Benrs van Amsterdam. V „De wenschon, die gfi voor Frankrijk en de republiek vormt, beantwoorden aan die, welko wjj koesteren voor de souvereinen en de nati'-n, die gij vertegenwoordigt. Een land, dat zijn lot beheerscht en het bewustzijn heeft van zijn waarde en zijn macht, eert zich zelf, wanneer het nadruk legt op zijn liefde voor den vrode en op zjjn wil om zich go- heel te wydun aan de weiken der vrjjheid, der gerechtigheid en der sociale broederschap. Dat z(jn de gevoelens en de hoop van Frankrijk. IGetrouw aan zgn verleden en zyn genius, wil f bet do zaak der beschaving en der humaniteit dienen." Na het défilé der goneraals antwoordde Casimir I'érier op de toespraak van generaal Saussier, den commandant van Parps, die hem [namens bet leger kwam gelukwenschen: „Ik weet dat het leger altyd in vredestijd zoowel als op den dag, waarop het vaderland i bedreigd wordt, op de hoogte van zijn plicht zal staanhet vertrouwen der openbare macht is het leger steeds ten deel gevallen. Ik wensch u de verzekering te geven van mijn warme gevoelens voor het leger, mijn achting voor de aanvoerders, mijn zorg voor de onder geschikten, m\jn dankbaarheid voor de chefs cn de soldaten". - De „Figaro" deelt nog eenige bijzonder heden mede over het ontslag van den gouver neur van Indo-China, De Lanessan. De heer Do Lanessan werd ontslagen, naar men weet, omdat hij officiëele stukken, die niet voor de publiciteit waren bestemd, ter beschikking heeft gesteld van de „Paris." Alleen daaraan is de terugroeping van den gouverneur te wijten, vooral ook, omdat de regeering toch niet bijzonder tevreden was over zjjn optredon. Reeds den 6don Januari zal de heer De Lanessan uit Haïphong vertrekken en ver moedelijk zal hij in het begin van Februari te Marseille aankomen. De heer Armand Kousseau, zijn opvolger, zal nog niet terstond naar Cochin China vertrekken. Waarschijnlijk zal de nieuwe gouverneur dezer kolonie eerst den lsten Maart zjjn ambt aanvaarden. Een Parijsch blad heeft den gouverneur per telegraaf gecondoleerd met zijne terugroeping, en ontving daarop uit Hanoi ten antwoord: „Merci, pretexts ridicule". Men maakt daaruit op, dat de heer De Lanessan er niet in zal berusten, maar bjj zijne terugkomst zal trach- ten zich vrfj te pleiten. De „Figaro" teekent daarbij aan: Het raede- doelen aan derden van officiéele en verlrouwe- I lijko documenten, door don heer De Lanessan een „belachelijk voorwendsel" genoemd, wordt door alleD, die begrip hebben van do werke- 1 lgke rol van ambtenaren, als een voldoende reden beschouwd. In het belang van den heer Do Lanessan is het zelfs te wenschen, dat dit de eenige aanleiding tot zjjn ontslag is geweest, hetgeen nog niet zeker schijnt. De Servische minister van financiën Potrowitch, die eenige dagen te Parijs heeft vertoefd, is van daar naar Belgrado terug gekeerd. Het doel van deze reis van den minister naar Parijs was eene nieuwe leening te sluiten. Naar men zegt, heeft de minister dit doel bereikt. - Onder degenen, wien deze week het Legioen van Eer is ten deel gevallen, behoort ook de gravin Foucher do Careil, als voor zitster der voreeniging van Fransche vrouwen. Gelyke onderscheiding is vroeger o. a. aan Rosa Bonheur en mevr. Dieulaioy (wegens hare deelneming aan de opgravingen m Perzie) vorleend. Dultflchlaud. In eeno necrologie van den ex koning Frans II van Napels schreef dezer dagen het officiëele regeeringsblad van Wurtemberg: „In streng feodale en bigotte opvattingen opgevoed, ver volgde by hardnekkig eene politiek, die tot zijn val moest leiden." Onder het opschrift „Teekenen en wonde ren" merkt de Stuttgartsr „Beobachter" daarop aan: „Zoo schrijft het officiëele blad eener regeering, die in den Bondsraad een Umslurz- wet en dergelijke kon goedkeuren! Of moet men hierin den allernieuwsten Zuid Duitechen koers zien? Het is de hoogsto t(jd, dat Duitsch- lands niet Pruisische regeeringen tegen de feodale en bigotte opvattingen, die vele Zuid Duitschers in de Pruisische politiek ran den nieuwen koers zien, front maken, eeno politiek, die volgens het Wurtembergsche regeeringsblad tot een val moet leiden." - De koning van Wurtemberg heeft keizer Wilhelm II bjj gelegenheid van de wisseling van hot jaar een hartelijk telegram vari gelukwensching gezonden, waarin hij zyn oprechten dank betuigt voor de onvergeteiyk schoone dagen, welke by in Oost en West- Pruisen heeft doorgebracht, en den wensch uitspreekt, dat het nieuwe jaar den keizer en hot vaderland dagen moge brengen, die ryk aan zegen zjjn, en hem het genoegen mogen verschaffen den keizer opnieuw persooniyk te mogen ontmoeten. Da keizer betuigde zijn oprechten dank voor het telegram, welks inhoud hem met waarachtige vreugde had vervuld, en verklaarde dat ook hem de dagen van (rouwe kameraad schap onvergeteiyk waren, en ook hy op een weerzien in het nieuwe jaar hoopte. Ten slotte wenschte Z. M. den koning en diens land Gods zegen toe. - Do rykskanselier prins Hohenlohe zal binnenkort Von Bismarck op Friedrichsruhe Gen bezoek brengen. - De beide grootste soldaten van het Duitsche leger bevinden zich bij de veld artillerie, in garnizoen te Spandau. De een e een kanonnier ter lengte van 1 Meter 89, •e andere meet 1 Meter 86. Tot dusver is nog niets met zekerheid bekend over hetgeen keizer "Wilhelm heeft gesproken by de nieuwjaars-receptie. Allerlei geruchten worden daarover verspreid. Zoo o. a. weet een der bladen te vertellen, dat de keizer ook over de veroordeeling van den Franschen kapitein Dreyfus heeft gesproken. Een ander blad deelt weer mede dat de keizer gesproken heeft over de gevaren, waar mede de socialistische beweging het Duitsche rijk bedreigt. Van andere zijde wordt weer gemeld dat de keizer by de receptie der generaals de officieren tot zuinigheid heeft aangespoord. Tevens wees de keizer op het succes, dat do Japanners bij den oorlog tegen China hebben behaald. Graaf Waldersee (de commandant van het legercorps te Hamburg) is tot ridder van don Zwarten Adelaar benoemd. De keizer over handigde den generaal persoonlijk het ridder kruis. Dit is echter zoker, dat de keizer geen toespraak heeft gehouden, waaraan bijzondere politieke beteekenis moet worden gehecht. De keizer ontving den rijkskanselier, prins Hohenlohe, met bijzondere onderscheiding. Toen prins Hohenlohe binnenkwam, verlieten de keizer en de keizerin den troon en gingen den kanselier tegemoet. Do kanselier was de eenige der aanwezigen, wien de keizer de hand drukte. Op de Staatsbegrooting van Pruisen voor 1895/96 zijn gelden uitgetrokken omteBerlijn, Hannover en Aken laboratoria voor „electro- chemie" te stichten. De universiteit te Göt- tingen krijgt binnenkort een instelling voor physiscbe scheikunde, onder leiding van prol. Nemst. BelglS. De uitslag van den Vlaatnschon tooneel- wedstryd, uitgeschreven door het Antwerpsche gemeentebestuur, is dat de eerste prijs voor drama is toegekend aan „Vorst en Volk" van den heer Raphael Verbuist, de tweodo aan „Kerelenbloed" van den heer C. De Visschero. Do prijs voor blijspel is niet gegevenvoor de vaudeville is de prijs verdeeld tusschor. do heeren Maurits Van Laer voor zijn „Filistijnen" en Isidore Bouwens met zijn „Hertog Filip". Voor do opera heeft Pol De Mont den prijs gekregen met zijn libretto, getiteld: „Prinses Zonneschijn". Uit den Congo staat zyn te Parijs berichten ontvangen betreffende een gevecht, dat weer heeft plaats gehad tusschen de Fransche en Belgische troepen. Te Cetema, in het gebied van den Boven-Oebanghi, werden een onder officier en 5 tirailleurs der Fransche troepen gedood, benevens een agent der Belgische regeering. Een agent der Nederlandsche maatschappij wist met twee der Fransche tirailleurs to ontsnappen. De dorpen, die in de nabijheid zyn gele gen, werden terstond door de Fransche troe pen vernield. Daar werd een garnizoen van 100 soldaten achtergelaten. By de gevech ten, waarmede deze bezetting gepaard ging, werden 100 inboorlingen gedood. Italië. Paus Lco ontving op Nieuwjaarsdag de gelukwenschen van het college der kardinalen. In de toespraak, welke de Paus hield, werd uitsluitend over kerkelijke aangelegenheden gesproken en over de godsdienstige plichten, welko de Katholieken te vervullen hebben. Koning Humbert bield op het Quirinaal zijne nieuwjaars-receptie. Toen de voorzitter van den Senaat zijne opwachting maakte, zoide de koning, dat hy bij de moeilijkheden, waarin Italië verkeert, rekent op den steun van den Senaat. „Onze staatsinstellingen" aldus eindigde de koning zijne toespraak „vinden in den Senaat een vasten en degelyken grondslag. Ik ben over tuigd, dat wij, indien gij ons blijft steunen, alle moeilijkheden te boven zullon komen." Hetzelfde zeide de koning ook tot den voorzitter der Kamer, den heer Biancheri, toen deze ten paleize verscheen. De koning voegde er bij, dat koning en volk steeds samen zouden gaan, tot heil van Italië. Bijzonder viel by deze receptie in het oog de buitengewoon hartelijke wijze, waarop de koning den heer Crispi ontving. Men maakt daaruit op, dat koning Humbert er niet aan denkt om den heer Crispi te laten gaan. Vermoedelijk zal daarom de ontbinding der Kamer wel volgen. De politie van Rome heeft de hand ge legd op twee personen, die beschuldigd worden een aantal kostbare miniaturen uit de boe kerij van het Vaticaan gestolen te hebben. Aan professor Chierici werden eenige prach tige miniaturen te koop aangeboden door iemand, die voorgaf dat het kopieën waren. Do professor herkende ze echter terstond als de origineelen en stelde den bibliothecaris van het Vaticaan in konnis van het feit. Het onderzoek van de politie Jeidde tot de inhech tenisneming van oen zoogenaamden professor Sardi en een antiquiteitenhandelaar Tavazzi. Groot-Brl Km ii iü. In de Engelsche dagbladpers staat een ware omwenteling voor de deur, wanneer het her haalde raaien tegengesproken, maar telkens weer opkomende bericht zich bevestigen mocht, dat de „Times" in een stuiversblad zal worden veranderd. Op Printinghouse Square, het hoofd kwartier van de „Times", is men 't nog niet geheel eens; maar feitelijk schijnt toch de teerling reeds geworpen to zyn, want de nieuwe machines voor het drukken van de goedkoopo „Times" der toekomst zijn, naar gemeld wordt, reeds besteld. Als de maatregel haar beslag krijgt, zullen de bestaando stuiversbladen zich natuurlijk met alle kracht te weer moeten stellen tegen den geduchten concurrent, die hen alsdan op hun gebied komt bestoken. Daarom verkeert thans de geheele Londensche dagbladwereld in groote opgewondenheid. Da staatsinkomsten in Groot-Britar.nië waren van 1 April tot 31 Dec. 1894 2,839,136 pd. st. hooger dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Het jaar 1894 eindigt dus voor Engeland niet ongunstig. De 18.1e verjaardag van do inhuldiging der koningin van Engeland als keizerin van Britsch-Indië werd don lsten Januari met de gebruikelijke plechtigheid te Calcutta gevierd. De onderkoning hield esne groote wapen schouwing. Stoombootmaatschappyen, die er by be trokken zyn, hebben besloten binnenkort een dagelijkschen maildienst tusschen Southampton en Nieuw-York te openen. In het begin der volgende week zal Gladstone naar Zuid Europa vertiekken. Do „grand old man", door zijne echtgonoote en zijn zoon vergezeld, zal den winter te Cannes doorbrengen. De toestan 1 van Lord Randolph Chur chili wordt gunstiger. De slaap wordt rustiger en de krachten beginnen te vermeerdoren. Er schijnt nu weer hoop to bestaan, dat Lord Randolph nog zal herstellen. Buslaud, Do berichten uit St.-Petersburg over den toestand van den minister van buitenlandsche zaken, Von Giers, luiden weer zeer ongunstig. De minister is zoo zwak, dat hij zijne kamer niet kan verlaten. Men verwacht dat prins Lobanoff, nu Russisch gezant te Weenen, weldra den heer Von Giers als minister van buitenlandsche zaken zal vervangen. Zooals men weet, heeft keizer Nicolaas by zyne troonsbestyging kwijtschelding of vermindering van straf verleend aan verschil lende klassen van veroordeelden. Het aantal gevangenen, die in deze gunst deelen, bedraagt niet minder dan 20,000. Te Odessa kwamen Zondag de deelnemers aan de Russische expeditie naar Abessinië aan, en Dinsdag werd de reis aanvaard. De expeditie staat onder het opp"r'->'vel van kapitein Leon- tiëf, die deze eer te ken heeft aan de uit stekendediensten, die inj der regeering bewezen heeft by eene vroegere ontdekkingsreis naar Centraal-Azió. Het Russische gouvernement heeft kostbare geschenken medegegeven voor de inlandsche hoofden in Abessinië Frankryk heeft beloofd de expeditie zooveel mogeiyk te steunen en behulpzaam te zijn. Cliiiia, en Japan. Uit Shanghai wordt gemeld dat weer een aantal hooggeplaatste Cbineesche ambtsnaren in ongenade z\jn gevallen. Tien Mandarynen zyn van hunne ambten ontzet. Tot deze ont slagen ambtenaren behoort ook Anet-Sing, een van de censoren van het Chineesche kei- zerryk, wier taak het is den keizer voor te lichten over den toestand, waarin het ryk verkeert. Deze censoren moeten niet alleen geregeld rapport uitbrengen over het bestuur, maar ook over de houding de3 keizers. Nu had Anet-Sing onlangs een rapport uitgebracht, waarin hij do bemoeiingen der keizerin-weduwe by den oorlog tegen Japan zeer afkeurde. Het antwoord des keizers op dit rapport was het ontslag van den censor. Do van zyn post ontheven onderkoning van Petchili, Li-Hung-Chang, bivindt zich nog te Tientsin. Evenwel is do eenmaal almach tige staatsman nu voorgoed van de leiding der staatszaken ontslagen. In zyn plaats heeft nu Liu-Kun-Yi het opperbevel over de Chi- neesche troepen aanvaard. Aanvankelyk had Liu-Kun Yi gezegd, dat hy te ziek was om dezen post te aanvaarden, maar toen de keizer weigerde dergelyke verontschuldigingen aan te nemen, werd Liu-Kun-Yi plotstling weer gezond. Dezer dagen reeds zal de nieuwe opper bevelhebber naar Coroa vertrekken, ten einde het bevel, over de Chineesche troepen te aan vaarden. Of deze verandering veel zal baton, is zeer te betwyfelen, want de Japansche troepen rukken steeds verder in Mandscboerye voort. Of Li-Hung Chang dan wel Liu-Kun-Yiu het bevel voert, zal wel geen wyzlging brengen in den toestand. Het eenige, dat der Chineesche regeering nu te doen staat, is de onder handelingen zooveel mogelyk te bespoedigen en te pogen op aannemelyke voorwaarden vrede te sluiten. De „New-York Herald" deelt mede dat de Britsche vloot in de Chineesche watoren be vel heeft ontvangen zich naar Chofoo te begeven. Telegrammou, MADRID, 2 Januari. De „Staats-Courant" deelt heden den inhoud mede van het uit- leveringstractaat, dat tusschen de Neder landsche en Spaanscho regeeringen is gesloten, en een koninkiyk besluit, waarby do consti- tutioneele waarborgen weder in werking wor den gesteld. LONDEN, 3 Januari. De bladen bevatten een bericht uit Shanghai, meldende dat de uitvoering van het plan tot vormiDg van een flink leger ter bostryding van de Japanners gestaakt is by gebrek aan de noodige gelden. De Chineesche regeering onderhandelt over den aankoop van wapenen en krygsvoorraad. LEIDEK, 3 Januari. Door do beide bataljons van het 4de regiment infanterie alhier, werd heden een militaire marsch gemaakt, onder bevel van den majoor G'alkoen, van het 4de bataljon. Om kwartier voor negenen afgemarcheerd, ging de tocht de Morscbpoort uit, over Ryns- burg, Katwyk aan den Rijn naar Noordwijk aan Zee en vervolgens terug langs den Lagen Weg en het Seminarium te Voorhout. Aan het Warmonderhek werd de troep op gewacht door de stafmuziek, waarna de marsch naar Leiden onder do vroolyke tonen der muziek werd voortgezet. Hedenmiddag omstreeks één uur gingen er van den heer v. S. twee paarden, welke in de Westhavenstraat op stal stonden, op hol. De beesten vlogen in woeste vaart door genoemde straat, Ververstraat, Looierstraat en over de Haven. Daar echter werden zy door eenige knechts van genoemden hoer tot staan gebracht, ge lukkig zonder onheilen te hebben veroorzaakt. Gisteravond werd ten Hove het gala-bal gegeven, waarop ongeveer duizend personen waren genooaigd. De gewone invitation waren daartoe uitgegaan. H. M. begaf zich omstreeks halftien naar de party en verscheen kwartier vóór tienen in de groote zaal. Het dansen is dadelyk na de intrede van de Koningin Regentes begonnen. De Koninklijke Militaire Kapel voerde de dansmuziek uit. Na den eersten dans heeft H. M. zich in de salons bewogen en verschillende gonoodig- den aangesproken. Er waren twee buffetten, een in degalery- zaal en een ander in den anderen vleugel van het Paleis. H. M. verliet to kwart vóór twaalven de salons. Het bal was middernacht afgeloopcn. By het gala-diner, dat hedenavond ten Hove plaats heeft, zal de muziek der Koninklyke Militaire Kapel andermaal zich doen hooren Aan tafel zijn genoodigd de Russische missie, belast met de kennisgeving der troons beklimming van Czaar Nicolaas en bestaande uit generaal prins Dolgorouky, afgezant van den Souverein, en prins B. Dolgorouky, luite nant by de garde te paard te St.-Petersburg, terwyl tot de verdere gasten behooren de leden van de Russische legatie te 's Graven- hage; de dames du Palais; de groot-officieren by het Huis van H. M.de dienst der Hof houding, Hr. Ms. ordonnance-officier 1ste luit. graaf Schimmelpenninck, die aan de Russische missie is toegevoegd, benevens de minister van buitenlandsche zaken. H. M. heeft aangokocht eene schildery, vervaardigd door Marie Ton Kate, voorstellende een groep kinderen, die sneeuwballen werpen. In 1894 zijn te Zoeterwoude geboran 184 kinderen. Er werden 29 huwelyken ge sloten en de registors van overlijden tellen 113 akten. Aan het kantoor der Rijkspostspaarbank to Roelof Arendsveen zyn gedurende het jaar 1894 geschied 184 inlagen, (waaronder 19 nieuwe boekjes) tot een gezameniyk bedrag van 13,105 97; terwyl er 72 terugbetalingen tegen eene totale som van f 15,537.76 hebben plaats gehad. Terwyl de arbeider H. v. Yelzen op het eind van het vorige jaar by den veehouder P. te Roelof-Arendsveen bezig was eene dooi den storm in den hooiberg veroorzaakte ope ning te dichten, viel hy eensklaps achterover van een hoogte van ongeveer 6 meter op den harden vloer. Hoezeer er ook gevreesd werd, dat de ongelukkige het wegens vermoedelyke inwendige kneuzingen zou besterven, is zyn toestand op het oogenbl k bevredigend en bet gevaar geweken. Dezer dagen had de heer C. Kn., manu- facturier te Rypwetering, het ongeluk, voor over van zyn zwaar belast rijwiel te storten, terwijl zyn rug nog mot eon pak was be vracht. Ofschoon in den beginne geen letsel bespeurende, verkeert hy thans wegens ernstige inwendige verwonding in een vry zorgwek- kenden toestand, en moet hy, naar men zegt, veel pyn lyden. -- De Haagsche rechtbank veroordeelde heden: M. J. Den Hartigh (reels herhaalde malen veroordeeld), laatstelyk generaal agent van de Verzekeringsmaatscbappy tegen hagel- schade „La Confiance" te Parys, wegens ver duistering van hom toegezonden gelden tot uitbetaling van schade, tot vier jaren gevan genisstraf; de Haagsche dienstbode, die ondergoed van hare meesteresso ontvreemdde, tot 2 maanden, en den wynkoopersknecht aldaar, die zich mede schuldig maakte aan diefstal, tot 3 maanden. Do Russische generaal Prins Dolgorouky en luitenant Dolgorouky vertrekken a. s. Zaterdag van Den Haag naar Brussel om zich by den koning der Belgen van geiyke zending te kwyten als hun by ons Hof was opgedragen. Yoor de ramen van een herberg in het Wyd Achterom te 's Gravenbage stond op den lsten Januari de volgende aankondiging „Aangezien de kastelein heden Nieuwjaar houdt, is de zaak gesloten." Eene mededeeling in de anti-revolution- naire „N. Prov. Gron. Ct." over den toestand van dr. A. Kuyper heeft weder twyfel ge wekt aan de juistheid van het bericht van dr. Kuypers terugkomst in het vaderland. Daarin werd nameiyk gemeld, dat hy zyn voornemen om naar Nederland terug te keeren, had moeten opgeven omdat zyn toestand weder verergord was, en als alles wel ging in April naar Nederland hoopte te vertrekken. Do „Stand." maakt nu in haar nummer van heden aan dien twyfel een einde door het be richt, dat dr. Kuyper inderdaad Maandag avond in redelyken welstand uit het buitenland te Amsterdam is teruggekeerd. De stoomtram Den Haag Schevoningen der H. IJ. S.-M. vervoerde in hot afgeloopen jaar circa 170,000 reizigers meer dan in 1893. Van Zondag den 23sten tot en met Zondag den 30sten December jl., gedurende de storm achtige dagen, vervoerde deze tram 70,000 personen van en naar het zeestrand. Het gerechtshof te 's Gravenhage be vestigde heden het vonnis der Haagsche rechtbank, veroordeelende de vier personen, wegens diefstal met geweldpleging op den Ryswijkschen weg, tot 6 on 7 jaren gevan genisstraf. Het stoomschip „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Jan. Ouessant; de „Prinses Sophie", van Amster dam naar Batavia, vertrok 2 Jan. van Suez. Marktberioliten» Delft, 3 Jan. Granen met weinig handel, prijzen bleven Dagonoeg onveranderd. Witte Tarwe ƒ4.50 f 7.Roode 4.50 a ƒ5.40. Rogge ƒ3.90 h f 4.20. Zomergoret 2.50 a 2.90, Chevalier- ƒ3.40 a f 4.60. Haver 1.60 a 3. blauwe Erwten ƒ5.25 a 8.50. Bruineboonon 11.a ƒ14.50, Paardenboonen 4.75 a ƒ5.20. Duivenboonen 5.50 a ƒ5.75. Koolzaad /5.a ƒ0.75. Zomer-Kool- zaad a Kanariezaad ƒ8.— a ƒ10.—, Hennepzaad ƒ6.75 a 8.5), allee per HL. Schiedam, 2 Jan. Moutwrjn: ofücitiele notcering bg de makelaars ƒ5.50, (bij don Bracdersbon J 51/4 53/b); Jenever ƒ9.50. id. Amet. ƒ11.—. Spoeling 0.90. Woerden. 2 Jan. Kaae. Aangevoerd 72 pirtijen, wegende 16;000 KG.; prijs Goudschc late soort 19. a ƒ20.50, 2do soort ƒ16.a ƒ18.Zwaardere gold Handel over het geheel redelijk. WEEKBERICHT. Kon. Ned. Meteor. Instituut. Donderdag 3 «Januari, vin. uren. PLAATSEN. Baro- moter- btaod iomM 700 Wind- Toestand van do lucht. Temp. Richting. w a> a P" m gi *3 te cr Delfzyi 49.7 Z. 2 sneeuw. 30 Groningen 49.1 zo. 2 28 Helder 48.0 ZZW. 1 bewolkt. 33 Amsterdam 47.9 zo. 1 mist. 35 Utrecht. 48.3 stil. 32 Vlissingen.. 47.8 zw. 2 35 Maastricht.. 49.6 1 betrokken. 35 3 Januari 1895. Staatsleeningen. pCt. VA Ned., Cert, Nat. Schuld. dito dito dito3 dito dito dito 1836 3% dito Obl. dito 18863%' Dnitschland, Rijksl. '81/93 6 Hongarije, Goudl. 13314 Italic 1S315 Ootlenr., ObL Pap. Mci/Nov. 5 dito Zilv. Jan.IJ oli 5 Polen, Obl. Schalk. '14 4 Portugal, Obl. '18531881 (met coupon 1 Juli)8 Rusland, Obl. Goudl. 1S80 4 Obl. 1880 cn 2e Serie 4 188090 Hope Co. .4 Lecning "07—69 .£20 .4 in Goad 18846 Spanje, Obl. Terp. Schuld 4 Turkijo, Obl. Douano 1836 5 id. gcconv. Serio C Egypte, Obl. Lecning 1876 4 Mexico, gcconv. 18S8 6 Brazilië, Gondl. 1838 4\4 id. Obl. 1S39-1 Industrieele Ondernemingen. Obl. Kolomaio Bank. 5 Stoomv.-Mij. Ned. Aand. Spoorwegleeningon. Holl. IJzeren Spwg. Aand. Obl. dito9% M, t. Expl. v. St. Spw. Aand. Centr. Spoorw. gcstcinp. Obl. 3 Italië, Obl. Zuiil-ltsl. Spw. 3 PoIcd, Wars.-Wecncn Aand.5 dito Prior. Oblig. 4 Rush, Balt. Spoorw3 Obl. Iwang. Dorabr. R. 625 4% Wladikawkis. Spw. 123 4 Aand. Z. W. Sp. lt. 100 a 1000 5 Amerika, A.-T. Gen. Morg. B. 4 Aand. Central Pacific Donvcr Rio Grando C. v. A. Louisv. Nashv. Ccrt. Miss. Kans Toxas ex 2o II. O. C. v. A. Union Psc. Hl. Aand. Canadian Pacific C. v. A. Prcmisleeningen. Ncdorl., Stad Amstcrd. ƒ100 3 Stad Rotterdam3 Gcmcontc-Credict .3 Stad Antwerpen 1887. 2% Hong. n.vpothceklotcn 4 Hong. Tlieiss. Rcgul. Loten 4 Ooatcnr., Staatslcen. 1854 4 dito dito 1SG0 6 Rusland, Staatslccning 1S64 5 dito dito 1866 5 Turkgoj Spoorweglecning 3 Vor. Koer8 koers. heden. 93% 101)4 101% m% 101% 101)^ 101% 94/* 100% 100% 80« 51% 81^ 81% 82 81% 93 92% 24^ 24-^ 96^ 97 97% 97% 97% 100% lOUjtf 106 1U5% 97 28 102) 70-jó 73^1 75% - 63% 63% 187 101% 101% 101% 101% 90 92% 52«ü 140 98% ;«8 61% 64 99% o_ 96% 90^ 05% 65% 63 03% 14 lu% 62% 52% 18% 10)^ 10% 68% 57% "1% 112% 108% 106% 1.3% 103% 103% 116% 115% 123 126% 169% 145 '29% 29% Couponnoleering volgens opgave tan de Con pon-Makelaar» Oostenrijk, Paptor 20.35 dito Zilver 20.35 Fransche ƒ47.60 Dlverso RUksmark 53.75 Itusaoa Goud Roebels ƒ1.90 dito In Zilveren ltoobeU 1.27 Amerlkaarreclio Gond Dollars 2.15. Beleeulug 2 pCt. Prolougatto 2)4 pCc. Beursoverzicht. Amsterdam, 2 Januari. Binnenlandsche waarden: Van Staatsfondsen zijn Integralen in eene minder geanimeerde stemming. Buitenlandsche fondsen Oostenrfikecho en Portugeezen konden zich op hun vorige koersen staande honden. Rus sen b(j geringen omzet fractioneel lager. Overigens was er weinig variatie. In buitenlandsche Spoorwegsoorten was voor Italiaansche en Russische soorten de stemming ongeveer als vorige noteering. Voor de Amerikaansche soorten was eenige verbetering to vermelden. De affaires in de Industrieele soorten waren heden niet zoo belangrijk als in de laatste dagen, de variatiën bestonden alleen in de Deli Cultuurmaatschappij, die 2'/, pet. ver beterden. Prolongatie 3 pet. Amsterdam, 3 Januari. Transvalia's waren heden flauwer, 47 pet. - Southstandard 18 pet.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3