Burgerlijke Stand. Beurs van Amsterdam. Voor de rechtbank te Amsterdam neeft zich moeten verantwoorden J. Veen, een werkstakend gezel van de Waskaarson- f.tbriek, die op 18 December den niet ata- kcnden bejaarden werkman Schlebaum mis handeld had, en deze, door overmacht genood zaakt, zijn arbeid had nederg6legd. Beklaagde bekende deze mishandeling te hebben gepleegd, alléén om S. te beletten aan zijn werk te gaan. Mr. Kegout, substituut-officier van justitie, wees er met nadruk op, dat voor een ieder het recht bestaat den arbeid te staken, doch deze beklaagde had zich schuldig gemaakt aan het belemmeren der vrijheid van een ander om zijn arbeid te verrichten en had, om dit do:l te bereiken, tot eene wreedemishandeling zijn toevlucht genomen. Hg noemde dit een droevige zaak, voortspruitende uit de ophitsing, aangewend by aene werkstaking, en eischte tegen beklaagde eene gevangenisstraf van twee maanden. Do beklaagde, hoofd van een huis gezin met drie kinderen, riep de clementie der rechtbank in. Volgens rapport van stuurman H. drootveld, van den Scheveningschen logger „Minister Modderman," was deze schuit meer dan een half uur voortdurend onder water en scheelde het maar weinig of zg was ver gaan. Ter hoogte van Terschelling heeft men veel geleden. Do over boord geworpen en verdronken man der equipage was de matroos "VV. Pronk. Een ander matroos, die over boord geworpen werd, kon aan de andere zijde van den logger weer aan dek gebracht worden. Een oogenblik gaf do equipage den moed op, doch op het voorbeeld van een 16-jarigen scheepsjongen werd een poging om naar den wal te komen met good gevolg bekroond. Eeno dame te Haarlem zond haren knecht Nicolaas Bakker met geld naar het postkantoor om daar verschillendo postwis sels te betalende man is echter verdwenen, zoodat de politie onderzoek doet. Het gerechtshof te Arnhem heeft J. Th. Stelbrink, te Nymegen bekend door den aanslag op den weesvader Konst ver oordeeld toi 3 jaar gevangenisstraf. De recht bank had hem tot 18 maanden veroordeeld. Naby Huisduinen is gisteren oit zee aangedreven het lijk van een onbe kend zeeman, gekleed in wollen rok, pilow broek en hooge laarzen. Donderdagavond brak een felle brand uit in den houtzaagmolen van den heer Helder aan de Leeuwarder Ee, bij Dokkum. Do geheels molen is tot den grond afgebrand, ook een aanzienlijke voorraad hout werd oen prooi der vlammen. Zooals gemeld werd, is bij een paar alleen wonende dames te Njjkeik een brutale inbraak gepleegd. Thans wordt daar omtrent nog het volgende gemeld: Van de ongeveer 45 ontvroomde tiengulden stukken zjjn er Maandag 37 teruggevonden in aan akkermaalsheg even buiten de kom der gemuente. Zij waren in den grond verborgen, terwol de plaats door eenige kleine merk- teokenen aan het hout was kenbaar gemaakt. Do daders van den diefstal, een paar jongens, Brom on Van den Berg van wie de eerste reeds eenigen tij d op den Kruisberg had door gebracht en die nog onlangs voor do recht bank te Zwolle terechtstonden wegens diefstal van aardappelen en wegens verzet, en waar van één, toen hij moest verschijnen, zoo dronken voor het gebouw der rechtbank lag, dat hjj door de politie moest worden inge rekend, hebben bekend de daders van do inbraak en den diefstal te zijn. Zij zjjn naar Zwolle overgebracht. Nog steeds komen ook berichten in van scheepsrampen, die in den storm van Zaterdag op de Engelsche kust hebben plaats gehad. By het eiland Man is de stoomboot „Atvdos", van Glasgow, vergaan met al de negentien opvarenden. De schoener „Venus", van Gothenburg, werd geheel ontredderd te Grimsby binnengesleept; de schipper en twee matrozen waren in den storm overboord ge slagen. Een te Yarmouth binnengeloopen kapitein rapporteerde dat hij op zee een bark had zien drijven, met de kiel naar boven; omtrent de indentiteit van het vaartuig kon hy geen aanwijzingen doen. De laatste dagen liepen in de havens op de oostkust nog verscheideno schepen binnen, die ernstige averij hadden bekomen; sommige hadden in den storm één of meer personen van de bemanning verloren. In vele jaren is hot verlies aan menschenlevens bij storm niet zoo groot geweest als thans. Stormberichten. De zeerampen, die elke hevige storm, als dezer dagon ver oorzaakt, geven aanleiding tot de vraagwelk nut hebben de telegraphi3cbe weerberichten, welke thans dagelijks worden openbaar ge maakt? Worden daardoor inderdaad vele sche pen en menschenlevens gespaard? Het antwoord kan alleen gegeven worden door statistische waarnemingen als in Noord- Amerika geschieden. Van 24 tot 29 September en van 8 tot 10 October van dit jaar kwamen op de kusten der Atlantische Zee en in de Golf van Mexico zware stormen voor. Te Washing ton heeft men uit de verschillende havens gogevens verzameld over het getal schepen, dat gedurende die dagen, nadat de telegraaf waarschuwingen had gebracht, binnen z(jn gebleven. Hun aantal bedroeg 2305, en z(j hebben een gezamenlijke waarde van 36 millioen dollars. Nu zullen wel niet al die schepen enkel op grond der stormberichten lu de havens zijn gebleven, en ook is het ni.-t te bepalen hosvele, als ze vertrokken waren, zouden zijn vergaan of beschadigd. Maar het centraal-bureau te Washington heeft toch een aantal berichten ontvangen, die recht -even met zekerheid aan te nemen dat een groot getal schepen en levens enkel door de waarschuwingen van het meteorolo gisch bureau zijn gered. INGEZONDEN. Nctlcrlanilsch, geen Franse!». Nog een paar dagen en honderden in den lande zullen weer de dwaasheid begaan, die don lachlust des vreemdelings opwekt, de ergernis van wie het wèl meent met onze taal. Wij bedoelen het zenden van een kaartje, als tolk van onze boste wenschen, aan vrienden en verwanten, wier taal ook de onze is, met afkortingslettors, aan de Fransche taal ontleend Dat men toch eindelijk breke met die 1S- eeuwsche gewoonte om dergelijke dingen op zijn Fransch te doen! Voor wie er vorlegen mee zit, hoe ze te vervangen, volgo hier eene vertaling, ook van die afkortingen, welke bij andere gelegenheden gebezigd worden: p. f. worde m. g. (met golukwensch), p. c. vervalle voor m. r. (met rouwbeklag), p. r. verdwijnevoorm.d.(met dankbetuiging), p. p. c. make plaats voor t. a. (tot afscheid). Ieder beproeve het in eigen kring en zegge het voort! D. CORRESPONDENTIE. - Het Finantiéel Overzicht blijft voor heden achterwege, aan gezien do feestdagen deze week aanmerkelijk hebben bekort. Merkelijke Berielitou. Woubruggo: Voor de afdeeüng van den Nederlandsclien Protestantenbond zal Zondag, 30 dezer, des avonds te 7 uren, als voor ganger optreden ds. H. J. Van Noubuys H.Gz., predikant te Oudshoorn. BUITENLAND. Frankrjjtc* Naar men weet, is do Fransche kapitein Dreyfus in hooger beroep gekomen tegen het vonnis, dat de krijgsraad, die hem tot depor tatie en degradatie veroordeelde, heeft uitge sproken. Vermoedelijk zal het hof van cassatie den 31sten Dec. bijeenkomen, ten einde daar over te beslissen. Mocht het beroep worden verworpen, dan zullen den veroordeelden kapitein do ken- teekenen van den rang, dien hij in het leger bekleedde, ontnomen worden. Dit zal go- schieden op het voorplein van do „Ecole Militaire", in tegenwoordigheid van de leerlingen der school. B(j het déjeuner, te Parijs door gene raal Boisdreffre aangeboden aan generaal Tsjerkoff, deed zich een vermakelijk incident voor. Generaal Boisdreffre dronk op de ge: zondheid van zijn gast en voogde er aan toe dat aan den president dor republiek de eer tookwam het eerst een toost uit te brengen op den Keizer van Rusland, en dat hij het dus voorloopig zoude nalaten. Kort daarna stond do minister van oorlog, Nercier, op en zonder in het minst acht te slaan op wat Boisdeffre gezegd had, stelde hij een dronk op den Czaar in. 's Avonds, aan het diner in het Elysée, was dus Casimir Pél ier niet de eerste, die op de gezondheid van den Czaar een glas ledigde. Gi-oot-Britunnf 3. De toestand van Lord Randolph Churchill blijft zeer hachelijk. Lord Randolph bracht een vrij gunstigen nacht door, maar toch blijven de geneesheeren van meening, dat do patiënt niet zal her stellen. Van allo kanten, niet alleen uit Engeland, maar ook uit andore landen, wor den bewijzen van belangstelling gezonden. De droevige wijzo, waarop de kortstondige loopbaan van dezen staatsman eindigt, ver wekt algemeone deelneming. Koningin Victoria en de prins van Wales laten zich per tele graaf steeds op do hoogte houden van lord Randolphs toestand. Volgens het „British Medical Journal" is de verlamming, waaraan de zieke thans lydt, het gevolg daarvan, dat hy zich vroeger heeft overwerkt. Uit Junigaram meldt men over de expe ditie tegen de Waziri's, dat het detachement van 600 man, met twee stukken geschut, dat uitgezonden was om enkele vyandelijko ver sterkingen te slechten, weder in het kamp is teruggekeerd. De troep had eenigen tegen stand ondervonden, waarbij 2 officieren en 4 minderen werden gowond. Ook het lste Gourka's is met den v(jand slaags geweest. De koude is zeer vinnig en er vallen groote hoeveelheden sneeuw. Heden is Gladstone 85 jaar geworden. Op z(jn laatsten verjaardag werd hy, toen hy als eerste minister in het Lagerhuis verscheen, met gejuich begroet, waarmede ook tegen standers instemden. Thans is hy eenvoudig burger, maar de vereering van dien grooten staatsman is niet afgenomen. Weinige Engel sche staatslieden hebben zulk een hoogen ouderdom bereikt. Lord Grey was 81 jaar, toen hy stierf; lord Wellington 82, terwyi lord Sidmouth 87 en lord Russell 88 jaar zyn geworden. Alle vier hadden zich eenigen tyd vóór hunnen dood uit het politieke leven teruggetrokken. Gladstone geniet thans weder eene uit stekende gezondheid en kan 6 a 7 uren daags aan lezen en scbryven besteden. Aan zyne oudste liefde getrouw, houdt hy zich thans met veel yvor bezig met theologische studiën. In 't begin van het volgende jaar zal hy met zyne vrouw naar het vasteland vertrekken, en achtereenvolgens te Cannes en te Biarritz vertoeven. Eerst in 't begin van April wordt hij te Hawarden terugverwacht. Xelegraimncu* MADRID, 28 December. De Staatscourant zal Maandag a. s. een decreet openbaar maken, waarin tot onbepaalden tyd de voorloopige handelsovereenkomsten worden verlengd, wolke gesloten zyn met de Italiaansche, Oos- tenryksche en Belgische regeeringen, waarby aan deze Staten de voorrechten der meest begunstigde natie wordou verzekerd. BUDA-PESTII, 2S December. Heden hield de Hongaarscho Kamer weer eene zitting. De minister-president Weckerlé doelde mede dat keizer Frans Jozef niet verplicht is aan het ministerie do redenen mede te doelen, waarom hij geen vertrouwen meer stelt in het kabinet, dat nu aan de regeering is. Der halve konden de ministers den keizer niet verzoeken om de redenen mede te doelen, waarom hy het ontslag van het kabinet heeft aangenomen. BUENOS-AYRES, 29 Deeomber. Ten gevolge van een politieken woordenstrijd, heeft een tweegevecht op liet pistool plaats gehad rus- schen kolonel Sarmiento on dr. Lucio Vincente Lopez, waar'oy laatstgenoomde gedood werd. BUENOS-AYRES, 29 December. De minister van financiën ontkent dat de Argentynsche regcenng van plan zou zyn cedullen of bank biljetten uit te geven. Volkszangschool. Na de Burgerzangschool van den heer C. B. Duyster en de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst, gaf gisteravond in do Stads- zaal ook de Volkszangscbool van de Maat- schappy tot Nut van 't Algemeen eene uit voering. De ouders en andere familieleden der leer lingen waren door de commissie in de gele genheid gesteld haar by te wonen. Geen won der dus dat de zaal zoowel beneden als boven geheel bezet was. Ook de jongens der Kweekschool voor Zee vaart waren uitgenoodigd en in grooten getale op het balkon present. Uitgevoerd werd de kinder cantate „Vrede op aardel", woorden van W. H. Hasselbach (onze vroegere stadgenoot) en muziek van A. Lysen, beiden thans leeraren aan de lioogero burgerschool te Middelburg. Het koor bestond uit 26S kinderen, samen gesteld uit de verschillende klassen der school. De uitvoering, welke geschiedde onder lei ding van den heer J. J. Van Tertholen, heeft voldaan en verschafte den aanwezigen vee! genoegon, zoowel wat de koren als wat do solo's, enkele stemmen en do duetton betreft. Het werk is verdeeld in drie declen: lo. „Isrels iyden en hoop", 2o. „De oorste Kerst nacht" en 3o. „Der hope Morgenster". Er komen inderdaad zéor schoone gedeelten in voor en de kindertoon is goed volgehouden. Tekst en muziek vormen een harmonisch geheel, hetwelk door de vertolking over 't algemeen tot zyn recht kwam. De omstandigheden laten niet toe in by zonderheden te treden, maar toch mag niot onvermeld blyven dat o. a. het „Eere zty God in den Hooge", gezongen door eenigo meisjes met piano- en orgelbegeleiding, een byzonder plechtigen indruk maakte. Dezelfde begeleiding merkten we ook op by hot slotkoor: „O Kerstnacht! schooner dan de dagen", dat daardoor te meer een waardig einde van den avond vormde. Overigens word ook de verdere piano begeleiding op een Berkeljons-piano vervuld door den heer J. Henri Berkeljon en die op orgel van enkele koren door den heer Christiaanse, die de uitvoering eigenaardig inleidde met een gedeelte uit „Handels Messias". Beider spel was verdienstelyk. Er bestond dus reden van dankbaarheid voor hot gehoorde. Tot tolk daarvan maakte zich de heer A. Van der Harst, in de eerste plaats tegenover den hoer Hasselbach, schepper van het go- dicht, die deze uitvoering zelf ook bywoondo en wederkeerig de hulde overbracht aan het koor, alsmede een groot gedeelte er van ook toekende aan zyn collega, want diens muziek verleende aan zyn gedicht eene hoogere waarde. Het deed hem bovendien genoegen de cantate te lie'oben hooren zingen door do leerlingen dezer Volkszangschool, omdat hy 25 jaren geleden daarvan óók een jongen was en toen daarop zooveel aangename uren heeft doorgebracht. Den uitgesproken dank zou hy den heer Lysen overbrengen. Hy eindigde met oan wensch op den voort- durenden bloei der school. De heer Van der Harst wees er verder op dat in Maart door dezelfde school van beide genoemde heeren ook de cantate „Michiel Adriaansz. De Ruyter" was uitgevoerd, toen op verzoek van de Commissie voor de Volks- byeenkomsten, die dus de kosten op zich namdoch dat thans deze voor rekening kwamen van de Commissie der Volkszang school, die tot bestryding dier niet geringe kosten van zaalhuur, traktatie der kinderen, enz., gelukkig in de gelegenheid was gestold geworden door tusschenkomst van eenige milde kindervrienden. Ook hun werd daarvoor dank gebracht; evenals den vertegenwoordigers van vereeni- gingen, enz., die de uitnoodiging tot bywoning van dezen avond met hunne tegenwoordigheid hadden beantwoord. Allen beval hy de school by voortduring in welwillend aandenken en steun aan. Ten gevolge van die bydragen was het der commissie ook mogelyk gemaakt, al de kin deren der school, zoowel de jongens als de meisjes*, in de pauze rykelyk op chocolade melk, krentenbollen en gebakjes te onthalen. Voor lien was het dus een waro feestavond. De commissie heeft door een en ander haar moeite en zorgen met succes bekroond gezien. In de pauze hielden do jougdige Janmaats zich onledig met het zingen van verschillendo vadorlandsche liederen. KE119TE lAAUKrt. Zitting van heden. Per telegraaf.) Aan den hoer Fransen van de Putte is ver lof verleend, r.a afloop van het aan de orde gestelde, aan do Regeering eenige inlichtingen te vragen omtrent den toestand der zeewering tusschen Schovoningen en den Hoek van Holland. De bohandeling der Indische begrooting werd voortgezet. De Minister ton Koloniën zal letten op de door den heer Van Alphen betoogde wensche- iykbeid van lichter bewapening van de sche pen voor troepenvervoer naar de kust van Indiü. Do Uitgaven in Nederland werden goedge keuri. By do Uitgaven in Indiö spoorde de heer Scliimmelpenninck van der Oijc don Minister aan om ter geleidelyke afneming van het opiumdebiet medo te werken tot de proef met de opiumregie en tot bestrijding van het kwaad van het opiumgebruik, die kanker voor de economische en zedelyke krachten der Indische bevolking, verklaarde de heer Van de Putte een regeling van de verhuring van grond door inlanders aan niet-inlanders urgent en wenschte ook hy de verbeterde bewapening van het leger door verschaffing van repeteergeweren voort te zetten, raadde de heer Pijnacker Hordijk voorzichtigheid aan ten opzichtte van de koffiecultuur, die niet overal moot worden opgeheven, bestreed de heor Albarda van Eken- stein de hooge traktementen in Indic en klaagde hy over do slechte behandeling der krankzin nigen. De Minister van Koloniën kwam op tegen de voorstelling van het opiumgebruik als een kanker voor do Indische maatschappy. Hy zal niet reageeren tegen de proef met de regie, waarvan hij de resultaten zal afwachten, maar ziet in veidwyning van de pacht geen middel tot beperking van het gebruik, wel het ver lies van een bate voor de schatkist, waarvan de opbrengst do lasten der bevolking verlicht. Do klachten over de nadeelige gevolgen zyn overdrevon, wanneer men let op de energio der Atjeliers, de sterkste opiumschuivers. Hy zal zyno aandacht wyden aan de aan bevolen onderwerpen; wil ook by de ophef fing dor gouvornemonts cultuur voorzichtigheid betrachten en bleef zich verzetten tegen ver mindering der hoogste traktementen, De Uitgaven en Middelon werden goedge keurd. De Kamer bekrachtigde vorvolgens verschil lende nog aanhangige wetsontwerpen, waar onder betreffende den verkoop van het gebouw der Hoogere Krygsschool. Do overeenkomst tot overdracht van de Z.-O Spoorwegmaat- schappy aan de Staatsspoorwc-gmaatscbappy vond bezwaar by don heer Fokker, wegens don buitengewoon hoogen verkoopprys van 6 mil lioen tegenover een zeer oifzekere opbrengst. Na deze bestryding werd de overeenkomst aangenomen met 36 tegen 2 stemmen. Aangenomen zyn ook de overige ontwerpen, evenzoo de Middelenwet en de hoofdstukken I en Vila der Staatsbegrooting. De storm. Heder.namiddag meldt men ons nader uit Scbeveningen De storm woedt op het oogenblik te Sche veningen met groote kracht uit het westen. De zee staat weer hoog, zoodat het strand reeds geheel tot den straatweg onder water staat. De werkzaamheden aan den cementen muur voor het dorp tot beveiliging tegen doorbraak, moesten heden mifldag worden gestaakt, aangezien de zee reeds de voet van den dyk had bereikt. Men is thans bezig met bakken zand het verder opdringen van het water tegen te houden. Duizenden nieuwsgierigen komen uit Den Haag om het machtig schouwspel te bezichtigen. In verband met de middelen, vereischt om de vloot in veiliger conditie te leggon en by gunstig weder met het uit elkaar gaan der schepen te kunnen aanvangen, heeft de ge meente architect, de heer Lindo, te Scbeve ningen geconfereerd met den heer A. Hoogen- raad, reeder en lid van den Gemeenteraad; Beide heeren en nog onkele andere reeders hebben zich naar het strand begeven ten einde geschikte plaatsen te kunnen vinden om slagen (toegangspaden) te graven. Aanvankelyk achtte men de geschiktste plaats daarvoor tusschen „Seinpost" en het paviljoen van den Prins Von Wied. Zoo spoedig als het weder het toelaat en do vereischte vergunning van Delfiand zal zyn verkregen (waartoe het gemeentebestuur zal medewerken) zal tot de werkzaamheden worden overgegaan. Dit eenmaal gereed zynde, zal men gele genheid hebben om de achterste schuiten (die het dichtst op het strand liggen) geheel op den straatweg tegen den dyk van kei- steenen aan te brengen, waardoor de voorste ry, die aan de meeste gevaron is blootgesteld, een goed eind achterwaarts kan worden op getrokken. Biykt het noodig nog meer slagen te maken, dan zal het geoorloofd wezen nog twee plaatsen aan het strand daarvoor te kiezen, welke hot geschiktst zullen voorkomen. Waar die plaatsen zullen zyn, is nog niet bepaald. I*EIDE\, 2» December. Aan het ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid werd heden aanbesteed lo. de opruiming van een gedeelte van de j Groeneplaat in de Nieuwe Maas, onder de ge- meento Uselmonde, voor de verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar zee. Minste inschryvor A. v. d. Vlies, te Zalt- Bommel, voor f 111,111; 2o. het onderhoud en herstel van de lands- gebouwen gedurende 1895. Minste iDschryvers J. M. v. Ditmars en Zn., te Middelburg en Delft, voor f41,950. Naar wij vernemen, is de generaalprins H Dolgorouky door Czaar Nicolaas belast met de kennisgeving zijner troonsbeklimming aan het Nederlandscho Hof. De buitengewone afgovaardigde van Z. M. wordt ter vervulling van die opdracht in de residentie verwacht, na zich van gelyke zending bij de Hoven van Dresden, Coburg, Luxemburg en Brussel te hebben gekweten. Door de heeren A. Volker Lzn., te Sliedrecht, en P. A. Bos, te Gorkum, is aan den minister van waterstaat, handel en nyver- heid concessie aangevraagd voor gedoeltelyke bedijking van de Lauwerzee. H. M. de Koningin heeft aan H. M de Koningin-Regentes, haar Moeder, onder ande ren, de volgende kerstgeschenken gegeven 4 kleine zilveren s£henkblaadjes, een vloerlamp, een paar Saksische beeldjes en verschillende handworken, door de jonge vorstin zelf ver vaardigd. De Koningin schonk aan de jonge Koninp in eene tafel (vernis Martin) met geschilderd blad; eenige antieke meubelen, een zilveren bonbon- nière, een antieke trommel en een toilet-gar nituur van ivoor met goud. Een Haagsch porseleinen koffie- en thee servies heeft niet tot de kerstgeschenken behoord. Twaalf kerstboomen scliitterdon by geleg n- heid van het Kerstfeest in de groote zaal v: n hot Paleis. H. M. de Koningin reikte aan cm twaalftal genoodigde kinderen goschenken t it. [Reeds in een gedeelte der oplaag van ons vorig nommer medegedeeld.] Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 7° C. 44.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 4° C. 39 2' F.; 's middags om 12 uren 5.55 C. 41.9" F.; 's namiddags 4 uren 5° C. 41° F. Beursbericht. Amsterdam, 29 December Transvalias 37, Southstandard 14'/,, willig. "WASSENAAR. Bevallen: A. v. d. Kroft, geb Boret, Z. Overleden: C. Kraay, 70 j. geb. met C. Mattieeing, Ondertrouwd: E. Bronwer en 8. Dorropaal. Gehuwd: W. F. K. De Jong en M. Versteeg. Leiden) 29 December. Granen by gewone aau- bioding nut weinig handel. Witte Tarno, zoowel Jarigo als Nieuwe alleen in de beste aoorten te plaateen. Overige artikelen mot weinig verandering; alleen voor Duivenboonen was wat meer vraag. Witte Tarwe f-1.50 a f 7.25. Itoode ƒ4.50 a 5.40, Walla-Walla ƒ5.60 a ƒ0.—. Poolscbe ƒ5.50 a ƒ6. per 80 KG. Rogge 3 25 a 3.70 per 74 KG. Zomergerst ƒ2.50 a ƒ2.90, Winter- f 2.76 a ƒ3.60 Obovalier- ƒ3,25 a 4.50 per HL. Haver ƒ2.20 a 3.25 per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ4.50 a ƒ5.40 por HL. P.iardonboouen ƒ4.80 a ƒ5.20 per HL. Duivenboonen 5.80 a ƒ5.70 per HL. Bruinoboonen 12.a 14.50 per HL. Koolzaad 5.20 a 6.30 por HL. Kanariezaad ƒ8.a 10.per HL. Hennepzaad ƒ6.75 a ƒ8.50 per HL. Boter: Aanvoer 4980 kilogr.; leto qualit. per 1/4 vat 48.a 562de qualit. per 1/4 vat 40.— a 46.— late quabt. per kilogr. ƒ1.20 a ƒ1.40; 2do quabt. per kilogr. ƒ1.— a ƒ1.15. Lange Zwarte Turf, 5000 dubb. HL., ƒ0.24 a ƒ0.29 29 December 1894. Staatsleningen. PCt Ned., Cert Nat Schold2% dito dito dito 3 dito dito dito 18S6 3% dito Obl. dito 1880 3% Dnitschland, Rijkri. "81^ 6 Hongarije, Goud). 18314 I talis 1S316 Oostcnr., Obl, Pap. Mei,Nov. 5 dito Zilv. Jan.jJuli 5 Polen, Obl. Schalk. *44 4 Portugal, Obl. 18531684 (met coupon 1 Juli)3 Rusland, Obl. Goudl. 18SQ 4 Obl. 1839 le en 2c Serio 4 1889 90 Hope Co. 4 Lceuing '07—09 20 .4 in Goud 18S15 Spanje, Obl. Pcrp. Schuld 4 Turkjje, Obl. Douane 18S0 6 id. geconv. Serie C'. Egypte, Obl. Lcening 1876 4 Mexico, gcconv. 1838 6 Brazil id, Goudl. 1838 .4% id. Obl. 1639 4 Industricele Ondernemingen. Obl. Kolorrialo Bank. 5 Stoomv.-Mij. Ned. Aand. Spoorweglecnlngen. HolL IJzeren Spwg. Aand. ObL dito3% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ccntr. Spoorw. geatemp. Obl. 8 Italië, Obl. Zuid-Ital. Spw. 3 Polen. Wars,-Weencn Aand.5 dito Prior. Oblig. 4 Rnsl., Balt Spoorw. 3 Obl. Iwang. Dombr. R. 625 4% Wladikawkas. Spw. f 125 4 Aand. Z. W. SP. R. 100 fc 1000 G Amerika, A.-T. Gen. Morg. B. 4 Aand. Central Pacific Denver Rio Grande C. v. A. Louisv. Noshv. Cert. Mies. Kans Texas ex 2e H. O. C. v. A. Union Pac. Hl. Aand. Canadian Pacific C. v. A. Premieleeningen. Nederl., Stad Amsterd. ƒ100 3 Stad Rotterdam .3 Gemccnte-Crediet .3 Stad Antwerpen 18S7. 2% Hong. Hypotheeklotcn 4 Hong, Theiss. Regul. Loten 4 Oostcnr., Staatalcen. 1&54 4 dito dito 1860 6 BuEland, Staatsleening 1S64 5 dito dito 1866 5 Turkije, Spoorweglccning 3 Vor. Koers koers. heden. 100% 101 101% 101% 101% 101% 91% 1C0% 105% 80% 80% 81% 81% 80% 80% 23% 28% 96% 97% 97 97!tf 97% 100% 100 105 Si 195% cs% 97 28 2&% 103% 7^o 76% 74% 05% 01% 137 )r 101 101 101% 11% 97 90 91 01%. 02% 62% 139% 140 8.1% 97% 63% 9CJ6 06% 65% 65% 00% 60% 14% 13% 10% 10% 61% 02% 13}tf 13% 11 10% 88% 111% 112% 106% 100% 102% 103 103% 116% V 122% 125 106% W4

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 9