II. LAMBOOY, Burgerlijke Stand. naakt van Rotterdam, heeft nog altyd het aanzien behouden van het oude, stille, ver vallen stadje, en is nog altyd niet geheel aan Rotterdam aangesloten. Het deel van Kralin gen, dat onmiddellijk aan Rotterdam grenst, hoeft het voorkomen van eene voorstad, maar overigens ziet Kralingen er nog geheel uit als eeno landelijke gemeente. En wat Charlois betreft, het dorp, dat door Karei den Stouten werd gesticht, daar vindt men goone enkele buurt, die een stedelijk aanzien heeft. De toeneming der scheepvaart is echter zoo groot, ook weder dit jaar, dat men, om lig plaatsen te vinden, al zeer spoedig weder zal moeten overgaan tot het aanleggen van nieuwe havens, en daarvoor vindt men alleen plaats in do nieuw aangehechte stadsdeelen. Waar havens komen, verrijzen ook spoedig huizen, dat ziet men op Feyenoord, welk eiland in weinige jaren in eene fraaie, ruim aangelegde stad herschapen is. En zoo staat, het te wachten, dat vooral Charlois, hetwelk aan die nieuwe stad op den linker-Maasoever grenst, niet lang meer het voorkomen van een dorp behouden zal. Wat voor Rotterdam als havenstad vooral van zoo groot gewicht is, is dat bet door deze grensverandoring de beschikking krijgt over zulk eene enorme uitgestrektheid oever aan beide zijden van onze schoone rivier. In de „Haagsche Sprokkelingen" van het „Utr. Dbl." l6zen wij het volgende: Een govoelig lesje heeft het gemeentebestuur van Don Haag gekregen uit Scheveningen voor eene kleingeestigheid, waaraan 't zich jaren achtereen heeft schuldig gemaakt. Terwijl men uit oude archieven namen van vordiensteiyko personen opschommelde, ten einde naar hen straten te vernoemen, en wederkeerig, op die manier Nassau-Ouddyk of Odyck (men wist zelf niet hoe die beroemde" tak heette), Ban, Speelman e. a. weer iu herinnering te brengen, vergat men opzettelijk eenige figureD, die iedereen kent: de De Witten en Oldenbarneveld. „Opzettelijk", zeg ik, want vooreerst kan men die mannen niet over 't hoofd zien, en ten tweede werd er vaak genoeg aan herinnerd, tolkens als weer die kleingeestigheid was begaan, waarmee dienst willige dienaren vermoedelijk meenon, zich al eens erg verdienstelijk te hebben gemaakt tegenover het Huis van Oranje, vergetende dat dit zelf hoelwat verstandiger is tegenover de historie, waar het by v. naar Vlissingen gaat om eigenhandig een krans te brongen aan de nagedachtenis van den grooten admiraal der Heoren Staten. Welnu, B. en Ws. zijn thans voor het feit geplaatst om kleur te bekennen en ronduit te verklaren hoe ze in deze denken. Want eenige Scboveningsche bouw-ondernemers, die eeu achttal nieuwe straten gaan aanloggen, hebben vermoodelyk uit vrees, dat men hen andors weer met allerlei onbekende groot heden zou opknappen zeiven aan den Raad eono voordracht van peetvaders voor die straten gedaan, on daaronder Jan De Witt opgenomen Er zullen zich by dit geval wel allerlei ernstige vraagpunten voordoen, die er mis schien toe zullen leiden om dat verzoek, dat ingrijpen in de hoogheidsrechten van het Dag. Bestuur, te wijzen van de hand. En zoo zal men wellicht ook ditmaal de moeilijkheid ontwijken om den Staatsgezinden leider te moeton vereeren door middel van een naam bordje. Maar éóno kans is er toch vóór, nl. dat de aanvraag geschiodt voor een achterhoek van Scheveningen, zoodat mon, nu toegevende, voor 't vervolg dan voor Den Haag van dien naam af is. De minister van justitie heeft aan den mot ingang van 15 dezer benoemden inspect, der Ryksveldwachfc A. Hulst aangewezen hot 3de district met de standplaats Zwolle. De buitengewone algemoene vergadering van aandeelhouders der Stoomvaart-Maat schappij „Zeeland", gisteren te Vlissingen gehouden, heeft het voorstel om do overeen komst mot de Exploitatie-Maatschappij aan te gaan betreffende de leening voor het bouwen van drie nieuwe stoomschepen met 206 (al gemoene) stemmen goedgekeurd. Do gewone audiëntie van den minister van financiön op 13 en die van den minister van marino op 14 dezer zullen niet gehouden worden. Het stoomschip „Ancbises", van Batavia naar Londen, is 10 Dec. Perim gepasseerd. By koninkiyk besluit is met ingang van 15 dezer bevorderd by het kabinet der Koningin tot commies, de adjunct commies J. F. Dohna; tot adjunct-commies, do eerste klerk Th. J. Van Loo, en benoemd tot tweeden klerk by dat kabinet jhr. J. E. L. Van der Willige von Schmidt auf Altenstadt, te 's Gravenhage. Gemeenteraad van Llssc. Zitting van 10 December. Tegenwoordig vyf leden. Afwezig: de heeren mr.R. baron Snouckaert van Schauburg en D. J. Van Stockum. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Do Voorzitter doet mededeeling, dat is ingo- komen eene missive van Ged. Staten, ter begeleiding van de goedgekeurde gemeente- begrooting voor 1S95. Aangenomen voor kennisgeving. Verder is ingekomen een verzoek van ver schillende ingezetenen der gomeente tot het plaatsen van eene brandspuit ter hoogte van de Engelenbrug. Na eenige discussie wordt besloten het adres te renvoyeeren aan Burg. en Weths. ter fine van nader onderzoek en rapport. Eindeiyk is nog ingekomen een schryven van den Directeur-Generaal der Posteryen, houdende mededeeling dat het Ryk niet gene gen is eene vergoeding van 7 pet. toe te staan voor een te stichten postkantoor, wordende verder gevraagd eene begrooting van kosten. Wordt besloten aan den Directeur-Generaal kennis te geven dat de Raad, aangezien geen 7 pet. wordt vergoed, niet genegen is verder op deze zaak in te gaan. By de gebruikeiyke rondvraag wyst de heer Blokhuis op den slechten toestand van den Ryksstraatweg in de kom van het dorp, naar aanleiding waarvan aan Burg. en Weths. wordt opgedragen van deze zaak mededeeling te doen aan den opzichter van den waterstaat. Niets meer te behandelen zynde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. INGEZONDEN. Dc Lcldschc Kunstbeschouwing. Met aandacht en met belangstelling hebben ondergeteekenden het ingozonden stuk van C. in het „Leidsch Dagblad" van 10 December jl. gelezen. Zy wenschen daarop het volgendo te antwoorden. De beide eerste grieven omtrent de drukte en het „schalke zonnestraaltje," die overdag hinderiyk zyn, worden stellig door de com missie zelve gedeeld en onderschreven. Aan de eerste kan te gemoet gekomen worden door het pubhek zelf, doordat niet alle bezoekers op één zelfde uur zouden willen komen, en zóó is de commissie niet, of een door enkelen tot haar gericht verzoek om even vóór de opening te mogen komen kyken, wordt aan waarlijk belangstellenden gaarne toegestaan. Op de Kunstbeschouwingen komen er echter graag héél-wat om 's avonds te „praten". Van daar ook dat het moeilyk zal gaan de Kunstzaal voor dit doel te bezigen, omdat daar geene gasverlichting zal mogen worden aangebracht. Ook de commissie zou liever langer dan één dag, byv. eene week, de portefeuilles ter bezichtiging stellen, als de heer C. er maar voor kan instaan, dat byv. een kunstkooper zyne verzameling ge durende al dien tyd zal willen afstaan, voor eene stad, van welke hy vooruit weet, dat er weinig of niets in particuliere handen overgaat. Voor geon enkelen gulden is o. a. op de jongste Kunstbeschouwing aangekocht, zelfs geen bod gedaan, ofschoon er waariyk van ieders gading was. Dit werkt niet bemoedigend en maakt het in de toekomst zeer moeilyk om verzame lingen to krygen. Eene teekening, die bier op eene der Kunstbeschouwingen was, werd bovendien later in Den Haag door een onzer gefortuneerde 6tadgenooten gekocht. Wat 't zonnestraaltje betreft, C. heeft daarin volkomen geiyk, maar hy vergete niet, dat do vroegere Kunstbeschouwingen slechts èf alleen 's avonds, óf overdag waren geopend; hy beschouwe dus dien extra-tyd met 't zonnetje als toegift. Stelt men echter de Kunstbeschouwing in de Kunstzaal des Zondags „gratis" voor den „minderen" man open, dan zal men ook te Leiden weldra den „meerderen" man op dien dag „voor niets" zien gaanl Achter de vraag „waar vandaan" dèn de noodige bestrydings- kosten zullen komen, zal C. mèt de commissie wel een reusachtig vraagteeken willen zetten! De nu nog te geven 4de Kunstbeschouwing zal in elk geval in den Foyer plaats moeten hebben, omdat het programma dit beloofd heeft; en tegenover de abonnés, die op die voorwaarde geteekend hebben, daarvan niet kan worden afgeweken. Maar, bovondien wordt de z. g. Hartevelt- zaal nu reeds gebezigd voor verschillende tydelyke exposities, die in de week tegen betaling van 10 cents entrée, en des Zondags gratis te bezichtigen zyn Wil het idéé van „den ryken gierigaard" er by den heer C. niet uit; hy boude ons ten goede dat zyn stukje ons eenigszins herinnerde aan het schaap, waaraan een vyfde poot werd verlangd. „De beste stuurlui", de heer C. zal 't weten, „staan aan wal". Indien daarom de heer C. zyn naam, be halve aan de Redactie van dit blad, ook aan een der ondergeteekenden bekend wil maken, zullen zy gaarne bereid worden bevonden, met hem over de quaestie nader te confereeren. Van goeden, mits opvolgbaren raad, zyn zy immer gaarne gediend 1 De commissie voor de Lcidschc Kunstbeschouwingen W. J. Lampe. C. W. H. Verster. Thans is het „Leldseh Dagblad'' WOENftDAG- en ZATERDAG-AVOND ad 2 Cents ook verkrygbaar by den Heer SIGARENMAGAZIJN, Hoogewoerd, hoek Kraaierstraat. Gremen«d Nieuws. Het O. M. by de Haagsche recht- bank vorderde gisteren voor een arbeider uit Leiden, beklaagd van op de Beestenmarkt alhier eene koe ontvreemd te hebben één jaar gevangenisstraf. By B., te Zoeterwoude, zyn zeven schapen doodgebeten door twee honden van v. d. O. Een der veldwachters heeft een dier gevaarlyke honden doodgeschoten. Ten nadeele van den winkelier P. Zuiderduin, te Hillegom, is door eene dienst bode eene som van 5 ontvreemd, welke do eigenaar in eene linnenkast had gelegd. Van het een en ander is aangifte gedaan by den ryks veld wachter, en by onderzoek bleek, dat de dievegge dit feit niet voor de eerste maal uitvoerde. Maandag-morgen te 5 uren is te Haarlemmermeer aan don Veldweg, naby Aalsmeer, de boerdery van den heer J. W. Diemont, bewoond door do wed. A. Noordam, afgebrand. De oorzaak is onbekend. Alles was tegen brandschade verzekerd. Naar het „Vad." verneemt, is voor de 80 krankzinnigen, die voor rekening der gemeente 's-Gravenhage te Vucht worden verpleegd en van daar in begin Januari moeten terugkeeren (omdat der gemeente het contract is opgezegd) elders een onderkomen gevonden. De bakk ersbeweging schynt te Haarlem te zyn geëindigd; men verneemt niets meer van do manoeuvres, welke door de bakkers zyn gehouden. Door het personeel der broodfabriek „Volharding" is het volgende bekend gemaakt: „Door onze collega's misleid, hebben wy,bakkers van bovengenoemdo fabriek, tot ons leedwezen den arbeid gestaakt." „Algemeene deelneming was ons op de ver gadering voorgespiegeld en wy wilden niet zoo laf zyn om uitsluitend voor Zondagsrust ons terug te trekken. Wat behandeling en arbeidsloon aangaat, hebben wy alle reden om tevreden te zyn. Uitsluitend Zondagsrust hebben wy met onze directie zoodanig ge regeld, dat wy als leden van den Bakkers- gozellenbond bedanken en geen deel nemen aan vergaderingen, om ons voor verdere misleiding te vrywaren." Op de fabriek de „Onderneming" zyn de wenschen der gezellen om Zondagsrust en normalen arbeidsdag ingewilligd. Een vreemd geval. Eenige we ken geleden werd in het gasthuis te Haarlem ter opneming gebracht een kind van vyf maanden. By onderzoek vond dokter Lode- wyks zulke duidelyke sporen van mishan deling op het kind, dat hy er kennis van gaf aan de justitie en deze een onderzoek instelde, dat thans nog in gang is. Gistermiddag werd de heer Lodowyks door den rechter-commis- saris, mr. W. A. 't Hooft, deswege gehoord. De mishandeling, welke het kind heeft on dergaan, moet, naar de daarvan achtergebleven sporen te oordeelen, zeldzaam wreed zyn ge weest. De kaak was op twee plaatsen ge broken, de beide armpjes gebroken, hoofd en gezicht vertoonden kolossale bulten en een doek was zóó styf om het lichaam gewonden, dat men er geen mes tusschen kon krygen. De stumperd was dan ook niet in staat om flink adem te halen. De moeder van het kind had het ter ver zorging toevertrouwd aan eene ongehuwde vrouw, die er evenwel in den laatsten tyd geen kostgeld voor ontving, maar het, zooals men dat noemt, „geëigend" had. Waarom deze vrouw, op wie de verdonking rust en die dan ook al aan de politie een onkel feit van mishandeling schynt te hebben bekend, het gedaan zou hebben, Is niet duidelyk. Ware het kind in oene begrafenisbos geweest, dan zou zyn dood een geldeiyk voordeel zyn ge weest, maar dat is tot dusver niet gebleken. Misschien moet hier gedacht wordon aan eene storing der hersenen, veroorzakende eene ziekeiyke neiging tot mishandelen. Buren verklaarden dat zy de vrouw ook wol eens eene kat hebben zien mishandelen. (Haarl. Dagbl.) Gisteravond omstreeks, halfzes ontstond te Amsterdam een uitslaande brand in de moubelmakersloods van den heer Hille- brand, in de Verlengde Kazernestraat, in de nabyheid der Oranje-Nassau-Kazerne. Met twee stralen op eene vechtkraan worden de vlammen spoedig bedwongen. De loods en eenigo meu belen, die zich daarin bevonden, zyn echter geheel verbrand. Een der brandwachts, die ter blussching op het dak der loods was geklauterd, bad het ongeluk naar beneden te storten. Na in 't gasthuis verbonden te zyn, kon by zich huiswaarts begeven; voorloopig zal hy echter zyn dienst niet kunnen waarnemen. Te Amsterdam is het bericht ontvangen, dat te Nieuw-York en te Brooklyn eene algemeene werkstaking onder de diamant bewerkers is uitgebroken. Te Amsterdam is aangehouden een 50-jarig werkman der waskaarsenfabriek, die aan de Nassaukade by het Lange Bleekerspad eon 62 jarig werkman had mishandeld, omdat deze aan bet werk wilde gaan op genoemde fabriek. Zaterdag-avond werd te Vlissin gen aangebracht een lyk van een onbekend persoon van het manneiyk geslacht, dat op de reede, in de zoogenaamde SchardynkiJ, dryvende gevonden was. (M. C.) Een wagen, bewoond door een echtpaar met 5 kleine kinderen, staande op den Hoogen Zeedyk te KraUngen, kantelde Zondag-avond om. De vrouw en 2 kinderen kregen de brandende kachel, waarop een ketel kokend water stond, op het ïyf en kregen door vuur en water ernstige brand wonden. Een meisje van acht maanden is reeds bezweken. By gelegonheid der Vianensche kermis werd het meisje van L. hem ontrouw en koos een anderen vryer. L., hierover ver bolgen, haalde oen knuppel en zocht het paartje op. Toen hy ze gevonden had, ge bruikte hy zyn knuppelverkeerd, want in plaats van op den schuldige, kwam deze op het hoofd van zekeren v. d. H. met zulk eene kracht neer, dat eene schedelbreuk ont stond, waaraan de getroffene in het zieken huis te Utrecht is bezweken. L. is gevankeiyk naar Tiel overgebracht Dit is thans de derde moordenaar, die daar dit jaar gedetineerd is. Naar de „Asser Courant" ver neemt, is R. O., de vermoedolyke dader van al de onlangs te Assen plaats gevonden in braken, den lsten December te Munster ge arresteerd. Hy zal daar ook terechtstaan wegens inbraak, waarna waarschyniyk door Nederland zyn uitlevering zal worden gevraagd. In een plaatsje by "Waldshut kwam onlangs des avonds een vreemdeling aan, die door zyne gedragingen de aandacht trok van den veldwachter. By onderzoek bleek, dat de vreemdeling geen woord Duitsch ver stond, doch dat daarentegen alle papieren, die hy by zich droeg, den naam van den veldwachter bevatten. De pastoor, wiens hulp als tolk werd ingeroepen, helderde de zaak op: de vreemdeling was een F-ranschman ende minnaar van de dochter van den veldwachter, die by vroeger te Parys had leeren kennen en die hy nu in het huis van hare ouders wilde bezoeken. Wat er verder tusschen den man der wet en z(jn schoonzoon in spe te verhandelen viel, daarvoor diende de dochter tot tolk. Heden is de „Almanach de Gotha" voor 1895 verschenen. De Almanak bevat de portretten van Czaar Nicolaas II, de Czarina, prins Windiscbgriitz, den Oostenrykschea president-minister en den heer Casimir Périer, den president der Fransche republiek. In de laatste twaalf maanden (van Nov. 1893 tot Nov. 1894) hebben de volgende schouwburgbranden plaats gehad: 24 Nov. 1893 de schouwburg te Columbus (Ohio) en de Parkschouwburg, die daaraan grensde; 2 Jan. 1894 het Globe-theater te Boston; 27 Jan. de schouwburg te Rochdale (Engeland); 5 Febr. de Stadsschouwburg te Homel, naby Warschau; deze schouwburg was geheel uit hout opgebouwd, de brand brak uit 's avonds om 9 ureD, toen het tweede bedryf van „Mignon" zou beginnen, in de wanden van het tooneel, en het vuur ver breidde zich met vreeseiyke snelheid. Ofschoon het aantal toeschouwers groot was, zyn er toch geene persoonlyke ongelukken voorge vallen. De chef der politie riop, toen hy zag dat er eene paniek zou ontstaan: „Ik laat iedereen neerschieten, die het waagt in wilde vlucht de zaal te verlaten en die daardoor een reusachtig onheil veroorzaakt." Die be dreiging werkte en allen verlieten zoo kalm mogeiyk het gebouw. Dan volgde in Maart de „Kleine Schouw burg" te Warschau; 9 April de schouwburg met het Davidsonhotel te Milwaukee (Noord- Amerika), 16 dooden; 4 Juni de schouwburg te Lluchmajor, naby Madrid; 10 Juni de schouwburg te Oastallamare di Stabia, by Napels; 11 Juli het „Palais d'Eté" te Brussel; 16 Juli de Politeania-schouwburg te Rio- Janeiro; 18 Aug. de schouwburg Arena Beloro te Messi (Italié); 25 Aug. de Royal-Country- schouwburg te Readin by Londen; 6 Sept. de schouwburg te Ruda Gozowska (Russisch Polen); 28 Sept. de Koningin-schouwburg te Loneton (Engeland) en 10 Nov. de in 1888 gebouwde stadsschouwburg te Kutais, in den Kaukasus. Te Londen, waar alle mogelyke bonden zyn, is ook een anti-korsettenbond, die zoowel dames als heeren onder zyne leden telt. Het zeer verstandige motto van den bond luidt: „Mode zonder dwaasheid, zwier zonder buitensporigheid". Onlangs werd in de Queen's Hall eene dames- kleedingstukken-tentoonstelling gehou den, die naar do aanwyzingen van den bond vervaardigd zyn. Burggravin Haberton hield daarby eene rede, maar was zoo verstandig daarby te erkennen, dat redevoeringen weinig zouden uitwerken tot hervorming van de damesmodes. De openbare meoning is tot dusver er niet gunstig voor gezindde dames, die 't in Londen gewaagd hobben zich in de bondsdracht in het openbaar to vertoonen, hebben veel spot en smaad van de straat jeugd te verduren. Toen Behanzin, de e x-k o n i n g van Dahomey, die op Martinique verbannen is, den dood van president Carnot vernam, geiaakte hy in den grootsten angst, omdat hy meende, dat by de opkomst van oen nieuwen president, deze, geiyk in het land zyner vaderen de gewoonte was, al de gevangenen zou laten dooden, dus ook hem en zyne familie. Het kostte den gouverneur van het eiland veel moeite om hem te overtuigen, dat de üieuwe president zulke bloeddorstige inzichten niet koesterde. Nu echter is Behanzin weer gerustgesteld en zeer tevreden. Te M e 1 b o u r n e i 8 h e t d ood vonnis voltrokken aan zekere vrouw Martha Needle, die gemeubileerde kamers verhuurde en achter eenvolgens vyf van hare kamerbewoners had vermoord door vergift, dat zy hun in de koffie had gedaan. Te Radewitsch zaten verschei dene personen in eene herberg met de kaarten te spelen, toen een goed gekleed vreemdeling de herberg binnentrad en weldra de gasten trakteerde. Kort daarop trad de burgemeester Hahn binnen, die in den vreemdeling den uit de gevangenis ontsnapten werkman Beyer her kende en hem wilde aanhouden. Deze trok echter een dolk uit den zak en stootte den burgemeester in de borst; verder verwondde hy nog vyf andere personen, tot men er eindeiyk in slaagde hem te binden. Terwyi een geneesheer de gekwetsten ver zorgde, slaagde Beyer er in, een tweede mes uit den zak te halen en zyne banden door te snyden. Onderweg sloeg hy den nachtwaker, die hem wilde aanhouden, overhoop en ont kwam. Marktberiohten* Rotterdam, 10 December. Heden toonde de markt zooale gewoonlijk om dezen tijd, een raimen aanvoer. Daardoor ging do verkoop dan ook Ja> gzaam, maar de prijzen bleven meestal ongeveer gelijk aan die van vorige week. Jarige Witte kwam niet ruim voor en vooral de betere soorten vonden tot vorigo pryzen gereede plaatsing. Ook de Nieuwe word niet lager afgegeven, maar do onvoldoende quaütoit daarvan belette eene conlanten verkoop. INLANDSCHE GRANEN. N. Vlaam.en Zoonw., de beste 5.—, 6.30 tot ƒ5.50 dito dito middolb. 4.25, 4.50 4.75 Flakk. en Overm., de beste 4.80, 5.5.20 dito dito middolb. 4.4.20 4.40 Minder© soorten3.20, 3.40 3.60 J. Ylaatü8cke en Zeeuwscho 6.-10, 6.80 7.20 Flakkeesohe «n Overm. 5.90, 6.30 6.60 Mindere en geringe qual. u Canada. „4.30, „4.60 „4.75 Voort© werd verkocht per 100 Kilo. Middol qnaliteit Nieuwe Witte. 6.70 ƒ7. Mindero dito dito 5.25 6.25 Boode Tarwe kwam niet voor, maar was ook niot gezocht. Rogge was in de beste soort weinig aan de markt. Zoeuwache en VI., n. qual„ 3.75, ƒ4.— tot ƒ4.20 Overm. en N.-Brab., 3.50, 3.70 3.90 Geringere soorten 2.90, 3.10 3.30 Van Gerst werd de besto Winter- 10 cents hooger genomonhet overigo alsvoren. Zomer- was voor Brouwerij niet te plaatsen en Ohovaber- onveranderd verkocht. Vlaam. en Zeeuwsohe Winter- van ƒ8.60 tot ƒ4.10 Overmaaeobo eo Flakk. 3.20 3.60 Afw. en mindere soorten 2.25 9. Vlaam., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 8.3.30 Mindero quabteit D 2.40 2.75 Chevalier2.30 4.50 Ook werd por 100 Kilo verkocht. Eerste quabteit Winter- ƒ6.40 tot ƒ6.75 Mindere dito 4.50 5.50 Haver meestal van ordinaire of geringo qnaliteit aangevoerd, liet zich daarom maar gedeeltolgt ver- koopen. Blanke en wichtige quabteit van ƒ3.10 tot 3.40 Zoeuweohe en andere inL Voera.„2.60 „2.90 Liobtere dito dito 1.90 2.30 Geringere soorten 1.40 1.75 Voorte werd gedaan per 100 Kilo. Goede qnaliteit Voer. ƒ5.90 tot 6.50 Mindere dito 4.50 5.50 Spelt van f2.60 tot 3.40. Paardenboonen van 4.70 tot ƒ5.40. Dnivenboooen ƒ5 30 tot ƒ5.80. 8chapenboonen 4.50 tot ƒ5.25. Bruineboonen mot te ruimon aanvoer, die meestal van afwijkende quabteit was. De beste werden 10 tot 20 cents en het overige tot 50 oents lager af gegeven. Walcherschovan ƒ14.tot 14 30 De beste Vlaam. en Zeenw. 13.26 13.75 Ordinaire dito dito 11.12. Geringere en wakke. 8.9.50 Wittebooneu kwamen m besto qnaliteit niet voor. Waloherschovan ƒ12.50 tot ƒ13.— Vlaam. en Zeenw. de boste. 11.12.— dito dito ordinaire 9.75 10.60 Mindere en geringere soorten 6.8.60 Blanwe Erwten boten zich in de besto kooksoorten onveranderd plaatsen, maar do mindere bleven meestal over. Walchorschevan ƒ9.— tot 9.75 De boste Zeeuwscho en Vlaamsohe B 8.8.50 Middelb. qual. dito en Flakkoesche „6.7.25 Geringere5.— 5 30 Bobokkers zondor handel. Koolzaad kwam niet voor. Hennepzaad 6.75 tot ƒ8.50. Kan&riezaad weinig gevraagd. Het beate 10.tot 10.50, middel-qoalitedt 9.— tot ƒ9.50 en goringere soorten ƒ7.25 tot f 8.25. BUITENLAND80HE GRANEN. Van Tarwe was zeer weinig aanbod. Gezolderde party en hield men meestal van de markt. Goedo soorten vinden geregelde plaatsing naar den Bqn en mindere hield men te hoog om tot zaken te kun nen leideD. Rogge met redely kon omzet; pryzen weinig va- riëerend. Helena, volgens qualitoit ƒ106 tot ƒ114 Jarige dito 97 105 Odessa 99 101 Taganrog 98 102 Beesarabische 105 „107 Berdiansky 98 100 Novorosiek 98 101 Nico ajof, etoomendo 103 105 Odessa 101 Taganrog 98 tot 99 Gerst in zeer vaste stemming. Taganrog86. Odessa 85.— Mnrianopel 84. Berdiansky 85.— Novorosisk84. Sebastopol, stoomeDdo 85.— Haver zonder verandering. Beval. ƒ7. Potereburger6.50 tot 6.75 Lib&u6.50 dito5.75 tot „6.— In Boekweit was geon handeL Stoomendo Canada tot ƒ145 koopbaar. Boekwoitgrutten bleven tot vorige genoteerde prij« zen aangeboden. Voer-Erwten in hardo qualitoit meer gezocht. Do beste ƒ5.20 tot ƒ5.35; mindere ƒ4.60 tot ƒ5. Mal» met beperkten handel. Bonte Amerikaanschoƒ134 tot ƒ186 dito stoomendo 128 Odessa 117 tot 123 Donan,120 n ,123 Tnrksche120 123 Fox&niana 118 120 stoomendo. „118 Cinqantino136 tot 135 Rotterdam, 10 December. Op de veomarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulen, 228 runderen. 54 vette kalveren, 3 nnohtere kalveren, 906 eoliapen, 579 varkens, biggen, bokken, ezel. De prgzen van het vee waren als volgt: runderen lste qual. SI a 32 o., 2de qual. 28 a 29 c., 3de qn&L 26 a 27 o.; kalveren lste quabteit 46 a 471^0., 2de qual. 38Vs 40 c.; schapen lste qnaL 25 a 27'Ac., 2de qual. 22l/g a 25 c., varkens lste qual. 177s A 18 2de qual. 161/, a 17 c., 8de qnaL 15'/. a 16*0., alles per Va KG. Handel traag. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Slnis en A. Yan Klaveren. Gehuwd: A. Van Giesbergen en J. Van der Linden. G. F. W. Den Dekker en A. C. Van den Berg. P. "NV. Don Dekker en N. Van der Oord. Bevallen: A. Van Dam geb. Boukes Z. C. Degenaare geb. Silvia D.G. Bij geb. Pasmooy D. T. Voorneveld geb. Boot D. M.A. Baars §eb. De Groot Z. D. Colyn geb. Kant D. R. rauwelman geb. Meyboom D. C. De Baat geb. De Wilde D. Overleden: A. Marbus 2 m. A. Yan Zanten 2 j. A. G. Yerberne lm. K. C. Kaslander 83. C. Van Halzen 6 w. M. Clemens 5 j. BUITENLAND. Frankrijk. Naar men weet, zyn de republikeinen in het district Cóte d'Or voornemens den heer Ernest Carnot tot hun candidaat te verkiezen voor den Kamer-zetel, die daar vacant is. Indien de heer Carnot, de tweede zoon van den gewezen president der republiek, wordt gekozen, zal by behooren tot de jongste leden

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2