Leidsche Melkinrichting. St.-Nicolaas en Banket J. WARMENHGVEN, hole stukjes Gerukt Vtacl BnnlgacM 7. LUB GRAAFF. St.-Nicolaas- Cadeaux. dito PICNIC-HAMMETIES, 'li en M, blikken Zalm en Kreeft. ]|i en vaatjes Gekruide Ansjovis. Sardines a l'Uuile. De locomotief werd door eene ploeg arbei ders der werkplaats uit het gebouw verwijderd. Nader meldt men dat zich geene meerdere slachtoffers onder het puin bevonden, zoodat het ongeluk gelukkig beperkt biyft tot één ewaar gekwetsten timmerman en één licht gewonden conducteur. De spoorwegdienst ondervond, ondanks dit ongeval, geenerlei belemmering. Omtrent dit spoorwegongeluk meldt de „Zw. Ct." nog: By de aardbeving in Japan van 22 October is een groot aantal menschen omgekomen. Het aantal dooden wordt geschat op ruim 1000, terwyi de gewonden niet te tellen z\jn; 5000 huizen stortten by de ramp 'n en zeer vele werden zwaar beschadigd. Na die van 28 October 1891 is dit de zwaarste aardbeving, die in de laatste jaren in Japan heeft gewoed. In Marokko zyn, volgens een telegram uit Tanger aan de Temps", weder een paar Kabylenstammen in opstand. Lte gemeenschap tusschen Tanger en Fez is ver broken. Mme lans-Géne. Het was aardig, erg aardigi Voor alle alge meene op- en bemerkingen omtrent stuk en spel verwys ik natuuriyk naar myn verslag van de eerste opvoering van Mme Sans-Göne op 22 October; slechts een enkelen indruk moet ik nog even onder woorden brengen en wel dezen: dat alle artisten zoo by uitstek goed gedisponeerd schenen te zyn. Hun spel had eene verve, eene warmte, die uitstekend werkten op de algemeene stemming van de opvoering. Allen speelden zoo met lust en liefde, iets wat nog heelwat verschil kan geven. Zelfs by een stuk als Mme Sans-Géne. Want, nietwaar, heb maar eens heftige kiespyn of barstende (dit is, geloof ik, het meest geykte epitheton) hoofdpyn, en speel dan eens zóó als mevr. Van Eysden en Vao Zuylendat sou immers niet goed gaan Neen, allen waren vry van belemmerende omstandigheden en gaven al hunne krachten. Kwam het door de prachtig bezette zaal, door de levendige, warm waardeerende stemming, waarin het publiek verkeerde? Ik kan het I niet beulissen, maar zeker is, dat ik zulke avonden als van dezen Zaterdag, onder de mooiste, beste, gelukkigste van het geheele seizoen reken. Het was een ware triomf voor de Rotterdammers I Jaap Haspels trad op in zyne rol van kamerdienaar by Maarschalk 1 Lel'èbvre, een genoegen, dat wy den eersten keer moesten missen. Hoe klein en onbelang rijk ook, in zijne handen is dit rolletje eene mooie creatie geworden, een type, Haspels waardig. Napoleon was iets rustiger dan de eerste maal, waardoor zyn spel nog aan- I merkelyk won. v. B. buitenland. Frankryii. - Op de Fransche begrooting van marine voor het volgend jaar is eene som van 86 mill, fr. uitgetrokken voor nieuwe oorlogsschepen. Daartoe behooren een pantserschip van 27 mill., twee kruisers van een nieuw type, elk van 18 millioen, één tweede-klasse-kruiser van 8x/t millioen, twee derde klasse-kruisers voor de koloniën, elk van i'/4 millioen, een advies jacht van 21/, millioen en twaalf torpedo booten. Wanneer deze gereed zyn, zal de Fransche oorlogsvloot 84 schepen tellen. De Kamer heeft nu eindeiyk een aan vang gemaakt met de algemeene beraadsla gingen over de begrooting. Nadat de heeren Bougenot en Denys Cochin de inkomsten belasting, welke de minister van financiën Poincaré voorstelt, hadden be streden, verkreeg de socialist Jaurès het woord. Ofschoon ook deze afgevaardigde veel op de begrooting had aan te merken, verklaarde hy zich toch voor de nieuwe regeling der successie-belasting. Heden wordt de discussie voortgezet. Velen der afgevaardigden, die zich als spre kers hadden laten inschryven, waren niet aanwezig. Van daar dan ook, dat Jaurès zyne rede begon met de zeer juiste opmerking; „Men klaagde steeds over het groote aantal der interpellaties, omdat daardoor de behan deling der begrooting werd vertraagd, en nu eindeiyk de begrooting aan de orde komt, zyn de heeren niet op hun post." Dnltaohlnnd, Van officieuze zyde wordt reeds medege deeld, dat in de troonrede, waarmede keizer Wilhelm weldra de zitting van den Ryksdag zal openen, een algemeen overzicht zal worden gegeven van den tegenwoordigen politieken toestand. De keizer zal mededeelen welke wetsontwerpen door de regeering zullen worden ingediend, maar zal geen strikt afgebakend regeeringsprogram stellen. Trouwens de keizer en zyne raadgevers zyn het over een dergeiyk .program nog niet eens geworden. De nieuwe rykskanselier, prins Hohenlohe- j Schillingfürst, zal voorloopig eene gematigde politiek volgen. Trouwens van den hoogbe jaarden kanselier is geen byzonder kras op treden te verwachten. De kanselier zal, naar men beweert, pogen eene schikking te treffen met de gematigde partyen, waartoe de beide f conservatieve fracties, het Centrum en de p nationaal liberalen worden gerekend. De libe- Iralen en do sociaal-democraten zullen dan Ide oppositie vormen, want met deze partyen 5 zal de kanselier niet pogen samen te werken. Bij het nieuwe tabaksbelastingontwerp i wordt een invoerrecht van 40 Mk. per 100 KG. j voor buitenlandsche tabak voorgesteld. De nieuwe stedehouder van Elzas Lotharingen, prins Hohenlohe-Langenburg, heeft Zaterdag jl. zyne betrekking aanvaard. Er hadden by zyne installatie geene byzondere plechtigheden plaats. Prins Von Bismarck heeft meer dan 1100 condoleantie-telegrammen ontvangen. Thans brengt de post nog voortdurend adressen van rouwbeklag van steden, waarvan de oud-kanselier eereburger is, van corporaties, vereenigingen. eüz. Spanje* De ministerraad beraadslaagde gisteren over het ontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten. De regeering gelooft dat haar voorstel door de Cortez zal worden goedge keurd, want die leden der meerderheid, die tegen de herziening zyn, zyn voornemens zich van deelneming aan de stemming te ont houden. Oil in a ©n Japan. Volgens oen correspondent der „Times" te Tokio heeft het derde Japansche leger, dat 28 October onder generaal Takaschuna te Hiroshima werd byeengetrokken, het op het eiland Formosa gemunt. Er pleit volgens ds „Times" veel voor deze veronderstelling. Reeds by het begin van den oorlog werd gezegd, at, indien Japan als overwinnaar uit den stry i trad, de annexatie van Formosa daarvan een gevolg zou zyn. Japan met zyne 40 millioen inwoners heeft behoefte aan uitbreiding *an grondgebied, met het oog op zyne overbevol king. Formosa is voor zulk eene Japansche volksplanting als het ware aangewezen en vroeger hebben de Japanners reeds een ge deelte van het eiland in bezit gehad. In 1872 hadden de bewoners van Formosa de beman ning van een op de kust van dat eiland ge strand Japansch schip omgebracht en het ge volg was, dat Japan er eene vloot en een leger heenzond en een gedeelte van het eiland be zette In 1874 ontruimde Japan evenwel weder het gebied, nadat China eene schadeloosst-H ling van 500,000 taels had betaald. De Japansche minister van onderwys heeft bepaald, dat by het onderwys oo de openbare en middelbare scholen onder do vreemde talen van heden af het Duitsch do eerste plaats zal innemen. Tot heden was het Engelsch voor de Japanners de voor naamste vreemde taal. Aan de hoogeschool te Tokio 7.yn thans 7 Duitsche professoren werkzaam. De „Chen-Yuen", het Chineesche oorlogs schip, dat te Wei-Kai-Wei dezer dagen aan den grond was geraakt, is met behulp van duikers weer vlot geraakt. Telegrammen. "WASHINGTON, 2 December. De minister van buitenlandsche zaken, Gresham, brengt ter openbare kennis, dat een telegram uit Washington, gisteren te Nieuw-York bekend gemaakt, betreffende een verzoek om hulp van den Amerikaanschen gezant te Peking, ongegrond is. De minister heeft geen dergeiyk verzoek van den gezant ontvangen. Een ambtenaar, die op de hoogte van den toestand kan wezen, deelt mede dat de Ja pansche regeering do vredesvoorstellen der Chineesche regeering gunstig heeft ontvangen. Evenwel eischt Japan zekerheid, dat China bereid en in staat zal wezen zyne beloften te vervullen. NIEUW-YORK, 2 December. Blykens hier ontvangen berichten heeft de Japansche regee ring den ChileenBChen kruiser „Esmeralda" gekocht. Dit oorlogsschip is nu over Tahiti op weg naar Japan. NIEUW-YORK, 2 December. De invoer van koopmansgoederen in de afgeloopen week vertegenwoordigt eene waarde van 6,233,975 dollars, waarvan 1,113,626 dollars aan ge weven goederen. De uitvoer van specie naar Europa in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 23,000 dollars, aan zilver 12,585 dollars. LONDEN, 3 December. De bladen bevatten een bericht uit Peking, meldende dat China het aanbod heeft aangenomen van een Engelsch huis, dat zich bereid heeft verklaard der Chineesche regeering 1,200,000 pd. st. in goud tegen 4,/2 pCt. voor te schieten. WASHINGTON, 3 December. Volgens een bericht uit Tokio heeft de minister van bui tenlandsche zaken aan den Amerikaanschen gezant Dun de tegenvoorstellen van Japan overhandigd. Deze zal ze aan den Amerikaan schen gezant by het Chineesche hof, den heer Denby, overhandigen. De onderhandelingen worden zeer streng geheim gehouden, maar men veronderstelt dat de voorstellen van Japan voornameiyk van die van China verschillen ten opzichte van het bedrag der oorlogs schatting. LONDEN, 3 December. Uit Hiroshima wordt aan de „Times" gemeld, dat de Japan sche soldaten te Port-Arthur de stad geplun derd en byna alle mannen gedood hebben. Een groot aantal Chineesche gevangenen werd gebonden, van hunne kleederen beroofd, doodgeschoten of doorstoken. Ook wel werden hun de ledematen afgehakt. De Japanners berichten dat de burgers van Port-Arthur aan het gevecht hebben deelgenomen en uit hunne woningen op de Japanners schoten; het was dus noodzakeiyk hen te dooden. De minister van buitenlandsche zaken be tuigde zyne verwondering en spyt over deze tyding. „Eene dergelyke wreedheid", ver klaarde hij, „was geheel in stryd met de gezindheid van Japan. De regeering is vast besloten te handelen naar de beginselen van menschelykheid en beschaving." Burgerlijke Stand van Leiden. Eerete huwelijksafkondiging van 2 Deoember. G. Meyers jm. 27 j. en J. M. Huber jd. 24 j. F. Kraaneveld w. 87 j. en H. F. Van der Woerd Jd. 30 j. A. Dubbelaar jm. 24 j. en L. Helleman jd. 28 j. L. P. Van der Chijs jm. 89 j. en J. O. Ter Brugge jd. 29 j. J. C. Versnel jm. 28 j. en O. Den Hoed jd. 22 j. KATWIJK. Gehuwd: Jaoob De jodg jm. od Louiea EBter Haasnoot jd. Geboren: Petronella Jacoba, D. van J. Groene- wegen ©n P. Hoo-cndonk. Johannis Theodorua, Z. van A. v. Paridon en W. v. <L Valk. Ane, Z. van 8. De Jong en Arendje Ouwehand. Joban Constant Jacob, Z. van J. E. Gesink en A. v. Duyven- bode. Alida, D. van K. Van Dijk en M. Van Rijn. Overleden: Jacob Vac Beelen, echtgen. van Grietje De Jong. 8A88ENHEIM. Overleden: FrancisouB Van Keatercn, 2 m., Z. van Th. Van Koeteren en A. De Groot. Johannes Wassenaar, 25 j., echtgenoot van L. Van Mnneter. Petras Van Behagen, 71 j.» o., z. van J. Van Scbagen en A. Paardekooper. Gehuwd: Jan Moore, 82 j., met Johanna De Groot, 27 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Pietor, Z. van P. Van der Sterre en O. Don Toom. Gehuwd: L. H. De Jongb, jm. 81 j., met P. M. Kelder, jd. 26 j. J. De Graaff, jm. 24 j., met A. B. Lnlofa. Jd. 19 j. Overleden: G. Hietbrink, z. 6 m. Een leven loos meisje van J. Oaptein en A. Van Byn. ALKEMADE. Geboren: Engeltje, d. van Hen drik Van Heek en J&nsje Verbagen. Hendrik, z. van Martiaus Van Tol en Grietje Blees. Olemene August Anton, z. van Carl Knolange en Tberesia Clara Hermos. HILLEGOM. Bevallen: H. L. O. Maaskant geb. Grooas, Z. A. Noad geb. Trnday, Z. W. Lagendijk geb. Winkela&r D. M. N. Van der Werff ?eb. De Leeuw, Z. levenloos. Gehuwd; Th. Sohrama en C. Van Btraaten. Overleden: M. O. Van der MoQ, 15 m. VOORSCHOTEN. Geboren: Bertha Ohristiana, d. van J. O. v. d. Krogt en A. v. Vliet. Johannes Petrus Cornells, z. van J. O. v. Velzen en O. M. De Graaf. Ov o rieden Gerrit Kranenburg, 2 j., z. van O. Kranenburg en W. H. Bekkonk. LI88E. Go boren: Johanna Jacoba, d. van II. Van Eenwen en J. M. Faas. LEIDEN, 3 December. Do Loidsche oud-hoogleeraar dr. P. J. Veth word 2 December 1814 te Dordrecht ge boren. Gisteren bereikte hy dus den 80-jarigon leeftyd. Gedurende 20 jaren (1843-'64) heeft hy aan het Athenaeum te Amsterdam onder wys gegeven in de Oosterscho talen en do wysbegeerte; daarna was hy van 1864 1876 hoogleeraar aan de Ryksinstelling tot opleiding van Indische ambtenaren to Leiden en van 1876 tot 1884 aan de Ryksuniversiteit alhier. Prof. Voth was van 1843 1876 mede redacteur van „De Gids," schreef verschillende belangryke werken over Borneo, Timor, enz., richtte met anderen in 1866 het „Tydschrift voor Ned.-Indië" op, gaf eene vertaling van „Malay Archipelago" van Walace, schreef het bekende werk „Java" maar het is niet. doenlijk op te sommen al wat Yeth geprodu ceerd heeft. Sedert 1884 is hy hoogloeraar in ruste. Moge die „rust" nog lang duren. Den veelzydigen geleerde, den grooten ken ner onzer Oost Indische bezittingen, den stichter van het Aardrijkskundig Genootschap, werd gisteren van vele zyden eene eerbiedige hulde gebracht. Gisteren werd den jubilaris een fraai boek werk aangeboden: Dit werk, een zwaar boekdeel op Japansch papier gedrukt, en by de firma Brill te Leiden uitgegeven, is getiteld„Feestbundel van taal-, letter-, geschied- en aardrijkskundige opstellen, ter gelegenheid van zyn 80sten geboortedag aan dr. P. J. Yeth, oud-hoogleeraar, door eenige vrienden on oud-leerlingen aangeboden." In dezen bundel komen o. a. voor een portret van den 80 jarige, door Jan Veth, Insulinde's groet van P. M. Boele van Hensbroek, bydra- gen van Leidsche hoogleeraren, opgeluisterd door verscheidene platen, waaronder een fraai geteekende kaart, benevens facsimiles der handteekeningen van deelnemers en schry vers. Aan het einde eene bibliographie van de werken des heeren Yeth. Deze feestbundel is gebonden in muisgrys marocco. De versiering is ontworpen naar Javaansche motieven en uitgevoerd in hand- vergulding eD ledermozaïk door den heer J. A. Loeber Jr. te Leiden. Op den band komt o. a. voor een wajang figuur in rood, zwart en geel ledor ingelegd. „Eigen Haard" geeft, met een kort artikeltje, een portret van professor Veth ook door Jan Veth. Het by de firma C. Kooyker* alhier ter teokening gelegen hebbende adres aan generaal Vetter is met tal van handteekeningen van Leidsche inwoners, met de jongste mail ver zonden. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes, in partyen van 50, 10 en 6 hectoliters, waren de hoogste pryzen:/"22, 4.70 en 2.35; en de laagste: 22, 4.50 en 2.30. In de openbare vergadering van den gemeenteraad van Zoeterwoude op Donderdag 6 dezer, 's voormiddags te tien uren, zal de heer J. H. Slicher als burgemeester geïnstal leerd worden. Dr. Oudemans, die het eerst voorge dragen is ter benoeming tot leeraar te Sneek, is de directeur van het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap te 's Gravenhage. Wegens het door de gemeenten om Leiden te leveren aandeel in de lichting der Nationale Militie van 1895 zullen worden opgeroepente Alkemade 7 lotelingen, Leider dorp 11, Zoeterwoude 13, Oegstgeest 8, Woubrugge 5, Rynzaterwoudo 1, Ter Aar 7, Leimuiden 4, Nieuwveen 3, Zevenhoven 3, Alfen 10, Oudshoorn 5, Aarlanderveen 6, Hazerswoude 8, Koudekerk 4, Nieuwkoop 6, Warmond 4, Lisse S^Noordwyk 11, Noord- wykerhout 3, Hillegora 8, Voorhout 4, Ryns- burg 8, Katwyk 18 en Boskoop 9 lotelingen, terwyl, zooals dit reeds in het Leidsch Dagblad van Zondag werd medegedeeld, te Leiden zelf 92 en te Sassenheim 3 lotelingen werden opgeroepen. Hare Majesteiten de Koninginnen woon den, vergezeld van gevolg, Zondag te '8 Gra venhage de voormiddag-godsdienstoefening by in de Groote Kerk, onder gehoor van den Hof prediker, die tot tekst had gekozen Jer. 29:11. De predikant besloot de godsdienstoefening met een heilgebed voor de beide Vorstinnen. Buiten het kerkgebouw wachtte eene tal- ryke menigte de komst van HH. MM. af. Maandag 10 dezer vangt te 's-Graven- hage het examen aan voor telegraphie-ambte- naren ter verkryging van het Post-radicaal. Aan het examen voor commies by de Posteryen, in de vorige week te 's-Graven- hage gehouden, werd door 19 surnumerairs deelgenomen. Naar men verneemt, waren er 16 plaatsen. Door den Hoogen Raad werden heden verworpen de cassatieberoepen van: den too- neelspeler P. J. Van der Linden, te Amster dam, veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf wegens poging tot moord op zyne moederen zyn oom; en den varensgezel uit Dubbeldam, tot 1 jaar veroordeeld wegens poging tot zware mishandeling door het lossen van een revolver schot op iemand in genoemde gemeente. Men meldt ons nader uit Den Haag Door de nauwkeurige nasporingen van de recherche van het centraal bureau van politie zyn gisteren in den loop van den dag nog tal van voorwerpen een wagen vol gevonden, voornameiyk ten huize van den logement houder R., aan het Zieke, afkomstig van de zg. „tuimelraamdiefstallen", in den laatsten tyd des nachts ten nadeele van winkeliers in de residentie gepleegd. Behalve de drie personen, in den nacht van Yrydag op Zaterdag gearresteerd, is ook nog door de politie de hand gelegd op twee andere lieden, verdacht van medeplichtigheid aan deze diefstallen. Vier van de vyf aangehoudenen hebben bekend. Vele der gestolen goederen waren reeds door de vermoedelyke inbrekers in gebruik genomen. De ledikanten in het logement van R. waren althans voorzien van dekens, welke 's nachts door het raam boven de deur uit een manufactuurwinkel waren verdwenen. LOMBOK. Bü het departement van koloniën is van den gouverneur-generaal heden het volgend telegram ontvangen: De colonne bezocht Goenoeng Sari met verkenning noordelijk. Overal heerschte rust. De passers werden druk bezocht. Er is order gegeven tot terugkeer van het zevende en negende bataljon en de veldar tillerie^ Sint-TVicolaas. Dag van weemoed, want wjj, grooten, Z(jn niet als de kleinen meer, Mot een kleinigheid gelukkig, Dat behoort tot ons xoeleer. Dag van dank, want ouders wezen Van een jubelend gezin, Wekkers zyn van kindervreugde, Dat heeft hoogen zegen in. Dag van deernis, want genieten 't Goede van een heugiyk lot Doet aan andre levens denken, Die niet weten van genot. Dag van reine en eedle liefde, Dag van heilig feestgety, Gy, gy brengt de vraag in 't harte: „Ik ben biy; hoe maak ik biy?" {N. v. d. D.). E. Laurillard. UITLOTINGEN. Oostenrijk 1864. Weenen, 1 Dec. Serie 2865 no. 80 fl. 150,000, 8. 617 no. 8 fl. 20,000, e. 8290 no. 8 fl. 10,000, 8. 2583 no. 24 en 8. 3478 no. 86 elk 11 5000, e. 647 no. 8G en b. 8521 no. 30 elk fl 2000, 8. 981 no. 15, e. 3006, no. 49 en e. 8836 no. 40 elk fl 1000. Serieën: 131 588 592 610 637 798 1149 1431 1790 1874 1914 2082 2821 2951 3409 3418 3633 8942. Betaalbaar 1 Maart '95. Alfcn, 3 Dec. Aangevoerd 40 wagens kaae, te zamen 2080 etuks. Prijs: Goudecho kaas lste qual. f 20.— a f 22.2de qual. f 17.a f 19..Edammer kaae f 22.— Handel matig. ADVERTENTIE N. Bevallen van eene Dochter J. VAN BEUGGEN-Van Kun. Eenige en algemeene kennisgeving. Leiden, 3 December 1894. 7997 4 Heden overleed na een langdurig lijden de Heer WILLEM EIGEMAN, in den ouderdom van bjjna 72 jaren. J. GOEDELJEE, Executeur-Test. Leiden, 1 December 1894. (Lange Raamsteeg 47.) 8009 7 Heden overleed, na een kortstondig lijden, voorzien van de HH. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 76 jaren, onze innig geliefde Moeder JACOBA ELISABETH HAMAKERS, Wed. den Heer FRANCISCUS ANTONIUS KNAGE. Uit aller naam, P. KNAGE. Leiden, 2 December 1894. Algemeene kennisgeving. 8004 10 Voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw de Weduwe J. WARNAAR v. d. Meu, betuigen wij onzen harteljjken dank. Uit aller naam, W. RENSINK. Leiden, 3 Dece i,ber 1894. (Zoeterwoude 7996 9 Voor do feestviering ten behoeve der kinj deren van de Bewaarschool aan de Garenmark<> is nog ontvangen van: A. C. V. 1. ,F. S{ ƒ6.-, J. I. P. ƒ1.-, N. N. ƒ2.-, R. 50 Ots., P. ƒ1.-, Dr. N. ƒ2.60, W. F. v. d.R^l.-, S. 25 Cts., N. N. een muntbiljet van ƒ10.—,' N. N. ƒ1.—M. S. ƒ2.60, van den Heer K. een partijtje prentenboekjes, prenten, griffels, enz., te zamen 130 stuks, en van den Heer K. ƒ2.60. Den vriendeltjken gevers dankl 8015 12 DE COMMISSIE. De prijs der prima Roomboter is dezo week ƒ1.50 per kilo. 6695 7,1 Zoetemelk 8 Cents per liter. 3 December 1894. DE DIRECTEUR. Tijdig bestellen. Prompte bediening. Konrstceg, boek Langebrng. 8019 6 De Notaris FRIJLINCK, to Warmond, zal op .Jlnsdag 4 December 1891, des voor middags te lO uren, op den DRECHSBERC onder Voorhout, publiek verknopen diverse perceelen EIKMAKIIOUT en SPAKRE-BOOME5. Betaling der kooppenningen 25 Juli 1895, mits 2 bekende en gegoede Borgen stellende. 7958 10 en met en zonder been, in verschillend gewicht. PUTJES DIVERSE V ruchtenjams» ENZ., ENZ. 8017 22 Zaterdag 8 December 1894, des avonds to reven uren, in het Notarishuis, aan den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van eenige HUIZEN te Leiden, in bod gebracht als 1. Het KOFFIEHUIS „EigeDzorg" aan den Stationsweg 29, op11,500.— Terstond verhoogd met 500.— Nader mett 500. Nader met500.— 2. Het HUIS, naast het voor gaande perceel No. 27, op4150.— 3. Het HUIS, Garenmarkt 25, op1500.— Terstond verhoogd met 200.- 4. Het HUIS, Burgsteeg 9, op. 5200. Verhoogd met200.— 6. Het HUIS, Nieuwstraat 7, op. v 1625. Terstond verhoogd met 25.— 6. Het WINKELHUIS, Niéuw- straat 11, op2150.— 7. Het PAKHUIS, Nieuwstraat 21, op810.- 8. Het HUIS, Vestestraat 37, op 550. - Ten kantore van voornoemden Notaris wor den tot en met Zaterdag a. s. van 10 tot 2 uren verhoogingen aangenomen tegen genot van één v(Jfde der verhoogsoni. 8016 29 Zaterdag 8 December a. s., des avonds 2 7 uren, in het Notarishuis aan den Burg, te Leiden, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLA VERWIJDEN, Notaris te Leiden, afslag van de navolgende perceelen, in bod gebracht als volgt: No. 1, Het HUIS en ERF, te Leiden, aan de Kyfgracht, No. 17, op f 1325, verhoogd met f 75; No. 2. Het HUIS on ERF, te Leiden, aan den Zuidsingel, No. 60, op 830; No. 3 Het HUIS met voorliggenden grond, te Leider dorp, in de Prinsonlaan, op ƒ810; No. 4. Hes HUIS met grond, naast het vorige, op ƒ910; No. 5. Het HUIS met Tuingrond en Schuur, alsvoren, No. 46, op 800, verhoogd met 100 en nog verhoogd met 50; No, 6. Het HCJIS met Tuingrond, alsvoron,No. 44 op /'540;No. 7, Het HUIS en ERF, alsvoren, No. 42, op 500; No. 8. Het HUIS en ERF, alsvoron, No. 40, op f 520; No. 9. Eet HUIS en ERF, alsvoren, No. 38, op f 510; No. 10. Hot HUIS en ERF, alsvoren, No. 36, op 540; No. 11. ZES HUIZEN en ERVEN, alsvoren, Nos. 32, 30, 28, 26, 24 on 22, op 1130, verhoogd met 50 en nog verhoogd met 200; No. 12. Het HUIS en ERF, alsvoren, No. 34, op 410, verhoogd met 50; No. 13. Hst HUIS en ERF, alsvoren, No. 20, op 400, verhoogd met f 50; No. 14. Een perceel TUINGROND, alsvoreD, op 360, verhoogd met f 40; No. 15. Een perceel TUINGROND, alsvoreD, op 450. Tot en met Zaterdag a, s., van 10 3 uren, kunnen ten kantore van genoemden Notaris KLAVERWIJDEN verhoogingen worden ge daan tegen genot van Va der verlioogMun. 8018 3.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3