Muziekinstituut. Willem Van Iperen. TMteIOOT Cnrsns VIOOL en PIANO. Utrechtsche Hypotheekbank, F1. C. F> TJFO un, TE HUUR ZAAKJE Bears van Amsterdam. ADVERTENTIE N. Aanmelding voor nieuwe leerlingen. NIEUWSTRAAT 17. Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid. LEDEN-VERGADERING zware, donkerbruine RUIN. Te bevragen: Brouwerij „De Posthoorn", Oude Vest. reidende opnemingen voor den aanleg van strand verdedigingswerken. Het stoomschip Kaiser", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, arriveerde 19 Doe. te Napels; de „Sumatra" arriveerde 21 Dec. van Amsterdam te Batavia. De voordracht, opgemaakt ter benoeming van een directeur van het Koninklijk Zoölo gisch Botanisch Genootschap te 's-Gravenhage ter vervanging van dr. Oudemans, bestaat uit de heeren: H. E. Munniks de Jongh, oud hoofdofficier van het Oost-Indisch leger; E. Greve, g9p. kapitein van het Oost-Indisch leger, en Dietz, gep. officier. De toestand van den Staatsraad Heflden- ryck was heden zorgelijker. Het Kamerlid baron Van Dedem is her stellende. Te Groningen heeft de gemeenteraad op voorstel van B. en Ws. dertig woningen aldaar onbewoonbaar verklaard. De 2de luit. der inf. O.-I. leger H. J. W. G. Aussems, die 26 Augustus gewond werd op Lombok, en aan wien dientengevolge verlof is verleend voor herstel van gezondheid, is uit Oost-Indië teruggekeerd. Miar ktberlo U teu* Voor de persoonlijke en schriftelijke deel neming, ons betoond by het sterven van ons geliefd Dochtertje GON, betuigen wij onzen welgemeenden dank. D. K. J. SCHOOR. E. SCHOOR Fuhri Snetïtlage. Voorschoten, 18 Dec. 1894. 8372 7 De bekende en onbekende Schuld elschers in de onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aanvaarde nalatenschap van LA.91BEK- VUS MARTWA.W, in leven Kastelein, ge woond hebbende aan de Rijp-Wetering, Gem. Alkemade, en aldaar overleden, worden by deze opgeroepen om op Woensdag 9 Januari 1895, des voormiddags te 10 uren, zich te vervoegen in de herberg van G. BIZOT, te Ri)p Wetering-voornoemd, alwaar alsdan door of namens de erfgenamen rekening en ver antwoording van hun beheer zal worden gedaan, en, zoo er geen verzet plaats heeft, de schuldvorderingen zullen worden uitbe taald, voor zoover de baten der nalatenschap toereikende zullen zijn. Zullende die rekening en verantwoording inmiddels voor belanghebbenden ter visie 'lig gen ten kaDtore van den Notaris VAN GREU- NINGEN, te Oudc-Wotcring. 8401 20 ben Hy verklaart de „belachelijke aanslagen" to betreuren, omdat zij zijne ontwerpen verhin deren, welke geen ander doel hadden dan te Luik al de gasmeters te doen springen, zoo de stad in de duisternis te dompelen en dan elkeen te doen vallen onder de dolken der anarchisten. Zijne medebeschuldigden Leblanc en Arnold, zegi. hy, zijn onschuldig, en Joris en Berghs kent hij niet. Hy beweert dat het Belgische gerecht niet al de anarchisten in handen heeft, die in de zaak betrokken zijn. Te Anderghem is overleden de Belgische schilder Jan De Greef. „Jean De Greef-zegt de „Indépendance" - „ofschoon niet algemeen bekend, behoorde tot onze beste landschapschilders, aan wien wy een groot aantal zeer gewaardeerde kunst werken te danken hebben." De Greef, Brusselaar van geboorte, bereikte den leeftijd van 43 jaren. Italië» Meer en meer blijkt dat de eerste minister van Italië, de heer Crispi, over zijne vyanden zal triomfeeren. De koning wil hem niet laten vallen, hetzij overtuigd is van zijne eerlijkheid, hetzij hfi hem voor onontbeerlijk houdt. Intusscheu is de oppositie nog niet ontmoedigd. Zij houdt do schorsing der Kamer 70or een bewys van Crispi's schuld en hare agitatie heeft ten gevolge dat het vertrouwen van het buitenland in Crispi's vasten wil, het deficit te doen ophouden, is verminderd in dat het vooruitzicht op eene spoedige invoering der dringend noodige hervormingen verflauwt. Er zijn te Rome nieuwe troepen aangeko men om het effectief van het garnizoen vol- lallig te maken. Spanje* De nieuwe Spaansche minister van finan- ciëD, de heer Canalejas, heeft in de Kamer medegedeeld, dat het zijn voornemen is in hoofdzaak hetzelfde program te volgen als zijn voorganger, Amos Salvador, die is af getreden wegens het besluit tot verhooging van de invoerrechten voor wol. Den 22ston Dec. zal de zitting worden gesloten. De Cortez zal dan tegen 20 Jan. weer worden bijeengeroepen. Dan zal de minister zijne begrooting indienen en de middelen bekend maken, waardoor hy het evenwicht hoopt te herstellen. Tot de plan nen, welke de heer Canaleja6 zal voorstellen, behoort ook het sluiten eener nieuwe leening. - De Spaansche agrariërs verlangen dat do regeering het invoerrecht op tarwe zal veihoogen. De bond van meelfabrikanten in de provincie Barcelona protesteert daartegen In eeu manifest, waarin wordt aangetoond dat het invoerrecht op tarwe hooger is dan elders, zelfs nog 1 fr. hooger dan in Frankrijk, en dat do tarwe in Spanje reeds duurder is dan ergens anders op de wereld. Oostoiii*iilc-lioutr.-]>louarchlo* Keizer Frans Jozef heeft medegedeeld, dat het zy"n voornemen is na Nieuwjaar eenigen tijd te Pesth door te brengen. Men gelooft dut eerst tijdens het bezoek van den keizer de politieke toestand geheel zal worden opge helderd. De Hongaarsche minister-president Weckerlé, die met den Hongaarschen minister van koophandel Lukacs te Weenen vertoeft, heeft zijne aanvrage om ontslag ingediend. Keizer Frans Jozef heeft het ontslag van het kabinet aangenomen. De ministers zullen tot na Kerstmis, tot afdoening der loopende zaken, aan het bewind blijven. Nu het ministerio-Weckerlé is afgetreden, ziet Hongarije, zoo zegt de „Pesther Lloyd" met bezorgdheid de toekomst te gemoet, om dat thans eene chronische crisis is te vreezen. De drie door beide Huizen aangenomen ker- keiyk-politieke wetten werden door den keizer bevestigd, maar het ministerie, dat verlangde dat het door de kroon zou worden gesteund om de aanneming door het Hoogerhuis der twee overige te verkrygen, moest aftreden, omdat Frans Jozef aan dat verlangen niet wilde voldoen. Men zegt dat Weckerlé geene portefeuille meer zal aannemen en ook de ministers van justitie en binnenlandsche zaken, Szilagyi en Hieronimi, die persoonlijk den keizer onaan genaam zyn, zullen geen zitting nemen in het nieuwe kabinet. De vorming van dit kabinet zal waarschijn lijk aan den voorzitter van het Lagerhuis, Banffy, worden opgedragen, die door Weckerlé is aanbevolen. De liberale party berust in het aftreden van het ministerie-Weckerlé, omdat zy het niet ver- standig vindt, den koning te dwingen, raads lieden te behouden, die persoonjyk hem on aangenaam zynzy wil veeleer het hem gemakkelijk maken, de tegenwoordige liberale richting to blijven volgen met mannen, die zyn vertrouwen genieten. Esypw. De Wetgevende Raad te Cairo beeft het rapport der begrootingscommissie goedgekeurd. Do commissie acht vurmindering van het aantal ambtenaren en het staken van open baro werken noudig, en verlangt dat onder handelingen worden aangeknoopt met de mogendheden, om verlof te krygen, de be zuinigde gelden te besteden tot verbetering van het lot der Fellah s. - By de begrafenis van Ferdinand De Lessops te Parys sprak de heer Guichard, president der Suez kanaal-maatschappy, den' wonsch uit dat het kanaal van Suez zou her doopt worden in ,De Lesseps-kanaal". De heer Guichard vertrekt binnenkort naar Cairo om a»n de Egyptische regeering te vragen, aan het kanaal den naam van zün schepper te leven, evenals de namen van Said-Pacha' Ismaïl Pacha en Towfick-Pacha gegeven zyn an Port-Saïd, Ismaïlia en Port Towflck. Telegrammcu. PARIJS, 20 December. De Servische ge zant alhier sproekt het bericht tegen, dat koning Alexander voornemens is in het aan staande voorjaar naar Rome te gaan. Naar men beweerde, zou de koning een bezoek brengen aan koning Humbert, met het doel om Servië's aansluiting by het drievoudig verbond voor te bereiden. LUXEMBURG, 20 December. De Kamer heeft met eenparige stemmen hare goed keuring gehecht aan het wetsontwerp, waar bij de concessie voor de spoorwegiyn Luxem burg— Pettingen wordt verleend aan de directie der Prins-Hendrik Spoorwegmaatschappy. ROME, 20 December. Uit Massowah (Afrika wordt het volgende gemeld: Zes compagniën Italiaansche troepen hebben by Halaï het opperhoofd Batago aangevallen en overwonnen. De vijandelijke strijdmacht werd met ontzaglijk verlies op de vlucht ge slagen. De Italianen hadden 10 dooden en 22 gewonden, allen van de inlandsche hulptroepen. In de Franscho pers heeft dezer dagen een bericht de ronde gedaan, dat tusschen Engeland en Italië een verdrag zou bestaan tot een gemeenschappelijk optreden in Soedan. Van officieuze zyde wordt dit thans tegen gesproken. Academie-nien w& Leiden: Bevorderd zijn hedentot doctor in de rechtswetenschap de heer Caesar Plate, geboren te Soerabaia, met academisch proefschrift, get.: „De autonomie en het zelf bestuur der Provincie volgens de Grondwet;" de heer Tj. Sleeswyk, geboren te Lemmer, met academisch proefschrift, get.: „Juridische beschouwingen over de overeenkomst van Levensverzekering de heer M. Mendels, geboren te 's-Graven- hage, met academisch proefschrift, get.: „De aansprakelijkheid van den Staat voor onrecht matige handelingen zyner beambten;" de heer J. A. La Bree, geboren te Arnhem, met academisch proefschrift, get.: „Crediet hypotheek." Geslaagd is voor het candidaats-examen in de rechten de heer A. Van de Sande Bakhuyzen voor het doctoraal-examen in de genees kunde de heer J. M. C. Mouton; voor het arts-examen eerste gedeelte de heer G. Van Stoutum. Amsterdam: Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op proefschrift: „Do plaats van het misdryf," de heer P. Elias, geboren te Amsterdam. Het doctoraal examen staatswetenschap is afgelegd door den heer J. L. F. H. Geelen. Groningen: Bevorderd tot arts de heer B. Oosterhuis, cand.-arts, geboren te Zuid- wolde; terwyl met goed gevolg het eerste gedeelte van het arts-examen is afgelegd door de heeren C. Brouwer, cand.-arts, geb. te Groningen, en H. J. Fockons, docts., geb. te Oude-Pekela. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) By de behandeling van eenvoudige wets ontwerpen in deQ aanvang der vergadering van heden werd toegestaan, dat voor Alkmaar van 1 Januari a. s. tot 31 Dec. 1896 wik- en weegloonen worden geheven tot ten hoogste f 0.60 per 100 KG. Daarna wydde de Kamer zich weder aan de Waterstaatsbegrooting. De heeren Van Deinse en Smecngedie voor de echippery de noodzakeiykheid be toogden van een veiligheidshaven aan het Krammer, kregen van den minister van water staat ten antwoord, dat dit zeer kostbare werk nog een zeer langdurig onderzoek vordert Hy rekent op de medewerking van Noord- Holland voor een rykshaven op Tossel, waarop de heeren Staalman en Heemskerk aandrongen. Door verschillende afgevaardigden werden den minister nog aanbevolende havens te Vere Philippine, Harlingen. Tegenover den heer Bastertdie meende dat het Merwede-kanaal niet aan de verwachtingen beantwoordt, ver dedigde de Minister het nut van dat Kanaal voor de streek en de scheepvaart. De heer Butgers acht voltooiing van het nieuwe stoomgemaal te Scbellingwoude drin gend, wil men waterrampen voorkomen. Daarby is instandhouding van het oude stoom tuig als reserve noodig. De heer Conrad zette uiteen dat last van den waterstand de schuld is van de nalatig heid der betrokken hoogheemraadschappen en niet van den Waterstaat. De Minister beloofde bespoediging van den bouw van het stoomgomaal. Aan den heer Conrad deelde de minister mede, dat reeds in 1896 vóór de eindopleve- ring van de nieuwe sluis te IJmuiden, dit werk voor de scheepvaart kan worden open gesteld. Het amendement om den bybouw van het departement van koloniën te verdagen, is ingetrokken. Uitgesteld is de beslissing omtrent het adres van het centraal-comité van den Noord ooster Lokaalspoorweg. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 5° C. 41° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 2° C. 35.6' F.; 's middags om 12 uren 6° C. 42.8° F.; 's namiddags 4 uren 5.5° C. 41.9° F. LE39E\, 23. December. In de gisteravond gehouden bijeenkomst van de leden van het departement Leiden der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen met hunne dames, trad de heer H. M. Dekking, van Rotterdam, als spreker op.'t Bleek dat z\jn eerste optreden verleden jaar een goeden in druk bad achtergelaten; immers een talrijk publiek had de plaatsen in de groote Nutszaal bezet, 't Mocht den heer D. ook nu weer ge lukken zyne hoorders eenigen tyd aangenaam bezig te houden. Het programma bestond uit voordrachten van verschillenden aard, meer ernstig of meer komisch, voor en na de pauze. Zoudtn we een oordeel uitspreken, dan meenen we, dat de voordrachten van de luimige stukken meer pakten, omdat de heer D. daarin meer meester is dan in die van de ernstige gedeelten, al worden ook deze niet onverdienstelijk voorgedragen. „Een avondje by juffrouw Pieterse", „De Vlieg", „Oudste Wimpie", ook „Myn eigen kamer" voldeden zeker 't best. Maar, zooals gezegd, geven wy den algemeenen indruk weer, dan hebben de leden van het departement met hunne dames stellig een geaoeglyken avond doorgebracht. En dat zegt genoeg I In het Concert-gebouw te Amsterdam zyn gisteravond twee werken van Nederlanders uitgevoerd: de tweede Symphonie van den heer Frans Coenen, die vier kransen ontving, in een klavier concert van den heer S. Van Groningen, den welbekenden Leidschen pianist en muziekschool directeur, die werd toegejuicht en teruggeroepen. De Amsterdamsehe bladen maken met veel lof van deze uitvoeriDg melding. Den muzi- kalen verslaggever van het „Hbl." trof Van Groningen's concert door zyn vaste oorspron kelijke tonen, geestige rhytbmiek en ryke orkestparty. De heer Joh. Brugman schryft in de „Tel." over Van Groningen's „Fantasie voor piano met Orkest" het volgende: „De heer S. Van Groningen is een tegoed bekend klavier-virtuoos, dan dat ik hem aan het muzikaal Amsterdam zou behoeven voor te stellen: ieder herinnert zich waarschynlyk nog de soirees, waarin de sonates van Beet hoven door hem zoo meesterlijk en echt mu zikaal werden vertolkt. Het is dus meer de componist dan de pianist, waarmede ik heden kennis maakte, en deze kennismaking heeft my genotvolle oogenblik- ken bezorgd. Het werk, dat eerstdaags ter perse gaat, is in hooge mate muzikaal gedacht, goed bewerkt en dankbaar voor den uitvoerder. Naar het my voorkomt, zou de naam „Concert" nog juister zyn dan Fantasie; al wy kt het ook eenigszins af van den gewonen vorm. Dit werk neemt een eervolle plaats in naast de composities op dit gebied van buitenland- sche meesters; ieder, die dan ook over een ontzaglijke, goed geacheveerde techniek be schikt, daarby zichzelven bewust is van muzi kaliteit en warm temperament, kan ik deze compositie sterk aanbevelen. De heer Van Groningen handhaafde zich uitmuntend in zyn vroeger gevestigden naam en bracht zyn geesteskind met veel muz kaal gevoel ten gehoore. De begeleiding was even eens te loven. B\j herhaalde kennismaking door het publiek, twyfel ik niet of het werk zal veel warmer worden ontvangen." Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl.-Oost Indië (met uitzondering van Atjeh en Padang), door middel van het stoomschip „Gedé", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore alhier moeten de brieven, enz. uiterlijk heden avond om 10.40 bezorgd zyn. De wyze van verzending behoort duidelyk op het adres vermeld te worden. Dë Koningin-Regentes heeft met de Koningin gisteravond te vyf uren ontvangen de commissie uit Breda, welke H. M. de schilderij heeft aangeboden door Haar als ge schenk aanvaard en vervaardigd door den kunstschilder Krabbée. De commissie, saamgesteld uit ingezetenen van Breda, Ginneken en Prinsenhage bestond uit de heeren dr. C. Heylaerts, voorzitter; B. A. Balmaker, A. N. Blaauw, Gori, Mann, T. Segers, H. G. Fraser, F. Bode en A. Bal- lintyn en den kunstschilder Krabbée. De Koningin Regentes zal a. s. Maandag 'snam. te vyf uren by een Kerstboom in de groote zaal van het paleis te 's Hage vereeni- gen de daartoe nitgenoodigde dames en heeren der Hofhouding, kinderen van leden der Hof houding en van familiën uit de residentie. By de Koninklijke Nederlandsche Marine- reserve zyn reeds benoemd 5 buitengewone luits. ter zee 1ste kl., 10 luits. ter zee 2de kl4 adelborsten lste kl. en 7 buitengewone adelborsten. Door den groothertog van Luxemburg is benoemd tot officier in de Orde van de Eike- kroon de heer W. B. G. Molkenboer, directeur van '6ryks normaalschool voor teekenonder- wyzers, te Amsterdam. Op de jachtpartij, door de Koningin- Regentes aan heeren van hare hofhouding jl. Maandag en Dinsdag te Soestdyk aange boden zyn geschoten; 83 hazen; 15 fazanten, 10 patryzen, 11 konynea en 1 houtsnip. Naar wy vernemen, keert dr. A. Kuyper in de laatste dagen nog van dit jaar naar het vaderland terug. (i/. D.) Te Mill is een tweejarig kind in een pot met kokend water gevallen en kort daarna overleden. Sedert eenige dagen hield men zich vanwege het hoogheemraadschap Delfland aan het Scheveningsche strand bezig met voorbe Lelden, 21 Deo, Ter markt werden hedon aan gevoerd: Stieren 6 stuks ƒ64 ƒ135. Kalf- en Melkkoeien 104 stakB 106.a ƒ254. Yarekoeien 66 stuks ƒ94 a ƒ195.Vetto Ossen en Koeien 92 stuks ƒ124.a ƒ270.Gras kalveren 22 stuks ƒ15.a ƒ46.Kalveren (vettej 26 stuks 44.a ƒ89.Kalveren (magere) 24 stuks ƒ5.— a 18.Hamels (vette) stuks Hamels (magere) stuks a 8ohapen (vette) 770 stuks 16.a/31. Schapen (weido) 170 stnks ƒ12.a 18.Lam meren (magere) etoks Lam meren (vette jarige) stuks a Varkens (magere) 118 stuks ƒ15.a ƒ24. Yarkens (vette) stuks a Varkens (biggen) 174 stuks ƒ2.75 a ƒ11.Paarden 5 stuks 28.— a 54.—. Veulensstuks a Ter markt aangevoerd 294 runderen, 50 kalveren, 940 schapen, lammeren, varkens, 174 biggon, 5 paarden en veulona. Ter wekehjksche Kaasmarkt aangevoerd 35 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van 16.tot ƒ21.Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qual.) tot Aan de Stadswaag gewogen 32 partijen, 1223 stuks kaas. wegende C295 KG. Delft, 20 Dec. A*n de Stadswaag gewogen van 14 tot 20 December: 344 achtsten en 118 zestienden vaten Boter, wogende te zamen 8060 kilogrammen. Prijs 36 a ƒ61 het vierde, f 0.90 a 1.52'/s het KG. Hoorn, 20 Dec. Kaas. Aangevoerd 174 stapels, wegende 49,945 K.G.; prijs: kloino 26.50, oommissio ƒ25.middelbare ƒ21.Handel over het geheel matig. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 20 December. Witte Tarwe ƒ4.— a ƒ4.75. Rogge 3.20 a 3.75. Haver 4.25 a ƒ5.—. Daivenboonen 5.25 a 5.50. Paarden- boonen ƒ4 50 a 4.90. Londen, 20 Deo. Ter veemarkt zijn aangovoerd: Runderen 700, Schapen en Lammeren 1000, Kalveren 5, zwijnen Prijzen: beste Runderen 2/6 4/4 Schapen en Lammeren 8/9 a 6/2, Kalvoren a Beursbericht. Amsterdam, 21 December. Indische fondsen waren heden belangrijk beter. 21 December 1894. Staatsleeningcn. Vor. Koers pCt. koers. beden. Ncd., Ccrt. Nat. Schuld2% 93% 93% lOlJie 101 dito dito dito 1SS6 3% 101% 101% dito Obl. dito 18363% 101% 101% Duitscbland, Rijksl. '81/93 5 91% Hongarije, Goudl. 18314 100% 100% Italic 18315 80 80 Oostonr., Obl. Pap. Mei/Nov. 6 81% 81% dito Zilv. JanJJuli 5 80% 80% Polen, Obl. Sehatk. '44 .4 93% Portugal, ObL 1853,1884 (met 23% 23% Rusland, ObL Goudl. 1880 4 96% 96% ObL 1889 lo en 2o Scrio 4 97 97% 188990 Hope Co. .4 96% 97% Lccning '67—09 £20 .4 100% 101% 105% 106% Spanje, Obl. Porp. Schold4 68% Turkije, Obl. Douano 1836 5 96% id. geoonv. Sorie C 28 Egypte, Obl. Leoning 1876 4 102% Mexico, geconv. 1888 6 70% Brazilië, Goadl. 1888 4% 77% id. Obl. 1889 4 75% 74% Industrieel© Ondernemingen. Obl. Koloniale Baak. 6 61 *4 Stoom v.-Mij. Nod. Aand. 187 Spoorwcgleeningen. HolL Uzoren Spwg. Aand. 100% 101 M. t. Expl. St. Spw. Aand. 97 97 Centr. Spoorw. geatemp. Obl. 3 91 91% Italië, Obl. Zuid-ItaL Spw. 3 62% 62% Polen, Wara.-Weonen Aand.6 139% 139% dito Prior. Oblig. 4 97% 97% Rusl., Balt. Spoorw8 61% 64% ObL Iwang. Dombr. R. 625 4% 99% Wladikawkas. Spw. 125 4 96% 96% Aand. Z. W. Sp. R. 1 "XIA1000 5 60% 86% Amerika, A.-T. Gen. Morg.B. 4 62% 62% Aand. Contral Pacific "Utf 14% Denver Rio Grando C. v. A. 10ï% 62% 10% Louisv. Naahv. Gert. Mho. Kans Texas ox 2e EL O. 13% C. v. A. Union Pac. Hl. H% 11% Aand. Canadian Pacific C. v. A. 68% Premieloenlngen. Nederl., Stad Amstord. ƒ100 3 111% 112 108 Gcmccntc-Gredict .3 106% Stad Antwerpen 1837. 2% 102% Hong. Hypothecldoton 4 108% 102% Hong. Thci88. ReguL Loten 4 116% 116% Oostonr., Staatalcen. 1854 4 121% 121% dito dito 1860 5 125 124 Rusland, Staatslecning 1864 5 168 dito dito 1866 5 146 Turkije, Spoorwegleening 3 29% 29% Couponnoleering tolgeni opgave van de Coupon-.Wakelaan. Oosten r(jk, Papier 20.30 dito Zilver 20.30 Franscho f47.60 Diverse Rljksrnark fb8.70 Roggen Goud Roebels 1.90% dito tn Zilveren Roobola 1.28 Amerlkaanscbe Goud Dollars f 2.45. Beleeuing 2 pCt. Prolongatie 2% pOt. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hun Zoon, alsmede b(j de ziekte en het herstel van zijne Ecbtgenoote ondervonden, betuigt ondergeteekende, ook namens haar, zjjn innigen dank. M. J. VAN WENT. Leiden, 21 December 1894, 8416 7 8413 9 te UTRECHT. De DIRECTIE der Clrcchtsche Hypo theekbank, te Utrecht, bericht dat de Coupons der Pandbrieven, vervallende 1 Januari 1891, BKTAILK14R ge steld zijn te Utrecht, ten Kantore der Bank, Muntstraat 8, ei by de Agenten der- Bank, de Heeren: HARTSINCK CoAmsterdam. FRED. BASTIAANS Co. H. F. SCHLETTE Zn. Leiden. De Directie voornoemd, L. VAN LIER. 8398 17 H. J. M. VAN ASCH VAN WIJCK. NEDERLANDSCHE DEPARTEMENT LEIDEN. op VRIJDAft 21 DECEMBER 1894, IN HET NUTSGEB0UW. Spreker: de Heer VAN AMSTERDAM, over: Hrachteovei brenging door Electrlcltcit. De Secretaris, 8419 20S. J. LE POOLE Lokalen der Loge (Sleenscliuur). "Voor den met 7 Januari begin- nenden nieuwen Cursus bestaat ge legenheid tot opneming van Elèves voor alle klassen. Eerste beginselen der Muziek. Hlnderkoorzang. Solfège- en Solo Zang. ub' Plano (eeretbeginnenden) Mej. B. 8ISSINGH. Plano (meergevorderden) Accoordenleer, Vormleer en Compositie, GOTTFRIED MANN. Violoncel en Koperen Blaasinstru menten, JOH. C. GEYP. 8410 25 PROSPECTUSSEN z(jn kosteloos verkrijg baar aan het Muziek-Instituut. Aanmelding van Elèves tot en met morgen 22 Dec. aan het M.-I. Gedurende de vacantie by G. MANN, Morschweg 230. tegen Januari: een aecr geriefelijk Inge richt Benedenhuis, op een der beste standen van Leiden. 8415 g Te bevragen: Vischmarkt No. 17. 8412 8 Voor billyken prijs op netten stand ter overneming aangebodeneen goed beklant In Melk, Boter, Haas, Eieren en Geld. waren, hetwelk een burgerbestaan oplevert. Infor mation te bekomen Poeldyksche straat 35, Den Haag. 8408 9.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3