Beurs van Amsterdam. «v4. Uit tie Rcchlszual. Een drietal knapen uit Katwijk aan Zee, Tnet gezichten, die weinig goeds voorspelden, namen hedenochtend het eerst plaats op het zondaarsbankje van de Haagsche rechtbank, -beklaagd op 28 Nov. A°. P°. op het land van - M., gelegen nabij den zg. Koestal tegenover de militaire cantine te Katwijk, ongeveer 150 bloemkolen te hebben afgesneden en zich toegeëigend. Voorspelden de gelaatstrekken van de jongens al weinig goeds, hunne houding viel nog meer togen. Brutaalweg beweerden zij, dat de getuigen, die verklaarden hen de kool te hebben zien af-snyden, logen, zij waren nog nooit op het ^bewuste terrein geweest, „en die getuigen, ja, die konden wel zooveel zeggen!" „Maar jullie nog meer aldus de presi dent want de getuigen staan onder eede en jullie niet." Dat kon nu allemaal best zijn, de knapen hielden vol nooit op het land geweest te zyn. Zoo tusschen twee haakjes zjj echter vermeld, dat zy te Katwijk gesignaleerd staan als bekende stroopors, en één hunner reeds twee veroordeelingen wegens diefstal achter den rug heeft. Het O. M. achtte den diefstal wettig en overtuigend bewezen en vorderde voor H. G-. en C. L. ieder 6 weken en voor B. K. als recidivist twee maanden gevangenisstraf. Een schipper uit Leiden, die alhier een „gelegenheid" in de Sionsteeg had bezocht, waar men kans loopt een veer t9 laten vallen, miste zijn horloge en ging op eersten Kerstdag derwaarts om te trachten het ver miste uurwerk terug te krijgen. Dat dit nu niet zoo heel kalmpjes ging, laat zich min of meer begrijpen. De man kwam binnen, trok zijn kort-jan (mos) en stak dit, om „den dames" een kleinen indruk te geven hoe zij er om koud zouden gaan als het voorwerp niet terechtkwam, met de punt in de tafel. Een der juffrouwen, die reeds het hazenpad wilde kiezen, werd tot staan gebracht met een don derend „pas op, rooie, ga niet weg of ik vez"moord j8." Toch poetste de juffrouw 'm en om nu zijn toorn te koelen, nam do schipper een stoel en sloeg den boel kort en klein; eerst een spiegel, toen een paar schilderijen, de gas kroon, enz. Blijkbaar was echter een beetje overdreven bij het politieverhoor te Leiden, want ter terechtzitting bleek niets van eene bedreiging tegen het leven van de juffrouw. De man erkende den spiegel en een paar schilderijen te hebben vernield; meer niet. Hij was volstrekt niet dronken geweest, wel ruim onder den invloed van sterken drank want „daarvoor was het Kerstmis(Het feest van den vrede op aarde). Ook bij een tapper aan do Haarlemmerstraat had de schipper eenige glazen stukgeslagen en uit een en ander valt dus wel af te leiden dat de man een stevigen borrel op had. Het O. M., herinnerende aan de bekende woorden van Vader Cats, ten aanzien van zekere „dames" (die wij hier moeilijk neer kunnen schrijven), wees er op, dat van de bedreiging tegen het leven niets meer was overgebleven, zoodat alleen rest de vernieling. Deswege werd voor W. J. v. D. twee maanden gevorderd. Voor A. v. Z., varkensslager te Oegstgeest, die aldaar een koffiehuisbediende ernstig mis handelde, omdat hem de toegang tot een koffiehuis nabij de Poelbrug geweigerd was, werd veertien dagen geöischt en voor A. B., arbeider uit Aarlanderveen, die op den 23ster) Dec. jl. in een tapperij te Oudshoorn den tapper K. mishandelde, omdat hij, na bezetten tijd, weigerde sterken drank te geven, 1 maand; voor G. H., mede uit Aarlanderveen, die even eens terechtstond wegens mishandeling van denzelfden tapper, werd vrijspraak gevraagd wegens gebrek aan bewijs. Uitspraak in al deze zaken heden over 8 dagen. BUITENLAND. Frankrijk. Men seint uit Tamatave, dd. 12 Januari: Bij het bombardement van het fort Farafatra door de Franschen hebben de Hova's groote verliezen geleden. Onder de Fransche troepen doen zich vele gevallen van koorts voor. Er zijn hier vijf Engelsche onderdanen ge arresteerd en van het eiland verwijderd, omdat zij de Fransche linie hadden overschreden. De Franschen hebben zich meester gemaakt van de „Abohimanga", een kruiser der Mal- gassen. - De socialistische afgevaardigden, ten ge tale van 44, hebben tot hun kiezers een ma nifest uitgevaardigd, waarin zij protesteeren tegen de verwerping van het voorstel van den heer Millerand, tot invrijheidstelling van den onlangs te Parijs gekozen socialist Gérault Richard. In dit manifest wordt zeer heftig uitge varen tegen president Casimir Périer, den minister president Dupuy en de meerderheid in de Kamer. De heer Mirman, de onlangs gestrafte soldaat-afgevaardigde, heeft dit ma nifest niet onderteekend. Zijn naam is ver vangen door de woordenEerste kiesdistrict van Rheims. Zoolang Gérault Ricbard zich in hechtenis bevindt, zal hem de vergoeding worden ont houden, welke de leden der Kamer voor het bijwonen der zittingen ontvangen. - De minister Barthoux heeft zijn ontslag ingediend, ten gevolge van een beslissing van den Raad van State, waarbij de Staat in 'ongelijk word gesteld in de quaestie betref fende de waarborgsom, door den Staat te betalen aan de spoorwegmaatschappijen. Duitschlaud. Bij de voortgezette beraadslagingen over de „Umsturz-Vorlage" in den Rijksdag verklaarde de rijkskanselier, dat ook verder voor het welzijn der arbeiders zou worden gezorgd; hier gold het echter den strijd tegen inter nationale sociale misdadigers, en daarbij zouden de regeeringen den steun der natie, on naar spreker hoopte, ook van de meerderheid van den Rijksdag vinden. (Levendige bijval van de rechterzijde.) De minister van oorlog en de minister van binnenlandsche zaken keurden ten strengste de aanvallen der sociaal-democraten op leger en politie af. De algemeene beschouwingen werden ge sloten en het ontwerp werd met groote meer derheid naar de commissie verwezen. - De „Köln. Ztg." neemt een laDgen brief op uit Zuid-Duitschland, over de daar heer- schende ontevredenheid. De eerste aanleiding was Bismarcks val met de daarop gevolgde algemeene onzekerheid. To9n volgde de ver kondiging, dat 's konings wil de hoogste wet is. Eindelijk ergerde de begunstiging van den adel. Ook wij, zegt de schrijver, achten den Duitschen adel hoog. Wij bewonderen de Bredows, als zij zeggen dat meer dan vijftig uit hun huis voor Pruisen en Duitschland zijn gevallen; wij halen de schouders op, wanneer iemand beweert dat zij daarom be voegd zijn, zich boven ons te verheffen. Behalve de algemeene gronden, die vóór 1890 niet bestonden, zijn er nog vele bijzon dere. Het ware verstandiger geweest, wanneer men graaf Caprivi, nadat hy de vergissingen zijner leerjaren had ingezien, krachtiger had ondersteund. Wij weten, dat wij, in het ZuideD, nu bijna 25 jaren de lasten des Rijks moedig hebben gedragen, dat wy tot 1890 onvermoeid de rijksbanier hebben gevolgd. Tegenwoordig evenwel verminderen vertrouwen en energie en daardoor worden onze tegenstanders ge sterkt. Het is hoog tijd, dat men op de hoogste plaats het volk beter leert kennen en ons sterkt in den strijd, dien wij voor de bevestiging van de eenheid des Duitschen volks en voor het behoud der monarchie in Duitschland voeren. Zoker bestaat de rijke erfenis uit een grooten tijd nog, maar de laatste jaren hebben er niet toe medegewerkt, haar veiliger te maken. Rusland. By een ukaze is den president van den ministerraad, den heer Bunge, de Wladimir- orde eerste klasse verleend, als erkenning van de belangrijke diensten, vroeger door hem als minister van financiën bewezen. Verder wordt aan het beleid, waarmede hy zijn tegenwoordige betrekking vervult, hooge lof toegezwaaid. De begrooting voor 1895 wijst do vol gende posten aande gewone ontvangsten beloopen 1,142,957,000 Roebel; de buitenge wone 1,214,378,030 Rb., waaronder 2,000,000 Roebel, uit de onaflosbaro inleggingen bij de Rijksbank en 69,421,024 Rb. uit het aanwezige kassaldo der Rjjksrente. De gewone uitgaven beloopen 1,120,094,938 Roebel, de buitengewone 1,214,378,030 Rb., waaronder 92,122,783 voor spoorwegaanleg en 2,160,309 Rb. voor hulpondernemingen ten behoeve van den bouw der -Siberische spoor weglijn. Servië» Te Belgrado is uitspraak gedaan in het proces-Tschebinatz (in zake het komplat om den pretendent Karageorgewitch op den troon te verheffen.) De meeste beklaagden werden ver oordeeld tot drie jaren gevangenisstraf; Tsche- binatz zelf kreeg slechts twee jaar, omdat hy bekend had. Twee der beklaagden werden vrijgesproken. De personen, die beschuldigd waren van eene poging tot vergiftiging van den vorst, zijn vrijgesproken. Gemeenteraad van Oegstgeest» Heden hield de gemeonteraad van Oegstgeest eene openbare vergadering onder voorzitter schap van den heer Ter Wee, burgemeester. Al de leden (11) waren aanwezig. Do heer Van der Spek legdo als nieuw ge kozen lid de bjj de wet voorgeschreven eeden af, waarop de Voorzitter hem geluk wonschte met het vertrouwen, door de burgerij in hem gesteld en de hoop uitsprak dat zyn arbeid moge strekken tot bloei der gemeente. Daarna wenschten hem ook de andere leden geluk, de heer Van Hoeken met do bijvoe ging dat hij hoopte dat het nieuwe lid moge gespaard blijven voor de ervaringen door hem bij herhaling van de zyde van het Dagelykscb Bestuur ondervonden. De heer Van der Spek zeide dank en be loofde dat hij alles zou doen wat hy kon tot don bloei der gemeente, die hem lief is. De notulen der vorige vergadering, waarop de heer Van Hoeken enkele opmerkiogen had en waarin o. a. voorkwam dat de heer Van Hoeken had gezegd dat het bleek dat hy in Den Haag, waar by moest verschynen, was voorgesteld geworden als zou hy wel het gemeenste sujet in Nederland zyn, werden gelezen er. goedgekeurd. Overigens bleek er ook op andere wijze uit dat de verhouding van den heer Van Hoeken, die tevens lid der commissie van fabricage was, met die van B. en Ws. niet van de aangenaamste was. Er moesten b.v. meubelen worden gekocht. Het Dag. Bestuur meende dat dit by fabricage behoorde, maar de heer Van Hoeken renvoyeerde het terug naar B en Ws. Daarop volgden de notulen eener gehouden geheime zitting, tot lezing waarvan de ver gadering ook nu tot eene geheime zitting overging. Onder de ingekomen stukken kwam voor eene mededeeling van den minister van waterstaat dat tot de oprichting van een telephoonkantoor te Oegstgeest zal worden overgegaan. De Christelijke Jongelingsvereeniging had het gebruik gevraagd van een gemeentelokaal (het oude ziekenhuis in de Leidsche Buurt) tweemaal in de week, Vrydag en Zaterdag. De Voorzitter merkte op dat z. i. hier omtrent nog geen beslissing kon worden ge nomen alvorens een tarief is vastgesteld, even als te Leiden voor hot gebruik van gemeente lokalen, ook wat betreft vergoeding van vuur, licht, schoonhouden enz. De leden waren dit met hem eens en een prys van 15 stuivers werd reeds geopperd. De heer Van Hoeken kon er zich ook mee vereenigen, dat er een tarief werd vastgesteld. Het lag dus op den weg van B. en Ws. om dienaangaande een voorstel aan den Raad te doen. Er moet daarom in overleg getreden worden met vrouw Van Varik, die vlak by het lokaal woont en de werkster, voor het onderhoud bestemd, zal moeten zyn. Haar zal dan een zekere som als belooning moeten worden toe gekend, terwyi de gemeente zelve het lokaal verhuurt. Dit voorstel werd met algemeene stemmen goedgekeurd, zoodat een ander voorstel van den heer Van den Berg, wat vorhuur en onderhoud betreft, verviel. De voorsteller zelf was met dat van den heer Van Hoeken mee gegaan. Een adres was nog ingekomen van J. Van Tilburg tot aanbeveling voor metselwerk, enz. Het bleek echter dat adressant zijn verhuis- biljet nog niet had ingeleverd. Hy behoort eerst aan zyn burgerplichten te voldoen, alvorens op zyn adres zal worden gelet. Verder kwam aan de orde de verkiezing van leden voor de stembureelenjby de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad op 29 Januari, ter vervanging van den heer Van Hoeken, die in de vorige vergadering zyn ontslag beeft ingediend. Tot stemopnemers werden door den Voor zitter benoemd de heeren Van Hoeken en Nieuwenhuyzen, die over hem zaten. Voor het bureel aan het Raadhuis werden gekozende burgemeester als voorzitter met 10 stemmen (1 stem op deD heer Groen); tot plaatsvervangend voorzitter den heer Groen met 7 stemmen (3 st. op den heer Duyven- voorde en 1 st. op den hoer v. d. Putte.) Tot leden de heeren v. d. Berg en v. d. Putte. Tot voorzitter van het stembureel aan den stadskant de heer Day venvoorde met 6 st.; tot diens plaatsvervanger de lieer Den Haan. Tot leien de heeren Nieuwenhuyzen en Juffermans. Voordat het laatste lid gekozen was, had eene herstemming plaats gehad tusschen de heeren Van der Spek on Van HoekeD, die ieder 5 stemmen hadden. By die stemming werden evenwel 6 biljetten van onwaarde verklaard omdat zU met namen van andero leden dan van beide heeren, die in herstem ming, waren ingevuld, de heer Van Hoeken verkreeg 3 stemmen en de heer Van der Spek 2 stemmen. Da heer Van Hoeken bedankte echter, evenals, gelijk deze, de heer Van der Spek ook reeds vooruit had te kennen ge geven dat hy eene benoeming niet kon aan nemen. Na de verkiezing werd pauze gehouden om koffie te drinken aan de groene tafel, waarom de leden gezeten waren, en een gezellig praatje over allerlei gehouden, waaruit men niet zou hebben kunnen opmaken dat het later door een storm zou worden opgevolgd. Na een half uur werd de zitting voortgezet en kwam aan de orde het voorstel van B. en Ws. tot betere regeling van den dienst der nachtwacht, die, naar de Voorzitter mededeelde, thans allerellendigst is. Tot verbetering is echter geld noodig. Zooals de regeling mi is, geeft ze niets. Het is thans weggegooid geld en heeft meer van armenzorg. De leden waren dit met den Voorzitter vol komen eens en de heer Spaargaren haalde daartoe verschillende voorbeelden aan. Hy wenschte dat aan den nachtwaker een veld wachter werd toegevoegd, waarop de Voorzittei opmerkte dat men niet moet vergeten dat de veldwachters ook dagdienst hebben. De heer Van Hoeken wees eveneens op de vele gebreken van tegenwoordig. Do nacht wacht Le Noble is behalve nachtwaker ook onbezoldigd rijksveldwachter. De politie kost der gemeente thans f 2000, waarvoor men meer kan verlangen. Hy wees op den vroegeren z. i. beteren toestand, waarom hy niet begreep dat er van afgeweken was. Hy wonschte o. a. dat de gemeente in drie nachtwyken werd verdeeld. Ook door anderen werd beaamd dat than6 de verkeerde weg werd opgegaan, doch tevens beweerd dat men voor 15 stuivers per man geen goeden dienst kan verkrygen. Tegenover eene opmerking van den heer Van Hoeken zeide de Voorzitter dat van onwil ligheid van de beide veldwachters volstrekt geen 6prake is. Als hoofd der politie is hy thans echter niet verantwoord. Wil men eene goede politie hebben, dan moet men ze ook goed betalen. Een nachtwaker alléén, zonder een man by zich, geeft niets. Hy vroeg of, als een betere regeling i its meer kost, de Raad dit dan goedkeurt. Drie honderd gulden, gelyk de heer Van der S pek vreesde, zullen niet noodig zyn. Thans zy er slechts f 100 voor nachtdienst uitgetrokken. Algemeen vond men dit te weinig. De ascli- en vuilnisman kan niet ook eiken nacht dienst doen, misschien slechts éóns per week. Vo:rgesteld werd door een der leden om Le Noble geheel aan den dagdienst te ont trekken. De Voorzitter merkte op dat Le Noble, behalve nachtwaker, ook ziekenverpleger is: maar er zyn thans geen zieken in het gemeente ziekenhuis. Met algemeene stemmen werd besloten den burgemeester meer geld toe te staan. De heer Van Hoeken zeide er óók voor te zyn, als hy maar de verzekering kreeg dat de beide veldwachters het den burgemeester niet aan de noodige medewerking zoudeo laten ontbreken. Daarvoor zou do burgemeester zelf wel zorgen, luidde 's Voorzitters antwoord. Enkele stemmenDan zal het wel goed gaan. Hierna kreeg de nieuwe nachtdienstrege- l'mg haar beslag en was de agenda afge handeld, maar de vergadering niet geëindigd. De heer Van der Spek nl. vroeg, by de rondvraag, of er geen roogelykheid was dat in de Aloëlaan, waar de bevolking zich meer eu meer uitbreidt, een paar lantaarns 's nachts bleven doorbranden. Er was in deze geen sprake van eigen belang, omdat spr. aldaar ook woont, maar van algemeen belang. Zooals de verlichting nu geschiedt, kunnen ongelukken niet uit- blyven. De heer Van Hoeken gaf bet wenschelyke tot verbetering toe, maar vreesde dat, als hij er over gesproken had, er dan weer zou ge dacht worden dat hy eigen belang er by had, evenals dit telkens gedacht werd als hy iets voorstelde. Besloten werd drie lantaarns in Aloëlaan en aan Marendyk tot 's morgens te laten doorbranden en dienaangaande met de gas- maatschappy in overleg te treden. Tevens wees de heer Van der Spek ook op een anderen gebrekkigen toestand by de Aloëlaan, waar gebouwd wordt en duinwater- buizen zijn gelegd, waardoor de grond is omgewoeld en vol oneffenheden is. Men kan nu, met de gladheid, haast niet loopen. Er moeten ongelukken gebeuren. Do heer Van Hoeken zeide dat hy den toestand ook reeds vroeger had gezien en er ter plaatse zelf met de opzichters over ge sproken had. Men beloofde verbetering, maar ze kwam tot nog toe niet. De Voorzitter: Dus niettegenstaande u den toestand zelf gezien had, heeft u er ons niet over gesproken? De heer Van Hoeken: Na hetgeen ik in den laatsten tyd hier ondervonden heb, zou ik daarvoor wel passen. B. en "VVs. beloofden een onderzoek te zullen instellen. Do heer Van Hoeken las daarop het vol genden bericht voor uit het L. D. van Maandag 7 Januari 11.: „Van ter zyde vernemen wy, dat de heer J. J. Van Hoeken als lid van den Raad van Oegstgeest zyn ontslag heeft genomen, als een gevolg van do onaangenaamheden, welko zyn ontstaan tusschen hem en een paar bewoners van de Aloëlaan, wier eigen dommen door dat Raadslid zouden zyn aange tast en met welke zaak de justitie zich heeft bemoeid." De heer Van Hoeken zc-ide niet te be- grypen hoe het L. D. aan dit bericht gekomen was of waarom hot was ingezonden, evenmin waarom er zich nu een verslaggever van ons blad ter vergadering bevond. Niet onaangenaamheden, zeide hy, met een paar bewoners van de Aloëlaan, zyn do oorzaak dat hy zyn ontslag nam, maar de reden mo9t gezocht worden in 's Raads eigen boezem. Er werd niet tegenover hem gehandeld als 't behoorde wat o. a. het toekennen van een brief over een gehouden vergadering betreft. De Voorzitter: Dus dan ben ik de oorzaak De heer Van Hoeken: Dat zeg ik niet. Maar wel houd ik vol dat ik tegenover u steeds rond voor myn gevoelen ben uitgekomen. De Voorzitter vroeg den heer Van Hoeken toen of het waar was, hetgeen den secretaris hem in eene vergadering van B. en Ws ver weten had, dat by (spr den heer Van Hoekon in de vergadering altijd zat to flikvlooien waarop de heer Van Hoeken antwoordde dat dit voor zoover hy zich kan herinneren, niet het geval was, wél dat de Voorzitter het soms met hem eens was. Do heer Van Hoeken sprak verder nog van hem riwarsboomen, van kastanjes uit het vuur laten halen voor don burgemeester door an- ren enz. enz. De heer Nieuwenhuyzen betreurt dat een yverig, bekwaam lid als de heer Van Hoeken, genoodzaakt is geworden to bedan ken wegens plaats gehad hebbende handelin gen tegenover hem. Zelfs is men naar Den Haag gegaan om een Raadsvergadering nietig te doen verklaren. De Voorzitter zeido daarvan niets te weten. De beide wethouders waren uit zichzelven naar Den Haag gegaan, om hunne klachten aangaande den heer Van Hoeken in te brongen. De heer Van Hoeken zeido dat men hem steeds heeft gezocht by alles wat hy deed. De geschiedenis van het bouwon by deAloë- laan is daarvan weer het bewys. Aan hate- lykheden liet men het hom niet ontbreken. Zelfs werd hem anonym een boek thuis ge stuurd opdat hy daaruit voor zyne bouwery nog wat zou kunnen leeren. Uit de verdere besprekingen van den heer Van Hoeken kon men zien dat het uitdiepen van een sloot by de Aloëlaan mede een der oorzaken van de tegenwoordige quao3tio is Toen hy aan het uitdiepen der sloot was heeft men op hem geloerd en proces verbaal tegen hem opgemaakt, zonder hem to waar schuwen. Dat acht hy beneden critiek. De hoer Den Haan deelde mode dat deze zich aansluit by wat de heer Nieuwenhuizen over deze zaak had gezegd. Deze laatste zeide nog het te betreuren dat, toen de heer Van Hoeken als lid zyn ontslag indiende, er van den stoel van den burge meester of der wethouders geen woord van waardeering is gesproken over de vele uit stekende diensten, die de heer Van Hoeken sedert de vele jaren dat hy lid van den Raad was, heeft bewezen. De Voorzitter antwoordde hierop dat hy niet weet wat de wethouders zullen doen, doch te zynon aanzien moet men wachten tot hy den tijd tot spreken gekomen acht. Hierop werd de vergadering gesloten, na drie en een half uur byeen te zyn geweest. 14 Januari 1895. Staatsieenlngen. pCt. .2 3 .3)4 .3)4 Ncd., Ccrt. Nat. Schald. dito dito dito dito dito dito 1886 dito Obl. dito 1856 Hongarije, Goudl. 1SS1 Italic 18813 Ooslcnr., Obl. Pap. MeUNov. 5 dito w Zïlv. Jan iJuli 5 Portugal, Obl. 18531881 (mot coupon 1 Juli) 3 id. Tabaksmy, Obl. 4)4 PoJeu, Obl. Schatk. '44. .4 Rusland, Binnen]. '9-4 4)4 Obl. 1889 le on 'Je Serio 4 1889,90 Hope Co. .4 JLeoning '67—69 Jf ZO .4 in Gond 18815 Spanje, Obl. Porp. Schald4 Turkije, Obl. Douano 1886 6 id. geconv. Serie C Egypte, Obl. Lecning 1876 4 Mexico, Subs. Bonds. Mont. 6 BraziliC, Goadl. 1SSS 4)4 id. Obl. 18S94 Industrieels Ondernemingen. Obl. Koloniale Bank. 5 N--I. Jlandb. Aand Ncd. Handclm. op rose- Aand. 5 Spoorwegleeningen. Holl. IJzeren Spwg. Aand. Obl. dito3)4 M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ccntr. Spoorw. gestemp. ObL 3 Italic, Obl. Zuid-ltal. Spw. 3 Polen, Wars.-Wccncn Aand.5 dito Prior. Oblig. 4 Rubl., Balt. Spoorw. 3 Obl. Iwang. Dorabr. R. 625 4)4 Wladikawkae. Spw. 125 4 Atchison jTop. Morg. B. Aand, 4 Trust. Dep. 2o Hyp. Aand. 3 Aand. Central Pacific Donvcr Rio Grande C. v. A. Louisv. Nasbv. Ccit. Miss. Kans Texas cx 2e EL O, C. v. A. Union Pac. Hl. Aand. Canadian Pacific C'. v. A, Premicleenlngen. Nedcrl., Stad Amstcrd. /TOO 3 Stad Rotterdam3 Gemccnto-Orodiot .3 Stad Antwerpen 1837. 2)4 Hoog. Jlypothookloton Hong. Thoisa. ReguL Loten Ooetc-nr., Staatsleed. 1854 dito dito 1869 Rusland, Staatslcening 1364 dito dito 1S6G Tnrkijo, Spoorweglecning Loten Madrid Vor. koers. 94 101K 101)4 10154 101 «4 81% 81)4 82 «4 25)4 83 94 6214 97)4 97)4 10054 105)4 70 96% 29 101)4 38)4 77% 76 «0% 73 126X 102 102 »3)4 92X 63% 143 98X 61)4 100 9654 63)4 18X 14% 11 62X 13% 10)4 65)4 Koers boden. 93% 101)4 101% 101)4 81X 81% 25)4 83X 93)4 62 97)4 100 105)4 96X 29 76)4 71X 63X 73 102 93X 57J4 144 100)4 GÖX 103)4 98X 64)4 20% 12 13X 51 15 112)4 U2X 109 107)4 103 104)4 116)4 123 125X 158 144 31)4 Trausvalia 47yaf 106)4 101)4 121)4 168X South-Standard 17. Petroleum bronnen 155. Telegramraon, PARIJS, 18 Januari. De „Soleil" maakt melding van een ontploffing, die omstreeks middernacht onder het raam van hot huis No. 65 in do Rue Monceau plaats had. De materiëele schade is weinig belangryk. Men weet niet of de ontploffing het gevolg is van een aanslag, dan wel of het een flauwe grap was. PARIJS, 14 Januari. De dynamietaanslag in de Rue Monceau wordt bevestigd. De aan slag is gepleegd met een „bombe a ren- versement." Alle belendende huizen zyn door boord door projectielen, tallooze glasruiten zyn gebroken. De concierge van het huis No. 65 werd gewaarschuwd; hy greep de bom en wierp die midden op straat. Eene halve minuut later volgde de ontploffing. Van de daders was geen spoor te ontdekken. In een naburige straat woont do heer Athalin, die als rechter van instructie in de zaak-Ravachol en andero anarchistische zaken optrad. LEIDEN, 14 Januari. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 0° C. 32° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 1.5° C. 29.3 F.'s middags om 12 uren 1.5° C. 34.7* F.; 's namiddags 4 uren 2° C. 35.6^ F. Wy vestigen de aandacht op achter staande advertentie, waarby tegen morgen avond in „Café Suisse" eene vergadering wordt aangekondigd tot oprichting van eene Leidscho afdeeling der „Zuid-Hollandsche IJsvereeniging". By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 50, 10 en 5 hectoliters waren de hoogste pryzen *24, /"4.90en/"2.50; de laagste f 22.50, f 4.80 en jf 2 40. Te 's-Gravenbage is hedenochtend na een langdurig l(jden overleden dr. T. C. L. Wynmalen, directeur der Kon. Bibliotheek Leiden: Aan de universiteit alhier is met goed gevolg afgelegd het Doctoraal examen in de geneeskunde door de hoor K. Van der Slooten. CORRESPONDENTIE. By doorgaand vriezend weer verplichten heeren correspon denten velen, door mededeeling welko ysbanen zich in goeden toestand bevinden. Wy zullen dergeiyke berichten gaarne opnemen I

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3