Dr. LMM'S Melksuiker, Burgerlijke Stand. Toen nu (Je Poenggawabs, ziende dat zy onder don nieuwen toestand do Sasaksche bevolking niet meer zouden kunnen knevelen, waarschijn lijk op 23 Augustus eone geheime samenkomst hielden, waarin tot gewapend verzet werd besloten, in de hoop onze troepen in zee te dryven,hebbenzy ook Djilantiek daarin gekend, zoo hy althans niet in de vergadering tegen woordig is geweest, waaromtrent de geruchten uiteenloopen. Hy schijnt zich toen tegen de uitvoering van het plan te hebben vorzet, maar, toen men zich niet aan zijn raad stoorde, de belofte te hebben afgelegd om in elk geval niet den vader te spelen tegenover zijne landge- nooten, door ons de plannen mede te deelen. Yan daar dat toen generaal Van Ham hem vroeg, of er iets van waar was, dat bjj do Bali- neezen iets broeide, Djilantiek zeide, dat hy niets daarvan wist. Hg is toen van Tjakra- Negara vertrokken, eerst naar de Kombal baai, later naar Karang-Asem. Wat er nu ten aanzien van Djilantiek moet godaan worden, laat ik geheel over aan do prudentie van de Indische regoering, die meer gegevens heeft om hieromtrent een oordcel te vellen dan ik. Maar om een bewijs te geven hoe weinig nog in den Jaatston tijd by de In dische regeering het plan bostond om eene expeditie naar Karang-Asem te zenden, zal ik hier een telegram voorlezen, dat den 19don November aan den gouverneur generaal is ge zonden door den inspecteur der cultures Lief- rinck, die jarenlang op Bali is geweest en met do toestanden aldaar ten volle is vertrouwd; ty is zelfs naar Karang Asem gegaan, en heeft toen per telegraaf het volgende gemeld: „Keerde heden uit Karang Asem terug. De ontvangst aldaar was behoorlyk. Hield eenige malen besprekingen met radja Djilantiek en rijksgrooton, hoofdzakelijk om onthouding van alle bemoeienis mot de aangelegenheden van Lombok en het niet ontvangen van lieden van daar afkomstig aan te bevelen. Zy beloofden daaraan te zullen voldoon en betuigden ook overigens hunne gezindheid om de bevelen der regeering op te volgen." Dit telegram is, zooals ik zeide, van 10 November, en nu geloof ik niet, dat na dien tgd de toestand zoo is veranderd, dat nu tot eone expeditie tegen Karang Asem zou be sloten zyn. Ik zal de Kamer nu niet langer met dit punt bezighouden, hoewol ik nog verschillende bescheiden voor my heb liggen, o. a. nog eon brief van den resident van Bali eri Lombok zelf, waarin gehandeld wordt over onderschepte brieven van Goesti Djilantiek, wolke bewyzen dat hy vriend wenschte te blyven mot den vorst van Lombok, zonder in eene andere positie te komen tegenover bet Nederlandse!» gouvernemont. Ik geloof zelfs, dat hot hem zeer aangenaam zou zyn om, nu niemand aangewezen is om aan het hoofd van het ryk van Karang-Asem te staan, want hy was niets anders dan de stadhouder van den vorst van Lonbok, zelf aangewezen te worden als de bestuurders van het ryk. Mynheer de voorzitter! Mot hetgeen ik zoo even heb medegedeeld, meen ik tevens be antwoord te hebben wat de heer Pynaker llordyk in den aanvang zyner rede heeft gezegd. Over hetgeen in de dagbladen gestaan heeft meen ik, dat wy ons werkelyk nog niet ongerust behoeven te maken. In elk geval: komen die tyden, komen die zorgen 1" LOMBOK. Uit Weltevreden ontving de „Tel." gisteren liet volgende telegram: „Generaal Vetter is bier aangekomen. „Hy word vorwelkomd door den Gouverneur- Generaal." Men zal zich berinneren, dat voor enkele dagen (op 27 Dec. 1894) hier te lande het bericht is ontvangon, dat de Gouverneur Generaal de Lombok expeditie heeft ontbonden verklaard een heuglyke tijding, welke als het einde van den met succes bekroonden kryg is te beschouwen. De terugkeer van generaal Vetter mag een bevestiging van dit bericht geacht worden, nu hy immers als z\jn voornemen had te kennen gegeven de expeditie tot een goed einde te willen brengen, ofschoon het om ge zondheidsredenen wenscheiyk ware geweest dat hy reeds eerder Lombok had verlaten. Het telegram zegt niet dat de troepen ook zyn teruggekeerd. Waarschynlyk is de opper bevelhebber vooruitgeroisd en zullen do anderen ook wel spoedig volgen. Zooals mon weet, blyven voorloopig twee bataljons op Lombok. Geineïis*cl Nieuws. Gedurende hot jaar 1894 zyn opgenomen in de Stedelyko Werkinrichting alhier: 28,425 volwassen personon en 6227 kinderen, te zamen 34,652 of gemiddeld 95 personen per dag. Een man, die gisteravond eerst in do sneeuw lag te slapen by de Bouwe- louwonsteeg, op do Oude Vest alhier, werd later, om halftwaalf, in het water, niet zeer ver van daar, by de Pauwbrug, aangetroffen, toen niet slapende, maar lawaai makendoom hulp te erlangen. Eerst één persoon, even daarna twoo mannen hielpen hem uit hot groote bad en transporteerden hem, die Van 't H. bleek te zyn, naar de Haven, waar een derde zich over den nog niet nuchtere ont fermde en hem bracht naar do op dit oogen- blik voor hem allerveiligste haven: zyn leger stede in zyne woniug aan den Zyisingel. Een treurig ongeval had te Alfen plaats. Een kind van 4 maanden van akker De L. was zwaar verkouden en de moeder ïneendo goed te doen den kleino oen stoombad to geven, ten einde de adom- haling gemakkelijker te maken. Zy plaatste daartoe een ketel met water op een petroleum stel voor het leger van het kind en een paar uren ging dat uitstekend. Toen do moeder zich echter een oogenblik verwyderde, kookte het water over, waardoor het gezicht en cio rug van het kind verbrandden. Na een smartelyk lyden van cenige uron volgde de dood. De stoombootmaatschappy „Cars- jens" hoeft den dienst van Aalsmeer naar Amsterdam 's morgons te 10 uren en van Amsterdam via Aalsmeer naar Leiden te* 12 uren gestaakt. Indertyd was deze dienst opge richt om te concurreeren met de maatschappy „De Postiljon", die echter alle concurrentie opgaf en geheel staakte. De bewoners vau Aalsmeer en omstreken worden tegenwoordig byna elke week verblijd met plannen op papier van spoorwegen en trams, doch in stede van meer verkeer, krygen ze nu weer inkrimping. Het is wel vreemd, dat eeno zoo bloeiende en dichtbevolkte streek als ingesloten is tus schen de lynen AmsterdamUtrecht Leiden Haarlem Amsterdam zoo schaarsch voor zien is van verkeerswegen. De armste heistreek heeft haast meer spoor- en tramwegen dan dit vruchtbaar deel van Noord-en Zuid-IIolland. (T). Een heer, blykbaar een vreemde ling, die de I-Iollandsche taal niet machtig scheen, werd Dinsdag avond, in het Voorhout te 's-Gravenhage, boraoeilykt door drie be schonken artilleristen. Eon ander heer trachtte den vreemdeling uit do verlegenheid te helpen, doch word toen door de militairen, die hun sabels trokken, mishandeld en verwond. Aan het politiebureau dor 2de afd. word hem de eerste heelkundige hulp verleend. Eon offi cier van administratie, in garnizoen to Leiden, die zich in burgerkleeding met de zaak bemoeide, na zyn qualitoit to hebben bekend gemaakt, werd door do dronken militairen uitgescholden. Tegen de artilleristen werd proces verbaal opgomaakt. Door don kantonrechter te s Gra- venhage werden in J894 gewezen in het. kanton Den Haag 4056 en in het kanton Delft 1410 vonnissen in strafzakon. Te Maastricht is op last van den officier van justitie gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht de ontslagen stads waagmeester d. H. Hy wordt beschuldigd van giften te hebben aangenomen, wetende, dat zy hem werden godaan, om in stryd met zyn plicht het gewicht van ter weging aangebo den goederen hooger op te geven dan werke lijk het geval was. Te Naaldwyk stierf tengevolge van bloedvergiftiging een labaks werker. Een wondje aan de hand was oorzaak, dat Ue ge heele arm opzwol en hy na enkolo dagon overleed. Of de vergiftiging het gevolg was van den arbeid in de tabak is niet vastgesteld. Zoo dikwyis worden allerlei gevaariyke middelen gebruikt ter genezing van wonden. Naby liet station Et ten Leur heeft een droevig ongeval plaats gehad. Omstreeks 11 uren werd door een voorby- rydenden goederentrein de wegwachter-hulp- wachter A. S., dienstdoende en wonende aan wachtpost 16, aangereden en ouniiddellyk godood. Door eon der visehsloepen, welke deze week te Middelbands binnenkwamen, word het bericht meegebracht, dat do visscber P. Groon tydens den laatsten storm op zee werd overboord geslagen en verdronk. De jonge man laat eene weduwe met een kind na. In 1870 werdteOudBeierland vacant de betrekking van kapitoin-commandant der dd. schuttely, on tot heden is geen nieuwe benoeming in de „Staatscourant" verschenen. Verder zyn sedert vele jaren vacant de be trekkingen van lsten en 2den luitenant en van officier van gezondheid. Ofschoon do schuttery aldaar nog altyd onder de dienstdoende wordt gerekend, is zy in meer dan 20 jaren niet onder de wapenen geweest. Onder Alkmaar is gisteravond te halfzes door oen onbekende oorzaak de touwbaan met werk- en bergplaats van den heer L. M. J. Paleari, oven buiten de stad, afgebrand. Gelukkig was de wind naar de zyde, waar geen andere gebouwen stonden. Te Roermond zyn twoo trans porten gevangenen aangekomen, één uit Maas tricht en éón uit Assen, wyl de gevangenissen aldaar geheel bezet zyn. Op last van den officier van jus titio te Winschoten is het lyk van zekeren S., te Winschoten, die zou zyn verdronken, woder opgegraven en geneeskundig geschouwd. Te Haarlem is door 57 van de 70 patroons-slagers besloten tot invoering, gedurende de wintermaanden tot Mei toe, van Zondagsrust voor de gezelleD. Te Nymegen heeft het comité van de slagers- gezellen-veroeniging „Eendracht maakt macht" aan de klanten en do patroons aangekondigd dat, to rekenen van Zondag 6 Januari a. s., de Zondagsrust voor slagersgezellen, met of zonder hun instemming, wordt ingevoerd. Verborgen schatten. Te Zoute- lande waren Zondag-ochtond een veertigtal dykwerkers van Wostkapello begonnen met het maken van een zoogenaamden „platberm," daar, waar de duinen het meest hebben geleden. By de opgraving stootte men ip een vloer van roodo plavuizen, van zeer kleine afmeting. In een hoek van den vloer werd een gedeelte van een geraamte gevonden. Gevonden zyn nog volgens de „Midd. Ct." eeniïro kooeren sreldstukkea- o. a. Frisja 1628. Transylvania 1626, benevens oen geldstukje met een beeld van een man of een vrouw, waatomheen een randschiiir, dat wegens het roest niet te ontcyferen is. Ook kwam te voorschijn een stecnen poppetje, van onderen geschonden. Omtrent liet gebeurdo te Heugen meldt het „Limb. Nbl." het volgende: Een verschrikkelijk drama werd Dinsdag middag omstreeks halftwaalf afgespeeld op den Heugomerweg. Tusschen eenigo bewoners aldaar ontstond wegens eene onbeduidende oorzaak, nl. ten gevolge van kinderen, die kattekwaad hadden uitgevoerd, twist, welke zóó hoog liep, dat zekere Th Devens, arbeider, oud 19 jaren, te Luik werkzaam zyndo, een revolver haalde en twee schoten loste op de huisvrouw Lubon, met net gevolg, dat zy in het gezicht werd gewond door een gioot aantal hagelkorrels, zoodat zy het genot dtr beide oogen wel zal moeten missen. De ongelukkige verkeert in levensgevaar. Do dader werd gearresteerd door de mare chaussee, terwijl de revolver werd in beslag genomen; de revolver was nog met twee patronen geladen. Met algemeone stemmen heeft de christelyke werklieden-vereeniging te Middel- stum de volgende motie aangenomen De werklieden-vereeniging, oordeelende dat te vroege en onbezonnen huwelyken van onze dienstbaren medewerken tot vergrooting van den socialen nood 'van onzen werkenden stand, acht het wenschelijk dat allen, die daartoe in do gelegenheid zijn, medewerken tot voor koming er van. Wat verlangt men al niet, dat een dagbladredacteur zal wetenEen bydrage tot dit thema levert een te Dorimund vor- schynend blad, dat een kluchtige schets geeft van de vergeefsche moeite, die hare redactie zich gegeven heeft om een barer geabonneer- don te gerieven, die met de zoo onschuldig klinkende vraag by haar kwam hoe de „Oberprasident," de eerste regeenngspersoon, van WestfaljR heette. De familienaam van dezen waardigheidsbekleder was natuurlijk gemakkeiyk te vindon; onder de eerste de beste publicaties kwam die voor. Maar daar mee was de vrager niet voldaanook de voornamen wilde hy weten. Daaromtrent nu verschaften de door den „Oberprasident" uit gevaardigde publicaties geen licht; niet eens de beginletters van de voornamen waren by do naamteekening van den magistraat ge voegd. Uit den regeeringsalmanak werd men niet wijzer. Navraag, op het politiebureau en op hot bureau van den landraad gedaan, gaf ook al geen resultaat. Eindelyk word ernaar Munster getelografeerd, naar het bureau van den „Oberp:asident" zelf, doch van daar kwam het antwoord terug, dat men 't ook niet nauwkeurig wist}' maar meende dat de naam zoo en zoo was. „Hm!" merkte de vrager brommend op, toen hy onverrichter zako heen ging. 't Valt my tegen, dat ge zoo'n een voudige vraag niet kunt beantwoorden. Ik had gedacht, dat een redactie er beter op inge richt zou zyn omuinlichtingen to geven." Een manwjjf. Te Mainz heeft eene vrouw, die met haren echtgenoot in twist geraakt was, dezen uit een openstaand venster van de eerste verdieping op straat go worpen. Do man, die eene hersenschudding en een beenbreuk opdeed, is ter verpleging in h=t hospitaal opgenomen. Een Franscho ingenieur heeft het plan om een schip te bouwen, bestaande uit een vaartuig met platten bodem, dat door groote rollen gedragen en boven water gehouden wordt. De rollen moeten dienen om het vaar tuig dry vende te houden, en evenoons om het voort te bewegen. Met een model van vyf meters lengte zyn de eerste proeven gedaan op een in de nabyheid van I'arys gelegen meer. Thans is er een „rolscbip" van 25 meter lengte en 11.8 meter broodte in aanbouw, waarvan de rollen 8 meter in doorsnede zyn. Daarmede zullen op het Kanaal proeven go nomen worden, van welker uitslag het. zal afhangen of de voorgenomen bouw van een grooten Oceaanstoomer van 130 meter lengto zal worden ondernomen. Als een bewys, dat de uitvinder althans in Frankrijk volstrekt niet als een plannenmaker wordt beschouwd, wordt aangehaald dat de admiraal Coulombeaud in het tijdschrift „La Marine do France" een uitvoerig artikel aan liet onderwerp heeft gewyd. Uit Nieuw Orleans wordt gemeld, dat Colombia door vreeselyke stormen is ge teisterd. De zee heeft het dorp Gaïra geheel verzwolgen en vyftig personen zyn in de golven omgekomen. Door de jockey-club te Parys is na een nauwkeurig onderzoek besloten, het paard „Ma Souveraine" uit to sluiten van alle wedrennen en den eigenaar, baron De Larouillióre, voor zyn gansche levon te dis- qualificeeren. Bovendien heeft de club bepaald, dat alle sommen, welke door de merrie zyn gewonnen, ten bedrage van 129,400 franken, moeten worden teruggegeven, omdat zu' toe* behooren aan de paarden, dio als nummer 2 of 3 zyn aangekomen. Dit strenge vonnis heeft baron De Larouil- lièrè te danken aan het feit, dat hy „Ma Souveraine" altyd voor een halfbloed heeft laten doorgaan, ter wyl zy een volbloed was. Van de weersgesteldheid in de maand Januari zegt prof. Falb: In tegen stelling met de vorige maand heeft men in deze maand rykeiyk sneeuwbuien te verwach ten, niet alleen in Midden-Europa, maar ook in het Zuiden en "Westen. Vooral gedurende de eerste helft der maand zullen we sneeuw en vorst bobben, terwyl in de tweede helft do «•-ueeuwbuieo zeldzamer wcrie-U en hot woder zachter. Van 1 5 Januari lichte sneeuw buien by gematigde temperatuur. Den 5don sneeuwstormen, vooral in 't Noorden van Europa. Van 6-12 Januari sterkere snecuw- buitn met toenemende koude, niet alleen in geheel #Duitschland, maar ook in Oostenryk, Opper- en Midden-Italiè; vooral omtrent den Ssten sterke toeneming der koude, ook in het uiterste Westen. Veelvuldige aardbevingen zyn waarschynlyk. Den lldon is een kritieke dag van den eersten rang. - 13 15 Januari: de sneeuwbuien verminderen. De temperatuur stygt. Hier en daar dooi-weer. - 16—22 Jan. Do regen neemt toe, de sneeuwbuien komen weer, de temperatuur daalt, vooral ongevoer den 17den Januari. 2326 Januari: Plot seling en algemeen dooi weer, van 't Westen naar 't Oosten. Intusschen dreigen ovêrstroo- mingen, vooral in 't Westen. De regenbuien nemen toe en boreiken ongeveer den 24sten hare grootste sterkte en uitbreiding. Aardbe vingen zyn waarschynlyk Den 25sten Januari is een kritieke dag van den 3den rang. 2731 Januari: De temperatuur daalt, in 't begin weinig, later iets sterker vriezend weer, vooral in 't Zuiden. De regen neemt in 't begin af, maar neemt in de laatste dagen weer toe, zonder veel water aan te brengen. Te Londen is gisterochtend een geweldige brand uitgebroken in Martin's Fran- sche bleekerij, Edgware Pvoad, Westelyk Lon den. Door het late opdagen der brandspuiten konden de vlammen zich snel uitbreiden. Spoedig waren eenige buizen verbrand en daarin kwamen eenige menschen jamraerlyk om het leven. Hoevelen verbrand zyn is nog onbekend, vermoedelyk acht; sommigen meo- nen vyftien. Blykens een telegram uit St.-Pe- tersburg, is de groote petroleum-raffineerdery der heeren Rychlowski en S3jet, te Batum door brand vernield. Van de geheele fabriek bleef niets behouden. De schade is zeer groot. Chrysant lie mum-salade is de nieuwste uitvinding op culinair gebied. Men heeft die te danken aan het verre Japan, waar zy samenhangt met de galanterie jegens het schoone geslacht. De tot het diner genoo- digde gasten plegen namely k voor de gastvrouw exemplaren van de groote Japansche bloem mee te brengen. Deze verplukt ze eigenhandig, legt do bloombladeren in een saladebak en kruidt ze met zout, peper, azyn en olie; daarna giet zy over het mengsel een groot glas wyo, by voorkeur oude madera, uit, en na goed door elkaar gewerkt te zyn, is de salade gereod. Op het eiland S i c i 1 i e n i n e e n gedeelte van Calabrië zyn den 3lsten Dec. weer aardschokken waargenomen. De schok ken waren vry hevig, maar toch werd daar door geen ernstige schade veroorzaakt. Galanto troost. Jonge dame: „Ach, dokter, het leven is toch een aan- houdendo stryd!" Dokter: „Dat is zoo. Maar als mon uit dien stryd komt met zulk een paar blauwe oogen als gy, dan mag men tevreden zyn." Dc moord te Nijmegen. Omtrent de aanleiding tot den reeds ver melden moord te Nymegen loopen de lezingen uiteen. Volgens bet eene verhaal zou Frans Van Laanen, het slachtoffer, met twee kolonialen en een burger het logementje van Boelens hobben bezocht en daar ruzie hebben gekregen. Dit beviel Boelens niet en nog minder aan eon der logó's, zekeren Verbeek, koopman in postpapier uit Arnhem, door wiens tusschenkomst vooral zy het maar beter vonden heen te gaan. Doch Verbeek achtervolgde hen ook buiten, waardoor het gezelschap zich in tweeën splitste. Van Laanen liep de naburige Karregas in, in welke gas men kort daarna zyn lyk vond, met twee messteken in den rug. Op Verbeek scbynen zware vermoedens te rusten, deze toch zou uit de slaapstee een mes hobben medegenomen, dat na diens arrestatie door do politie in beslag is genomen en nog met bloed bevlekt was. Volgens een ander verhaal had Van Laanen Maandag-avond om elf uren de ouderlyke woning in de Zwanengas verlaten, om een boodschap te verrichten. De Zwanengas door gaande, had by voor een grap, zooals op Oudejaarsavond wel meer aardigheden worden uitgehaald, op het raam van de slaapstede van W. Van Heel aldaar getikt of geklopt, waa op terstond drie personen, die in deze slaapstede verblyf hielden en wellicht door drank waren opgewonden, naar buiten kwamen stormen, den jongeling, die inmiddels op den loop was gegaan, achterna zetten, en hem met messen twee geweldig diepe steken in den rug toebrachten. De ongelukkige viel terstond dood neder. Zyn lyk werd op korten afstand van de slaapstedo op straat gevonden en door be woners uit de buurt naar de ouderlyke woning gebracht, van waar het dienzelfden nacht door de politie werd vervoerd naar het Stedeiyk Ziekenhuis onder Hees, om aldaar gerechtelyk geschouwd te worden. Met het visum repertum zyn belast de doctoren Banning en Hoeben. Het lyk is overgebracht naar het zieken huisje aan de Koninginnelaan. Door Verbeek moet alle schuld worden ontkend. Alle logé's van Boelens en Boelens zelf ook werden gehoord. Mede is in hechtenis genomen zekere Van Tricht, een ander venter in papier, uit Deventer, doch ook deze ontkent alle schuld. Behalve door dezen noodlottigen twist onder scheidde de oudejaarsavond zich te Nymegen door tal van baldadigheden en vechtpartyen. Bij den kleermaker C. Joucka. aan den Doidendaal, werd door een beschonken veld artillerist, uit Arnhem, met eenigo Nymeogeche kornuiten, na een voorafgaanden twist met den zoon des huizes op straat, nagenoeg de geheele ondorpui van diens woning stukgetrapt on geslagen. Ook werd by den slachter P. J. Leendors, in de Korte Brouwerstraat, inge broken, en zyn aldaar eenigo vleeschwaren gestolen, waarvan de dader nog wordt gezocht. Op den Nieuwjaarsdag was het ook ni t rustig, wyl hier en daar wederom bloedige botsingen tusschen militairen en burgers of tusschen burgers onderling voorvielen. By al deze wandaden heeft natuuriyk de sterko drank eeno groots rol gespeeld. RECLAMES, a '25 Cents per regel. Bij het gebruik van in bussen, bedragen de aSgchccïe voedings kosten voor een kind van 1 tot 7 maanden slechts 8 11 Cts. per dag en het succes is verzekerd. Ncderlandsche Albaminefabrlck, Leiden. 7215 10 ALFEN. Bevallen: J. H. Van Wilgen geb. IJdo Z. K. Van Leeuwen geb. Van den Berg Z. T. Dc Ruiter geb. Van der Hoogt D. J. Kraan geb. Beijen levenl. Z. C. De Vos geb. v. d. Spek Z. Overleden: J. Oosthoek Mz 76 j. M. Idenburg. D. 1 m. J. Sterk, echtg. v. J. Gersie, 71 j. C. L. De Lange, Z. 20 j. Tli. Van dei- Laan, Z. 5 in. R. Van Zwieten, echtg. van L. Kwakernaak, 76 j. J C. De Jager, D. 1 j. A. Van Dien Z. 2 j. Gehuwd. A. v. 't Wout eu K. Terhorst. AAKLANDERVEEN. Bevallen: M. Kempen geb. Van Leeuwen Z. J. Kruit geb. HogenesZ. Overleden: 11. Van der Bijl 1 j. BODEGRAVE. Bevallen: S. De Beer geb. Ter Beek D. J Do Vries geb. Lok D. W. M. Abbekcrk geb. Pijper Z. Overleden: G. Do Ruiter, wednr. v. F. Tuis, 75 j. M. Bijleveld, wednr. v. H Rietveld, 78 j. C. Van Vliet, echte. v. S. De Jong. 71. j. P.M. De Vlieg. 40 j. E. De Jong, echtg. v. L>. Gelder- blom, 55 j. M. Vermeulen, 13 m. GehuwdJ. Oliemans jm. 26 j. en M. Schouten jd. 25 j. BOSKOOP. Bevallen: L. Polderman geb. Sche eren s D. J. C. Mohr geb. Van Heiningen D. A. Blonk geb. De Raadt D. M. De Vink gob. Bakhuizen D. Overleden: P. Ravensberg 80 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A. v. w. Velde geb. Van Rijn twee D. D. Van Tol geb. Rijns- burger Z. A. Pleijsier geb. llortensius D. N. C. Ziutcl geb. Vrijenhoek Z. G. A. Pijnakcr geb. Prins D. A. Van Leeuwen geb. v.DrielZ. Overleden: J. Sloof, wed. v. K. Niemants- verdriet, 77 j. G. A. S»nit9. Z. 3 in. C. Swart, wed. Gs. v. Wetten, 68 j. R. Oudshoorn, echtg. v. A. Kok, 37 j. J. Van Holï. echtg. v. G. Hoogendoorn, 62 j. A. Binnendijk, wednr. v. Gs. Binnendijk, 80 j. Gehuwd: G. De Kruijff, wednr v. G. Braat, 49 j en L. C. Van Wceren, wed. van A. Van Elswijk. 44 j. LEIDERDORP. Bevallen: A. d. Hertog geb. Runia Z. S. J. Bos gob. Chardon Z. Overledou: M. C. Melet D. 2 m. P. A. Spek Z. 3 m. OUDSHOORN. Bevallen: J. Van Gemcrtgeb. De Kruijf A. Oudsboorn geb. v. Velde Z. M. Van Teijlmgen geb. Van Winkel D. S. Van Amsterdam geb. Van Velzen Z. Overleden: W. Kammeraad, ccbtg. van M. A. Van Griethuizeu, 52 j. K. Van Gorkum D. 2 j. A. Dirkzwager, echtg. van G. J. Van Kla veren, 53 j. I. De Jong D. 2 j. I'. J. v. Loeuwon Z. 11 m. Gehuwd: W. Van Drenth jm. 27 j en A J. Van de Berkt jd. 19 j. TER-AAR. Bevallen: M. Do Bruijn geb. Blom D. G. Van der Vlugt geb. Wijnbergen D. Gehuwd. M. Lek, wednr. van C. Den Dubbel den, 56 j., en M. Den liaan, wed. van B. Sna- bel, 54 j. ZWAMMERDAM. Overleden: M. Burger, wed. van S. Koster, 85 j. C. Van Zijl, wednr. van S. Lok. 78 j. Gehuwd: C. De Ruijter jm. 25 j. en W. P. Van der Waaij jd. 27. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: TT. M. Martman en G. J Appelman, Den Haag; W. K. M. Beugel en H. M. Platte, Haarlem. Bevallen: R. Samuel—Van Os, D., Rotter dam. P. Hausdorff—Bondi, D. idem. G. ReraptVader, Z. Zicriksee. A. Moquette Hoogerboud, 1). Rotterdam. A. C. Trip—Tra kranen, D., Niouwer-Amstel. A. De Jong Cleijndert, Z., Scheveningen. R. C. M. Beijder- wellenHotke, D., Rotterdam. J. H. Daniëls— Pols, D., Gorkuin. J. TcrwindtFicq, Z., Arn hem. E. ServatiusRibbius, Z., Smilde. Overleden: Wed. E. NiokerkDe Jong, 62 j. Rotterdam- C. Van Room, in. 36 j. idem. J. C. BoorsStadlrnair, 40 j. idem. G. F. A. Wieringa, m. 49 j., Brussel. J. L. Van Oijen, m. 72 j., Dordrecht. W. Hoozcman, m. 37 j. Vlaardiugen. A. Vorster, m. 22 j. Maarsen. Mr. II. A. D. Van der Meer, m. 83 j. Breda. P. Jongens Dz m. 16 j. Nieuwe Niedorp. E. C. M. ModdermanVan Hall, 69 j., Groningen. C. Boeke, m. 26 j. Rotterdam. A. M. Detber- meijerWctbacke, 64 j,, Munster (W.). M. Barendregt—Qualm, 55 j. Rozenburg. G. H. O. Wiesner, m., Den Haag. II. G. Van den Toorn, m. Menton. Wed. W. StormVan der Chijs, 80 j., Delft. Jonkvrouwe A. E.De Brauw, Don Hong. P. Van Rijn, m. 83 j., idem. H. De Wijn, m., 75 j., Westzaan. B. E. C. Henny. v. Baarn. BUITENLAND. Franliryk. By de gebruikelyke Nieuwjaarsreceptie op het Elysóe ontving president Casimir Périer de voorzitters van Senaat en Kamer en de leden van het corps diplomatique. Namens de vertegenwoordigers der andere staten hield de pauselyke nuntius, de oudste van het corps diplomatique, eene toespraak, waarin by den wensch uitsprak, dat de vrede tus schen alle volkeren nog lang zou worden gehandhaafd. De nuntius wees er op, dat het jaar zich onder gunstige voorteekenen had ingezet, en vervolgde: „Hoe dikwyis de be langen der volken uiteenloopen, er is een hooger belang: een ideaal van vrede en ge rechtigheid, dat alle natiën vereenigt in een gevoel van broederschap, en het i3 de eer en de roem van alle beschaafde volken, dit het voorwerp te maken van hun hoogste streven." In zyn antwoord herinnerde Casimir Périer aan zyn betreurden voorganger, en vervolgde daarna:

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2