurisprudentie kan een mandataris niet te ongelegonc-r tyd aftre den. Zoo is onlangs de oirecteur eener spinnery, die zonder rijn lastgever drie maanden te voren to waarschuwen was afgetreden, door het hof te Rouaan tot het betalen eener groote schadevergoeding veroordeeld. De inzender vraagt daarom of het gemeene recht niet toepasseiyk is op Casimir Pórier, die een man daat voor zeven jaren heeft aangenomen en nu aftreedt, zonder te bewyzen dat by onmo gelyk kon aanblyven. Uit de byvoeging van de redactie blykt, dat de opmerking meer als curiositeit is ge plaatst. In den storm, die 22 en 23 Dec. aan de Engelsche kust woedde, hebben de reddingsbooton van de „Royal National Lifeboat Institution" schitterende diensten bewezen en niet minder dan 111 menschen- levens gered. In 't geheel zyn zy gedurende het afgeloopen jaar 398-maal in zee gegaan, en hebben daarby 625 schipbreukelingen aan wal gehaald. In den schouwburg te Darwen (Lancashire) brak den 14den Januari brand uit onder do voorstelling van de pantomime „Aladdin". Er ontstond eene vreeselijke paniek in het vervallen gebouw. Allen snelden naar de uitgangen. In hot gedrang werden twee kinderen gedood en een aantal personen meer of minder gewond. De voorstelling werd ge schorst, maar later toch voortgezet, nadat de schrik was bedaard en de regisseur had ver zekerd, dat er geen gevaar was. Tusschen de spoorwegonder nemingen van Duitschland en België zweven tegenwoordig onderhandelingen tot het in voeren van doorgaande rytuigen tusschen de gewichtigste Duitsche verkeerscentra en Osten- de. Do directe wagens zullen volgens het nieuwste model met de meeste comfort wor den ingericht. Ook bestaat hot plan voor een nieuw strand- of havenstation in Ostende, om aan de vermeerdering van het verkeer, dio door het tot stand komen der betreffende plannen te verwachten is, te kunnen voldoen. Voor het kantongerecht te Roer mond stond gisteren, naar de „Limb. Koerier" meldt, torecht een persoon uit Echt, wegens een jachtdolict. Het door den veldwachter in boslag genomen gewoer was mede ter terecht zitting aanwezig, doch werd, op speciaal ver zoek van den bekeurde, door den kanton rechter aan hem teruggegeven, daar de man dit geweer indertyd, toen hy nog in Atjeh diende, op een Afjeher had buitgemaakt. Een welgemikt schot had nameiyk den vyand, die op hem aanlegde, geveld, na eerst de kolf van diens geweer te hebben doorboord. De sporen hiervan waren thans nog duideiyk zichtbaar. Op het eiland Rozenburg (Z.-H.) is de schade, welko door de „Voreeniging tot LandverbeteriDg" aldaar geleden wordt door den storm en den lioogen vloed van 22 op 23 December jl., op ƒ60,000 begroot. Wie heeft deze sneeuwpop gemaakt? Laatste soirée van S. Yan Groningen. „De levende brughad deze soirée van den foyer der Gehoorzaal verbannen naar een zaal in 't Nutsgobouw. Groote vermeerdering van warmte was het voornaamste gevolg dezer verplaatsing. Ik deed beter te spreken van warmfen, want daarvan zyn onderschei dene soorten waar te nemen op een concert en of er verband tusschen deze soorten is, weet ik niet maar zeker is het, dat het my voorkwam dat zy allen gelykeiyk een hoogeren graad hadden bereikt. Een soort nu was zeer onaangenaam, zy werd veroorzaakt door de zeer gebrekkige ventilatie van het zaaltje. Wanneer toch zal het bestuur van het Nut eens inzien met hoe weinig kosten dit zaaltje is in te richten tot oen perfecte golegenheid om kleine intieme concerten te geven? In velo opzichten wint het 't reeds van vele andere lokaleneen weinig de muren beschilderd en een betere luchtverversching en aan alle billyke eiscben zal zyn voldaan! Met snelheid stap ik van deze warmtesoort af, om met genoegen te constateeren dat het publiek, dat talryker dan vorige malen was opgekomen, ook in zyne belangstelling veel meer warmte betoonde: het duidelijkste bowys daarvoor was de unanimiteit, waarmede, toen het programma was afgespeeld, iedereen rustig op zyn plaats zitten bleef om Van Groningen toe te juichen en te vragen om een toegift. De onvermoeibaro pianist voldeed aan het verzoek, hy speelde de bekende Fantaisie Impromptu van Chopin en die speelde by met een warmte dit was wel de aangenaamste soort die ons deze bekooriyke compositie ten volle deed genieten. Want ook Van Groningen zelf speelde ditmaal m. i. met meer warmte dan de vorigo avonden. De voornaamste solo stukken waren de Suite van César Franck, Variaties van Brabms op een thema van Paganini en de bekende C-dur- Fantasie van Schubert; behoudens een enkel octaven glinando in de Variaties, werden al dezo werken en waariyk, zy stellen aan den executant hooge eischen technisch vlekkeloos gespeeld en dat wel met een rust en zekerheid, die Van Groningen als een piano virtuoos van den eersten rang deden kennen. Wat de compositiên betreft, viel de Suite van Franck, die eenvoudiger en duideiyker is dan degeen, die wy den vorigen keer hoorden, het meest in myn smaak; ofschoon toch ook in het werk van Brahms byzonder veel te ge nieten was. By de Schubert fantasie leed het genot eenigszins onder de bekende „himmli- sche Lfinge". Deze en dergelyke compositiên verschaffen meer genot, indien men zo zelf speelt dan als men ze zy het dan ook veel beter uitgevoerd op een concert boort. Omtrent de zangeres valt ditmaal niets nieuws mede te deelen. De aria uit „die Jahreszeiten" was in zoover keine „Labung fur die Sinne", dat naar wy toescheen, zy voor de stem van mej. Vollmar te hoog lag; aan dezen eisch voldeed het lied van Spoel, „nu hebb ic u al gegheven" het best; dit was voor haar geschreven. Overigens ver schafte haar optreden het auditorium zooveel genoegen, dat ook zy niet zonder toegift naar huis mocht gaan. Zy koos daartoe „Solvegjs Lied" van Grieg. Mr. E. De Homerische gedichten in 't licht der nieuwere wetenschap. Op uitnoodiging van do Afd. Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwyzers hield professor dr. J. J. Hartman deze week eene leerryke en boeiende voordracht over bovenstaand ondorwerp. De gangbare meeningen over 't ontstaan der gedichten Ilias en Odyssea gaven aan leiding tot de volgende opmerkingen: Op grond van eenige anachronismen en 't feit, dat in de gedichten de drie dialecten gebruikt zyn, kan men niet aannemen, dat er nooit een dichter Homerus zou geweest zyn. De bewering van een Duitsch geleerde en zyne volgelingen, dat Homerus alles in het Aeolische dialect geschreven zou hebben en dat het gaan van mond tot mond en hot af schrijven der gedichten oorzaken waren van 't opnemen der Jonische en Dorische bestand- deelen, kon zich niet staande houden tegen over de meer natuurlyke verklaring, die een Engelsch beminnaar der Homerische gedichten van hun ontstaan gegeven heeft. Deze was n. 1. van meening, dat Homerus een heldendicht vervaardigd heeft over den stryd van Achilles en Hector, wat blykt uit den aanhef van den Ilias, waarin de dichter de Muze aanroept, om dien stryd te zingen, en dat later andere dichters, evenknieën van Homerus, het gedicht hebben uitgebreid. Na deze inleiding volgde oene heldere en geestige schets van het karakter der poëzie. Meer dan ééne episode werd aangehaald om aan te toonen, dat ze realistisch was, vry van 't sentimenteels van vele hedendaag- seho lettervruchten. Ter verduidelyking bracht sprekor het gedeelte ter sprake, waar Odysseus, aangespoeld op het land der Phaiaken, zich als smeekeling wendt tot de koningsdochter Nausikaa, die, ondanks den schrik, wolke hare gezellinnen op de vlucht had gedreven, aan de stem van het medelyden gehoor geeft om den ongelukkige van een voegzaam gewaad te voorzien en hem mede te nemen naar de stad der Phaiaken. „Met deze gegevens", ging spreker voort, „zou Daudet eene liefde hebben doen geboren wor den tusschen Odysseus en Nausikaii en ver der" maar wy moeten er van af zien de intrige, do sentimentaliteiten en de ontknooping weer te geven, die nu volgden en waardoor langs humonstischen weg een sterk sprekend contrast werd geleverd met den edelen een voud, die er lag in de woorden, welke de verhouding van Odysseus en Nausikafi schetsten. Na tal van boeiende fragmenten onder de aandacht der hoorders te hebben gebracht, ging spreker over tot het vermelden van eenige feiten, waaruit bleek, hoe de studie der Homerische poëzie de archeologie tot voetspoor had gediend en hoe deze weder- keerig geno had aangemaand met omzich tigheid voort te gaan. Als voorbeeld diende o. a. het proefschot, waarmede Odysseus de vryors van Penelope beschaamde. Meende men vroeger uit den tekst te lezon, dat de twaalf bijlen met de snede in den grond waren geslagen, de archeologie bracht aan 't licht, dat de paleizen der toenmalige vorsten een leemen vloer hadden. Ook kwamen by opgravingen gegoten bronzen bylen voor den dag, voorzien van een oog of ring, waar mede zy waarschijniyk aan den gordel of den wand der hut werden opgehangen. Door deze kennis kwam men er toe in den tek6t te lezen, dat de bylen met den houten steel in den grond werden gestoken. Odysseus, die, om 't schot te verrichten, op zyn schoen gezeten was, kon op die wyze den pyl door de twaalf bylringen schieten. De opgravingen van Scbliemann en anderen hadden ook duidelyk gemaakr, hoe de kleeder dracht in die dagen was. De beschryving, door spreker gegeven, deed uitkomen, dat kunstenaars in hunne conceptie geheel en al afwyken van de historische waarheid. Naar 't ons voorkomt, zouden de schilder werken er niet by winnen, als wy Helena en Andromache afgebeeld zagen in de kakelbonte kleederdracht eener odalisk, noch zouden wy veel behagen vinden in den tot koehoornen gepommadeerden haardos der mannen. Met een woord, dat van innige vereering der Homerische gedichten getuigde, besloot spreker. Ongetwijfeld hebben zy zeer veel genoten, die door de Hollandscbe of Duitsche vertaling reeds kennis hadden gemaakt met Ilias en Odyssea en zy, met wie dit nog niet 't geval was, zullen by deze voordracht met Potgieter hebben kunnen zeggen: „De heroën van Homerus treden aan het licht, tot voor ons, misdeelden, wien ze in alle vertalingen duister bleven." In de eerste verrassing over zyn aftroden hebben de Fransche bladen zich zeer scherd over Casimir Périer uitgelaton, maar dit is niets in vergelyking van de fiolen destoorns, die thans over zyn hoofd worden uitgestort. Niet het minst onderscheiden zy zich hierby, die, een half jaar geleden, onder den indruk van Carnots tragischen dood, zich hadden verbonden,, de staatsorde te verdedigen en lang weder in de fouten van het Fransche parlementarisme zyn vervallen. Ieder zoekt in dat treurig systeem zich een invloedrijke politieke positie te verschaften tot eigen voor deel. Het is, zegt de „Köln. Ztg.," het parle mentarisme, zooals wy het in de Zuid-Ameri- kaansche republieken vinden„Ruim gy dezen zetel, opdat ik er my op zette!" Wel zyn er, zegt het genoemde blad ver der, enkele mannen, die, boven de anderen uitstekende, het algemeen welzyn beoogen, en ook hel Fransche parlement kan dien mannen zyne achting niot onthouden. Maar het wordt hen spoedig moede. In tegenstelling met zyn voorganger heeft de nieuwe president geen voorvaderon, waar op hy zich kan beroemen. Terwyi de heer Casimir Périer afstamt uit een familie, die reeds in Frankrijk eene groote rol had ge speeld, is de minister-president Félix Faure van zeer bescheiden afkomst. Zyn vader was wever te Batignolles en hy zelf begon zyn loopbaan als leerlingen eene leerlooiery. Door aanhoudenden arbeid gehikte het hem.' ia de wofeld voórcfff te komen en te Havre een voorname handelszaak te vestigen. Als reeder verwierf de heer Faure zich een groot vermogen. In 1879 gaf by een zeer belang- ryk werk uit over den toestand van Havre als handelshaven. In den Fransch-Duitschen oorlog verwieri. hy het Legioen van Eer. Sinds 1881 ver tegenwoordigde Faure het kiesdistrict Havre in de Kamer en behoorde tot de gematigde republikeinen. Zyn groote kennis van deu buitenlandschen handel en de koloniën ver schaften hdm in het mimsterie-Gambetta ia 1881 do betrekking van onderstaatssecretaris aan het departement van koloniën; h'y was dit onder het kabinet-Ferry in 1883, het kabi net Brisson in 1885 en bet eerste ministerie- Tirard in 1887. In die qualiteit was hy ia 1883 president van de Fransche afdeeling der koloniale tentoonstelling te Amsterdam. Ale lid der Kamer stemde hy in 1886 tegen het wetsontwerp, waarby de prinsen uit Frankryk werden verbannen, en in 1888 stemde hy tegen het bekende voorstel der radicale party tot herziening van do grondwet. De beide laatste zittingjaren was hy vice- voorzitter der Kamer; in Mei 1894 aanvaardde hy de portefeuillo van marine in het kabmet- Dupuy. De nieuwe president der republiek wordt 31 Januari a. s. 54 jaar. De verkiezing van den heer Félix Fauro tot president der Fransche republiek wordt te Beriyn door de openbare moening gunstig opgenomen. De organen der protectioDisten aldaar wyzon er op, dat de nieuwe president een voorstander is van den vryhandel, maar toch is zelfs dit niet in staat, Faure's verkiezing te doen af keuren, omdat toch -de protectionistische meerderheid iu de Kamer het helt in handen houdt. Wat Frankryks handelspolitiek be treft, moet de president zich toch schikken naar de meerderheid in de Kamer. Wat er verder in Frankryk zal gebeuren," daarover is men te Beriyn niet gerust, want natuurlyk verkeert de heer Félix Faure in dezelfde omstandigheden als zijn voorganger Casimir Pórier. De hoer Faure werd tot pre sident gekozen ten gevolge van eene schik king tusschen de repubbkoinsche afgevaar digden. Hy is niet de candidaat, gekozen door eene bepaalde meerderheid, maar toch bestaat er niet de minste reden om aan te nemen, dat hy bestemd is om een anderen toestand voor te bereiden. Dit is het algemeene oordeel der Beriynsche bladen over de verkiezing van den heer Faure. Voorloopig is men te Beriyn algemeen over de keuze van het Congres tevreden. De heer Félix Faure vertrok, gelyk men reeds weet, onmiddeliyk na zyne verkiezing van Versailles naar Parys. De nieuwe presi dent reed in een rytuig met vier paarden, geëscorteerd door een escadron dragonders, naar het station, tegelykertyd mot do minis ters. Aan elk der stations, waar de trein ophield, waren vele nieuwsgierigen aanwezig, die den president toejuichten. Cm halfnegon kwam de trein aan het station St-Lazaro aan. De ministers van oorlog en buitenlandsche zaken, generaal Mercier en de hoer Hanoteaux, waren daar om den president te ontvangen. De heer Dupuy nam met den president plaats in het rytuig, dat daar gereed stond. „Leve Faure, leve de president!" - riep de menigte, die aan het station byeen was. Om halftien kwam de heer Faure op het Elysée. De heer Casimir Périer verwelkomde daar zyn opvolger. Het onderhoud tusschen beide heeren was zeer kort. Da president reed terstond naar het ministerie van marine, waar de voorzitter van den Senaat, de heer Challemel-Lacour, hem het gezag overdroeg. Den volgenden ochtend bracht de president een bezoek aan den heer Casimir Périe:. iie zich nog in het Elysée bevond, en daarna

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 8